99 ff BIJEENKOMST IN HET .WITTE KERKjE" om een m Kwaliteits- artikelen Onfortuinlijke Bromfietser Mr. Janno in het Openluchttheater Gees van Dijk zong in de Ruïnekerk Th. VELDMAN „Berger Luchtpost" Bergense meisjes naar de V.S. Bergens Harmonie gaf uitstekend concert Muziekweken Films van week tot week SCH00RISE GEMEENSCHAP Concert VRIJDAG 28 JULI 1%1 38c JAARGANG No. 30 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Groot was de belangstelling voor de bijeenkomst in het Witte kerkje aan de dr van Peltlaan, dat uitging van de Gez. Evange lisatiecommissie. De heer E. F. v. d. Zee, predikant te Egmond aan Zee, verwelkomde de tal rijke aanwezigen en gaf daarna het woord aan de heer L. J. de Ruiter. Men heeft mij gevraagd aldus de heer de Ruiter, om wat te komen zeggen. Als burgemees ter van deze gemeente heb ik u weinig te zeggen. Vanavond spreek ik tot u als mens tegen over mens. Het is wel eens goed dat wij zo in de vacantie eens met elkaar praten. Ik wil van avond niet over uw ziel spreken, maar over het bestaan, het voort bewegen in de wereld. Als on derwerp is gekozen: Alles loopt ons uit de hand, maar God zet alles recht, men denke maar aan de zaak Eichman. Ons bestaan is goed geregeld, de regerings bestuurders houden alles in de hand, maar soms loopt het hun ook wel eens uit de hand. Hele maal schijnt alles toch nog niet te zijn geregeld, want onlangs ontmoette ik een groep jongeren uit West-Berlijn. Er waren daar tussen jongeren, die nog nimmer een paard in de weide gezien hadden. Spr. vond het jammer voor hen, dat ze zulk slecht weer troffen. Wij moeten echter trouw blijven aan Gods woord. Laten wij bedenken dat het God is, die een plan voor ons heeft weg gelegd. Tenslotte bracht spr. nog twee herdenkingen naar voren: n.l. Franco, die nu al vijfentwin tig jaar op het Gpdcuise zadel za en protestanten en socialisten uit zijn rijk heeft verbannen, en de herdenking van de opstand te gen Hitier, waarvoor tientallen mensen hun leven hebben ge geven. De volgende spreker was de heer v. d. Zee. Hij vergeleek, in verband met het thema „Alles loopt ons uit de hand", de mens met de arend, de arend die ruw en wreed zijn jongen uit het nest pikt, en ze het luchtruim ingooit om hun vliegen te leren. Zodra er echter gevaar dreigt voor dat jong, is diezelfde arend er om zijn jong op zijn brede vlerken weer naar het nest terug te bren gen. Wij mensen worden ook die vrijheid ingestuurd en moeten Waarschijnlijk verblind door een tegenligger, reed de zestig jarige Klaas Schoorl, uit Eg mond-Binnen, zondagavond 1.1. bij het Woud tegen een verkeers- paaltje, vanwaar hij met een her senschudding naar het St-Eliza- beth-ziekenhuis is vervoerd! Onder het motto: „Iets geheel anders", gaf mr Janno met zijn medewerkster mej. Erna, een uitstekende kindervoorstelling in het openluchttheater. Ongeveer vierhonderd kinderen, die een bonte kleurige vlek in het prach tig gelegen openluchttheater vormden, hebben genoten van de vrolijke Kruier (mr, Janno), die de kunst verstaat op prettige en sympatieke wijze met zijn jeug dige auditorium om te gaan. Zelfs liet hij de kinderen optre den, door te tekenen, liedjes zin gen en als hulp bij zijn goochel toeren, wat door sommigen met enthousiasme gedaan werd. Met het optreden van Choco, de enige zingende en sprekende negerpop in Nederland, liet mr. Janno jong en oud daveren van de lach. Aanstaande woensdag 26 juli komt de Haagse kindervriend met een geheel nieuw program ma onder het motto: „Vrolijke uurtjes", waarin Choco de neger, pop een nieuwe creatie ten beste geeft. maar zorgen op eigen wieken te gaan drijven. Het leven is ge vaarlijk, maar God is in die vrij heid ondergedoken en bestuurt het. Vele denken dat God niet be langrijk is, maar later gaan ze daar toch weer anders over den ken! Deze bijeenkomst werd op geluisterd door de bekende zan ger Piet Sybrandy, die zeven lie deren zong, waaronder