99 99 BERGEN ONTVING KONINGIN JULIANA De Molenkrocht" Kwaliteits artikelen Meester B. Strubbe ten grave gedragen V oetbalwedstrijd Uitreiking Mulo-diploma Berger Luchtpost" Bergens Klein Vrouwenkoor Auto-Ralley Schooldag R MEIJER „Subsidie" tentoonstelling van K.C.B. SCH00RLSE GEMEENSCHAP Areola Films van week tot week VRIJDAG 21 JULI 1961 38c JAARGANG No. 29 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Duizenden badgasten en dor pelingen waren de vorige week saamgestroomd in het dorp Ber gen, om Hare Majesteit Koningin Juliana te begroeten. In dichte rijen stond men langs de Breelaan en Raadhuisstraat geschaard, waarlangs de Konin gin zou passeren. Velen hadden al van tevoren zich een goed plaatsje langs de weg verzekerd en wachtten geduldig op het tijd stip dat de vorstinne langs zou komen. Hun geduld is beloond geworden, want terwijl de zon bezig was het wolkendek te door breken en een stralend oranje zonnetje Bergen in haar mooiste feestkleed toverde, betrad de Koningin in gezelschap van dr M. J. Prinsen en burgemeester L. J. de Ruiter het Kerkepad, waar Hare Majesteit op waarlijk grootse en indrukwekkende wijze door Bergen's bevolking begroet werd. De honderden vlaggetjes waar mee op dat moment tegelijk enthousiast door de jeugd van Bergen gezwaaid werd, vormde één rood-wit-blauwe wolk, die dartel en speels, een echte spon tane groet werd. Daarna begaf Koningin Juliana zich met haar gezelschap in de Ruïnekerk, waar H.M. ontvangen werd door het dagelijks bestuur der gemeente, raadsleden, kerk voogden, predikanten, het dage lijks bestuur van de restauratie commissie en de voorzitters van de Oranjevereniging. Aandachtig luisterde de vorstin naar organist Jan Slot, die op het orgel impro viseerde. Daarna verwelkomde burge meester De Ruiter de vorstin en gaf architect C. W. Rooyaards een uiteenzetting over de historie en restauratie van de Ruïnekerk. Na de bezichtiging van de kerk overhandigde burgemeester De Ruiter de Koningin een prachtige aquarel van de Ruïnekerk, ver vaardigd door prof. Jaap Min. Uit de kerk tredend, betrad Koningin Juliana onder luid ge juich het podium, waar de vorstin even staande kon luisteren naar de zeshonderd kinderen, die on der bezielende leiding van mevr. Corry MoréeDol op uitsteken de wijze het pittige marslied .Holland" van Br. Hildebrand zongen. Na de zang werd de dirigente, mevr. MoréeDol, aan de Konin gin voorgesteld, die zich enige ogenblikken met 'haar onderhield. Daarna vertrok de Koningin met haar gezelschap naar het Bio- Vacantieoord te Bergen aan Zee. waar lang vertoefd werd temid den van de spelende kinderen. Moeilijk kon de vorstin zich los maken van dit herstellingsoord, want toen H.M. met haar gehele gezelschap op het punt stond te vertrekken, stapte de vorstin voor de tweede keer het Bio-Vacantie- Zaterdagmiddag j.l. werd op de algemene begraafplaats het stof felijk overschot ter aarde besteld van de heer B. Strubbe. die tien tallen jaren te Bergen achter de klas heeft gestaan. Hij was een van de oude onderwijzers, die nog in de oude dorpsschool aan de vroeger genoemde Schoolstraat (thans Ruïnelaan), vele Bergena- ren heeft onderwezen. Onder de belangstellenden bevonden zich enkele oud-leerlingen. De heer A. Pascha, die enige jaren plaats vervangend hoofd der Van Ree- nenschool is geweest, sprak aan de groeve. Mevrouw Strubbe, een nicht van de overledene, las daar na