Altijd liever IVOROL V uilnisophaaldienst WATERSTANDEN Raadsvergadering Schoorl J. M. Wittebrood Co. Laag water te Camperduin Niet van onze stand J. M. Wittebrood Co. BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. Stella's sleutel Dr. Petra speelt het klaar 14 jaar Nog minderjarig Remington Roll-A-Matic KERKDIENSTEN SIWA 5e Avondvierdaagse ten einde Jaap liep op klompen Collecte Maandagmorgen en woensdagmiddag Maandagmiddag en donderdagmorgen Dinsdagmorgen en donderdagmiddag Dinsdagmiddag en vrijdagmorgen Woensdagmorgen en vrijdagmiddag Dan zekér van frisse mond en witte tanden f 15.— JULI v.m. n.m. 4 2.16 - 2.59 5 3.18 3.53 6 4.27 4.58 7 5.33 6.05 8 6.45 6.15 9 7.14 7.50 10 8.09 8.39 11 8.55 9.23 Burgerlijke Stand BERGEN Gevonden en verloren voorwerpen Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor SCHOORL ALKMAAR WASCOMBINATIE f 598,— GEMEENTE BERGEN Nh. De directeur van het Bedrijf Gemeentewerken te Bergen Nh. maakt bekend, dat in verband met de volledige invoering van de vijf-daagse werkweek, de wijkindeling voor de vuilnisophaaldienst met ingang van maandag, 3 juli 1961, als volgt is vastgesteld: Bergerweg, Groeneweg, Nesdijk, Oude Bergerweg, Turfweg, Achter weg, Jaap Weyandweg, Piet Boendermakerweg, Foeke Kamstraweg, J. M. Graadt van Roggeweg, Kogendijk, Jan Apeldoornweg, Filars- kiweg, Colnotweg, Tjipke Visserweg, Matthieu Wiegmanweg, Leo Gestelweg, Tuindorpweg, Van Blaaderenweg, Willem Reijersweg, Spoorlaantje, Oosterweg, Van Borselenlaan. Natteweg, Van Borselenlaan, Zakedijkje, Westerweg, Zuurvensweg, Kerkedijk, Landweg, Beatrixlaan, Elkshove, Irenelaan, Margrietlaan, Marijkelaan, Prins Bernhardlaan, Oranjelaan, Russenweg, Jan Olden- burglaan, Prins Hendriklaan, Nassaulaan, Emmalaan, Waldeck Pyr- montlaan, Dr. van Peltlaan, Russenplein, C. S. Adama van Schel- temaweg, Notweg, Duinweg, Breelaan, Plein, Noordlaan, Zuidlaan, Reigerslaan, Kievitslaan, Eikenlaan, Lindenlaan, Vinkenbaan, Zwar- teweg. Guurtjeslaan, Rondelaan, Komlaan, Hertenlaan, Boslaan, Beukenlaan, Van Reenenpark, Kastanjelaan, Vijverlaan, Prinsesselaan, Renbaan laan, Stationsstr., Berkenlaan, Kerkelaan, Hoflaan, Kerkepad, Merelhof, Oude Prinsweg, Raadhuisstraat, Kerkstraat, Dorpsstraat, Ruïnelaan, Karei de Grootelaan, Middenpad, Kleine Dorpsstraat, Fransesteeg, Hoopweg, Boendermakerhof. Kruisweg, Jan Jacoblaan, St. Antoniusstraat, Molenstraat, Beemster- laan, Molenkrochtlaan, Loudelsweg, Retraitehuis, Stroomerlaan, Gas- weg, St. Adelbertuslaan, Maesdammerlaan, Spaansepad, Burgemeester Lovinklaan, Wilhelminalaan, Studler van Surcklaan, Meerweg, Broek- beeklaan, Geestweg, Meerwijklaan, Lijtweg, Verlengde Geestweg, Midden Geestweg, Doorntjes, Mezenlaantje. Bergen aan Zee, alsmede Eeuwigelaan, Buerweg, Nachtegalenlaantje, Jan Tooropweg, Vincent van Goghweg, Slotrampweg, Wiertdijkje, Voert, Heerenweg, Oude Heerenweg, Sluislaan, Mosselenbuurt, 't Oude Hof. De directeur voornoemd, J. P. BLAUW (Ingezonden mededeling) Vrijdagavond, zondagavond, dinsdagavond te 8.30 uur De grandioze film van Carol Reed William Holden, Sophia Loren en Trevor Howard in 18 jaar (The Key) met Oscar Homolka, Kieron Moore, Bernard Lee en Bryan Forbes Jan de Hartog's boek .Stella' meesterlijk verfilmd Zaterdagavond, maandagavond te 8.30 uur Zondagmiddag te 2.30 uur De vrolijke geschiedenis van een dorpsdokter Marianne Koch. Rudolf Prack