His hands, en Er zijn geen grenzen aan Jezus' macht. Hij zorge ech ter dat zijn zang niet te fors bo ven zijn voortreffelijke gitaarbe geleiding uitkomt. Zij die de vorige week vrijdag avond naar de Ruinekerk zijn gegaan om het derde zomer avondconcert te beluisteren, zul len na het einde van dit pro gramma met voldoening de kerk hebben verlaten. De vele bezoe kers zullen zeer zeker hebben ge noten van het prachtige zingen van de sopraan Gees van Dijk, wonende te Bergen. Gees van Dijk, waarvan wij alleen maar wisten dat zij piano lessen gaf, heeft, die haar ken nen, wel een zeer grote en mooie verrassing bezorgd. Zij zong haar liederen met overtuiging, bezit een mooie zuivere gevoelige stem en zingt met een warmte die weldadig aan doet. De prach tige akoestiek van de kerk, de perfecte begeleiding van Ger- bcn Berg" f'a maakte dit alles tot een vocale en muzikale beleve nis. Haar programma bestond uit: Twee geistliche Lieder, a. Gott lebet noch, b Vergisz mein nicht van J. S. Bach, Agnus dei Goud - Zilver - Uurwerken (uit Kroningsmis en Kommet Ihr Sünder, van W. A. Mozart en Ave Maria van Cherubini en Magna res est amor van H. An- driessen. Gerben Bergstra speelde nog een viertal nummers: een Fan- tasio in G grote terts van J. S. Bach, Vater unser im Himmel- reich van D. Buxtehude, een sonate in D grote terts van Carl Philip Emile Bach en een Parti ta over de Avondzang, van Piet Post. Het was wel een bijzonder mooi zomeravondconcert. Woensdagavond 2 augustus a.s. zingen Lenie Henning (alt) en Peter de Vos (bariton), bege leid aan het orgel door de or ganist Jan Slot. Het concert be gint om 8.30 uur. Kaarten ver krijgbaar in het voorportaal van de kerk. Vilvoorde, afstand 195 km, gelost 9.30 uur: 1. F. de Vries 13-33-00 2. P. Schaaper 13-34-42 3. H. Timmer 13-36-35 4. G. Kooy 13-47-21 5. Th. Houtenbos 13-48-30 6. J. Pluister 14-06-40 7. P, Tiebie 14-09-00 8. H. Weijers 14-08-38 9. W. Kuin 14-17-00 10. G. de Waard 14-24-30 11. P. Brakenhoff 14-28-37 12. J. Wellerdieck 14-27-07 13. J. Out 14-47-Li 14. H. v. d. Meulen 14-51-42 15. J. Dekker 14-55-30 16. A. Henneman 14-58-33 17. M. Zuidema 15-05-31 18. A. Heukels 15-07-31 Wedvlucht Bordeaux, afstand 980 km, gelost zaterdag 22 juli: 1. H. Timmer, zondag 19-25 2. N. v. d. Kamer, maandag 11-50 Drie oud-leerlingen van de Middelbare Meisjesschool te Bergen hebben een studiebeurs gekregen van de American Field Service. Ze worden gedurende een jaar opgenomen in Ameri kaanse gezinnen en zullen de hoogste klas van een highschool volgen. De gelukkigen zijn Nies- je van Heusden te Alkmaar, An- nelies de Jong en Femke Nijdam beiden te Bergen. De 14e augus tus vertrekken ze, samen met an dere scholieren, met de „Water man" naar de Verenigde Staten. Na hun aankomst in New York zullen hun wegen uiteen gaan, want Niesje gaat naar Pennsylvania, Annelies naar Il linois en Femke naar Californië. De American Field Service stelt zich ten doel het begrip en de vriendschap tussen de naties te bevorderen. De vereniging is ontstaan als een privé en vrijwil lig ambulancecorps tijdens de eer ste wereldoorlog. In de tweede wereldoorlog werd het menslie vend werk voortgezet. Er wer den toen o.a. meer dan een mil joen gewonden vervoerd. Na de oorlog wilde men de AFS-tradi- tie voortzetten en, gedachtig aan het devies „wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", werd met het studiebeurzen-programma be gonnen. Net zoals de ambulance-chauf feurs in de oorlog met de mensen van andere landen leefden, hen leerden kennen en hen kennis deden maken met de V.S., net zo zullen de meisjes als AFS-stu- denten leven met de Amerikanen, die hen in hun gemeenschap op nemen, hen leren kennen en hen kennis doen maken met hun eigen land, Nederland. Wanneer ze na een jaar weer naar huis gaan, nemen ze deze kennis over de Amerikaanse le venswijze mee en zullen ze die onder hun familie en vrienden verspreiden. De