99 99 Raadsvergadering Bergen ASPRO STOP! BOORSMA-TEXTIEL Dobb Zo maar, midden onder je werk!.. DUET en Fa. A. Nieuwland De Bergense Slauerhoff herdenking Nieuw biljart en club ingewijd Films van week tot week Th. VELDMAN 2ASPROs -0*.tt&nt«teek fit. Dorpsimpressie's nylonkousen Jaarvergadering van T. en O. Plant nu bollen Bloembollenkiosk SCH00RLSE GEMEENSCHAP Agenda Damclub „Bergen'' VRIJDAG 6 OKT. 1961 38c JAARGANG No. 39 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef De vorige week vrijdag verga derde de raad der gemeente Ber gen ten stadhuize. De heren E. J. van Rees-Vellinga (VVD), A. Tros (KVP) en mr S. D. Sluis (Prot.-Chr.hadden bericht van verhindering gezonden. Een groep kinderverzorgsters van de Volks hogeschool „Zandhoeve" vulden de publieke tribune en de wanden van de raadzaal. Het was dit keer een tamelijk droge agenda, waarvan de meeste punten van behandeling met een korte tik van de hamer, door bur gemeester L. J. de Ruiter naar de algemene goedkeuring werden verwezen. Aan het P.E.N. zal een perceel bouwterrein aan de Oudburgerweg worden verkocht, ten behoeve van een transforma tiestation. Voorts besloot de raad tot verkoop van vier bouwterrei nen aan de dr van Peltlaan voor de totale som van 64965, De heer P. C. Briefjes (P.v.d. A.) vond het opmerkelijk, dat in twee raadsvergaderingen reeds negen percelen bouwterrein wer den verkocht. Wethouder C. Ellis (K.V.P.) antwoordde hem, dat het verko pen van bouwterreinen binnen kort zal zijn afgelopen. Er zijn nog zes a zeven percelen verkrijg baar, dan is de gemeente uitver kocht. Dat er thans zoveel aan vraag is, is volgens spr. te wijten aan de conjuctuur en het feit dat de gemeente een stop heeft inge steld voor vestiging van buiten. Eervol ontslag werd verleend aan de volgende onderwijskrach ten, t.w. Mej. A. Boxem, onder wijzeres aan oe V Reenenschool, mej. Kambier, onderwijzeres aan de van Brederodeschool en aan mevrouw D. Dinsbergen-Buwal- da, hoofdleidster aan de kleuter school „Tuin en Oostdorp". Ver volgens werd er een extra crediet verstrekt groot 1750,voor aanschaf van leermiddelen en twee naaimachines, ten behoeve van het handwerkonderwijs voor de openbare school voor uitge breid onderwijs. Het hek rond de speelplaats van deze school zal vernieuwd worden. De burgemeester deelde mede, dat 't padvindstersgebouw aan de Zuidlaan bloot staat aan vernie ling, verricht door een aantal kna pen. De burgemeester, als hoofd van politie, zal niet aarzelen krachtdadig op te treden en in sa menwerking met de adjudant der Rijkspolitie, de heer Verduin, bij wederom voorkomende vernie lingen zeer strenge straffen uit te delen aan deze jonge vandalen. Het voorstel om medewerking te verlenen voor diverse aanschaf fingen ten behoeve van de r.k. kleuterschool, w.o. brandblusap- paraten, deed de heer J. J. Din- kelberg (Middenblok) vragen, hoe het op de andere scholen daarmee is gesteld. Spr. achtte het noodzakelijk dat de scholen over voldoende blusmiddelen be schikken. De voorzitter antwoordde, dat men deze zaak zal onderzoeken, waarna rapport aan de raad zal worden uitgebracht. Met het voorstel van B. en W. om de 34 groene banken van de V.V.V. Bergen over te nemen voor de prijs van 750,daar het B. en W. onbillijk voorkomt de V.V.V. Bergen te laten blijven belasten met de onderhoudskosten, ont staan door het gebruik van de banken voor het algemeen belang, kon de heer Dinkelberg zich niet verenigen. Het leek spr. een beet- REKTIFICATIE Aan het einde van het verslag van de vorige week over het 40- jarig jubileum van „Bergens Man nenkoor', heeft de schrijver van dit artikel een paar kleine fout jes gemaakt, n.l. deze: In het allereerste bestuur uit het jaar 1920, was niet de heer Kops, maar de heer de Rover secretaris. Ook de datum van het kerkcon- cert is fout, dit moet zijn zater dagavond 18 november, in de Ruïnekerk. je vreemd, dat het ene algemene belang, van het andere algemene belang, goederen voor geld zal over nemen. Na enige discussie besloot de raad tenslotte tot overname der banken. De heer Dinkelberg was het er niet mee eens en bleef bij zijn besluit, dat deze banken het algemeen belang dienen, en een bezit zijn van de gemeente Ber gen. Zaterdagavond. 