DE DUINSTREEK' .Jig-Saw Puzzles Dames Foeket- Schoorl's Bazar iT ,ya",,oin, KEUVELTJESAVOND Bevolkingsonderzoek longafwijkingen, enz, Vrienden van de Muziekschool Boekhandel C. OLDENBURG BOEKHANDEL C. OLDENBURG Banketbakkerij Ter llurg ulpenhonder C. OLDENBURG Klaveriasdrive books C. Oldenburg Joh. Louter Boekhandel C. OLDENBURG Kinderpostzegels Oudste inwoonster overleden Meisje met het leeuwenjong Ongeluk l/oae de Uteutecs bieden wij U V.V.V» GROET - CAMPERDUIN Citroen Spritsjes „Het Witte Kruis" jaacuecgadecing. Klaverjastoernooi Wandelsport Tentoonstelling Piet Wiegman PHILIPS BOEKHANDEL C. OLDENBURG 99 Tweede Blad Vrijdag 18 november 1960 Algemene Leden vergadering Grote sortering VERKRIJGBAAR BIJ: worst, spek en rollade's zelfs Pipo de clown Jaarvergadering van de Gezinsverzorging Nuttige St. Nicolaas geschenken ,De Leeuw van Schoorl' handen HAMEA-GELEIIr"be95':ll zak- en kantooragenda's kalenders en Enkkuizer Almanak de ballpoint met.het onverwoestbare hart heet Vrijdagavond was het weer de avond van de jeugd. Talloze kleine en grote Sinte Maarten lopers trokken met uitgeholde biet, lampion of stallantaarn weer van huis tot huis om de mensen een aalmoes te vragen. In ruime mate is hen deze door de inwoners gegeven. Ook de Schoorlse Gemeen schap liet zich niet onbetuigd en zetelde voor dit doel in de raads kamer van het Gemeentehuis. Hiervoor was medewerking ver kregen van de V.V.V. Schoorl. De heer Goettsch, die enkele jaren geleden het initiatief heeft genomen in deze, zat ook nu weer te genieten van de talloze liedjes, die voor de jury werden ge bracht. Behalve de aalmoes, die ieder een ontving, werden de liedjes en de lichtjes beoordeeld en ontvin gen de bezoekers (sters) een pun tenwaardering, waaraan leuke prijsjes verbonden waren. Deze uitslag liet derhalve de volgende winnaars zien: Ereprijs lichtje en liedje: Eve lien Sterk. Lichtje: Marijke Fakkert, kin deren Rooyaards en Joke van Aalst. Liedje: Ingrid Heystek, Ada Oud en Hannie Duinmeijer. Voor de kleinsten was de uit slag als volgt: Ereprijs lied en lichtje: Hugo Koeman. Lichtje: Treesje en Peter Ruis, Hessel Bergh. Liedje: Reneetje Kooy en Nea Wardenaar. In Groet werd eenzelfde at tractie georganiseerd door de V.V.V. Groet-Camperduin. Hier vond tevens een beoorde ling van het costuum plaats. De uitslag van dit evenement was als volgt: Kostuum: 1. H. Hoogvorst, 2. T. Hoogvorst, 3. Irene en Rob Sleking. Lichtje: 1. T. Hof, 2. F. Schot vanger, 3. kinderen Selhorst. Lichtje en liedje: 1. C. en L. v. Assem, 2. M. Bellis, 3. kinderen Krimp. Dit feest, dat een bijna even- grote plaats inneemt bij de jeugd als het Sint Nicolaasfeest is weer in alle opzichten geslaagd. Op woensdag 30 november, donderdag 1 en vrijdag 2 december a.s. vindt in onze gemeente het bevolkingsonderzoek op longafwij kingen, enz. plaats. De ingezetenen, die op 1 januari a.s. 15 jaar en ouder zijn, ont vangen tijdig oproepen om een röntgenfoto te laten maken. De schoolgaande kinderen nemen niet aan het onderzoek deel, omdat zij in schoolverband door middel van de tuberculine-reactie worden onderzocht. De foto wordt gemaakt in een auto, welke op een drietal plaat sen in deze gemeente zal worden gestationeerd. Aanwijzingen met betrekking tot de kleding komen voor op de achterzijde van de oproepen. Het zal nauwelijks nodig zijn u aan te moedigen om aan het bevolkingsonderzoek