iMuhMod 99 ft Ouderavond O.L. School „Die Jahreszeiten" f 15,- f 15,- Agenda Cebuto nu ook in Bergen haarverzorging Autotocht Bejaarden v. Bergen Wedvlucht van Berger Luchtpost Oranjevereniging ,yHPSHLOi D0RPS5TR21 BERGEN Herdenking van gevallenen REKLAME PERMANENT Handbal: BSV-AOG 3-0 Asfalt-tekcnwedstrijd Tentoonstelling Dorpshuis Grote deelname verkeersexamen Wasmachine P. MEIJER VRIJDAG 12 MEI 1961 38e JAARGANG No. 20 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Schoorl. Op 20 april werd een goed be zochte ouderavond gehouden in het schoolgebouw aan de Molen weg. Vooraf was er gelegenheid om het werk van de kinderen te bekijken en te spreken met de on derwijzers. Hiervan werd weer een ruim gebruik gemaakt. Daarna opende om 8 uur de hr Broersma, het hoofd van de school, de vergadering. Het deel voor de pauze werd gebruikt voor het behandelen van verschillende punten die de school betreffen. Allereerst vroeg de hr Broersma aandacht voor de enquête over de eventuele vrije zaterdag die in de Molenpost staat afgedrukt en verzocht de vergadering vooral de laatste bladzijde hiervan in te vullen en in te leveren, omdat hij het zeer belangrijk vond te weten wat de ouders hiervan denken een verzoek dat ik hierbij door geef aan hen, die niet aanwezig waren. Dan verzocht de hr Broers ma de aanwezigen een beetje pro paganda te maken om zoveel mo gelijk leerlingen in de nieuwe le klas te krijgen, zodat mevr. Ris- seeuw nog weer een jaar kan blij ven. In de klas hingen de, veelal bijzonder aardige, linoleumsneden die de kinderen in de kerstvacan- tie gemaakt hebben. Zoals be kend, heeft op initiatief van de hr en mevr. Hilgervoord, de di rectie van Linoleum Krommenie een wedstrijd uitgeschreven in het maken van linoleumsneden. (Zie hiervoor het uitgebreide be richt). Als laatste punt passeerden de schoolreisjes de revue. De le en 2e klassen gaan naar Artis in Amsterdam, met op de terugweg een bezoek aan een speeltuin. De 3e en 4e klasse gaan het noorden in naar het monument op de Af sluitdijk. en verder langs Medem- blik, Enkhuizen en Hoorn met ook bezoek aan een speeltuin. Dit reisje is in voorgaande jaren steeds erg aardig geweest. De 5e en 6e klasse gaan op de fiets naar Den Helder en dan per Maandag 15 mei a.s. opent de N.H.A.D.O. „Bergen-Binnen N.V, op het Plein 29 te Bergen haar Cebuto-reisbureau. Dit be tekent, dat men in Bergen voor alle, door de bij de Cebuto aan gesloten vervoersbedrijven geor ganiseerde vakantiereizen per au tocar bij het N.H.A.D.O.-reisbu reau terecht kan. Deze aanwinst voor de Berge- naren (en omliggende plaatsen) betekent, dat het maken van au- tocarreizen, welke vorm van rei zen gedurende de laatste jaren een geweldige vlucht heeft geno men in uitvoering en comfort wat geboden wordt, nu meer en meer onder de aandacht zal worden gebracht. Een vorm van vakantie-reizen die zich ongetwijfeld in een grote populariteit mag verheugen en reeds velen een onvergetelijke va kantie heeft gebracht. Het bezoeken van vreemde plaatsen, streken en zelfs verre landen, heeft in deze vorm onge twijfeld vele voordelen, daar de huidige organisatie U een „Va kantie zonder zorgen", garan deert. De Directie van de N.H.A.D.O. heeft gemeend de ingezetenen van Bergen en omgeving van de ze manier van reizen te moeten laten profiteren. Hiertoe is de mogelijkheid nu geschapen door het medewerken aan de door de grote bonafide vervoerbedrijven in Nederland onder de merknaam CEBUTO georganiseerde vakan tiereizen. Voor inlichtingen, programma en boekingen kunt U zich wen den tot het Reisbureau der N.H.A.D.O. Plein 29 te Bergen N.H. Zie voor verdere bijzonder heden de advertentie in dit blad. boot over naar Texel, waar 2 nachten