99 A. Roland Holst Fonds EL-MIOR P Lnkstetb aej van Reeuwijk 2ePINKSTERDAG van 11-4 uur m TH. VELDMAN Bloembollenkiosk PLEIN - BERGEN man correct AIjNfe. Berger Luchtpost Blauwe week actie Bergen Fantasiepingen Kapsalon Dobben Stichting Volksmuziekschool meube/fabriekscoHecti Van 1 tot 4 juli kermis op het Plein haarverzorging Uitstekend geslaagde wandeltochten A. I. C0PPENS en Zn Films van week tot weck VRIJDAG 19 MEI 1961 38c JAARGANG No. 21 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef PERKPLANTEN Uit het jaarverslag van deze stichting blijkt, dat door het toe genomen aantal dragers, dat op 31 december 1960 160 bedroeg, het belegd kapitaal tot (nomi naal) 18.000,is gestegen. Daarbij dient nog te worden gerekend het aan kunstenaars als lening verstrekte bedrag van 2635,Hieruit constateert men, dat in 1960 het Fonds zijn bestemming bereikte, n.l. het ver lenen van bijstand aan Bergense kunstenaars, die tenminste een half jaar in Bergen wonen en aangesloten zijn bij het Kunste naarscentrum Bergen. Naast het als lening -verstrek te bedrag, is aan bijdragen a fond perdu ƒ781,— uitgekeerd. Dat bedrag kwam ten goede aan zeven kunstenaars. Het aantal contribuanten 2,50) steeg van 181 tot 195 en dat van de dona teurs 10,— van 78 tot 85. De belangstelling voor het Fonds bleek opnieuw ook in het buitenland te leven, blijkens de giften over de Atlantische Mr W. F. Fischer, die zijn functie als secretaris-penning meester in verband met zijn be noeming als notaris te Deventer moest neerleggen, heeft met bij zondere toewijding jen inventivi teit zijn taak voor dit fonds ver vuld. Als dank daarvoor werd hij op een bestuursbijeenkomst ge huldigd, onder aanbieding van een door David Kouwenaar ge tekend portret van de stichter. De heer F. Peetoom was ter stond bereid als secretaris-pen ningmeester op te treden. Zaterdagavond vierde het be stuur van het A. Roland Holst Fonds in de schouwburgzaal van „De Rustende Jager" de ver jaardag yan de stichter, A. Ro land Holst. Mr F. Kamp, voorzitter van het Fonds, verwelkomde de bur gemeester L. J. de Ruiter en zei dat de burgemeester het vorig jaar hier als een belofte zat, en dat hij thans kon constateren, dat de belofte, althans wat de kunst betreft, door hem is inge lost. Vervolgens deelde de voor zitter mede. dat alle medewerkers deze avond geheel belangeloos hun kunst schenken, ook Wim Kan en Ru van Veen. Simeon ten Holt speelde daar na uit eigen werk zijn twintig Epigrammen, die door het publiek al dan niet begrepen, in betere akoestische omstandigheden, of in concertzaal, veel meer tot zijn recht zouden komen. Mevrouw Claudine Witsen Elias droeg een aantal verzen van verschillende dichters voor, o.a. uit werk van Richard Min ne, M. Vasalis, A. Roland Holst, Ida G. M. Gerhardt, Mies Bou- huis, M. Nijhof, Paul van Os- tayen en Guido Gezelle. Zij kreeg een langdurig applaus en mocht van Roland Holst bloemen in ontvangst nemen. Het Mozartkwintet, bestaande uit Hans Dercksen (piano), Edo de Waart (hobo), George Pie- terson (clarinet), Jaap Verhaar (hoorn) en Joep Verweij (fa got), vormden een prachtig ge heel, dat met aandacht en muzi kale kennis, onder bezielende leiding van hun jeugdige pianist, het programma op voortreffelijke wijze vertolkte. Na de pauze kwam dan Wim Kan. De medewerking van deze grote gevierde cabaretier was wel de oorzaak, dat de zaal tot aan de laatste plaats bezet was. Deze kunstenaar heeft dan ook zijn