Weektlad ff ff Raadsvergadering Bergen Gerard Worm Zaterdag 17 juni Moeder TH. VELDMAN BABYDERM S™"lF Stichting „Het Dorpshuis" 8-10 uur Pupillentournooi Vriendenkring Bestuurdersbond Bergen-Schoorl Voor vader's tuin Steeds Leis biyz&ndus Bloembollenkiosk PLEIN - BERGEN Berger Schoolvereniging - Afd. L.O. Examens Films van week tot week Berger Luchtpost Rectificatie Zomerzegelverkoop 1961 DAKLEKKAGE? A. J. C0PPENS en Zn Geslaagd Geslaagden SCH00RLSE GEMEENSCHAP Aaêudo, 5e Avondvierdaagse Slagerij Heropend VRIJDAG 16 JUNI 1961 38e JAARGANG No. 24 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef De vorige week donderdag morgen vergaderde de raad der gemeente Bergen. De voorzitter, de heer L. J. de Ruiter, stelt voor de bespreking van agendanum mer 2, benoeming van een onder wijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, tot juli uit te stellen. Het vaststel len van een verordering betref fende het instellen en toekennen van een erepenning der gemeente, deed de heer drs C. Steinz (VVD) opmerken, dat zoiets reeds eerder aan anderen is uit gereikt en de kunstenaar Mat- thieu Wiegman al voor zijn ge weest. De voorzitter antwoordde dat die vroegere onderscheidingen niet officieel zijn erkend. De dich ter A. Roland Holst is tot erebur ger benoemd en heeft daarvoor een gedenkpenning gekregen. Dat ligt weer even anders. Mevrouw E. P. Broekman- Vriesman (WD) informeerde waarom zij geen uitnodiging had ontvangen voor het bijwonen van de huldiging van Matthieu Wieg man. De voorzitter repliceerde, dat er op een besloten vergade ring over deze huldiging is ge sproken en mevrouw Broekman niet aanwezig was. Volgens de heer W. J. Ploeger (P.v.d.A) bleek uit de stukken van punt 4 der agenda: Het on bewoonbaar verklaren van de woning aan Lijtweg 34, dat de bewoner daarvan geen vesti gingsvergunning had. Spr. vroeg wat er nu gedaan wordt met die bewoners. De heer C. Ellis (KVP) ant woordde, dat hij daarover nog niets kon mededelen. Vervolgens werd er medewerking verleend voor het aanschaffen van een oliestookinstallatie voor de St.- Adelbertusschool. Benoeming commissie van advies voor sportraad De heer E. J. van Rees Vel- linga (VVD) kon het niet eens zijn met het benoemen van zo n commissie. Dat de sport een over heidszaak wordt kon spr. niet toe juichen, dat de raad daarin iets te zeggen heeft is gezond, maar dat zij zich met alles gaat bemoei en is ongezond. Het moet komen uit de sport wereld zelf. Per slot zijn wij er dan nog als raad om toezicht te houden. De voorzitter begreep niet dat men tegen de benoeming van de ze commissie bezwaren kan aan voeren. Het college voelde niets voor de redenering van de heer van Rees Vellinga. Alle sportver enigingen juichen deze organisa tie toe. Wij trachten een stuk vrijheid te veroveren, opdat de jonge mens in de ruimte komt te staan. De heer van Rees Vellinga ge loofde dat men langs elkaar praat. Het initiatief is uitstekend, maar het particuliere initiatief is uiteindelijk datgene wat vrucht baar kan wérken. Een belang rijke plaats zal moeten worden ingeruimd voor het sportleven in deze commissie. Mevrouw Broekman noemde alles gecompliceerd. Twee com missies vond zij overbodig. Voorts had zij in de raadsstukken nogal wat taalfouten en stijlfou ten ontdekt. De heer J. Dinkelberg (Mid- denblok) was geschrokken over wat hij nu gehoord heeft over het sportleven in Bergen. Hij wist niet, dat de sport in zo n deplo rable toestand werd uitgevoerd en spoorde het college aan dat er dan iets moest gebeuren. La ten wij voorlopig deze zaak eens even bezien, totdat het blijkt dat de commissie niet voor zijn taak is berekend. De heer Steinz achtte het van belang dat de overheid, wanneer er financiële problemen ter tafel komen, een vinger in de pap houdt. De voorzitter meende te moe ten veronderstellen dat men door deze discussie toch wat nader tot elkaar is gekomen. Dat de overheid ten aanzien van de sport een taak heeft, wordt door alle richtingen aan vaard. Wij willen ons zo weinig mogelijk bemoeien met de parti culieren. De sportraad kan zelf standige initiatieven