99 99 EL-MIOR DoLb DELANA BOORSMA-TEXTIEL Gemeenteraad Bergen HELANCA en Het oude komt terug ZANGAVOND Plant NARCISSEN Bloembollenkiosk n Th. VELDMAN Kunstkring N.VAL U R S E M Uitvoering Heropening textielzaak SCH00RLSE GEMEENSCHAP Agenda Fims van week tot week VRIJDAG 3 NOV. 1961 38e JAARGANG No. 43 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Een voltallige raad vergaderde maandagavond 30 okt. j.l. ten raadhuize. Ingekomen stuk num mer 3, betreffende het verhuren van zomerwoningen, bracht ver schillende sprekers aan het woord. De heer J. J. Dinkelberg (Mid- denblok) merkte op dat hiervoor een ambtenaar is aangesteld. Van hem kunnen we dan wel binnen kort een rapport verwachten. Wanneer het blijkt dat we voor een complex ongewenstheden ko men, kunnen we maatregelen nemen. De heer A. A. Tros zegt, dat zich meerdere gevallen van het verhuren van dergelijke zomer woningen voordoen. De heer P. C. Briefjes (P.v.- d.A.) zou de vakantiegangers liever wat meer gelegenheid tot kamperen geven. Het wordt tijd dat de gemeente wat ruimte daar voor beschikbaar stelt. De voorzitter, burgemeester L. J. de Ruiter, antwoordde, dat alle leden mettertijd een rapport van de ambtenaar zullen ontvan gen. U krijgt dan een volledig overzicht van deze zaken en hoe die er thans voor staan. De ver huurders van dergelijke woonver blijven zijn voorlopig gewaar schuwd. Óp de vraag van de heer Briefjes zei de voorzitter, dat er buiten kamperen nog andere instellingen zijn om in Bergen te vertoeven, zoals Zeehuis e.d. B. en W. zullen voorkomen, dat dit kwaad niet naar Bergen over slaat. We komen straks met dui delijke voorstellen en rapporten. Het verzoek van „Bergens Mannenkoor", een eenmalige subsidie, maximum 500.'werd door de raad ingewilligd. Op voordracht van de heer C. N. Pascha, in verband met diens aftreden als lid van de museumcommissie, werd de heer R. J. Valkhof gekozen. Punt 5 van de agenda, benoe ming commissie woonruimte, waarbij door het college werd voorgesteld de commissie onge wijzigd te laten, bracht verschil lende sprekers aan het woord. De heer Dinkelberg vond, dat er in die commissie eens verande ring moest komen. Als altijd het zelfde bloed wordt gekozen, wil het wel eens gaan stollen, aldus spr. Spr. zag graag een vrouw in de commissie. De heer Van ReesVellinga (VVD) steunt het voorstel van de heer Dinkelberg. De heer Briefjes stelt voor om de drie jaar een commissie te benoemen. Mr. S. D. Sluis (Prot.-Chr.) ziet nergens geen bezwaren aan het werk der commissie en vraagt of in de praktijk is gebleken, dat de commissie zonder een vrouw haar werk niet goed deed. Spr. acht het thans niet het juiste moment daarover te stemmen. Mevr. BroekmanVriesman (VVD) is van mening, dat het wel goed zou zijn, een vrouw in de commissie te benoemen. De heer Dinkelberg stelt als candidate mevr. Kleyn voor. Mr. Sluis acht deze gang van zaken niet juist. Burgemeester De Ruiter viert de teugels, en laat voor een ogenblik de vergadering los. De heer C. Briefjes roept de heer Dinkelberg toe, dat hij wat heeft uitgehaald met zijn voor stel. Uiteindelijk blijkt het, dat al deze discussies niet nodig waren geweest, want uit de stemming komt een ongewijzigde commissie tevoorschijn, n.l. de heren P. J. Borst, mr. F. Zeiler, J. J. Witte brood, C. A. Bruyn en W. W. van Rennes. Wegens ontslag nemen van mej. A. Boxem, onderwijzeres aan de Van Reenenschool en mej. A. Kambier, onderwijzeres aan de Van Brederodeschool, werden resp. benoemd mej. R. Smidts te Eindhoven en mej. A. G. Wielart te Reeuwijk. Als lid bestuur Stichting Be jaardenzorg werd benoemd de heer dr. Romeyn. Bij wijzigingen instructie ge meentevroedvrouw gekomen, vroeg de heer Dinkelberg, of deze functie wel belangrijk is. Spr. verlangde meer exacte gege vens en cijfers. De voorzitter antwoordt dat de verlossingen voor 64 door de vroedvrouw en voor 36 door de gezamenlijke artsen wordt ver