Druk bezochte afscheidsreceptie Uit het jaarverslag van de gemeente CONTROLEUR Bekendmaking Inenting tegen pokken Brillen voor Srlioorl e/ie BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. „Room at the Top" 18 jaar „Het lot van een mens" 14 jaar „Hulp in Nood" vergaderde Ledenvergadering S.R.B* G. Verboom-Arpeau Drogisterij de Leeuw Mr. Opt. D. W. Pastoor KERKDIENSTEN xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX ZONDAGMIDDAGMATINEE „Texas Troubadours" FAMILIEBERICHTEN GEMEENTE BERGEN Nh. Sollicitanten worden opgeroepen voor de functie van belast met het uitoefenen van toezicht op de zomerwoningen in de gemeente Bergen N.-H. Aanstelling op arbeidscontract. Salaris nader overeen te komen. Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Sollicitaties binnen één week na het verschijnen van dit blad, te richten aan de Directeur van het Bedrijf Gemeentewerken, Karei de Grootelaan 25, Bergen N.-H.; bij wie desgewenst tevoren nadere inlichtingen kunnen worden verkregen. De Directeur voornoemd, J. P. Blauw GEMEENTE BERGEN N.h Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh. maken bekend, dat de Raad dier gemeente, gelet op artikel 36, 4e lid der Woningwet, in zijn vergadering van 28 februari 1961 heeft bepaald, dat de her ziening van het geldende plan van uitbreiding voor het gehele gemeentelijke territoir, vastgesteld bij raadsbesluit van 16 november 1937, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 14 december 1938, no. 247, met uitzondering van de sindsdien vastgestelde en goedgekeurde partiële plannen zowel in hoofdzaak als in onderdelen, in voorbereiding is. Bergen Nh., 2 maart 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. J. de Ruiter, burgemeester W. de Vries, secretaris GEMEENTE SCHOORL Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om in afwijking van het Uitbreidingsplan met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouwwet aan de beer A. J. Dapper, Duinweg 60 te Schoorl, vergunning te verlenen tot het stichten van een landarbeiderswoning op een aan de Duinweg gelegen terrein, kadastraal bekend ge meente Schoorl, sectie D. nr. 1255. De op de aanvrage betrekking hebbende stukken liggen van 3 t/m 17 maart 1961 ter gemeente-secretarie voor belanghebbenden ter inzage. Bezwaren kunnen vóór laatstgenoemde datum schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders worden ingediend. GEMEENTE SCHOORL Op woensdag 8 maart a.s., des middags om 2.30 uur is er gelegenheid tot kosteloze inenting van kinderen tegen pokken bij dokter F. H. Risselada te zijnen huize, Dr Heringalaan 18, Schoorl en bij dokter B. R. Brust in de openbare lagere school te Groet. De ten name van de kinderen staande oranje inentingsboekjes dienen medegebracht te worden. Schoorl, 3 maart 1961. Het gemeentebestuur van Schoorl. Talloze mensen, inwoners van Schoorl en van ver daar buiten ondernamen maandagavond de wandeling naar de top van de Klimweg om de afscheidsreceptie bij te wonen van de heer en me vrouw v. d. Kwast, die gedurende de laatste vijf jaar als vader en moeder van de jeugdherberg ,,Teun de Jager" met enorm en thousiasme hun werk hier gedaan hadden. En niet alleen hier, maar ook elders, met name in de Jeugdher berg „Het Veerhuis", in Ooster- land en de Kaagse Jeugdherberg, hadden zij reeds hun sporen van Vader en Moeder over een dui zelingwekkend getal van trekkers verdiend. Burgemeester Bergh, als voor zitter van het Plaatselijk Bestuur, sprak er zijn verheugenis over uit dat zovelen gehoor hadden gege ven aan de uitnodiging om deze receptie