deel te nemen. Hoewel de tuberculose daalt is deze ziekte nog steeds gevaarlijk Het onderzoek beperkt zich niet tot een onderzoek op longtuber- culose. Ook andere afwijkingen van de borstorganen zoals hart ziekten, tumoren, etc. kunnen worden geconstateerd. Het behoeft geen betoog, dat de vroegtijdige opsporing van al deze ziekten van het grootste belang is. De kosten van het onderzoek, welke 1,25 per persoon bedra gen, dienen te worden voldaan bij aanmelding in de schermbeeld auto. Degenen, voor wie deze kosten een bezwaar vormen, betalen wat zij kunnen missen. Bij dit onderzoek behoeft geen vrees voor de z.g. stralingsangst te bestaan. Er is zelfs geen bezwaar tegen om een foto, zoals die bij dit onderzoek wordt gemaakt, tweemaal per jaar te laten maken. Wij doen een dringend beroep op u allen om mede te werken aan het welslagen van het derde bevolkingsonderzoek. Burgemeester en Wethouders van Schoorl De muziekschool Bergen- Schoorl, die in januari het vierde jaar van haar bestaan in gaat met een nieuwe lichting leerlin gen uit de 3de en 4de klassen, heeft in Schoorl momenteel 60 leerlingen, waarvan de oudste leerlingen nu lessen volgen op de blokfluit, dwarsfluit, gitaar, piano, accordeon en bamboefluit. Er zijn ook lessen mogelijk op viool, cello, klarinet, hobo, trom pet, trombone en solo-zang. Deze lessen worden gegeven door be voegde leerkrachten. Een groep van 30 leerlingen, welke in januari ook de instru mentale lessen zal gaan volgen, heeft op het ogenblik de extra aandacht van bestuur en leer krachten. De ouders betalen een lesgeld naar draagkracht en moeten Jiet instrument voor hun kinderen aanschaffen. De beide gemeente besturen steunen met subsidies de muziekschool, die een centrum van muzikale ontwikkeling voor de jeugd van ons dorp wil zijn. Lesgelden en subsidies zijn echter onvoldoende om voor de school een aantal studie-instru menten te verwerven, die in bruikleen kunnen worden gege ven aan leerlingen, voordat voor hen door de eigen ouders een in strument wordt aangeschaft. Bo vendien zou het wenselijk zijn over een fonds te beschikken waaruit hulp kan worden gebo den als muzikaal begaafde kinde ren om financiële reden niet aan verdere vorming toe kunnen ko men; b.v. wanneer het aanschaf fen van een instrument tot de onmogelijkheden behoort. Daarom heeft zich een comité van vrienden van de muziek school gevormd onder voorzitter schap van mevr. Bergh, dat een beroep op de gehele bevolking doet om vorming van een studie- en instrumentenfonds. Het comité heeft een aktie gereed en wil hiermee ook vooral de belang stelling opwekken van hen die geen direkte betrekkingen met de muziekschool onderhouden, opdat het doel van de muziekschool, alle kinderen van de lagere school de gelegenheid te geven hun mu zikaliteit tot ontwikkeling te brengen en de vreugde van het muziekmaken te beleven, kan worden bereikt. Maandagmorgen omstreeks 10 uur vond de opening plaats van de verkoop van kinderpostzegels in het postkantoor. Wanneer we echter schrijven van postzegels, dan dienen we dit aan te vullen met briefkaarten, Kerst- en Nieuwjaarskaarten, waaronder bijzonder fraaie en veloppen en vervolgens aardige tafereeltjes op linnen. Voor dit doel hadden enkele zeer actieve dames, met mede werking van de heer en me vrouw van Wurkum, een stand ingericht in de hal van het post kantoor. Deze stand zal tijdens