in (Die Landarztin) met Friedrich Domin en Rudolf Vogel Lachen is de beste medicijn Woensdagavond, te 8.30 uur Donderdagavond te 7.00 en 9.30 uur De aangrijpende film Paula Wessely, en Vera Tschechowa in (Noch Minderjahrig) 18 jaar met Toni Puschelik, Erik Frey en Peter Parak Een moedige film over de gevaren die de jongemeisjes van tegenwoordig bedreigen Vrijdagavond kwam de raad bijeen voor het behandelen van een aantal stukken, die echer geen van allen reden gaven tot discus sie. Niet dat hierover niets te zeg gen viel, doch de stukken worden de raadsleden al op een dusdanig tijdstip toegezonden, dat men alle tijd heeft deze van te voren reeds zodanig te bestuderen, dat lange discussies tot het verleden gaan behoren, althans zolang het geen stukken betreft, wier inhoud de nieuwe weg aangaan. En gezien geen der stukken hierop betrek king had, kon men dus in een vrij snel tempo de hamer in han den van Burgemeester Bergh, ho ren vallen, met de traditionele zin die eindigt met aldus besloten Uit de ingekomen mededelingen bleek, dat een schrijven was bin nengekomen van Ged. Staten, houdende bericht, dat geen be zwaar bestaat tegen de uitgave ad 140.000,geraamd in de 12e wijziging van de begroting voor de dienst 1961, voor de kosten van stichting en inrichting van een R.K. Kleuterschool te Catrijp. Het gemeentepersoneel zal vol gens agenda stuk no. 6 een uitke ring ineens ontvangen met inacht neming van de daarvoor vastge stelde richtlijnen. Dergelijke me dedelingen doen we graag, temeer daar dit voor de vrouwen van het gemeentepersoneel een aange naam geluid zal zijn. De voormalige woningen van de woningbouwvereniging Schoorl zullen worden verbeterd, Met deze voorzieningen zullen de vol gende bedragen gemoeid zijn: gewoon onderhoud 17.622. bijzonder onderhoud 25.031. verbeteringen welke geen huur verhoging met zich meebrengen 8.762.— verbeteringen welke wel huurver hoging met zich medebrengen 22.991. Dit laatste brengt echter geen moeilijkheden met zich mede, want alle huurders hebben zich reeds accoord verklaard met deze huurverhoging. Ten behoeve van de uitbreiding bouwkern Groet zijn de laatste stukken benodigde grond aange kocht. Het laatste voorstel betrof het perceel van de dames A. en A. Orij en heeft een oppervlakte van 518 ma. De rondvraag had alleen de in teresse van Mevr. Jansen-Bree- vaart, die de aandacht vroeg voor het vervuilde strand. Bergen aan Zee heeft in deze een zeer schoon strand en bovendien vond spreek ster het voor Schoorl geen recla me. Burgemeester Bergh beloofde hier aandacht aan te zullen schen ken. Spreekster had trouwens nog een zeer prettige mededeling in deze vergadering. Eén dezer da gen was n.l. het bericht binnen gekomen van een verhoogde uit kering uit het gemeentefonds voor 1959, bedragende ƒ31.987.en voor 1960 een bedrag van 134.345.—. Hiermede zijn een deel der ge meentelijke zorgen weer even van de baan zullen we hopen. voor Uw oude defecte scheer apparaat bij aanschaf van nieuwe Breelaan 29 - telef. - 2204 Bergen Avondvierdaagse deelnamen, slechts 27 op deze 5e Avondvier daagse het zilver verdienden. Onder hen bevond zich ook Mevr. Louwe-Wittebrood, die als voorbeeld van alle andere gehuw de vrouwen genoemd mag wor den. Volgend jaar zal dat Mevr. Delver-Veuser zijn, die nu reeds de 4e keer achter de rug heeft en met eenzelfde halstarrigheid aan deze marsen