7 dezer, vindt, zoals reeds werd aangekondigd, te 8 uur in de dancing van „De Rustende Jager" te Bergen, de herdenkings-avond plaats van de 25 jaar geleden overleden Neder landse dichter Jan Slauerhoff. Op deze avond zal over de poëzie van de dichter worden ge sproken door de dichter-criticus Willem Brandt uit Bussum, over diens proza door de litterator Willem de Geus uit Eindhoven, terwijl de Amsterdamse chirurg dr. H, Feriz, studiegenoot en vriend van Slauerhoff, persoon lijke herinneringen aan hem zal ophalen. Herman Zaal. toonkun stenaar te Bergen, verzorgt op de vleugel het muzikale gedeelte van de avond. Tenslotte exposeert de heer Valenton van de Eerste Ber gense Boekhandel een bescheiden aantal werken van de overleden kunstenaar. Daar e!r veel belangstelling voor deze avond, die wordt ge geven onder auspiciën van het RCB, wordt verwacht, verzoekt het bestuur van het KCB geïn teresseerden vroegtijdig te komen. Er is geen plaatsbespreking, ter wijl kaarten uitsluitend aan de zaal worden verkocht. Zie voorts de advertentie in dit nummer. I In „het Wapen van Bergen" is gisteren een nieuw biljart (match- tafel 38/2) ingewijd met enkele demonstratiepartijen tussen be kende Nederlandse spelers. Voor af had de burgemeester van Ber gen de eerste stoot gedaan. De voorzitter van de biljartvereniging 1 „De oude Prins", de heer W. de Vries, sprak er zijn genoegen over uit, dat Bergen er een nieu we biljartclub bij heeft gekregen, „Het Wapen van Bergen", waar van de crack Boendermaker lid is geworden. Ook de voorzitter van het dis trict Alkmaar, de heer A. J. v. d. Schilden toonde zich zeer ver heugd over deze aanwinst. Daar na konden de demonstratiepartij en een aanvang nemen. Beide duels gingen gelijk op. De Am sterdammer Beekman zegevierde tenslotte in het kader 38/2 over Jan Broerse uit Zaandam, terwijl van Lingen uit Alkmaar met vier caramboles in het driebanden de meerdere moest erkennen in de hoofdstedeling Flip Smit. Beekman maakte zijn partij uit met een serie van 123, juist toen hij een grote achterstand had in gelopen. Flip Smit maakte een fraaie serie van 8. De spelers kregen als aanden ken een fraai lepeltje en nog en kele geschenken. De heer van Campenhout kan op een geslaag de openingsavond terugzien. De uitslagen waren: Beekman 400 15 124 26,66 Broerse 362 15 120 24,10 Van Lingen 51 65 5 0,784 Smit 55 65 8 0,846 HOOFDPIJN, VERKOUDHEID, GRIEP Liefhebbers van een spannende film kunnen vrijdag-, zondag- en dinsdagavond genieten van een verhaal van twee mannen op een geheimzinnig schip in de oceaan, de ondergang van de „Mary Deare". Een verhaal van twee wanhopige schipbreukelingen, die na onderzoek door de Raad van Scheepvaart worden gerehabili teerd. De hoofdrollen worden ver vuld door Cary Cooper en Charl ton Heston. Aanvang 8 uur, zon dagmiddag 2.30 uur, 14 jaar. Zaterdag, maandag- en woens dagavond verschijnt er op het witte doek 'n film, die u als een nachtmerrie zal voorkomen. Het is het verhaal van „De moord op 45 toeren", waarin Danielle Dar- rieux Auclair en Jean Servaise U doen huiveren. Een dode herleeft per grammofoonplaat en verdrijft door wezenloze angst de liefde uit twee harten. Er hangt een duistere dreiging over deze film. Aanvang 8 uur, 18 jaar. Donderdagavond draait er in het kader van het bijzondere pro gramma voor één keer slechts, de prachtige film van Guiseppe Ver di's opera: La Traviata, met ster ren als Nelly Corradi, Gino Mat- tera en Manfredo Polverost. Aan vang 8 uur, 14 jaar. Goud - Zilver - Uurwerken Nog steeds staat daar die wo ning leeg aan de Kogendijk, een woning met witte kruisen op het vensterglas. Die kruisen geven een indruk van koppigheid en vasthoudendheid van de kant van de aannemer en de man die tot nu toe deze woning niet wenst te be trekken vanwege die 1000,en de verkeerde grondverdeling. Daar is al menig woordje over ge schreven in de dagbladen en in de raad is er ook al eens over ge sproken. Dat was in april van dit jaar, toen waren ze nog met zijn vie ren, maar drie rekestranten heb ben toch maar hun woning be trokken. Het schijnt, dat de aan nemer een voorstel heeft gedaan om die lastige lege plek bewoond te krijgen. Daar gebeurt zo af en toe eens wat in Tuindorp. Ze hebben nu ook al een brievenbus. Een homo gene bevolking, die vasthoudt aan wat ze in het hoofd heeft. Het verwondert me alleen, dat ze nog niet een adres aan de gemeente raad hebben gezonden over al die dode en stervende iepenbomen, die daar langs de weg staan. Trouwens niet alleen in Tuindorp staan dode bomen, ook in het dorp, langs de Breelaan, dr van Peltlaan, Dorpsstraat, Herten kamp en andere wegen ontdekt een ieder die zijn ogen de kost geeft dode bomen, bomen aange tast door de iepenziekte. Je vraagt je soms wel eens af: wordt er aan die ziekte wel de nodige aandacht besteed. Stel je eens voor dat die prachtige eeuwenoude groep van drie iepenbomen langs het Smalle Pad, aan de oude trambaan, eens aangetast werd. Je hebt niet zo gauw weer zul ke bomen terug. Ik heb wel eens gehoord dat de schors van zo n iepenboom verbrand moet wor den, dat schijnt een uitstekende remedie te zijn tegen besmetting. In ieder geval weet de gemeente lijke Plantsoenendienst wat ze deze winter doen moet. Ik weet wel dat er voldoende werk aan de winkel is, en dat er een tekort aan personeel is, maar ik zou het rooi en van deze bomen en het vernie tigen van de schors, maar als een spoedkarweitje beschouwen. BOORSMA - TEXTIEL Ruïnelaan 18 Telefoon 2532 Bergen Al veertien dagen lang heeft het uurwerk van onze pas geres taureerde Ruïnekerk hardnekkig tien minuten over twaalf aange wezen. De vorige week keek ik 's morgens elf uur naar datzelfde uurwerk en zag toen dat het daar boven half acht was. Dus dat klopte ook al niet. Typisch is het dat die klok niet wil, zoals zijn andere tikkende en slaande zus jes. Zouden we teveel kritiek heb ben geuit op haar Cis-toon? Dicht bij de Ruïnekerk hangt in een kastanje, vlak voor De Rus tende Jager, sinds 26 juli 1.1. een oranjelampion, nou jaeen lampionze is een beetje ver fomfaaid, maar ze hangt er toch, ondanks stormen en plensbuien. Iedere keer als ik van de zomer daar in de buurt kwam, dacht ik nou is ie wel weg, maar nee, dat ding bleef er steeds maar hangen. Hoe lang zou zo'n stukje papier dat nou wel vol kunnen houden, of zou het komen door die Oran jekleur? Vorige week woensdagavond hield de vereniging „Tuin en Oostdorp" haar jaarlijkse verga dering in het T. en O.-gebouw aan de Kogendijk. Er was veel belangsttlling voor deze vergadering, die door de heer W. J. Kortbeek werd ge opend. Uit het uitgebreide jaar verslag bleek dat het speeltuin- bezoek groter is geweest dan an dere jaren en deze tuin uitstekend wordt onderhouden door de heer Brandwijk. Veel werk is er het af gelopen jaar door T. en O. ge daan, het St-Nicolaasfeest, kin derfeest, kinderoperette, het werk van de toneelgroep, alles passeer de de revue. Het financiële verslag 1960/ 1961 en 1961/1962, werd na enige opmerkingen van de heer M. de Beurs, door de leden goed gekeurd. Door de kascommissie, bestaande uit mevrouw Doornbos van Groningen en de heer J. Od der, werden de financiële beschei den in de beste orde bevonden. Tot leden van de nieuwe kascon- trolecommissie werden benoemd, de heren J. Buys en C. Overman. Als aftredende bestuursleden, die zich niet herkiesbaar