DE DUINSTREEK .Schoorls Gemengd Koor' bracht „Die Jahreszeiten" In ook in Schoorl B. C. LAMMERS mmu VALLEK A I (Drïtemm» SPOORBOEKJES DANSEN Oafc JOH. LOUTER Afbraakhout G. MELISSEN Bietveld's Wildlmndel Boekhandel ÖLBENBURB Kempinski Viszaak geopend Een mooi succes Algemene vergadering Coöp. Raiffeisenbank Bridgeclub „Schoorl'' Zakenmensen 't Trefpunt Café „De Bonte Koe /BK Fa. A. Nieuwland Zn I Beide Pinksterdagen muziek LOUTER 99 99 Tweede Blad Vrijdag 19 mei 1961 Benoeming RUSTIG EXAMEN Mijnhardt's Zenuwtabletten Burgerlijke Stand SCHOORL HEREWEG 33 - SCHOORL Adverteren doet verkopen Voor uw „inkijk" en uw „uitzicht" Milt ,de Leeuw v. Schoorl' (Zomerdienstregeling) GELEVERD DOOR KWALITEITEN Snackbar i Hereweg 32, Schoorl, t^C^asianyeboom 1 Telefoon 617 Bami, Nasi Goreng, Salades, (o.a. Russische eieren), Mdkshake, Ijs, enz. De uitvoering van Haydn's oratorium „Die Jahreszeiten", die oorspronkelijk op 15 april was gedacht, doch toen wegens ziekte van de dirigent Cornelis Jonker moest worden uitgesteld, heeft nu zaterdag j.l. plaats gevonden in de zaal van „De Rustende Jager". De uitvoerenden waren: Schoorls Gemengd Koor, het West Nederlands Symfonie-or- kest van Sam Swaap, en de so listen Ans Rieke, sopraan, Jan Waayer, tenor en Anton Wan ders, bas. Het geheel kwam o.l.v. Cornelis Jonker tot een char mante weergave, die door de volledig bezette zaal met grote aandacht is gevolgd. Het is dan ook een gebeuren, dat men hier eigenlijk niet durft verwachten. De omstandigheden in een dergelijke beperkte ruimte, ma ken het de dirigent uiterst moei lijk om zijn vocaal en instrumen taal materiaal volledig tot ont plooiing te brengen. Menig dirigent zou dit niet aandurven. Cornelis Jonker heeft ondanks persoonlijke tegenslag in de voorbereidingsperiode de uitvoering met duidelijke inspan ning tot een zo hoog mogelijk niveau weten op te voeren. Behoudens een kleine inzinking in enkele gedeelten, bleef het koor in sterk contact met zijn suggestieve directie. De heren wisten hun geringe aantal en verborgen opstelling door kwaliteit van eigen zang en met steun van de solisten minder te doen opvallen. De verfijnde, onder alle weers omstandigheden toch veelal vriendelijke geest van Haydn's Jahreszeiten was in de zang met zorg aangebracht. Het orkest, dat stellig inspan nend en volgzaam musiceerde, was niet altijd in staat om los te komen van het notenbeeld en zelfs dit werd wel eens benau wend geïnterpreteerd. Men moet echter vooropstel len, dat de moeilijke omstandig heden niet in het minst golden voor het orkest. Veel steun ondervond de diri gent van de solisten. Niet alleen beleefdheidshalve, doch stellig ook om haar tech nisch verzorgde en vooral be zielde zang, moet de sopraan Ans Rieke het eerst genoemd worden. Ook de tenor Jan Waayer, die aanvankelijk enigszins geremd bleek; stelde zich met het vor deren van de uitvoering steeds meer in het centrum, waar de componist zijn partij heeft ge dacht. De cavatine uit het tweede deel klonk bijzonder boeiend. In het liefdesduet door sopraan en tenor kwam de uitvoering tot een hoogtepunt, dat door de aanwe zigen terecht met een spontaan applaus werd beloond. De bas Anton Wanders, wiens stem meer een baritonomvang heeft, zong waardig en overtui gend. In het hartelijke woord na af loop, waarin hij dank bracht aan alle uitvoerenden, richtte burge meester Bergh zich vooral tot de dirigent Cornelis Jonker, die deze prestatie hier met grote inspan ning heeft mogelijk