bij te wonen en heette allen van harte welkom, in het bijzonder de ouders van de heer v. d. Kwast en de vertegenwoor digers van de N.J.H.C., zowel de hoofd- als districtsbestuurders, de oud-voorzitter van het Plaatselijk Bestuur, de heer Maars en de verschillende collega's van de heer v. d. Kwast. In zijn openingswoord vond spr. het enerzijds verheugend dat zij Schoorl gingen verlaten met de aanvaarding van hun nieuwe en mooie werkkring, anderzijds be tekende dit voor onze gemeente een gevoelig verlies. Later op de avond zou Burg. Bergh hierop terug komen, doch verleende eerst het woord aan de talrijke sprekers, die op de lijst stonden en wier redevoeringen stuk voor stuk een getuigenis waren voor de kwaliteiten van de scheidende Vader en Moeder. De heer W. Bookelman, hoofd van de Algemene Zaken van de N. J, H. C. sprak als eerste het echtpaar toe. In de aanvang van zijn rede schetste hij de tijd, dat hij zelf als trekker met de heer v. d. Kwast er op uitging. Alhoe wel het toen nog Adje v. d. Kwast was, bleek dit persoontje in prin cipe al zeer vasthoudend te zijn, hetgeen met het vorderen van de jaren steeds meer toenam en er tenslotte toe leidde, dat hij één van de weinigen is, die kan zeg gen dat hij en zijn toenmalige ver loofde reeds Vader en Moeder waren (van een jeugdher berg), alvorens het eensgezinde ja-woord voor de ambtenaar van de burgerlijke stand was uitge- sprokeh. Reeds een maand ver vulden zij de functie, alvorens de wet hen als echtpaar erkende. Naar onze mening, aldus spr.. vertrekken zij te vroeg. Liever hadden we gezien dat dit echt paar nog enige jaren bij ons ge bleven was. NU per adres (zij-ingang) Dinsdag n.m. 7-8 uur Vrijdag n.m. 7-7.30 uur In 1947 betrokken zij hun eer ste jeugdherberg „Het Veerhuis", aan de Lek en kregen hier hun doop. In mei 1948 deden zij hun intrek in de jeugdherberg ,,Oos- terland", in juli 1950 vertrokken zij naar de Kaagse jeugdherberg en deden in 1956 hun intrek in ,,Teun de Jager". Met een waar enthousiasme deden ze hier hun werk en zij bewezen wat zij waard waren. Van een woestenij veranderde de onmiddellijke om geving in een mooie tuin rond de gebouwen. Uw ontslagaanvrage verraste ons. Aan de andere kant gunnen wij U Uw promotie van harte. U heeft echter in de veer tien jaar dat u als Vader en Moe der de leiding had over de jeugd herberg, bewezen, dat u alles doordacht deed en wij hopen dat u in uw nieuwe werkkring zult krijgen, datgene wat u er van verwacht. Namens de Stichting Nederlandse Jeugdherberg Cen trale bood spreker een fraai elec- trisch wandklokje aan. De heer Boon, Gewestelijk Dis trictsbestuurder feliciteerde het echtpaar v. d. Kwast eveneens met hun promotie en sprak de wens uit, dat het werk in Beek bergen hen veel voldoening zou schenken. De activiteitsdrang, die u bezit, kunt u daar uitbreiden. Met enkele waarderende woor den over het jeugdherbergwerk voor beiden, besloot spr. zijn re de. De heer v. d. Garde sprak namens de V.V.V. Schoorl. In zijn rede kwam tot uiting hoe in dertijd door spr. zelf geageerd was tegen de jeugdherberg. La waai en herrie zou het gevolg hiervan zijn, en dat zijn wel de twee belangrijkste factoren die de V.V.V. zo deed denken. Hoe anders aldus spr., is het afgelopen en nu zijn we er zelfs blij mee en is de jeugdherberg door uw beider toedoen voor Schoorl een reklame geworden. Namens de V.V.V. bood spr. een fraaie fruitmand aan. Namens de leveranciers sprak de heer Jb. Kuiper het echtpaar toe en belichtte de prettige sa menwerking op het commerciële terrein. Hij bood hen namens