gelogeerd wordt in ,,Bos en Zee De hr Broersma ver zocht de ouders dringend vooral de fietsen van de kinderen na te laten kijken, opdat ze met goed materiaal op weg gaan. Hierna volgde een pauze, waar na mevr. Risseeuw haar voor dracht hield over haar ervaringen bij het onderwijs aan psychopa ten, debielen en imbecielen. Het werd een onderhoudende en inte ressante causerie, waaruit nog weer eens duidelijk naar voren kwam, hoe belangrijk het is voor een kind om op te groeien in een goed gezin, waar orde heerst en sociale normen gehandhaafd wor den. Aan het einde hiervan sloot de hr Broersma de vergadering met dank aan de spreekster. „Salon de Coiff ure" Woensdag 14 juni a.s. wordt de jaarlijkse autotocht voor de be jaarden van Bergen weer gehou den. Wegens de toenemende leef tijdgrens wordt het aantal deel nemers elk jaar hoger. Men re kent dit jaar weer op minstens 300 personen. Uitgestippeld is de reis reeds, als nu het bedrag wat deze dag gaat kosten maar weer ingeza meld wordt. Alle ingezetenen van Bergen worden in de week van 5 tot 12 mei in de gelegenheid gesteld op de door hen aangeboden lijsten hun bijdrage voor het goede doel te willen offeren. Het comité weet, dat ook nu weer gerekend mag worden op de bevolking van geheel Bergen, op wie de commissie nog nooit een tevergeefs beroep heeft ge daan. me Domine", o.l.v. de heer C. Molenaar, en werd gezamenlijk de terugtocht naar het Van Reenen- park afgelegd, waar bij de bevrij dingsboom door de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer A. A. Verhoeven, een krans werd gelegd, ter herdenking aan de slachtoffers van het verzet. Het ,,Ecce quo modo Moritur", prach tig en zuiver gezongen door Ber gens mannenkoor, o.l.v. mevrouw C. Moree -Dol, klonk als een waardig besluit. De Berger Luchtpost liet gis terochtend zijn duiven los, om naar Vilvoorde (België) te vlie gen. Los om 8,30 uur, kwam de eerste duif na een afstand van 195 km gevlogen te hebben aan om 10,51 uur en 24 seconden. Wind Z.W. 1 C. Pijper 10.51,24 2 C. Postma 10.53.17 3 P. Schaaper 10.53.56 4 P. Brakenhof 10.54.18 5 Gebr. Houtenbos 10.54.38 6 P. Tiebie 10.55.10 7 C. Timmer 10.55.22 8 N. v. d. Kamer 10.55.45 9 G. Kooy 11.01.05 10 D. Kok 10.58.55 11 H. Weijers 10.56.58 12 A. Stadegaart 10.57.07 13 Hajonides v. d. M- 10.59.30 14 F. de Vries 11.00.30 15 M. Zuidema 11.08.54 16 J. Pluister 11.11.20 17 G. Overpelt 11.14.47 18 H. Wellerdieck 11.14.46 In de bioscoopzaal van ,,De Rustende Jager" vierde de Oran jevereniging wederom haar jaar lijkse feestavond voor leden met een filmvoorstelling. De hoofd film, ,.De koe en de gevangene' is het ware verhaal van een ont snappingspoging uit Duitsland door Jacques Antoine. Charles Bailly (Fernandel) werkt als krijgsgevangene met enige kameraden op een boerderij. Zij hebben het niet slecht, maar verlangen naar Frankrijk. Vele pogingen zijn reeds ondernomen om bij nacht en ontij te ontvluch ten maar Bailly wil het anders doen. V TEL:2266 Bergen herdacht donderdag avond 4 mei hen, die in de oorlog voor de vrijheid vielen. Na de in terkerkelijke dienst in de Ruïne- kerk, trok een lange stoet voorge gaan door burgemeester L. J. de Ruiter, de gemeentesecretaris de heer W. de Vries, het bestuur der Oranjeveren., „Het rode kruis' afd. Bergen, padvinders stérs) naar het Engelse kerkhof, waar bloemen op de graven en een krans aan de voet van het monu ment der gevallenen werd gelegd. In de twee minuten stilte die daar op volgden bleven alleen de vo gels hun avondlijk lied zingen, dat klonk als een bevrijding. Hierna zong het r.k. kerkkoor: „Libera De goedwillende boerin staat hem een koe af, waarmee hij de honderden kilometers lange tocht naar de Franse grens hoopt af te