een citaat voor uit een boek, waarin werd gewezen op de ver gankelijkheid van het stoffelijke en de geest die blijft voortleven. Daarna dankte de schoonzoon van de familie voor de blijken van be langstelling. oord binnen, om nogmaals enkele ogenblikken te kunnen genieten van het samenzijn met de kinde ren. Onder het gezelschap bevonden zich de heer J. Miedema, voorzit ter van de Nederlandse Bioscoop bond en van het Vacantieoord, de heer W. K. G. van Royen, penningmeester, de heer J. M. P. Lugten, medisch adviseur en mej. Heetveld. Voorts waren aanwezig burge meester en mevrouw De Ruiter, dr J. Hemelrijk en C. W. Ellis, Wethouders van de gemeente Bergen en de gemeentesecretaris de heer W. de Vries. Zo eindig de dit bezoek van Hare Majesteit de Koningin aan Bergen en Ber gen aan Zee, dat zich kenmerkte door de bijzondere hartelijkheid, waarmee onze vorstin werd ont vangen. ker, Lex Bauer, Martien Gutter, Peter Henneman, Kees Henstra, Ton Jonkers, Tammo Meeden- dorp, Henk van der Poll, Wij nand Pon, Kees Schotvanger, Hans Vis, Rob Volkers, Marjan Buisman, Henny Buit, Janske Thomasz, Berta Vriesman. Slechts 1 candidaat werd afge wezen, maar kreeg een school diploma, omdat, aldus de heer v. d. Ploeg, zo'n leerling anders zonder diploma de woestijn wordt ingestuurd. Ten slotte richtte de voorzitter van de oudercommissie, de heer A. P. H. van Schaik, het woord tot de geslaagden en raadde hen aan zich de eerste zes weken volkomen te ontspannen en drukte hun op het hart, altijd met vreugde aan deze vier leer jaren te denken. Staatsexamen Aan het Koninklijk Conserva torium te Den Haag is voor het staatsexamen schoolmuziek ge slaagd, de heer Herman J. Zaal, te Bergen. TENNISPARK De gisteravond gespeelde voetbalwedstrijd tussen Bergens Brandweer en T.V.- en radio- artisten op het gemeentelijk sport park, trok veel belangstelling. Vele b- dgasten waren naar de Kerkedijk gegaan, om deze wel haast traditioneel wordende ge beurtenis gade te slaan, waarvan de baten ten goede kwamen aan het Comité Ouden van Dagen te Bergen. Een faire, sportieve wed strijd, die in een gelijkspel (22) eindigde. Strafschoppen beslisten tenslotte wie winnaar werd en dat geluk beleefden de T.V.- artisten. Voor het eerst in de geschie denis van het onderwijs van de openbare school voor ulo te Ber gen, gaf deze school de vorige week in een daarvoor bestemd lokaal een officieel tintje aan de uitreiking der diploma's, hetgeen geschiedde door de burgemeester van Bergen, de heer L. J. de Ruiter. Nadat het hoofd der school, de heer M. v, d. Ploeg, burgemees ter, ouders en leraren had ver welkomd, zette hij uiteen, waarom men hiertoe is overgegaan. Spr. vond, dat nu er zoveel een heden in de wereld zich melden, ook in het schoolwezen wat meer eenheid gebracht moest worden. Daarom dach.' men een kleine ge meenschap te vormen tussen allen wie dit onderwijs aangaat en zo de onderlinge band wat te ver stevigen. Tot nu toe was het de gewoonte, dat een leerling na zijn vierjarige studie zijn boeken kwam terugbrengen, even gedag zei, om daarna niets meer van zich te laten horen. Dit wilde spr. in de toekomst veranderd zien. Daarna gaf hij het woord aan burgemeester De Ruiter, die zei, dat dit een prettige taak voor hem was, dat het gemeentebestuur dit bijzonder op prijs stelt en veel be langstelling heeft voor de resulta ten van het onderwijs. Het is mooi, aldus spr., als je mensen ontdekt met wie je iets kunt op bouwen. Straks gaat een ieder zijns weegs, het hindert niet wat je doet, als je het maar goed doet. Weest dus dankbaar dit onder wijs te hebben genoten, het on derwijspersoneel heeft alles ge daan jullie de wijsheid bij te bren gen. Daarna reikte de burge meester met een hartelijk woord de diploma's uit aan: Jaap Bak- Duffel, 176 km, gelost 7.30 uur, zondag. 