stelden, stond op de agenda de volgende heren: J. Appelman, I. v. d. Grijs- paarde, W. Vrasdonk en J. de Beurs. In verband met de uitbrei ding van het bestuur tot negen leden, werden gekozen de volgen de heren: J. Winkel, H. Verweij, S. van Wonderen, J. de Rover, N. Kops en P. Baltus. Na afwe zigheid van een jaar werd de oud voorzitter van T. en O. weer tot voorzitter gekozen. Tot tweede voorzitter werd benoemd de heer Kortbeek. Een moment stilte werd in acht genomen ter nagedachte nis van het overleden oud-lid, de heer Mais, hij was een van de stille werkers van de vereniging, waardoor T. en O. groot is ge worden. De schuldbekentenissen, die jaarlijks worden uitgeloot, vie len op de cijfers 59-137-158-73- 180-148-80-105-72-51, allen De mooiste variëteiten Zaterdag 7 oktober Klaverjasdrive, in het café J. Beeldman te Aagtdorp, aanv. 8 uur. 5,Die van 10,vielen op 4-10-31 -41-23. Aan het einde van deze geanimeerde vergadering sprak voorzitter Winkel zijn vreugde uit over het weer kunnen samenwerken met de heer S. van Wonderen (oud-penningmeester Met het toetreden van de twee oudbestuursleden kan T. en O. zich gelukkig prijzen. KAPSALON De uitslagen van de derde ron de waren als volgt: Groep A: J. Stam D. Buisman 02, P. Beukers J. de Moei 2 0, P. Boots E. Stam 20, J. Bliekendaal P. Mienes 11, Groep B: G. Roosloot H. Lichtleitner 11, N. Veld A. Tromp 20, J. de Rover C. Tromp 11. De stand van groep A: 1 P. Beu kers, 2 gespeeld, 3,4 pnt. P. Boots, 2 gesp., 3 pnt. P. Mienes, 3 gesp., 3 pnt. D. Buisman, 1 gesp., 2,4 pnt. E. Stam, 3 gesp., 2,3 pnt. J. Stam. 3 gesp., 2,3 pnt. J. J. Blie kendaal, 2 gesp., 0,9 pnt. W. van Hattum, 1 gesp., 0,8 pnt. H. Krui- zinga, 0 gesp., 0 pnt, (2 afgebr.) J. de Moor, 3 gesp., 0 pnt. De stand van groep B is: 1 J. de Rover, 3 gesp., 5,2 pnt. N. Veld, 3 gesp., 4 pnt. H. Lichtleitner, 2 gesp., 3 pnt. G. Roosloot, 3 gesp., 3 pnt. C. Tromp, 2 gesp., 1 pnt. G. Huting, 0 gesp., 0 pnt, Th. de Moei, 0 gesp., 0 pnt. P. Fransen, 1 gesp., 0 pnt. A. Tromp, 2 gesp., 0 pnt. Maandagavond 2 oct. a.s. Bergen 1Edam 2, aanvang 7.30 uur. (Dit is een KNDB-wedstrijd) voor Optiek Foto Mr. Opi. D. W. Pasioor ZONDAGSDIENST ARTSEN UeeHtad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. UIJ VERZORGEN DE. GEHELE STOFFERING VAN UW WONING, KEURIG EN BILLIJK. LEVEREN PE NIEUW STE WONINGTEXTIEL EN OOK ALLE A0- PELLEN MEUBELEN Schoorl - Schoorldam Waar U het te pakken kreeg is voor U een raadsel! „Tocht", zeggen ze. Zo was U gezond en op gewekt. Zo staat U te niezen dat er geen eind aan komt! Kostbare uren verloren laten gaan? Met een humeur zwaar onder peil. Of. J 1ST 1 nodig hebt is een veilige,veelzijdige pijnstiller, met snelle, doeltreffende werking. 'ASPRO' werkt snel: zie hoe het direkt in water uiteenvalt. Zó snel wordt het ook in Uw lichaam opgenomen. 'ASPRO' werkt doeltreffend: door zijn wetenschappelijke samenstelling verzacht 'ASPRO' ogenblikkelijk de pijn. 'ASPRO' helpt direkt - U voelt zich weer prettig en opgewekt. Ja, 'ASPRO' doet méér! A NICHOLAS 'ASPRO' is veelzijdig: juist door deze wetenschappelijke samenstelling kan 'ASPRO' zo veelzijdig worden toegepast. Hoofdpijn, verkoudheid, griep, keelpijn, koorts vlug 'ASPRO'! 'ASPRO' is veilig: veilig voor maag, hart en nieren. Zelfs voor kinderen (als U zich aan de juiste doseringen houdt). J. Oldenburgl. 3, Bergen, tel. 2788 Uitgebreide collectie Horloges SPECIALE COLLECTIE Gouden en Zilveren sieraden 'n Geheel nieuwe kous Met en zonder naad 20 en 30 dennier f 1,73 ('n Danlon product) van hebben voorrang. Plein - Bergen - Tel. 2208-3605 aaaaaDoaooaoaoDDDDonaaaa □□□□□□□□□□aaaaaaaoaaaaaa Voor betere HAARVERZORGING Dorpsstraat 21, BERGEN Telefoon 2266 Hoflaan 2 - Bergen BERGEN 8 oktober Dr. BULSTRA Telefoon 3130 SCHOORL 8 oktober Dr. BRUST. Telefoon K 2209-288

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1