richt. Dr. C. Steinz (WD) conclu deert uit de getallen, dat er in de gemeente een vroedvrouw moet blijven. In het voeren van een rechts geding in hoger beroep, van de gemeente Bergen tegen de heer G. de Waard, zag de heer Brief jes het liever tot een minnelijke schikking komen. Dat is al her haalde keren gepoogd, aldus de voorzitter. Wij moeten deze weg wel bewandelen. Een adres van de Vereniging de „Hollandse Molen", om de „werkende" molen zoveel moge lijk veilig te stellen en in de on derhoudskosten bij te dragen, kreeg de goedkeuring van al de leden. De heer Steinz wilde de Dam- lander molen wat meer in het landschap laten uitkomen, door de in zijn onmiddellijke nabijheid liggende bunker te slopen. De heer Briefjes was danig ge schrokken door de grondprijs aan het uitbreidingsplan Nesdijk Bergerweg. Spr. vindt 20.— en ƒ21..per vierkante meter niet goedkoop. Hij trok een vergelij king met de prijzen van Bergens grond vanaf het jaar 1850 tot heden en kwam met het volgende staatje voor de dag: 1850 15 ct. per vierkante meter, 1867 17 ct., 1893 20 ct„ 1905 25 ct., 1913 25 ct., 1920 25 ct., 1930 1.—, 1953 4.—, 1957 ƒ16.—, 1961 ƒ21.-. De heer Steinz vraagt, nu het eerste stuk bouwgrond is ver kocht, of er ook rekening gehou den moet worden met het bouwen van een schuilkelder en of de bouwkosten daarvan verdiscon teerd worden in de grondprijs. Wethouder C. Ellis (KVP) antwoordt de heer Briefjes, dat het niet alleen de aankoop van de grond is, maar dat drainage, riolering en het geheel bouwrijp- maken de grondprijs bepaalt. Wat de schuilkelder betreft, zou de bouw daarvan in de grondprijs verdisconteerd moeten worden en er zou niet alleen in dit plan, maar ook in andere wij ken aan het bouwen van zulke kelders gedacht moeten worden. Dit wordt dan een kostbare ge schiedenis, die waarschijnlijk wel niet door de BB zal worden be taald. Voorts werd de heer Houtenbos een hypothecair cre- diet verleend, groot 35.000.—, voor aankoop bouwterrein en bouw van een woning gelegen aan de Bergerweg. Verder werd een verzoek ingewilligd van het bestuur der r.k. St.-Anthonius- school, voor aanschaf van 11 boe kenpakketten. Daarna werd de gemeentebegroting aangeboden. Gisteravond werd in „Het huis met de Pilaren" een zangavond gegeven door het Novi Cantus- kwintet en Bergens Brandweer koor, o.l.v. mevrouw Corry Mo- ree Dol. De opbrengst van deze avond kwam ten goede aan het Comité Ouden van Dagen te GEEF EENS BOLLEN! Bergen, Deze avond was aange boden door de eigenaar van dit bekende café-restaurant, de heer Loots, die rijn intieme inrichting geheel belangloos daarvoor dis ponibel stelde. Dat deze avond aan het doel heeft beantwoord is ontegenzeggelijk waar, de op brengst overtrof de stoutste ver wachtingen. Een verloting, ver bonden aan deze avond, met prij zen die door Bergens Midden stand waren geschonken, deed de som van de baten met sprongen omhoog gaan, zodat aan het ein de van de avond de penning meester van het Comité de tal rijke aanwezigen kon mededelen, dat de opbrengst 585,-be droeg. KAPSALON De commandant van het brandweercorps, de heer J. Blaauw, opende de avond met een woord van welkom tot de aanwezigen. Het programma dat uit 21 zangnummers bestond, waaronder verschillende soli, werd door beide koren op uiterst serieuze en beschaafde wijze ge bracht. Om de overige nummers niet te kort te doen, noemen we de prachtige solo „Non je ne re- grette Rien", die door mevrouw Hauber (alt) opmerkelijk goed werd gezongen en een uitsteken de voordracht kreeg. Een duet uit Der Vogelhandler, gezongen door Tini Punt (sopraan) en Jan Blaauw (tenor), oogstte een dankbaar applaus. Grappig was de vertolking: „Wil je wel, Wil je niet", dat door beide ensem ble's werd gezongen met een prettige voordracht. De pianobegeleiding berustte bij de dirigente mevrouw Corry- Moree Dol, die de verschillende arrangementen schreef. De heer Loots, beide koren en hun