r -5» MOET IK HELPEN? v. BIOSCOOP .DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. Middelbare Meisjesschool Bergen Nh. Aanmelden van nieuwe leerlingen Nutsspaarbank Bergen Mevo-nieuws De „Bergerkring' kreeg de naam „Extase" Damclub „Bergen" Dierenbescherming Resten van lijk aangespoeld Schoorlse IJsclub vergaderde P. Kos Sr. in bloemen en stoel gezet Schoorlse Reddingsbrigade gaat puzzelen \-6lS <s» The Story of Ruth 14 jaar Ik was een gangster U kunt niet alles weten! GBMEBNTE BERGEN Nh. Ter kennis van de belanghebbenden wordt gebracht, dat gelegen heid wordt gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken op dinsdag 11 april 1961 te 16.00 uur precies in het gemeente-wijkgebouw, K. de Grootelaan 27, Bergen Nh. De controle op de reacties zal plaats hebben op dinsdag 25 april 1961, op dezelfde tijd en plaats. De oranje inentingsboekjes moeten bij de inenting worden mede gebracht. De Entgemeenschap te Bergen Nh. GEMEENTE BERGEN N.h Inschrijving leerlingen Openbare Scholen voor gewoon lager onderwijs te Bergen Nh. Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh maken bekend, dat inschrijving van nieuwe leerlingen voor de cursus 1961-1962 kan plaats vinden voor: de openbare van Reenenschool, Spaanse Pad 3, hoofd de heer Simons de openbare van Brederodeschool, Beatrixlaan 1, hoofd de heer Kok. Beide scholen leiden in 6 jaar op voor gymnasium, h.b.s., en alle andere inrichtingen voor voortgezet onderwijs. Er wordt volgens moderne methoden onderwijs gegeven, terwijl de mogelijkheid van overblijven op de scholen aanwezig is. Toegelaten kunnen worden kinderen, die vóór 1 oktober 1961 de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. Aanmelding kan geschieden bij de hoofden van de scholen op dinsdag 11 april 1961 en woensdag 12 april 1961, telkens van 16-18 uur aan de school, of ter gemeente-secretarie afd. Onderwijs. Prospectus wordt op aanvraag gaarne toegezonden. Overzicht le kwartaal 1961 In de loop van de maanden ja- nuarie-februari-maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd het be drag van 615.657,55 en terug betaald 477.592,32; alzo meer ingelegd dan terugbetaald de som van f 138 065,23. Het aan de inleggers verschul digde kapitaal, bij de opening op 9 juli 1960 j.l. f 1.629.074,67, bedroeg per 1 januari j.l. het be drag van 2.243,237,87 en thans 2.381.303,10, Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 190. Ingetrok ken werden 37 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes op 9 juli 1960 j.l. 1763, bedroeg op 1 januari j.l. 2221 en thans 2374. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes bedraagt thans 608. oor Optiek Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor VOOR SCHOORL Op 25 maart werd een feest avond georganiseerd voor alle le den van deze club, met genodig den. Het is een prettige avond geworden door het vele wat werd geboden. Er werd in 't begin van de avond nog geklaverjast, om heel mooie prijzen. Er gingen dan ook velen niet alleen met een pracht cadeau, dat voor alle leden be schikbaar was, maar tevens met een extra prijs, naar huis. Er werd koffie met gebak ge presenteerd en om half elf kwam de heer Sombroek uit Alkmaar deze avond opluisteren met mu ziek, spel en dans. Het werd voor allen een gezel lige feestavond. Met een ferme dronk kwam de stemming er heel gauw in en menige oudere moest dan ook met de benen van de vloer om een walsje te maken. Het was sluiting voor we het wis ten en allen hadden het nog wat langer gewenst. Allen waren eensgezind van mening: het is een prachtavond geweest. Het cafe-restaurant en de dan cing aan de Bergerweg, ,,de Ber ger Kring" heeft thans de naam gekregen van Extase. Het