exclusieve dessins in: SIDONIUS DE JONG GOED GESLAAGDE RUITERSPORTDAG Hronchïletten WATERSTANDEN Laag water te Camperduin Damclub „Bergen" K. M. Gerritsen Films van week tot week Concert De heer H» Dijs overleden Bader werd onwel en verdronk KERKDIENSTEN Gecostumeerde kinderoptocht Weer een gezellige kinderkermis BIOSCOOP .DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. „High Time'' alle leeftijden „De Legioenen van de Nijl" 14 jaar „Genadeloze Jeugd" 18 jaar T entoonstelling Foto Mr. Opt. D. W. Pasioor etaleren Complete Woninginrichting BERGEN SCHOORL ALKMAAR xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX SCHOORL SEPT. v.m. n.m. 2 3.10 3.38 3 4.17 4.53 4 5.37 6.15 5 6.18 7.03 6 7.34 8.09 7 8.28 8.53 8 9.08 9.28 9 9.43 10.02 Burgerlijke Stand BERGEN Gevonden en verloren voorwerpen GEMEENTE SCHOORL De Burgemeester houdt op woensdag 6 september a.s. geen spreekuur. In de plaats daarvan houdt de Burgemeester spreekuur op donderdag 7 september a.s., van 10-12 uur. W IJ Gekleurde terlenka marquisette Terlenka marquisette met werkje Engelse ovale slaapkamerkleedjes Engelse cretonnes Boussac stoffen Mient 23 Alkmaar Het op één na laatste nummer van het zomerseizoenprogramma van de Commissie van de Zomer feesten te Bergen, was de Ruiter sportdag, die gehouden werd op zaterdag 19 aug. 1.1., op het ge meenteterrein aan de kerkedijk. De deelnemende verenigingen waren de Kennemerruiters, Hei- loo e.o., Sterneo, Beemsterruiters, Zaanse ruiters, Beyaert en de ponyclubs, Kennemerruiters en Sterneo, allen leden van de Kon. Ned. Fed. van Land. Rijver, ver tegenwoordiger de heer H. Dij ken. Het geheel stond onder uit stekende leiding van de heer P. J. Borst. Deze ruitersportdag die op de zaterdagmorgen onder een he mel van dreigende wolkenge vaarten en lichte regenbuien een aanvang nam, kreeg toen het mid dagprogramma begon, volop me dewerking van de weergoden, in de vorm van opklaringen en zon neschijn. De talrijke bezoekers die dit ruiterfestijn gadesloegen kon den zich dan ook in een aangena me zonnewarmte koesteren. In het springen klasse B. en L. werden maar matige prestaties verricht. Over het algemeen werd er goe de ruitersport gegeven. De para de van alle deelnemende leden met hun verenigingsstandaard, onder leiding van instructeur P. Rozing, gaf een grootse indruk. Door de burgemeester van Ber gen, de heer L. J. de Ruiter, die de gehele middag aanwezig was, en de heren A. J. de Reus en H. Dijken, werd de parade afgeno men. Het voltigewerk van de Zaan se ruiters o.l.v. de heer G. de Gooyer was zeer goed. Ook de verrichtingen van de ponyclubs, de Kennemerruiters en Sterneo, werden serieus uitgevoerd en liet ons de goede verstandhouding zien tussen het kleine paardje en zijn jeugdige berijder (ster)Het uitreiken van de prijzen geschied de door burgemeester de Ruiter. De prijzen vielen ten deel aan: Dressuur achttallen.; Sterneo 94,5 p. 2. Beemsterruiters 92,5 p. 3. Heiloo e.o. 87,5 p. 4. Zaanse- ruiters 87 p. Viertallen; 1. Beauert 98 p. 2. Kennemerruiters 90 p. 3. Beem sterruiters 87,5 p. Dressuur individueel; klasse B 1 S. Oly op Nancy, Beyaert: 2. mej. M. Klok op Numanda 98 p. 3. P. Wouda op Pasha 96,5 p. 4. mej. T. IJff op Willy 95,5 p., allen Zaanse ruiters. Klasse B 1 en 2.: 1. G. v. d. Peet op Pala dijn: 2. Heiloo e.o. 102,5 p.; 2. K. de Jonge op Toetenil, Beemster ruiters 100,5 p.: 3. mej. A Koop- mans op Zarewitz, Heiloo e.o. 99,5 p.; 4. mevr. Duin-Veldt op Olandia 98 p. Klasse L 1.: P. Wonder op Ida, Heiloo e.o. 102,5 p.; 2. mej. N. Slooten op Gambo, Beemsterruiters 100,5 p.; 3. mej. C. Bierens op Lumanda 100 p.; 