diri gente, hebben de vele belangstel lenden een gezellige intieme avond verschaft en de kas van het Comité Ouden van Dagen weer een stevige ondergrond ge geven. „Bonneterie" toonde haar nieuwe wintercollectie. Er was voor de modeshow in het „Park Hotel", waar de „Bon neterie" te Bergen, in samenwer king met Piet Schildkamp, haar wintercollectie presenteerde, veel belangstelling. Het zal de vrouw bij het zien van deze getoonde enorme sortering niet gemakkelijk geweest zijn haar keus te doen. Er was dan ook voor elck wat wils. Het allereerst werden be koorlijke nachtkleding en dusters getoond, vervaardigd van dezelf de stof. Ook nachtkleding voor jonge meisjes ontbrak niet. De terlenca-skipantalon, gecombi neerd met prachtige wollen truien, waarvan één met een rand franje aan de onderzijde, die zeer in trek zijn, zag men voorts leuke terlenkarokjes met ruitmotieven. Ook in de grotere maten, o.a. een wevenitjapon in bruin, met lurex- verwerking en als enige versie ring twee kleppen op de heup hoogte. De jumpers, die op gra cieuze wijze door de mannequins werden gedragen, waren van -.dl, o.a. Shetland en meridon. Ze werden gedragen met geplisseerde plooi- of strakke rokjes. Ook de charlestonjurk, een mode uit de dertiger jaren, schijnt weer terug te komen, evenals het dragen van grote broches en lange halssnoe ren. Goud - Zilver - Uurwerken Sportieve kleding voor de jon ge vrouw, de veelgeliefd gedra gen deux-pieces, gebreid en ge weven. Japonnen met jasje en een trois-pieces, waarvan de blouse met een ander dessin, passeerden deze uitgebreide moderevue. Het was een veelheid van da- meswinterkleding, een lust voor het oog van een goedgeklede vrouw. Dit alles werd op aller- charmantste wijze getoond door de vier mannequins, die deze af wisselende collectie, jeugdig en vlot en vaak op verrassende wij ze demonstreerden. Aan het einde werden er nog enige chique en gedistingeerde japonnen ver toond. GAF FILMAVOND. De vorige week donderdag avond gaf de Kunstkring „Ber genSchoorl" een filmavond voor de leden van het NVV, in de dancing van „De Rustende Jager". De heer C. Overman, voorzitter van de Bestuurders- bond, opende deze avond en sprak zijn vreugde uit over de goede opkomst. Er is geen spre ker vanavond, aldus de voorzit ter, om het werk van de bond te stimuleren, maar iedereen weet toch wel dat we gezamenlijk iets moeten bereiken. Daarna werd de prachtige film „Circusheid" vertoond, met Dan ny Kay in de hoofdrol. Een boeiende film, die door de toe schouwers met aandacht werd gevolgd. Het was de jeugdige Hinke Kroon, die op serieuze wijze, in het begin van de avond 'n Klasse beter DAMES PANTALONS VAN Ruïnelaan 18 Telefoon 2532 Bergen met haar accordeon zorgde voor een prettige en zuivere muzikale illustratie. Zij oogstte veel bijval. 's Middags, tijdens de voorstel ling voor de jeugd van het NVV, eveneens in de dancing, kregen de kinderen een interessant filmpro gramma te zien waarvan honder den kinderen, er moesten stoelen worden bijgezet, volop hebben genoten. De film „Verse Vis met Stan en Olivier deed de jeugd schateren van pret. Zeer interes sant was de film over het leven en werken en spelen van de hout hakker, in de uitgestrekte bossen van Canada, waar kolossale woudreuzen worden geveld en de stammen langs stroomversnellin gen hun weg naar beneden vin den. de verzorging van uw haar Op donderdag 9 nov. zal De Rustende Jager haar deuren wa genwijd openzetten. De leden van Dio zijn al bij tijds aanwezig. U, lezer, wordt om acht uur verwacht. En wat kunt u verwachten? Een gevarieerd programma is samengesteld, van heel klein tot heel groot zal zijn beste beentje voorzetten om u een avond vol gymnastiekgenot te geven. Dan zijn wij er in geslaagd enkele gastturners aan te trekken, van wie de prestaties op zeer hoog peil staan. Maar dit is nog niet alles, voor de omlijsting van de programma punten hebben we medewerking gekregen