de leve ranciers een wandbord aan. De heer Jonker schetste als Consul van het Plaatselijk Be stuur de organisatorische kwa liteiten van de heer v. d. Kwast. U verstond de kunst, aldus spr., om anderen aan het werk te zet ten, geleid door uw eigen enthou siasme, hetgeen soms wel eens af geremd moest worden. Mevr. Bant sprak namens de Blauwe N.V. enkele hartelijke woorden van afscheid, evenals de heer Reynders, de heer Schoen als vertegenwoordiger van het personeel van Duyvis, Mej. Hil- gervoort namens de oudercom missie van de kleuterschool, de heer Koelewaard en de heer Maars als oudvoorzitter. Tenslotte was het de voorzitter van het plaatselijk bestuur, Burg. Bergh, die in deze functie af scheid nam. Spr. was hen dank baar voor hetgeen ze gedaan had den. Werd er een beroep op hen gedaan, dan stond men klaar. Gemeenschapszin was in grote mate aanwezig. Met bijzondere ijver was een stel troosteloze bun kers uitgegroeid tot een volwaar dige jeugdherberg. Namens het bestuur bood spr. het echtpaar een koffer aan. De heer v. d. Kwast sprak een dankwoord tot de aanwezigen. Zijn oud-collega's en medewer kers dankte hij voor de sfeer, de juiste sfeer die men in bijeenkom sten had weten te scheppen. Wij hebben hier, aldus spr., vijf heer lijke jaren gehad. De medewer king van het bestuur was steeds goed geweest, evenals de zakelij ke samenwerking met de leveran ciers. Vervolgens schetste spr. het trekkersleven, waar hij met hart en ziel aan verknocht is, hoe in dit leven vriendschapsbanden werden versterkt en gekweekt. Uw a,anwe.zigheid hier, aldus spr., heeft ons het gevoel gege ven van een echt afscheid en «ik dank u hier heel hartelijk voor. In het volgend nummer zullen we de nieuwe werkkring van de heer v. d. Kwast, in Beekbergen, in het kort beschrijven. Eén dezer dagen hield boven genoemde vereniging in hotel De Rode Leeuw haar ledenvergade ring. Van de 49 leden tellende vereniging waren, behalve het voltallige bestuur, 11 leden ter vergadering opgekomen om zich van de gang van zaken dezer ver eniging op de hoogte te laten stellen. Burg. Bergh bracht als voorzit ter zijn dank uit aan deze leden voor hun opkomst. Uit het financieel verslag bleek, dat de vereniging dit jaar een voordelig saldo had kunnen boe ken van 152,40. Wegens het aan de beurt van aftreden zijnde kascommissielid, de heer Timmer, werd in zijn plaats benoemd de heer S. Kaandorp. De heer C. Meijer bracht zijn bevindingen uit van de gehouden kascontrole, waaruit bleek dat deze in orde was bevonden. De bestuursverkiezing leverde evenmin moeilijkheden op. De he ren C. Kaandorp en P. Meijer, die aan de beurt van aftreden waren werden bij acclamatie herkozen. De heer C. Kaandorp Jzn. werd als afgevaardigde naar de Bonds vergadering gekozen. Tenslotte sprak de voorzitter zijn erkentelijkheid uit jegens de secretaris en de incasseerder, die de vereniging weer goede dien sten hadden bewezen, ondanks hun ziekte in het afgelopen jaar. Hiermede werd deze in een bij zonder vlot tempo afgewerkte vergadering gesloten, temeer daar er voor de rondvraag geen animo was. (Ingezonden mededeling) Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak 4 MAART BERGEN NED. HERV. GEMEENTE in de Ruinekerk v.m. 10.15 u. Ds. Bekius v.m. 11.45 uur Zondagsschool HERVORMDE KAPEL REHOBOTH v.m. 10 uur Ds. R. Moerenhout, Katwijk LEGER DES HEILS (Dorpshuis) zondag v.m. 10 uur. Samenkomst, v.m. 11.30 uur Zondagschool. Donderdag n.m. 2 u. Gezinsbond voor vrouwen, Dinsdagavond 7 u. Breelaan 5 Jeugdbond v. jongelui SCHOORL v.m. 10 u. te Groet Ds. C. M. de