WeMlad 99 ft Streekdag „Oud West-Friesland O r Moeder STOFFEN Ruïnekerk Bergen Radio-voorstelling Bergensche Kunsthandel KAPSALON BOBBEN Opperwachtmeester Borst f Salon de Coiffure' Last van zenuwen? Postzegelruilbeurs Toneelvereniging St Jan Dierenbescherming Bergen-S»D,O.B. 2-2 „ME VO' -nieuws Klaverjasdrives De sirene loeide haarverzorging De dochters van de Baas BABYDERM raR"lF VRIJDAG 24 MAART 1961 38c JAARGANG No. 13 Verschijnt tc Bergen» Bergen aan Zee» Schoorl» Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee» Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Bezichtiging gerestaureerde Ruïnekerk Voor de jaarlijkse streekdag van het Historisch Genootschap ,,Oud West-Friesland'", die op zaterdag 15 april te Bergen wordt gehouden, is het volgende pro gramma vastgesteld: 14.00 uur: Verzameling van de deelnemers bij de gerestaureerde Ruïnekerk, met aansluitend be zichtiging van de binnen- en de buitenkant van het gebouw, on der leiding van de heer J. Bekius sr, lid van de restauratiecommis sie. 15.15 uur: Wandeling vanaf de kerk over de Hoflaan en de Eeu wigelaan naar de Volkshoge school ,,'t Oude Hof", waar ver volgens in de Zwarte Schuur een uiteenzetting zal worden ge geven van het moderne muziekon derwijs. Enkele leerlingen van de Volksmuziekhogeschool Ber gen, zullen de resultaten van dit muziekonderwijs laten horen. Er zal dan koffie en thee worden ge dronken. 17.00 uur: Wandeling door de Eeuwigelaan, Komlaan, Van Ree- nenpark (Hertenkamp) naar het Oranjehotel aan de Breelaan, waar mevrouw Coby Schreyer het samenzijn en de koffiemaal tijd zal opluisteren met zang en/ of declamatie van Hollandse lie deren. De Volksmuziekhogeschool te Bergen werd opgericht in het jaar 1958 en heeft nu reeds bijna drie honderd leerlingen, kinderen die later wanneer zij in een voortdu rend sterker op de techniek zich oriënterende maatschappij hun ge specialiseerde werkzaamheden verrichten, hun creatieve en re creatieve behoeften ook door het horen en maken van muziek zul len kunnen vervullen. Nuwendoren Het behoud van .Nuwen doren' de dwangburcht van Flo- ris de Vijfde, waarvan de funda menten tevoorschijn zijn gekomen bij de herverkaveling tussen Ee- nigenburg en Krabbendam, gaat het bestuur van ,,Oud West- Friesland" ZEER ter harte, doch de financiële consequenties gaan de draagkracht van het genoot schap verre te boven. Het monu ment zal namelijk niet alleen be houden en gerestaureerd moeten worden, doch ook onderhouden. Een belangrijke vordering is gemaakt door de toezegging van de afdeling Monumentenzorg van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dat een aanzienlijk bedrag beschik baar gesteld kan worden, onder zekere voorwaarden voor de res tauratie. Het bestuur hoopt ook de verder nog nodige medewer king te verkrijgen, waardoor de wens om aan West-Friesland's historische waarden en beziens waardigheden een belangrijk mo nument toe te voegen, zal kunnen worden voldaan. Aan nieuwe leden ..Oud West- Friesland", die zich voor 1 april a.s. opgeven en tevens hun con tributie voor 1961 hebben vol daan, zal zolang de voorraad strekt, de bundel (het jaarboek over Enkhuizen) als geschenk worden toegezonden. Het adres van de secretaris, de heer H. J. Avis, is: Westerhaven 22, Me- demblik. Het gironummer van de penningmeester van ,,Oud West- Friesland" te Hoorn, is 12 42 73: de jaarcontributie bedraagt 7,50. De ingebruikneming van de thans geheel gerestaureerde Ruï nekerk te Bergen, op zaterdag 25 maart a.s., des namiddags half drie, zal bijgewoond worden door het hoofd van de Rijksdienst voor Monumentenzorg, de heer Haag, Burgemeester en Wethouders en zo goed als alle leden van de gemeenteraad van Bergen, de ad judant der Rijkspolitie, de pastoor van de r.k. kerk en tal van pre dikanten uit Bergen en naaste omgeving. Verder door hen, die in meer directe zin hebben mee gewerkt aan deze restauratie, zo als ook b.v. de bouwvakarbeiders. De besturen van organisaties, die zich bewegen op kerkelijk ge bied zijn tevens uitgenodigd. Bergens Gemengd Koor zal zijn medewerking verlenen. Het is te voorzien dat de plaatsen in de Ruïnekerk zo goed als geheel be zet zullen zijn, zodat de toegang op deze zaterdagmiddag slechts verleend kan worden op vooruit verzonden toegangskaarten. De inwijding der kerk zal plaats vinden in de openbare godsdienstoefening op zondag 26 maart a.s. om kwart na tien. Dan zal de tenor Henk Meijer uit Am sterdam zijn medewerking verle nen. Het grote radiojeugdtoernee, dat Anneke Elro's Nederlands jeugdgezelschap, onder auspiciën van de A.V.R.O. brengt, trad zaterdagmiddag op voor een on geveer een derde gevulde toneel zaal van „De Rustende Jager". Niettegenstaande dit, is er door dit radiogezelschap uitmuntend gespeeld. Opgevoerd werd het verhaal van „De gestolen ring van de prinses". De kinderen hebben dan ook volop genoten en men wist met Mooi haar valt op BESPREEK VROEGTIJDIG VOOR A.S. PAASDAGEN dit verhaal zodanig de spanning bij de jeugd erin te brengen, dat er een oorverdovende waarschu wing losbrak toen Panda het beertje, verraderlijk van achteren werd belaagd door de als bede laar vermomde prins. Na afloop werd aan ieder kind een plaat uitgereikt met acht ver- keersvoorbeelden, die zij kunnen kleuren en waar zij dan tevens de verkeersfouten op kunnen aan wijzen, om Ideze op te zenden naar het Verbond voor Veilig Verkeer. Deze plaat is uitgegeven door het Verbond van Veilig Verkeer, in samenwerking met de A.V.R.O. en Toonder's studio's. benoemd tot commandant te Heiloo. Met ingang van 1 april a.s. is de opperwachtmeester Th. J. P. Borst benoemd tot commandant van de groep rijkspolitie Heiloo. Opper Borst werd 5 mei 1908 te Alkemade geboren en begon zijn loopbaan als gemeenteveld wachter te Ursem. Later werd hij overgeplaatst naar Obdam, waar hij in de moeilijke jaren veel en goed werk heeft verricht, door op de derde juli 1943 vele onder duikers, die op het gemeentehuis aldaar zaten opgesloten, en de volgende morgen op transport Ter gelegenheid van onze officiële receptie, zullen wij uw bezoek van 6-8 uur, zeer op prijs stellen. zouden gaan, vrij te laten. Daar na dook hij zelf onder. Als tegen maatregel werden zijn vrouw en kinderen opgesloten in het straf kamp te Vught. Op 1 april 1947 kwam hij als opperwachtmeester van Wognum naar Bergen. Na veertien jaren nauwgezette plichtsbetrachting gaat deze sympathieke politieman Bergen verlaten. De heer Borst is zeer in zijn schik met zijn be noeming, temeer omdat hij vroe ger als jongen tussen de bloem bollen is grootgebracht en hij nu als commandant van de groep Heiloo weer in de bollen terecht komt, die zijn bijzondere voorlief de hebben. Hij hoopt tegen no vember van dit jaar zich in Heiloo te vestigen en zijn werk ten dien ste van de bevolking van Heiloo op dezelfde wijze als zijn voor ganger, adjudant Waterdrinker, voort te zetten. Mijnhardt's Zenuwtabletten Dinsdag 14 maart werd in het T. en O.