Weekitfid 99 Ensemble Rudi Carrell HOERA WATERSTANDEN Laag water te Cam peril iiin ujij cjCLCin me.h Drukkerij C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl Dik Trom in Openluchttheater Vier gewonden na ernstige aanrijding Berger Luchtpost" Films van week tot week Fantasto in Bergen Vuurwerk ging niet door Zangavond Dierenbescherming Nieuw K.C.B. werk in „Kranenburgh" Bernardo's One Man Show Net een autopark T entoonstelling Groeter Kermis Filmavond Th. VELDMAN Zeldzame vondst Brand door hooibroci SCH00RLSE GEMEENSCHAP VRIJDAG 11 AUG. 1961 38c JAARGANG No. 32 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef wegens VAKANTIE GESLOTEN Voor een matig bezette toneel zaal van ,,De Rustende Jager", gaf gisteravond het Ensemble Rudi Carrell een voorstelling van zijn nieuw politiek cabaretpro gramma, dat de naam draagt van Schermutselingen. Deze naam heeft ze te danken aan de vijf schermen, die tijdens de voorstel ling op verschillende wijze ge bruikt worden. Daar tussen door beweegt dit jonge ensemble zich met zoveel bruisende vaart, dat het een genoegen is dit te bele ven. Ernst en humor in monologen en dialogen, parodieën en liedjes wisselen elkander af op beschaaf de wijze. Als we terugdenken aan de parodie op Urk, gebracht door het trio Carrell, Rowold en Eric Herfst, of aan de monologen van het bromnozeminnetje, en in het bad, uitstekend gecreëerd door Fiet Koster, het bloemen meisje uit My fair lady, door Jas- perine de Jong, Carrell's persifla- Gistermiddag engageerde de V.V.V. te Bergen voor de twee de maal Martin Vinjee's Jeugd- amusement, die een voorstelling gaf van: Dik Trom en zijn dorps genoten. Ruim vijfhonderd kinde ren hebben genoten van de avon turen en belevenissen van deze populaire jongensfiguur. Vele scènes, o.a. het op listige wijze af handig maken van geld van de vrek, het in de cel sluiten van veldwachter Flipsen, enz., kregen van de kinderen veel bijval. Dit gezelschap oogstte dan ook een dankbaar applaus, maar zal moe ten zorgen dat de gebruikte re- quisieten behoorlijk worden op geborgen, en deze niet tijdens de gehele verdere voorstelling zicht baar voor het publiek blijven. Het geeft een rommelig en ongezellig gezicht en ook de auto uit zicht. Jammer was het, dat er voor de voorstelling, die een half uur te laat begon, zich een onverkwik kelijk incident afspeelde, veroor zaakt door een jeugdige Berge- naar, die klandestien binnenge komen, met geweld verwijderd moest worden en veel hilariteit verwekte. Zaterdagavond vijf minuten voor zeven, vond er op de He renweg een ernstige aanrijding plaats. Een luxe wagen, bestuurd door de heer A. H. H. uit Am sterdam, die even links van de weg reed, zag de van de tegen overgestelde richting naderende autobus van de N.A.C.O. be stuurd door D. v. W., te laat, met het noodlottig gevolg, dat hij bij deze ontwijkingsmanoeuvre met volle vaart tegen een boom reed. In de luxe wagen bevonden zich twee volwassenen en twee kinde ren, die ernstig werden gewond. Zij zijn naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar vervoerd. Dr H. W. J. M. Poot verleende de eerste hulp. De luxe wagen is la ter door de kraanwagen van de firma Jac Met te Alkmaar naar garage J. Smit te Bergen ver voerd. De chauffeur van de Nacobus treft geen schuld. Wedvlucht Tergnier, zondag 6 aug., gelost 10 uur, aankomst: 1. H. Timmer 14-59-06 2. F. de Vries 14-59-31 3. W. Kuin 15-00-17 4. P. Brakenhof 15-09-10 5. Gebr. Houtenbos 15-09-38 6. G. Kooy 15-22-45 7. P. Tiebie 15-19-32 8. G. Overpelt 15-23-10 9. P. Schaapers 15-23-17 10. H. Wellerdieck 15-29-29 11. C. Pijper 15-38-36 12. M. Zuidema 15-58-00 ge, binnenkort in dit theater, de Goldrush, de danspantomime van Eric Herfst, het sluitstuk de po lonaise, dan zal dit ensemble on der artistieke leiding van Wim Sonneveld, muzikaal begeleid door Han Reiziger, in vele Ne derlandse theaters voor een wel kome verstrooiing zorgen, en zal er nog menig keer een enthou siast applaus klinken. Deze week nu eens geen films voor achttienjarigen in „De Rus tende Jager". Alle films zijn dan ook voor alle