249 P U.V.V. Rietveld s MEIN KAMPF' Comité Ouden van Dagen Nieuw clubhuis WILDHANDEL Films van week tot week Bezwaren van Horeca bedrijven Geslaagde sluitingsavond KERKDIENSTEN Anjerloterij „Eén-op-Tien'' Foresters-B.S.V. 2-1 Schaakclub tSchoorT BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER'' BERGEN Nh. Teenager Schlagerparade aiiei* FAMILIEBERICHTEN VRAAG EN AANBOD 2 NETTE MEISJES D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers 0v£qrui6EM oor os Alweer een collecte zult U on willekeurig denken, wanneer de intekenlijst voor de autotocht Ouden van Dagen op 14 juni door onze collectanten ter inzage zal worden aangeboden. En toch is het Comité van ge dachten, dat deze inzameling een speciale aandacht waard is, om rede het ingezamelde bedrag ge heel ten goede komt aan de Ou den van Dagen te Bergen. Dat zo'n dag veel kosten mee brengt zult U kunnen begrijpen, als U nagaat dat 6 grote touring cars nodig zijn het gezelschap van ongeveer 300 personen te vervoeren. Het einddoel der reis is bekend, het belooft weer een interessante tocht te worden. Dit alles hangt geheel af voor welk bedrag U op de lijst, welke U zal worden aangeboden in de week van 15 tot 20 mei, zal teke nen. Een nieuw padvindersclubhuis zal verrijzen aan de Zuidlaan op het terrein van de P.E.N. De burgemeester, de heer L. J. de Ruiter, legde de eerste steen voor dit clubhuis van ,,Dagaveth". Alvorens (hij daarmee begon, werd zoals gebruikelijk de vlag gehesen. Het ontwerp is van de heer D. Mosk te Bergen aan Zee en het zal groter worden dan het bestaande clubhuis. Van de gemeente Bergen werd voor dit gebouw 500,ge schonken en werd een renteloos voorschot verstrekt van 2000 gulden. Door de padvindsters werd een bedrag van 2500, bijeengebracht door het verrich ten van een „heitje voor een kar weitje", e.a. giften. De zesduizend gulden die voor dit clubhuis no dig zijn zijn er echter nog niet. Er is ongeveer duizend gulden te kort. De diaconie van de her vormde gemeente staat garant voor de aflossing der geldlening. De burgemeester hoopte dat het clubhuis een veilig thuis voor de meisjes zal mogen worden. Ook hij kreeg voor deze eerste steen legging het traditionele heitje voor een karweitje en de troffel waarmee hij dit werk had ver richt. Dagelijks vers Wild en Gevogelte De van 10-15 april gehouden Simavi-collecte bracht f 1305,01 op. Hartelijk dank aan alle dames die aan deze collecte hebben mee gewerkt. Vanaf vrijdagavond 5 mei tot en met woensdag 10 mei en zon dagmiddag a.s. te 2.30 uur, wordt er een film (18 jaar) van histo rische betekenis vertoond in „De Rustende Jager". Het is de film „Mein Kampf", opkomst en on dergang van Adolf Hitler. In ja renlange moeizame verzamelar- beid is dit authentieke filmmate riaal bijeen gebracht, waaruit het beeld van Hitler's leven opge bouwd werd. Wij ondergaan een stuk Europese geschiedenis, de jeugd van de in Wenen le vende verschoppeling, de ver warring in Duitsland na de eerste wereldoorlog, de groei van de SS en SA, de overdracht van de macht aan Hitier door de se- nielle Hindenburg, de vestiging van het Derde Rijk met knuppel en folterkamer, de fatale aarze lingen van de westelijke demo cratieën, de verwoesting van Warschau enz. tot aan Duitslands ineenstorting, de bevrijding van de gevangenen uit concentratie kampen toe. Het wordt alles ver toond schokkend door noodza kelijkheid en onderstreept door een sober commentaar. Deze film is meer dan een do cumentatie, zij wil de slachtoffers gedenken, die in de tweede we reldoorlog