1. J. Wellerdieck 9-36-50 2. Th. Houtenbos 9-39-40 3. N. v. d. Kamer 9-42-00 4. G. Kooy 9-48-13 5. H. Weijers 9-44-13 6. Hajonides v. d. Meulen 9-44-35 7. M. Zuidema 9-48-35 8. G. Overpelt 9-48-00 9. F. de Vries 9-18-12 10. A. Stadegaard 9-49-50 11. C. Pijper 9-50-00 12. H. Timmer 9-54-21 13. G. de Waard 9-54-10 14. J. Out 9-56-50 15. P. Tiebie 9-58-08 16. P. Brakenhof 10-03-00 17. P. Schaaper 10-03-42 18. A. Heikels 10-13-10 19. W. Kuin 10-15-00 20. J. Dekker 10-40-00 Orleans, 565 km, gelost 7 uur, zon dag. 1. Th. Houtenbos 14-16-00 2. N. v. d. Kamer 14-23-00 3. F. de Vries 14-38-00 4. P. Brakenhof 15-20-00 5. A. Heukels 15-27-00 6. H. Timmer 17-19-00 7. P. Schaaper 18-20-00 8. Hajonides v. d. Meulen 19-27-00 9. A. Stadegaard 21-00-00 Na een onvergetelijke week in Llangollen doorgebracht te hebben keerde „Bergens Klein Vrouwen koor" weer terug. Het kwam oren en ogen te kort, om alles goed in zich te hebben kunnen opnemen. De organisatie was in één woord perfect! In hun competitie, waarin 18 koren uitkwamen en 7 landen vertegenwoordigden, heeft het onder de bekwame leiding van Klaas Venneker een vijfde plaats weten te bereiken. Een fraaie prestatie. In totaal hadden 29 landen ingeschreven, vertegen woordigd door ongeveer 180 koren, groepen. Het was met recht „broeder schap zingen". De volksdans groepen verschenen in nationale dracht, bont en fleurig, een lust voor het oog! „Bergens Klein Vrouwenkoor" was het kleinst deelnemende koor, 16 vrouwen. Dat hun zang in de smaak viel, bleek uit de in vitaties, welke het koor ontving: 1962 door Italië, 1963 door Zweden en 1964 door Tsjecho- Slowakije en Joegoslavië. Het hoogst aantal punten, ge geven voor 't vrije werk bedroeg in hun afdeling 92. Dit is aan 4 koren toegekend, o.a. aan „Ber gens Klein Vrouwenkoor". Hun vrije keuze was Aloeëtte van Jb. Geraedts. De jury (Internationaal) vertelde: „Aloeëtte was one of the most lovely songs we heard this after noon". De dirigent van de „Schola Cantorum" te Winnipeg vond Aloeëtte het mooiste lied, dat hij op 't gehele festival gehoord heeft. Hij verzocht, hem de par tituur te zenden. Een compliment voor componist en dirigent! Het zingen stond op zeer hoog niveau, het neusje van de zalm uit de zangwereld was er verte genwoordigd. De inwoners van Llangollen, de bewoners van Wales zijn hartelijk en gastvrij, zangers in hart en nieren. Naar wij vernemen is „Ber gens Klein Vrouwenkoor" uitge nodigd 27 juli a.s. een concert te geven in de Ned. Herv. kerk te Schoorl. We wensen dirigent Klaas Venneker en „Bergens Klein Vrouwenkoor" geluk met hun 5e plaats in de afd. Vrouwenkoren van The International Eisteddfod. Ondanks de aanhoudende re gen, die tijdens de gisteravond gehouden auto-ralley gestaag uit de lucht viel en waarvan de route uitgestippeld was door de heren De Koning en Van Eijck, is deze tweede autopuzzletocht voor de Commissie van de Zomerfeesten te Bergen een succes gewor den. Half zeven startte de eerste chauffeur van de acht en tachtig