iKIeekttad tf 99 Bergen in de lente f 15,- f 15,- JX Hand in Hand door Donauland Bergensche Kunsthandel Hon URSEM Apeuda Geslaagde fancy-fair Handbal Doe Uct <zety „CETA - BEVER" P. MEYER Bergen speelt gelijk Dc heer Schuil gaf interessante lezing T. en 0. gaf geslaagde toneelavond Dierenbescherming Films van weck tot week Nieuws van het Dorpshuis REKLAME PERMANENT Auto tegen boom Ter navolging SCH00RLSE GEMEENSCHAP haarverzorging VRIJDAG 14 APRIL 1961 38c JAARGANG No. 16 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Wanneer in de lentemaanden het voorjaarszonnetje zo nu en dan om de hoek komt kijken, dan is het tijd voor de rechtgeaarde natuurliefhebber er op uit te trek ken door bos en duin, om te ge nieten van de prachtige jonge frisse kleuren die het lentezonne tje en de bodemwarmte, uit het hout tevoorschijn doet toveren. Dan is er een grote onzichtbare kunstenaar bezig, die met zijn penseel steeds weer opnieuw prachtige tinten in het bos aan brengt! Zij die dan ook maar even vrij hebben, zullen er verstandig aan doen er direct maar van te profi teren en dus een wandeling te gaan maken door Bergens onvol prezen natuurreservaat. De zilverpopel, die thans haar knoppen opent, maakt een prach tig effect naast de geelgroen bloeiende iep. Het groen van de meidoorn en lijsterbes, twee ver schillende groenen, hangt als een gordijn tussen de kale takken en stammen van de nog sluimerende eiken. De vogelkers, die gereed staat haar schoonheid ten toon te spreiden, wacht op een zachte lentenacht en het mos siert in ve lerlei kleuren de bosbodem. Op een plek tussen de heide staat een eenzame den, en vormt een schilderachtig geheel met een duinlandschap als achtergrond in wazige verten. Veel is er te ge nieten in de prachtige bossen en duinen van Bergen. Ook in het dorp, waar de prachtige kastanjebomen rond de pas gerestaureerde Ruïne hun knoppen ontplooien, die straks als een ondoordringbaar blader- De r.k. Gymnastiekvereniging D.I.O. hield zaterdag en zondag j.l. een fancy-fair, waarvan de baten ten goede kwamen aan ge noemde vereniging. Er was aan de opzet en inrichting veel zorg besteed. Het interieur van het St.-Jans gebouw gaf bij het binnenkomen een vrolijke aanblik, en de vele attracties, zoals de vrolijke keu ken, ballonnen blazen, schiettent, ballen gooien, speerwerpen, het draaiende rad, (dat de oudonder wijzer de heer A. v. d. Hulst, vak kundig draaiende hield en andere gelukbeproevende bezigheden, wisten vele jongelui te trekken en de sfeer levendig te houden. De laatste avond was het er erg druk. Het heeft D.I.O. aan be langstelling dus niet ontbroken. De organisatoren van dit feest hebben dan ook geen reden om ontevreden te zijn. Na een rust van enige maanden is Bergen er in geslaagd dit jaar zijn eerste wedstrijd op het veld weer te winnen. Voor rust had Bergen de wind in het voordeel en waren de gast vrouwen iets meer in de aanval. Vele schoten werden door de uit stekende keepster van Meervo- gels gekeerd, doch een treffer van Carla Timmer was te machtig voor deze doelverdedigster. (1-0). Na rust gaf de wedstrijd een heel ander beeld te zien, want Bergen die nu wind tegen had, nam het middenveld geheel in zijn bezit. Herhaalde aanvallen golfden op het doel van de Akersloters. Na een penalty te hebben gemist, gelukte het Thea Lindenboom de stand op 20 te brengen. Meer- vogels zette nu alles op alles, maar kreeg echter geen kans te scoren. Daarna floot de scheids rechter voor het einde. Zijn er nog meisjes in Bergen of Schoorl, die zich als lid willen opgeven voor een junioren- of se niorenelftal, dan kunnen zij zich melden bij mevr. Mak, Jan Ol- denburglaan 19, te Bergen, en voor Schoorl bij mej. N. Marees, Wagenmakersweg 1, Groet. dak, een beschermende intimiteit scheppen, de banken op het Plein, waar af en toe