ft 99 Uitstekende Voordrachtskunst B K^"?D«mpo VERKOUDHEID 2 ASPRO s -enUtfoittveeb jfctf -T exliel m UORBEJV oorsma KCB - kunstavond met de pianist André de Groote KCB „Mevo "-nieuws Klaverjasclub „De Oude Prins'' Films van week tot week Voorkom Geen inbraak meer mogelijk I/wc koude dapen Boorsma-Texticl Ue-t Coöp. Raiffeisenbank „Schoorl'' STORT UW GELD op een boekje bij onze spaarbank De heer J. C. Frevel leraarde besteld Kunstkring „Bergen" wij willen de eclite. half-zware Culturele avonden SCH00RLSE GEMEENSCHAP Agenda Plant NARCISSEN Bloembollenkiosk Is dit wat voor Bergen? VRIJDAG 10 NOV. 1961 38c JAARGANG No. 44 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef 5. v. maar even rillerig of onprettig voélt: Verslaggever v. Bergen: voor Schoorl: K. Roos □aoaanaaoaoa □□□□□□aadoao I GEEF EENS BOLLEN ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN toeekêtad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.i C. Oldenburg, Laan weg 35, Schoorl. Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Voor het r.k. Vrouwengilde, afd. Bergen, gaf de heer Henri van Leeuwen een voordracht avond in de dancing van ,,De Rustende Jager In groten ge tale was men opgekomen om naar deze bekende spreker te luiste ren. De voorzitster, mevr. Diesfeldt, opende de avond met een harte lijk woord van welkom aan allen en gaf daarna het woord aan de heer van Leeuwen, die zijn toe hoorders op suggestieve wijze vertelde van de oude havenwij ken van Marseille, waar de po litie de vreemdeling waarschuwt, en smokkelaars in verdovende middelen, handelaren in blanke slavinnen, hun geheimzinnige, harde, meedogenloze praktijken uitoefenen, om daarvoor grote winsten op te strijken. Zelf als zwerver verkleed, niet te onderscheiden van de echte Franse clochard, en in gezelschap van zijn oude vriend Chiel. een echte Franse zwerver, waarmee hij in de onderwereld van Parijs vriendschap sloot, trokken ze ge„ zamenlijk door die ruige harde donkere wereld, waar men met de wetten van het land spot. Op suggestieve wijze wist de heer van Leeuwen zijn talrijke toehoorders te boeien door zijn meesterlijke verteltrant over de opgedane ondervindingen in deze weerstandloze wereld. Een dank baar applaus bewees, dat allen intens hadden genoten van deze Zoals wij reeds berichtten, wordt op donderdagavond 16 de zer in de dancing van De Rus tende Jager te Bergen het piano recital gegeven door de jeugdige Belgische pianist André de Groote, wiens eerste optreden in Bergen, enkele maanden geleden, zulk een onvergetelijke indruk achterliet. Gezien dit even grote als verdiende succes behoeft er niet aan te worden getwijfeld, dat de belangstelling voor deze KCB- kunstavond bijzonder groot zal zijn. André de Groote zal uitvoeren werk van J. S. Bach (Toccata in c kl. t.), Van Beethoven (de So nate in c kl. t. op. Ill), van R. Schuhmann (Kreisleriana) en de Belgische componist Joseph Jon gen (Toccata). Kaarten zijn uit sluitend verkrijgbaar aan de kas sa van De Rustende Jager, al waar men tevens plaatsen kan bespreken, op 11, 12, 13, 14 en 15 november tussen 11-12 uur v.m. Voorts, indien tenminste nog voorradig, des avonds aan de zaal. Voor verdere bijzonderheden deze bijzondere KCB-avond be treffende verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Zaterdagmiddag 11 dezer, te 4 uur n.m., opent in Huize Kra- nenburgh aan de Hoflaan 22 te Bergen de