-gebouw aan de Kogen- dijk, de eerste postzegelruilbeurs gehouden. Vijftien postzegelver zamelaars hadden aan deze op roep gehoor gegeven. De heer S. van Wonderen opende deze avond en sprak de hoop uit, dat er in de toekomst zich nog meer dere leden zullen aanmelden, om te komen tot bredere en grotere ruilmogelijkheden. Deze eerste avond werd geruild aan de hand van de catalogus 1961. Voor nieuwe uitgaven van de Ned- Antillen, Nieuw Guinea, Surina me kan worden opgegeven, welke tegen nominale prijzen te verkrij gen zijn. Het ligt in de bedoeling bij de volgende bijeenkomst van 30 maart a.s. uit de aanwezige leden een bestuur te vormen, en de bijeenkomsten geregeld om de veertien dagen of 1 keer per maand te houden. Wij hopen dat de opkomst de volgende keer gro ter zal zijn. Dus postzegelverza melaars, richt dus donderdag 30 maart uw schreden naar het T. en O.-gebouw, om op deze wijze uw verzameling te vergroten. 't WINKELTJE Gisteravond gaf de r.k. toneel vereniging St-Jan voor een niet geheel bezette schouwburgzaal van „De Rustende Jager een opvoering van het toneelspel „Dynamiet", in drie bedrijven, door Theo Schiks. Dit stuk speelt zich af op een plek waar bossen ontgonnen wor den, ergens in een herberg, waar arbeiders van dat werkobject in de kost zijn. Door het niet tac tisch optreden van de nieuwe uit voerder de Bruin, die wegens ziekte van aannemer Bouwers diens taak vervangt, komt het tot ongeregeldheden onder de arbei ders. Loman de ploegbaas, die meer tact bezit om met het werk volk om te gaan, waarschuwt de nieuwe uitvoerder voor verdere ongeregeldheden. Het is echter aan dovemansoren geklopt, en het gevolg hiervan is, dat er gestaakt wordt en de directiekeet in de lucht wordt geblazen. Een spel vol intriges en verwikkelingen, dat tenslotte door de zoon van de aannemer, Maarten Bouwers, die een half jaar uit vrije wil, zonder middelen van bestaan, het leven van de minderbedeelden meemaakt en rijk aan ervaring met liefde voor zijn medemens te rugkeert, wordt opgelost. Mevrouw T. Wijbenga-Tie- bie speelde haar rollen als Moeke de pensionhoudster en mevr. Bou wers zeer goed. Jan Leering, in zijn twee rollen als Barend en Bouwers, is een oude toneelrot, die de schrijver van dit stuk wel zeer goed aanvoelt en begrijpt. Wim Vlaar speelde zijn rol als ploegbaas beheerst en had daar van een goede opvatting. Paul Godvliet, die een gastrol vervulde m dit toneelspel en de ondank- oare rol moest vervullen van de uitvoerder, speelde uitstekend, fan van Stralen, als de Stille, "maakte van de geestelijk ver stoorde arbeider een zeer aanne melijke vertolking. Aat de Groot als de Rooie, zorgde voor de ko mische noot. Hij hoedde zich ech ter voor overdrijving. Toon Rin kel speelde zijn rol verdienstelijk; wat meer climax