ff ff Amsterdamsche Bank N m Gezondheid K. C. B. Zet niet door! Stichting „Dorpshuis O gezondheid KJ4QSVÜL^QA^i Agenda het nieuwe bijkantoor officieel geopend KAPSALON II0IIIIE N Trekking verloting B.S.V. Raadslid vraagt Paddestoelenwedstrijd E* H* Ba C>A~cursus Bestuursmutaties Langedijker Cabaret SCH00RLSE GEMEENSCHAP f7T33n BABYSET Opbrengst ReclasseringscollA Benoeming VRIJDAG 14 OCT. 1960 37c JAARGANG No. 40 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Op het „Plein'' in Bergen is dinsdag 4 oktober j.l. het nieuwe bijkantoor van de Amsterdamsche Bank officieel geopend door de directeur van de n.v., mr. J. C. S. Nijenbranding de Boer. Dank bracht hij aan allen die bij 't tot stand komen van dit prach tig uitgevoerde bankgebouw be trokken zijn geweest. Onder de aanwezigen die bij de opening van de bank tegenwoordig wa ren merkten wij o.a. op: de burge meester van Bergen, de heer L. J. de Ruiter, de beide wethouders, de heren dr Hemelrijk en Ellis, de gemeentesecretaris, de heer W. de Vries en de heer J. P. Blauw, directeur van gemeentewerken. Voorts de voorzitter en adj.secr. van de Kamer van Koophandel, de heren Le Blanch en mr Dub beldam, de ouddirecteuren van de Amsterdamsche Bank, mr Moens en mr F. A. Josephus Jitta, de directeur van de Hoornsche Bank, de heer R. Brugman, de V.V.V.'s van Bergen en Bergen aan Zee, de directeuren van de Amster damsche Bank te Alkmaar, de heren Van Dijk en Reynders, en de afgevaardigden van de mid denstandsverenigingen te Bergen. Namens het gemeentebestuur van Bergen feliciteerde de burge meester de directie met het klaar komen van dit fraaie bijkantoor. De heer Broersma sprak namens de V.V.V. Bergen en de heer Reynders, directeur van de Am sterdamsche Bank te Alkmaar, merkte op, dat dit bijkantoor zijn snelle groei heeft te danken aan de beheerders Beeldman en Keij- zer. Beiden hebben door hun goe de werk, veel bijgedragen tot de bloei van dit kantoor. Tenslotte deelde hij mede, dat de directie een schilderij van Den Tex had aangekocht, dat in een der spreekkamers een plaatsje aan de wand zal krijgen. Bij het binnen komen staat men in een ruime hal, voor een lange balie, die ruim schoots gelegenheid geeft de klan ten op doeltreffende wijze te be dienen. Via een trap daalt men af naar de kelder, waar zich een kluis bevindt met een oppervlakte van 25 vierkante meter, waar de 160 safeloketten achter een 1400 kg wegende deur, met een dikte van 40 cm, veilig afgesloten kunnen worden. Dan zijn er in de kelder nog twee couponkamertjes, een archief, centrale verwarming, fietsenberging e.d. De firma M. L. Evelein uit Beverwijk, met de onderaannemers B. Beukers (Ber gen) schilderwerk, Smit (Alk maar) centrale verwarming, Joh. Bakker (Bergen) en Kofa Spruyt (Alkmaar) woninginrichting, hebben op het „plein" een waar dig en gedistingeerd bankgebouw tot stand gebracht. De leiding van dit kantoor be rust bij de heren J. A. Beeldman en S. Keijzer. De heer Beeldman heeft jaren alleen de zaken behar tigd voor de Amsterdamsche Bank. Thans heeft dit kantoor 8 man personeel. Het vijfde bank- gebouvr heeft haar deuren ge opend op het „Plein", zodat thans de gehele winkelgalerij in gebruik is genomen. Mooi haar valt op Het Kunstenaarscentrum nam afscheid van mr A. F. Kamp en mr F. J. Fischer Niettegenstaande de vele hu moristische woorden die er zater dagmiddag gesproken werden in de voorzaal van „De Rustende Jager", lag er toch iets van wee moed over de bijeenkomst, bij het afscheid van de reeds eerder af getreden voorzitter van 't K.C.B. mr A. F. Kamp en de oudsecre taris en penningmeester W. F. J. Fischer. Het was niet alleen een af scheid van twee eminente be stuursleden, maar ook van de zo vertrouwde omgeving. De direc tie van De Rustende Jager heeft ingrijpende bouwplannen op sta pel staan en daarbij zal de eeu wenoude doorrijstal, welke sinds 1949 als kunstzaal heeft dienst gedaan, verdwijnen. Of 't K.C.B. in de toekomst weer een tentoon stellingsruimte in het dorpscen trum zal krijgen, is nog niet zeker. Mr Kamp zag er