iVeekltad 99 99 HERENMODEZAAK DE PEE HEROPEND J. den Broeder STOFFEN Opening KAPSALON IIOilIIES Raadsvergadering Bergen Collecte 11 Groesbeekse tehuizen TENNISPARK J)p 11>|lkl'OL lil Gymnastiekv, „Be-Quick Extra aanbieding nylonkousen Koorvereniging „Bergen" hield jaarvergadering SCH00RLSE GEMEENSCHAP Agenda GASFORNUIZEN A. I. C0PPENS en Zn „Bergens Klein Vrouwenkoor' Bergensche Kunsthandel VRIJDAG 10 MAART 1961 38e JAARGANG No. 10 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egtnond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Vrijdagmiddag 3 uur vond de officiële opening plaats van de vergrote en gemoderniseerde he renmodezaak van de Pee. Dit ge schiedde door de heer C. de Jong, President-Commissaris van de Inkoop-Combinatie „Nederland". Aan de gevels van de winkel zaken rond Ruïnelaan en Dorps straat wapperden vrolijk de vlag gen ter gelegenheid van deze feestelijke opening. Groot was de belangstelling van de zijde van genodigden, vrienden en beken den. De prachtige open etalages zijn volkomen aangepast aan de veranderde bouwstijl. De brede stellingen langs de wanden, ge vuld met een grote verscheiden heid textielgoederen, de vrije ruimte die er is ontstaan, prettig voor de klant, die zich daardoor vrijer kan bewegen, de royale trap naar boven, de bijzonder mooie verlichting, de vloer be dekt met geel linoleum, dit alles in rustige lichte kleuren, geeft bij het binnenkomen van deze zaak een voornaam karakter. Archi tect H. van der Werf uit Har derwijk heeft van dit winkelpand een prachtig geheel geschapen, dat door de firma J. van Exter tot in de puntjes is uitgevoerd. Ook andere firma's hebben aan de metamorfose en de totstand koming van deze fraaie heren modezaak meegewerkt. Voor de verlichting zorgde de firma C. Meijer te Bergen. De winkelbe timmering werd aangebracht door de firma van der Burg en van Uffelen uit Barneveld. De stof fering verrichtte de firma de Pee uit Sint-Pancras en de firma's C. Klaver, R. Beukers en B. van Diepen, allen uit Bergen, resp. voor de verwarming, stucadoor- en schilderwerk. Naar boven gaande komt men op een afdeling, waar evenals be neden, de moderne architectuur zich van haar beste zijde laat zien. Deze boven-toonzaal, waar het prettig moet zijn te kopen en te kiezen uit de grote collectie he- rencostuums, die men daar aan- Mooi haar valt op treft in allerlei dessins en waar men rustig in een van de vier paskamers, (beneden zijn er twee), het pak kan aantrekken, heeft met de benedenzaak een verandering ondergaan, die voor Bergen van zeer grote betekenis is. Het is nu zo, dat de Bergena- ren niet naar elders behoeven te gaan en hier in Bergen ruim schoots terecht kunnen. Voordat de heer C. de Jong officieel de zaak opende, sprak de heer de Pee 'n hartelijk woord van welkom tot de talrijke aan wezigen. Deze grote belangstel ling, dit blijk van medeleven, trof hem bijzonder en hij hoopte dan ook dat dit zo mocht blijven. De heer de Jong zei, dat de heer de Pee een goed Neder lander was en dat hij diep res pect had voor de vader met zijn drie zoons, eveneens goede Ne derlanders. Het is voor het Ne derlandse volk zo, aldus spr., dat zij vol vertrouwen een zaak moe ten binnenstappen. Het is daar om zo belangrijk dat hij koopt in een Nederlandse zaak. De klei nere zaken kunnen de klanten beter bedienen dan de grotere, waar men maar een nummer is. U hebt uw taak heel goed begre pen, de klanten kunnen vol ver trouwen uw vakkundig oordeel opvolgen. De middenstand kan daarom trots op u zijn. U wordt namens de Inkoop Combinatie heel erg bedankt voor alles wat u voor Nederland heeft gedaan. Daarom bied ik u deze electri- sche klok aan en wens u verder nog veel succes in zaken. Namens de Berger-Winke liers-Vereniging sprak de heer C. Hoogvorst, en deze zeide dat ze trots op hun voorzitter waren. Met deze verbouwing heb je een eigen stempel op je zaak gedrukt. Je bent voortgegaan en hebt ge lijke tred gehouden met je grote nabuur Alkmaar. Wij stappen nu een goed geoutilleerde zaak bin nen. 