WeekStad ft ft Eensgezindheid concerteerde in de muziektuin URSEM Mode-Show voor Davos Kerkconcert Uitstekend geslaagd voetbalfestijn vanaf f 498.00 P» Meijer Berdos-Bergen Toelatingsexamen M.M.S. en MILS, te Bergen Expositie in „Kranenburgh" Films van week tot week Geslaagde autopuzzeltocht Zomeravondconcerten Dc heer Z. A. van Soest ten grave gedragen Berger Luchtpost" fj Fietsrace VRIJDAG 30 JUNI 1961 38e JAARGANG No. 26 Verschijnt te Bergen» Bergen aan Zee» Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Zaterdagavond gaf het fanfa recorps ,,Jong Eensgezindheid' en de Brassband Eensgezindheid uit Wormer, op uitnodiging van Bergens Harmonie, een concert in de muziektuin aan de Hoflaan te Bergen. Velen waren gekomen om te luisteren naar de Wormer bla zers en het grootste gedeelte van het muziekminnend publiek bleef tot aan het einde luisteren naar dit uitstekend uitgevoerde avond concert. Jong Eensgezindheid opende de avond met de pittige Broad way mars en gaf daarna nog vijf muziekwerkjes ten beste, waar van „Uyt den Musieckkamer van A. den Arend een goede mu zikale voordracht kreeg. Dit jeugdige fanfarecorps, kan on der leiding van de heer D. Schou- te nog veel bereiken. De elf volgende composities, die de Brassband presenteerde, v. Peltlaan te Bergen. Medewer- not. „Die Lichte Cavalerie" van Frans von Suppé en het drome rig melodieuse romantische ge dicht „All in the April evening", waren wel bijzonder mooi. De twee laatste nummers Selectie uit de „Musical Oklahoma", van Rodgers, bewerkt door Mam- merstein en de „Brassband Boogie" van Siebert, bewerkt door de dirigent, de heer Jan Ten bate van het Nederlands sanatorium te Davos houdt de firma Bonneterie te Bergen in samenwerking met show-manager Franc Roy en 4 binnen- en bui tenlandse top-mannequins een mode-show in „De Rustende Ja ger" te Bergen en wel op donder dag 6 juli a.s. 's avonds te 8 uur. Deze zomershow toont U de meest uitgebreide collectie zomer- vacantiekleding van japon tot en met strand en badkleding, zodat men zeker niet behoeft te aarzelen deze show te gaan zien. Als U nu weet dat van elke entreékaart a 1,50 het ronde bedrag van 1bestemd is voor Davos, dan twijfelen wij er niet aan dat het een uitverkochte zaal zal worden. Toegangskaarten vanaf heden verkrijgbaar bij Bonneterie, Bree- laan, Bergen. Voor nadere gegevens zie de advertentie in dit blad. Vrijdagavond 1.1. gaf Alk- maars Christelijk Mannenkoor, onder leiding van zijn dirigent, de heer C. Bronner, een concert in het Witte Kerkje aan de dr waren voor de luisteraar een ge king werd verleend door de so liste, mevrouw van Hoven- Stuart (sopraan) en de heer N. P. Frans (orgel). Ds v.d. Berg opende dit concert met een wel kom aan allen en hoopte dat al len van dit concert zouden ge nieten. Tussen de zangnummers door, werd gemeenschappelijk gezongen. Alkmaars Chr. Mannenkoor beschikt over veel en goed stem- menmateriaal. Van de acht koor nummers, die er werden gezon gen, noemen wij het gebed van Bortnianski, Ecce Quomodo Moritur van Jacob Handel en Ambrosianischer Lobgesang, die door dit mannenkoor voortreffe lijk werden gezongen. Mevrouw van Hoven zong verschillende Duitse en een paar Negro Spiri tuals gevoelvol en mooi van voor dracht, vooral „Der Tag ist Hin, die Sonne