iets van symbo liek in, dat nu met een amateur- expositie wordt afgesloten. Het afscheidscadeau, bestaande uit een bronzen portretkop van de zoon van mr Kamp, werd door de wnd voorzitter de heer H. We gener namens het K.C.B. en vrienden van het K.C.B. aan mr Kamp aangeboden. Het was ver vaardigd door Jeanne Kouwenaar Bijlo. Voorts waren bij dit af scheid aanwezig, de schrijver A. Viruly, drs H. J. Jonker van het ministerie van O.K.W., de pia nist-componist Hans Henkemans, de auteur Anthony van Kampen, mevrouw Domselaer-Middelkoop, Kasper Niehaus en de Bergense wethouder dr Hemelrijk. Ook de oudsecretaris en penningmeester, mr \V" F. J. Fischer, die 5 jaar die taak had vervuld, werd dank gebracht voor de juiste wijze waarop hij zijn werk had verricht. Het deed de wnd voorzitter dan ook veel genoegen hem het ere lidmaatschap van het centrum aan te bieden. Tevens ontving de scheidende secretaris-penning- meester nog een fraaie tekening van Jaap de Carpentier, Mr Kamp dankte voor de loffelijke woorden en het fraaie geschenk en bracht in herinnering de uit stekende samenwerking met de andere bestuursleden. Mr Fischer memoreerde tenslotte eveneens de goede samenwerking in het be stuur en prees vooral het werk dat mr Kamp die jaren voor het K.C.B. had gedaan. Stichting „Dorpshuis" heeft zijn programma bekend gemaakt. In de aanvang van het winterpro- gramma lezen wij: het bestuur verheugt zich u hieronder een in teressant winterprogramma te kunnen aanbieden. Nog meer verheugt het ons ech ter dat wij er na het vertrek van Mevrouw Muller in geslaagd zijn een nieuwe directrice te vinden, en wel mevrouw A. Vliegenthart Verhoef, wonende aan de Buer- weg. Mevrouw Vliegenthart be zit alle voor Dorpshuiswerk nodi ge diploma's en wij hebben het volle vertrouwen, dat zij van ons Dorpshuis iets goeds zal gaan maken. Zo staat dat geschreven en direct al bij het kennismaken met de nieuwe directrice van het Dorpshuis, komt men tot de con clusie dat men, gezien haar erva ring op dit cultureel gebied, een gelukkige keus heeft gedaan. Dat dit jeugdwerk veelomvat tend is, leest men in het winter programma. De bekende leraar, de heer J. Kuilman, wonende te Alkmaar, is bereid les in judo te geven. De lessen zullen dan maandagsavonds gegeven wor den, ook dames en meisjes kun nen hieraan meedoen. De groepen worden ingedeeld volgens leeftijd. Mej. N. v. d. Meyden, die reeds enige jaren aan de Stichting is verbonden, verleent ook nu weer haar medewerking. Zij geeft les in handenarbeid. De directrice zelf, geeft les in tekenen. Voor meisjes van 15 jaar en ouder is er gelegenheid tot zingen, onder lei ding van mevrouw C. Moree Dol. Onder haar uitstekende leiding zal dat meisjeskoor dan zeer zeker weer iets moois wor den. De timmerclub voor jongens boven 12 jaar staat onder leiding van de heer Vliegendthart. Hij doet dit al enige jaren voor de stichting en weet prettig met jon gens om te gaan. Dan is er elke vrijdagavond van 810 uur in stuif. Er wordt dan een plaatje gedraaid, gelezen, geschaakt, ge damd en rond de grote kachel een gezellig praatje gemaakt. Eens per maand is er een bijzondere avond, dan wordt er iemand uit genodigd, die de avond extra boeiend weet te maken. Toegang alleen boven 14 jaar. Zaterdags middags zijn er weer balletlessen die gegeven worden door Mej. Vronie Lengers van de Alkmaar- se balletschool van Annemarie Kuhne. De lesuren zijn voor meisjes van 47 jaar, van 34 uur, van 810 jaar, van 45 uur en van 1014 jaar van 56 uur. Vrij dagsavonds voor dames boven 18 jaar. Voor hen die de school bank al enige tijd achter zich heb ben gelaten en toch nog graag een vreemde taal willen leren, of het vroeger geleerde nog eens willen ophalen, kunnen onder lei ding van mevrouw Breek (Duits), mevrouw N. v. d. Berg en me vrouw Hissink (Engels) me vrouw I. Oudes (frans), talen le ren. In de zwarte schuur bij het Oude Hof geeft Lenze Elzinga les in handenarbeid met klei, draad, gaas, gips en linoleum. Er wor den waarschijnlijk nog meer clubs, toegevoegd aan dit winterpro gramma, zoals