't WINKELTJE Namens alle leden van de B.W.V. wil ik je van harte feli citeren, en hoop dat je vaak te rug mag denken aan de dag, dat er weer een steen is bijgedragen tot de vooruitgang van midden- standsbedrijven in de plaats Ber gen. Hierna sprak de voorzitter van de specialistenclub in herenkle ding, en overhandigde de heer de Pee een bijzondere klok na mens de club en bracht hem de hartelijke felicitaties over. Een groot aantal bloemstukken sierden deze herenmodezaak. Veel geschenken mocht hij daar naast nog ontvangen als blijk van waardering. Tenslotte dankte de heer de Pee allen voor de vele blij ken van belangstelling. Men bleef daarna nog een poos gezellig bij een. Ter gelegenheid van de her opening ontvangt iedere koper boven een bedrag van 25, t/m 11 maart een heerlijke taart. Kort was de agenda van de raadsvergadering van dinsdag 28 februari j.l. De meeste punten werden dan ook zonder discus sies aangenomen. Besloten werd tot aanschafing van een electri- sche geluidsinstallatie voor de Ruïnetoren, met bijlevering van hoofdschakelaar, zekeringskast, voor een bedrag van 1390,— Deze klok zal, wanneer alles gereed is, ten behoeve van offi ciële gelegenheden, teraardebe stellingen, en op verzoek van erf genamen, luiden, voor welk dienstbetoon, ingevolge artikel 10 van het besluit van 25 november 1960, vastgestelde verordening op de heffing en invordering van begrafenisrechten, een recht van 8,— per half uur, of een ge deelte daarvan van de belasting plichtige wordt geheven. Vervolgens besloot de raad B. en W. machtiging te verle nen aan het P.W.N. de eerste voorbereidingen te treffen voor het aansluiten van alle nog niet aangesloten percelen, die vallen onder het onrendabele gebied van het waterleidingnet. Het voorstel om 13875,— beschikbaar te stellen voor de bouw van een vis- en patates-friteskiosk op het Plein, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Mettertijd zal men deze kiosk verhuren aan de heer C. Hoeben voor een bedrag van 100,— per maand. Het volgend voorstel: Hypothe cair crediet, groot 36000, voor de bouw van woning onder wijzer aan de Meisjes U.L.O. school, zal de raad op verzoek van de heer Van Rees-Vellinga (V.V.D) in comité behandelen. Door de voorzitter werd mede gedeeld, dat de eigenaren van de Duitse weg, die de verbinding vormt tussen Sluislaan en Meer weg, deze weg niet wensen over te dragen aan de gemeente, zodat ze niet opengesteld kan worden voor toeristisch verkeer. Besloten werd tot de bouw van een gymnastieklokaal, bij de openbare Van Brederode school, voor de bouwsom groot 203.900,Bij het nakijken van de onderdelen van het te beschik baar stellen crediet, merkte mevr. Broekman-Vriesman (V.V.D.) op, dat ze geschrokken was van het totale bedrag. Zij wilde graag een toelichting hebben over de twee laatste posten, n.l. advies- kosten, c.v. installatie en toezicht, resp. 3000,en 4000,Zij vond dit wel wat hoog. Ook de heer C. Steinz, die over de post advieskosten centrale verwarming een deskundige had geraad pleegd, krijgt de indruk dat dit bedrag wel wat fors is. De voorzitter antwoordde hier op, dat de bouwkundige inspec teur al deze posten heeft goed gekeurd. Op een vraag van mr S. D, Sluis (Prot-Chr.), wanneer er met de bouw van dit gymnas tieklokaal zal worden begonnen, deelde de voorzitter mede, dat de kans bestaat dat er dit jaar een begin zal worden gemaakt. Voorts stelde de raad een crediet van 1500,— beschikbaar voor een voorontwerp voor de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester, op de hoek van de Renbaanlaan en de oude tram baan, op terrein van „Kranen- burgh", daar waar de prachtige oude dennen staan. De jaarlijkse collecte ten bate van de 11 Groesbeekse tehuizen zal worden gehouden in de week van 13 tot en met 18 maart a.s. te Bergen. \Vat verbergt zich achter die twee simpele letters: P.H.? Het is helaas nog maar al te weinig be kend. Maar in Groesbeek weet iedereen het. Daar immers staan tussen de schitterende heuvels de tehuizen van de Nederlandse Centrale voor Practische werk verruiming en Hulpverlening. De Instelling met deze uitvoe rige naam bestaat reeds meer dan dertig