ff 99 Gasten genoten van geslaagd Concours d' Elegance VAKANTIE PW* Culturele Avonden Agenda Meer onderwijs mogelijk K. C B. ZOMERKAMPEN op de Veluwe PIANOLESSEN Van de drop in de regen Duits dorp aan Zee Artisten contra Brandweer En de haan kraaide voort.. Aanrijding Bromnozem ramde fietsers Berger Luchtpost Hervormde Vrouwengroep VRIJDAG 12 AUG. i960 37c JAARGANG No. 32 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Bijna 2000 gasten en bezoekers uit omliggende plaatsen hebben zaterdagmiddag in het uniek ge legen Van Reenenpark kunnen genieten van een voortreffelijk schouwspel dat 90 minuten lang de toeschouwers geboeid hield. Helaas moest door de dreigen de wolkenmassa's het tempo van voorrijden worden versneld, wat helaas enige afbreuk deed aan het geheel. Voordat het concours een aan vang nam: gaf de jeugd een korte demonstratie" in de vorm van een „skelter" waarmede zij een ronde langs het hertenkamp re den. Een indrukwekkend ogenblik vormde de 150 jaar oude Berliner Landauwer, bespannen met twee paarden. In het rijtuig hadden de bekende fotomodellen mej. Dinny Biesenbeek en Yolanda Koster plaats genomen, beiden gekleed in Biedermeier stijl. De wagen was keurig met bloemen versierd en maakte een buitengewoon goede indruk. De kleding van de koet sier en van de meisjes werd ver zorgd door de fa. Koster uit Alk maar. Precies op tijd reden de auto mobielen voor en begon de jury haar zeer moeilijke taak. De jury bestond uit de heer P. J. Nortier van de RAC West, lt. Kol. A. R. van der Vlugt, ir. P. H. Tau- ber, mevr. J. Grondsma-Blaauw mevr. F. M. Horninge-Jacobs en mej. M. L. Verhoeven, alsmede uit de heren Jac. J. Koeman, Dirk. Trap en Jaap de Carpentier, allen kunstschilders. De beoordeling bestond uit het voorrijden, de presentatie en het mooiste geheel. Aan het concours namen 34 auto's in vier klassen deel. Steeds weer bleek dat de pre sentatie de voornaamste factor vormde en dat dit voor enkele dames de grootste handicap be tekende. Ook hier bleek weer overduidelijk dat elke dame geen mannequin is en het zich snel ge plaatst zien voor een kritische, maar gemoedelijke jury, en een bijna 2000-koppige menigte enige plankenkoorts teweeg kan bren gen. Bovendien zal het opgevoer de tempo hierin zeker een rem mende factor geweest zijn. Het concours was ingedeeld in vier klassen, waarin mej. A. Speets in een Morris 850 van automobielbedrijf J. A. Kareis uit Egmond het eerst voorreed. Dit was de eerste in de serie auto's tot 6.000,De 16-jarige Piet- Jan Blaauw maakte hier zijn de buut als chef de Réception en genoot zichtbaar van deze dank bare taak. Buitengewoon goed werd gepresenteerd de Citroen 2 C.V. van garage Koster uit Ber gen, die werd voorgereden door de heer Alberts. Men demonstreerde hier de wagen voor het gezin, maar dan in vakantiestemming, voorzien van strandartikelen en gestoken in sportieve strandkleding. Zeer grappig was het feit dat de 13- jarige Jaap Koster even Joy riding pleegde en „onverwacht" een stukje met de wagen weg reed. In klasse 2, in de serie van ƒ6.000,tot 12.000,voor gereden door mevr. Brouwer met een Lloyd Arabella van Garage Polderman, maakte een zeer char mante presentatie. Zij droeg een japon van Engelse katoen met een bijzonder grappige taillelijn van Walma Couture uit Alkmaar. De drie Haarlemse bloemen meisjes