voorzitter van het KCB, de heer J. Pluis, de 2e sub sidie-tentoonstelling, die dit jaar, dank zij de bijzondere medewer king van het ministerie van O. K. W. gehouden kan worden. Het bleek wederom mogelijk voor de aankopen, op deze expositie gedaan, een belangrijke subsidie te verlenen. Zoals men zich nog zal herinneren, was de eerste ex positie, die deze zomer gehouden werd een buitengewoon succes. In record-tijd werd een groot aantal kunstwerken verkocht. Deze 2e subsidie-expositie is geopend op de weekenden van 11-12, 18-19, 25-26 november en 2-3 december a.s. zaterdags van 2-5 uur, zondags van 11-5 uur. Aanwezig is een collectie re cent werk van de werkende le den van het KCB. Ook voor deze tentoonstelling wordt grote belangstelling ver wacht. voordrachtkunstenaar. Het was een uitstekend geslaagde avond. Aanstaande woensdag 15 no vember wordt er in de serre van De Rustende Jager een tentoon stelling gehouden van werk van de handwerkclub van het r.k. Vrouwengilde. Aan deze tentoon stelling zijn verschillende attrac ties verbonden. Op zaterdag 28 oktober werd een open Drive gehouden, welke wederom goed bezet was. Zes en dertig personen namen er aan deel. Zelfs uit Schoorl en Alkmaar waren ze gekomen, de echte liefhebbers van een kaartje leggen. Het werd dan ook weer eens een gezellige Drive, en om de prijzen, die er als altijd mochten zijn, werd heftig gestreden. Als het daarom gaat, wordt niets toe gegeven, ieder doet z'n best er een of meer van te bemachtigen. De taarten, het vlees, de worsten en de vele andere prijzen waren dan ook de moeite waard. De uitslag luidde: 1. man 7. Mevr. Holdrinèt-P. Briefjes 5098 punten Gabriels-Koopman 5085 punten Mevr. de Jager-N. Schaper 4887 punten Mevr. Min-De Vries 4801 punten Alfen-Ko Min 4635 punten Mevr. v. Alfen-Mevr. Appel- 4521 punten Mijlhof-Kossen 4502 punten Mej. G. Briefjes-dhr Pijper 4480 punten Seer. K. J. C. „Mevo De uitslagen van de klaverjas- drive, gespeeld zaterdag 4 novem ber jl in de Oude Prins, luiden: punten 1 Mevr de Jager-Stam 5293 (4 mars) 2 De hr Schaper-C Mink 5172 3 Mevr. Kieft-Timmerman 4881 (2 mars) 4 De hr Vel-Mej. de Vries 4767 (4 mars) 5 Kuin-Belleman 4694 4 mars, marsprijs) 6 Koorn-Appelman 4654 7 Mevr. Koorn-v. Oene 4512 8 Liefting-Keplon 4512 9 Mienes-Axen 4390 (1 mars) 10 Mevr. Pijper-Kieft 4365 11 Kroon-Boonstra 3413 (troostprijs) Klokslag middernacht is de ti tel van de film die vrijdag- en zondagavond 8 uur en zondag middag 2.30 uur vertoond wordt in de bioscoopzaal van ,,De Rus tende Jager". Het is het verhaal van 11 vrienden, die tijdens de tweede wereldoorlog gezamenlijk bij de luchtlandingstroepen heb ben gediend. Een van hen, Dan ny Ocean (Frank Sinatra) trom melt zijn elf dienstkameraden bij elkaar om zijn plan, vijf van de grootste speelzalen te Las Vegas, het speelcentrum van de Verenig de Staten, te beroven. Na een ambitieuze voorberei ding is het dan zover. Twaalf uur s nachts, als de feestvreugde in de casino's hoogtij viert, slaan de elf vrienden hun slag, geheel (Ingezonden mededeling) als u een hond heeft van de Die renbescherming. Af te geven door de Vereni ging tot Bescherming van Dieren, afd. Bergen, 1 prachtige herders hond 1 J/i )aar oud, en een mooie boxer 1 jaar oud (beiden gratis verkrijgbaar) De heer Schekkerman. Dorps straat 86, Bergen, tel. 2069, ver zoekt beleefd bij hem geen dieren meer af te geven. Aan zijn adres kan men alleen maar de dieren opgeven. Voorts deelt de ver eniging mede, dat het spreekuur van de dierenarts, de heer v. d. Kreek, nu gevestigd is op het Plein, achter de vis- en patat- kraam van de heer C. Hoeben. Men zie de advertentie in dit blad. Las Vegas op stelten brengende. Dan begint in deze film de toe nemende spanning en volgt er een ontknoping, die niemand ver wacht. Dean Martin zingt Ain't it a kick in the head", en Sammy Davis Jr zijn befaamde ,,E,0.