jaar en heeft zich al die tijd bezig gehouden met het verzor gen van alleenstaanden zonder onderscheid van geloof of stand. Honderden jongens en meisjes, die een behoorlijke opvoeding door hun eigen ouders moesten ontberen en honderden volwasse nen, die zich tijdelijk of duurzaam niet konden handhaven in deze gecompliceerde maatschappij, vonden in de 11 tehuizen ont plooiingsmogelijkheden en wat geluk in hun moeilijk bestaan. Maar er zijn grote wachtlijsten. Er is geen plaats vrij, terwijl elk geval urgent is. Deze landelijke arbeid, die op reformatorisch be lijden is gegrondvest, roept om uitbreiding en verdient aller steun. Wanneer straks de bussen rammelen, zorgt U er dan voor dat ze vol worden? Mocht U daadwerkelijk aan de actie willen meedoen, meldt U dan bij onderstaand adres als col lectant (e). Uw hulp wordt dankbaar aan vaard door: M. N. v. d. Schalkv. d. Most Tj. Visserweg 7, Bergen. Tel. 3571. wij velgen [jy jjen la lid se correspondentie „E. S. K. I." - Omloop 7 Schoorl - Tel. 665 Donderdagavond j.l. gaf de gymnastiekvereen. Be-Quick zijn jaarlijkse uitvoering in de schouwburgzaal van „De Rusten de Jager", die tot aan de laatste plaats was bezet. Bij het optre den van het eerste nummer van het programma, „de Turngroet krijgt men de indruk, dat het grote toneel van De Rustende Jager zo langzamerhand te klein wordt voor dit grote aantal leden. Voorzitter, de heer Piet Blok ker, opende de avond met een hartelijk woord van welkom. Het deed hem genoegen zo'n volle zaal te zien. Tenslotte stelde hij de nieuwe leidster, mej. Corry Kip, voor en 2 paar le keus voor I 2.98 Alleen zaterdag 11 maart hoopte dat de aanwezigen na de uitvoering tevreden zouden zijn over haar lessen. Na de plechtige opening en vaandelgroet, werd door Be- Quick een uitgebreid programma gepresenteerd, dat in de puntjes was verzorgd. De vrije les voor kleuters, waarin de kleinste van de groep zich stipt aan de eerste houding hield, bracht al direct veel vrolijkheid. Jongens en meisjes, variërend van 6 t.e.m. 14 jaar, brachten voor de pauze prima ingestudeer de oefeningen voor het voetlicht, zoals: Bokspringen, Klassikaal balk, Wie is het vlugst.?, Klap- oefening, Paard voltige, Kast- springen en Touwtjespringen, waarvan een bijzondere bekoring uitging. Het was daarom jammer, dat de leuke Parade der tinnen soldaatjes een beetje rommelig was en enkele soldaten weinig maatgevoel bleken te bezitten. Na de pauze waren het de da mes en heren junioren, die rith- mische oefeningen, Ringen, Paardspringen, ongelijke brug, Langemat en evenwichtsbalk de monstreerden. Met laatstgenoem de oefening lieten de dames, mevr. v. Vleuten-Schermerhorn en mej. E. de Vries zien. wat concentratie en lichaamsbeheer- sing vermag. Dit was nu eens een avond van echte gymnastiek. Alle oefeningen werden met een souplesse en zekerheid verricht, die respect afdwong. Met het aanstellen van deze jonge leidster, heeft het bestuur een goede keus gedaan. Tussen het optreden der groepen zorg den twee jeugdige Alkmaarse jongens met guitaarbegeleiding voor wat moderne 'Engelse en Franse melodieën, die bij de jeugd zeer in de smaak vielen. Tenslotte dankte voorzitter Blokker de Bergense midden stand, voor de vele prijzen die ze hadden gekregen voor de ver loting en kreeg mej. Kip, die veel succes oogstte met haar leerling gen, bloemen. Het was een vlot- verlopende uitstekend geslaagde gymuitvoering. die door het pu bliek op ondubbelzinnige wijze met een enthousiast applaus werd beloond. De Koorvereniging „Bergen" hield maandagavond j.l. in „Ho tel de Brink" zijn twee en veer tigste jaarvergadering. Het deed de voorzitter, de heer J. Voort huis genoegen, ongeveer alle le den aanwezig te zien. Uit de no tulen van de jaarvergadering van 29 februari 1960 vernamen wij dat de heer Dijs, die onafgebro ken 40 jaar lid was, tot erelid is benoemd. Uit het financieel verslag van de penningmeesteresse bleek, dat het afgelopen jaar met een saldo van 200,75, plus nog enkele te vorderen bedragen, afsluit. Het spaarbusje, waarvan mevr. Aker boom de initiatiefneemster