leeftijden. Vrijdag-, zondag- en dinsdag avond te 8.30 uur, kan iedereen genieten van „Marina", een film die een wervelwind van ritme voortbrengt, en waarin Renate Holm, Rocco Granata, Rex Gil- do en vele anderen met jeugdig vuur niet alleen ritme, maar ook vrolijkheid in de zaal brengen. Zaterdag-, maandag- en woensdagavond krijgt de bio scoopbezoeker gelegenheid de bijzonder mooie, warm mense lijke film „De kinderrechter" te aanschouwen, met in de hoofd rollen Heinz Ruhman en Karin Baal, een jeugdige filmster, die op haar zestien-jarige leeftijd ontdekt werd. en sindsdien een verrassende carrière maakte. Een zeer goede film. In het kader van het bijzondere programma, op de donderdag avondvoorstellingen te 7en 9.30 uur, verschijnt de prachtige documentaire van Francois Rei- chenbach: „Amerika zonder mas ker", op het filmdoek. Een film over Amerika, zoals het leeft en werkt, met zijn eeuwige voorlief de voor jeugd en vrijheid. Verder draait bij slecht weer op zondagmiddag de grote schla gerparade „Conny en Peter ma ken muziek", waarin buiten Con ny Froboess en Peter Kraus, Gus- tav Knuth, Walter Gross, Kurth Grosskurth e.a. medewerken. Entree 1.-en 0.75. Aan vang 2.30 uur. KERKCONCERT. Donderdag 17 augustus a.s. zal het laatste kerkconcert in de Ruïnekerk plaats vinden. De heer Simon C. Jansen, organist te Am sterdam, sluit met dit orgelcon cert de reeks concerten, die zich dit seizoen in een stijgende be langstelling mochten verheugen. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar in het voorportaal van de kerk op de avond van het concert. Aanvang 8.30 uur. REKTIFICATIE. De schrijfster van het hoofdar tikel in het vorige nummer van ons blad, over het congres We reldfederalisten te Wenen, en voorzitster van de afdeling Ber gen, mevrouw Meijers-Kehrer, wees ons op een paar fouten die per ongeluk in het verslag van de conferentie te Wenen zijn ge slopen. O.a. China wil niet met geweld het communisme prediken, maar verspreiden. En verder was moei lijk te begrijpen dat de Wereld federalist afschaffing van kern wapens niet helpt. Alleen alge hele ontwapening onder een we reldrechtsorde, zal vrede kunnen brengen. Bergen's V.V.V. bezorgde gis termiddag in het prachtige open luchttheater aan ruim elfhonderd kinderen een bijzonder prettige middag. Het Circus-Variété, ge presenteerd door Fantasto en Nan Miller, liet aan dit record aantal jongeren de verrichtingen zien van: Bernando met zijn po- nycavalerie, wat zeer in de smaak viel bij de jeugdige kij kers, de wonderlijke en geheim zinnige Oosterse prinses Fatima met haar hypnotische gave, die haar medium in de ruimte laat zweven op de punt van een zwaard, de drie grappig gedres seerde hondjes, mej. Erni, de tra pezewerkster, de goocheltoeren van Fantasto, de twee Bernan- do's met hun vermetele balan- ceerkunst op een fiets, Pepino de clown, kortom alles ademde een gezellige intieme kermissfeer. Vlot en met vaart werd dit pro gramma gebracht. Fantasto heeft dit groot aantal kinderen laten genieten van een uitstekende cir cusshow. Wegens de slechte weersom standigheden besloot de Commis sie van de Zomerfeesten te Ber gen zaterdagavond het vuurwerk niet te laten doorgaan. Dat vele mensen hier onkundig van waren, bewees wel de lange files auto's die zich vanuit Alkmaar naar Bergen bewogen, en de vele gas ten en dorpelingen die zich ver zamelden in het bungalowpark aan de Kerkedijk, de plaats waar de laatste jaren het vuurwerk wordt afgestoken. Velen bleven daar wachten, waarschijnlijk met de gedachte dat het zou door- gaan. Hadden ze echter goed ge keken, dan waren ze niet blijven slenteren, want nergens was er daar een spoor van vuurwerk te bekennen. Zoals uit de advertentie in dit nummer blijkt, wordt het vuur werk nu zaterdagavond 12 aug. afgestoken. De Bijbel Kiosk vereniging te Amsterdam, houdt op donderdag 17 aug. a.s., een zangavond in de Ruïnekerk te Bergen, m.m.v. de bekende radio - zanger Kees Deenik, welke enkele liederen ten gehore zal brengen en de samen zang leiden. Verder wordt medegewerkt door de organist, de heer J. Slot (H. Hugowaard), en de Gez. Chr. Gem. Zangverenigingen, o.l.v. de heer B. J. v. d. Veen (Alkmaar). De predikant is Ds. D. Visser. De avond vangt aan om 8 uur, toegang vrij. Aan komen lopenblauw-grijze poes, omgeving Nieuwe Berger- weg-Natteweg en een grijze poes, omgeving van Reenenpark. G. Schekkerman, Dorpsstraat 86, Bergen, Telefoon 2069. De z.g. subsidie-expositie, die thans enkele weken in „Huize Kranenburgh" is gehouden, werd niet alleen wat de verkoop der tentoon gestelde werken betreft een groot succes, ze werd dit ook qua belangstelling van het pu bliek. Talrijke Bergenaren en be zoekers van buiten bezochten de expositie. Het K.C.B. heeft besloten met ingang van a.s. zaterdagmiddag een gedeelte van de geëxposeer de werken te laten vervangen door andere. Er zal geen officiële opening plaatsvinden. Het me rendeel der doeken wordt echter door ander werk vervangen, ver vaardigd door de thans expose rende kunstenaars. De tentoonstelling is geopend dagelijks van 26 en van 810 uur. De vorige week gaf Bernardo's One Man Show op het open veldje aan de Karei de Grotelaan te Bergen een voorstelling. Zijn entrée als clown is verma kelijk en zijn stunt aan de trape ze, op vijftien meter hoogte, uit stekend. Alles wordt met een souplesse en zekerheid uitge voerd, dat bewondering af dwingt. Zijn balanceerkunst met ladder en stoel, op trapeze in de nok van deze gepavoiseerde tent, ontlokte bij de vele toeschouwers een warm applaus. Ook de spreid- stand op twee trapezes, in de nok, was een knap staaltje acrobatiek. Hij bewees hiermede in dit vak een prima artiest te zijn. BERGEN AAN ZEE De zon was de vorige week op een enkele dag, de vakantiegan ger goed gezind. Door haar toe doen beleefde Bergen aan Zee een ongewone drukte. Er was voor de automobilist, die na drieën naar zee ging geen par keerruimte meer. Het autopark achter het flatgebouw, dat onge veer driehonderdveertig wagens kan bergen, was tot de laatste plaats bezet. Dit autopark kreeg maar een bescheiden deel van de grote stroom wagens die Bergen aan Zee herbergde. Om een indruk te geven wat er langs de weg stond, hebben we ze allemaal geteld! Langs de Parkweg 54, Paulineweg 50, van Wijckplein 74, Zeeweg 92, F. A. Zeilerboulevard 197, van Speijck- weg 45, Julianalaan 74, Jacob Kalffweg 54, Pier Panderweg 30, Patijnweg 36, Reehbockweg 46, Elzenlaan 70, Fazantenlaan 6, Kerkstraat 8 en Witteweg 26. Er stonden dus totaal elfhonderd acht en negentig auto's in Ber gen aan Zee geparkeerd. Egmond aan de Hoef De enorme toeloop en belang stelling voor de Historische ten toonstelling, die in het kader van de restauratie-actie voor de Slot kapel te Egmond a/d Hoef door de schilder Bob Denneboom werd ingericht, trekt zoveel bezoekers dat het volijverige comité er moest toe overgaan de tentoon stelling te verlengen tot eind augustus. Als extra attractie zullen nu de mooie antieke ramen, die in 1633 door de diverse steden en staten van Holland bij de herbouw van de slotkapel werden geschonken, des avonds verlicht worden het geen een wondermooi effect biedt en de tentoonstelling nog boeien der maakt dan deze reeds is. Zondagmiddag 6 augustus pas seerde de 6000ste bezoeker de toegang naar deze unieke ten toonstelling, die onder meer de vondsten van de opgravingen uit de Slotgracht van het bijna dui zend jaar oude slot toont. VARA, KRO en VPRO zon den voor de radio reeds reporta ges uit en in loffelijke bewoordin gen een bezoek aan deze tentoon stelling aangeraden. Zij die deze uitzendingen hebben gevolgd konden beluisteren welk een be langrijk dorp Egmond a/d Hoef in de middeleeuwen en tijdens de bloeiperiode van het Slot op den Hoef is geweest. Op donderdag 17 augustus 's avonds half acht in het zaaltje van de Oude Pastory aan de Slotweg zal Dominee Beekman van de Abdij te Egmond Binnen wederom een lezing houden over het leven in en om het Slot op den Hoef in de middeleeuwen. Gezien de grote belangstelling voor de beide eerder gehouden voordrachten door Dominee Beekman over hetzelfde onder werp twijfelen wij er niet aan of ook thans zal de belangstelling