leggen in zijn uniform als krijgs gevangene en doet alsof hij een of andere opdracht van de boerderij heeft te volbrengen. Natuurlijk zijn er vele meestal vermakelijke avonturen. Tenslotte mislukte de ontsnappingspoging en komt de bevrijding voor hem, als voor een ieder in 1945. Een verrassende film, waarin de beide hoofdfiguren Fernandel en de koe, met veel talent hun rol spelen. Na de pauze draaide nog een film, die belangrijke evene menten met betrekking tot de koninklijke familie in 1960 te zien geeft. „Het Westnederlandse Symphonie orkest' Het geheel o.l.v. DIR. CORN. JONKER TELEFOON 2104 a (p s &(lo n URSEM OP HET PLEIN Reeds vlak na het beginsignaal ging BSV meteen tot de aanval over. AOG die met negen speel sters in het veld verscheen, gaf overigens goed partij. Na vijf mi nuten spelen had BSV al succes door een doelpunt van Gerrie van Roekei 1 -0 Tot de rust bleef het een vrij genjk opgaande strijd met vele goede kansen van weerszijden. De rust scheen de Bergerdames goed gedaan te hebben, want in de tweede helft was het BSV die de toon aangaf. Na tien minuten spelen gelukte het Anneke Dijs de voorsprong te vergroten (2-0). Edith Timmer bracht zekerheid aan de overwin ning, en wist via de binnenkant van de paal de stand op (3-0) te brengen. Door deze overwinning blijft BSV, nog steeds een ge duchte kampioenscandidaat. Welk meisje heeft zin om te handballen? De Bergense hand balclub zoekt naar wat meisjes, leeftijd van 14 tot 18 jaar, voor het juniorenelftal waar ze de komen de competitie mee willen uitko men. Geeft u allen op als lid. Voor Bergen bij mevr. Mak, Jan Olden- burglaan 19. Voor Schoorl en Groet bij mej. N. Marrees, Wa- genmakersweg 1, Groet. De artistieke en kunstzinnige jeugd van Bergen heeft zich gis termiddag om 2 uur, met tekenstift en jeugdig elan op het plaveisel van de Hoflaan geworpen, om het een anderhalf uur later als een opengeslagen prentenboek achter te laten. Van de 54 tekeningen werden er negen door de jury, die uit mevr. M. Bloch, mevr. J. J. Grondsma-Blaauw en de heer J. Koeman bestond, bekroond. Nico Erkamp was eerste prijswinnaar met de Geisha, 2 Mieke van der Twist (twee paarden), 3 Truus Boon (Vreugdedans), 4 Ria Bak ker (stier), 5 D. van de Noort (T-Ford), 6 Job Proot (schip) 7 M. Vrasdonk (duivel), 8 Benny Min meisjesgroep)9 Marry El- lis (negerkok). De prijzen werden uitgereikt in de intieme dancing van de heer Schrama door de voorzitter der Oranjevereniging de heer A. A. J. Verhoeven in tegenwoordigheid van burgemeester de Ruiter, die eveneens zijn belangstelling toon de voor de bedrijfsvoetbalwed strijden aan de Kerkedijk. Onge slagen kwam het ambtenarenelf- tal uit de strijd te voorschijn, en mocht aanvoerder Brouwers de wisselbeker in ontvangst nemen. De firma van Exter won de twee de prijs. Na de prijsuitreiking richtte burgemeester de Ruiter het woord tot de aanwezigen en constateerde dat de samenwerking in het be stuur der Oranjevereniging prima is en dat het een genoegen moet zijn daarin zitting te hebben. In het voorzaaltje van 't Dorps huis aan de Raadhuisstraat, kon men de vorige week een tentoon stelling bewonderen van het werk van leerlingen, die zich voor de Timmerclub, Handenarbeid, handwerken en tekenen hebben geven. Verschillende werkstukjes, al le keurig netjes afgewerkt o.a. bankjes, krantenbakken, naaido zen, figuren van klei, poppen van crêpepapier, kurk en draad teke ningen, gaven een indruk van de fantastische denkbeelden der kin deren. Deze verschillende cursussen staan onder leiding van mevr. Vliegendthart-Verhoef, mevr. Bij- post, mej. van der Meyden en de heer Vliegendthart, en het ten toongestelde demonstreert wel heel duidelijk dat de jeugd op be