presenteerden inmiddels aan de jury, aan burgemeester L. J. de Ruiter en echtgenote, als mede aan de genodigden een anjer Een goede presentatie bracht eveneens mej. De Vries in haar Simca, met een door haar zelf verzorgde japon. Klasse 3 bestond uit wagens van 12.000,en hoger, waarin de nieuwse Chevrolet van Jac. Met uit Alkmaar meereed, de Chevrolet Corvair. Klasse 4 be stond uit sportwagens met vele open modellen. De Skoda Sport, type Felicia, van Renses Garage bedrijf te Heer Hugowaard werd gereden door mevr. v. d. Leij- graaf-van Engelen uit Alkmaar, en vormde een keurig geheel. Een eveneens keurig verzorgde indruk maakte mevr. Bos Eyssen uit Bergen in de Renault Floride. een verhuurwagen uit het eigen bedrijf. Ze was gekleed in een chique zomer-ensemble van fraaie structuurstof met mantel, met een hoed in dezelfde bronsgroene tint, verzorgd door de Bonneterie uit Bergen. In de dancing van „De Rus tende Jager" werden de prijzen uitgereikt door de heer Nortier, die vooral de nadruk legde op de moeilijkheden bij het jureren in verband met de te grote frekwen- tie van het voorrijden. Vervolgens nam burgemeester De Ruiter het woord, die zijn stij gende waardering tot uitdrukking bracht voor het particulier initia tief, dat hoog geroemd, maar over het algemeen weinig buiten ge meentebesturen en andere colle ge's, tot ontplooiing komt. Dit evenement is geheel door U zelf verzorgd. Hij bracht de dank van het gemeentebestuur aan de orga nisatoren over. Hij vergeleek deze gebeurtenis met een boek van Willy Corsari: uitgebreid-span- nend, maar terwijl men leest wordt men er niet moe van. Wel vreesde h dat de h ry wèl ver moeid zou zijn. De heer A. A. J. Verhoeven, de voorz. commissie zomerfeesten, bracht dank aan al le medewerkers en hoopte dat eventuele gebreken een volgende maal achterwege zouden mogen blijven. In klasse 1 werden de prijzen toegekend aan garage Koster met Citroen 2 C.V., voorgereden door de heer Alberts, gehonoreerd met een beker, vaantje en bloemen. De tweede prijs viel ten deel aan mej. Lidia Schuijf, gekleed in een origineel couture-complet, japon met mantel in veredelde katoen van de firma Koster, met een bij passende hoed van maison Wage naar. Zij reed in een Ford New Anglia van de fa. W. Schmidt uit Alkmaar. In klasse 2 viel de prijs ten deel aan de dames De Roo en mevr. Koster-Ruis met Citroen Ideal van garage Koster, Bergen. De derde prijs viel ten deel aan mevr. W. Haijtema-v. d. Pol, met een auto van C. Rijke uit Heiloo. In klasse 3 was het mevr. Kloosterboer-Meijroos in een Chevrolet van de fa. Met, Alk maar. In klasse 4, mej. Van Pot hoven met Renault Floride van de fa. Klaver uit Alkmaar. De tweede prijs werd toege kend aan mej. B. Stam met Mer cedes 190 van de fa. Visser uit Medemblik, met kleding van Ge rard Worm's modemagazijnen. De coupe des Automobiles werd toegekend aan J. D. Brenk, met de Citroen voorzien van een zeilboot op het dak, van garage Koster uit Bergen. De coupe des Dames aan mevr. Kloosterboer- Meijroos en de Coupe d'Elégance aan mevr. Koster-Ruis uit Ber gen. De hedendaagse maatschappij schenkt aan de ene kant de men sen meer vrije tijd, maar vraagt aan de andere kant meer ontwik keling, waarvoor weer een gedeel te van de beschikbaar gekomen tijd nodig is. Tot nu toe waren de meesten, die cursussen wilden gaan volgen