vielen en tonen wat hen te wachten staat als chauvi nistische volkeren hun lot in han den leggen van een tiran. Op Hemelvaartsdag draait een film voor alle leeftijden. Teenagers Schlagerparade, een film die de jeugd in vuur en vlam zet en de ouderen hun leeftijd doet vergeten. In deze jeugdbar waar een vijandschap tussen een eigenaar van een muziekhandel en een eigenaar van een ver ouderd café voor goed wordt begraven, hetgeen veroorzaakt wordt door jongelui, die achter de rug van de strijdende eige naars een groots plan ten uitvoer hebben gebracht. Veel wordt hier in deze film gezongen, niet minder dan 23 tophits kunnen de teenagers hier in beluisteren en vele orkesten, als van Max Greger, het Hazy- Osterwald sextet, de Nilsen. Brothers, enz.. Door de Vrije Vereniging Ho reca Bedrijven (V.V.H.B.) te Bergen is vorige week aan het College van B. en W. en de ge meenteraad een adres gezonden van de volgende inhoud: „Ondergetekendentapver- gunninghouders in de gemeente Bergen N.H., brengen met ver schuldigde eerbied onder uw ge waardeerde aandacht: Zij zijn ten hoogste verontrust en ver baasd door de door u verzon den vergunningsrecht-aanslagen. Het Ministerie van Economische Zaken is met de bedrijfstak HO RECA overeengekomen, dat er geen prijsverhogingingen zullen worden toegepast. Deze zware bedrijfsbelasting noopt ons echter met ingang van heden onze prijzen te ver hogen, dit evenwel in tege- spraak met overeenkomsten van hogerhand. Wij willen u dan ook beleefd verzoeken voornoemde aansla gen voor het vergunningsrecht op het oude niveau terug te brengen en de verzonden aanslagen in te trekken." Het adres was ondertekend door de directies van Hotel Kreb, De Rustende Jager, Her tenkamp, Schrama, Romantica, Nieuwendijk, De Oude Prins, O'ranje Hotel, Parkhotel en Duinvermaak, allen te Bergen en Prins Maurits en Mons Marum te Bergen aan Zee. De vorige week hield de dam club „Bergen" in het T. en O.- gebouw zijn sluitingsavond. Ne gentien van de drie en twintig leden waren present. De avond werd begonnen met een korte vergadering, welke door voorzit ter W. van Hattum werd gepresi deerd. Hij sprak zijn voldoening uit over de grote opkomst en bracht dank aan alle medewer kenden. Besloten werd groep B ook lid te maken van de KNDB. De winnaars van de onderlin ge competitie waren: H. Krui- zinga, eerste prijs groep A en W. van Hattum tweede prijs, alsme de E. Stam, eerste prijs groep B. en J. de Moor tweede prijs zij werden nog eens gehuldigd. Daarna volgde een simul- taanwedstrijd door de nieuwe kampioenen. H. Kruizinga won twee partijen, speelde drie remise en verloor driemaal. Hij won van J. Stam jr en H. Louwe, be haalde remise tegen P. Boot W. van Hattum en J. de Moor en verloor van J. Stam sr., J. Blie- kendaal en P. Mienes. E. Stam won vijf partijen, verloor twee, en speelde 1 remise. Hij verloor van N. Veld en van Th. Roos- loot, speelde remise tegen mej. Riet van Wonderen en won van G. Roosloot, J. de Rover, P. Franzen, en R. Dekker. Het was een prettige geanimeerde avond. De damclub „Bergen" kan tevre den zijn over de verrichtingen van het afgelopen seizoen. BERGEN SCHOORL Evang. Luth. gemeente Grootste loterij ooit in Nederland gehouden. Op 1 mei begint de verkoop van Anjerloten „Eén-op-Tien". Deze loterij wordt gehouden voor het Prins Bernhard fonds (steun aan cultureel werk) en verkrijgt een bijzonder accent door de vijftigste verjaardag van Prins Bernhard. Het is de grootste loterij, die ooit in Nederland is gehouden. Immers, 150.000 prijzen