auditorium zo bezig gehou den, met zijn praatje en zijn lied je, dat de vijf kwartier voorbij waren voordat men het eigenlijk wist. De pers werd verzocht om over dit nieuwe programma niet te schrijven. Aan hef einde van deze avond dankte Roland Holst alle mede werkers, en liet zijn dankwoord vergezellen met een stoffelijke herinnering. Blij was hij, dat het Fonds stevig begint te staan en dubbel blij, dat hij het werk aan anderen kan overlaten. Hij sprak de wens uit, dat spoedig de tweehonderd- vijftigste drager zich mag mel den. In wit Polytop shirt met extra versterkte boord en manchet ten. Blue 15.90 Red 17.90 bij: TEL. 2545 BERGEN Wedvlucht. St. Chislain H, Los 7.30 uur, kalme oostenwind. Aankomst als volgt: 1. N. v. d. Kamer 2. H. Timmer 3. A. Stadegaard 4. M. Zuidema 5. C. Pijper 6. P. Brakenhof 7. H. v. d. Meulen 8. P. Schaaper 9. G. Kooy 10. K. Postma 11. Th. Houtenbos 12. P. Tiebie 13. H. Weijers 14. F. de Vries 16. G. Overpelt 17. D. Kok Ieder jaar wordt in geheel Ne derland een Blauwe Week Col lecte gehouden. De gemeente Bergen is altijd één van de ac tieve gemeenten. Alle groeperin gen van onze bevolking werken samen voor dit hoogst nuttig en zegenrijk werk ten behoeve van volk en maatschappij. De collecte vindt plaats van 2227 mei a.s. Wat doet men met dat geld? Hierover kan U voorlichten de N.C.A. (Nationale Commissie tegen het Alcoholisme) die nauw samenwerkt met consultatiebu reaus, met de stichting Studie en Documentatie, en met het Cen traal Bureau Drankbestrijding. Men bestrijkt zoveel mogelijk alle gebieden: filmdienst, onder wijs, propaganda, drankwet. Kerkelijke aangelegenheden, in ternationale contacten (alco holisme is internationaal). We doen een beroep op U deze collecte naar vermogen te steunen. Het comité van aanbe veling: A. Dijkstra, Voorz. Drankweer Com. Bergen. I. Ivangh. Secr. Drankweer Gom. Bergen, ds. A. B. Bekius, Ned. Herv. Pred. Pastoor Van Beers, ds. R. van den Berg, Ger. Pred. ds. J. Breukink, Rem. Pred. B. S. Buitstra, arts. A. G. van der Hilst, Off. Leger des Heils. J. J. A. A. Hodde, Arts. J. M. P. Lugten, Arts. Mr. P. M. Nolet, Rechter, drs. H. W. J. M. Poot, Arts. en Sinds 1958 biedt de muziek school te Bergen en Schoorl, me de gedragen door de beide ge meentebesturen, aan alle school gaande kinderen de gelegenheid een muzikale vorming te genieten en het instrument van hun keuze te leren bespelen. De ouders der leerlingen betalen een lesgeld naar draagkracht en moeten het instrument van hun kinderen aan schaffen. De lessen worden ge geven door bevoegde docenten voor alle instrumenten. De lesgelden en de subsidies der gemeenten zijn echter niet vol doende om de muziekschool, die het centrum van muzikale ontwik keling voor de jeugd van beide dorpen wil zijn, zich volledig te doen ontplooien. De school moet onder meer trachten een aantal studie-instrumenten en muziek te verwerven, die in bruikleen kun nen worden gegeven aan leerlin- gent voordat voor hen door de ouders een eigen instrument wordt aangeschaft. Bovendien zouden de organisatoren graag de beschikking hebben over een fondsje om hulp te kunnen bie den, waar muzikaal begaafde kin- vrij toegang -■ mmm. -mMmmmmÈMmmmm u kijkdag van n tot 4 uur. ROTTERDAM Het afgelopen jaar besloot de gemeenteraad van Bergen, de kermisperiode van 17 tot en met 20 september, weer te vervangen door de periode zoals Bergen dat voorheen gewend was, en wel op de eerste zaterdag, en de