WeéUod ft tf Sportraad opgericht de zonnige f 15,- f 15, dit is RANG JX G (p S G.&G n URSEM OP HET PLEIN haarverzorging Roode Kruis-Film Speling der natuur Koninginnedag op 1 mei Zomerzegels 1961 Winkelweek en filmavond van Oranjevereniging Natuur- beschermingswacht REKLAME PERMANENT De „Bonneterie gaf modeshow SCH00RLSE GEMEENSCHAP Agenda Gemeentebestuur doet beroep op scholen Klaverjasdrive „Roode Kruis DAKLEKKAGE? A. I. C0PPENS en Zn Mevo-nieuws VRIJDAG 21 APRIL 1961 38c JAARGANG No. 17 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Gisteravond had in het raad huis te Bergen, de oprichtingsver gadering plaats van de Sport raad. Afgevaardigden van ver schillende verenigingen en scho len woonden deze vergadering bij, o.a. van de Berger-Sportver eniging, de gymnastiekvereniging Be Quick, D.I.O., en Rytmica, de beide handbalverenigingen B.S.V. en D.I.O., de Openbare U.L.O.-school, de Van Reenen- en Van Brederodeschool, de Ur- selaschool, de Kennemer Ruiters, de Kennemer Rijsociteit. De voetbalvereniging Berdos had nog geen officiële afgevaardigde gezonden, maar er zal echter een plaats voor deze grote vereni ging in het bestuur opengehou den worden. Bespreking Wijziging Statuten art. 4, veroorzaakte een langdu rige discussie. Tenslotte werd be sloten dit artikel zo te wijzigen, dat elke particuliere sportonder neming zich bij de Sportraad kan aansluiten. Tot voorzitter werd bij acclamatie gekozen, de heer H. P. van Schaik (B.S.V.Als bestuursleden .werden benoemd de heren B. Min (Be Quick), de heer Roozendaal (D.I.O.), de heer Elema (K.R.S.) en me vrouw Bos-Eysen (Rytmica). Als afgevaardigde voor Bergens „Salon de Coiffure'' De filmdienst van het Roode Kruis te Den Haag, hield de vorige week donderdag voor de afdeling Bergen in zaal Nieu- wendijk een propaganda-filmmid- dag en -avond. Er werd een prachtige film vertoond over het gezegende werk van het inter nationale Roode Kruis, dat over al direct daadwerkelijke hulp verleent, zoals dit in verschillen- de landen, o.a. in Hongarije, Al gerije e.a. is geschied. De hoofd film liet ons zien, hoe moeilijk het 'is als doktersassistent op te treden in een conservatieve ge meente en dubbel moeilijk een rijke praktijk op te geven voor het mooie ideaal zieken te gene zen. In de pauze sprak de heer K. W. v. d. Hout over de vele hulp, die het Roode Kruis de mensheid brengt. Hij spoorde de aanwezigen aan, zich te melden voor de bloedtransfusiedienst en zei, dat er 900 roode kruishulp- posten langs de wegen in ons land gestationeerd zijn. 's Mid dags werd er een speciaal kin derprogramma gedraaid van de mooie film over de bouw van het hospitaalschip de Henri Du- nant", de tewaterlating en de proefvaart daarvan. De hoofd film ,,De geheime tunnel", liet de jeugd in spanning meeleven. Was 's middags de zaal tot de laatste plaats bezet, 's avonds had de belangstelling wel groter mogen zijn voor deze voortref felijke filmavond. De oude driehonderdachttien- jarige lindeboom, die geplant is in het jaar 1643, door Studler van Surck, en die aan het begin van de Hoflaan staat, is enige jaren geleden door storm getei sterd en wel zo, dat er een grote gaping in haar decoratieve kruin ontstond. Nieuwe uitlopers zijn er rond dit geamputeerde gedeelte ver schenen en tussen die jonge scheuten heeft zich daar in de hoogte een vlierstruik vastgewor- teld. Waarschijnlijk is deze struik er door zaadverspreiding