met een gezamenlijke waarde van 415.905,zullen op de dag van de trekking, 27 juni a.s., hun weg vinden naar evenzovele ge lukkige prijswinnaars. De naam van de loterij „Eén- op-Tien vertelt reeds, dat op iedere tien loten één prijs valt. Het systeem van de loterij is voor Nederland geheel nieuw. Nieuw systeem. Met de Anjerloterij „Eén-op- Tien wordt in Nederland een geheel nieuw systeem van loterij geïntroduceerd. Dit in het bui tenland zo populaire systeem be rust in hoofdzaak op een vereen voudiging van de trekking en publicatie van de winnende lot nummers. Op 27 juni a.s. zal notaris Mr. F. A. de Gelder via de radio een getal van zes cijfers bekend ma ken. Met dit getal van zes cij fers kan iedere bezitter van een Anjerlot direct vaststellen of zijn lot een winnend lot is. Komt het getrokken getal van zes cijfers namelijk geheel over een met het lotnummer dan wint men een hoofdprijs van 25.000,in de vorm van een woonhuis of goederen. Wanneer de laatste vijf cijfers van het lotnummer juist zijn, dan ontvangt men een prijs van 2500,-. De laatste vier cijfers goed op het lot betekenen een draagbaar radiotoestel. De laat ste drie cijfers goed geeft als prijs een electrische koffiemolen. De laatste twee cijfers goed zijn een unieke grammofoonplaat „de plaat van de Prins" waard en indien het laatste cijfer van het lot overeenstemt met het laatste cijfer van het door de notaris be kendgemaakte getal dan kan de bezitter rechtsreeks naar de boekhandel stappen en een pocketboek uitzoeken. Door het unieke systeem en de grote kans op een prijs is nu reeds gebleken, dat Anjerloten „Eén-op-tien" zich in een grote belangstelling van de zijde van het publiek mogen verheugen. Wij zouden onze lezers willen opwekken ook het Prins Bern hard Fonds te steunen door met spoed een Anjerlot te kopen. B.S.V. heeft zich in Heiloo een paar kostbare punten laten afne men door met 21 te verliezen van Foresters. Foresters opende de score door een tamelijk hard schot in de lin ker bovenhoek, dat de Berger keepster uit de handen liet glip pen. 10 dus. B.S.V. deed alles wat ze kon om de stand in even wicht te brengen, doch met de vaak te zachte schoten wist de Forester-keepster wel raad. Toch werd 1 schot haar te machtig, maar dit werd wegens het op dat ogenblik niet aanwezig zijn van de doelrechter afgekeurd, tot gro te spijt van de Berger dames. Zo ging de rust met een 10 achterstand in. Na de hervatting opende B.S.V. een fel offensief, doch helaas was vrouwe Fortuna niet met hen en vele schoten mis ten hun doel. Slechts 1 maal werd de keepster gepasseerd door een treffer van Midvoor Carla Tim mer, 11. Dit was voor Fores ters het sein om terug te slaan, en na enkele minuten werd deze doortastendheid beloond met een doelpunt, 21. B.S.V. probeerde nog alles om het verloren terrein te herwinnen, doch het mocht niet baten en zo maakte de scheidsrechter maar gauw een einde aan de glijpartij. Burgerlijke Stand BERGEN j^cxxxxxxxxxx: rxxxxxxxxxxsü Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad U MAG VJEL VOOQ HEM <JIT N'Ikcn kAPiTEin. -k \8EST ft* MOET DE KOLONEL OOK IND/ONEN VHEPE W/af/V Oli ZE EtK ElOEN &EB/ED MO \^p>EN HOUDEN MANT IN Dl ON EN 'NDMNEh NONIEL'JK 2'J/v O1/EHV0UEN HERE WEG 71, SCHOORL, TEL. 279 7 MEI NED. HERV. GEMEENTE in de Ruinekerk v.m. 10.15 u. Ds. Bekius v.m. 11.45 uur Zondagsschool HERVORMDE KAPEL REHOBOTH v.m. 10 uur Ds. F. Visser, Amsterdam 11 mei (Hemelvaartsdag) v.m. 10 uur Ds. R. Moerenhout, Katwijk GEREF. KERK v.m. 10.00 u. Ds. R. van der Berg n.m. 