wordt voortaan geëxploiteerd door de heer Köhlinger, afkomstig uit Baarn, die zich hier gaat vestigen. Deze zaak, die jaren geleden door Max Woiski in een moderne dan cing werd omgetoverd, heeft nu sinds die tijd zijn vierde eigenaar gekregen. De heer Köhlinger heeft met zijn beide zoons eigenhandig de dancing grondig veranderd. De nodige sfeer is aangebracht door de wanden van de dancing lichtgevend te maken. Het ligt in de bedoeling van de eigenaar ook verandering om het terras aan te brengen, en in de toekomst een speeltuin aan deze zaak te verbinden. Kruizinga kampioen In de eerste klas van de onder linge competitie van de Damclub „Bergen", is de beslissing geval len. De belangrijke partij W. van Hattum- P. Boots is in remise ge ëindigd. De kans op het kam pioenschap voor van Hattum is hierdoor verkeken, tenzij zijn tegenstander H. Kruizinga, zijn afgebroken partij tegen H. Lou- we alsnog zou verliezen. Maar aangezien dit praktisch niet mo gelijk is, kan men Kruizinga Kam pioen noemen. Vier jaar achtereen is van Hattum kampioen van de Dam club Bergen geweest, daarvoor was het de heer de Vries, die thans in Bergen aan Zee woont. De wisselpartij verhuist dus van de Oude Bergerweg naar Bree- laan. De stand in groep A is als volgt; 1. W. van Hattum, 16 ge speeld,22,4 pnt. 2. H. Kruizinga, 15, 22,2 pnt. 3. H. Louwe, 14, 15,9 pnt. 4. J. Stam. 16, 15,1. pnt. 5. P. Boots, 15, 13,9 pnt. 6. J. Stam sr. 14, 13,4 pnt. 7. P. Mie nes, 15, 12,5 pnt. 8. J. Blieken- daal, 14, 12,4 pnt. 9. C. Tromp, 14. 8,4 pnt. Bergen 2 verloor met 13-7 van Castricum 2. De pun ten werden behaald door: J. de Moor, (1), G. Roosloot, (2). E. Stam, (1). Th Roosloot, (1). C. Tromp, (1) en P. Fransen (1). Aankomen lopen bij de dieren bescherming te Bergen. 1 Kleine zwarte hond; 1 kleine gele hond; 1 fox terrier (3 jaar). G. Schekker- man, Dorpsstraat 86, tel. 2069, Bergen. BERGEN AAN ZEE De vorige week is in de buurt van paal 34 een gedeelte van een menselijk lichaam aangespoeld. Het was in verregaande staat van ontbinding. Na een onder zoek, ingesteld door dokter H. W. J. M. Poot, bleek dat deze resten aan een man toebehoorden. Het is door de rijkspolitie naar de begraafplaats overgebracht. Men vermoed, dat de resten, waarschijnlijk afkomstig zijn van het K.L.M. vliegtuig Bontekoe, dat enige jaren geleden tussen Egmond aan Zee en Bergen aan Zee in zee is gestort. SCHOORL Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad Eén dezer dagen vergaderde de Schoorlse IJsclub in café Beeld man te Aagtdorp. Behalve het bestuur kon de heer v. d. Garde slechts een aantal le den welkom heten, wier getal nog beneden de vijf lag. Een grote op komst, aldus de voorzitter, is deze vereniging nog nooit beschoren geweest. Desondanks draagt men de vereniging toch een goed hart toe, hetgeen blijkt uit de schenkin gen van aandelen, die dit jaar uit geloot zijn. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dan ook, dat men thans iets ruimer adem kan halen, gezien het feit dat er thans een batig saldo aanwezig is van 338,75. Het jaarverslag van de secreta ris memoreerde de goede samen werking met het Gemeentebe stuur. In dit verslag werd tevens dank gebracht aan de firma's Wilde- boer, Kroon, Korn en De Winter voor de door hen verleende mede werking bij het totstandkomen van het pomp-keldergebouwtje. Alhoewel er dit jaar water in overvloed was op de baan, met het ijs was het andersom. Slechts twee dagen kon de baan open gesteld worden. Tenslotte maakte het verslag nog gewag van de goede samenwerking met de grondpachter, de heer Breen. In zijn mededelingen maakte de voorzitter bekend dat er plannen bestaan om de baan te egaliseren. Hiertoe zal echter