99 ft Een reis rond de wereld STOFFEN Ouden van Dagen en de muziek Opening drogisterij „Het Groene Kruis" Biljarttournooi om de „Zilveren Ruïne" Steff?. Wine hield voordracht over Mexico Bergensclie Kunsthandel Humanistisch Verbond Bergen-Schoorl Roode Kruis Berdos-St. Adelbert 0-2 Jan P. Strijbos SCH00RLSE GEMEENSCHAP A$euda Sportraad Bergen kiest definitief bestuur Damclub „Bergen" Dierenbescherming- Bergen Midget-golf banen weer geopend V*V»V» Bergen KAPSALON II0IIIIEN VRIJDAG 17 MAART 1961 38e JAARGANG No. 12 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Woensdagavond hebben de heer en mevrouw Timmerman uit Bergen, de bewoners van „Merelhof" een zeer interessante avond bezorgd, door hen aan de hand van prachtige dia's een reis rond de wereld te laten maken. Ruim twee en half uur vertelde mevr. Timmerman op aangename en vlotte wijze over verschillende bijzonderheden en bezienswaar digheden, die men op deze reis per vliegtuig rond de wereld waarnam. Merelhof mag zich ge lukkig prijzen, dat er steeds maar weer mensen te vinden zijn, die geheel belangeloos lezingen hou den en van hun reizen vertellen. Het hoofdgebouw van „Merel hof" (de keuken) was weer ge heel bezet. Een apart zaaltje voor dergelijke lezingen en culturele avonden, verbonden aan Merel- hof, zou geen overbodige luxe zijn. Nu zit men wel een beetje te dicht op elkaar. De reis, die be gon bij Athene en eindigde bij Kay-West, is wel met een pen te beschrijven, maar zou een boek deel vormen. Vele steden en lan den, zoals Perzië, Teheran, Israël, India, Bangkok, de Phillepijnen, China, Japan, Honoloeloe, Tokio, San Francisco, Mexico-city, Flo rida, werden bezichtigd. De rijk dom en schoonheid van de palei zen in India, de rijen boeddha's van goud en smaragd. De vuilnis belten van allerlei afval en kada vers, die daar door de wilde hon den en aasgieren tot aan de laat ste vezel verorberd worden, het koninklijk paleis te Tokio, dat al leen de 29e april voor het publiek is te bezichtigen, de witte en zwarte zwanen, drijvend in de vijvers rond dit paleis, en een ca- Woensdagmiddag j.l., om half drie, had de officiële opening plaats van de drogisterij „Het Groene Kruis, hoek Kogendijk, van de heer J. L. Duisdeiker. Dit nieuwe winkelpand is een deel van een blok bijna gereedgeko men woningen, die gebouwd zijn door de firma Kroon en uitge voerd door de heer J. Witte brood. De winkelbetimmering, een ontwerp van architect Dek- kinga, ziet er bijzonder fraai uit. De vijf etalages, de stofvrije vi trines, de smaakvol ontworpen make up afdeling, de toonbanken met aframotia, en essenhout be timmerd, de vloerbedekking van zachtgroene wavintegels, de buis verlichting uitgevoerd door de firma P. Oudes, het geheel in lichte kleuren geschilderd, geven aan deze zaak in duizend en een farmaceutische artikelen een aan gename en prettige indruk. Tuin dorp heeft een drogisterij gekre gen, die zeer belangrijk is voor de bewoners van dit gedeelte van Bergen. Er was veel belangstel ling, talrijke bloemstukken sier den de winkel. Wij wensen de heer Duisdeiker veel succes. deau van Adenauer, de heilige rode brug, de drieduizend zeven honderd zeventien meter hoge heilige witte berg, altijd met sneeuw bedekt, de golf van Mexi co met zijn brede strand, de weg naar Kay-West, waar aan de ene kant de Atlantische oceaan en aan de andere kant de Golf van Mexico stroomt, en het zeeaqua rium, met de beide dolfijnen Cor ky en Sparkel, die uit het water springend, de verrassendste stunts verrichten, het werd alle maal op prettige en onderhouden de wijze verteld door mevr. Tim merman. Het was de heer F. Dijs, die de heer en mevrouw Timmer man dankte voor de mooie avond, en mevr. Timmerman een tulband offreerde. Het hartelijke applaus was dan ook welverdiend. Maandag 20 maart a.s. begint 's avonds 8 uur het vijfdaagse bil jarttournooi om de „Zilveren Ruïne". De houder van deze tro fee is de heer Kees Boenderma