4. mej. M. Mechielsen 100 p. Klas se L. 1 en L 2. en hoger: 1. P. Bruin op Norman, Heiloo e.o. 105,5 p.; 2. P. J. Beets op Wen- ta, Sterneo, 101,5 p.; 3. D. J. Crok op Alex, Zaanseruiters, 98 p.; 4. A. J. Prins op Oscar, 96 p. Klasse N. 1. J. Blankendaal op Officier, Kennemerruiters 96 p.; 2. N. Bleeker op Stuiver, Beem sterruiters 95,5 p.: 3. K. Luten op Watrika, Zaanseruiters 92,5 p.; 4. P. Los, op Letta, Sterneo 91,5 P- Pony's individueel; Klasse N.: 1. Guneke Klemkerk op Dikkie 38,5 p.; 2. Diet Hoek op Puck 37,5 p.; 3. Dik Klemkerk op Max 37,5 p.; 4. Ina Koen op Nestor 37 p.; 5 Pier Hepman op Roza 36,5 p.; 6. Piet van Petten op Max 36 p.: 7. Jan Blankendaal op Silverking 35,4 p. Springen klasse E: 1 mej. T. Schippers op Sonny, Kennermer- ruiters; 2. G. IJff op Lena; Zaan seruiters; 3. mej T. Kooger op 3areivel. Kennemerruiters. Klasse L. 1. D. Ubbels op Ura nia. Beemsterruiters; 2 T. Klaas- sebos op Mafosa, Beyaert; 3. P. Bruin op Norman, Kennemerrui ters. Groepspringen; 1Heiloo e.o. 2. Beyaert Caprille springen: 1. S. Oly (kampioen individuele dres suur) op Nanco 105 p.; 2. S. Glastra op Patrick 101,5 p.; 3. D. Kwantes op Frits 98,5 p.; 4. P. Wonder op Ida 94,5 p. Klavertje drie 1. Heiloo e.o.; 2. Beemsterruiters 3. Kennemerrui ters; 4. Beemsterruiters 2. Jachtrit Pony's: 1. Jan Blanken daal op Silverking; 2. Guneke Klemkerk op Dikkie; 3. Rob Mas- sar op Simone; 4. Cor Marrees. Het zomerseizoen loopt ten einde en de Berger Damclub laat de schijven weer op tafel komen. Ze opent haar seizoen met de jaarvergadering, die ge houden wordt op maandag 4 sep tember, 's avonds 8 uur. Alle leden worden verzocht deze avond niet te verzuimen. Maandag 11 september wordt de eerste damavond gehouden in het T. en O. gebouw, aanvang 7.45 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook kan men zich mel den bij de heer G. Huting, Jaap- Weyandweg 2, en de heer C. Tromp, Kogendijk 46. Sinds 1842 GRAND PRIX Alleen verkoop Kerkstraat 6, Bergen Telefoon 2465 Liefhebbers van een vrolijke en geestige film kunnen vrijdag, zondag en dinsdagavond genie ten van de film „High Time". Dit verhaal dat als Hollandse tekst „Niet iedere groen is een groentje" heeft, vertelt van een 51-jarige weduwnaar, die tot grote ontsteltenis van zijn zoon en dochter een universitaire op leiding gaat volgen. Vele leuke en vermakelijke momenten doen zich in deze film voor, waarin Bing Crosby als de late student, vele ervaringen aan die school opdoet, en hem niet alleen met zijn buil, maar ook met zijn franse lerares als twee de vrouw naar zijn woning doet keren. Aanvang 8 uur, a.l. Zaterdag en maandagavond draait er een prachtige film uit de tijd van de Egyptenaren met de legioenen van de Nijl, waarin vele oude bekenden uit de Egyp tische geschiedenis voor u gaan herleven. Het wrede tijdperk van koningin Cleopatra, waar voor legioenen moesten sterven om de schoonheid van een vrouw. Aanvang 8 uur, 14 jaar. Woensdag- en donderdag avond is er de film: „Genadeloze Jeugd" (This Rebel Breed), een spannende film, waar het verhaal zich afspeelt aan een high-school, die door jeugdbenden wordt be heerst, die op grond van ras en huidskleur gevormd zijn. In deze wereld is ras eenvoudig een kwestie bij een bepaalde groep te behoren. De hoofdzaak van dit gegeven is de mentaliteit ach ter de gebeurtenissen en de waar schuwing, dat begrip voor de moeilijkheden der hedendaagse jeugd goed en wel is, maar dat slapheid in de leiding, of gebrek aan leiding, onvermijdelijk tot losbandigheid en misdaad leidt. Aanvang 8 uur, 18 jaar. In verband met het einde van het zomerseizoen, beginnen de avondbioscoopvoorstellingen