gemaakt. G.v.d.I. Burg. Bergh opende woensdag voor Hemelvaartsdag onder gro te belangstelling, ook van de zijde der familie van de eigenaar, de heer Lammers, de fraaie viszaak die in korte tijd tot stand kwam. Van het knusse koek- en banket winkeltje is niets meer overgeble ven dat hier nog aan herinnert. Het etalageraam is vervangen door een groter en het interieur is aangepast aan de hygiëne, die aan een dergelijke zaak gesteld wordt. Een fraaie betegelde toon bank prijkt nu in de winkel en de wanden zijn rondom betegeld. Burg. Bergh had voor dit initi atief waardering en noemde deze vestiging een aanwinst voor de gemeente, daar deze in een reeds lang gevoelde behoefte voorziet. Hij wenste de fam. Lammers veel succes. Ook de heer Joh. de Leeuw, als voorzitter van de K.N.M.B, had bewondering voor dit fraaie ge heel. Het is, aldus spr. de taak der middenstand aan de gasten een zo groot mogelijke service te geven. Bovendien heeft Schoorl er een zaak bijgekregen, die ook voor de inwoners van belang is en in een dringende behoefte voor ziet. Spr. wenste de heer Lam mers een goede vaart in deze niuewe vestiging. Hierna was er gelegenheid om het nieuwe in ogenschouw te ne men. De voormalige bakkerij is om gebouwd tot visbakkerij en hierin vindt tevens in grote koelkasten de opslag van verse vis plaats. De omwonenden zullen door een verantwoorde afdrijving geen hinder hebben van de baklucht. De buitenkant van de winkel is al even fraai. De ingang en pui zijn in modern tegelwerk uitge voerd en leveren een aardige aanblik voor de winkelende gas ten. Ook ,,De Duinstreek" voegt zijn felicitatie aan de talrijke an dere toe. Hemelvaartsdag ging fanfare corps ,,De Vriendschap naar het muziekconcours te Oostwoud, uit geschreven door de Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen. Onder leiding van haar dirigent de heer A. Meijns Wzn, wist zij een le prijs met 291 punten te behalen in de 2e afdeling Fanfare. In de 's avonds gehouden ere- wedstrijd wist zij nog beslag te leggen op de 3e ere-prijs, dus op 2 na het hoogste aantal punten in de avondwedstrijd. De prestaties gaan nog steeds omhoog, en met veel studie onder leiding van de heer Meijns zullen verdere successen niet uitblijven. Met ingang van 1 juni a.s. werd onze oud-plaatsgenoot dhr P. de Wit, van 1938 tot 1945 werkzaam in slagerij Kuijper, thans als keurmeester van Vee en Vlees, in dienst van de ge meente Den Helder, benoemd als opzichter bij de Veterinaire Hoofdinspectie van Volksge zondheid, met als standplaats Barneveld. Eén dezer dagen vond in Café Mereboer te Groet de jaarlijkse algemene vergadering plaats van de Raffeisenbank te Schoorl. Buiten het volledige bestuur en de leden van de raad van toezicht waren een viertal leden aanwezig om de gang van zaken te beluiste ren. Een gering aantal toehoorders dus, hetgeen echter geen verwon dering behoeft te wekken. Immers alle leden en dat zijn er thans 386. hadden bij hun uit nodiging voor deze vergadering een fraai samengestelde winst- en verliesrekening ontvangen. En waar het voor deze vereniging om cijfers gaat had men dus het be langrijkste al thuis gekregen. De heer C. M. Winder liet in zijn openingswoord dan ook uit komen dat het de bank steeds be ter gaat en deze een steeds gro tere rol gaat spelen in het leven van de leden. Hieraan is de grote service, die t.a.v. geldzaken gege ven wordt, niet vreemd. Een ex tra woord van dank bracht hij dan ook terecht aan de kassier, de heer