nemen. Voor de accommodatie kunnen zij niets doen, daarvoor hebben zij de hulp nodig van de gemeenteraad. Er moet ergens iets worden gepro beerd, aldus de voorzitter. Wij willen met deze commissie de ver moeidheid van het sportleven doorbreken. Ook hebben wij van het onderwijs mensen in de sport raad zitten, en daar zijn wij hen erg dankbaar voor. Hierna diende de heer van Rees Vellinga een voorstel in, dat alleen de steun kreeg van zijn partijgenoten mevr. Broek man en de heer Steinz. Vervol gens kreeg de padvindersgroep „Devaghet", uit de gemeentekas een renteloos voorschot van 2500,voor de stichting van een verenigingsgebouw aan de Zuidlaan. Na de vergadering maakten de leden van de raad een Bonne- faasrit door het dorp en gingen in de namiddag per trein op ex cursie naar Amersfoort, waar ze via de hoofdstad weer naar hun vertrouwd Bergen terugkeerden. moeilijkheden, vooral nü, te kampen heeft mag toch wel door vrienden geholpen worden? Daarom, wie zich geroepen voelt Bergens Klein Vrouwen koor geldelijke steun te verlenen, wordt vriendelijk verzocht zijn bijdrage te zenden aan de sekre- taresse-penningmeesteresse me vrouw J. Doornbos-van Gro ningen, Jan Jacoblaan 14, Ber gen (N.-H.), gaarne onder ver melding van naam en adres. De stichting „Het Dorpshuis" organiseert elk jaar gedurende de grote vacantie een zomer feest voor kinderen van 512 jaar. Dit zomerfeest is er op ge richt goede ontspanning te ver schaffen aan de schoolgaande jeugd, onder deskundige leiding. Daar het wonen in een sei zoenplaats nu eenmaal eisen stelt aan de bewoners, en vele ouders daardoor niet in de gelegenheid zijn er juist gedurende de drukke weken met de kinderen op uit te trekken, heeft dit vacantie-zo- merfeest zich reeds een aantal jaren in een toenemende belang stelling mogen verheugen. Daarom meent de stichting er goed aan te doen, dit jaar een aparte kleuterklas in het leven te roepen voor kinderen van 3 5 jaar. Vanaf 17 juli t.e.m. 11 augus tus kunnen de ouders hun kin- ook 's avonds geopend van Zondag 25 juni a.s. organiseert de jeugdcommissie van de Ber ger-Sport-Vereniging leen pupil- lentournooi aan de Kerkedijk te Bergen. Dit tournooi gaat zijn eerste wedstrijdjaar in en draagt de naam van „Michelstournooi", ter herinnering aan de schenker van deze wisselbeker de heer Mi- chels, oud bestuurs- en erelid van de BSV. Zestien elftallen zullen hieraan deelnemen, o.a. Alckm.-Victrix, Alkm.-Boys, Foresters, Egmon- dia, Schoorl, Nieuwe Niedorp, DTS en Bergen. Elke vereniging komt met een a en b elftal. Er wordt in vier poules gespeeld. De vereniging die de meeste punten behaalt is winnaar van de prach tige wisselbeker. „Bergens Klein Vrouwenkoor" Bergens Klein Vrouwenkoor staat op het ogenblik in het brandpunt der belangstelling door de deelname aan The In ternational Musical Eisteddfod te Llangollen (North-Wales Gr. Britain), waar 26 landen samen komen. Van verschillende kanten is al gevraagd: Bestaat er geen Vriendenkring Bergens Klein Vrouwenkoor? Neen, die bestaat nóg niet, maardeze zou in 't leven geroepen kunnen wor den! Een koor, dat zich onder de uitstekende leiding van Klaas Venneker een goede naam ver worven heeft en met financiële deren dagelijks van 105 uur aan de zorgen van de stichting toevertrouwen. Aanstaande vrijdagavond, 16 juni, zullen leerlingen aan de ballet- en judoklassen een open bare les houden in zaal Nieu- wendijk, aanvang 7.30 uur. De entrée is laag gesteld, zodat een ieder de gelegenheid krijgt dit te gaan zien. Uit het jaarverslag van de N.V.V. Bestuurdersbond Bergen- Schoorl blijkt dat deze verschil lende bonden uit de omgeving ge zamenlijk 474 leden tellen. In het voorwoord van dit verslag merkt voorzitter de heer C. Overman op, dat de bond zich verheugt in een toenemende belangstelling en het contact met de commissies goed is. Ook op cultureel terrein verricht de bond uitstekend werk. Voorts wordt er op uitgebreide wijze verslag gedaan van collec tes voor het TBC-fonds „Zonne straal", ontspanningswerk, kort om alle verrichtingen die de Be stuurdersbond het vorig jaar or ganiseerde. Tenslotte