deelneemt, als eerst genoemde. Ook de jeugd, althans velen van hen, vertonen dezelfde karak tertrek. Van hen noemen we Wim Jansen uit Groet, die ondanks zijn handicap met een bijzondere wils kracht zijn Avondvierdaagse uit liep. Geen mens zal hem zijn extra prijs wegens een bijzondere pres tatie misgund hebben, evenals de persoonlijke leidersprijs, die voor de heer Koeman was en deze ver diende met zijn voortreffelijke lei ding aan de groep van de O.L. School aan de Molenweg. Deze groep kwam ook in aanmerking voor een groepsprijs, evenals alle andere groepen. De laatste avond gaf weer een bijzonder feestelijke aanblik. Voorafgegaan door de jeugd drumband van Bergen's Harmo nie, met daar achter het fanfare korps „De Vriendschap" trokken de deelnemers, gadegeslagen door het gehele raadscollege, door het centrum van het dorp, om via de Laanweg op het raadhuisplein te eindigen. Toen zaten de kilome ters er voor dit jaar weer op. Het eerste lustrum is hiermede vol bracht en vol vuur en enthousi asme zal het bestuur van onze plaatselijke wandelsportvereniging zich in de toekomst gaan voorbe reiden voor de eerste van het tweede lustrum. Voor vissers en verkeer langs het strand (Hoog water plm. 6 uur vroeger) VAN 12 JUNI TOT 19 JUNI 19G1 Geboren Maria Cornelia, d. v. van der Steen, Gerardus W., en Masteling, Gertru- da M.; Anna Maria Wilhelmina, d. v. Kle verlaan, Reinier N., en Paping, Anna M. W.; Johan Godfried, z. v. Schölvinck, Ro bert G., en Luns, Elisabeth C.; Gerard Aat, z. v. Hartzuiker, Gerrit, en Wiersma, Maria J. Ondertrouw Van Wickeren, Arnold C., 26 jaar, Amsterdam, en Feijen, Wilhelmina M., 22 jaar; Ronner, Sijbren, 26 jaar, Purmerend, en Mienes, Marijke A., 22 jaar. Getrouwd geen. Overleden geen. 5 t/m 13 JUNI 1961 Gevonden snelbinder met haken, bankbiljet, ge ruite badtas met inhoud, blauw kin derjasje, zwarte vulpen, gele porte monnee met inhoud, schooltas met boeken, zwarte portemonnee met in houd, bruin hondje, groen dames jasje, zwart hondje, kinderbril, jon genssandaal, zwarte damesschoen, portemonnee met inhoud, gouden ze gelring met blauwe steen. Verloren: tas met schriftelijke bescheiden, bril in etui, plastic bal, rode portemon nee, (portefeuille model), portefeuille met paspoort, plastic portemonnee met inhoud, zwart jack, vulpotlood zwart, beige damestas, jongens jas donkerblauw, beige meisjesmantel, lipssleutel, zonnebril, portefeuille inh. toeristenkaart met foto's, bril zonder montuur, grijze vulpen, bruine portefeuille met inhoud, sleutels. Inlichtingen zijn te bekomen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Ber gen Nh. uitsluitend werkdagen tus sen 10 en 11 uur. voor Optiek en Hoflaan 2 - Bergen 2 JULI BERGEN NED. HERV. GEMEENTE in de Ruinekerk v.m. 10.15 u. Ds. Bekius HERVORMDE KAPEL REHOBOTH v.m. 10 uur Ds L. Lagerweij, Den Haag. GEREF. KERK v.m. 9 en 10.30 uur en n.m. 7.30 uur Ds R. v. den Berg LEGER DES HEILS (Dorpshuis) zondag v.m. 10 uur. Samenkomst, v.m. 11.30 uur Zondagschool. Donderdag n.m. 2 u. Gezinsbond voor vrouwen, Dinsdagavond 7 u. Breelaan 5 Jeugdbond v. jongelui NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur te Schoorl Ds J. van de Graaff, Heiloo v.m. 10 u. te Groet Ds. C. M. de Jong REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10,30 uur Ds. J. Breukink Evang. Luth. gemeente v.m. 10.15 u. Ds. J. J. F. Herrmann Kerkkoffie