gretig gebruik van gemaakt wordt, zullen in de toe komst en dat is in het jaar 1980, in de schaduw van de pasgeplan- te bomen staan. Tegen die tijd is Bello wel vastgegroeid in de ber berissen die rondom hem staan en zullen de automobilisten langs hem suizen in sneltreinvaart, door de tunnel onder de Breelaan en hun jakkerend tempo vervolgen naar Bergen aan Zee, waar Bello vroeger stampend en blazend het Vlaggeduin beklom. Oosthuizen, met de wind in het voordeel, kon voor de rust tegen een zwak spelend Bergen een 20 voorsprong forceren. Kee per Vonk, die v. d. Berg verving, deed dit op verdienstelijke wijze. Aan hem lag het niet, dat Bergen in de rust tegen een achterstand opzag. Daarbij kwam ook nog, dat Bergen met drie invallers moest aantreden. Na de rust veranderde het spel- beeld volkomen toen men een paar voorhoedespelers naar ach teren en een paar achterspelers naar voren dirigeerde. Het waren Dijs en Smit, die in betrekkelijk korte tijd de achterstand in een voorsprong (32) veranderden met zeer goede doelpunten. Een verwarrende situatie, even voor het einde, voor het Bergense doel, veroorzaakte dat de bal langzaam in de doelmond verdween en daardoor de stand gelijk werd, wat de juiste verhouding weer geeft. gin tot een betere hoogte en een uitstekende vertolking van zijn rol. De heer C. Beeldman, als de schatrijke Theodoor Bollenbach, was geknipt voor deze figuur en zijn dochter, mej. G. v. d. Ham speelde vrij, onbevangen en zeer goed deze charmante verschij ning. Mevr. Bult, als mej. Lenz de typiste, maakte van deze lang niet gemakkelijke oude vrijsters- rol een zeer goede en knappe cre atie. Anastatius, de kamerdienaar (de heer W. Everts), speelde goed en correct. Frans Mus kwam na een kleine weifeling als dierentemmer behoorlijk op dreef. De overige rollen, Olympia, doch ter van de graaf en Rieke, huis houdster bij Schulze, resp. me vrouw de Boer en mevrouw Jan sen, deelden aan het einde geko men van deze opvoering mee in het enthousiast applaus. Regie was van Henk van Zanten, de decors van de firma Beyne uit Amsterdam waren uitmuntend verzorgd. Het was een uitstekend geslaagde toneelavond. Woensdagavond 1.1. werd de laatste culturele avond gehouden in het keukenzaaltje van „Merel- hof". De heer Schuil, die reeds tientallen jaren, als een harts tochtelijk minnaar van de natuur zich beijvert door zijn lezingen de liefde tot de natuur aan te kweken en de schoonheid daar van te doen zien, nam de Merel- hofbewoners op duidelijke en prettige wijze mee met zijn reis door Nederland. Vanaf de prille lente, wanneer de sneeuwklokjes bloeien, liet hij de talrijke aanwezigen velerlei bloeiende bolgewassen zien, o.a. op Keukenhof, Limmen, Floriade. Daarna ging de reis verder naar Petten, Callantsoog, Paterswolde, Groningen (met het rosarium van Meinkemaborg)Delfzijl, Assen, Kampen (de torenrijke stad), Deventer, Colmsgate met het prachtige bejaardentehuis, de Achterhoek met kastelen, Twente met zijn oude zaagmolens, door PASSEND BS ELKE GEZICHTSVORM Kapsalon Donderdagavond j.l. gaf de buurtvereniging T. en O. voor een niet geheel bezette schouw burgzaal van ,De Rustende Ja ger", zijn laatste toneelavond van dit seizoen. Opgevoerd werd „Baron von Haberniks", blijspel in drie be drijven van Otto Swartz en Georg Longbach. Een verarmde Baron die zijn voorvaderen maar niet kan vergeten, weet het klaar te spelen zijn dochter twee keer in het huwelijk te laten treden met rijke fabrikanten, alleen om zijn oud kasteel te kunnen blijven bewonen, en zijn stand op te kun nen houden. Na vele komische verwikkelin gen in dit vermakelijke blijspel, komt alles tenslotte toch nog goed terecht, als de dochter van de graaf een dierentemmer tot man kiest. De heer M. de Beurs maakte van de Baron een kostelijk type en wist daarmee de lachers op zijn