terecht gekomen. onderwijsinstelling de heer v. d. Ploeg, hoofd van de U.L.O. Besloten werd een contributie van vijf gulden per jaar in te stel len voor elke bij de sportraad aangesloten vereniging. De Sportraad werkt in nauw contact met de gemeentecommissie, die uit vijf leden van de sport- en gemeenteraad bestaat, en een rijksconsulent plus een inspec teur van lichamelijke opvoeding. Het programma Oranjevereni ging behelst o.a. Oranje bal op het Plein, en Concert in de Ruïnekerk. Vreugdevuur tot be sluit. Omdat de verjaardag van H.M. de Koningin op een zon dag valt, wordt dit jaar op maan dag 1 mei Koninginnedag ge vierd. Het programma, dat de Oran jevereniging Bergen hiervoor heeft samengesteld, belooft veel goeds. 9.00 uur: Ontvangst van het bestuur der Oranjevereniging door het gemeentebestuur, in het raadhuis. 9.15 uur: Aubade door Bergens harmonie, voor het raadhuis, met zang door kinderen van de 5e en 6e klas der lagere scholen, on der leiding van mevrouw C. Mo- ree-Dol. De jeugd wordt ver zocht in feestelijke kleding met vlaggetjes en oranjestrikken bij de aubade tegenwoordig te zijn. 10.00 uur: Kinderspelen in de stationsstraat, voor jongens en meisjes van de lagere scholen. 13.30 uur: Vervolg kinderspe len jongens en meisjes van de 4e, 5e en 6e klas. Gelegenheid om zich voor deelname aan deze kin- 17.00 uur: Estafette rond de Hertenkamp met als deelnemers de beide voetbalverenigingen B.S.V. en Berdos, en de gymnas tiekverenigingen D.I.O. en Be Quick. Het avondprogramma luidt als volgt: 19.3021.30 uur: Oranjebal op het Plein, door Jeugdomroep Minjon en Cabaretgroep „Noordzeecabaret Medewer king verlenen het kwartet Dina van Berge,, The Arusha s en Marjolein Bartels. De balleiding en conferences worden verzorgd door Theo F. Waterman. 20.0021.00 uur: Concert in de Ruïnekerk door Bergens Klein Vrouwenkoor, onder leiding van Klaas Venneker, met medewer king van Emil Kleijmeer, klarinet en Marjan Verrips-Doorn, orgel. De toegang is gratis. 21.30 uur: Marsmuziek op het Plein, door Bergens Harmonie en de Drumband van de r.k. ver kenners. 22.00 uur: Vreugdevuur aan de Koninginneweg, achter „Elks- hove", opgeluisterd door de Drumband. De ingezetenen worden ver zocht van zonsopkomst tot zons ondergang te vlaggen. De U.V.V. te Bergen start de zomerzegelverkoop op 24 april a.s. in het postkantoor. Voor de zegels en prentbrief kaarten zijn vogels gekozen, ge reproduceerd naar het werk van de graficus Dirk van Gelder te Veere. In beperkte mate zijn nog ver krijgbaar eerste-dag-enveloppen (de aangevraagde voorraad is zo goed als verdeeld onder de jaar lijkse vaste klanten) en maxi mumseries a 2,50. Dit zijn prent briefkaarten beplakt met de over- derspelen op te geven is uitslui tend op woensdagmiddag 26 april, van 3 tot 5 uur, in de Van Reenenschool, Spaansepad 3. 13.3016.30 uur: Bedrijfsvoet balwedstrijden op het B.S.V.-ter- rein aan de Kerkedijk. 13.30 uur: Firma J. van ExterGemeente ambtenaren, Firma J. Kroon Firma D. Smit. 14.30 uur: Da meshandbal tussen de elftallen D.I.O.