van af deze week te 8 uur. Gisteravond gaf Bergens Har monie, o.l.v. zijn wel zeer seri euze dirigent Kees Blokker, een concert in de muziektuin aan de Hoflaan. Het programma was zo gekozen, dat het voor de bezoe ker goed in het gehoor lag. Het bestond uit: „Onze marsch" van C. J. N. Cori, de altijd weer mooie melodieuze Ouverture Ma- loja van F. Schori, Andante in G, van Batiste-Mol, die een fijne muzikale vertolking kreeg, Huza- renwals van Ganne-Jakma, Her innering van Joh. Beekman, Met lichte pas van Fr. Jakma Sr., de knap gespeelde Selectie uit de Operette „lm Weissen Rösl van Benatzki-Mellema, The Phantom Brigade van Myddle- ton-Molenaar, Officer of the day, mars van R. B. Hall en Gladia tor (mars) van J. Ph. Sousa. Veel belangstelling was er niet. Dit was te wijten aan het slechte weer, maar de echte muzieklief hebbers die de korte regenbui tjes trotseerden, zullen met inte resse geluisterd hebben naar de uitvoering van dit programma, dat uitstekend en vlot werd af gewerkt. BERGEN AAN ZEE Op zeven en zeventigjarige leeftijd is in het Centraal-Zieken- huis te Alkmaar overleden, de heer H, Dijs, bekend lid van de Koorvereniging „Bergen". Voor de Koorvereniging „Ber gen", die in het jaar 1959 haar veertig-jarig bestaan vierde, be tekende het plotselinge overlij den van de heer Dijs een zwaar verlies. Hij was de enige nog in leven zijnde oprichter en tevens het oudste lid. Op de in het ju bileumjaar gehouden ledenver gadering werd de heer Dijs we gens zijn grote verdienste tot ere-lid benoemd, een onderschei ding die niemand meer toekwam dan de heer Dijs. De repetities bezocht hij altijd trouw, en al had zijn tenorstem in de loop der jaren aan kracht ingeboet, hij dacht er eenvoudig niet over, er mee op te houden, integendeel, „Ik ga er mee door, al wordt ik honderd jaar" waren zijn eigen woorden. De heer Dijs had voor de oorlog een bakkerij aan de Dorpstraat tegenover het St.-Jansgebouw, welk bedrijf thans niet meer bestaat. Hij woonde tot aan zijn dood aan de Kleine-Dorpstraat in de directe nabijheid van zijn vroegere bak kerij. Gedurende de zomermaan den was hij nog druk aan het werk in verschillende bakkerijen, en hij hielp in het drukke seizoen ook in de zaak van zijn schoon zoon de heer Alf-Leijsen te Schoorl. Maandagmiddag 21 augustus vond de teraardebestelling plaats op de algemene begraafplaats te Bergen. Vele leden van de Koor vereniging Bergen volgden de met bloemen bedekte baar. Aan de groeve werd gesproken door de heer A. Voorthuis, voorzit ter van de Koorvereniging, die de grote liefde van de overledene schetste voor de koorzang en de vereniging. Ds. Visser van de Ned. Hervormde gemeente sprak woorden van troost tot de nabe staanden. Vervolgens dankte een zoon, de heer C. Dijs, voor de vele blijken van belangstelling die de familie heeft mogen on dervinden. De secretaris van de raad van beroep voor sociale zaken te Amsterdam, mr A. A. J. Bolthe- nius Brouwer, is zaterdagmiddag bij het baden in zee om het leven gekomen. Het slachtoffer is 52 jaar geworden. Mr Bolthenius Brouwer, die op familiebezoek in Bergen was, bevond zich omstreeks kwart voor drie enkele tientallen meters in zee, toen andere baders be merkten dat hij geruime tijd voorover in het water bleef drij ven. Zij merkten, dat hij in moeilijk heden verkeerde en schoten te hulp. De baders waarschuwden eveneens de in zijn boot rond varende badmeester, waarna de ongelukkige bader met de boot op het strand werd gebracht. Ruim drie kwartier zijn twee Duitse artsen en een Nederland se arts bezig geweest met kunst matige ademhaling. De levens geesten bleken