4.30 uur idem Openbare geloofsbelijdenis 11 mei (Hemelvaartsdag v.m 10 uur Ds. R. v. d. Berg LEGER DES HEILS (Dorpshuis) zondag v.m. 10 uur. Samenkomst, v.m. 11.30 uur Zondagschool. Donderdag n.m. 2 u. Gezinsbond voor vrouwen, Dinsdagavond 7 u. Breelaan 5 Jeugdbond v. jongelui NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 u. te Groet Ds. C. M. de Jong v.m. 11.15 u. Zondagschool te Groet 11 mei (Hemelvaartsdag) v.m. 10 u. te Schoorl Ds. C M. de Jong v.m. 10.15 u. Ds. J. J. F. Herrmann Kerkkoffie 11 mei Hemelvaartsdag van 9.15-10 uur Ds. J. J. F. Herrmann De Schaakclub Schoorl heeft het schaakseizoen gesloten. Door het mooie voorjaar en de kortere avon den was de opkomst op de speelavon den niet zo groot meer en op 25 april werd de sluitingsavond gehouden. Bijna alle leden waren aanwezig voor deze laatste inspannende avond. Het bestuur wilde namelijk deze avond de uitslag van de wintercompetitie bekend maken en de prijzen aan de winnaars uitdelen. Alvorens hiertoe te kunnen overgaan, moesten eerst nog meerdere partijen gespeeld wor den en besloten werd dit met de gong te doen. Het werden dus snelle partijen en misschien zou met normaal spel een andere volgorde uit de bus zijn ge komen, maar elk had gelijke kansen. De uitslag werd: Groep A. 1. J. van Lo 9% pnt. 2. Joh. Rietveld 7% 3. H. Diderich 7 4. F. Schoen 6 5. J. Meedendorp 5Vz 6. P. de Boer 5% 7. Jb. de Boer 5% 8. H. A. Dorré 5% 9. G. Rietveld 4% 10. M. Slot 4% 11. C. den Das 3 12. G. Konijn 2 Groep B. 1. D. Kleverlaan 10 pnt. 2. A. Kooij 8 3. R. de Feyter 7 Van Vrijdag 5 mei t/m Woensdag 10 mei dagelijks te 8 uur. Zondagmiddag te 2.30 uur Een document van unieke historische betekenis. II 18 JAAR Opkomst en ondergang van ADOLF HITLER. Hoe is het gebeurd? Hoe was het mogelijk? Nederlands commentaar van Dr. L. de Jong Donderdag 11 mei (hemelvaartsdag) te 2.30 en 8.00 uur Rex Gildo, Gitte, Max Greger, Dany Mann e.v.a. in een film, die de jeugd in vuur en vlam zet en de ouderen hun leeftijd doet vergeten. 23 Tophits van radio en grammofoon m.m.v. het orkest van HAZY OSTERWALD 4. Mej. A. v. d. Woude 6 5. J. Wagenaar 5% 6. K. Eikelenboom 3% 7. G. Oostindie 3 Aan de eerste drie geplaatsten in elke groep werd een medaille uitge reikt, met bovendien een wisselbeker aan de kampioen van de club, de heer J. van Lo. Iedereen werd tijdens de prijsuitreiking een consumptie aangeboden en er werd hierna nog een gezellig partijtje geschaakt. Toch zal Schoorl voor de zomer nog eenmaal achter het schaakbord zit ten, want op 10 mei 's avonds, in Ho tel „de Roode Leeuw", is de wedstrijd tegen Bergen om de wisselbeker, die momenteel in bezit is van de Schaak club Schoorl. De leden van Groep A hebben slechts eenmaal tegen elkaar ge speeld en de leden van Groep B twee maal. van 10 tot 17 april 1961. Geboren) Frank Adrianus, z. v. Wit, Jacob J. en Roobeek, Margaretha C.; Apollonia Geertruida Maria, d. v. Berger, Jacobus J. en Ruijter, Geertruida M.; Michiel Jan, z. v. Scheltema, Jan en Stibbe, Hanneke; Jantien, d. v. Hooning, Albertus J. F. en Niehaus, Hermine G. Ondertrouw: Butter, Albert, 35 jaar, Alkmaar en Min, Maria C., 26 jaar; de Klerk, Adri- aan, 28 jaar, Schoorl en Bak, Aaltje, 21 jaar; de Jonge, Jan, 22 jaar, Alkmaar en Delis, Alida M. M., 21 jaar. Getrouwd: Gutter, Albert H. en Tamis, Johanna M. A., Schoorl; Schekkerman, Hermanus en Mes, Catharina C.; Veenstra, Bertus en Havik, Antje P. Opgave van 17 april tot 24 april 1961. Geboren 21 april Richard, z. v. Kokkelink, Jan en Muller, Rina A.; 21 april