metaalbewerking, dansavond en ruilbeurs voor hen die allerlei lucifermerken, postze gels, suikerzakjes of andere din gen sparen, zo vertelt mevrouw Vliegendthart ons. Zij wil de jeugd zoveel mogelijk van de straat houden, om hen in het „Dorpshuis" aangenaam bezig te houden. De Stichting „Dorps huis", waar jong en oud gelegen heid krijgt zich te ontspannen tij dens de lange winteravonden, geeft onder verantwoorde lei ding cursussen op het gebied van ontspanning en ontwikkeling en verricht daarmee een prachtig cultureel werk. De trekking van de verloting ter herdenking van het veertig ja rig bestaan van de Berger Sport vereniging, zal plaats hebben vrij dag 14 oktober, 's avonds 8 uur, in de voorzaal van „De Oude Prins" t.o.v. mr J. Munting, no taris te Bergen. Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" Het raadslid J. J. Dinkelberg (Middenblok) heeft de volgende vragen schriftelijk aan de Voor zitter van de Gemeenteraad van Bergen gericht: 1. Heeft het College van Bur gemeester en Wethouders kennis genomen van het in drukvorm verschenen adres van de geza menlijke drankbestrijdersorgani saties in deze gemeente, gericht aan de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, in ver band met de van gemeentewege ingediende aanvrage tot verho ging van het aantal drankvergun ningen? 2. Indien dit het geval is, wil jhet College aan de raad der ge- M// |ifl?«J meente dan mededelen, of het da gelijks bestuur bij nader inzien het eens is met de in het adres voorkomende berekening, volgens welke het maximum-aantal ver gunningen niet op het door de gemeente gewenste totaal van 41, doch op 35 gesteld moet worden? 3. Is het Uw College ook opge vallen, dat in voormeld adres ge waagd wordt van een toezegging zijnerzijds aan het raadslid de heer Steinz, dat bij het toewijzen van vergunningen de raad ge kend zal worden, waarvan de be treffende notulen evenwel geen gewag maken? Drie woningen „verduisterd" aan de Van Borselenlaan Vele voorbijgangers en mensen uit de buurt hebben tot hun ver rassing geconstateerd, dat op de hoek van de Van Borselenlaan en de Dorpsstraat een vrij groot huis wordt uitgezet, pal voor de ramen van drie bestaande woningen on der één kap, die wat achteraf staan. Dit heeft ook de verbazing opgewekt van het raadslid J. J. Dinkelberg, die hierover schrifte lijk de volgende vragen heeft ge steld: 1. Kan het College van B. en W. zich herinneren, dat een ver gunning verstrekt is voor het bou wen van een woning aan de Van Borselenlaan, hoek Dorpsstraat? 2. Dit zo zijnde, wil Uw Colle ge de raad der gemeente dan me dedelen, welke motieven daartoe doorslaggevend geweest zijn? (Toelichting: Het te bouwen perceel is geprojecteerd op een strook grond, dat altijd onbe bouwd geweest is om het enige vrije uitzicht van de daar achter wonenden niet te belemmeren. Zodra het nieuw te bouwen huis opgetrokken is, zijn de drie gezin nen van deze woningen van licht en zon geheel verstoken, daar deze oude woningen verder geen ramen bezitten. Twee van de drie bedoelde achterpercelen worden door ouden van dagen bewoond, die nu met angst en beven de zwaarste winter van hun leven te gemoet gaan). 3. Is het College bereid deze situatie op korte termijn te bekij ken en maatregelen te nemen, die tot een meer menswaardig be staan van de buiten hun schuld gedupeerden kunnen leiden? Jongens en meisjes, in twee groepen verdeeld, van 69 en 1012 jaar hebben de vorige week hun bakjes, gevuld met pad destoelen, eikels, kastanjes, mos, boomschors e.d. ingeleverd voor de tentoonstelling in het Dorps huis. De jury die deze werkstukjes moest beoordelen, had geen ge makkelijke taak. De prijzen vielen ten deel in de groep met leeftijd van 69 jaar, aan: 1. Kees Zwakman; 2. Louis van den Berg: 3. Winnifred Hazelhof; 4. Joke Meesterman. Bij de groep van 1012 jaar kreeg Peter Veldman de eerste, Margriet Straasheim de tweede, Dick van der Linden de derde, en Marijke Zwakman de vierde prijs. Twin tig jeugdige inzender(sters) le verden werk in. Het Ned. Roode Kruis, afd. Bergen, zal ook de komende winter weer een E.H.B.O.