ker, die zijn gewonnen schat dit jaar zal moeten verdedigen. De spelers die aan dit tournooi zul len deelnemen zijn de heren C. Boendermaker en W. de Vries, (Hoofdklasse). Voorts spelen de volgende eerste klassers mee: de heren J. Swaag, P. Feld, F. Din- gerdis. W. Dekker en G. v. d. Berg. Boendermaker zal zich de volgende week volkomen moeten concentreren, want volgens insi ders maakt G. v. d. Berg dit jaar een goede kans. Voor de op één na de laatste culturele avond van dit seizoen had de K.J.V.O. de bekende dan seres Steffa Wine uitgenodigd, die in de dancing van de Rusten de Jager vertelde over Mexico, het land van veroverende schoonheid en haar voordracht illustreerde met enkele nationale Mexicaanse dansen. Alvorens spreekster met het vertonen van dia's begon, gaf ze een beknopt resumé over de groei der bevolking, beginnende 3000 jaar geleden. In 1519 stichtte Cortez de stad Vera Cruz, vervolgens werd er een vrijheidsstrijd gestreden onder aanvoering van een zekere pater Dalbo, een strijd die veel verbeteringen bracht. Een eeuw later, dat was in 1910, kwam de grote sociale verandering en ging Mexico verbazend snel vooruit. Toen in de periode 1940-1950 een ontwikkelingsprogram op touw werd gezet, bleven de goede re sultaten niet uit, zodat het anal fabetisme weldra verdween. Op onderhoudende en prettige wijze, aan de hand van prachtige kleu rendia's, gaf zij haar aandachtig gehoor een beeld van de folklore van dit Mexicaanse land. Voor treffelijk danste zij de verschillen de nationale dansen, die met ele gance, vaart en temperament werden gedemonstreerd. Aan het einde gekomen, klonk een harte lijk applaus, en dank te de heer Schuil deze sympatieke danseres en spreekster voor haar interessante voordracht. Na de bijzonder geslaagde bij eenkomst in het begin van deze winter in „De Oude Prins waar de heer Spigt heeft gespro ken over „Lijden en Geluk", or ganiseert het Humanistisch Ver bond nu een tweede. Op deze zondagmorgen komt Prof. Dr. B. W. Schaper (uit Lei den) een korte inleiding van plm. een half uur houden, waarna een gezamenlijk gesprek zal volgen over het onderwerp „Democratie in het dagelijkse leven". De „democratie is een metho de die in ons leven een voorname rol speelt, ook in ons dagelijks le ven, in de verhoudingen onder ling. En bovendien is in onze he dendaagse wereld, die op alle ter reinen van het sociale, economi sche en politieke leven in sterke gisting verkeert, de „democratie' een (aanvaardbare? of aanvecht bare?) manier om moeilijkheden op te lossen. Daarover is heel wat te zeggen! Voor velen van onze leden en belangstellenden zal het zeker in teressant zijn, hun mening te stel len naast en misschien tegenover die van de inleider en andere aan wezigen. Enfin, U komt toch ook? (Zie de advertentie). Het Rode Kruis, afdeling Ber gen, zal op 17 april een bloed transfusieavond organiseren in de Van Reenenschool. Van de do nors die zich beschikbaar stellen zal een halve liter bloed worden afgenomen en dat zal worden omgezet in bloedplasma, te ge bruiken bij natuurrampen en eventuele oorlogshandelingen, alsmede voor spoedgevallen bij ongevallen. Het speciale Medisch Team van het Rode Kruis zal dit afnemen. Vrijwilligers worden verzocht zich op te geven bij de commandant van het Rode Kruis, Dr. S. D. Bulstra, Bergerweg 1, Mevr. Blokvan Wachem, Ber gerweg 38 en J. Schotten, Kogen- dijk 33. Men wordt verzocht zich voor 30 maart op te geven, zodat de huisarts tijdig kan beoordelen of men als donor geschikt is. St. Adelbert won de toss en koos de straffe wind, die schuin over het veld joeg, in het voor deel. Ze wisten daar goed van te profiteren, zodat de ruststand met 20 inging. Het eerste doel punt werd door de rechtsbuiten van St. Adelbert op knappe wijze ingekopt, uit een snelle aanval van links. Het tweede uit een strafschap, onhoudbaar voor kee per Leyen. Na de rust was de wind de twaalfde speler in het