- Eleven". Een film voor 14 jaar. Zaterdag- maandag- en woens dagavond verschijnt op het wit te doek ,,De zwarte sergeant" (Sergeant Rutledge). Een span nende geschiedenis over een dub bele moord, waarvan de zwarte sergeant wordt verdacht en op gesloten. Zijn verdediger, luite nant Cantrell, weet dan toch ein delijk na veel moeite de onschuld van de sergeant te bewijzen, zo dat deze volkomen gerehabili teerd wordt. Een openhartig ver haal van onrecht, rassenhaat en wellust. Aanvang 8 uur. leeftijd 18 jaar. Wollen kinder wanten v.af 2,60 Helanca kinder handschoenen v.a. f 3,80 Simplex Nylon dames handschoenen v.a f 5,95 Nappa dames handschoenen v.a. f 9,95 Nappa heren handschoenen v.af 14,75 Stretch/wol heren handschoenen v.a. f 5,50 Stretch wol jongens handschoenen v.a. f 6,95 Beter mooier en groter sortering RUINELAAN 18 - BERGEN - TELEFOON 2532 Hereweg 56 - Telefoon 215 - Postgiro 511036 Rente 3 '/4 °/0 (dagelijks opvraagbaar) Rente 31 /2 °/o (voor een half jaar vast) Rente 33U°I0 (voor een jaar vast) Grote belangstelling was er de vorige week op de Algemene Be graafplaats te Bergen, tijdens de teraardebestelling van de heer J. C. Frevel, leraar, verbonden aan de MMS in de vakken wis-, natuur- en scheikunde. De heer Schekkerman, voor zitter van de Berger-Schoolver eniging, sprak namens de gehele schoolgemeenschap een laatste woord aan de groeve en bracht zijn dank voor het vele goede werk dat de heer Frevel tijdens zijn leven heeft verricht, herin nerde allen aan de warme per soonlijkheid die er van de heer Frevel uitging en de vele aktivi- teiten op toneelgebied, buiten de leervakken die hij doceerde, zo doende ook nog tijd kunnende vinden voor de culturele vorming van de leerlingen. Niet alleen zijn werk, maar ook zijn dynamische persoonlijkheid zullen wij op school missen, aldus spreker. Namens de christelijke middel bare school in Amsterdam, sprak de directeur, de heer A. J. de Bruin. Hij memoreerde het werk van de overledene aan deze school. Spr. sprak de wens uit, dat zijn nagedachtenis nog jaren en jaren in Bergen en in Amster dam zal mogen blijven bestaan. Hierna spraken de heren B. Rij- des, leraar in Haarlem en auteur van diverse novellen en romans en F. Hindelopen, zeer persoon lijke vrienden van de heer Frevel. Ds. Bekius sprak tenslotte de laatste woorden bij deze indruk wekkende begrafenis. De vorige week dinsdagavond gaf de toneelgroep „Centrum" in de schouwburgzaal van ,,De Rus tende Jager" een opvoering van de thriller „Acht vrouwen", in drie bedrijven, van de Franse au teur Robert Thomas en opende daarmee het speelseizoen van de Kunstkring „Bergen" 1961-'62. (Ingezonden mededeling) wij roken HET TIBETAANSE LEVEN IN SIKKIM- HIMALAYA en NEPAL door JAN BOON, cineast en bergbeklimmer op za terdag 25 november in de Rus tende Jager te Bergen. Plaatsbespreking en kaartver koop in de De Haans Boekhan del (tel. 2452) S-kaarten