gehet nieder" en „Brich entzwei, mein armes Her- ze", beide Bacharia's, kregen een goede muzikale vertolking. Aan het einde van dit concert kreeg de dirigent, de heer Bron ner, een extra bedankje van ds v.d. Berg en mevrouw van Ho ven bloemen. Molenaar, hadden door hun apartheid en jazz-ritme een bij zondere bekoring en ontvingen veel bijval bij de jeugdige lui steraar. Na afloop dankte de voorzitter van Bergens Harmo nie, de heer J. van Zoonen, zijn gasten voor het prachtige avond concert en vond dat men gerust nog wel een keer „Eensgezind heid" uit Wormer kan uitno digen. Onder de prachtigste weers omstandigheden, vond de vorige zondag de première plaats van het te spelen Michels Welpen- toernooi, dat door de Berger- Sport-Vereniging op het gemeen telijk sportterrein werd georga niseerd. Dit zonnig en kleurig sportfe stijn, dat onder leiding stond van een groep jeugdleiders van de B.S.V., had een vlot verloop en kan als volkomen geslaagd be schouwd worden. Onder de tal rijke aanwezigen op deze zon overgoten sportterreinen ont dekten wij ook de burgemeester van Schoorl, de heer Bergh en echtgenote, die van hun sportivi teit blijk gaven. De terreinaccommodatie, die voor veertien dagen terug verre van fraai genoemd mocht wor den, zag er dank zij het enthou siaste aanpakken van de Welpen, keurig verzorgd uit. Fel is er ge streden om de hoogste voetbal eer, en het waren de Egmondse Welpen, d;e met deze eer gin gen strijken. Hoog op de schou ders gedragen door de spelers van zijn elftal, toonde de aan voerder van Egmondia, de prach tige overwinningstrofee en werd onder luid gejuich naar de kleed kamer gedragen. De winnaars van de poules a, b, c en d, kregen allen een zakje met 13 vaantjes, ter herinnering aan dit Micheltournooi. Het wa ren Egmondia a en b (12 pnt.) en Alcmaria-Victrix a en b (9 pnt). De prijzen werden uitge reikt door de voorzitter van de jeugdcommissie de heer 'M. de Bruin. Het was een uitstekend geslaagd sportfestijn. Koel- en Diepvrieskasten Maandag 3 juli a.s. zal op het Berdosterrein de voetbalwedstrijd plaats vinden tussen beide plaat selijke verenigingen, Berdos en Bergen. i Eerverleden jaar heeft de heer Nieuwendijk een wisselbeker uit geloofd, die op een van de kermis dagen verspeeld moest worden. Bergen heeft de beker toen ge wonnen. Het vorige jaar kon deze wedstrijd om de kermisbeker niet doorgaan, omdat de kermis toen in september werd gehouden en dit voor beide verenigingen on mogelijk was, in verband met de pas begonnen competitie. Nu de kermis weer in juli draait, kan ook weer deze derby plaats vin den. Beide clubs komen met hun sterkste opstelling tevoorschijn. Het zal dus aan spanning niet ont breken. De wedstrijd begint om 7 uur. Voor het toelatingsexamen van de Middelbare Meisjesschool te Bergen zijn na een herexamen alsnog geslaagd: Hetty Hoebee en Dineke Houtman, Alkmaar, Hanneke Zijdenbos, Lorna Vine- ken, Bergen, Margreet Visser, Wijk aan Zee. Voor de M.U.S. (Meisjes Ulo School) slaagden alsnog: Olga de Jager, Nrd-Scharwoude, Geertje Kroeb, Enkhuizen, Hen- neke Hengeveld, Alkmaar, Pal ly Buurs en Mirjam Frank, Ber gen, Bea Reder en Joke Romar, Alkmaar, Afien Kruizinga, Ber gen, Nelly Schenk, Burgeirbrug, Marjan Schipper, Spanbroek, Anita Zwanenburg, Heiloo. Vier