Ueektlad ft ft VAN DE STRAAT, OP DE STRAAT HOERA Avondschool Bergen Ernstige val „Berger Luchtpost" Grandioos vuurwerk Films van week tot week Bergens Mannenkoor Th. VELDMAN Serie wedstrijden in Bergen Te zwaar belast loij cjGLan. mei vakaniie Bergens brandweer won met 3-0 Pracht handen Dierenbescherming Ruitersportdag K.C.B.-expositie in „Huize Kranenburgh" Fantasto bleef weg R.K. Dansschool ww trVWWW VRIJDAG 18 AUG. 1961 38c JAARGANG No. 33 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef De jeugdige Bergense snel- bromrenners, die door de sei- zoendrukte en het verkeer langs de weg, van de straat werden verdrongen, zijn dank zij het schrandere brein van de Berge- naar Henk van Eijck, van de straat weer op de straat terecht gekomen. Deze jeugdige Bergenaar, die enige weken geleden zomaar eens op zijn snelbrommer een baantje ging rijden op het pas door de gemeente aangelegde we genplan aan de Nesdijk en Ber- gerweg, kwam tot ontdekking dat dit stratenplan een uitsteken de racebaan voor zijn snelbrom- mende vrienden zou zijn. Er werd dan ook direct bezit genomen van dit stratenplan, dat veel weg heeft van een circuit. Het was dan ook een welkome afleiding voor de vele badgasten en Bergenaren, de verrichtingen van deze snelracende jongens gade te slaan. Helaas werd er echter van ge meentewege een stokje voor ge stoken, maar dat duurde niet lang, want enige dagen later kwam het bericht, dat het ge meentebestuur daar niet onwil lig tegenover stond, en kregen de snelheidsduivels voorlopig de beschikking over dit stratenplan. Zo kwamen ze dus: Van de straat, op de straat. Enkele ouderen interesseerden zich voor deze sportieve knapen. De heer Dick Smit, zijn Bergen se Verwarmingsindustrie is be kend, heeft, toen de jongens hun plannen aan hem ontvouwden, direct een willig oor geleend. Hij is dan ook de man, die een oog je in het zeil houdt en hen steunt in vele dingen. De heer J. Dinkelberg, ge meenteraadslid (Middenblok), die vlak bij dit pas geboren cir cuit woont, heeft voor de te hou den wedstrijd op zaterdag 26 augustus a.s. enige prijzen uitge loofd. Ook de heer G. Dupont looft voor dit evenement een be ker uit voor de winnaar. Nog andere toezeggingen van prijzen kwamen ons ter ore. Die zullen dan tegen die tijd wel bekend gemaakt worden. Bewondering krijgt men voor de durf, de behendigheid, de jeugdige overmoed waarmee de bromrenner, tijdens de oefenin gen aan de Bergerweg, de snel heid van zijn motor weet op te voeren, de zekerheid waarmee hij duikend achter het kleine plastic scherm zijn machine be stuurt en zwenkend in soepele stijl de bocht neemt. Nog over moediger wordt hij, wanneer de aanmoedigende kreten van het vrouwelijk schoon van achter de afrastering klinken. Dan gooit hij er nog een schepje op, geeft dan extra gas, wanneer hij langs zo n enthousiaste rij vrouwelijke sup- portsters ronkt. Sommige momen ten zijn voor de toeschouwer een sensationele belevenis. Men heeft nu voor een ste viger afzetting gezorgd van pa len en dik steigertouw, om even tuele ongelukken te voorkomen. De gemeente leverde het ma teriaal en de jongens hebben de afzetting eigenhandig aange bracht. Wanneer men dit met vlaggen versierde terrein overziet, dan be merkt men kleine gepavoiseerde vlaggetjes over de startplaats, weer andere vlaggen, die aan duiden wat voor soort olie, vet enz. men moet gebruiken voor zijn motor. Wanneer men de waarschu wing leest: „Levensgevaarlijk" zich op de baan te begeven" en de commissarissen, de terreinin spectie met de rode banden om de armen, en je kijkt naar een groep je renners, die achteloos rood, blauw, groen of wit gehelmd, tij dens een pauze hun sjekkie staan te roken en je ruikt dan de olie- damp van een voorbijflitsende brommer, dan kom je in een cir cuitsfeer en dan is het net echt. Zaterdag 26 augustus zal dus de eerste wedstrijddag worden georganiseerd door jongens, die met hun brommers vergroeid zijn en het draaiend en stuwend me chanisme van hun gulzige drin kende olie-,en benzinevrind op hun