C. Hoogvorst, die ook de sa mensteller was van de verkorte balans, winst- en verliesrekening. De notulen welke door de heer Fr. Gutker werden voorgelezen hadden ieders instemming. Uit de mededelingen bleek dat de renten ook nu weer hetzelfde gebleven zijn, nl. 3% voor spaar gelden en 3J4% voor één jaar vast. (Ingezonden mededeling) Gegrond op 10-tallen jaren ervaring Enkele oude boekjes werden met instemming van de leden aan de circulatie onttrokken en enkele leden afgevoerd. De kassier gaf vervolgens een duidelijke toelichting op het 56e jaarverslag. Aan het einde hier van bracht hij dank aan het vol tallige college voor de samenwer king in deze, in het bijzonder aan de heer Winder. De balans geeft voor dit jaar een winst aan van 11.564,40 en sloot op een totaal van 2.901.866,40. De winst- en verliesrekening liet een totaal bedrag zien van 105.926,55. Zoals we in het begin al meld den dat de bank thans 386 leden bezit (370 in 1959), zo is het aan tal spaarders 1218 (1111), voor schotnemers 160 (157), rekening houders 148 (110) en het aantal dagboekposten 11745 (9066). De inlagen op de spaarbank bedroeg in totaal 1.441.547,61, de terugbetalingen 1.101.041,61. Het saldo per 31 dec. 1960 be droeg derhalve 2.671.532,01. Aan het slot van de avond bracht de heer C. M. Winder dank aan de aanwezigen en sprak de wens uit dat 1961 opnieuw een vooruitgang te zien mag geven, evenals dat in het afgelopen jaar het geval is geweest. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE SCHOORL OVEIl DE MAAND APRIL 1961. Geboren: Alida Maria Bernadette, d. v. Pe trus L. M. Bakkum en Alida M. Lou ter; Johannes Cornelis Maria, z. v. Adrianus de Waard en Maria Stam; Nicolaas Petrus Maria, z. v. Gerar- dus J. Bakker en Catharina Spaans; Adriaantje, d. v. Frangois Stins en Adriaantje Klerk; Gerda, d.v. Corne lis L. Krap en Jannetje G. de Vet. Gehuwd: Johannes Cornelis Oud, 26 jaar, timmerman, wonende te Akersloot en Maria Catharina Ooteman, 30 jaar, zonder beroep, wonende te Schoorl; Eesger Annes Westerhof, 24 jaar, metaalbewerker, wonende te Alk maar en Douwina Stientje Slofstra, 22 jaar, zonder beroep, wonende te Schoorl. Overleden: Grietje Moeijes, w. v. J. Kramer, 66 jaar, wonende te Langedijk; Ba rend Strooker, w. v. J. Hoogvorst, 89 jaar, wonende te Schoorl; Suzanna Esther Kuijper, e. v. C. Mulder, 80 jaar, wonende te Schoorl; Hendrik Kruijsveld, w. v. A. Zipp, 95 jaar, wonende te Schoorl; Neeltje van de Kamer, e. v. H. W. Kager, 77 jaar, wonende te Schoorl. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Izaak C. E. Rustveld en echtgenote uit Zijpe; Johanna H. A. Tamis, e. v. Gutter uit Bergen NH; Maria G. Stokman, e. v. Delis uit Langedijk; Jan Hoogschagen en gezin uit de Wieringerraeer; Catharina N. Butter uit Wieringsu; Gerardina A. Magiel- sen e. v. Orij uit Heerhugowaard. Vertrokken: Cornelis van Iwaarden en gezin naar Bergen NH; Simon Boot naar Bergen NH; Christiaan P. Patijn naar Rotterdam; Gerardus T. Bot naar Oosthuizen; Henricus J. Kuijter en echtgenote naar Haarlem; Maria C. Ooteman, e. v. Oud naar Alkmaar; Douwina S. Slofstra e. v. Westerhof naar Alkmaar; Dirk Wildeboer naar Amsterdam. Op 7 mei organiseerde onze club haar traditionele rallydag, welke door ons schone landelijke Noordhol land werd gereden. Begunstigd door het mooie weer, vonden start en finish plaats bij hotel .,De Roode Leeuw". De rally is wel iets moeilijker ge weest dan voorgaande jaren, ondanks dat de routes ingekort waren, moest een