ff ff BERMTOERISME bid om een I TH. VELDMAM BloemLollenkiosk Agentschap Cebuto in Bergen Heropening van Louter s Levensmiddelenbedrijf Slotavond Nederl. Huisvrouwenver. PLEIN - BERGEN haarverzorging Aanleg van een parkeerhaven V olksmuziekschool Bergen Berger Luchtpost R.K. Gymnastiekver. D.I.O. Films van week tot week SCH00RLSE GEMEENSCHAP Agenda Geen voorrang verleend Zomerreisje VRIJDAG 26 MEI 1961 38e JAARGANG No. 22 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Bergen is vermaard om zijn prachtig natuurschoon. Er zijn dan ook weinig plekjes te vinden waar de natuur zich zo voortref felijk in al haar ongerepte schoon heid openbaart. Wij Bergenaren, die echt van de natuur houden, raken dan ook nooit uitgekeken en genieten nog dagelijks van deze wonderlijk mooie natuurtaferelen. Daarom is het ook zo vreemd, zoals ik dat met de Pinksterdagen zag, dat er zo weinig mensen zijn, die daarvan weten te genieten. Daar bedoel ik dan mee de toerist, die per auto, scooter, brommer of fiets naar buiten trekt, om dan maar direct neer te ploffen op één of andere berm langs de weg en daar dan blijft liggen in een a.patische toestand, totdat de tijd hem noopt weer te vertrekken. Van al die toeristen zijn er maar heel weinig, die nu eens de moed kunnen opbrengen het bos of de duinen in te trekken van dit mooie Kennemerland en ver van het rumoerige verkeer eens te kunnen genieten van de vredige stilte, die er heerst in dit para dijsachtig oord. Soms vraag je je af: hebben deze bermtoeristen wel behoef te aan dergelijke genietingen? Wordt zo n wandeling door het prachtige natuurreservaat wel een beleving voor hen? Of kun nen zij het verkeer, hun mede mensen, niet uit hun omgeving wegdenken of missen? Dat zal wel de oorzaak zijn. De berm toerist geniet op zijn manier. Als hij op zijn stalen klapstoel zijn met stof geverfde boterham men consumeert en hij voor zijn geïmproviseerde windscherm van plastic en een paar oude jassen, met zijn ega, hij in overhemd, en zij met rok over het gelaat, op het zuiden ligt te zonnen, of weer een andere bermfamilie zijn bi vak, geheel ingericht met klap tafel, klapstoelen, rustbed, ther mosfles en een pak oude Panora ma's, vlak langs het fietspad op slaat, is dit een bewijs dat deze toerist op de lip van zijn mede mens wil zitten en zijn soortge noten niet uit het oog wenst te verliezen. Zo zag ik dat de tweede Pink sterdag. Het begon al bij de Fransman. Toen ik daar voorbij reed, dacht ik dat de route van de ronde van Nederland was verlegd, want toen ik links van mij tegen het duin opkeek leek het een goed bezette arena. Verderoo zaq ik allerlei fami- lie's, neergestreken tussen de bloeiende meidoorn en de hel gele brem. Het is daar klaarblij kelijk goed toeven, want de Bergen heeft een reisbureau gekregen. Dit reis- en informatie bureau verrees het vorige jaar gelijktijdig met het winkelcentrum uit de grond, en staat nu vlak bij de bushaltes, waar dit kantoor als contactpunt van het reisbu reau „Cebuto" is gevestigd. Het ligt niet in de bedoe ling van de directeur van de N.H.A.D.O., de heer Schalkwijk, dat het bedrijf daardoor werke lijk aan buitenlandse reizen gaat deelnemen. Het is alleen het ver strekken van inlichtingen over Cebutoreizen en andere admini- statieve bezigheden, door te ge ven aan het kantoor te Alkmaar. Er zijn thans acht en twintig grote Nederlandse busonderne mingen aangesloten bij de „Ce buto", met als een van de groot ste ondernemingen de N.A.C.O. De directie van de N.H.A.D.O. heeft voor het werk van dit agentschap mej. Focker aange steld, afkomstig uit de Beemster, die haar opleiding genoot aan de Middelbare Meisjesschool te Ber gen. Zij beschikt praktisch over alle dienstregelingen van bus lijndiensten en verleent daarmede belangrijke diensten aan het rei zende publiek. plaatsen zijn daar ieder jaar goed bezet. Wat mij opviel was, dat meidoorn en brem, onaangeroerd stonden te pronken tussen deze vrijetijdsbestedende familie's. Aan Bergen aan Zee heerste een gezellige drukte, hoewel het er niet te druk was. Typerend