aangewezen op Alkmaar, maar nu is op initiatief van een aantal leraren de avondschool „Bergen gesticht, waardoor het tijd- en geldrovende reizen voor cursisten uit Bergen en omgeving niet meer nodig is. Er zal begin september worden gestart met diverse cursussen, zo als één-jarige opleiding voor het Middenstandsdiploma, Duitse Conversatielessen voor beginners en gevorderden, tevens Duitse handelscorrespondentie (oplei ding praktijkdiploma), Engels voor beginners en gevorderden, Frans voor beginners en gevor derden. DORPSS TR. 21 BERGEN Tevens bestaat de mogelijkheid voor bezitters van het Ulo A- diploma om te worden opgeleid voor het B-diploma. Voor hen die de behoefte gevoelen om hun schoolkennis op te frissen en te verdiepen, is de cursus Algemene Ontwikkeling zeer geschikt. De lessen zullen door ervaren en bevoegde leerkrachten worden gegeven in de Ulo-school aan de Beemsterlaan, De inschrijving voor de diverse cursussen is opengesteld bij: A. H. Houwing, Kerkedijk 19, Bergen, tel. 3574; B. J. Scharp, Zuurvensweg 20, Bergen; M. van Bemmel, Irenelaan 8, Bergen; A. Pesch, Emmalaan 36, Bergen. Van 13 t.m. 26 augustus zal Karei Colnot nieuw werk expo seren in de KCB-kunstzaal van De Rustende Jager. De openstel ling geschiedt op 13 augustus te 14 uur. Colnot's werk is ook bij de zomergasten bekend geworden door de uitstekende reeksen re- produkties op briefkaartformaat, die bij de boekhandel De Haan zijn uitgegeven. Colnot beperkt zich in zijn landschappen echter niet tot Ber gen en omgeving: Italiaanse Ri viera, Dordogne, Corsica. Al deze kostelijke oorden zijn voor hem vertrouwde gebieden en in zijn schilderijen en tekeningen vertelt hij er ons van. GESLAAGD Voor het te Amersfoort ge houden Staatsexamen Gymna sium A slaagde onze plaatsgenote mej. C. Kluitman. Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" De kampen van de Kennemer Jeugdgroep van Onthouders lig gen achter de rug. Aan het eerste kamp hebben 33 deelgenomen en aan het tweede 36. Het weer heeft goed meegewerkt om alles vlot te doen verlopen en er werden dan ook tochten gemaakt naar Kam pen, Zwolle, Veessen, Gortel en Vierhouten, Nunspeet en naar de Cannenburghte Vaassen. De lei ding, de dames Schuil, Kooge, Daniëls en de heren Schuil, Koo ge en Daniëls kunnen dan ook met voldoening terugzien op deze twee weken van vakantiegenot. Zij werden voortreffelijk bijge staan door Atie Molenaar, Jaap Dijkstra en Wim le Mair. Twee bonte avonden besloten steeds de kampweek en vele nieu we artiesten kwamen voor het voetlicht. Avontuurlijke achtervolgings- tochten door de bossen werden door de deelnemers „machtig" ge vonden. Op 22 augustus begint het zeilinstructiekamp, dat onder lei ding staat van de heer en me vrouw Schuil en dat 10 dagen duurt. De 10 deelnemers krijgen zeilles van de heer Schuil in een mooie, grote Friese Tjotter en moeten na een paar dagen tonen, dat ze de lessen goed hebben gevolgd en al iets van de zeil kunst begrijpen. 