Oproep gegadigden K.C.B. Kantoorbehoeften t Inenting tegen Kinderverlamming Tentoonstelling ,Elkshove' Dr. L. van Egeraat sprak over Italië De heer J. C. Frevel overleden U.V»V*'Bergen KERKDIENSTEN Een dure klap Damclub „Bergen" Botsing met bromfietser Lichte aanrijding Onze arme schoenen toch BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER'' BERGEN Nh. De Boekaniers Jerry, hou je roer recht UW ADVERTENTIES FAMILIEBERICHTEN X X X X X X X X X X X X X X X X X X Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor Burgerlijke Stand ^scxxxxxxxxxxraX Kc GEMEENTE BERGEN N.h Teneinde te komen tot een zo billijk mogelijke verdeling van de binnenkort gereedkomende 20 woningwetwoningen aan de Natteweg, roepen Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh. gegadigden op voor het betrekken van deze woningen. De huurprijs zal i f 17.50 a f 18.per week bedragen, inclusief kosten waterabonne ment en geyserhuur. Om in aanmerking te komen dient men in elk geval courante woonruimte in de gemeente Bergen Nh. vrij te geven. Aanmeldingen binnen 10 dagen schriftelijk bij de Burgemeester van Bergen Nh. GEMEENTE SCHOORL Op woensdag 8 november a.s. zal in het Gemeentelijk Gymnas tieklokaal te Bregtdorp de volgende inenting tegen kinderverlamming plaats vinden. Voor deze vaccinatie worden de kinderen, die op 11 oktober j.l. voor de eerste maal zijn ingeënt, opgeroepen. Voorts worden opgeroepen de kinderen, die om enigerlei reden niet aan de voorgaande inenting konden deelnemen. De ouders of verzorgers van deze kinderen worden verzocht zich te houden aan de opgegeven tijdstippen en de ten name van de kinderen staande oranje inentingsboekjes mede te nemen. Nadere inlichtingen hieromtrent kunnen verkregen worden op de afdeling bevolking etc. ter secretarie alhier. Burgemeester en Wethouders van Schoorl. SCHOORL, 3 november 1961 van de vermaarde Eduardo del Pueyo te Brussel. In 1958 ontving hij aldaar de 1ste prijs met onder scheiding, en in 1960 zijn diplo ma met eervolle vermelding. Se dert 1959 is hij verbonden aan le Chapelle Musicale de la Reine Elisabeth. Behalve verscheidene tournees in Zuid-Afrika, trad hij op in Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk en België. En, zoals hiervoor vermeld, in Bentveld en Bergen. Het KCB is bijzonder verheugd dit optreden, waarvoor ongetwij feld weer zeer grote belangstel ling zal bestaan, mogelijk te kun nen maken. Dinsdag 7 nov. a.s,, n.m. 2 u. opent de burg. van Bergen, de heer L. de Ruiter, een tentoon stelling van handwerk, knutsel werk, en producten van handen arbeid, vervaardigd door de bewoners van „Elkshove". De tentoonstelling zal daarna te bezichtigen zijn, op dinsdag 7 nov. van 2-5 uur, en van 7.30 tot 9.30 uur 's avonds. Woensdag 8 nov. is de tentoonst. geopend van v.m.9.30-11.30 uur, en van 2-5 uur en 7.30-9.30 uur n.m. Zoals gebruikelijk zullen de ten toongestelde art. worden verkocht Verder zijn aan de tentoonstelling verschillende attracties verbonden De opbrengst van de verkoop, en van de attracties is bestemd voor de uitvoering van het uit gebreide programma voor de tijdbesteding, van de bejaarden in „Elkshove". De clubs die in „Elkshove'' gevormd zijn, bestaan uit: een tekenclub o.l.v. mevr. Reitsma- Valenga, het zangkoor o.l.v. mevr. Y. Gischler-van Asch van Wijk, de Gymnastiekclub o.l. van de heer P. Blokker, de handenarbeid en knutselwerk staan o.l.v. enkele personeelsleden. Gedurende de wintermaanden worden er regel matig zang en muziekuitvoeringen lezingen en filmavonden gegeven. Verder wordt er aan het Kerst-, Paas- en Pinksterfeest bijzondere