in zijn spel zal zijn succes verhogen. De laatste drie spelers, mevrouw Aat Fre- deriks-Kaldenbach, Truus Ooije- vaar en Jan Koopman, resp. als Leentje, de vrouw van Loman, het dienstmeisje en agent van po litie, maakten de rolbezetting compleet. De r.k. toneelvereniging St Jan heeft met zijn laatste uit voering, dit seizoen op waardige wijze besloten. Een langdurig applaus was de beloning voor deze toneelgroep. Sanitaire-installaties A. I. C0PPENS en Zn De Vereniging tot bescherming van dieren afd. Bergen meldt, dat zij die door omstandigheden hun hond of poes kwijtgeraakt zijn en daarvoor soms een andere hond of poes willen hebben, dit dan even te berichten aan het adres: G. Schekkerman, Dorps straat 86, Bergen, tel. 2069. Beide ploegen speelden een vlakke wedstrijd en lieten de toe schouwers, die dik in hun jas ge doken dit spelletje voetbal aan schouwden, de kou niet vergeten. Het was meer een trap maar raak systeem, dat voor de rust door beide ploegen gedemonstreerd werd. Na de rust ging het even beter en kwam er wat meer actie en wat meer verband in het spel. De Broek dn Waterlanders openden de score door een aan val van rechts, hun linksbuiten profiteerde daarvan en passeerde v. d. Berg. Even later maakte Smit uit een strafschop gelijk. Na de rust gaf S.D.O.B.'s midvoor, na twintig minuten spelen zijn ploeg de leiding. Tien minuten voor het einde kogelde K. v. d. Berg, na een doorbraak, de ge lijkmaker langs de onthutste kee per. Deze gelijke stand gaf de verhouding goed weer. Op zaterdag 11 maart hield „Mevo" weer een vrije drive, welke door vele enthousiaste kla verjassers werd bezocht, wat dan ook, gezien de vele fraaie prijzen, echt geen wonder is. De oudjes deden het weer best, gezien de uitslag van deze avond en voor wie de eerste prijswin naars kennen, was dit hun van harte gegund. Vandaar het vele handgeklap bij de uitreiking van de prijzen. Ie prijs mevr. Schouten- mevr. Veldman 4696 pnt, 2e prijs mevr. Nieuwendijk-dhr v. Gijzen 4691 pnt, 3e prijs mej. Briefjes- dhr Huisman 4578 pnt, 4e prijs dhr v. Oene-dhr Kepler 4547 pnt, 5e prijs mevr. Pijper-mej. Pijper 4489 pnt. 6e prijs dhr Jimming-dhr Ap pelman 4440 pnt, 7e prijs mevr. Koorn-mevr. Jimming 4371 pnt, 8e prijs mevr. Clement-mevr. de Jager 4335 pnt. Giro-betalingen Ter vermijding van de hoge incassokosten, verzoeken wij on ze kwartaal-abonné's het ver schuldigde bedrag af 1.45,voor het 2e kwartaal 1961 te willen storten op onze giro-rekening no. 147071, ten name van C. Oldenburg, Schoorl Bij voorbaat vriendelijk dank De Uitgever SCH00RLSE GEMEENSCHAP Apeuda Zaterdag 25 maart Toneelspel „De dochters van de baas", zaal Groothoff, 8 uur. Dinsdag 28 maart Algemene ledenvergadering v. d. Schoorlse IJsclub, zaal J. Beeld man te Aagtdorp, 8 uur. Woensdag 29 maart Paas-klaverjasdrive, uitg. v.v. Duinranders, zaal Slijkerman, 8 u. SCHOORL De uitslagen van de klaverjas- drive, gehouden op woensdag 15 maart j.l. en gespeeld door de clubs: Alcmaria-Victrix, Fores ters (Heiloo), Vliegveld en ,.de Oude Prins", luidden als volgt: 1). Appelman-iBurgring 2. Mevr. Kieft- Mevr. Timmer man 3. J. Swan-J. Kater 4. Mevr v. d. Grijspaarde-Bos 5. Kieft-Schmier 6. W. Jager-M. v. Rooy 7. Hollander-Mevr. Hoorn 