Jong v.m. 11.15 u. Zondagschool te Groet ALKMAAR REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 uur Ds. J. Breukink Evang. Luth. gemeente v.m. 10.15 u. Ds. J. J. F. Herrmann Luth. Jeugdzondag Kerkkoffie Uit het jaarverslag van onze gemeente blijkt, dat de plaatse lijke politie in het afgelopen ka lenderjaar 585 processen-verbaal heeft opgemaakt welke als volgt gerangschikt konden worden; Misdrijven 22 Algemene Politieverordening 48 Rijkszeeweringen reglement 49 Overige wetten 41 Wegenverkeerswet regl. 425 Onder de laatste bevonden zich 74 aanrijdingsgevallen, 41 overtredingen van parkeerverbo den en 310 overige verkeersover tredingen. Twee verkeersonge vallen met dodelijke afloop von den plaats. De brandweer moest acht maal uitrukken. In zes van deze acht gevallen was dit voor schoorsteenbrand. Uit het ver slag van Bouw- en Woningtoe zicht blijkt dat het aantal ver leende bouwvergunningen in to taal 87 bedroeg. 21 nieuwe wo ningen werden gebouwd waar van 4 met Rijkssteun en 17 in de vrije sector. 66 verbouwingen vonden plaats waarvan aan woningen 33 en bedrijfsgebouwen 33. In 1960 kwamen 29 woningen gereed. Met de bouw van 34 woningen werd een aanvang gemaakt. Aan het einde van 1960 ston den precies 100 woningzoeken den ingeschreven tegen 102 in het jaar daarvoor. Van de 265 personen die de gemeente verlie ten, vertrokken er 24 naar het buitenland. Hiervan vertrokken er 3 naar Nieuw Zeeland, 9 naar Australië en 5 personen naar Canada. 4 personen vertrokken Vrijdagavond, zondagavond, dinsdagavond, donderdagavond, 8 uur LAURENCE HARVEY - SIMONE SIGNORET in met Heather Sears - Donald Wolfit en John Westbrook Een schoonheid van een film Zaterdagavond, maandagavond, woensdagavond, 8 uur Sergej Bondartsjoek en Zina Kiriënko in de schitterende Russische film de bekende filmkritikus L. J. JORDAAN schreef: „HET LOT VAN EEN MENS" is een uitzonderlijke film Zondag 5 maart te 2.30 uur De spannende western ROY ROGERS in alle leeftijden Entrée f 0.75 en f 1. naar Groot Brittannië 1 naar de Nederlandse Antillen, 1 naar Duitsland en 1 naar Brits Afrika. Tot zover de bijzonderheden die iedereen zullen interesseren. HOOFD ZELFBESCHERMING BENOEMD. Tot Hoofd Zelfbescherming is benoemd de heer K. A. v. d. Brink te Groet. De heer v, d. Brink die sedert kort de Koninklijke Marine na een respectabel aantal dienstja ren heeft verlaten zal zich in zijn nieuwe functie gaan wijden aan de reorganisatie van de Bescher ming Burgerbevolking. OP TERUG KOMEN Met deze woorden hebben wij ons van agendapunt 4 van de laatst gehouden raadsvergade ring afgemaakt. We hebben dit gedaan omdat naar onze smaak dit punt een meer uitgebreid verslag verdiend gezien het feit dat velé inwoners hiermede gediend zouden zijn. Het ging hier om de riolering van onze gemeente en betrof een voorstel tot het verstrekken van aanvullende credieten tot een ge zamenlijk bedrag van 284.000,- voor de verdere aanleg van rio lering, ten laste van de dienst 1960. Burgemeester <en Wethouders zeggen hierover het volgende: De voldoening over dat ge deelte van de gemeente, hetwelk thans van riolering wordt voor zien, mag ons niet doen voorbij zien aan het feit, dat grote delen van de gemeente nog niet gerio- leerd kunnen worden en het toe gestane crediet helaas niet toe reikend is om de overlast bij een aantal knelpunten door het aan leggen van riolering op te hef fen. Met name wordt hier ge noemd de Duinweg tot aan de Bosmansweg die op het stukje tussen Laanweg en burgemeester Peeklaan na nog geheel verstoken is van riolering hetgeen voor