meisjes zijn zich wel be wust, dat het niet alleen gaat om het doorbrengen van een plezie rig jaar in een ver land, maar dat ze een taak hebben te ver vullen. Zij presenteren als het ware een visitekaartje van hun eigen land. Maar de gedachte aan deze plicht drukt hen niet te zwaar, integendeel, ze zijn dolgelukkig, dat ze na een strenge selectie voor dit werk zijn uitverkoren en ze blaken van enthousiasme om hun opdracht zo goed mogelijk uit te voeren. De vorige week gaf Bergens Harmonie o.l.v. dirigent Kees Blokker een concert in de mu- ziéktuin aan de Hoflaan. In de beginne waren er nog vele plaat sen onbezet, maar zodra de mu ziek klonk, kwamen ook de be zoekers opdagen en kreeg dit uitstekende corps de belangstel ling die het verdiende. Het pro gramma dat ten gehore werd ge bracht bestond uit twaalf num mers: Floridamars van A. Duroc, Ouverture Maloja van F. Scho- ri, Bayerische polka met trom bonesolo door de dirigent, van G. Lohman, Rococo-suite van G. Boedijn, La Housarde van Gan- ne- Jakma, De goede oude tijd van Alb. Kappert, Reiweg (mars) van Latann^Mol, lm weissen Rossl, selectie van Bonatzki-Mel lema, Montevideo (Paso-doble) van Fisher-Selte, Donner en Blitz van Johan Straus-A. Del- haye, Under the double eagle (mars) van Wagner, Mol en Lynwood (mars) van J. Ord- Hume. De trombonesolo, gespeeld door Kees Blokker, klonk onbe rispelijk helder en zuiver. Alle nummers kregen een goede ver tolking en werden door het pu bliek met dankbaar applaus be loond. RAADSVERGADERING UITGESTELD Burgemeester en Wethouders hebben besloten de raadsverga dering. die aanvankelijk donder dagavond 27 juli zou worden ge houden, uit te stellen tot 27 augustus a.s. Zaterdag j.l„ 22 juli, is de Volkshogeschool Bergen weer begonnen met het organiseren van muziekweken, welke gehou den zullen worden tussen genoem de datum tot 5 augustus. Het is een cursus voor muziek liefhebbers, die viool, altviool, cello, luit, blokfluit, dwarsfluit, hobo, klarinet, piano spelen en over 'n goede zangstem beschikken. Het ensemble, dat uit alle cursis ten wordt gevormd, zal dit jaar motetten van Sweelinck, Okeg- hem, Schutz en J. S. Bach uitvoe ren en tevens een programma van volksliederen uit Zuid- en Oosteuropese landen gaan be oefenen. Aan de cursus zullen als do centen, solisten medewerken: Gis Distler-Brendel, cembalo, Nelly Brandenburg, dwars- en blokfluit, Nelly Duin, celo en viola da gam ba, Charlotte Förthmadn, mezzo sopraan, Elisabeth Schlemilch, sopraan en Hubertus Distier, viool en viola d'amore. Laatst genoemde heeft de hele muzikale leiding. Dit jaar staan J. S. Bach, Handel, J. Chr. Bach en Mozart op het programma. Naast de door de docenten-solisten te geven avondconcerten zullen in de twee de week de cursisten s avonds het podium van de zwarteschuur- concertzaal betreden in kamer- en huismuziekgroepen. In de Ruinekerk zullen door do centen-solisten en cursisten twee kerkconcerten gegeven worden. De muziekweken besluiten met de grote koor- en orkestavond van een speciaal voor deze ge legenheid geschreven opera, waar allen aan meewerken. De laatste twee concerten van dit programma vinden plaats in de Zwarte-Schuur bij nA* *TOude Hof", op zaterdag 29 juli, en zon dag 30 juli. De toegangsprijs is laag gesteld. Keuken- en badgeisers A. I. C0PPENS en Zn Vrijdag, zondag en dinsdag avond, elke avond twee voor stellingen te 7 uur en 9.30 uur, wordt in de bioscoopzaal van „De Rustende Jager" een film vertoond, waarover de pers in het gehele land uitbundige cri- tieken schrijft. Het Algemeen Handelsblad schrijft o.a.: Ze stormt als het ware, het gaat over de film „Nooit op zondag", waarin Melina Mercouri de hoofdrol speelt, de film binnen, toegejuicht door een koor van havenarbeiders, dat geen ogen blik aarzelt, als zij zich op de pier ondoet van overtollige kleding stukken en te water gaat, om haar zonder vorm van proces stuk voor stuk na te