op maandag 13 novem ber van 9-12 uur (tel. van llj^- 12). B-kaarten op maandag 13 novem ber van 2-4 uur (tel. van 3J^- 4). C-kaarten op dinsdag 14 novem ber van 9-12 uur (tel. van 11J/2 -12). A-kaarten op dinsdag 14 novem ber van 2-4 uur (tel. van 3J^ 4). Vrije kaartverkoop na dinsdag 4 uur en op de volgende dagen. Men wordt verzocht niet op za terdag kaarten te nemen. Tot en met vrijdag 17 november kan de boekhandel de kaartverkoop ver zorgen. Aan de zaal zijn eveneens nog kaarten verkrijgbaar. Jan Boon, onze oud-skikampi oen en trainer van de kandida ten voor het jeugdkampioen schap, filmde in 1959 in het Hi- malayagebied en bracht ook daar de zomer van 1961 door. Hij was er nu voor de vierde keer en Bergensche Kunsthandel Fa P. Hopman DE zaak, voor goede Kunstnijverheid bracht bezoeken aan Sjerpa Ten sing en de Dalai Lama. Behalve expedities naar de hoogste top pen deed hij etnologische onder zoekingen. Omtrent de geheim zinnige sneeuwman heeft hij een eigen theorie ontwikkeld. Op 6000 meter hoogte heeft hij een gedenkplaat onthuld voor de omgekomen alpinistes Clau- dine van Straten en Claude Ko- 9an- Hij doorkruiste het geheimzin nige Lahoeldal en zwierf langs oeroude karavaan-routes van Centraal-Azië naar India. In Sikkim was hij de gast van de Maharadjah van dit merk waardige vorstendommetje. Ook deze culturele avond be looft uitstekend te worden. Be langstellenden kunnen bij Boek handel De Haan informeren, op welke wijze men reductiekaarten kan verkrijgen. Het donatiegeld bedraagt minimum 2.50. (Ingezonden mededeling) de heer Timmer Jan Oldenburglaan 34 s Htreweg 325, Groet, Telefoon 476 Berichten en uitnodigingen gelieve men aan bovenstaande adressen te zenden. Zondag, 12 november Toneeluitvoering „Er komt een vriend vanavond'', door de R.K. toneelvereniging ,,St. Genesius", ver. gebouw te Catrijp, 8 uur. Donderdag, 16 november Voordracht met kleurendia's over .Koralen en Koraaleilanden' door de heer N. Heyning, van het Kon. Instituut voor de Tropen, zaal „De Rode Leeuw", 8 uur. Zaterdag, 18 november Toneeluitvoering „Er komt een vriend vanavond", door de R.K. toneelvereniging ,,St. Genesius", ver. gebouw te Catrijp, 8 uur. nu prachtmengeling voor wildbeplanting. Per 25 f 3.— per 100 f 10. I Plein - Bergen - Tel. 02208-3605 ggggBHHHEflHHKI Onder het hoofd „Trammu seum" lazen wij in „Op de Rail", het maandblad van de NVBS (Nederlandse Vereeniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwezen) het volgende be richt. Tot zijn leedwezen moet het Bestuur berichten, dat de zeer ve„ le pogingen een (voorlopig) on derdak te vinden voor het mu seummateriaal, dat de NZH ons heeft geschonken (A327 en B26), nog geen positief resultaat heb ben opgeleverd. In „Op de Rails" van december 1960 werd een be roep op de leden gedaan, doch hierop werden slechts drie reac ties ontvangen, waarvan er maar één een reëel voorstel bevatte. Het bestuur zet zijn pogingen uiteraard voort, maar indien niet op zeer korte termijn een oplos sing wordt gevonden, valt te vre zen dat het materiaal toch naar de sloper zal moeten verdwijnen, hetgeen zeer te betreuren zou zijn. (AAilt U iemand gedenken, koop dan U geschenken bij PARFUMERIE Speciale cadeau bonnen voor St. Nicolaas Dorpsstraat 21 12 november Dr. J. J. A. A. HODDE, van Reenenpark 2, tel. 2027 SCHOORL 12 november Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1