de aan die weg gelegen pensions een toenemend probleem vormt. Deze riolering zou vólgens be groting een uitgaaf vérgen van 118.000, Een ander euvel vormt de Laanweg waar reeds in 1946 rio lering is aangebracht. Deze ver keert thans echter in een zoda nige slechte staat dat zij in el kaar valt en periodiek grote ga ten in het wegdek veroorzaakt hetgeen een ernstig gevaar voor het verkeer oplevert. De Idens- laan welke nog niet in het riole ringsplan is opgenomen moet door het intensieve verkeer al daar van een nieu\& wegdek worden voorzien. Hier zou men tevens de gelegenheid te baat moeten nemen om odk dit ge deelte van riolering te voorzien. Deze kosten worden thans be groot op 25.000, Een soortgelijke situatie doet zich voor bij de Damweg. Zoals bekend heeft deze weg door zijn ronde ligging reeds jaren aan leiding tot klachten gegeven. Op korte termijn zal tot reconstructie en herbestrating dienen te wor den overgegaan. Het verdient begrijpelijkerwijs aanbeveling om deze herbestrating te combi neren met de aanleg van riole ring. De kosten worden geschat op 141.000,zodat met deze rioleringsuitbreiding van de Duinweg (tot Bosmansweg), Damweg en Idenslaan een be drag is gemoeid van ƒ284.000, Daar de raad zich hiermede kon verenigen werd het voorstel tot vaststelling van de 15e sup- pletoire begroting voor de dienst 1960 aangenomen. Vrijdag j.l. hield de Schoorlse Reddingsbrigade haar ledenver gadering in café Slijkerman. De opkomst van de leden was bijzonder goed, waarbij opmerke lijk veel jeugd. Dit vond voorzit ter Brederwout, die de aanwezi gen welkom heette, verheugend. De heer Kuiper deed verslag van de gehouden kascontrole, waaruit 'bleek, dat alles in orde was bevonden. De penningmeester werd dank gebracht voor het accurate be heer. Een punt van bespreking vormde het strandhuisje van de S.R.B. De heer Koopman vroeg naar de reden, waarom het op de ijsbaan was opgebouwd. Spr. was het met deze gang van zaken niet eens. De voorzitter gaf hiervoor een verklaring en zegde toe, dat er een schrijven aan de gemeente gericht zal worden om toestemming te verkrijgen dit huisje na het seizoen elders op te zetten voor gebruik van cursus sen en contactavonden voor de leden van de S.R.B. De aanschaf van een tweede boot is in voorbereiding. Mede gedeeld werd dat de heer Frans Mosch het diploma A (strand- wacht) heeft verworven. Twee bestuursleden traden we gens drukke werkzaamheden af. Voor hen werden in de plaats ge kozen de heren K. Mink en G. Koopman. De heren A. v. Rijn en F. de Boer, resp. penningmeester en secretaris werden voor de door hen bewezen diensten bedankt. De heer Bredewoud heeft con tact opgenomen met de scholen om op deze wijze goede zwem mers te verkrijgen voor de jeugd- brigade. Op het strand zullen nog en kele reddingskastjes geplaatst worden. De heer Koopman Sr. pleitte voor zeilen, ter bescher ming van de boot. De heer Rossing werd in de kaskommissie benoemd. De rond vraag leverde talrijke vragen op, die door de voorzitter voor zover mogelijk, beantwoord werden, waarna sluiting volgde. Dirk Wildeboer en Joke Witteveen geven U, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden, op vrijdag 17 maart a.s. om 14 u„ ten stadhuize te Amsterdam. Hargerzeeweg 3, Groet Roompotstr. 9", A dam Maart 1961 Gelegenheid tot feliciteren vrijdag 17 maart van 17-18 uur in Huize Kroeze, Spuistraat 72, A dam. Toekomstig adres: Roompotstraat 10"' Amsterdam (Zuid). VERHUISD: van Slotlaan 6, Schoorl naar Oude Herenweg 79, 't Woud, Bergen Telefoon 0220-707

De Duinstreek | 1961 | | pagina 2