eindigt dit verslag met een kort overzicht over de Algemene Spaarbank voor Nederland, het vorige jaar opgericht door de N.V.V. en de „Centrale". Daarin leest men dat er eindelijk gestalte kan worden gegeven aan een reeds jarenlang in de moderne arbeidersbeweging gevoelde behoefte, een eigen fi nancieel apparaat te bezitten, dat zowel de beleggingen van de gel den verzorgt als in kredietbehoef te kan voorzien. PLANTEN BOLLEN ZADEN Kleine Klassen Door het aanstellen van een 3e leerkracht boven het wettelijk verplichte aantal kan in alle klassen het systeem van het kleine aantal leerlingen gehandhaafd blijven. Voor de klassen 1 t.e.m. 5 kunnen op zeer beperkte schaal nog leerlingen aangenomen worden. Opgave kan geschieden bij de heer G. C. Donia a/h schoolgebouw (tel. 3195) of aan zijn huisadres Nesdijk 67 (tel. 2478) of bij het secretariaat. Beukenlaan 2 (tel. 2577). Lijst met namen der geslaagde toelatingscandidaten M. U. S. Bergen N.-H.: Mieke van Amstel, Yonne Kos ter, Wilma de Waard te Bergen. Tilly Bakker te Schoorl. Karin Dirksen te Heiloo. Ineke de Jong, Tineke Mense te Egmond aan Zee. Anja Kokkes, Silia Lolang, Corrie de Wit, Georgette Teipe te Alkmaar. Lea Landman te Koedijk. Carmen de Ruiter te Akersloot. Gerwin Schoos te Wijk aan Zee. Diely Veerman te Midwoud. Willemien Vijn te Hoorn. Andrea Witkamp te Be verwijk. Elsje van der Woude te Velsen nrd. Negen kandidaten moeten nog mondeling examen doen. Vrijdag, zondag en dinsdag avond te 8.30 uur, wordt de op zienbarende film vertoond van het gebeurde op 27 april 1945, in een Duits stadje. Het is een triest verhaal van zeven jongens en een meisje, die de verschrik- ^ngen van de laatste wereld oorlog in hun eigen stad bele ven. Een heel klein oorlogsge beuren, zo onbeduidend, dat het in geen oorlogsbericht werd ver meld, maar tragisch. Een film die iedereen aangaat. Het huwelijksklokje aan de Koningssee, is een prachtige kleurenfilm, die zaterdag, maan dag en woensdagavond op het witte doek verschijnt. Het is een film vol zang en muziek rondom de Koningssee, vol romantiek en landschapsschoon, waardoor een verhaal van liefde is gewe ven. Aanvang 8.30 uur. In het kader van het bijzonde re programma kan de filmmin- nende bioscoopganger zijn hart ophalen aan de melodieuze, fan tastische en ontroerende film „Du bist die Welt für mich", waarin de grote onvergetelijke zanger Richard Tauber, met zijn prachtige stem dit romantische verhaal een vocale omlijsting geeft met Annemarie Duringer, Rudolf Schock, Richard Roma- nowsky en Fritz llmhoff in de hoofdrollen. De eerste voorstel ling begint 7 uur, de tweede 9.30 uur. Wedvlucht Orleans, gelost 10 uur, afstand 565 km. 1. A. Staadegaard 17-10 0 2. N. v. d. Kamer 17-16-30 3. P. Schaaper 17-18- 0 4. Th. Houtenbos 17-28- 2 5. H. Weijers 17-32-27 6. H. v. d. Meulen 17-33-46 7. H. Timmer 17-39- 0 8. M. Zuidema 17-44- 0 9. F. de Vries 17-42-10 10. P. Brakenhof 17-50-10 11. C. Pijper 17-54-50 COLLECTE De opbrengst van de Blauwe Week Collecte in Bergen was dit jaar 944, De Commissie zegt allen, die aan dit mooie resultaat hebben meegeholpen, hartelijk dank. In het verslag van de vorige week over Wereldfederalisme, waarin geschreven staat: Op een vraag, om het werk van de Beweging aan de jonge ren over te laten, antwoordde mevrouw Meijers, dat de oude ren zolang mogelijk dit werk moeten voortzetten, concludeert de lezer, dat de ouderen niet graag het werk van de Bewe ging aan de jongeren over laten. Dit is geenszins de bedoeling. Het antwoord van mevrouw Meijers was echter zo, dat daar uit bleek, dat weinig jongeren zich voor de toekomstplannen willen inzetten. Gedachtig aan de woorden van Rabbijn Soe- tendorp, die hij eens in „Raad en Daad" schreef, in verband met ontwapeningsplannen, ci teerde mevrouw Meijers: Dit kan niet de zaak van mijn zoon zijn, want hij heeft de ramp niet be wust beleefd. Het moet mijn ei gen zaak zijn voor het toekomstig geslacht. De verkoop van de zomerze- gels door de dames van de U.V.V. te Bergen heeft een mooi resultaat gehad. Een bedrag van 3149,63 (resp. 2946, aan zegels en 203,63 