UeekUad 99 99 kou gevat? tav\|2S Nieuws van het Dorpshuis Dierenmishandeling Bergens Klein Vrouwenkoor heerlijke koekjes Interessante Lezing „De Garnalenvisser" LLV. V» afcL Bergen Collecte Anti-Honger-Actie REKLAME-SHOW Bond Ouden van Dagen Gymnastiekver. „D, I. 0. Coöp. Raiffeisenbank „Schoorl" KAPSALON BOBBEN Mevo-nieuws HANDBAL SCH00RLSE GEMEENSCHAP Agenda BERDOS VRIJDAG 20 JAN. 1961 38e JAARGANG No. 3 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoe! De directrice van het Dorps huis, mevrouw Vliegendthart- Verhoef, onder wiens leiding sinds 5 oktober van het vorige jaar het winterprogramma startte, kan met tevredenheid terug zien op het werk, dat zij, en de ver schillende leerkrachten, op cul tureel gebied hebben gepresteerd. Groot is de animo voor de les sen van judosport, die door de bekende leraar, de heer J. Kuil man uit Alkmaar, gegeven wor den. Het aantal leerlingen is tot ruim zeventig aangegroeid. De dansavonden, die zaterdags, avonds om de veertien dagen ge geven worden, vinden bij de jeugd grote belangstelling. Er heerst daar een aangename en prettige sfeer. Toch kunnen nog enkele jongens en meisjes zich daarvoor melden tegen betaling van 50 ct per avond. Zij kunnen dit doen op de eerstvolgende dansavond, op 21 januari, 's avonds 7.30 uur en krijgen voor hun entréeprijs gratis een kop koffie. Voor deze dansavonden zoekt de directrice een verloofd- of een echtpaar, dat zulke avon den als gastheer en gastvrouw wil optreden. Ook zij kunnen zich daarvoor op de avond van het dansen opgeven. De Sint-Nicolaasactie ten bate van het kindertehuis „Eben-Hae- zer" aan de Russenweg, is een prachtig succes geworden. Velen hebben aan de oproep voor het geven van materiaal en daadwer kelijke hulp gehoor gegeven. De directrice mevrouw Vliegendt- hart wil allen die hun steun aan deze succesvolle actie hebben verleend, al is het dan wat laat, hartelijk danken en hoopt aan het einde van dit jaar weer zoveel belangstelling te mogen onder vinden. In het aanvullend pro gramma zien wij, dat er ook een ruilbeurs in het leven wordt ge roepen, voor het ruilen van sui kerzakjes, lucifersmerken, post zegels, e.a. dingen. Dit geschiedt dan elke vrijdagavond, om de veertien dagen, van 8.15 tot 9.30 uur. Men betaalt dan 10 ct per avond. Er is nog meer nieuws van de stichting Dorpshuis. Zij, die gewend zijn hun va- canties in het binnen- of buiten land door te brengen en op het De politie heeft een onderzoek ingesteld naar een geval van ernstige dierenmishandeling, door drie jongens met een duif ge pleegd. De knapen hadden de duif, die vleugellam was, ergens gevonden en gingen er mee spe len. Toen dit spel hen verveelde werd de duif opgenomen, met een tak geslagen, daarna tegen een boom gekwakt en toen dood weggeworpen. De vereniging Dierenbescher ming, afdeling Bergen, heeft de politie daarvan in kennis gesteld. Een der knapen legde een volle dige bekentenis af. filmlint vast te leggen en zodoen de prachtige natuurgebieden of bijzonderheden op de gevoelige plaat vereeuwigen, kunnen ook anderen daarvan laten genieten, door eens een avond in het Dorpshuis te komen, om hun va- cantiefilm te tonen. Op deze ma nier kan men voor anderen een lezing houden. Zij stellen zich in verbinding met de directrice van de Stichting, tel. 2933. De eerste cursus stofversieren voor kinderen van veertien jaar en ouder, vangt aan op dinsdag 24 januari, onder leiding van me vrouw Bijpost. Ook voor een nieuw te vor men fotoclub voor de jeugd, tot zeventien jaar, kan men zich op geven woensdagsmiddags van 2 tot 2.30 uur en maandagsavonds van 7 tot 9 uur. Het meisjeskoor is nog te weinig in aantal. Meis jes die dus graag en goed willen leren zingen, onder de deskundi ge leiding van mevrouw C. Mo- ree-Dol kunnen niet beter doen, dan zich hiervoor op te geven. Bakkerij HoOyVOFSl Neemt u eens proef De eerste lezing van een nieu we serie culturele avonden, mocht zich zaterdagavond in de dancing van ,,De Rustende Ja ger", weer in een groot aantal bezoekers verheugen. De heer A. Schuil opende deze avond met een hartelijk woord van wel kom aan de heer Brouwer en echtgenote en wenste de aanwe zigen verder een genoegelijke avond. Van het Rhönedal, waar de olijfbomen door de droge mistral scheef zijn gegroeid, de rijstvel den door cypressenhagen be schermd worden en grote bas sins voor het onontbeerlijke wa ter zorgen, ging de reis naar Avignon, waar vele oude bouw werken nog getuigen van de Ro meinse cultuur. Vervolgens voer de spr. zijn aandachtig gehoor langs de Middelandse zee, dwars door de Pyreneeën naar Biarritz aan de Atlantische oceaan. Met prachtige kleurendia's gaf dr Brouwer een interessante lezing over het ontstaan van de Pyre neeën en over de flora en fauna van dit indrukwekkende natuurgebied. Hij vertelde over de vele genees krachtige bronnen, over de ster renwacht op de Pic du Midi, Lourdes, verschillende planten groei in verband met de klimaat verandering. Tenslotte dankte de heer Schuil hem voor deze mooie avond en gaf het publiek door hartelijk applaus te kennen, dat er volop genoten is. De r.k. toneelvereniging St. Jan heeft donderdagavond j.l. het toneelspel „De Garnalenvisser", van Luuk van Wijk, voor het voetlicht gebracht. Het talrijke publiek heeft met aandacht dit spel van wantrouwen en intrige gevolgd. Sijmen Aukema wiens verleden duister en zondig is heeft een laf fe daad op zijn geweten, gepleegd ergens in de tropen, waardoor een man onschuldig in de gevan genis komt, omdat de dader zijn vrouw begeerde. Een jaar later sterft de vrouw en laat een kind achter van haar eerste man. De garnalenvisser krijgt dan, niet wetend, de zuster van de over leden vrouw in huis, die onder een valse naam bij hem intrekt, met de bedoeling de dood van haar zuster te wreken en zodoen de hem ten val te brengen. Ook de man, die inmiddels uit de ge vangenis is ontslagen, weet ver momd als een oude visser in het huis van zijn vroegere vijand te komen, eveneens met de bedoe ling hem aan het gerecht over te leveren, vanwege zijn duistere praktijken. Dit toneelspel is door de ver eniging St. Jan knap gespeeld. Wim Vlaar, als de garnalenvis ser met z'n onbetrouwbare knecht Arend Otte (J. van Stralen), speelden hun karakterloze rol len zeer goed. Martha Doeksen, (mevrouw T. Wijbenga-Tiebe) vertolkte de huishoudster, zij het wat monotoon, uitstekend. Het spel van de oude visser, (Aat Groot) was wel bijzonder goed. Zijn opvatting van deze figuur was prima. Rein Beukers was een verdienstelijke wachtmeester. De overige drie rollen: Sietske, Aaltje Roggekamp en Rien Bol- mers, resp. gespeeld door me vrouw Aat Frederiks-Kalden- ba,ch, mevrouw Veldman-Mole naar en Toon Rinkel, maakten het geheel tot een goed verzorg de bezetting. De regie was van Jaap van Baar. Het dankbaar ap plaus, dat na het derde bedrijf klonk was dan ook wel verdiend. Het decor zag er zeer verzorgd uit en men moet wel veel bewon dering hebben voor die paar amateurverenigingen, die er nog in Bergen zijn, voor de wijze waarop zij het klaarspelen, steeds maar weer met een tot in de punt" jes verzorgde toneelaankleding voor de dag te komen. De door de dames der U.V.V. gehouden verkoop van Kinder zegels en -kaarten bracht het prachtige bedrag van 3242,08 op. Het bestuur dankt allen, die hiertoe hebben medegewerkt. welkom en sprak er haar vreugde over uit, dat de opkomst zo groot was. De verkiezing van een nieuwe voorzitter en een nieuwe pen ningmeester verliep vlug. Het bestuur had als Candida,at voor voorzitter de heer C. Kan gesteld en als candidaat voor penningmeester de heer P. Mul ler. Daar er geen tegencandidaten waren opgegeven werden beide heren bij acclamatie in hun nieu we functie gekozen. Het ledental is nog steeds in stijgende lijn en bereikte volgens de heer L, v. d. Wees, de grote propagandist van de afd. reeds meer dan twee honderd. Met het comité, ontspanning ouden van dagen te