Frank Willem, z. v. van Iwaarden, Cornelis, en Wiedijk, Trien; 22 april Jessica Tatiana, d. v. We gener, Hendrik, en Roosdorp, Wilhel- mina J.; 23 april Martha, d. v. Boltjes, Ger- rit en van Dam, Petronella G.; 23 april Sylphia Anneliese Magda- lena, d. v. Schotten, Hendrikus E. J. en Schmidt, Dietlinde. Ondertrouwd 17 april Leering, Petrus N., 31 jaar en Groten, Maria J. T., 29 jaar; 18 april Koopmeiners, Johannes, 27 jaar, Alkmaar en de Groot, Lum- migje H. E., 26 jaar. Getrouwd: 20 april Kieft, Petrus en van 't Sant, Anna M., Castricum. Overleden: 9 april de Jong, Dina, 37 jaar, Zaandijk. Geboren BARTJE zoon van P. Volger A. C. Volger-de Groot SCHOORL, 2 mei 1961 Burg. Peecklaan 7 Op 14 mei a.s. hopen onze ouders M. J. Dongelmans A. J. Dongelmans-van Overmeren en tevens C. J. Dongelmans G. Dongelmans-Vrasdonk hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dier bare kinderen. De gezongen H. Mis uit dank baarheid zal worden opgedragen 's morgens om 10.30 uur, in de Parochiekerk van de H. Joannes de Dooper te Catrijp. Receptie: 's middags van 3-5 uur in het Verenigingsgebouw te Catrijp Heden overleed tot onze grote droefheid onze lieve Man en onvergetelijke Vader Jan Vreede Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Kruis van Verdienste van het Hongaarse Roode Kruis 1922 in de ouderdom van 80 jaar. Schoorl: J. M. G. Vreede-Dekker 'sGravenhageA. Hampel-Vreede Alkmaar: Dr. L. M. Vreede SCHOORL, 1 mei 1961 Molenweg 14 Liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben vrijdag 5 mei 1961 te 14.15 uur op de Algemene Be graafplaats te Schoorl. Dankbetuiging Voor de zeer vele blijken van deelneming en medeleven betoond voor en na het overlijden van mijn lieve zorgzame man Arie Blom wil ik hiermede ook namens de familie, mijn hartelijke dank betuigen. C. Blom-Kooij GROET, mei 1961 Kerkbrink 2 Dankbetuiging Het bestuur van de Klaverjasclub „De Viersprong" (Café Beeldman), betuigt zijn dank aan allen die medewerking hebben verleend aan de gehouden slot- avond. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiii GEVRAAGD voor het a.s. seizoen. Indiensttreding 1 juni of 1 juli, 1 dag vrij per week. Goed loon, prettige werkkring. Pension „Boslust", Kruisweg 60, tel. 2060, Bergen. tlllllllllllliililllililillllllillliiiilliiilllliiliiiliiiHiiiiimiiiiRiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Gevraagd: van 15 mei t/m 15 sept., een net dagmeisje, voor alle voorkomende werkzaamheden in winkel en huishouden. D.A. Drogisterij Schuit-Conijn, Stations straat, Bergen. De Ned. Herv. Kerkvoogdij Schoorl en Groet, vragen gegadigden, voor het schoonhouden van hun kerkgebouwen te Schoorl en Groet. AanmeldenFrederiks- laan 3, Schoorl. Gevraagdeen jong meisje, voor de morgenuren, of werkster, 3 x p. week, ('s morgens). Russenplein 3, Bergen. Gevraagdflinke huish. hulp, voor één dag of twee ochtenden per week, des noods twee middagen, bij mevr. Kruizinga, Oude Prinsweg 23 a, Bergen. Gevraagd loopjongen, voor de zaterdag. Slagerij Grooteman, Stroomerlaan 9, tel. 2427, Bergen. Gevraagdeen meisje, 18 jaar of ouder, voor lichte huish. werkzaamheden en een meisje voor het seizoen. „Het Witte Huis", Ruïnelaan 13, Bergen, tel. 2530. Gevraagdmeisje, voor de huishouding. M. Slot, Duinweg 9, Schoorl, tel. 547. Weduwe, die over veel vrije tijd beschikt wil deze productief maken. Wie heeft werk voor mij Jaren heb ik zelf een zaak gehad en ben ook goed in de keuken. Brieven onder no. 950, bureau v.d. blad te Schoorl.

De Duinstreek | 1961 | | pagina 2