aan se ries kaarten etc.) kon aan het Comité in den Haag worden overgemaakt. Wij zeggen hartelijk dank aan allen, die hebben medegewerkt! Voor het eindexamen H.B.S. A van het Chr. Lyceum te Alkmaar slaagden onze plaatsgenoten: Mej. R. Klaver, J. P. Verkuijl, H. Verolme en M. Boorsma. Lijst van geslaagde toelatings- examencandidaten van de M.M.S. te Bergen. Joeke de Ruiter uit Akersloot. Marja Piet, Miny Nieuwhoff, Annelies v. Drunen, Nanke Breederveld, Mariëtte Deetman, Floor van der Marei, Marja Bakker, Anke Bakker, allen uit Alkmaar. Ellen Brouwer uit Am sterdam. Annemarie Vos, Carry Waterman, Janneke van Dijk, Annemarie Wissink, Mieneke Riechelmann, Kitty Slot, Marijke de Jong, Anneke van Twisk, Liesbeth Dollekamp, Tet Wij- menga, allen uit Bergen. Mar- greet v. Mulwijk uit Castricum. Lutske Egas uit Heiloo. Marijke Peetoom, Fokelien Stenneberg, Noeske Tigchelaar, Marian Jor- na, Annette v. d. Ven, Elze Rus ting, Linda Vink, Marijke Bunt, allen uit Hoorn. Jantine Lasthui- zen uit Laren N.H. Annet Doek- heer uit Nrd Scharwoude. An neke de Boer uit Nw. Niedorp. Heieen Venema uit Oudorp. Fransje Bik, Elly Wit uit Schoorl. Annemarie Bakker uit Venhuizen. Josje Leyns uit Zaandam. Leonoor Brederode uit Zaandijk. Betty Verheul uit 't Zand. V.V.V. Schoorl Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. V.V.V. Groet-Camperduin Zondag, 25 juni Schatgraverij te Camperduin Maandag, 26 juni Puzzlewandeltocht Elke woensdagmiddag duin wandeling, vertrek Kerkbrink te 14.00 uur. Wijzigingen voorbehouden, zie nadere aankondigingen op de V.V.V. borden. SCHOORL De Avondvierdaagse die in verband met de kermis een week later dan bekend was gehouden zal worden, zal dan volgende week haar eerste lustrum vieren. Met des te meer zorg zijn daar om de voorbereidingen getroffen om deze 5e Avondvierdaagse vlot en goed te laten verlopen. Dinsdagavond zal de start van de eerste avond plaats vinden vanuit cafétaria „Het Trefpunt" en van daaruit zullen de vele wandelsportliefhebbers hun kilo meters weer afleggen alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Vijf jaar geleden startte de avondvierdaagse met 70 deelne mers. Hiervan zijn er nog onge veer een veertig over, die dit jaar de zilveren medaille in ontvangst zullen nemen voor de vijfde ach tereenvolgende deelname. Ook nu zijn de parkoersen weer zoda nig gekozen, dat de wijde polders, onze voortreffelijke duinen en niet te vergeten de strandwande ling hierin voorkomen. De twee de avond wordt in Groet gestart met als startplaats Café Klop. De derde avond is Aagtdorp aan de beurt waar vanuit café Beeld man gestart zal worden, terwijl de laatste avond met medewer king van ons plaatselijk fanfare korps weer in het centrum van Schoorl zal plaats vinden. Wij wensen de vele wandelaars bij voorbaat een goede mars en mooi weer. Voor heh lere Baby-huidje De verbouwing van slagerij Nanne, aan de Hereweg, vond enkele weken geleden zijn vol tooiing. Het pand zelf heeft een geheel nieuwe voorgevel gekregen, doch waar het om ging, dat was de winkel, die al gedurende een aantal jaren voor het toenemend toerisme te klein bleek. Wat tot stand gekomen is kan wedijve ren met het meest moderne op dit gebied. De belangstelling tijdens de opening moet gezien het grote aantal bloemstukken enorm ge weest zijn, en velen, die hierme de onbekend waren, zullen van mening zijn geweest een bloem- winkel aan te treffen. Aan de vele goede wensen, voegt ook „De Duinstreek" de zijne gaarne toe. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel. Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Is vanaf PLEIN 17 - BERGEN iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiirjiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiii Hocloger Juwelier Onze Verlovingsringen zijn voegloos gesmeed van speciaal hardgoud J. Oldenburglaan 3 - Bergen Telefoon 2778 Loodgietersbedrijf Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 □□□□□□□□□□□□□□□□aDanaoaa (Ingezonden mededeling) ZEEP 18 Juni Dr. LUGTEN, Telefoon 2700 SCHOORL 18 juni Dr R1SSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1