Een volkomen verouderd begrip? Mochten jullie toen je vier jaar was ook niet met ,,jopie-van-om- de-hoek" spelen, omdat ie niet „van onze stand" was? Vonden jullie dat toen ook zo'n daveren de onzin? Je kende alle vieze woorden en platte uitdrukkingen die dat ventje gebruikte, immers allang. Nou, wat was er dan tegen de omgang met Jopie? Maar och, als kleuter leg je je nog wel neer bij de bedenkingen van je ouders. Er is binnenshuis ook een heleboel te spelen, met een potlood en een stukje papier ben je weer een hele tijd zoet VERLIEFDHEID DOET ZIJN INTREDE Dan komt er later in het leven weer een periode dat je gecon fronteerd wordt met hetzelfde idiote standsbegrip. Dat is de tijd dat de verliefdheid z'n intrede in je bestaan gaat doen. Dan wordt er gevraagd wat hij of zij eigenlijk voor opleiding volgt en wat of zijn of haar va der uitspookt om de kost te ver dienen. Het is dan maar te ho pen dat de verstrekte inlichtin gen in goed aarde vallen! Maar al te vaak wordt er lang gewikt en gewogen en valt de uiteindelijke beoordeling sterk negatief uit. Zo zijn ouders nu eenmaal Waarom maken ouders zich toch zo dik over „stand". Het gaat er toch maar om of je van een jongen of een meisje houdt? Liefde is het belangrijkste, de rest past zich daar vanzelf bij aan. Zo zien wij het en het is ook het belangrijkste in een huwelijk, dat zien we wel juist. Ik heb er lang over nagedacht en het eerlijk gezegd niet begre pen, waarom onze ouders over het algemeen zo op stand ge steld zijn en daar zo naar kijken. Totdat ik een oude heer ontmoet te. We kwamen toevallig in ge sprek over dat onderwerp en die heeft het me eens haarfijn uitgelegd. „Ouders die van hun kinde ren houden en dat doen goede ouders natuurlijk hebben het beste met hun kinderen voor. Ja, zo zijn ouders nu eenmaal!" Hij glimlachte. „Kijk, het is nu eenmaal zo, dat ouders een veel jarige ervaring hebben in het hu welijk. Zij zijn óók met liefde voor elkaar begonnen en hebben óók gedacht, dat het met de lief de alleen wel gaan zou, maar al le getrouwden komen er vroeg of laat achter, dat er in een hu welijk nu eenmaal méér komt kijken dan liefde alleen". Verwonderd keek ik hem aan. „Als je even nadenkt zul je het begrijpen," ging hij verder. „In al die lange jaren huwelijk ge beurt er van alles, dat is logisch nietwaar. Je blijft niet altijd de ander naar de ogen kijken. Lang zaam maar zeker wil ieder van de twee huwelijkspartners zich zelf zijn. Mileu en normen. Het is namelijk zo, dat jonge mensen die verliefd worden, in deze liefde tot alles bereid zijn en dat is natuurlijk goed en mooi. Ze brengen offers voor elkaar en ieder laat eigenlijk een stukje van zichzelf schieten, wan neer hij of zij bemerkt, dat de ander die of die eigenschap of aanwensel of wat dan ook niet prettig vindt. Maar in de loop der jaren is dat niet vol te hou den. Dan wil en moet een mens zichzelf worden en zijn. Oh ze ker, er worden nog genoeg of fers voor elkaar gebracht, maar een heleboel andere dingen zijn niet langer tegen te houden. Dan treedt pas duidelijk aan de dag, dat die twee mensen die dachten één te zijn, in wezen twee totaal verschillende eenhe den vormen. De liefde is dan het bindende element, maar de ver schillen treden duidelijk aan de dag. Zijn die verschillen heel erg groot, dan gaan die op den duur hun invloed uitoefenen. Men gaat zich aan elkaar