aandacht besteed, en vooral aan het Sinterklaasfeest. Dank zij een wel bijzonder op prijs gesteld initiatief van de Ber gense pianist Hans Henkemans, werkend lid van het KCB aldaar, is de mogelijkheid geschapen de jeugdige Belgische concert-pianist André de Groote op 16 novem ber a.s. ten tweede male in Ber gen te doen optreden. Dat op treden vindt plaats onder auspi ciën van het KCB in De Rustende Jager. Het eerste optreden van de 21-jarige Belgische kunstenaar in Bergen dateert van 22 juli j.l. Deze nam toen deel aan de „Pianistenweek" te Bentveld, waar hij een uitermate groot succes boekte. Mede naar aanlei ding daarvan verleende Hans Henkemans zijn intermediair hem in Bergen te laten optreden. Het werd voor een volle Rustende Jager een onvergetelijke zater dagmiddag, en reeds direct na het concert werd door velen de wens geuit een reprise mogelijk te ma ken. André de Groote zal op 16 no vember werk uitvoeren van Bach, Beethoven, Schumann en van de Belgische componist Joseph Jon gen. Van Beethoven wordt uit gevoerd de Sonate opus 111, de laatste van de meester. André de Groote, door ervaren pianisten en muziek-recensenten als .coming man" met een snelle carrière beschouwd, werd in 1940 in Brussel geboren. Tot zijn 17e jaar studeerde hij bij mevrouw Brigitte Wild te Johannesburg die zelf leerlinge was van Claudio Arrau. Sinds 1957 is hij leerling voor Optiek Hoflaan 2 - Bergen Zaterdagavond j.l. gaf de KJVO, afd. Bergen, zijn tweede culturele avond van dit seizoen in de dancing van ,,De Rustende Jager". Hiervoor was uitgeno digd de heer dr. L. van Egeraat, die zijn lezing over Italië liet ver gezellen door het vertonen van prachtige kleurendia's over het gewest Toscane en verschillende steden, o.a. Venetië met zijn ste gen en paleizen, waar Marco Polo de wereld ontdekte, Rome met het zingende water uit de fonteinen, Florence, waar het genie van de mens zijn zegenin gen over de stad heeft uitgestort, Ravenna, het prozaïsch nuchter gebouwde exterieur van de stad, maar met een interieur vol schoonheid, beelden, mozaïeken en wandschilderingen van grote Italiaanse meesters. Spr. merkte op, dat vele toeris ten op hun vakantiereizen zich te weinig tijd gunnen om de schoon heid en de rust van zo'n prachtig Italiaans landschap in zich op te nemen. Na de vakantie, wanneer dan op een gezellig avondje bij de buren, de buitenlandse reis ter sprake komt, komen de foto's voor de dag, van de duiven op het plein, of van hem of haar, staande tot de knieën in het blau we water van het meer. Het zien van schoonheid en cultuur moet men kunnen beleven, aldus spr. Deze boeiende en suggestieve le zing over Italië, aan het einde geïllustreerd door passende gram- mofoonmuziek, deed de talrijke bezoekers aandachtig luisteren naar dr. Van Egeraat, die zijn ge hoor op aangename en duidelijke wijze meenam op zijn reis door dit wondermooie Italië. Het was een prettige, leerzame avond. Bij de uitgang kon de be zoeker het NOVIB-zakje afge ven, wat aan hem bij het binnen komen was uitgereikt. Geheel onverwacht is de heer J. C. Frevel, leraar in wis-, na tuur- en scheikunde aan de Mid delbare Meisjes-School te Ber gen, overleden. Hij bereikte de leeftijd van 64 jaar. In het jaar 1949 trad de heer Frevel als leraar in dienst van de MMS. Buiten de vakken die de heer Frevel daar doceerde, gaf hij ook toneelregie aan leerlingen van deze school, die regelmatig repeteerden voor de jaarlijks te houden schooltoneeluitvoeringen. Als oud-toneelspeler behaalde de heer Frevel, in die jaren ver bonden aan de school, vele suc cessen. Zijn plotselinge dood is 'n