van onze leden steeds met ,,gas op de plank" rijden om tijd te win nen, om de plaats van bestemming te zoeken. Al met al een mooie dag, met een „Molletjesveer", „Benedenweg", St. Pancras, „Munnikenweg", te Ou- dorp, „Voert" te Bergen, waar onze stille controleposten waren opgesteld. De rallyprijs, gratis beschikbaar gesteld door de heer A. Bekker werd gewonnen door de heren P. EnsM. Ens, met 52 punten. Deze score werd behaald door de gespeelde matehpunten, verminderd met de opgelopen strafpunten. Verder waren 3 prijzen per lijn be schikbaar gesteld. Punten 51 41V2 40 y2 49 43 y2 33% Lijn A: 1 BekkerBeeldman 2 Mevr. ArpeauGoet 3 Moschde Wit Lijn B: 1 HeystekP. Roos 2 DapperWit 3 Mevr. Klinkenberg Mevr. Timmerman SCHOORLSE BRIDGECLUB Eindstand wintercompetitie 1960 1961. Lijn A: 1 Mevr. Repko v. Twuyver 1350 47% 2 Mevr. ArpeauGoet 1346 69% 3 Bekker Beeldman 1271 31% 4 Half jr—Mosch 1270 11% 5 Half srHaasbroek 1205 30% Lijn B: 1 v. d. LaanMolenaar 2 Dapper-Wit 3 Mevr. Raven Nieuwland sr 4 Nieuwland jrP. Roos 5 v. d. Oortde Wit 6 Mevr. Bouman Mevr. Birnie 7 ModderHummeling 8 de JongBurgering 9 Mej. HaringLensing 10 Fam. Kuyper 11 P. EnsM. Ens 12 Mevr. Timmermans Heystek 13 Mevr. Klinkenberg— Mevr. Timmerman 14 P. Houtkoper F. Wezel 15 Mevr. Visser— Mevr. Kuiper 1220 71% 1217 90% 1210 52% 1205 94% 1204 04% u 1202 42% 1188 52% 1182 18% 1160 54% 1156 1149 80% 1139 01%: 1126 48%; 1055 78%r 1044 46% Een advertentie met een korte suggestieve tekst brengt uw zaak of bedrijf onder de ogen van de vele lezers van ons blad I regelmatige aanvoer van verse vis Warme gebakken Vis Visconserven Gerookte Vis SCHELVIS SCHOL KABELJOUW (moot en filet) MAKREEL SCHAR WIJTING RODE POON TONG Stelt u prijs op een „lekker hapje'' tijdens de feestdagen zoals: Ook om mee te nemen naar huis! slaatjes nasi's patates-frites croquetten ijs etc. Kom dan naar cafetaria Laanweg 2, Telefoon 480 Beleefd aanbevelend, C. BAKKER Catrijp, Schoorl Met de Pinksterdagen een gezellig zitje in onze serre en op het terras Prima consumptie Muziek U belt en wij bezorgen. Hereweg 71 - Schoorl Telefoon 02209-279 Aan 't spit gebraden kuikens vroegtijdig bestellen biedt voor de Pinksterdagen Verse Poulet, Kuikens, Soep- en braadkippen en verse eieren ZATERDAGS 'S MORGENS: op het Hofplein. ZATERDAGS 'S MIDDAGSs op de Laat, tegenover de R.K. Kerk. Terlenka vallen hangen altijd fraai en onberispelijk en zijn na vele wasbeurten nog als nieuw. Strijken en stijven overbodig Terlenka kan niet krimpen. Kies daarom Terlenka voor de mooiste „inkijk" en het mooiste „uitzicht". Schoorldam Voor Uw ZOMER- EN VAKANTIE-ARTIKELEN eerst even kijken bij 1 -/. LI L-U M JMOom*K-A*saciAi*- HEREWEG 21 Wij hebben een leuke sortering zonnebrillen waarbij de moderne zwarte verder zonnebrandolie, badtassen, badmutsen, ontharingscrême en deodorants Laanweg 35 SCHOORL ei Zo en - Or en int iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii -et!coen -(_y rp entnc^ Zaterdagavond 20 mei HEREWEG 149 - SCHOORL Voor de Pinksterdagen: plank-, vloerhout, ribben, latten, en balkhout div. lengten, grote gevel kozijnen, ramen en deuren, rondhouten palen 1.80 m. lang f 0.75 p. st. 1.50 m. lang f 0.50 p. stuk, tevens wasbakken, closetpotten, reservoirs, badkuipen, nieuwe golfplaten, nieuw hard- en zachtboard f 1.60 m2 en f 1.75 m2, nieuwe trottoirtegels f 0.40, grote partij nieuw plankhout, ver schillende maten. Dorpsstraat 251 Warmenhuizen -Tel. 02269-456

De Duinstreek | 1961 | | pagina 5