1960-1961 N.V.enK.J.V.O. In het nieuwe seizoen zijn al zes avonden vastgelegd. Voor de Kerst zijn lezingen geprojecteerd van Dr. Van Egeraat, Simon de Waard en D. v. d. Meulen, oud gezant in Saoedie-Arabië. Alle drie sprekers zijn hier bekend en behoeven geen aanbeveling. De vastgelegde data zijn zaterdag 24 september, zaterdag 29 oktober en zaterdag 26 november. Voor nieuwe inwoners van Ber gen zij meegedeeld, dat deze le zingen sedert 1947 steeds een grote belangstelling hebben. Zij zijn los van elke politieke of godsdienstige richting. Voortdu rend wordt u het allerbeste ge bod'" wat op dit terrein wordt gevonden en steeds wordt ge tracht nieuwe sprekers aan te trekken, als zij blijk hebben ge geven grote prestaties te leveren. Alle lezingen worden verdui delijkt door kleurendia's of door films. Inlichtingen omtrent deze avon den kunt u verkrijgen bij Boek handel W. de Haan, Stations straat 3 te Bergen. Eventueel ge durende het weekend bij de heer B. Schuil, Buerweg 9 te Bergen (tel. 2086). Dina van Berge - Gedipl. Terwijl het concours d'Elégan ce door enkele spatten regen werd bedreigd en om kwart over vier was afgelopen, viel tegelijkertijd de regen in Bergen aan Zee met bakken uit de lucht. Het was daar de hele dag prachtig zonnig weer geweest en de regen kwam zo snel, dat er een ware vlucht vanaf het strand ontstond. Hierdoor kwam in Bergen een verkeers stroom los die enige tijd grote op stoppingen veroorzaakte, vooral omdat in verband met het con cours het verkeer reeds werd om gelegd. Alles verliep echter orde lijk door het goedwerkende poli- tie-apparaat. Bergen aan Zee draagt mo menteel meer het karakter van een Duitse dan een Hollandse badplaats. Op de parkeerplaatsen telt men van de 10 auto's er ten minste 8 Duitse. Op het strand hoort men eveneens overwegend Duits spreken. Alleen het „eigen domsrecht" van gemaakte strand- kuilen wordt door hen nog wel eens betwist, maar de „ruzie" loopt over het algemeen gelukkig nogal met een sisser af. Overi gens blijven het graag geziene gasten, die hier met in de regel ruime beurs in een nog voordelig land hun vakantie kunnen door van 21 aug. t/m 29 aug. is onze Drukkerij-Boekhandel wegens vakantie gesloten Drukkerij C. Oldenburg - Laanweg 35 - Schoorl brengen. En als we eens verder zien en ze zouden niet meer komen Niet alleen Bergen, maar de hele kuststrook zou er dan minder goed voor staan. De radio- en televisie-artisten zullen vrijdagavond (vanavond) om 7 uur op het sportterrein aan de Kerkedijk revanche nemen op de mannen van de vrijwillige Brandweer, die de vorige maand van hen hebben gewonnen. Het belooft een gezellige en spannende wedstrijd ;te worden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het comité „Ouden van Da gen". Als in de nacht het haantje kraait aan zee kan ik niet meer slapen maar dan doe ik overdag niets anders dan maar liggen gapen Ik zeg, heer Boersma, neem dat haantje mee dan ben ik met mijn vakantie best tevree. Dit waren de mijmeringen, die de Duitse dame, met vakantie in de Paulineweg te Bergen aan Zee, in het holst van de nacht overdacht. De haan van het Par- nassiapark, een leuk en vrolijk beest, houdt met zijn gekraai de dame uit haar slaap. Ze heeft de conservator van het park, de heer Broersma verzocht het haantje te verwijderen, maar dat gaat zo maar niet. Misschien een beetje zout op het staartje leggen kan hier uitkomst brengen Zondagmiddag ontstond vlak voor het café-restaurant, „de Berger Kring aan de Bergerweg een aanrijding tussen twee perso nenauto's die beide uit de rich ting Alkmaar kwamen. De eerste wagen bestuurd door de heer H. M. van B. uit Heemstede sloeg links af om op het terrein van het café te parkeren. Op