verlies voor het onderwijs. Don derdagmorgen is in de aula van de MMS een herdenkingsbijeen komst gehouden. Maandagmor gen 1.1. is het stoffelijk overschot ter aarde besteld. Op maandag 13 nov. a.s. be ginnen we weer met de verkoop der Kinderzegels. Onze dames houden hiervoor weer zitting aan het bekende tafeltje in het post kantoor. Dit jaar bevatten de ze gels afbeeldingen van diverse folkloristische kinderfeesten. De opbrengst komt ten goede aan het zieke en gebrekkige kind van alle gezindten. Des te meer zij dus verkopen, des te groter de steun. Voor verzamelaars melden wij nog, dat le dag enveloppen van af 6 nov. zijn te verkrijgen bij mevr. J. OnrustLust, Dr. v. Peltlaan 47 en voor zover de voorraad strekt op 13 nov. in het postkantoor. ZONDAG 5 NOVEMBER BERGEN NED. HERV. GEMEENTE in de Ruinekerk v.m. 10.15 uur Ds Bekius HERVORMDE KAPEL REHOBOTH v.m. 10 u. Ds F. Visser, Amsterdam n.m. 7 u. Ds C. Keers, Amsterdam ZONDAGSSCHOOL - BERGEN Klas 1, 2 en 3 Rehoboth v.m. 11.45 uur Klas 4, 5 en 6 Ruinekerk, v.m. 11.45 u. GEREF. KERK v.m. 10 en n.m. 4.30 u. Ds R. v d. Berg LEGER DES HEILS (Dorpshuis) zondag v.m. 10 uur. Samenkomst, v.m. 11.30 uur Zondagschool. Donderdag n.m. 2 u. Gezinsbond voor vrouwen, Dinsdagavond 7 u. Breelaan 5 Jeugdbond v. jongelui SCHOORL NED. HERV. GEMEENTE te Groet v.m. 10 u. Ds C. M. de Jong Zendingscollecte Zondagschool te Groet 11.15 uur ALKMAAR REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 u. Ds A. W. Cramer DOOPSGEZINDE GEMEENTE v.m. 10.15 u. Avondmaalsdienst Evang. Luth. gemeente v.m. 10.15 uur de heer Meiners, A dam Dertig gulden boete of 6 dagen hechtenis was de straf, die de Amsterdamse politierechter mr. Bletz, de caféhouder K. W. K., oud 47 jaar, uit Bergen, wegens mishandeling oplegde. Hij was evenwel niet verschenen en werd hem derhalve verstek verleend. Op de twaalfde juli van dit jaar had genoemde caféhouder zijn slachtoffer, de heer B. H. A. Wilhelm, een paar rake droge tikken tegen het hoofd geplaatst. Mr. Bletz vonniste conform de eis. De uitslagen van de 1.1. ge speelde onderlinge wedstrijden zijn als volgt: Groep A: P. Mie nesE. Stam 02; J. StamP. Boots 11; J. de Moor^D. Buis man 20: J. Bliekendaal—H. Kruizinga 1 1: Groep B: K. van HattemC. Tromp 20; H. LichtletnerJ. de Rover 02; G. RooslootA. Tromp 20; S. van Hattum—P. Franz 1 1. Aanstaande dinsdagavond 31 oktober gaat Bergen 1 op bezoek naar Zaandam 3. Vertrek per auto half zeven, bij bakker Wil- lenbrandts. Wij rekenen op u. Twee meisjes, die op het fiets pad langs de Bergerweg reden in richting Alkmaar, werden de vo rige week woensdagmiddag inge haald door de zeventienjarige bromfietser R. F, Bleurs uit Anna Paulowna. Juist op het moment, dat hij de meisjes wilde passeren, reed de zestienjarige Wanda Bolding uit Alkmaar naar links. De botsing die volgde had tot gevolg, dat het meisje voor on derzoek naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar werd ver voerd. De vorige week woensdagmid dag, omstreeks half vijf, had er een lichte aanrijding plaats op de Helderseweg bij de Koedijkervlot brug. Doordat de> heer K. uit Be verwijk, die van de vlotbrug af kwam, geen voorrang verleende aan de chauffeur de heer v. d. G. uit Katwijk aan de Rijn, had er een lichte aanrijding plaats tus sen beide wagens. De auto van de heer v. d. G. liep enige schade op, de heer K. reed na de aan rijding door. Waarschijnlijk heeft hij van de botsing niets gemerkt. BERGEN van 9 tot 16 oktober 1961. Geboren» Martin Albertus, z. v. H. Alberts en A. F. Cop; Geertruida Agatha, d. v. A. Blokker; Roland, z. v. J. de Rover en