hand te krijgen. De heer C. Jansen klom na een weifelend be water gedreven, de indrukwek kende basiliek in de kathedraal te Oldenzaal, Loenermark het prachtige natuurreservaat, en niet te vergeten Bergen met zijn prachtige omgeving. Vanaf het vroege voorjaar tot diep in de herfst werd er aan de hand van prachtige dia's, van elke stad en elke plaats bijzonderheden ver teld, ook door mevrouw Schuil. Aan het einde van deze uitste kend geslaagde lezing, dankte de heer Dijs de heer en mevrouw Schuil voor de prachtige avond, en overhandigde hen een tulband. De heer Klaver, een van de be jaarden, dankte namens alle be woners van „Merehof", de fam. Dijs voor de prachtige avonden waarvan zij in het afgelopen sei zoen hebben genoten en overhan digde zijn hospita een fraaie vaas bloemen en zijn hospes een kistje sigaren. Heeft af te geven 3 lieve jonge hondjes, af te halen bij G. Schekkerman. Dorpsstraat 86 telefoon 2069. Aanstaande vrijdag, zondag en dinsdagavond draait in „De Rus tende Jager" de film Kampioen melkboer. (The kid from Brook lyn), waarin Danny Kaye de hoofdrol vervult. De directie van een groot melkconcern is maar weinig tevreden over Burleigh Sullivans (Danny Kae) verkoop- capaciteit. Na veel tegenspoed in zijn melkboerenloopbaan maakt hij kennis met het aardige meisje Polly. Zijn zusje, die als danse res in een nachtclub werkt, wordt dan op een keer lastig gevallen door de kampioen-weltergewicht Speed Mc-Farlane, Burleigy ziet dit, schiet zijn zusje te hulp en schiet hem neer. De volgende dag staande voorpagina's er vol van. De manager van Speed weet niet beter dan de melkboer boksen te leren. Hij laat iedere tegenstander door Burleigh neerslaan, zodat hij zelf gaat geloven dat het waar is. Zijn meisje zegt dat hij met bok sen moet ophouden, maar de ma nager overtuigt hem dat hij moet doorgaan, vooral nu hij op een liefdadigheidsavond, die gegeven wordt door de firma waar hij vroeger werkte, moet optreden. Dank zij het slaapmiddeltje dat Speed per ongeluk van zijn ma nager krijgt, wint Burleigh het kampioensschap. Woensdag en donderdag gaat de film „Brandend verlangen" (Chaleurs d'été), een film voor achttienjarigen, waarin vrouwe lijke geraffineerdheid, liefde en jaloezie tussen twee vrouwen, d e boventoon voeren. Het gaat hier om een jong Parijs schrijver, die door beide vrouwen wordt aan beden, waarbij tenslotte het dienstmeisje, na een gevecht met haar rivale, zegeviert. Zaterdag en maandagavond kunnen de filmliefhebbers van spanning en avontuur kennis ma ken met een gloeiend avontuur, dat niemand koud laat. Eddy Constantine is er weer op zijn sterkst tussen kogels en juwelen. Een film vol spanning en intrige. Een adembenemende jacht naar een pak juwelen, dat tenslotte in de Elbe verdwijnt, maar een her eniging bewerkstelligt. Woensdag 26 april is het win- terseizozen voor de talencursus sen ten einde, die gegeven wer den in het Dorpshuis. De directrice, mevrouw Vlie- gendthart, wil ter gelegenheid daarvan die 26 april een apart karakter geven, door als besluit van deze lessen Jaap Sax op te laten treden, die een lezing zal houden over Algemene kunstge schiedenis, waarop wij in dit blad nader terugkomen. De K.J.V.O. naar Keukenhof Zoals ieder jaar organiseert de Kennemer Jeugdgroep van Ont houders op zondag 30 april een tocht per touringcar naar de Keu kenhof. Vertrektijd 8 uur. Na aankomst om ongeveer 10 uur, kan iedereen op zijn gemak alles rustig bekijken. TELEFOON 2104 arps GL Verleden week vrijdag werd de zestienjarige bromfietser F. N. Vleugel op de splitsing Kogen- dijkOosterweg, aangereden door een auto, die hem geen voorrang verleende. Het liep al les nog zeer goed af. Beide voer tuigen werden beschadigd. In de Utrechtse gemeente zul len, zo weet „Het Parool" te mel den, op recepties die van gemeen tewege