-cursus organiseren onder leiding van dokter B. S. Bulstra. De kosten voor deelname (minimum leeftijd 18 jaar) bedragen 7.50. Zij die in het bezit zijn van een diploma en dit willen verlengen kunnen deze cursus gratis volgen. De EHBO-cursussen worden don derdagsavonds om 8 uur gehou den in de Van Reenenschool aan het Spaansepad. Tijdens de jaarvergadering van de Berger Sportvereniging werd de heer M. G. R. Hulshof tot voorzitter gekozen. De aftreden de voorzitter, de heer H. P. T. van Schaik, zal als bestuurslid aanblijven. De heer F. Urbanus werd opnieuw als secretaris ge kozen, terwijl de heer Borst in de plaats kwam van de heer J. Tim mer, die zich niet beschikbaar had gesteld. Voor de elftalcommissie werden gekozen de heren M. Ho venier, A. ten Herkei, H. Vonk en trainer Reitsma. De jeugdcom missie zal worden gevormd door de heren R. de Bruin, H. ten Her kei, C. van der Ham en J. Kater. Uit het financiële verslag van de penningmeester bleek dat de ver eniging zich in gezonde financiële omstandigheden bevindt. Onder het motto, „Wij ma ken plezier" bracht het Langedij ker cabaretgezelschap donderdag avond j.l. een bont programma voor een tjokvolle toneelzaal in De Rustende Jager, aangeboden door drogisterij SchuitKonijn te Bergen. De baten van deze avond, □□□aaaaaanaaaaaaaDDDapaa Zaterdag, 15 okt. „De Wereld der Stilte" klank beeld met kleurendia's over de natuur, uitg. van de Ver. voor Drankbestr. „De Blauwe N.V." zaal pension Meedendorp te Groet, 8 uur. Klaverjasdrive, zaal Beeldman te Aagtdorp. Vrijdag, 21 okt. Lezing over .Sexuele opvoeding' door Dr. H. Voorzanger, uitg. Bond v. PI. Landsvrouwen zaal Timmerman om 7.45 uur. Klaverjasdrive, uitg. van de v.v. „Duinranders", zaal Slijkerman, 8 uur. Alg. Welzijn: Elke vrijdagmiddag van 3.30-4.30 uitlening der boe ken uit de bibliotheek van Alg. Welzijn in het Oude Raadhuis te Schoorl. aaapaatiaDrioaaDananaDDQap 350 gulden, werden door de heer Schuit aan de voorzitter van het Comité „Ouden van Dagen", de heer Tros aangeboden, die de heer Schuit daarvoor hartelijk dankte. Dit Langedijker cabaretgezel schap, bestaande uit acht mede werkenden, heeft enorm veel suc ces geoogst. Telkens bij het einde van schets of zangnummer oogst ten de artiesten een spontaan ap plaus, dat vaak aangroeide tot een ovatie. Gerie Burger, Tini Mol- ler en Piet Wolfswinkel, beschik ken over prachtige zangstemmen. Selecties uit operettes werden alle gaaf en zuiver met veel overtui ging gezongen. De schetsen met veel flair en routine gepresen teerd. Annie Broersen en Klaas Schuit lieten beiden de stampvol le zaal schateren van de lach, vooral in de schetsen Oscar en de fotograaf waren ze bijzonder goed op dreef. Gert Goudsblom en Theo van Zeist waren onver beterlijk in de automaatscène. Wim Burger, piano, zorgde voor de muzikale leiding. Het Lange dijker cabaretgezelschap heeft de Bergenaren een genoeglijke avond bezorgd. voor Baby en kennis voor Moeder, dit alles in een Met grote erkentelijkheid maken wij bekend dat de collecte voor de reclassering heeft opgebracht f 1403,15 d.w.z. f 400,- meer dan vorig jaar. Een speciaal woord van dank gaat uit naar de dames-collectrices van de U.V.V. Het plaatselijk Comité Onze vroegere plaatsgenoot Drs. L. J. A. ter Berg werd aangesteld tot districts geoloog aan de Gas en Oil Conservation Board te Calgory (Canada). ZONDAGSDIENST ARTSEN Ueektlad DE DUINSTREEK ook voor u Dorpsstraat 21, Bergen, Tel. 2266 (Ingezonden mededeling) Een opkomende pijn, gevatte kou of griep zet niet door bij tijdig gebruik van de veelzijdig samengestelde Sanapirin (Mijnhard») Koker 90 en 60 ct it telefoon 2331, Bergen (Ingezonden mededeling) NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND JUWELIER-HORLOGER KCÜKSTK.6 rtl.2*6S BCHOfN Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. (Ingezonden mededeling) BERGEN 16 oktober Dr. J. J. A. A. HODDE, van Reenenpark 2, tel. 2027 SCHOORL 16 oktober Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1960 | | pagina 1