J. A. Gieling; Johanna Catharina, d. v. P. .M. van der Lans en J. C. Smit. Ondertrouwd: Blufpand, Elfried A., 38 jaar, Amster dam en de Koning, Maria H., 33 jaar; Vliegenthart, Leendert, 22' jaar en Ka- ninga, Antje, 19 jaar. van 16 tot 23 oktober 1961. Geboren: Mylène, d. v. C. C. van Westrop en T. Plijter; Michael Nicolaas Jacobus, z. v. M. J. M. Spruijt en W. J. de Jager, Alkmaar; Rudolf us Maria, z. v. P. G. de Ruijter en M. D. Piege, Schagen; Albertus Bernardus Ed ward, z. v. A. B. E. Voüte en O. Koch; Petrus Bancratius Lourentius, z. v. J. J. Koopman en C. C. Wit. Ondertrouwd: Boots, Petrus, 29 en Hoogeboom, Neeltje, 27 jaar, Koedijk; Jansen, Dirk, 24 jaar, Alkmaar en Kuitwaard, Dora, 22 jaar; de Nijs Bik, Willem W., 26 jaar, Doom en Gravin van Limburg Stirum, Emille C. L., 26 jaar. Gehuwd: Dokter, Jan en Willemsen, Elisa beth; de Kort, Cornelis J. en Min, Cornelia A. M. Overleden: Molenaar, Cornelia, wed. van J. Broere, 70 jaar; Hooijkamp, Evert J. J. 80 jaar; Koppers, Agatha J., wed. v. T. P. de Swart, 84 jaar, wo nende te Alkmaar; Zomer, Cornelia A., 74 jaar; Borgesius, Arius H. G., 78 jaar; Visser, Willem M., 77 jaar. Eigenaardig genoeg zijn er veel mensen, die maar weinig aan dacht besteden aan onderdelen van hun kleding die toch voor ieder zichtbaar zijn. Hierbij doe len we op onze schoenen, want zij worden letterlijk en figuurlijk met voeten getreden! De meesten van ons zien niet in, dat onze schoenen een zeer belangrijk deel van onze garde robe vormen en dat deze onze volle aandacht volkomen verdie nen. Het zijn toch uiteindelijk ón ze schoenen waar we ons de ge hele dag op voortbewegen, die ons dragen en ons van dienst zijn. Mensen met moeilijke voeten of zij, die wel eens een paar schoe nen hebben gehad, dat niet prettig zat, hebben toen ondervonden van welk een enorm belang de schoenen zijn. Bovendien is schoeisel tegenwoordig beslist niet goedkoop en ook hierdoor verdient het extra aandacht, op dat het zo lang mogelijk zal mee gaan. Verwaarlozing van onze schoenen voelen we na korte of lange tijd in onze portemonnee! Moord op uw schoenen! Het is bijvoorbeeld zeer ver standig wanneer we twee paar schoenen tegen elkaar in dragen, dat wil zeggen, de ene dag het ene en de andere dag het andere paar. Op die manier krijgt ieder paar om de dag rust. Wanneer u dit systeem volgt, zult u bemer ken, dat het lijkt of de schoenen niet te verslijten zijn. Zij blijven heel lang goed. In de herfst kan het heel goed voorkomen, dat de gezinsleden met drijfnatte schoenen thuisko men. Zet hun schoenen dan niet bij de kachel om te drogen, want dit is schoenenmoord. Stop ze Vrijdagavond, zondagavond, dinsdagavond te 8 uur Yul Brynner, Charlton Heston, Claire Bloom Charles Boyer in de verfilming van het leven van Jean Lafitte 14 jaar (The Buccaneer) met Ingers Stevens, Henry Hull, E. G. Marschall en Jerry Hartleben. Een film van Anthony Quinn m m.v. Cecil B. DeMille Het boeiende verhaal van de piraat Jean Lafitte, die zo'n belangrijke rol speelde in de geschiedenis van Amerika. Zaterdagavond, maandagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2 30 uur Jerry Lewis en Dina Merrill in een op en top kolderfilm alle leeftijden (Don't give up the ship) met Diana Spencer, Mickey Shaughnessy en Robert Middleton Wie raakt zo maar een torpedo-jager kwijt? Natuurlijk alleen Jerry Lewis in zijn nieuwste komische rol van Marine officier. Alle hens aan dek, want Jerry is een torpedojager kwijt stijfvol met kranten en zet ze op een verwarmde, maar niet te war me plaats. Draag de schoenen niet eerder, voordat ze volkomen droog zijn. Het