duimpje kennen. Avond aan avond wordt er ge traind aan de Bergerweg, totdat de grote dag zal uitmaken, wie van de jongens de snelste brom- coureur is. Het zal die dag aan spanning niet ontbreken. De „Avondschool Bergen", die verleden jaar voor het eerst haar activiteiten ontplooide zal in sept. wederom haar deuren openen. In dit blad is reeds melding gemaakt van de goede resultaten die de Middenstandscursisten mochten behalen; een jaar gaat snel voorbij, en de kleine opoffe ringen die men zich moet getroos ten wegen niet op tegen het zo fel begeerde diploma. Ook de cursisten voor Frans, Duits en Engels hebben goed gewerkt, het was verrassend te zien hoe zelfs deelnemers op gevorderde leeftijd met voorbeel dige ijver en werklust de jongeren tot voorbeeld waren. Het waren bovendien niet in hoofdzaak de commerciële overwegingen, die velen er toe deden besluiten een taal te gaan bestuderen, hoewel dit in onze contreien zeker ver wacht z- kunnen worden. Het verlangen om een boekje, tijd schrift of krant in een vreemde taal te kunnen lezen en 'n een voudig gesprek te kunnen voeren was voldoende stimulans voor vrije uurtjes voor de studie te reserveren. Ook dit jaar zullen de volgende cursussen worden georganiseerd: Middenstandsdiploma (een-jarige opleiding), Duitse conversatie en handelscorrespondentie (beginners en gevorderden), Engels en Frans (beginners en gevorderden), Al gemene Ontwikkeling, opleiding ULO-B-diploma (alleen voor bezitters ULO-A-diploma). Voor inschrijvingen voor diverse cur sussen zie de adressen in de advertentie van dit nummer. De besprekingsavond zal wor den gehouden in de ULO-school (Beemsterlaan 6) op woensdag 6 september, aanvang 8 uur. De heer S. Kleverlaan, opzich ter bij de plantsoenendienst te Bergen, is tijdens het snoeien aan een iepenboom aan de dr van Peltlaan, tegenover het Witte Kerkje, ernstig komen te vallen. Door nog onopgehelderde oor zaak is hij ter hoogte van onge veer vijf meter, in de boom uit gegleden, waardoor hij zijn even wicht verloor en op de straatste nen stortte. Met een hersen schudding, een gebroken pols en enkel is deze Bergenaar naar het St-Elisabeth Ziekenhuis te Alk maar vervoerd. Wedvlucht St-Crislain H., 255 K.M., gelost 8 uur. Aankomst: 1. P. Brakenhof 11-02-10 2. C. Kooy 11-09-55 3. F. de Vries 11-07-30 4. C. Pijper 11-09-36 5. N. v. d. Kamer 11-11-19 6. P. Schaaper 11-11-25 7. Th. Houtenbos 11-13-14 8. C. Timmer 11-16-09 9. G. Overpelt 11-16-57 10. H. Wellerdieck 11-18-10 11. P. Tiebie 11-20-31 12. W. Kuin 11-24-24 13. M. Zuidema 11-28-55 14. D. Kok 11-28-07 15. A. Staadegaard 11-30-22 Wedvlucht Breda. Afstand 120 K.M., gelost 7 uur aankomst: 1. H. Weijers 8-24-24 2. G. de Waard 8-25-25 3. A. Klerk 8-22-42 4. P. Brakenhoff 8-28-42 5. G. Overpelt 8-29-33 6. G. Kooy 8-33-28 7. F. de Vries 8-29-40 8. P. Schaaper 8-29-43 9. A. Kok 8-31-15 10. A. Staadegaard 8-31-22 11. P. Tiebie 8-32-55 12. A. Heukels 8-33-32 13. C. Timmer 8-35-05 14. N. v. d. Kamer 8-36-18 15. Th. Houtenbos 8-31-47 16. M. Zuidema 8-40-12 17. G. Pluister 8-50-03 18. A. Henneman 8-41-15 Zaterdagavond 1.1. werd achter „Elkshove" door de Commissie van de Zomerfeesten, aan een duizendkoppige mensenmenigte een vuurwerk gepresenteerd, dat groots en briljant genoemd mag worden. De vele grote stukken, de een- trapsraket, de vuurpijlen met ze venklappers, de gillende kometen, bengaals vuur, kortom alles wat langs de hemel vloog, of met snel geknetter werd ontstoken, om daarna met oorverdovende knal len uit elkaar te springen, oogstte veel applaus bij de massa, die echt waar voor zijn geld kreeg. Het bijzonder mooie weer was een belangrijke medewerker, en droeg bij tot het welslagen van dit grandioos vuurwerk. Peter Alexander, als Eddie Constantine, Bill Haley en Hans Moser, een drievoudige rol, en voorts Ingrid Andree, Mara La ne, Ruth Stephan e.a. grote ster ren, zullen vrijdag, zondag en dinsdagavond te 8.30 uur in „De Rustende Jager", de filmliefheb bers doen schateren van de lach in zijn nieuwste kolderklucht: Een