kunstenaars, t.w. Me vrouw Marijcke Visser, mevrouw Mies Bloch, Jan Ponstijn en de fotokunstenaar Paul C. Pet uit Amsterdam, exposeren thans in de kunstzalen van „Huize Kra nenburgh". Het fraaist van deze tentoon stelling is wel de plastiek en de sieraden van Marijcke Visser, die eigenlijk een betere exposi tieruimte verdiende. Alles wat men daar te zien krijgt is vol een voud, charme en adel. Mevrouw Mies Bloch exposeert een 28-tal tekeningen, meest reisschetsen, die allen uw aandacht vragen. Dit tekenwerk behoort tot de fij ne kunst en heeft een bijzondere bekoring. Van Jan Ponstijn zijn er te keningen te zien, vooral de por- tretschetsen van Bergense typen van aquarel en pastel zijn knap en fórs neergestift. Als laatste exposant is het de fotokunstenaar Paul C. Pet uit Amsterdam, waarvoor een grote expositieruimte is beschikbaar gesteld. Dit is inderdaad de moei. te van een gang naar „Kranen burgh waard, want dit is wel het beste wat we voorheen van foto tentoonstellingen hebben gezien. Nummer 1 Kretenzer, 2 Hout hakker van Kreta, 7 en 8 Begra fenis op Santorina, 27 Lezende monnik in cel, kortom alles is, wat je (ook opnoemt, bijzonder fraai. Het bezoeken van deze ten toonstelling moet iedereen aan geraden worden. Deze kunste naars verdienen het. Aanstaande vrijdag, zondag en dinsdagavond draait in de bioscoopzaal van „De Rustende Jager", de grandioze film van Carol Reed, Stella's Sleutel (The Key), meesterlijk verfilmd naar het boek Stella, van Jan de Har- tog. Dit verhaal speelt in de donkerste dagen van de tweede wereldoorlog, toen Britse en Ne derlandse zeesleepboten de hoofd rol vervulden in het beschermen der Atlantische convooien. Ergens is er dan een vrouw, waar de sleepbootkapiteins, na hun zenuwslopend werk, een gast. vrij en liefderijk onthaal vinden. William Holden, Sophia Loren en Trevor Howard spelen de hoofd rollen in deze fascinerende mach tige film. Aanvang 8.30 uur, zon. dagmiddag te 2.30 uur. Toegang 18 jaar. Zaterdag en maandagavond verschijnt er een leuke film op het witte doek, getiteld: Dr. Pe tra speelt het klaar. Dit is het verhaal van een jonge vrouwe lijke dokter, die in het dorp Kürzlingen in de Beiersche Al pen, een oude eerbiedwaardige dokter moet vervangen. De be woners van dit kleine dorp vin den dit allesbehalve prettig en lopen nog liever naar de veearts dan dat ze zich door haar laten behandelen. De patiënten komen in opstand, maar ergens is er een liefdesgeschiedenis ontstaan tussen de veearts en de dokteres. Een prachtige kleurenfilm. Leef tijd 14 jaar. Aanvang 8.30 uur. Woensdagavond te 8,30 uur, en Donderdagavond te 7 uur en 9.30 uur, kan het bioscoopmin- nende publiek de aangrijpende film „Nog Minderjarig" aan schouwen, waarin Paula Wes- sely, Vera Tschechowa, Erik Frey, Doris Kirchner en Peter Parak de leidende rollen vervul len. Een film over de gevaren die jonge meisjes in de grote ste den bedreigen. Een film over sociaal jeugdwerk in de stad We nen, en een film die U beslist moet gaan zien. Toegang 18 jaar. De Commissie van Zomer feesten startte gisteravond met de eerste Bergenrit. Zestig chauffeurs reden mee in deze autopuzzletocht. De routebeschrij ving bestond uit 61 aanwijzin gen, en de lengte van het traject was 27,6 K.M. Dit langs de weg puzzlen per auto is