regelmatig poetsen is ook van groot belang. Het houdt het leer soepel en voorkomt uitdro gen en barsten. Suède Suède schoenen vragen extra aandacht. Zij worden niet ge poetst, maar regelmatig onderhou den met een rubber of metalen borsteltje. Zijn suède schoenen modderig geworden, denkt u er dan om ze niet te behandelen voordat de modder gedroogd is. Doet u dit niet, dan loopt u de kans uw schoenen voorgoed te bederven. Suède schoenen kunnen na ver loop van tijd glad glanzend wor den en dan is het fraaie eraf. Ve len besluiten dan dat de schoe nen op zijn en wensen direct nieu we aan te schaffen. Toch behoeft dit niet altijd. Alvorens de schoe nen met pensioen te sturen, doet u er goed aan een laatste poging tot hun behoud te beproeven. Giet wat petroleum op een bord en doop daarin een nagelborstel tje. Met dit natte borsteltje gaat u nu de schoenen bewerken. Borstel de petroleum heel goed in het leer, masseer het er mee. U zult zien, dat de gladde opper laag verdwijnt en de schoen weer het oude uiterlijk krijgt. Het loont in ieder geval de moeite te pro beren op die manier de schoenen weer goed te krijgen, want schoe nen kosten veel geld! (Nadruk verboden) Elly Martins iiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii worden keurig verzorgd, gaarne in dit blad geplaatst llllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiilliiiillllllllllllilllllllllllllllllll jjKXXXXXXXXXX^j Op 12 november a.s. hopen onze y lieve ouders y Q J. Beeldman y M. Beeldman-Leeuwenkamp fj hun zilveren huwelijksfeest te vieren M Hun dankbare kinderen H Jan en Immy n Marry en Peter SCHOORL, november 1961 Receptie van 2.30 tot 5 uur, Duinweg 105 XXXXXX5CX J^CXXXXXXXXXX^ Op 8 november a.s. hopen onze lieve ouders M. Praat A. Praat-Kager 40-jarige echtvereniging hun Hun dankbare kinderen, Rie en Theo Jaap en Lenie SCHOORL, november 1961 Hereweg 96 lllllllllllllllllllllllllllttlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll C. Oldenburg - Schoorl fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimmiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiii jjfCXXXXXXXXXX^ Op 11 november a.s. hopen onze lieve ouders en grootouders y Jb. Beemsterboer y Q P. Beemsterboer-Spaans Q Q hun 40 - jarige echtvereniging te Q n vieren. n X Hun dankbare kinderen X X en kleinkinderen X X H. Mis om 10 uur in de Parochie- X X kerk van de H. Joh. de Dooper X X te Catrijp. y X SCHOORL, november 1961 X Idenslaan 9 Receptie van 3 tot 4.30 uur, in het Verenigingsgebouw .A. Heden overleed nog geheel onverwacht, in het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer C. PAARLBERG in de ouderdom van 7 1 jaar. Uit aller naam: E. PAARLBERG-KROON en Kinderen BERGEN (N.-H.J, 29 okt. Heerenweg 39 1961 De teraardebestelling heeft plaats gevonden op de Algemene Be graafplaats te Schoorl. Heden overleed, na een langdurig lijden, mijn geliefde echtgenoot en onze beste broer, zwager, oom en neef Coenraad johan Philip Cooijmans in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam; A. C. G. COOIJMANS- VERSTEGEN BERGEN (N.-H.J, 1 nov. 1961 Merelhof 6 De crematie zal plaats vinden maandag 6 november a.s. 's v.m. 10 uur te Driehuis-Westerveld. Hiermede geven wij kennis, dat voorzien van de laatste H, H. Sacramenten is overleden, mijn lieve Man, onze Vader, Behuwd- en Grootvader, Johannes E Martin Echtgenoot van Anna M. Beekman op de leeftijd van 68 jaar. Uit aller naam: A. M. BEEKMAN BERGEN, 27 oktober 1961 Dorpsstraat 92 De begrafenis heeft plaatsgevonden op maandag 30 oktober, op het R.K. Kerkhof te Bergen.

De Duinstreek | 1961 | | pagina 2