chauffeurs. In de A-klasse waren er drie onder hen met nul str.pnt. en had équipenummer 43 de meeste strafpunten. In de B-klasse was er niemand die zonder str.pnt. reed, wel ging équipenummer 54 met de meeste str.punten naar huis (244). Tij dens de prijsuitreiking heerste er in de dancing van „De Rustende Jager" een prettige stemming. De voorzitter, de heer Verhoeven, dankte in zijn opening de route beschrijvers, zij die aan een con trolepost gestaan hebben en voor al Bergens Brandweer voor de onmisbare hulp, waarop de com- nissie nooit vergeefs een beroep doet. Daarna werden de prijzen uitgereikt aan: A-klasse: 1. J. Slot. 2. P. Koomen, 3. G. H. van Dijk, 4. S. J. Glastra, 5. J. S. Glastra, 6. R. Slot, 7. N. Volkers, 8. A. Wijkstra, 9. Th. v. d. Putten, 10. N. Wagenaar en 11. L. Biesheu vel. B-klase: 1. H. Tobie, 2. Pop- pes, 3. P. Stad, 4. A. Gouverne, 5. Mevr. Koomen, 6. P. Zee, 7. Mej. Van Laar, 8. R. G. Langen- berg, 9. Touwen, 10. D. Ven en 11. SchuitemakerDiesfeldt. Ter afsluiting van het school jaar organiseerde de openbare school voor Uitgebreid Lager Onderwijs te Bergen zaterdag 1.1. een Schooldag, die in alle opzich ten uitstekend is geslaagd. Begunstigd door mooi weer, werd begonnen met een fietsen- rallye, die door de mooiste delen van Bergen en Egmond voerde. Het missen van 1 der 5 controle posten leverde telkens 25 straf punten op. Bovendien werd ge vraagd naar de totale leeftijd van het onderwijzend personeel, het aantal deuren in het schoolge bouw en de omtrek van het tegel plateau. De eerste prijs werd behaald door Marja Sevenhuysen met 7 strafpunten, de tweede door Cora de Waal met 14 strafpunten en de derde door Siene Muskee met 25 strafpunten. Het middagprogramma begon met gecostumeerde voetbalwed strijden. Peter van Driesel kreeg de eerste prijs bij de jongens, Elly den Das bij de meisjes. Vervol gens kruiwagenrace. Hier ging de eerste prijs naar Willex Peeters en Kitty Forrer. Tot slot kussen gevechten op de evenwichtsbalk. In de eerste groep werd Gerard Bakker overwinnaar, in de twee de Hans Alblas, in de derde Hein de Vries. Op de slotavond in de grote zaal van café-restaurant „Duin- vermaak" werden ook de prijzen uitgereikt voor de dam- en schaakcompetitie. De prijzen voor schaken gingen naar Kees Henstra en Ab Kooy, voor dammen naar Joop Mulder en John Schotten. Geslaagd Van de Van Brederode-school slaagden voor het Murmellius- gymnasium: Darja Berkhout en Rob Kok, voor de Rijks-hbs Rob de Graaff en Sander Wijer en voor het Chr. Lyceum Marika Evenblij. Zaterdagmiddag opende de voorzitter, de heer dr J. Pluis, een tentoonstelling van een aantal werkende leden, in „Kranen- burgh". Voor eventuele aanko pen kan een belangrijke subsidie worden verstrekt. Een schilderij van b.v. 500.kan de koper dan in het bezit krijgen voor on geveer de helft van dat bedrag. Dr Pluis sprak in het openings woord zijn vreugde uit over de grote belangstelling en over het feit, dat O. K. en W. dergelijke tentoonstellingen in deze subsidie regeling heeft opgenomen. Spr. vond het beschamend dat in deze tijd het kopen van kunstwerken op deze wijze moet worden gesti muleerd, terwijl men luxe brom mers, scooters, koelkasten, bont jassen e.d. koopt, maar men be trekkelijk weinig animo heeft voor het aankopen van kunstwer ken. Er zal bij de opvoeding van de jeugd meer aandacht moeten worden geschonken aan de studie van de kunst