Bergen, zal contact worden opgenomen om tot samenwerking te komen. Na de pauze en het kopje kof fie of thee werd de reis naar Australië en Ned. Nw. Guinea voortgezet. De kleurendia's waren weer heel mooi en gaven een indruk hoe mooi Australië is, hoe er wordt gewerkt en wat er gedaan wordt om de veiligheid bij het zwemmen in de oceaan te ver groten. De foto's uit Ned. Nw. Guinea gaven een blik in dit, de laatste tijd zo in de belangstelling staan de rijksdeel. Een hartelijk applaus na af loop bewees, dat de aanwezigen het vertoonde wel op prijs had den gesteld. Door de voorzitster werden de heer en mevrouw Kan bedankt voor hun vertoning en explicatie. De in de gemeente Bergen ge durende de laatste twee weken van december gehouden collecte ten behoeve van de N.O.V.l.B. heeft totaal 2631,40 opge bracht hetgeen een heel goed Woensdagavond werd in het T. en O. gebouw een reclame- show vertoond voor de vrouw. Deze avond, genaamd de Proef expresse, werd aangeboden door de Groscokruidenier, de heer A. Wittebrood in Tuindorp. Er is dan ook inderdaad veel geproefd en de talrijk opgekomen dames lieten zich het aangebodene goed smaken. De reisleider, de heer Wim van Wees, bracht zijn dankbaar gehoor dan ook naar verschillen de plaatsen in Nederland en naar diverse fabrieken en prees op vlotte wijze het product aan. De reis werd afgewisseld door ver snaperingen, met leuke films en attracties. Allen hebben genoten van deze vlot gebrachte reclame show. Aan het einde dankte de heer Wittebrood de medewer kenden voor het gebod ene en ging iedereen voldaan naar huis. De Afdeling Bergen van de Bond van Ouden van Dagen hield donderdag 12 januari een gezellige bijeenkomst, waar ook enige belangrijke agendapunten behandeld werden. Van het, bij de oprichting ge kozen voorlopige bestuur, hadden de voorzitter en de penningmees ter bedankt. Mej. E. Schuitemaker opende als waarnemend voorzitster deze bijeenkomst met een woord van resultaat mag worden genoemd. Hiervoor moet in de eerste plaats dank worden gebracht aan de plaatselijke afdeling van de U.V.V., die de organisatie van de collecte ter hand heeft geno men, alsmede aan de andere plaatselijke vrouwen verenigin gen, het comité Ouden van Da gen en de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, die allen hun medewerking spontaan aan deze collecte hebben gegeven en het mogelijk hebben gemaakt, dat ook Bergen zijn aandeel in de Anti-Honger Actie heeft kunnen leveren. Op zondagmiddag 22 januari, 14.30 uur zal in het St. Jansge bouw bij de r.k. Kerk te Bergen, een jeugdmiddag worden gege ven door de gymnastiekvereni ging „D.I.O." Aan deze middag wordt mee gewerkt door de groepen, die i.v.m. hun jeugdige leeftijd niet zijn opgetreden tijdens de uitvoe ring op 24 november j.l. Vóór de pauze treden op de kleuters, meisjes van 7 en 8 jaar en na de pauze zal men kunnen genieten van de poppenkast. Voor niet-medewerkers bedraagt de toegangsprijs 25 ct. Iedereen is van harte welkom. Naar wij vernemen zal Ber- gens-Klein-vrouwenkoor, dat on- Voor rentebijschrijving en controle DONDERDAG 26 januari 1961, voor naamletters A t/m G VRIJDAG 27 januari 1961, voor naamletters H t/m O ZATERDAG 28 januari 1961, voor naamletters P t/m Z Voor een goede controle is het beslist noodzakelijk dat ALLE BOEKJES, dus ook Voorschotboekjes op bovengenoemde dagen worden aangeboden. Bij verzuim wordt f 1,administratiekosten in rekening gebracht C. HOOGVORST Azn, kassier der leiding staat van de musicus Klaas Venneker, deelnemen aan een festival, dat in de maand juli van dit jaar te Wales in Enge land wordt gehouden. Het koor dat in de wereld van koorzang een goede naam heeft, zal de reis naar de overkant per boot maken. Mooi haar valt op Door deze club werd op zater dag 14 jan. een vrije Drive ge houden. De opkomst was buitengewoon goed te noemen. Dit heeft echter wel z'n reden, daar er elke Drive vele mooie prijzen zijn te winnen. De uitslag luidde: le