pas worden overgegaan als de vereniging schuldvrij is. In totaal staan nog 449 aande len uit. De heer Kroon meldde te lefonisch dat uit de kascontrole gebleken was, dat boeken en be scheiden in orde waren bevonden. Dit telefonisch melden was een gevolg van de griepaanval van de heer Kroon. Medegedeeld werd, dat de vereniging 350 leden telt. Aan de beurt van aftreden wa ren de heren Butter en v. d. Gar de. Beiden werden bij acclamatie herkozen. De rondvraag bevatte een vraag van de heer J. Blom, die in formaties inwon over de aanleg van een kunstijsbaan. Hoewel men er hier zeer mee ingenomen zou zijn, zal dit altijd wel een wens blijven in verband met de enorme investering. 2e Paasdag werd er door de bewoners van het kampeerterrein „De Paardenhemel" een grootse huldiging gebracht aan de heer Kos Sr., ter gelegenheid van diens tachtigste verjaardag. Een groot aantal kinderen ston den die middag aangetreden, al len met een ruiker bloemen in de hand, om de heer Kos een „lang zal hij leven" toe te zingen, met daarnaast een even groot aantal ouderen, die op dit 8e kroonjaar getuigenis wilden afleggen van hun sympathie ten opzichte van de heer Kos. De heer Ebstein sprak namens de commissie de jarige toe. Wij waarderen het, aldus spr., om u te huldigen, niet alleen omdat u het 8e kroonjaar heeft bereikt, doch ook om uw ongekende vitaliteit, die ongekende grenzen heeft. Voor ons stadsmensen heeft u een schitterende recreatie opge bouwd. Vanaf het moment dat u hieraan begon, heeft u gestreden en niet zonder resultaat. In uw functies, die u in het ver leden heeft bekleed, in V.V.V. en Gemeentebestuur, bent u steeds in de bres gesprongen voor die men sen, die recreatie zo hard nodig hebben. U heeft de kampeerders leren kamperen op uw terrein en wij zijn daar trots op. Mede hier door zoudt u een stoel in de hemel verdiend hebben. Aangezien wij niet in staat zijn u deze te geven, menen wij u datgene te moeten geven, wat binnen ons bereik ligt, namelijk een stoel in „de Paardenhemel", waarna de aanbieding van een bijzonder fraaie leunstoel plaats vond. De heer Kos, die zichtbaar ver rast was, dankte allen voor de hartelijke woorden tot hem ge sproken en voor het fraaie ca deau. Hierna vond een défilé plaats en werd de heer Kos door de kin deren in de bloemen gezet, nadat de jubilaris de wens had uitge sproken, dat ze met z'n allen nog vele prettige vakanties zouden mogen doorbrengen in „De Paar denhemel". Zondag 9 april organiseert de S.R.B. een puzzelwandeltocht voor haar leden en niet-leden. Men heeft zich echter in deze ook niet beperkt tot Schoorl alleen, getuige het feit, dat ook de red dingsbrigade van Heerhugowaard en mogelijk nog meer reddings brigades uit de omtrek hieraan deel zullen nemen. Men heeft zich van deskundi gen op wandelpuzzelgebied kun nen verzekeren voor de uitvoe ring hiervan, zodat er voor de lief hebbers zeker deze middag te ge nieten valt. Voor bijzonderheden raadplege men de adverentie in dit blad. KERKDIENSTEN ALKMAAR ,48 AO 380 vvv .RÜ ƒ8.50 t.fc). terug SCHOORL Burgerlijke Stand BERGEN Onder de duizend weken „Els, help jij me even met de afwas?"Neen hoor, ik heb nou geen zin!" Dergelijke geluiden soms in an dere woorden, maar wel met ge lijke strekking, kunnen wij in veel gezinnen horen, wanneer moeder haar oudste dochter of oudste dochters, vraagt om assistentie bij haar huishoudelijke bezigheden. En dikwijls is de reactie van zo n dochter begrijpelijk. Ze is dood moe, heeft de hele dag gejakkerd op een kantoor, op een atelier of i ze heeft de hele dag achter de toonbank gestaan in een drukke zaak wat vooral vermoeiend kan zijn in zo n drukke periode als aan het einde van het jaar, wanneer