—B.S.V. 15.30 uur: Ge meenteambtenarenFa. Kroon, Firma D. SmitFirma J. van Exter. eenkomstige zegel en voorzien van een speciaal stempel. Zoals U weet wordt de op brengst van deze actie verdeeld onder een groot aantal instellin gen voor maatschappelijk werk, volksgezondheid en culturele zorg. Wij hopen op Uw aller mede werking en halen mr. H. W. Bloemers, voorzitter van de Stichting „Comité voor Zomer zegels" aan: „Een vliegende vogel vangt altijd wat!" PASSEND BS ELKE GEZICHTSVORM KAPSALON Van 1 tot 5 mei wordt, onder toezicht van de Oranjevereniging Bergen, een winkelweek gehou den, waaraan meer dan honderd winkels deelnemen. Op het programma van de Oranjevereniging, dat in de ko mende dagen huis aan huis ver spreidt wordt, komt een zin voor waarin men een aantal letters moet invullen om in aanmerking te komen voor een van de mooie prijzen, die in de kleine etalage van horlogerie K. M. Gerritsen te zien zullen zijn. In iedere eta lage ligt 1 letter, Er is dus voor etalagespeurders weer werk aan de winkel. Woensdag 3 mei organiseert de Oranjevereniging 's avonds 8 uur, een filmvoorstelling in de bioscoopzaal van „De Rustende Jager". Vertoond worden, voor de pauze de prachtige Fernandel- film, „De koe en de gevangene", na de pauze „Onze Koninklijke Familie (zwart-wit film), en het Koninklijk bezoek aan Thailand (kleurenfilm). De leden van de Oranjever eniging hebben recht op 1 gratis kaart, en 1 introducé a 1, Niet-leden 0,50 per persoon. Toegangskaarten kunnen afge haald worden aan de kassa van de bioscoop op woensdag 3 mei, van 10 tot 11 uur voor de leden en van 11 tot 12 uur voor niet- leden. 's Avonds voor zo ver mogelijk aan de kassa. Geen ran gen, geen plaatsbespreking. Nu de gemeentesubsidie van 50,tot 300,is verhoogd voor de Oranjevereniging en de twee bestuursleden, t.w. de heren P. J. Borst en J. H. v. d. Hagen door het werven van nieuwe le den, het aantal van 335 op 550 leden gebracht hebben, heeft de vereniging wat meer armslag ge kregen. wen, en als garnering een strik- ceintuur. De terlenka japonnen, in lengtestrepen, zijn een prakti sche en ideale dracht. Men is gekleed en deze stof is gemakke lijk in onderhoud en even ge makkelijk in de was. Wollen vesten en wollen jum pers werden in grofgebreid mate riaal getoond, meestal van Ita liaanse wol. De vele pantalons in fijne kleuren van wit, beige en lichtblauw, zijn bijzonder ge schikt om gecombineerd te wor den met de vesten en jumpers. Dat Bergen een badplaats is, waar sportieve kleiding domineert kon men tijdens de gehele show waarnemen. De strandensembles die men kon bewonderen, o.a. badjas van badstof in fleurige dessins waren fijn van kleur. Tot slot werden er gezellige baby-dols, pyama's en nacht japonnen met bijpassende dusters getoond, die bij de dames buiten gewoon dn de smaak vielen. De bijpassende hoeden, die bij de verschillende toiletjes werden ge dragen, waren afkomstig; van de firma Wagenaar uit Alkmaar. De goed verzorgde kapsels wa ren van kapsalon Ursem te Ber gen. Deze show gaf de indruk, dat de vrouwen van Bergen goed gekleed kunnen gaan en ruim schoots hun keus kunnen doen. afdeling Bergen N.H. Donderdag 1.1. hield de afde ling Bergen haar jaarvergadering in de Raadzaal te Bergen. Voorzitter Ponstyn sprak er zijn teleurstelling over uit, dat van de vijftig natuurwachters, slechts zeven leden, bestuur in begrepen, aanwezig waren. Het ingekomen schrijven van TELEFOON 2104 Een grote uitgebreide collectie zomerkleding was er verleden week woensdagavond in de voorzaal van „De Rustende Ja ger" te bewonderen. Deze show, die speciaal voor de plattelands vrouwen van Bergen en introdu ced was georganiseerd, werd ge bracht door de heer Frans Roy, de manager van de „Bonneterie", met zijn vier mannequins. Showleider Roy heeft met zijn