uitgaan, geen alcoholhou dende dranken worden geschon ken. Een voorbeeld dat navol ging verdient. Zaterdag 15 april, Klaverjasdrive J. Beeldman, Aagtdorp 8 uur Woensdag, 19 april Bijeenkomst van de leden van de Bond van Plattelandsvrouwen met als spreker de hr. Hilgevoord over fabricage en toepassing van linoleum, zaal De Rode Leeuw, 7.45 uur. Zaterdag, 22 april ,,De dochters van de baas", toneelspel door de Harger To neelver., zaal Jonk te Schoorldam 8 uur. EGMOND AAN ZEE Fantasierijke uitvoering Prachtige Solozang Wij waanden ons in het land van muziek en romantiek, dat land van Grinzing en Prater, in het zingende Wenen. Het toneel was omgebouwd in een wondere sprookjestuin aan de voet der Oostenrijkse Alpen. De Zillertaler kledij, de Ziller- taler muzikanten- en Hongaren, naar deze zangeres te luisteren. Het 4e nummer van dit uitsteken de programma was ineens van een geheel ander gehalte. De di rigent noemde het: „De artistieke staalkaart". Inderdaad, Ineke van Elsland omlijste het geheel met fraaie verzen. Ineke van der Net speelde met mooie aanslag een pianosolo, waarna het orkest de beroemde „Pizzicato polka" van Johann Strauss speelde, om te die langs de Donau kwamen af zakken. Het begon zo mooi, Ci- therklanken streelden de oren en Margret Keuken zong samen met Henk Lansen: „lm Prater blüh'n wieder die Baume" en het heerlijke „Wien, Wien, nur du allein." De Accordeons (mooi de register wisseling) ontlokten een magnifiek geluid, afgewisseld door zangrijke violen. Een geheel om van te water tanden. Dirigent Schuurman glunderde en het moet ons van het hart: „hoe is dit ieder jaar weer mogelijk?" Zijn muziekken- nis en fantasie zijn werkelijk on uitputtelijk. De kinderen dragen hem werkelijk op de handen. Er zat vaart in dit programma. De wereldberoemde operette „In 't Witte Paard" van Ralph Be- natzky kwam nu voor het voet licht, en wel met een fantasie uit dit melodieuze zangspel. Het werd een bonte schakering van medewerkenden en ook nu weer ontbrak er niets meer aan de sa menstelling. Het werd een feest van klanken, waarin Margreet Keuken en Henk Lansen schit terden. Zelfs een kinderkoor ont brak niet. Zij zongen: „In 't Witte Paard aan het Wolfgangsmeer, Daar ligt geluk voor de deur. En roept je toe: „Goede morgen. Kom binnen en vergeet al je zorgen". Hoe charmant de Weense mu ziek is, bewees Margreet Keuken, die begeleid door Ali Mijts, het wondermooie lied: „Ich muss wieder einmal in Grinzing sein" zong. Het blijft altijd een genot vervolgen met een fantasie over Kreislers „Liebesleid en Liebes- freud", buitengewoon goed door de violen vertolkt. Henk Lansen besloot dit optreden met een ly risch gezongen „Standchen" van Schubert. „Salon de Coiffure" Jong Egmond speelt Het publiek geniet altijd wan neer de „Jongsten" het toneel be treden. Ook nu! Het is steeds weer verrassend wat de dirigent met deze jongeren klaarspeelt. Nettie de Vries speelde hierin waarachtig de accordeonsolo. Dat het applaus gul was, behoeft niet gezegd te worden. Een groot accordeonorkest besloot het eer ste gedeelte met de grandiose wals: „Wiener Bürger". Vervolg zie pag. 2 ZONDAGSDIENST ARTSEN DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl. Giro 147071 Xclcfoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haans Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. DE verf voor binnen- en buitenwerk. Here weg 34 - Schoorl - Tel. 388 JUWELIER-HORLOGER KERKSTEE TEL. 246S BERGEN Kop en schotels Knopen Ceintuurs Byouteriën FA. P. HOPMAN - BERGEN VANAF 4 APRIL GEHEEL COMPLEET OP HET PLEIN □□nnanontJDCiD □□□□□a vanaf heden kunt u bij ons bespreken voor de MODERNE KI. Dorpsstr. 7, Bergen, Tel. 2038 BERGEN 16 April Dr. LUGTEN, Telefoon 2700 SCHOORL 16 April Dr. BRUST, Telefoon K 2209-266

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1