springen. En ze blijft stormenHet Parool schrijft: En fascinerend is het me lodietje dat de handeling begeleidt en deze kinderen van de zon, uit het aardse opheffend, de hemel laat binnendansen. Een film even zonnig en warm als het land waar hij gemaakt werd. Onstuimig, verrukkelijk, veroverend, is de critiek van de pers. Het is een komedie van grootse allure. U kunt er gerust de televisie voor laten staan. Een film voor 18 jaar. Zaterdag, maandag- en woens- avond kan men de nieuwste thril ler van Alfred Hitchcock op het filmdoek zien, waarin Janet Leich, Anthony Perkins en Vera Mil- les u laten huiveren van angst. Een geraffineerde intrige, die u van het begin tot aan het eind aan uw stoel gekluisterd houdt. Iedere middag jeugdmatiné met een speciaal Walt-Disney film festivalprogramma (bij slecht- weer). Alle rangen 50 ct. □□□DDDQDDDODoaaaaDaDDaaa Asittuda Bridgen, elke maandagavond 7.45 uur hotel De Roode Leeuw te Schoorl. Elke Dinsdagavond Klaver jassen bij Kerkmeer, strand Cam perduin, 8 uur. V.VV. Schoorl Woensdag 2 augustus Kinderspelen Burgem. Peeck- laan achter Ned. Herv. Kerk. Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. V»V.V. Groet-Camperduin Elke woensdagmiddag duin wandeling, vertrek Kerkbrink te 14.00 uur. Wijzigingen voorbehouden, zie nadere aankondigingen op de V.V.V. borden. BERGEN AAN ZEE Donderdagavond 20 juli gaf Bergens mannenkoor een concert in „Het Zeehuis" te Bergen aan Zee, o.l.v. de dirigente Mevr. C. Morée-Dol. Dit was het derde concert in een reeks van vijf. welke Bergens mannenkoor voor de vacantiegangers in het Zee huis verzorgt. Ook nu bleek dat het gebo den programma door de aldaar verblijvende gasten zeer werd ge waardeerd. Zij waren allen vol lof over de bijzondere homogeni teit van het koor en het aandach tig enthousiasme waarmede de verschillende nummers ten geho- ren werden gebracht. Voor de pauze werd net ern stige deel van het programma uit gevoerd. Hierin vielen vooral op een genuanceerde uitvoering van de negro—spiritual „Deep River" een stralend gezongen Domine Salva.c Reginam Nostram". Als laatste nummer voor de pauze klonk „Musica Proibita" van Gasteldon, waarin de heer N. Bleeker de solo verzorgde. De twee korte pauzes tussen de verschillende onderdelen van het programma werden gevuld met enkele declamaties, waarmee en kele leden van het koor een ent housiast applaus van hun aan dachtig gehoor gekregen. Na de grote pauze kwam het lichtere genre aan de beurt met o.a. enkele bewerkte volkslie deren. Vooral de geestige bewer king van het bekende ,,'k Heb mijn wagen volgeladen" door Lex Karsemeyer had door een pun tige uitvoering veel succes. Ter afwisseling zong hierna een zestal leden van het koor een paar moderne „songs", Dat dit ten zeerste in de smaak viel bleek wel uit de enthousiaste roep om een bissering van Johan Kaart's grote succes „Als 't effe kan", aan welk verzoek onmiddellijk werd voldaan. Het concert werd besloten met het bekende lied van Broeder Laetantius „Holland", waarna het koor een ovationeel applaus van het publiek ontving, dat hier mede zijn waardering niet onder stoelen of banken stak. Na afloop dankte de huisbe waarder het koor voor de ont spanning, die zij de vacantiegan gers had bezorgd. Hij feliciteerde de leden met hun dirigente, die haar „mannen" tot zulk een ent housiasme wist te inspireren. Hij wenste, het dit najaar veertig jaar bestaande koor veel succes in de toekomst. Hierna werd de avond in ge zellig samenzijn besloten. ARTSEN MeelMod DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. J. Oldenburgl. 3, Bergen, tel. 2788 Uitgebreide collectie Horloges SPECIALE COLLECTIE Gouden en Zilveren sieraden Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 ffVI' P»l#*r □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□O BERGEN 30 Juli Dr. BULSTRA Telefoon 3130 SCHOORL 30 juli Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1