de openingsuren van het post kantoor eveneens geopend zijn en men kan de bovengenoemde attributen aldaar kopen. De eersten, die zich in deze bijzonder aardige stand lieten be dienen waren burgemeester Bergh en diens echtgenote, die daarmede een voorbeeld gaven dat hopenlijk door alle ingeze tenen gevolgd zal worden. In de loop van de morgen mocht deze stand zich reeds vol op in de belangstelling verheu gen. Mevr. Kruijsveld-Zipp, echt genote van de heer H. Kruijs- veld, is vrijdag overleden. Dit echtpaar vestigde zich een aantal jaren geleden in het be jaardentehuis ..Westerkimme" en vierde ongeveer een jaar ge leden zijn zeventigjarig huwe lijksfeest. Mevr. Kruijsveld is op de al gemene begraafplaats te Callants- oog ter aarde besteld. Wie van een goed toneelstuk houdt, kan zaterdagavond in café Klop aan zijn trek komen. Daar zullen namelijk de leden van de Harger toneelvereniging ,,De Komedianten"' bovenge noemd stuk ten tonele voeren. Gezien het feit, dat deze vereni ging de afgelopen jaren goed spel heeft laten zien, verwachten we ook nu veel van hun optreden. Men richtte dus zaterdagavond a.s. de schreden derwaarts. Een dezer dagen geraakte een volkswagen die enkele lieden bij garage Raat aan de Duinweg ge huurd hadden in de S-bocht van de Duinweg aan het slippen, om vervolgens terecht te komen in de tuin van het groepsbureau van de Rijkspolitie. Voor de verdere afwikkeling van dergelijke capriolen hadden deze heren dus onbewust de juiste plek gekozen en kon ter stond en zonder tijdsverlies een aanvang worden gemaakt met het onderzoek. De volkswagen werd behoorlijk beschadigd. Prenten-, Plak- en Kleurboeken Simplex Puzzle's Dozen Plastifigura en Kralenkaartjes Dozen insteekmozaïek Boetseerklei enz. enz. Doe Uw keuze uit een ruime sortering bi] LAANWEG 35 - SCHOORL TELEFOON 268 op maandag 28 nov. 1960 in cafe „De Staande Leeuw" (G. Mereboer) te Groet. AANVANG 20 uur Aan de leden wordt de agenda van deze vergadering nader toegezonden. tot 1200 stukjes Schoorl - Laan weg 35 - Telefoon 268 Vanaf heden ook bij ons Ziet onze etalage ONS WEEKEND KOEKJE 75 cent per 250 gram Hereweg 38 - Telefoon 322 Voor een prima naar boekhandel Laanweg 35 Tel. 268 Schoorl Afdeling Schoorl op woensdag 23 nov. 1960 in „De Rustende Jager" te Schoorl, 's avonds 8 uur, gecombineerd met de AGENDA.- 1Opening 2. Notulen 3. Jaarverslagen secretaris en penningmeester 4. Bestuursverkiezing aftredend voor de afdeling de Hr. Otsen (herkiesb.) Voor de Gezinsverzorging de dames Bergh en Verweij, (beiden herkiesb.) 5. Rondvraag 6. Sluiting HET BESTUUR warmwaterzak medicijnkastje verbandtrommel badborstel badkamertas breitas haarborstel Verkrijgbaar bij DROGISTERU Q UB JMOOUlWtAUOCL*!»- Hereweg 21 Zaterdagavond werd voort gang gemaakt met het klaverjas toernooi, waarvoor nu een betere deelname bestond. Onder een ge zellige sfeer werden de drie par tijen gespeeld en konden na af loop de winnaars bekend gemaakt worden. Hoe spannend overigens deze drive verliep, toont de uit slag aan. 1. J. de Waard-K. v. d. Brink 5328 pnt. 2. Mijlhof-Kossen 5324 pnt. 3. Heer en mevr. Hoogvorst 4839 pnt. 4. H. Ruis-Tesselaar 4436 pnt. 5. Mevr. Kleverlaan- M. Kleverlaan 4434 pnt. 6. Mevr. Otichem-G. Greeuw 4427 pnt. 7. S. Krom-C. Kroothoff 4419 pnt. iiiiiiiiiimiiimiHiiiiiiiimimiiiiiimiiiiniiiiiiimiHimiiiiiiiiimiimiiiMimi op zaterdag 26 nov. in café Beeldman