vrijgezel in de knel (schlag auf schlag). De ervaringen van deze vrijgezel is een uitgelaten feest van doldwaze demonstra ties tegen het sterkere zwakke geslacht, een film voor alle leef tijden. Zaterdag en maandagavond te 8.30 uur kan men Fred Bartel man en de Disc jockey Chris Howland in de vacantiefilm „Das blau mehr und Du" horen zingen en zien spelen, bijgestaan door Karin Dor en Renate Ewert. Een vrolijk verrukkelijk vacantieavon- tuur. Woensdagavond te 8.30 uur en donderdagavond te 7 uur en 9.30 uur speelt Norman Wisdom zijn laatst uitgekomen giller: There was a crooked man, in het Nederlands uitgebracht onder de titel: Alles de lucht in. In deze film kunt u anderhalf uur scha teren om Wisdoms laatste crea tie, waarin buiten Engelands grootste filmkomiek, nog verschil lende sterren als Alfred Marks, Reginald Beckwith en de bijzon der charmante en lieftallige Su sannah York optreden. Norman Wisdom, deze maal als expert in springstoffen, maar doller en dwazer dan ooit. Een film, die u in deze regenzomer niet kunt mis sen. Alle leeftijden. Bergens Mannenkoor concer teerde vorige week donderdag voor de gasten in het vacantie- verblijf ,,'t Zeehuis" te Bergen aan Zee. Onder leiding van de dirigente mevrouw C. Moree-Dol zong het koor voor de pauze enige ernsti ge liederen en daarna, meer popu laire nummers. Aan dit concert werkte ook mede de B.M.A.G. (Bergens- Amusementsgroep)eveneens on der leiding van de dirigente. De vrolijke liedjes dezer groep sloegen geweldig in. De declamator van het koor, de heer J. van Dalen, gaf op zijn bekende wijze ernstige en grap pige voordrachten. Het duo Waldus zong met gi taarbegeleiding aardige volks wijsjes. Aan het slot van de avond dankte de leider van het gezel schap dirigente, koor en verdere medewerkers voor de genotvolle avond. Het liep al tegen twaal ven, toen Bergens Mannenkoor huiswaarts keerde, evenwel zeer voldaan over dit vierde concert in het „Zeehuis". Goud - Zilver - Uurwerken Op de zondagen 20 augustus en 3 september a.s. zullen op het gemeentelijk sportterrein aan de Kerkedijk te Bergen, de seriewed strijden om de wisselbeker „De Bergenaar" plaats vinden. Het programma van zondag 20 au gustus ziet er uit als volgt: A. Schagen 1R.K.A.F.C. 13.00—14.10 uur. B. Alcmaria 2Bergen 1 14.10—15.20 uur. C. Hollandia 2—Purmersteyn 2 15.20—16.30 uur. D. Alkmaarse Boys 2 Berdos 1 16.30—17.40 uur. Voor zondag 3 september Winnaar AWinnaar B 13 uur. Winnaar CWinnaar D 14.10 uur. Pauze (tussenwedstrijd) 15.20-16.30 uur. Finale 16.30 uur. Een grote Mercedes Benz, af komstig uit Leersum, wegende vijf ton, en beladen met vier en half ton goederen, reed de vo rige week donderdagmiddag om ongeveer vijf uur over de Koe dijker vlotbrug, die een draag vermogen heeft van ongeveer vier ton, met het gevolg dat de wagen op de brug bleef hangen. Een kraanwagen uit Alkmaar, die inmiddels ter hulp was geroepen, trachtte de zwaarbeladen wagen los te trekken, doch zonder resul taat. Een groot deel van de vracht werd overgeladen in een andere vrachtwagen. In die tus sentijd werden fietsers en voet gangers per bootje overgezet en regelde de rijkspolitie van Ber gen het verkeer. Om half zeven konden ver schillende vaartuigen, die lagen te wachten op het einde van de stagnatie, na hun gedwongen rust weer hun vaart vervolgen en het verkeer over de vlotbrug worden vrijgegeven. De Mercedes moest worden weggesleept. De schade aan de brug was van weinig betekenis. Tegen de chauffeur H. A. S. uit Alkmaar werd proces-verbaal op gemaakt. wegens VAKANTIE GESLOTEN Drukkerij C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl Ondanks de slechte weersom standigheden ging de voetbal wedstrijd Vrijw. Bergense Brand weerRadio- en T.V.