schaafde, prettige en nuttige wijze wordt beziggehouden. Onder leiding van opperwacht meester C. F. van Brink, liet de Commissie v. Veilig Verkeer t.w. de heren C. J. Verduin, comman dant der Rijkspolitie te Bergen, J. Bijlsma en P. Borst, de leer lingen van de zeven lagere scho len te Bergen, de OLS van Schoorl, Groet, Koedijk, War- menhuizen, Egmond aan de Hoef, de St Adelbertusschool te Egmond aan de Hoef, de St Petrusschool te Catrijp en de St Jozefschool te Egmond Binnen een verkeers examen afleggen langs de route: Prins Hendriklaan, Jan Olden- burglaan, Breelaan, Kerkstraat, Dorpstraat, Ruïnelaan, Burg. Lo- vinklaan, Maesdammerlaan, Ren baanlaan, Merelhof, Renbaan laan, Van Reenenpark, (oost, zuid, west) Vijverlaan, Prinses- senlaan tot eindpunt Berkenlaan. Zaterdag 13 mei Zanguitvoering „Die Jahreszei ten", uitg. van „Schoorls Gem. Koor", zaal ,De Rustende Jager', 8 uur. Woensdag 17 mei Boekbespreking door mevrouw Vis-Leguit, uitg. Bond v. Platte landsvrouwen, zaal Timmerman, 7.45 uur. Vrijdag 19 mei Klaverjasdrive uitg. v. v. Duin- randers, zaal Slijkerman, 8 uur. □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□Cl Daar moesten de volgnummers afgegeven worden om verwarring te voorkomen. Van de 479 deel nemers (17 waren niet opgeko men) zijn er 32 gezakt. Vijfen twintig slaagden met lof. Het was burgemeester L. J. de Ruiter die met een prettig woord persoonlijk de veel begeerde ver- keersinsignes uitreikte. Hij dankte de Bond voor Veilig Verkeer en het onderwijzend personeel voor het slagen van deze verkeers- examendag en troostte een groep jongens van de St Adelbertusschool van Bergen, die van wege de plaatsruimte in de zaal, de film voorstelling niet konden bijwonen, met de mededeling van de heer J. Diesfeldt, dat zij daarvoor in de plaats op Hemelvaartsdag de Teenagersparade mochten bijwo nen. Een film genaamd „Vliegende Schotel", die voor de diverse scholen werd gedraaid, werd door de jeugd met spanning gevolgd. Na de voorstelling reikte opper wachtmeester Van Brink de diplo ma's uit aan de onderwijzers. Met KOOP NU EEN zijn politiemannen, routecommis sarissen e.a. medewerkers, heeft Opper Van Brink, dit praktisch verkeersexamen volgens plan doen verlopen. De uitblinkers waren: Chr. Nat. School: Martha Folgers, Thijs Verkuil, Jan Akerboom. Brederodeschool: Jan Piet den Tex, Arie Antoon Buis, Rinie Groeneveld, Klaas Zaal, Harry Daalder, Dolf de Beurs, Occo Erik Nolf. St Adelbertusschool: Rogier Nolet, Jaap Martin, Theo Evers, Harry Plaatsman, Hans de Boer. O.L.S. te Schoorl: Els Snijder. St Adelbertusschool (Egmond Binnen) H. Levering, Emmie Butter, Piet v. d. Molen, Jose Bakkum. St Jozefschool (Egmond aan de Hoef): Ton Groot. O.L.S. te Warmenhuizen: Annie Strucher, O.L.S. (Koedijk): Anneke Koedijker, Jannie Post humus, Joost Riekwel. ZONDAGSDIENST ARTSEN DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laan weg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aarbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1 50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. vanaf heden kunt u bij ons bespreken voor de MODERNE KI. Dorpsstr. 7, Bergen, Tel. 2038 ORATORIUM [oseph Haijdn uit te voeren door Schoorl's Gemengd Koor" op zaterdag 13 mei a.s. in de Rustende Jager te Schoorl ANS RIEKE. Sopraan JAN WAAIJER, Tenor ANTON WANDERS, Bas MET MEDEWERKING VAN ORKESTBEGELEIDING DOOR (SAM SWAAP) Aanvang 8 uur Kaarten verkrijgbaar bij de leden en a/d zaal f 3.50 VANAF 4 APRIL GEHEEL COMPLEET SCH00RLSE GEMEENSCHAP bij de vakman. Nieuw en beter wassysteem Vrijblijvend 14 dagen op proef. Hereweg 34, Schoorl, Telef. 388 BERGEN 14 Mei Dr. POOT Tel. 02208-2423

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1