van een gezelschap, dat in wijde omgeving grote bekend heid geniet. Het Langedijker Cabaret zal er mede voor zorgen, dat u een on vergetelijke avond zult hebben. Voor nadere gegevens zie de advertentie in dit nummer. Zaterdagmorgen heropende de heer W. Boorsma zijn bekende zaak in textielgoederen. Minke Boorsma, de jongste dochter van de eigenaar, verrichtte deze offi ciële plechtigheid door het lint eigenhandig door te knippen en daarna de genodigden te laten zien welk een metamorfose dit winkelpand heeft ondergaan. Door de gang en keuken bij de bestaande ruimte te trekken, heeft dit interieur een royaal en ruim aanzien gekregen. Op de vloer, die met rood marmoleum bedekt is, staan de stijlvolle toonbanken, crème gekleurd met lichtbruin blad. Aan de wanden zijn stellin gen aangebracht, in vakken ver deeld, waarin het kleurig textiel door de heer v. d. Hooff is ge- etaleerd. De zoldering is met zachtboard betimmerd, waartegen huis en kelkverlichting, die aan dit met zachte pastelkleuren ge schilderde winkelinterieur een intieme sfeer en een zekere char me verlenen. Door een deur op de achtergrond komt men in een ruim kantoor, waar de eigenaar Verslaggever v. Bergen: de heer Timmer voor Schoorl: K. Roos Donderdag, 9 nov. Ledenbijeenkomst R,K. Vrou wengilde met vert, film „Satoko en haar Voddenrapers", veren, gebouw, 8 uur. Vrijdag, 10 nov. Klaverjasdrive, uitg. v.v. Duin- randers, zaal Slijkerman, 8 uur. zijn zakenrelatie kan ontvangen. Dit eigen ontwerp is uitgevoerd door de firma D. Beeldman, de firma S. Sloten zorgde voor de verlichting, het schildersbedrijf Bosschaert voor de kleuren en de heer J. Kolmer voor de stoffering! Met de heropening van deze zaak krijgt de Stationsstraat zo lang zamerhand de allure van een mo derne winkelstraat. Talrijke bloemstukken sierden deze zaak. De heer W. Boorsma mag inder daad reden hebben trots te zijn. Zaterdagavond, zondagmiddag en maandagavond kunnen de bioscoopliefhebbers, die van een kolderfilm houden, zich tranen lachen om Jerry hou je roer recht" (Don't give up the ship). Deze film verwekt een orkaan van hilariteit, zodat de zaal da vert van de lach om de nieuwste grappen van Jerry Lewis, in zijn nieuwste rol van marine-officier. Alle leeftijden, aanvang 8 uur, zondagmiddag 2.30 uur. Vrijag- en dinsdagavond pre senteert de directie van De Rus tende Jager de film „De Boeka niers" (The Buccaneer). Een boeiend verhaal over een piraat, die een belangrijke rol speelt in de geschiedenis van Amerika. Een spannende legendarische film, op meesterlijke wijze door Yul Brunner tot leven gebracht. Een verhaal uit de vrijheidsstrijd van Amerikanen tegen Engelsen, waarin naast Yul Brunner, Charl ton Heston, Claire Boom, Char les Boyer en vele andere sterren u tot de laatste minuut in span ning houden. Aanvang 8 uur, leeftijd 14 jaar! ZONDAGSDIENST ARTSEN Meetötad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl. Giro 137071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. nu prachtmengeling voor wlldbeplanting. Per 25 f 3 per 100 f 10.— Plein - Bergen - Tel. 02208-3605 brengt u EL-MIOR ton-sur-ton shirts de interessante ingeweven kleur-op-kleur effecten v.a. 15.75 en EL-MIOR shirts met gedistingeerde ruit- of streepdessins v.a. 17.90 Voor betere HAARVERZORGING Dorpsstraat 21, BERGEN Telefoon 2266 J. Oldenburgl. 3, Bergen, tel. 2788 Uitgebreide collectie Horloges SPECIALE COLLECTIE Gouden en Zilveren sieraden Voor BETER en MOOIER MATEN 34 t.e.m. 46 KLEUREN: Rood, Brain. Groen, Marine en Korenf 37,75 Onze salon besteed speciale aandacht aan Dameskapsalon Op 't Plein - Telef. 2104 Jan Oldenburglaan 34 s Hereweg 325, Groet, .Telefoon 476 Berichten en uitnodigingen gelieve men aan bovenstaande adressen te zenden. □uaDaaaDoaauaaacaaaaaaoo BERGEN 5 november Dr. BULSTRA Telefoon 3130 SCHOORL 5 november Dr. BRUST. Telefoon K 2209-288

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1