en blijft voor de scherpe opmerker altijd een intelligent spelletje en men raakt meteen met de omgeving van het mooie Bergen vertrouwd. De voorzitter van de commis sie Zomerfeesten, de heer A. Verhoeven, reikte in het Park- Hotel met een prettig woord de prijzen uit. In de A-klasse was de heer G. Biesheuvel eerste prijswinnaar met 4 str. pnt. Tweede was de heer Wijkstra met 13 str. pnt, en de derde prijs voor de heer Borgeling, eveneens met 13 str. pnt. In de B-klasse verscheen de heer A. v.d. Veer als eerste met nul str. pnt aan de finish, de heer J. S. Glastra was tweede met 30 str. pnt en de heer J. H. Bleyn de derde met 50 str. pnt. Gasfornuizen A. C0PPENS en Zn Het comité Zomeravondcon certen, waarin zitting hebben de burgemeester van Bergen (voor zitter), mevrouw M. J. Hauber- Brugman, mevrouw Lenie Hen- ning (zangeres), ds A. B. Bekius, ned. herv. predikant te Bergen, de heer H. K. Finkensieper (com missie Zomerfeesten), mr H. van Ree, voorzitter Volksmuziek school Bergen/Schoorl en Jan Slot, organist van de Ruinekerk, belegden maandagmorgen 1.1. een bijeenkomst in café-restau rant, „Het huis met de Pilaren waarbij de pers was uitgenodigd. De voorzitter, de heer de Rui ter, opende deze bijeenkomst en zei, dat de Commissie onze prachtig gerestaureerde Ruine kerk, met zijn akoestische ruim te, in de zomermaanden, buiten de normale zondagsdiensten, nu eens wil gebruiken voor het ge ven van een reeks zomeravond concerten om zodoende op deze wijze wat meer bekendheid te geven aan de vocale en instru- Geheel onverwacht overleed de vorige week de heer Z. A. van Soest, oud-hoofd der Christelijke Nationale school te Bergen. Deze in leven zeer sym- patieke oud-leraar was een uit stekend paedagoog en een op recht kindervriend. Hij was be stuurslid van de Oranjevereni ging, waarvan hij het secreta riaat beheerde. Zijn jaarversla gen waren altijd knappe staal tjes van stijl en woordenkeus. De Oranjevereniging verliest in hem een ijverig en zeer gewaardeerd medewerker. De teraardebestelling vond plaats op de algemene begraaf plaats. Zaterdagmiddag j.l. werd het stoffelijk overschot van de heer. van Soest ten grave gedra gen. Verschillende hoofden der scholen en leerkrachten bij het onderwijs, leden van het bestuur der Oranjevereniging, familiele den vrienden en kennissen, volg den de baar. Aan de met bloemen bedekte groeve sprak de heer Swager- man, Hoofd van de Dacosta- school te den Helder. Namens de Oranjevereniging sprak de heer J. Swaag, die in herinnering bracht de prettige wijze waarop het bestuur altijd met de heer van Soest samengjewerkt heeft. Vervolgens sprak een vriend van de overledene, de heer Tholen, en richtte ds Bekius troostvolle woorden tot de naaste familie leden. Tenslotte dankte de oud ste zoon allen voor de betoonde belangstelling. mentale kunst in het dorpsgebeu ren. Dit zou dan tevens een spe ciale attractie zijn voor de bad gasten. De voorzitter van de Volks muziekschool mr van Ree, deel de mede, dat verschillende be kende musici en zangeressen zich bereid hebben verklaard aan de ze zomeravondconcerten deel te nemen. Donderdagavond 29 juni, is in de eerste van de reeks te geven concerten opgetreden „Het Hoorns Kamerkoor", o.l.v. Wil lem Talsma. Wedvlucht Chateauroux, Af stand 687 K.M., gelost zaterdag j.l. 6.30 uur. uur 1. H. Timmer. 