mannequins op bijzonder char mante wijze gezorgd, dat deze show volkomen slaagde. Er was veel keus uit de slank- makende japonnetjes en ensem bles. De voor dit seizoen aan trekkelijke katoenen en linnen stoffen waren verwerkt tot leuke jurkjes en pakjes met korte mou- de heer De Voldere, inzake ver nielingen, werd uitvoerig bespro ken. Hoewel het Gemeentebestuur ons verzoek om tijdens de broed tijd het Natuurreservaat „de Maesdammerhof' af te sluiten, niet kon inwilligen, stemde het de vergadering toch dankbaar, dat een schrijven is gericht tot de Hoofden der scholen, om vernie lingen door de jeugd tegen te gaan. De verslagen van penning meester en secretaris werden on der dank goedgekeurd. Naar aanleiding van de lande lijke actie van Natuurwandelin gen op 6 en 7 mei, 24 en 25 juni en 7 en 8 oktober 1961 zal de afdeling, wat de wandeling door het Natuurreservaat in Bergen betreft, een leider hiervoor aan wijzen. □□□□□□naaaacaaaaaaaaoaaa Vrijdag, 21 april Klaverjasdrive, uitg. voetbal ver. Duinranders, zaal Slijkerman, 8 uur. Zaterdag, 22 april „De dochters van de baas", toneelspel door de Harger To neelver., zaal Jonk te Schoorldam 8 uur. Woensdag, 26 april Bijeenkomst v. d. Ned. Vrou wengroep met lezing door Ds. de Jong in de cons, kamer te Schoorl, 7.45 uur. Vanaf dinsdag 25 april a.s. Elke dinsdag van 7-8 u. uitlening der boeken in het Oude Raadhuis (uitg. van de ver. Alg. Welzijn). Naar aanleiding van een ver zoek van de Natuurbescher- mingswacht, om het Maesdam merhof in de broedtijd van de al daar in groten getale aanwezige zangvogels af te sluiten, hebben burgemeester en wethouders van Bergen, via de hoofden van de lagere en uitgebreid lagere scho len, een beroep gedaan er toe mede te werken dat geen nestjes worden verstoord. Ook in andere delen van het natuurreservaat broeden vele vogels, aldus B. en W„ 'die het daarom beter vinden, de jeugd op het grote nut der vogels te wijzen, dan dit prachtige gedeelte af te sluiten. Aanstaande zaterdagavond 22 april wordt er in zaal Nieuwen- dijk een klaverjasdrive georgani seerd, waarvan de baten ten goede komen aan het Roode Kruis, afdeling Bergen. Zo was op 8 april weer eens een vrije drive bij deze club en ondanks dat deze datum samen viel met een bridge-drive ten bate van het Roode Kruis, was er toch een goede opkomst. Veertig personen namen aan de wedstrijd om de vele mooie prijzen deel. Het waren dan ook zeer mooie prijzen, iets waar de Mevo-Club al meer en meer om bekend raakt. De winnaars van deze avond waren: 1. Mej. Tiebie Mw. de Vos 5034 pnt. 2. Mw Holdrinet P. Briefjes 4814 pnt. 3. Mw. Jimming Mw. Koorn 4759 pnt. 4. Mw. Veldman Mw. Schouten 4685 pnt. 5. C. MinB. Louwe 4650 pnt. 6. Mw. Appelman Mw. v. Alfen 4520 pnt. 7. Mw. Pijper Mej. Pijper 4263 pnt. De extra prijs voor deze avond was een mooie boodschappen mand voor mevrouw Steenis. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen De Haan's Boekhandel. Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. vanaf heden kunt u bij ons bespreken voor de MODERNE KI. Dorpsstr. 7, Bergen, Tel. 2038 (Ingezonden mededeling) cent per 100 gram VANAF 4 APRIL GEHEEL COMPLEET □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□Baan Loodgietersbedrijf Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 23 April Dr. J. J. A. A. HODDE, van Rcenenpark 2, tel. 2027 SCHOORL 23 April Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1