Berdoselftal, dat herhaaldelijk voor het doel der gasten opereer de. Het mocht echter niet baten. Op 14 maart vierde Jan P. Strijbos zijn 70-ste verjaardag en nu, op donderdag 30 maart, zul len we dit feit herdenken in een bijeenkomst die tevens de vijftien de lezing zal te zien geven, die Jan P. Strijbos in Bergen voor ons heeft gehouden. De prachtige film over Canada met een duur van ruim twee uur zal door hem worden toegelicht. De lezing is in de Schouwburg zaal van De Rustende Jager te Bergen. De aanvang is voor deze avond gesteld op half acht. De pauze is ongeveer om negen uur, waarna het tweede deel van de film wordt vertoond. De plaatsbespreking is als volgt: S-kaarten op maandag 20 maart van 1012 uur (tel. van 1112). A-kaarten op maandag 20 maart van 24 uur (tel. 34 uur). B-kaarten op dinsdag 21 maart van 1012 uur (tel. van 11-12). C-kaarten op dinsdag 21 maart van 24 uur (tel. van 3 4 uur). Na deze data worden ook vrije kaarten verkocht. Kaarten en plaatsbespreking weer als ge woonlijk in De Haans Boekhan del. Na de lezing van Jan P. Strij bos geeft de K. J. V. O. een kort programma om te laten zien, wat de jeugdvereniging zoal doet. 't WINKELTJE Op 30 APRIL wordt de traditionele tocht naar de KEUKENHOF gehouden We gaan met een touringcar, zoals altijd, vertrekken om acht uur en drinken bij Kraantje Lek een kop koffie. Dan gaat de rit door de bollenvelden, waar het dan nog heel stil is, en om onge veer 10 uur zijn we in de Keuken hof. Om drie uur vertrekken we weer. U hebt een heerlijke en ge makkelijke dag, kunt op uw ge mak alles bekijken, u gaat op de Keukenhof uw eigen gang en zorgt alleen om drie uur weer bij de toerwagen te zijn. Wie eens mee is geweest, wil geen jaar overslaan. Dit is de prettigste wijze om de fraaie Keukenhof te zien. Kosten alles inbegrepen: koffie, auto, toegang, gift chauf feur, enz. zijn slechts 5.50. Le den krijgen een reductie uit de kas. U kunt zich nu reeds opgeven bij De Haans Boekhandel en be taalt dan meteen tegen ontvangst bewijs. Zaterdag 18 maart Klaverjasdrive, café Beeldman, Aagtdorp, 8 uur. Zaterdag 25 maart Toneelspel „De dochters van de baas", uitg. van de Harger toneelver., zaal Groothoff, 8 uur. Giro-betalingen Ter vermijding van de hoge incassokosten, verzoeken wij on ze kwartaal-abonné's het ver schuldigde bedrag af 1.45, voor het 2e kwartaal 1961 te willen storten op onze giro-rekening no. 147071, ten name van C. Oldenburg, Schoorl Bij voorbaat vriendelijk dank De Uitgever De statuten voor de sportraad Bergen Noord-Holland zijn op verzoek van de burgemeester van Bergen, de heer L. J. de Ruiter, door notaris mr, J. Munting ont worpen. Het voorlopig bestuur van de sportraad, bestaande uit de heren H. P. T. van Schaik, M. v. d. Ploeg en J. B. Roozendaal, is op 22 februari ten kantore van nota ris Munting, als privépersonen uitgenodigd voor de officiële op richting van de Sportraad. De leden van de Sportraad, dit zijn de afgevaardigden van de sportverenigingen in Bergen, zul len nu binnenkort bij elkaar ko men. Deze vergadering wordt ge houden op dinsdag 11 april a.s. in de raadzaal van het gemeente huis. Er zal dan een voorzitter, vijf bestuursleden voor de sport verenigingen, en een bestuurslid uit de afgevaardigden van de Berger onderwijsinstellingen wor den gekozen! Voor Bergen 2 staan er nog twee vriendschappelijke wedstrij den op het programma. Maan dagavond 20 maart, 7.30 uur, speelt Bergen 2 tegen D.D.D. 3 en maandagavond 27 maart speelt het tweede tiental tegen C.D.V. 2 uit Castricum. Deze wedstrijd begint om 8 uur. Dan doet het bestuur een vriendelijk verzoek aan de leden, om zoveel mogelijk de clubavon den te bezoeken. Er zijn nog spe lers, die in de onderlinge compe titie hun partijen moeten spelen. Leden, die willen deelnemen aan de grote damdag der K.N.D.B., die op de 11e mei in Amsterdam gespeeld zal worden, kunnen zich opgeven bij de secretaris, Russen plein 4a, tot uiterlijk 