echter te zijn ge weken. Vermoedelijk is mr Bol- tenius Brouwer in het water door een hartaanval getroffen. Het stoffelijk overschot is voorlopig overgebracht naar de begraaf plaats te Bergen. ZONDAG 3 SEPTEMBER NED. HERV. GEMEENTE in de Ruinekerk v.m. 10.15 u. Ds. Visser HERVORMDE KAPEL REHOBOTH v.m. 10 u. Ds W. Hagen, Katwijk a. z. LEGER DES HEILS (Dorpshuis) zondag v.m. 10 uur. Samenkomst, v.m. 11.30 uur Zondagschool. Donderdag n.m. 2 u. Gezinsbond voor vrouwen, Dinsdagavond 7 u. Breelaan 5 Jeugdbond v. jongelui NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 u te Schoorl Ds C. M. de Jong REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 u. Ds J. Breukink Evang. Luth. gemeente geen opgave DOOPSGEZINDE GEMEENTE v.m. 10.15 u. Ds A. J. van der Sluis Vijf-en-zestig deelnemers(sters) liepen gistermiddag in de gecos tumeerde kinderoptocht mee, die als een kleurig lint een rondgang maakten langs de zonverlichte wegen van Bergen aan Zee. De jury had de moeilijke taak, de mooiste en origineelst voor de dag komende deelnemer een prijs toe te kennen. Dit geschiedde in het Parnas- siapark. Prijzen werden uitge reikt aan: Enkelingen: 1. Linda Vellekoop als Indische vrouw, 2. Maria de Kuiper als Indiaan se vrouw. Bij de paren kregen Marie en Adrie Duthil de eerste prijs. In de groepen waren het: „Zwaan kleef aan" als eerste en „Moeder de Gans", tweede, bei den van de vacantiekolonie „Jong-Nederland". Het was een geslaagd kinderfeest! In het Parnassiapark te Ber gen aan Zee, hield woensdag 16 augustus de commissie van de Zomerfeesten een kinderkermis die door de aanwezigheid van vele kinderen een groot succes werd. De jeugd verdrong zich langs de verschillende attracties zoals: busgooien, speerwerpen, touwtrekken, grabbelmand enz. Evenals de vorige keer bracht het draaiorgel „De Kameel" van de heer M. Mieldijk te Alkmaar, de nodige kermissfeer. Binnen afzienbare tijd waren de drie duizend kaartjes verkocht en bleek dit aantal nog niet vol doende te zijn. De Commissie kan echter tevreden zijn met dit resultaat. Ze heeft met deze kin derkermis in dit seizoen de kin deren van de badgasten een ge zellige middag bezorgd. Vrijdagavond, zondagavond, dinsdagavond te 8.00 uur BING CROSBY - FABIAN - TUESDAY WELD in een film voor vrolijkheid (Niet iedere groen is een groentje) met Nicole Maurey - Richard Beymer - Jimmy Boyd en Gavin McLeod De lotgevallen van een 51 jarige die nog gaat studeren op de universiteit Zaterdagavond, maandagavond te 8.00 uur Zondagmiddag te 2.30 uur LINDA CHRISTAL - ETTORE MANNI in een spannende en avontuurlijke film met Georges Marchal - Maria Mahor - Daniele Rocca en Stefano Terra Legioenen die gedoemd waren te sterven voor de schoonheid van één vrouw Woensdagavond, donderdagavond te 8.00 uur RITA MORENO - MARK DAMON en GERALD MOHR in het aangrijpende filmwerk (This rebel breed) met Jay Novello - Eugene Martin - Tom Gilson en Richard Hume Ook op de "high-school" komt de rassen-discriminatie voor Egmond aan de Hoef Wie wordt de 10.000e bezoeker. Zondag 3 september zal de laatste dag zijn dat u de Histori sche tentoonstelling in de oude Slotkapel te Egmond aan den Hoef nog kunt bezoeken. Misschien bent u dan tevens de gelukkige 10.000 ste bezoeker want deze dag zal de 10.000 ste bezoeker worden verwacht en... de gelukkige zal een fraaie at tentie worden aangeboden. Dat deze mooie expositie heeft bewezen aan een behoefte te vol doen is dus wel gebleken uit het feit dat ongeveer 10.000 mensen deze tentoonstelling bezocht heb ben en genoten van het vele moois en leerzame dat er werd geboden. De warme gezellige sfeer die er