het zelfde moment reed de achter hem komende wagen, bestuurd door de heer H.A. uit Keulen, die hem wilde passeren, tegen de wagen van de heer van B. op. Door de grote schok werd de Duitse wa gen tegen een telefoonpaal ge drukt, die tot ver in de motorkap doordrong. Hiervan werden de inzittenden licht gewond. De Duitse wagen werd ernstig be schadigd door garage Vosse uit Heiloo weggesleept. De andere wagen liep lichte materiële schade op. Maandagmiddag vond op het rijwielpad bij de „Fransman" een aanrijding plaats tussen een aan tal fietsers en een bromfiets. Op het moment dat de fietsers elkaar passeerden kwam er als tegenlig ger een bromfiets aan. Op het zelfde ogenblik wilde een Duitse jongen, eveneens op een brom fiets, door snijden er tussen door komen. Hierdoor werden de passerende fietsers in het nauw gedrongen en raakten een zestal fietsers over elkaar heen. Bescha digingen van rijwielen en kleding was het resultaat VM.V. Groet-Camperduin Elke woensdagmiddag duinwan deling, vertrek Kerkbrink, 2 uur. 15 aug. Lampionoptocht, uitg. V.V.V. Groet-Camp. groep 1 vertrekt plm. 8 uur vanaf de Munnikenweg groep 2 vertrekt plm. 8.30 uur vanaf cafe Groot hof. 21 aug. Schatgraverij te Camper duin, uitg. V.V.V. Groet-Camp. voor paviljoen Kerkmeer om 2 u. V.V.V. Schoorl Iedere maandag Bridgen, ook voor gasten, uitg. v. d. Schoorlse Bridgeclub, in „de Roode Leeuw" te 20 uur. Elke dinsdagmorgen duinwande ling onder leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. 18 aug. Avondduinwandeling met lampion en muziek uitg. V.V.V. Schoorl, vertrek plm. 8 uur v.a. de Klimweg 19 aug. Trekking loterij t.b.v. verbetering consistoriekamer in de consistoriekamer te Schoorl 8 u. □DonnDonnnnononnuDPacicinD De laatste wedvlucht van jonge duiven vond plaats vanaf Terg- mer over een afstand van 350 km, met een oostenwind. De duiven werden gelost om 6.45 uur. Aan komst eerste duif 12.35.12 uur. De uitslagen luiden: N. v. d. Kamer, K. Postma, T. de Vries, C. Timmer, C. J. Pijper, Gebr. Houtenbos, P. Brakenhoff, G. de Waard, P. Schaapers, G. Kooij, A. Heukels, A. Kuin, H. Weij- ers, A, de Klerk. Kampioen jonge duiven: N. v. d. Kamer, C. J. Pijper, P. Schaapers. SCHOORL Toen er door het bestuur van de Hervormde Vrouwengroep te Schoorl een beroep werd gedaan op de leden om mede te werken aan een verloting ten bate van het interieur van de consistorie kamer, werd door alle dames spontaan hieraan deelgenomen. Niet alleen, dat bijna alle 1500 loten door hen heel vlug werden verkocht, maar ook maakten zij met een waar enthousiasme nog verschillende handwerken voor deze verloting. Al deze fraaie werkstukken en andere prijzen zijn nog te bezichtigen donderdag en vrijdag 18 en 19 augustus, 's middags van 35 uur, waarna dan 's avonds 19 augustus om 8 uur de verloting plaats vindt in de consistoriekamer te Schoorl. ZONDAGSDIENST ARTSEN Meekttad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laan weg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan s Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. ^APSALON telefoon 2331, Bergen Breelaan 13 - Bergen - Tel. 2001 Ons weekblad „De Duinstreek" zal dan ook op 26 aug. niet verschijnen □□□□□□□□□□□□□□□□CQDOaCID BERGEN 14 aug. Dr. BULSTRA Telefoon 3130 SCHOORL 14 aug. Dr. BRUST, Telefoon K 2209-266

De Duinstreek | 1960 | | pagina 1