en de kennis daar van, dan zal de kunst in het leven van de mens een plaats krijgen die deze toekomt. Verschillende werken van di verse kunstenaars, o.a. van Groe- newoud-Kramer, Jaap de Carpen- tier, Dirk Trap en Mies Bloch, waren al spoedig verkocht. Het bestuur van de K.C.B. hoopt, ge zien de grote belangstelling bij de kopers, in Den Haag een hoger subsidiebedrag te verkrijgen. De tentoonstelling duurt tot 3 sep tember. Men kan daar prachtig werk zien van de achttien kunste naars, die hun werk daar tentoon gesteld hebben. □□□aacmEiaacic Bridgen, elke maandagavond 7.45 uur hotel De Roode Leeuw te Schoorl. Elke Dinsdagavond Klaver jassen bij Kerkmeer, strand Cam perduin, 8 uur. Zaterdag, 22 juli Klaverjasdrive, cafe De Bonte Koe, Catrijp, 8 uur. Ronde om Groet Zondag, 23 juli Schatgraverij op het strand bij pav. Kerkmeer, 2 uur. Uitg. v. V.V.V. Groet-Camp. Ronde om Groet. Donderdag, 27 juli Concert door Bergens Klein Vrouwenkoor in de N.H. Kerk te Schoorl, 8 uur Puzzlewandeltocht, uitg. v. d. V.V.V. Schoorl, start bij cafe Duin om 7.30 uur. V.V.V- Schoorl Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. V.V.V. Groet-Camperduin Elke woensdagmiddag duin wandeling, vertrek Kerkbrink te 14.00 uur. Wijzigingen voorbehouden, zie nadere aankondigingen op de V.V.V. borden. Er draait vrijdag, zondag en dinsdagavond een kostelijke explosieve film in de bioscoop zaal van „De Rustende Jager": Liefde, Dollars en Chianti is de titel daarvan. De hoofdrollen worden vervuld door Gina Lollo- brigida en Vittorio de Sica. Een jonge schatrijke weduwe, die uit New York naar het land van de zonnige Italiaanse bergen trekt, haar geboorteland, verwekt een blij weerzien onder haar verheug de vrienden. Ook de harten van de apotheker, burgemeester, een oud adellijke graaf e.a. prominen te figuren van dat dorp zet ze in vuur en vlam. Een film die u even vrolijk maakt als Italiaanse wijn. Een film voor elke leeftijd, aan vang 8.30 uur. Zaterdag, maandag en woens dagavond verschijnt er op het witte doek de spannende film: „Hier is Lemmy Caution", ge speeld door Eddie Constantine. Een opwindend avontuur, waar de andere hoofdrollen vervuld worden door: André Luguet, Frangoise Brion, Fran^oise Pre- vost en vele andere sterren. Een film voor 18 jaar, aanvang 8.30 uur. Donderdagavond worden er in het kader van het bijzondere pro gramma, twee voorstellingen ge geven, te 7 uur en 9.30 uur, van de bijzonder mooie, ontroerende film: „Op de drempel van het leven". Het verhaal speelt in een kraamkliniek te Stockholm, waar drie vrouwen, ieder met hun eigen visie op het leven, een kind ter wereld brengen. Deze film werd op het Xlle Internationale Filmfestival tweevoudig be kroond. Een film voor 18 jaar. Dan draait zondag en verder bij slecht weer, een film voor de teenagers, getiteld: „Echt iets voor Conny". Dit is anderhalf uur bruisend amusement voor iedereen, een film vol ritme, vaart en levensvreugd. Conny Fro- boess, Fred Bertelman, Rex Gildo e.a. passeren hier de rolprent. A.I., entree 0.75 en 1.- ZONDAGSDIENST ARTSEN iVeekitad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. KRUISWEG 6, BERGEN Finales A, B-Toarnooi op zaterdag 22 en zondag 23 juli Diepvries- en Koelkasten Here weg 34 Schoorl Telefoon 388 BERGEN 23 Juli Dr. POOT Tel. 02208-2423 SCHOORL 23 juli Dr. BRUST, Telefoon K 2209-288

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1