8. Mevr. Schouten-Mevr. v. d. Boogaarde 9. Hekelaar-de Vries 10. Mevr. Slikker-Timmerman (Vliegveld) (Oude Prins) (Oude Prins) (Oude Prins) (Oude Prins) (Foresters) (Oude Prins) (Oude Prins) Foresters) (Oude Prins) 4929 pnt. 4919 4908 4881 4837 4793 4789 4665 4656 4522 Zondagmiddag werd ons dorp opgeschrikt door een huilende sirene. Het aantal keren duid de er op. dat er bosbrand moëst zijn, en slechts luttele minuten later raasde onze actieve brand weer reeds de Schoorlse Zeeweg op. Naderhand bleek ons, dat de brand op Schoorl aan Zee geen bos bevatte, doch de opslag van materiaal van de strandexploi- tant aldaar. Aangezien deze opstal gebouwd stond tegen de nog gloednieuwe fietsenstalling, welke het eigen dom is van Staatsbosbeheer, bleek er van een ogenblikkelijk gevaar voor deze stalling door de vrijwel Noordelijke wind geen sprake. Met zand wisten de brand weerlieden de brand tot bedaren te brengen. Ook het schuimblus- apparaat bleek hier goede dien sten te bewijzen. De oorzaak, alhoewel er vermoedens ten aan zien hiervan bestaan, is tot he den onbekend. De vereniging „De Oude Prins" behaalde 21890 punten, Foresters 21842 punten, Vlieg veld Bergen, 20631 pnt, Alcm.- Victrix, 20267 pnt. Marsprijs: mevr. Schouten- mevr. v. d. Grijspaarde, (5 mar sen), Poedelprijs: mevr. Appel- man-mevr. Kuiper. Wasmachines blomberg Schoorls Warenhuis Uitslag klaverjasdrive van zaterdag 18 maart 1. Storm-mevr. Clement 5346 pnt, 2. Verdeef-Tirwens 5270 pnt, 3. Min-Clement 5040 pnt, 4. Pij per-Hollander 4757 pnt, 5. mevr. Schouten-mevr. Veldman 4656 pnt, 6. Span-van Gijzen 4630 pnt, 7. Briefjes-Heldrinet 4629 pnt, 8. van Oenen-Kleverlaan 4575 pnt, 9. W. Kreb-mevr. Steenis 4545 pnt. 10. Min-B. Louwe 4448 pnt. Marsprijs: de Vries-Schoen (Heiloo) 5 marsen. Troostprijs: van Alfen-mej. Bellis 3071 pnt. „Salon de Coiffure'' De H.T.V. „De Komedianten" staan er weer voor klaar om de liefhebbers van toneel enkele ge zellige uren te verschaffen. Dit maal komen zij met een komedie, die de toeschouwer zeker in staat stelt de zorgen van de dag enige tijd te vergeten. Liefheb bers hiervan, spoeden zich Zater dagavond naar Café Klop te Groet. Voor hel here Baby-huidje ZONDAGSDIENST ARTSEN DE DUINSTREEK Redactie en A dm C. Oldenburg, Laanwig 35, Sekoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Kunst nijverheid Pottery Kristal Pilastro FA. P. HOPMAN - BERGEN ook voor u Dorpsstraat 21, Bergen, Tel 2266 Het is ons een genoegen U te kunnen berichten, dat wij vrijdag 24 maart 1961 ons filiaal Dameskapsalon, zullen openen BERGEN, maart 1961 Kleine Dorpsstraat 7 PI HOOGACHTEND, (Ingezonden mededeling) helpen U er overheen NORDEMANN Japon-Rok-Mantel-Blouse o.a. ook „Liberty" KI. Dorpsstraat 25 Bergen Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 JUWELIER-HORLOGE* KCRKsrn.6 rn. 2«6S BERcen aaDODDnoDnanaannaDaiuiacD Nieuwste systeem, zeer voordelig in prijs ook tegen gemakkelijke betalingsvoorwaarden Here weg 34 - Tel. 388 - Schoorl vanaf heden kunt u bij ons bespreken voor de MODERNE KI. Dorpsstr. 7, Bergen, Tel. 2038 (Ingezonden mededeling) OLIE - ZEEP BERGEN 26 Maart Dr. POOT Tel. 02208-2423 SCHOORL 26 Maart Dr. BRUST, Telefoon K 2209-266

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1