heerste was niet al leen door de wijze van inrichten (het werk van de schilder Bob Denneboom) doch tevens de prachtige ruimtelijke omgeving van de oude Slotkapel alwaar de tentoonstelling wordt gehouden, en welker restauratie, zo nodig, spoedig ter hand zal worden ge nomen. In de loop van 1961 zal waar schijnlijk reeds een begin worden gemaakt met dit zeer omvang rijke werk. Stortingen giften voor de res tauratie: 450811, ten name van J. A. v. d. Vloed. Egmond a/d Hoef (Ingezonden mededeling) Hoestdrank in tabletvorm.95ct Voor vissers en verkeer langs het strand (Hoog water plm. 6 uur vroeger) voor Optiek Hoflaan 2 - Bergen DE VINKENKROCHT ONDER DE LOUPE. Er wordt veel gedaan om Bergen zo mooi en aantrekkelijk mogelijk te maken. Komt men nu langs de Breelaan en ziet men de Vinken- krocht als een woestenij en als cul tuurgrond waardeloos, stelt men onwillekeurig de vraag: kan daar nu niet eens iets moois van ge maakt worden? Als men daar bij voorbeeld eens een gemeentelijk sportpark van maakte. Voor voet bal, tennis of zwembasin en des noods een volière en vijvers. Dan om het geheel een beplanting van bomen, heesters enz., doch vooral geen schuttingen of iets dergelijks, maar groenblijvende beplanting zoals dennen en coniferen. Dit plan, uitgevoerd met de mooie opgaande bossen en duinen als achtergrond, is dan een leven en steeds ver nieuwende reclame voor Bergen's mooie natuur. Een Bergenaar van 31 juli tot 7 aug. 1961 Geboren: Paulina Cornelia, d. v. J. C. Kooiman en J. Lugtigheid; Theodora Jo- sefa, d. v. J. T. van Galen en E. J. Kna- ven; Guurtruida Alida Maria, d. v. W. de Vries en M. M. Nannes, Alkmaar; Klaas, z. v. K. Dijkhuizen en E. van Eijk, Alkmaar. Ondertrouwd: van der Starre, Willem Jan, 22 jaar en Pijper, Vrouwtje, 27 jaar; Pascha, Cornelis N., 34 jaar en Win kel, Willemtje, 25 jaar; Schotvanger, Cornelis, 26 jaar, Schoorl en Danenberg, Beatrix W. E. A., 23 jaar; Strooker, Cornelis N., 25 jaar en Schouten, Anne ke C., 22 jaar, Alkmaar. Getrouwd: Datema, Bernardus N. en de Vrede, Rita. Overleden: Bekker, Piet, 72 jaar, wo nende te Rijswijk; Spaan, Maartje, wed. Gutker, 82 jaar; Gilles, Trijntje, wed. London, 76 jaar. van 7 tot 14 juli 1961 Geboren: Ronald, z. v. J. Spaans en I. Groenewoud; Johanna Anna d. v. C. J. Dekker en J. M. Bot; Jur- gen Carolus Maria, z. v. A. I. A. C. M. Russel; Maria Johanna Cathari- na, d. v. J. P. Blankendaal en M. C. R. Lent; Elisabeth Catharina Maria, d. v. G. C. Roosloot en M. T. M. Dekker. Ondertrouwd: de Smaele, Johan nes F., 32 jaar, Amsterdam, Marga- reta G., 27 jaar. Getrouwd: Kuhne, Jos D. F. en Ton, Jacoba, Alkmaar. Overleden: Kirsch, Katharina S. D., 75 jaar, zonder beroep, wonende te Eschweiler in Duitsland. Lijst van gevonden en verloren voorwerpen over het tijdvak 25 juli tot en met 16 augustus. Gevonden; 2 blauwe jasjes, siga rettenaansteker, bruine sandaal, beige regenjas, beige portemonnee inh. 10,plus bril, portemonnee inh. 0,64, rode damestas met rijbe wijs M. J. v. d. Lans, blauw dames- vest, portemonnee inh. 0,75, geel- filter in plastic doosje, wieldop van auto, vierkanten zijden sjaal geel groen, bloemmotief, dames polshor loge met zwart lederen band, kin derbroekje blauw gestreept, bank biljet van 10,donkerblauwe vulpen, sleutel aan zakdoek, akte tas, sjaal met bloemmotief, rode portemonnee met rits, badhand doek, rood wollen kindervestje, kin derjasje, damesring, 2 stenen 1 pa rel, witte portemonnee inh. 1,36, tas met inh. kerkboek kinderbrii enz., portemonee met inh. 1, klein zwart hondje, bruine hond, plastic tas, jongens windjack stur-

De Duinstreek | 1961 | | pagina 2