25 maart. Wacht daar niet te lang mee, want de K.N.D.B. moet voor 1 april de lijsten in zijn bezit heb ben. ZONDAGSDIENST ARTSEN Bij de Dierenbescherming te Bergen zijn te bekomen, 2 mooie zwarte honden, 'n half jaar oud, en een klein hondje. Van wie is de bonte poes die woensdagmiddag werd aangere den op de Nw. Bergecweg hoek Oosterweg. Inlichtingen G. Schekkerman, Dorpsstraat 86, Bergen, Telefoon 2069. Met het naderen van de lente ontwaakt Bergen weer uit zijn winterslaap. Tussen de gereedge komen midget-golfbanen, langs de oude trambaan, bloeien de cro- cussen en primula's en dit geeft aan het geheel een feestelijk aan zien. Er heerste enkele dagen geleden alweer een gezellige drukte. De heer Kuin stelt het ko mende weekend en de daarop volgende weekends, de banen open voor de golfliefhebbers. Egmond aan Zee. Er wordt in het O.K. Verenigingsgebouw weer hard ge werkt om de traditionele „Ouden van Dagen avond" goed te doen slagen. Het geheel wordt in de Weense sfeer opge bouwd. Zelfs de „cithers ontbreken niet. Men is er zelfs in geslaagd een z.g. „klavier-cither" op te diepen. Het gehele programma heeft als titel gekregen: „Hand in Hand door Donauland"! Het is vanzelfsprekend dat de „Egmondse Muziekschool onder leiding van de Directeur Melcher v. Schuurman, deze avond verzorgd. De data? Dinsdag 4 april! (Een dag na Pasen). Op zaterdag 8i 15 april volgen de bekende ouden- en genodigdenavonden. Margeet Keuken en Henk Lansen zingen werken uit de Weense en Donaulanden. Heel Egmond is er vol van en er is een aanvraag om toe gang van jewelste. Dus Ouden van Dagen, dinsdag 4 april 's avonds 8 uur precies begint Uw avond! Entree vrij en natuurlijk de versna peringen ook! Wanneer het een vereniging goed gaat, blijven de leden weg. Dit bleek uit de weinige belang stelling van de zijde der leden, voor het bezoeken van deze ver gadering. Nu zat men als ver strooid in de dancing van „De Rustende Jager". Wie dus met de gedachte ter vergadering was ge gaan, om wat sensatie te beleven id de vorm van heftige debatten en verhitte gezichten, kwam be drogen uit. Niets, maar dan ook niets, was er aan te merken op het gebied van Bergen's V.V.V. Al de agendapunten: Notulen vorige vergadering, Jaarverslag, Rapport van de commissie tot het nazien van de rekening 1960, waarvoor de administrateur, de heer W. J. Smit, een pluim kreeg van deze commissie, alles werd zonder slag of stoot goedgevon den en het deed de voorzitter wel een beetje vreemd opkijken. De begroting werd op voorstel van het bestuur op 19000 gulden vastgesteld. Door het overlijden van de heer J. Prins, bij de aan vang van de vergadering vroeg de voorzitter een moment stilte, werd in zijn plaats de heer C. Zee gekozen. Periodiek aftredend was mevrouw G. van KampenBos nia. Zij werd met algemene stem men herkozen. Bij de rondvraag gekomen, was het de heer C. Peetoom, oudbestuurslid van de V.V.V.die het bestuur hulde bracht voor haar beleid. Het deed spr. een genoegen, dat deze ver gadering zo vlot en rustig is ver lopen. Het is wel eens anders ge weest, aldus spr. Wij mogen dit bestuur zeker een compliment ma ken, voor wat ze heeft bereikt en de wens er aan verbinden, dat ze op deze weg mag voortgaan. Mooi haar valt op UeekUod DE DUINSTREEK (Ingezonden mededeling) Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak Kunst nijverheid Pottery Kristal Pilastro FA. P. HOPMAN - BERGEN NORDEMANN Japon-Rok-Mantel-Bloosc o.a. ook „Liberty" KI. Dorpsstraat 25 Bergen R«dactie en Adm C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Gtro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan s Boekhandel. Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. □□□□□□rcnciDaRoaciiaEiaQaaana BERGEN 19 Maart Dr. LUGTEN, Telefoon 2700 SCHOORL 19 Maart Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360 ook voor u Dorpsstraat 21, Bergen, Tel. 2266

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1