de feestmaand december de men sen zoveel extra's laat kopen. En wanneer je dan eindelijk na zo n lange dag thuis bent en gegeten hebt, dan voel je er weinig voor om nog eens een poos in die kou de keuken te gaan staan om te helpen bij de afwas, of wanneer je net je benen binnen de deur hebt, te helpen met tafeldekken. Laat staan dat je de energie kunt opbrengen om te helpen met strij ken, wassen, eten koken en wat al niet meer voor huishoudelijke werkzaamheden. Oh, ongetwijfeld zijn er meisjes, die het overdag minder druk hebben en minder vermoeid thuiskomen en die het wel kunnen opbrengen. Maar ve len van ons missen na een dag van hard werken de fut om nog een hand uit te steken. Het is al lemaal zo begrijpelijk! Denken aan later! Er zit echter ook een andere kant aan de medaille, laten we dat niet vergeten. Hoe begrijpelijk on ze reactie ook is, toch begaan we in zekere zin een domheid. Want er is iets waar we eens aan moe ten denken en dat is aan later. Nu zullen velen zeggen: „Wat heeft „later" er nu mee te ma ken?" Dat heeft er alles mee te maken. We mogen toch aanne men, dat wij jonge vrouwen allemaal eenmaal hopen te trouwen en een eigen gezin wil len stichten. Dan komt voor ons de tijd, dat wij de taak op onze schouders krijgen, die nu onze moeder heeft. Wanneer we eens goed letten op hetgeen moeder al lemaal doet, dan zien we, dat haar taak beslist niet licht is te noemen. Haar dag begint vaak voor wij wakker worden en nog niet of nauwelijks het bed hebben verla ten en wanneer wij 's avonds moe thuiskomen, dan loopt moeder nog te rennen en te draven en heeft haar huishoudelijke taak nog geen einde genomen. Dat zal ook onze toekomst zijn, of we het prettig vinden of niet. Als puntje bij paal tje komt, is haar taak oneindig veel zwaarder dan de onze, vooral in grote gezinnen. Oh zeker, zij is het al jaren ge wend en heeft haar ervaring en routine, maar ook die zullen wij moeten krijgen. Het spreekwoord zegt: jong geleerd is oud ge daan, en dat is een waarheid als een koe. Het zou dus in ons eigen voordeel zijn, wanneer we moe der regelmatig bijsprongen in haar werk al was het maar alleen om onszelf enigszins te trainen en ons uithoudingsvermogen te ver groten. Reken maar, dat moeder na een drukke dag 's avonds na het eten eigenlijk even moe is als wij na onze dagtaak en toch moet ze aan de slag. Ervaring gevraagd Kijk, wanneer wij ons trainen om ook aan te pakken om onze moeheid en gebrek aan lust te overwinnen, dan zijn we al een heel eind op weg om een goede huisvrouw te worden. En dat zul len we moeten worden, willen we later de man van onze keuze niet teleurstellen. Hij verwacht van ons, dat wij, wanneer we een maal een eigen gezin hebben, de taak van vrouw en moeder goed zullen vervullen. En wanneer we dat niet doen, gaat hij ongetwij feld mopperen en wordt ontevre den. Ons pril geluk, waar ieder meisje toch op hoopt, vliegt dan snel de deur uit en het huwelijk wordt dan minder aangenaam. Omgekeerd verwachten wij van de man waarmee wij trouwen, toch ook dat hij hard zal werken en zal trachten vooruit te komen in de maatschappij! Dat is een redelijk verlangen van ons, dat mogen we van hem eisen, maar omgekeerd heeft hij het recht van ons te eisen, dat wij onze taak als vrouw en moeder perfect vervul len en daar komt heel wat voor kijken. Wie denkt, dat het niets om het lijf heeft, maakt een misreke ning. Die zal later, wanneer ze zo van haar kantoor, atelier of winkel in de huishouding terecht komt, er de nare vruchten van plukken. Ze mist iedere ervaring, kan niets of heel weinig, heeft niet dat uithoudingsvermogen en de energie om al dat te verrich ten wat van haar wordt ver wacht. Ze voldoet