ergeren en dan is de kans groot, dat het heel moeilijk gaat worden. Ouders weten dit uit eigen er varing. De jongen of het meisje dat mee naar huis wordt ge bracht, is hen misschien heel sympathiek, maar wanneer er een groot standsverschil is, dan weten de ouders, dat die jongen of dat meisje dus in een totaal ander milieu met andere normen is grootgebracht dan hun eigen kind. Zij weten, dat dit later na jaren huwelijk, wanneer jullie je zelf wilt zijn, het verschil tussen jullie ernstig zal vergroten. Ze weten dat er grote moeilijkheden uit kunnen voortvloeien en dat willen ze voorkomen, door nu al in het begin als het even kan een verbintenis te voorkomen." een degelijk stuk werk voor een lage prijs Breelaan 29 - telef. 2204 - Bergen Een moeilijke beslissing. Ik heb over wat die oude heer mij vertelde, eens ernstig nage dacht. Ik heb gekeken naar het huwelijk van mijn eigen ouders en naar dat van anderen en ik heb gezien, zoals jullie dat ook kunnen zien, dat hij gelijk heeft. Ik weet dat mijn ouders dolveel van elkaa* houden en toch weet ik Ook, dat vader zich weieens aan moeder en moeder zich wel eens aan vader ergert. Maar ze laten het nauwelijks merken, want och die kleine verschillen vangen ze wel op. Maar ik kan me indenken, dat wanneer er een groot standsverschil zou zijn tus sen mijn vader en moeder, ze zich veel meer aan elkaar zou den ergeren en dat dit in vele jaren huwelijk tenslotte tot grote narigheid zou leiden. Zo ben ik een heel klein beet je gaan begrijpen waar het om gaat. We kunnen het allemaal begrijpen. Maar aan de andere kant geef ik dadelijk toe, dat het echt niet mee valt wanneer je zelf hals over kop verliefd bent, om heel nuchter daar aan te den ken en dan zo'n ander maar te laten schieten. En toch zullen we tijdig een juiste beslissing moe ten nemen! Tony Spijkerman. Koop Rietveld's kwaliteit panklaar bereid SCHOORL TELEFOON 02209-279 Wild bestellen Rietveld bellen De vijfde Avondvierdaagse is weer voorbij. De weergoden wis ten deze lustrumtocht te waarde ren met prachtig wandelweer, waarvan de in totaal 360 deelne mers ten volle wisten te genieten. Opnieuw trok deze Avondvier daagse dus een ongekend groot aantal deelnemers, die hoofdza kelijk uit zeer jeugdigen bestond. Behalve een groot aantal indivi- duelen werden ook een aantal groepen ingeschreven. Uit War- menhuizen verschenen aan de start de w.s.v. „De vlugge voet jes" en twee groepen van de St Vincentiusschool. Uit Schoorl was het de O.L. School aan de Molenweg, die on der leiding van de heer Koeman met een voortreffelijk groepje de 40 km. uitliepen als gold het de gewoonste zaak van de wereld. Dat het dit niet is, blijkt wel uit het feit dat van de 70 deelnemers, die de allereerste keer aan de Jaap Butter is een vrolijke levens lustige robbedoes. Hij zou dit jaar voor de vijfde maal de Avondvierdaagse lopen en daarmede het zilver verdienen. Jaap meende dit nu eens op klom pen te moeten doen en verscheen met dit uit de tijd rakend schoei sel aan de start. Op zijn klompen liep Jaap de 40 km uit en is hier mede de eerste, die deze wonder lijke prestatie behaalde. In de week van 3 juli tot en met 8 juli zal in Bergen en Ber gen aan Zee wederom een col lecte worden gehouden voor de Blinden. Verlicht hun last! Tast diep in uw beurs! Namens het comité: N. Boorsma-v. d. Molen.

De Duinstreek | 1961 | | pagina 2