is, en dat in de pauze op nogal kracht dadige wijze door de voorzitter werd geopend, leverde 26,22 op. De voorzitter dankte dan ook mevr. J. P. Schutte-Dunk en haar helpster mevr. Henstra, voor hun voortreffelijk financieel beheer. Alle bescheiden werden door de kascontrolecommissie goedge keurd. Tot nieuwe kascommissie- leden werden benoemd de heer Knip en mevr. Kelder. Het uitgebreide jaarverslag deed een beroep op de leden om voortaan de repetities regelmati ger te bezoeken. Er was een lich te teruggang te bespeuren: het ledenaantal daalde van 58 op 49. Het bestuur zal graag nieuwe leden in de vereniging ontvan gen. Zij die de koorzang een goed hart toedragen, kunnen zich op geven aan het adres Berkenlaan 14a te Bergen. Daarna deelde de voorzitter mede, dat het bestuur in conferentie is geweest met de burgemeester, de heer L. J. de Ruiter, waarvan hij nog maar weinig kon zeggen. Wel kon hij mededelen, dat de burgemeester beschermheer was geworden van hun vereniging. Als nieuw be stuurslid werd mevr. Rijniersce gekozen, die de taak van mevr. Bakker zal overnemen. Nog en kele vragen werden er gesteld, daarna sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Vrijdag, 10 maart Klaverjasdrive uitgaande v.v. Duinranders, zaal Slijkerman 8 u. Zaterdag, 11 maart Klaverjasdrive, uitg. pl. wandel sportvereniging „St. Joris" zaal Groothof!, 8 uur. Donderdag, 16 maart Causerie door Dr. v. Hesteren over Enkele grepen uit de Dok terspraktijk, uitg. Kath. Vrouwen gilde, ver. gebouw, 8 u. (besloten) Vrijdag, 17 maart Missiefilm ,,Afrika-Kongo" om 3 en 8 uur in het ver. gebouw. □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□O Dat het Bergens Klein Vrou wenkoor een bijzonder goede naam heeft, bewees wel de grote belangstelling voor dit concert. Voor een geheel bezette Ruïne- kerk gaf dit koor zaterdagavond een uitstekend concert, met mede werking van de organiste Marja Verrips-Doorn. De leiding van dit koor be rust bij de Alkmaarse dirigent Klaas Venneker. Er prijkten verschillende wer ken van oude polyphone compo nisten op het programma: Cle mens non Papa en Jacobus de Kerle, de Preludium en Fuga in a kl. t. van Johann Sebastiaan Bach, de Messe a trois voix, van André Caplet, Bagatellen van Nico Verrips, en verder nog en kele liederen van Nederlandse componisten. De orgelsoli wer den op prachtige wijze gespeeld door Marja Verrips-Doorn. Het was een bijzonder mooi, en uit stekend geslaagd concert. Rectificatie „De Direktie van „De Rusten de Jager" te Bergen N.H. deelt ons mede dat in hun 3 maande lijkse agenda per abuis de vol gende fout is geslopen In deze agenda staat gemeld dat op 12 en 13 maart een mode show van de Bonnetrie zal wor den gehouden, dit moet echter zijn op 12 en 13 april a.s. Collecte „Draagt elkanders lasten" De in de week van 2025 fe bruari 1961 in Bergen gehouden collecte voor het Algemeen So ciaal Fonds ter bevordering der Volksgezondheid, instelling van het Chr. Nat. Vakverbond, heeft opgebracht 601,54. De plaatselijke commissie dankt allen hartelijk die door hun gave of medewerking dit resultaat mo gelijk hebben gemaakt. ZONDAGSDIENST ARTSEN DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan s Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. ook voor u Dorpsstraat 21, Bergen, Tel. 2266 NORDEMANN VOOR MOOIE o a. ook ter aanvulling van onze eigen keuze (stalen)collectie - „Liberty" KI. Dorpsstraat 25 Bergen Aanmelding nieuweleden uiterlijk tot 1 april tegen 25 MAART Verkoop alle sportbenodigdheden benevens Tenniskleding KRUISWEG 6 - BERGEN TEL. 2132 (eventueel ook binnenlandse) Nu behoeft U niet meer met Uw handen in het haar te zitten, wanneer U van gasten uit Duitsland, Engeland, of welk land ook aanvragen ontvangt. Vlotte en directe afwikkeling. Stationsstraat 7-9 Bergen aDDDDDaaDcanoaanaQDatioQa Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 Kunst nijverheid Pottery Kristal Pilastro FA. P. HOPMAN - BERGEN BERGEN 12 Maart Dr. BULSTRA Telefoon 3130 SCHOORL 12 Maart Dr. BRUST, Telefoon K 2209-266

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1