niet, gaat kla gen over het drukke en zware werk enhup, daar gaat het huwelijksgeluk! Een meisje dat verstandig is, bereidt zich juist nu al voor op de taak die haar in de toekomst wacht. Ze helpt moeder, niet al leen om haar moeder te helpen en haar taak wat te verlichten (natuurlijk speelt ook dat nog een belangrijke rol mee), maar ze doet het tevens om zelf wat er varing op te doen om niet als een kat in een vreemd pakhuis te staan, wanneer ze in het huwe lijksbootje stapt. Doorloop moeders leerschool, want het gaat om je toekomstig geluk! Gebruik af en toe rauwe groen ten. Stamppot van rauwe groen ten kan in elk jaargetijde gegeten worden. Wij bevelen aan stamp pot van rauwe spinazie, raapste len, stoofsla of andijvie. Zuurkool vraagt om vet, u kunt heel wat vet in de zuurkool ver werken (en dan is ze het lek kerst) zonder dat u er iets van merkt. Voegt u eens melk bij, dan krijgt u een heerlijke stamppot! Glijden uw ramen, laden enz. niet gemakkelijk, smeer de glij- kanten in met parrafine. Leg tijdens het kloppen van pluche meubelen een paar natte doeken op de zittingen. U hebt dan geen last van het stof. voor de M.U.S. op vrijdag 3.30 - 4.30 uur aan de school, Rondelaan 30, of schriftelijk voor de M.M.S. op woensdag en vrijdag van 3.30-4.30 uur aan de school, Rondelaan 34 of schriftelijk. Inlichtingen verschaffen gaarne de heer A. Dijkstra, dir. M.U.S., Lijtweg 25, tel. 3321 en mej. G. J. Scholten, directrice M.M.S Vinkenbaan 2, telef. 2154. Het toelatingsexamen heeft plaats op 8 juni om 13.30 uur. De M.U.S. leidt in 4 jaar op voor de 4e klas der M.M.S.de toelating tot dit leerjaar geeft ongeveer dezelfde rechten als een Ulo-diploma A. De M.M.S. geeft een brede talenopleiding en heeft een eenvoudig wis-, nat.- en scheik. programma; overige vakken zijn aardr., gesch., biol., handw., handenarb., muziek, gymn.. tek., koken, K. en O. en E.H.B.O. Hoflaan 2 - Bergen p/a Drogisterij de Leeuw Dinsdag n.m. 7-8 uur Vrijdag n.m. 7-7.30 uur 9 APRIL BERGEN NED. HER V. GEMEENTE in de Ruinekerk v.m. 10.15 u. Ds. Bekius v.m. 11.45 uur Zondagsschool REMONSTRANTSE KERK Fnldsen 37 v.m. 10.30 uur Ds. J. W. Wery (Ingezonden mededeling) _l« baarn rc C s it OP REIS? HOUDT U FIT MET Vrijdagavond, zondagavond, donderdagavond, 8 uur Zondagmiddag 2.30 uur STUART WHITMAN - TOM TRYON VIVECA LINDFORST in (Het verhaal van Ruth) Een groots bijbels gebeuren met alle heidense rituelen en nobele offers om het leven van RUTH, de stammoeder van het geslacht van DAVID Zaterdagavond, woensdagavond, 8 uur STEVE COCHRAN - LITA MILAN - LILLI ST. CYR HERVORMDE KAPEL REHOBOTH v.m. 10 uur Ds. D. Broers, Amsterdam LEGER DES HEILS (Dorpshuis) zondag v.m. 10 uur. Samenkomst, v.m. 11.30 uur Zondagschool. Donderdag n.m. 2 u. Gezinsbond voor vrouwen, Dinsdagavond 7 u. Breelaan 5 Jeugdbond v. jongelui NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 u. te Groet Ds. C. M. de Jong v.m. 11.15 u. Zondagschool te Groet VAN 20 MAART TOT 27 MAART 1961. Geboren; Eelco Willem, z. v. Ebbin- ga, Willem en Harkema, Aaltje; Hen drik Jan, z. v. Verboom, Gabriël Wil lem en Arpeau, Geertruida; Henriëtte Alexandra, d. v. Duijvis, Jan en Brou wer, Carolina E. Ondertrouw: Gutter, Albert H., 20 jaar, Schoorl en Tamis, Johanna M. A., 20 jaar; Veenstra, Bertus, 21 jaar en Havik, Antje P., 21 jaar; Kieft, Petrus, 30 jaar, Alkmaar en van 't Sant, Anna M., 24 jaar. Getrouwd: de Stoppelaar, Jan D. en van Rijsinge, Maria H., Utrecht. 18 jaar I Het realistische verhaal over het leven van JOE SANTÉ, een der grootste Amerikaanse gangsters. Een film uit het rijk der misdadigers, hun dodenritten, terreurorganisaties en hun party-girls.

De Duinstreek | 1961 | | pagina 2