pr. Gabriels-Koopman 5412 p. 2e Mevr. Mengelberg- Koorn 5160 p. 3e Span-Schaper 4853 p. 4e Fam. Overliese 4730 p. 5e Luit-v. Oenen 4693 p. 6e C. Clement-Min 4593 p. 7e Kreb-Mevr. Steenis 4480 p. Als extra prijs een mooi bad laken. Dit werd gewonnen door Mevr. Koorn- Sec. K. J. C. Mevo B.S.V. speelde in de Veilinghal De Berger meisjes hebben het niet kunnen bolwerken tegen het sterke Texel. Voor de rust was er hoege naamd geen krachtsverschil merkbaar tussen beide ploegen, maar na rust leek de fut er wel een beetje uit bij B.S.V. en wa ren het de Texelse dames, die technisch zich de meerdere toon den en wat meer uithoudings vermogen bleken te bezitten. Niettegenstaande dat, heeft de Berger damesploeg uitstekend ge speeld. Het was aan het begin een gelijkopgaande wedstrijd. Beide keepsters kregen nogal wat te doen. Texel wist door een strakke worp de leiding te nemen, maar Gerie van Roekei maakte even later met een zuiver gerich te worp de stand gelijk. Aanval op aanval werd door B.S.V. on dernomen, maar het is aan de andere kant, dat Texel weer de leiding nam. Prachtig uitkijkend en zich vrij spelend, geeft Joke Lindenboom dan de bal aan Gerie van Roekei, die zich geen ogenblik bedenkt en de stand weer op gelijke voet brengt. Na de rust is er een ge heel ander spelbeeld. Texel do mineerde in deze helft en gaf niets meer toe. De verdediging van Bergen kreeg toen handen vol werk, en Anneke Dijs wist haar heiligdom op sublieme wijze dicht te houden, evenals Edith Zaterdag, 21 januari Toneelspel „De indringster", uitg. v. d. Bond v. Staatspension- nering, zaal de Vries, 8 uur. Zondag, 22 januari Concert door Fanf. korps „De Vriendschap" met medewerking van een accordeonver. uit Wor- merveer, zaal Timmerman, 8 u. Maandag, 23 januari Lezing met dia's door mevrouw Drost-Posthema overNw. Guinea uitg. Nh. Vrouwengroep consist, kamer Schoorl, 7.45 uur. Donderdag, 26 januari Lezing met lichtbeelden, door dhr. J. P. Strijbos over „Van Canada tot Mexico" uitgaand van ..Algemeen Welzijn", zaal Tim merman, 8 uur. Timmer en de andere verdedig sters, die geen krimp gaven. Zij konden echter niet verhinderen, dat Texel nog twee keer scoorde en de stand op 24 bracht. Al len hebben hard gewerkt, maar dat B.S.V. verliezen zou, dat zat er toch wel een beetje in. Texel won dus verdiend. Zij die zich als lid willen opge ven voor deze enthousiaste da- meshandbalploeg, kunnen dat doen aan de volgende adressen: Mej. N. Marees, Wagenmakers- weg 1, Schoorl; mevrouw Mak, Jan Oldenburglaan 19a en Mej. A. Dijs, Math. Wiegmanweg 24, (secretaresse) te Bergen. verliest van S. D. O, B. Dat S.D.O.B. een lastige te genstander is, heeft Berdos op eigen terrein ondervonden. Ber dos trad met vier invallers aan en was toch sterk in de meerder heid. S.D.O.B., dat over een paar goede ^buitenspelers beschikt, kreeg al spoedig kans keeper Leyen te passeren, uit een prach tige voorzet van de linksbuiten. Vlak voor de rust maakte Dek ker voor Berdos gelijk. Fel is er daarna gestreden om het winnen de doelpunt, dat tien minuten voor het einde kwam met een onhoudbare kogel van de rechts buiten. Berdos trachtte nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar de voorhoede was daartoe niet in staat. ZONDAGSDIENST ARTSEN DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan s Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. (Ingezonden mededeling) Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak bakt voor de weekends tegen aantrekkelijke prijzen (Ingezonden mededeling) wordt zitting gehouden in het Bankgebouw te Schoorl opi van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur Gewone bankzaken wor den op genoemde dagen niet behandeld. Namens het bestuur, ook voor u Dorpsstraat 21, Bergen, Tel. 2266 cnuDDooDODnooDaoaDanaaan BERGEN 22 januari Dr. J. J. A. A. HODDE, van Reenenpark 2, tel. 2027 SCHOORL 22 januari Dr. BRUST, Telefoon K 2209-266

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1