te Aagtdorp FRAAIE PRIJZEN AANVANG 8 UUR .iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiimiiimii De herfsttocht, die weken achter elkaar wegens het ab normaal Slechte weer maar door enkele tientallen gelopen werd vond zondag onder goed wan delweer haar einde en mocht zich nu in een betere belangstel ling verheugen. De deelname van de jeugd uit Warmenhuizen was bijzonder groot. Aan alle deelnemers kon een medaille als herinnering uitge reikt worden, terwijl drie groe pen een groepsprijs ontvingen. Over enkele weken zal het wandelsport seizoen met een tocht voor het officiële K.N.B.v.- L.O.-diploma, gesloten worden. Gaarne vestigen wij de aan dacht op de tentoonstelling ter ere van Piet Wiegman, die dit jaar 75 jaar werd. In het Stedelijk Museum Alkmaar ex poseert hij schilderijen, aquarel len, poppen en ceramiek. Deze tentoonstelling biedt een aantrek kelijk overzicht van het werk van deze "veelzijdige kunstenaar. Ze duurt van 12 november tot en met 11 derember a.s. Openings uren: werkdagen 10-12, 2-5, zon dagen 2-5 en woensdagavonden 7-9 uur. Voor de scholen is de entree vrij. Adspiranten: Schoorl aDuinranders a 21 Schoorl bCon Zelo b 60 Programma a.s. zondag: Kwadijk 1Schoorl 1, 2 uur Schoorl 2Dirkshorn 3, 2.30 uur Adspiranten: Schoorl bHollandia b, 12 uur Schoorl cSVW c, 1,15 uur. Het wil ons voorkomen, dat de resultaten van ons eerste elftal niet zo overtuigend meer zijn. Het is nu reeds tweemaal voorgekomen, dat de tegen standers eerst een voorsprong moesten verkrijgen, om Schoorl tot grotere activiteit te brengen. Dit is funest, heren. Wanneer de tegenstander hun voorsprong we ten te consolideren, hebben wij puntenverlies en dat kunnen wij, gezien de bescheiden kans op een kampioenschap, niet lijden. Het zijn nu eenmaal harde, faire ploe gen waartegen wij in deze com petitie moeten strijden en die vragen de volle 90 minuten aller strijdlust. Wij kunnen niet vol staan met een goede halve wed strijd! Er wacht ons nog een zeer zwaar programma, dus heren, de volle speeltijd er pal tegenaan. Qua voetbal staan wij hoger, maar in deze competitie geeft dit de doorslag niet. Veel succes! De elftalcom. SCHOORLSE BRIDGECLUB Uitslag van maandag 14 november Lijn A: 1 Mej. Lyrev. Twuyver 61% pnt. 2 Mevr, BoumanBirnie 59 pnt. 3 Mevr. ArpeauGoet 58% pnt. 4 Half Jr—Mosch 58 pnt. 5 Fam. Kuyper 52% pnt. 6 Nieuwland JrP. Roos 52 pnt. 7 BekkerBeeldman 50% pnt. 8 ModderHummeling 49% pnt. 9 de JongBurgering 49% pnt. 10 Half SrHaasbroek 44% pnt. Lijn B: 1 v. d. LaanMolenaar 61% pnt. 2 Mej. HaringLensing 61 pnt. 3 DapperWit 57 pnt. 4 M. EnsP. Ens 57 pnt. 5 Mevr. Klinkenberg Mevr. Timmerman 55 pnt. 6 Mevr. Timmermans Heystek 52% pnt. 7 Mevr. Raven Nieuwland Sr 51 8 v. d. Oordde Wit 51 9 Mevr. Kuiper Mevr. Visser 47% pnt. 10 HoutkoperWezel 46% pnt. pnt. pnt. (Ingezonden mededeling) ruw of schraal HAMFA-G V.V. „SCHOORL" NIEUWS Uitslagen afgelopen zondag: Schoorl 1Oudendijk 1 31 Duinranders 3Schoorl 2 04 Boekhandel Laanweg 35 Schoorl Een pracht Stofzuiger wat vorm kleur en kwaliteit betreft is op de markt gebracht door Philips HANDSTEEL-MODELf 120. TROMMEL-MODELf 145. DRIEHOEK-MODELf 155. TON-MODELf 158. Wij zijn Philips-dealer en kunnen deze stofzuigers uit voorraad leveren, met volledige garantie. Hereweg 149 - Schoorl - Telef. 339 Ruime sortering Laanweg 35 - Schoorl - Telefoon 268

De Duinstreek | 1960 | | pagina 5