daaropvolgende zondag, maan dag en dinsdag in de maand juli. Voor de inschrijving van deze kermis, die nu zijn oude speeltijd- vorm en een betere plaats (op het Plein) heeft gekregen, is veel belangstelling. Dit is begrijpelijk, omdat het voor de kermisexploi tanten in de Stationsstraat niet zo gunstig is geweest. Nu plaats en kalendertijd zijn veranderd, is de animo zo groot, dat de Berger kermis aan pachtgeld bijna elf duizend gulden opbrengt, om precies te zijn 10.982,17. Acht en twintig standplaatsen zijn aangewezen: 1. Wijzerspel, Zuidema. Veendam, 120,2. Nougatkraam, A. H. Aue ƒ416,3. Speelgoedkraam, Kamlag, Limmen 156,4. Bussensport, Kamlag, Limmen „Salon de Coiffure'' 102,5. Bumperspel, J. Ka- balt, Amsterdam (O) 724, 6. Luchtschommel, A. Lamor, Purmerend 135,17, 7. Schiet tent, R. Theunisz, Amsterdam 910,~-, 8. Grijpkraan, J. J. Ro pers, Apeldoorn 275,9. Op- telspel, J. Schot, Alkmaar 110,-10. Gebakkraam, A. v. d. Oudenalder, Amsterdam ƒ1189,-, 11. Raketbaan, H. Sloots, Apeldoorn ƒ400, 12. Zweefmolen, H. Sloots, Apel doorn 845,'13. Lijntreksport, W. J. Fitsch 266,-, 14. Octo pus, M. Swinkels, Heerlerheide 365,—, 15. Swing Mill, G. A. Visser, Apeldoorn 370, 16. Balco Rotor, H. H. Regter jr., Gouda ƒ1100, 17. Racebaan, D. J. van Dam, Purmerend 1000.18. Babymolen, A. W. J. van Dam jr., Purmerend 555, 19. Viskraam en Pata tes frites, C. Hoeben, Bergen, resp. 125,en 50, 20. Ro- botspel, J. C. F. Westenberg, Breda 310,-, 21. Vliegbom, A. Mijts, Wormerveer 64, 22. Brievenspel, J. E. de Boer, Apel doorn 808,23. Hoofd van Jut, J. Wipprecht, Purmerend 10,24. Golfbaan, H. Punter en Westerdijk, Apeldoorn 238,25. Suikerspin, H. Pun ter en Westerdijk, Apeldoorn 188,26. Poffertjes- en wa felkraam, H. v. d. Linden, Zeist 50,27. Londonexpress, Kamlag, Limmen ƒ41,'28. Pindakraam, mej. Alkmaar 60, Rodenburg, Zaterdag en zondag j.l. orga niseerde de wandelvereniging „De Jeep te Alkmaar, wandel tochten door de duinen van Bergen en Schoorl en langs het strand van Schoorl tot Camper duin. Waren het zaterdag 1.1. enkele Haagse wandelclubs, die de prachtige route door dit natuur reservaat van Kennemerland volgden, zondag was het een levendig en kleurrijk schouw spel, de deelnemende wandel verenigingen uit Den Haag, Am sterdam, Oostzaan, Beverwijk, Heemskerk, Schagen en Hillegom te zien arriveren aan de start, bij de bekende uitspanning Café „Duinvermaak" te Bergen. Meer dan duizend wande laars legden hun tien, vijftien of vijfentwintig Jdl°me,:er (naar keuze) af door het Provinciaal Duinterrein en Staatsbosbeheer. De route was zo gekozen, dat de natuurminnende wandelaar echt aan zijn trek kwam en onderweg kon genieten van prachtige ver gezichten, terwijl het weer zijn beste beentje voorzette en voor een prettige frisse wandeltempe- ratuur zorgde. Verheugend was het te zien, hoe de jeugd in gro ten getale aan dit wandelen mee doet. De vereniging „De Jeep" kan met voldoening terugzien op de door haar georganiseerde wandeltochten, deren om financiële redenen niet aan verdere vorming kunnen toe komen, bijv. wanneer het aan schaffen van een instrument tot de onmogelijkheden behoort. Een groot aantal ingezetenen is enkele weken geleden verzocht een financiële bijdrage voor dit doel te willen leveren, hetzij in de vorm van een jaarlijkse bijdrage, hetzij door een bedrag ineens. Een deel daarvan reageerde positief d.m.v. een overschrijving op giro no. 666760 t.n.v. Y. Best te Ber gen (NH) met vermelding „Co mité Vrienden van de Muziek school". Zij, die tot dusverre nog niet reageerden, zullen thans per soonlijk worden bezocht door een der comitéleden. Men rekent daarbij op maximale sympathie voor het doel en de bereidheid tot het verstrekken van de verzochte geldelijke steun. Het „Comité Vrienden van de Muziekschool" bestaat uit de da mes M. Best-Van Zonneveld, M. Diesfeldt-Scholten, G. Hodde-v. d. Wees, T, van Kampen-Bosma, A. N. Guermonprez-Tijdens, A. Visser-Ven en J. Zeiler-Kouwe- naar. En uit de heren mr. A. D. van Regteren Altena, dr. H. Bol- kestein, H. K. Finkensieper, J. Groot, mr. J. van Reenen, L. G. de Ruiter en E. L. Selleger. Sanitaire-insiallaties Aanstaande vrijdagavond, de eerste Pinksterdag (ook 's mid dags 2.30 uur), en dinsdag avond, kunnen de liefhebbers van liefde en romantiek genieten van de film: Als^het bloed kookt (Never So Few), waarin twee grote sterren, Frank Sinatra en Gina Lolobrigida, de hoofdrollen vervullen in een hartstochtelijke film, die u niet mag missen. Het is het verhaal van de Amerikaan se kapitein Tom Reynolds, die verbeten vocht in de oerwouden van Birma en tevens een felle strijd leverde om de liefde van een koele ongenaakbare vrouw, die dan toch tenslotte haar ja woord geeft. Een film voor 14 jaar. Zaterdagavond, 2e Pinkster dag (ook 's middags 2.30 uur), woensdag en donderdagavond, geeft het witte doek een film te zien, die een gang naar het bioscooptheater van „De Rus tende Jager" ten volle waard is. In „The Five Pennies", komen alle facetten van het grote talent van de veelzijdige Danny Kaye op onweerstaanbare wijze tot le ven. Het grote duet van Danny Kaye en Louis Amstrong is de meest verbluffende topprestatie die de showbusiness kent. Het is een dol komische allergenoege- lijkste amusementsfilm. Men leeft mee met dit warm mense lijke verhaal van een man, die zijn carrière afbrak en spoorloos verdween tot hij zichzelf terug vond in deze 3208 meter lange en prachtige kleurenfilm. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN Weekttod DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl. Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel. Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. VERFRAAI UW TUIN VOOR Grote collectie bollen PINKSTEREN met en zaden Alles prima kwaliteit w: 11-10-39 11-16- 11-19-15 11-21-20 11-19-53 11-23-36 11-25-43 11-25-46 11-31-16 11-31-56 11-34-33 11-41-23 11-43-58 11-48-55 11-53 11-58-15 JUWELIER - HORLOGE R KCRKSTR 6 rei. 246S BetdCN Wij wensen u prettige Dorpsstraat 21, Bergen Telefoon 2266 (Ingezonden mededeling) Bent U nog niet in de gelegenheid geweest het interessante en inspirerende bezoek aan onze 3000 MEUBELFABRIEKSCOLLECTIES te brengen? Wij nodigen U uit dit bezoek NU te brengen. 2ePINKSTERDAG houden wij speciaal voor Levering franco door geheel Nederland winkelcentrum „Oude" BINNENWEG KAREL DOORMANSTRAAT TEL. 11.16.70 (14*) 18000 m3verkoopruimte „Wie bij van Reeuwijk niet vindt wat hij zoekt, zoekt meubelen die nog niet gemaakt worden." vanaf heden kunt u bij ons bespreken voor de MODERNE KI. Dorpsstr. 7, Bergen, Tel. 2038 Onze Verlovingsringen zijn voegloos gesmeed van speciaal hardgoud Hor log er Juwelier J. Oldenburglaan 3 - Bergen Telefoon 2778 Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 21 Mei Dr. LUGTEN. Telefoon 2700 22 Mei Dr. BULSTRA Telefoon 3130 SCHOORL 21 en 22 Mei Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1