-artisten toch door. Deze wedstrijd die maandag j.l. op het gemeentelijk sportterrein aan de Kerkedijk ge speeld werd, t.b.v. de Ouden van Dagen te Bergen, heeft niet aan het doel beantwoord, want het bracht maar weinig geld in het laadje. Was de animo van de zijde van de toeschouwers gering, bij de spelers ontbrak het niet aan animo, want de weinige toeschou wers hebben in de regen genoten van het frisse en levendige spel van Toby Rix, Harry Mooten, Joop de Knegt, Pipo de Clown en anderen. Laatstgenoemde werd tijdens de rust op het ter rein bestormd door de jeugd, waar hij zijn foto's met handte kening kwistig ronddeelde. Moest in de vorige ontmoeting van de maand juli 1.1. strafschop pen de beslissing brengen, thans waren het de brandweerjongens van Bergen, die met een 3-0 zege het veld verlieten. Toch gaf deze stand de verhouding niet weer, want het pechduiveltje was niet alleen bij de kassa van het Comité Ouden van Dagen, maar ook in de gelederen van de Ra dio- en T.V.-artisten, ondanks hun harde werken en goed sa menspel. Tube9Sa Hamea-Gelei Daar er tegenwoordig zoveel poesjes bij ons worden gebracht (zwervers) zouden wij beleefd willen verzoeken, wanneer er 'n poesje gevonden wordt, dit wel op te geven aan onderstaand adres, maar bij u thuis te ver zorgen. G. Schekkerman, Dorps straat 86, Bergen, telef. 2069. Op zaterdag 19 aug. a.s. zal op het terrein aan de Kerkedijk te Bergen een Ruitersportdag van Landelijke Rijverenigingen in Noord-Holland Midden gehouden worden, met officiële wedstrijden der Kon. Ned. Federatie. Deelnemende verenigingen zijn Kennemer Ruiters,Heiloo, Sterneo, Beemster Ruiters, Zaanse Ruiters, Beyaart. Tevens werken mede de Ponnyclubs Kennemer Ruiters en Sterneo. Aanvang 1.30 uur. In het bericht over de gedeel telijk nieuwe expositie van het Kunstenaars Centrum Bergen in „Huize Kranenburgh" aan de Hoflaan te Bergen, is een fout geslopen in verband met de uren, waarop de tentoonstelling is te bezichtigen. Deze is namelijk geopend van 11 uur v.m. tot 6 uur n.m. Niet 's-avonds. SCH00RLSE GEMEENSCHAP Agenda Zondag, 20 augustus Schatgraverij te Camperduin Maandag, 28 augustus Trekking verloting V.V.V. Groet-Camperduin en omgeving Bridgen, elke maandagavond 7.45 uur hotel De Roode Leeuw te Schoorl. Elke Dinsdagavond Klaver jassen bij Kerkmeer, strand Cam perduin, 8 uur. Elke dinsdag 7-8 uur uitlening van boeken, uitg. Alg. Welzijn, Oude Raadhuis. V.V.V. Schoorl Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. V.V.V. Groet-Camperduin Elke woensdagmiddag duin wandeling, vertrek Kerkbrink te 14.00 uur. Wijzigingen voorbehouden, zie nadere aankondigingen op de V.V.V. borden. □□□□□□□□□□□□□□□□auaaaaoD Geduldig zaten vele kinderen verleden week woensdag in het openluchttheater te wachten op de voorstelling van de kinderre- veu „Gouden Regen", die door Fantasto's gezelschap zou wor den opgevoerd. Na lang wachten kwam het bericht, dat de voor stelling niet doorging. Dat de te leurstelling bij de jeugd groot was laat zich begrijpen. Dat uiteindelijk Bergens V.V.V. ter elfder ure nog tele fonisch informeren moest naar de stand der zaken, pleit niet erg voor het nakomen van afspraken door dit gezelschap. De bekende dansschool voor katholieken, Jack en Tiny Smit opent weer nieuwe clubs in Ber gen, welke zullen aanvangen op zaterdag 2 september in gebouw St. Jan. Dansschool Smit heeft ook in Bergen een jarenlange re putatie. Het instituut is een waar borg voor le klas dansonderwijs, terwijl de clubs bekend staan om de gezellige sfeer. Katholieke jon gelui, die deze winter goed dan sen willen leren in gezellig club verband, vinden bij dansschool Smit juist wat zij zoeken. Voor inschrijving leze men de advertentie in dit blad. ZONDAGSDIENST ARTSEN DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. (Ingezonden mededeling) J. Oldenburgl. 3, Bergen, tel. 2788 Uitgebreide collectie Horloges SPECIALE COLLECTIE Gouden en Zilveren sieraden Ons weekblad „De Duinstreek" zal dan ook op 26 augustus niet verschijnen van 21 augustus t/m 28 augustus is onze DRUKKERIJ-BOEKHANDEL (Ingezonden mededeling) Het is de Hamamelis die 't 'm doet □□□cma BERGEN 20 aug. Dr. POOT Tel. 02208-2423 27 aug. Dr. BULSTRA Telefoon 3130 SCHOORL 20 aug. Dr. BRUST, Telefoon K 2209-288 27 aug. Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1