was dat er veel auto's langs de wegen stonden en de parkeer terreinen ruimte te over hadden. Van de auto's die op het Van der Wijckplein en aan de Zeiler- boulevard stonden geparkeerd, waren er zeventig uit Duitsland afkomstig. Vele gasten zaten op de ter rassen van de café-restaurants achter glazen wanden, beschut tegen de Noordenwind. Aan het strand was het niet zo druk, een enkeling waagde zich voor een bad in zee, de meesten lagen ach ter windschermen te zonnen, op de tweede Pinksterdag in 1961. In October van het vorige jaar begon men met de verbouwing en uitbreiding van het levensmid delenbedrijf van de heer J. Lou ter, Ruinelaan. Om de klant zo- zoveel mogelijk tevreden te stel len, is er een grondige verande ring ontstaan in dit bedrijf. De voormalige ruimte van keuken en woonkamer is naar achteren verplaatst, in een nieuw daarvoor gebouwd gedeelte. Hieraan gren zen de magazijnen en heeft de zaak, daardoor een totale opper vlakte van tweehonderdvijftig vierkante meter oppervlakte ge kregen. De winkel is met een nieuwe wijnafdeling verrijkt en een prachtige kaas en vleeswa- renafdeling, vormt met zijn brede vitrine een winkel op zich. Diepvriesapparaten zorgen voor verse levering van dit con sumptieartikel. De lichtbakken boven gang en magazijn, met plas. tic glas, stuwen een veelheid van licht naar binnen, dat prettig aandoet. De firma Houtenbos heeft in betrekkelijk korte tijd on der leiding van architect Ooster- lee uit Alkmaar, een winkelzaak verbouwd die nu tot één van de grootste zaken van Bergen gaat behoren en waar men te kust en te keur inkopen kan doen. De fa Waslander maakte de verlichting en voor het schilderwerk zorgde de firma A, Groot. Wij wensen de heer J. Louter succes in ver dere zaken. De school moet in het bezit zijn van studiemateriaal, opdat aan de leerlingen alvast een instru ment in bruikleen kan worden af gestaan, voordat de ouders voor hun kind tot aanschaf van een instrument kunnen overgaan. Bovendien zouden de organisato ren graag de beschikking hebben over een fonds om daaruit aan muzikaal begaafde leerlingen, waarvan de ouders financieel niet in staat zijn de lessen te be talen, hulp te bieden. Een groot aantal inwoners werden de vo rige maand verzocht dit doel financieel te steunen, hetzij door een jaarlijkse bijdrage, of een bedrag ineens. Verschillende in gezetenen steunden dit goede doel door middel van over schrijving op gironummer 666760, t.n.v. Y. Best, te Bergen (NH), met vermelding van „Vrienden van de MuziekschoolEen per soonlijk bezoek zal eerdaags een der comitéleden aan uw huis brengen. Men rekent dus op uw sympatie en dus op uw geldelijke steun. Het „Comité Vrienden van de Muziekschool" bestaat uit de da mes M. Best-Van Zonneveld, M. Diesveldt-Scholten, G. Hodde- v. d. Wees, T. van Kampen- Bosma, A. N. Guermonprez-Tij- dens, A. Visser-Ven en J. Zei- ler-Kouwenaar. De heren zijn: mr. A. D. Regteren Altena, dr. H. Bolkenstein, H. K. Flinken- sieper, J. Groot, mr. J. Van Ree- nen, J. C. de Ruiter en E. L. Sel- leger. Een dezer dagen kwam de Nederlandse Huisvrouwenvereni ging afd. Bergen in de Dancing van „de Rustende Jager" bijeen ter sluiting van het wintersei zoen. De voorzitster, mevrouw Kamp, verwelkomde de talrijke aanwe zigen en deelde mede, dat de be kende tenor en radiozanger Henk Meijer uit Amsterdam verhinderd was. Doordat er geen gedrukte programma's waren, kreeg men een los programma, dat uit zang, voordracht, afgewisseld door een PERKPLANTEN dracht. Dit nog jonge kwintet, dat gisteravond haar premiere beleefde en een prachtig geheel vormt, zal bij ernstige studie heel veel kunnen bereiken. Verschil lende nummers van dit program ma waren bewerkt door de diri- gente mevr. Moree-Dol. Zij gaf door deze bewerkingen, aan de te zingen composities een prachtige muzikale creatie. Aan het einde van dit losse programma dankte de voorzitster alle medewerksters en liet haar dank vergezellen met diverse geschenken. Het was een uitstekend geslaagde avond. „Salon de Coiffure'' Het bestuur van de V.V.V. Bergen aan Zee heeft