17-28-00 2. P. Schaaper. 17-12-00 3. N. v.d. Kamer 17-41-00 4. P. Brakenhof. 17-45-14 5. Th. Houtenbos. 18-46-00 Wedvlucht St-Ghislain Hornu, afstand 255 K.M., gelost zondag j.l. 7 uur. uur 1. H. Timmer. 10-08-00 2. P. Brakenhof. 10-13-30 3. Th. Houtenbos. 10-14-30 4. M. Zuidema. 10-17-40 5. F. de Vries. 10-19-18 6. C. Pijper. 10-18-40 7. K. Postma. 10-21-40 8. v.d. Meulen. 10-23-10 9. G. Overpelt. 10-23-00 10. H. Weijers. 10-25-50 11. P. Schaaper. 10-26-10 12. N. v.d. Kamer. 10-26-39 13. G. Kooy. 10-31-40 Giro-betalingen Ter vermijding van de hoge incassokosten, verzoeken wij on ze kwartaal-abonné's het ver schuldigde bedrag a f 1.45, voor het 3e kwartaal 1961 te willen storten op onze giro-rekening no. 147071, ten name van C. Oldenburg, Schoorl Bij voorbaat vriendelijk dank De Uitgever SCH00RLSE GEMEENSCHAP Agenda V.V.V, Schoorl Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. Bridgen, elke maandagavond 7.45 uur hotel De Roode Leeuw te Schoorl. V.V.V. Groet-Camperduin Zaterdag 1 juli Ronde om Groet Elke Dinsdagavond Klaver jassen bij Kerkmeer, strand Cam perduin, 8 uur. Elke woensdagmiddag duin wandeling, vertrek Kerkbrink te 14.00 uur. Wijzigingen voorbehouden, zie nadere aankondigingen op de V.V.V. borden. BERGEN AAN ZEE De fietsenrace, het eerste on derdeel van het seizoenprogram ma, dat door de Commissie van Zomerfeesten te Bergen aan Zee, voor kinderen van 36 jaar op het van Wijckplein werd georga niseerd, is weer achter de rug. De vrolijk wapperende vlag gen en de stralende zon maakten dit kinderfeest tot een kleurig en levendig schouwspel. Acht en twintig kinderen be- kampten elkander voor de bo venste plaats. Enkelen van hen koersten in hun haast op het pu bliek in. Als eerste prijswinnaar kwam de 3-jarige Dick Boon uit de race tevoorschijn. De tweede prijs ontving Paulette Hollenberg. De andere deelnemende kinderen kregen een feestmuts opgezet en mochten elk een prijsje uitzoe ken. Het was een leuk kinderfeest. SCHOORL VVV GROET- CAMPERDUIN Dank zij het prachtige zomerweer vond, onder grote belangstelling, zondag j.l, op het strand te Cam perduin een schatgraverij plaats. Ruim 60 kinderen namen hieraan deel. Zij wisten al vrij gauw de diverse prijzen naar boven te to veren. Door de V.V.V. waren hiervoor mooie prijzen beschikbaar gesteld, terwijl ieder deelnemend kind op ijs en snoep werd getrac- teerd. Hier volgen de gelukkige prijs winnaars: Kinderen van 6 tot 8 jaar: le prijs Huib Druiven 2e prijs Carla v. d. Linden 3e prijs Robby Koelewijn 4e prijs René Colle 5e prijs Corrie Leegwater Kinderen van 9 tot 12 jaar: le prijs Enny Hensen 2e prijs Lyda Minkema 3e prijs Marijke de Ruyter 4e prijs Ada Oud 5e prijs Willy Jansen ZONDAGSDIENST ARTSEN DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan 's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. (Sigma Fortest) 4 maal getest, dus 4 maal meer zekerheid Hereweg 34, Schoorl, Telef. 388 Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 Voor een goede haarverzorging KAPSALON Plein 9, tel. 2104, Bergen (Ingezonden mededeling) aDaaDDaDaaaDanaDDaanaaaa □□□□□□□□□□□□□□□□□□□DQQQQ BERGEN 2 Juli Dr. BULSTRA Telefoon 3130 SCHOORL 2 juli Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1