weer groot zijn. SCHOORL Groet heeft zijn kermis weer gehad. Op het terrein van café Meereboer, dat ook dit jaar weer volledig bezet was met allerlei attracties, heeft de kermisganger zich volledig kunnen uitleven. Daar waren dan de diverse goktenten, waar menigeen een kans, hoe gering overigens, wil de wagen. Alle drie dagen kan van een groot bezoek gesproken worden, waaraan de thans in Groet verblijvende gasten niet vreemd zijn. De café's mochten zich even eens in een goede drukte verheu gen en vooral de avonden waren redelijk goed bezet. Naar onze mening is deze kermis voor allen een goede kermis geweest. De exploitant van het kampeer terrein ,,'t Koekoeksbos" organi seerde een dezer dagen reeds voor de tweede keer een film avond voor de bewoners van het kamp. Uiteraard gebeurt dit in de open lucht, op het terrein. Het eerste gedeelte, speciaal voor de kinderen, viel ook nu in de smaak. Deels vond dit ook zijn oorzaak in het feit dat de heer Butter de jeugd van een tractatie voorzag, bestaande uit een flesje limonade en een lollie. Ongeveer half elf werd het ge varieerde programma beëindigd. Deze filmavond was zeer tot ge noegen van alle kampbewoners. Goud - Zilver - Uurwerken Een dezer dagen heeft de heer Jac. Sanders op zijn kampeerter rein een witte egel gevonden. Dit is wel een zeer zeldzame vondst, waarvoor van de zijde van Artis te Amsterdam veel belangstelling bestond en die inmiddels in het bezit is gekomen van dit zeer zeldzame dier. Zondagavond omstreeks zeven uur brak er in de boerderij van de heer Zut brand uit tengevolge van hooibroei. De brandweer, die zeer vlug ter plaatse was, wist door doortastend optreden de boerderij in zijn geheel te behou den. Binnen enkele minuten spoten drie stralen regelrecht in de vuur haard. Daarnaast werd het rieten dak nat gehouden en het hooi uit de bergplaats verwijderd. De commandant van de brandweer was uitermate tevreden over het snelle optreden van zijn mannen. Tijdens de bluswerkzaamheden werd door de politie het verkeer vanaf Camperduin omgelegd via de Koningsweg en Oorsprong- weg. Het verkeer uit de richting Schoorl kon normaal doorgang vinden. □□□□aaaaoaan Zaterdag, 12 aug. Bridgen ook voor de gasten in „De Rode Leeuw", 8 uur. Zondag, 13 aug. Voetbalwedstrijd Duinranders 1 Schoorl 1, Duinrandersterrein te Catrijp, om 3 uur. Schatgraverij op het strand vóór pav. Kerkmeer, 2 uur. Maandag, 14 aug. Puzzle-wandeltocht te Groet, vertrek vanaf cafe Groothoff om 7.30 uur, uitg. V.V.V. Groet- Camperduin. Schatgraverij op het speelduin achter de „Rode Leeuw" te Schoorl om 7.30 uur. Donderdag, 17 aug. Avondduinwandeling met lam pions en vakantievuur, vertrek ong. 8 uur vanaf de Klimweg. Bridgen, elke maandagavond 7.45 uur hotel De Roode Leeuw te Schoorl. Elke Dinsdagavond Klaver jassen bij Kerkmeer, strand Cam perduin, 8 uur. Elke dinsdag 7-8 uur uitlening van boeken, uitg. Alg. Welzijn, Oude Raadhuis. V.V.V- Schoorl Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. V.V.V. Groet-Camperduin Elke woensdagmiddag duin wandeling, vertrek Kerkbrink te 14.00 uur. Wijzigingen voorbehouden, zie nadere aankondigingen op de V.V.V. borden. anaaDDaaaaaDaDCiDciDciaaoaD AUG. v.m. n.m. 12 10.32 10.56 13 11.04 11.28 14 11.37 12.00 15 12.09 12.31 16 12.41 1.04 17 1.17 1.39 18 1.55 2.18 19 2.39 3.06 GESLAAGD. Mej. J. Besteman, alhier woon achtig, slaagde een dezer dagen voor het examen mode-ontwerp ster. Zij ontving haar opleiding bij Instituut Lagre te Amsterdam. ZONDAGSDIENST ARTSEN DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen De Haan s Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Ons weekblad „De Duinstreek" zal dan ook op 26 augustus niet verschijnen van 21 augustus t/m 28 augustus is onze DRUKKERIJ-BOEKHANDEL (Ingezonden mededeling) J. Oldenburgl. 3, Bergen, tel. 2788 Uitgebreide collectie Horloges SPECIALE COLLECTIE Gouden en Zilveren sieraden Voor vissers en verkeer langs het strand (Hoog water plm. 6 uur vroeger) BERGEN 13 aug Dr. LUGTEN, Telefoon 2700 SCHOORL 13 aug. Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1