aan het ge meentebestuur medewerking ge vraagd voor de aanleg van een parkeerhaven voor het nieuwe «Jormatiebureau aan het Van der Wijckplein. De beoogde parkeergelegen heid is ontworpen op het ter reingedeelte begrensd door voor meld informatiebureau, het Van der Wijckplein en de oprit naar hotel „Nassau Bergen'. De uit voering zal geschieden in tegels met twee verzonken trottoirban den, uitgevoerde in- en uitritten aan de Van der Wijckplein-zij- den en overigens ingesloten door een verhoogde trottoirband. Om te voorkomen dat dit parkeerter rein gedurende het seizoen voort durend vol staat met auto's van strandbezoekers, zijn B. en W. voornemens het aldaar parkeren niet langer dan een half uur toe te staan. Dt kosten worden ge raamd op totaal 2000, li De muziekschool te Bergen en Schoorl, die sinds 1958 aan alle schoolgaande kinderen gelegen heid geeft zich muzikaal te be kwamen op een of ander muziek instrument, heeft steun nodig. Niettegenstaande de ouders voor hun kinderen lesgeld beta len en de beide gemeenten de school subsidiëren en de ouders tevens voor de aanschaf van het muziekinstrument moeten zorgen, is deze steun onvoldoende. On voldoende om de muzikale ont wikkeling van de jeugd, ten vol le te doen ontplooien. dansje, op prettige wijze werd af gewerkt. De zangnummers, gebracht door het kwintet „Novi Cantus' torende ver boven alle andere programmanummers uit. Dit kwintet, dat onder bekwame lei ding staat van mevrouw C. Mo ree-Dol, beschikt over vijf zeer goede zangstemmen. Selectie uit „My fair Lady" en populaire songs, werden op voortreffelijke wijze vertolkt. Solo's gezongen door mej. T. Punt, uit de Vogel- handler" en „Song a songs", met stemmen als achtergrond, was een genot voor de luisteraar. Als slot volgde er nog een variatie op het bekende Slaap kindje slaap, goed van uitspraak en voor- Uitslag wedvlucht. Tergnier op 21 mei 1961, gelost 7.30 uur, met N.O. wind. Afstand 349 ki lometer. 1. H. Timmer 13-32-21 2. F. de Vries 13-35-23 3. N. v. d. Kamer 13-35-48 4. P. Brakenhof 13-37-27 5. C. Pijper 13-37-19 6. H. Vermeulen 13-40-56 7. A. Stadegaard 13-41-35 8. H. Weijers 13-45-42 9. K. Postma 13-51-36 10. G. Kooi 14-59-13 11. P. Schaaper 13-55-33 12. Th. Houtenbos 13-59-44 13. P. Tiebie 14-04-12 14. Kuin 14-10-25 De uitslagen van de op woens dag 17 mei en donderdag 18 mei gehouden onderlinge wedstrijden (vijf-kamp) voor meisjes luiden: meisjes 9 jaar 1. M. Wokke 37,1 pnt 2. N. Schotten 36,7 3. M. Stam 36,3 meisjes 10 jaar 1. T. Wokke 38,2 2. M. Heddes 38 3. B. Ranzijn 36,5 meisjes 11-12 jaar 1. A. Beers 38,9 2. J. Marquering 38,7 3. A. Wijbenga 38,1 meisjes 13-15 jaar 1. C. Stam 42,9 2. G. Schotten 41,3 3. R. Ranzijn 40,5 Dames tweede graad 1. G. Beukers 37,1 2. J. v. d. Bosch 34,1 3. A. Noort 33,5 Aan de eerste van elke groep werd een medaille uitgereikt, ter wijl de deelnemers met een ge middelde van 7 in het bezit van een diploma kwamen. In de fina le wedstrijden van het district west 1 te Alkmaar op 7 mei j.l., behaalden de jongens van 15 en 16 jaar een uitstekende tweede plaats, terwijl de meisjes van 13 en 14 jaar zich eveneens als twee de wisten te klasseren. Bij de jongens van 11 jaar be haalde het D.I.O.-lid Kees Hou tenbos in de zeskamp 53,4 pnt. Bij de meisjes eindigde Ciska Stam in het persoonlijk klasse ment, in de groep 13-14 jaar, als tweede. Voor mej. Louter en de heer Hakkeling betekenen dit weer mooie successen. Op de avonden van vrijdag, zondag en dinsdag wordt de ver filming vertoond van het wereld beroemde boek „Bonjour Tris- tesse", van Frangoise Sagan. Het is het verhaal van jonge en oude hartstocht, van vreugde en verdriet aan de blakende Riviera. Een schokkend drama bij stra lende zonneschijn van een vrouw, die door anderen niet wordt be grepen en radeloos van verdriet zelfmoord pleegt. Deze film, waarin de hoofdrollen worden vervuld door David Niven, De borah Kerr, Jean Seberg en My- lene Demongeot, is navranter dan het boek en uitermate boei end. Een film voor 18 jaar. Zaterdag en maandagavond verschijnt er een dolgezellige film op het witte doek van „De Rustende Jager", getiteld „Holi day for lovers". Twee schattige meisjes slaan zich kussend en flirtend door een zee van aanbid ders heen, in Sao-Paulo, waar zij bezoek krijgen van hun ongeruste ouders, die wel eens willen zien wat hun dochter daar wel uit voert. Het is de vermoeiendste vacantie die de oudelui beleven met hun verliefde dochters. Een film voor alle leeftijden. De derde film die deze week op woensdag en donderdagavond draait „From The Terrace" (Van het terras af gezien), is het stoutmoedig verhaal van een man op zoek naar geld en roem en een vrouw op zoek naar ge luk. De hoofdrollen hierin wor den vervuld door het filmecht paar Joanne Woodward en Paul Newman. Het is een prachtige film, die u moet gaan zien. Maandag 29 mei; Sluitingsavond Nederl. Herv. Vrouwengr., Consistoriekamer Schoorl, 7.45 uur. Zaterdag 3 juni; Feestavond van v.v. „Schoorl", zaal „Honky Tonk", 8 uur, (voor leden en donateurs) □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□O Op de Herenweg verleende de vorige week de bromfietser A. T. uit Akersloot geen voorrang aan een uit richting Egmond ko mende personenauto, die bestuurd werd door de heer A. G. uit Eg mond. De bromfietser kwam door de botsing te vallen en liep lichte verwondingen op. Nadat eerste hulp was verleend, kon hij zijn weg weer vervolgen. Een andere 56-jarige bromfietser W. de V. werd de vorige week om half ze ven, hij was pas onderweg naar zijn werk, thuisgebracht met een hoofdwonde en waarschijnlijk een hersenschudding. Vermoede lijk is hij ergens tegenaan gere den. De man weet zich van het ongeval niets te herinneren. SCHOORL Met een gloednieuwe bus van de heer Ba.k uit Egmond-Binnen hebben de leden van het Vrou wengilde haar zomerreisje ge maakt. Zelatricen en Kerkwerksters en de Z. E. Heer Pastoor Herz- berg gingen ook mee, zodat het aantal van 48 personen de bus volledig bezette. De reis ging over Camperduin, Petten, langs de Kernreactor, St. Maartensbrug, naar het oor spronkelijk eiland Wieringen, over Hypolitushoef en Den Oe ver naar de Wieringermeer. Wij passeerden nog Kolhorn en gin gen verder op Middenmeer af. Deze plaats is bekend om zijn korenbeurs. Vervolgens langs Slootdorp naar de Afsluitdijk, die het vaste land verbindt met Friesland. Een machtig stuk ar chitectuur, met vele grote sluizen. In Friesland aangekomen, zagen we verschillende kleine plaats jes liggen en stevenden we op Bolsward af, waar de koffie ge bruikt werd. We hebben ook het prachtige antieke raadhuis beke ken, vol met kunstschatten, het geen rijkelijk de moeite waard was om te zien. Verder ging het langs Sneek over Heerenveen naar het Oranjewoud, een prach tig stuk natuurschoon. Hier werd de lunch gebruikt. Verder langs Blesse, Wolvega, Steenwijk naar Giethoorn. Hier hebben we ge varen en werd ook een ooie- vaarspaar met jongen waargeno men. Vervolgens ging de reis door een meer open landschap, via Zwartsluis, Oldebroek, Harder wijk naar Amersfoort, waar een heerlijk diner ons wachtte in Ho tel „StoriaDaar de avond reeds was aangebroken, werd het ver dere verloop van de reis in snel tempo afgelegd. Via Na,arden. Muiden, op Schiphol af, daarna over Haarlem, de Duinstreek langs terug naar Schoorl. We hebben dus de landkaart voor een groot deel afgereisd en veel natuurschoon gezien. Alle lof aan de chauffeur en veel dank aan het bestuur, dat het mo gelijk maakte ons die prachtige reis aan te bieden. Een deelneemster ZONDAGSDIENST ARTSEN l/teekttad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr.. Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Horloger Juwelier Onze Verlovingsringen zijn voegloos gesmeed van speciaal hardgoud Oldenburglaan 3 - Bergen Telefoon 2778 VERFRAAI UW TUIN MET Grote collectie bollen en zaden Alles prima kwaliteit vanaf heden kunt u bij ons bespreken voor de MODERNE KI. Dorpsstr. 7, Bergen, Tel. 2038 □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□a BERGEN 28 Mei Dr. POOT Tel. 02208-2423 SCHOORL 28 Mei Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1