CONTACTAVOND V.V.V. BERGEN EL-MIOR BOORSMA-TEXT IEL I li 1)7:11 BOBBEN Sportfokkers Bergen e,o. houden tentoonstelling Handwerktentoonstelling Begrotings-vergadering WAT EEN FEEST Coöp. Raiffeisenbank „Schoorl" STORT UW GELD op een boekje bij onze spaarbank Zolderverdieping uitgebrand Opening van een showroom Het meest verkochte boek in oktober wij willen de echte, wij roken wij willen de echte, wij roken wij willen de echte, wij roken half-zware half-zware half-zware SCH00RLSE GEMEENSCHAP A.nÊudn Damclub „Bergen" Berdos won van Uitgeest VRIJDAG 24 NOV. 1961 38c JAARGANG No. 46 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef De Vereniging tot bevordering van het Vreemdelingen Verkeer te Bergen, hield de vorige week vrijdagavond een grote contact avond in het Oranje Hotel. De voorzitter van Bergens V.V.V. de heer J.. Broersma, sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst, daarna gaf hij het woord aan de heer H. A. Ver- maes, directeur der federatie van V.V.V.'s boven het Noordzee kanaal, die sprak over: Het Ne derlandse V.V.V.wezen, en over Wat de plaatselijke V.V.V. voor de leden doet. Spr. begon met het ontstaan en de geboorte van de eerste vereniging van Vreem delingen Verkeer in Nederland. Dit geschiedde 75 jaar geleden in 1885 in Valkenburg. Het was de prachtige omgeving die daar de aandacht trok van de vreem deling, en het gevolg was dat de mensen in dat dorp de vacan- tiegangers op allerlei mogelijke manieren het zo prettig mogelijk maakten. Zo ontstond daar de eerste V.V.V. van het land. Ver scheidene steden en dorpen volg den het voorbeeld, er ontstond 'n Nationale Bond van V.V.V.'s, die langzamerhand een belang rijke cent in het laadje van ho tels en pensions en middenstand bracht. In het jaar 1908 werd het Centraal Bureau van Vreem delingenverkeer in het leven ge roepen, dat in 1905 de Algemene Nederlandse Vereniging tot Vreemdelingen Verkeer werd. Dit groeide uit tot een belang rijke instelling, door de regering erkend, met tal van vertegen woordigers in het buitenland. Fi nancieel kunnen de plaatselijke V.V.V.'s zich bedruipen door subsidie en contributies, en een hecht samenspel met de A.N.V.V. is tot stand gekomen. Spr, merk te op dat een deel van de leden lid zijn om de verdienste. Zij moeten echter niet uit het oog verliezen, dat er hard wordt ge werkt door de V.V.V. informa- trices, en dat de instandhouding van het bureau veel geld kost. Spr. prees tenslotte het V.V.V.- gebouw en zijn inrichting, en vond dat de leden hierop trots kunnen zijn. De volgende spreker de heer P. Dondorp, rijksconsulent voor middenstand en toerisme, betoog de dat het toerisme is geworden tot een industrie. Noordholland heeft ontdekt, aldus de heer Don- dorp, dat het houden van toeris ten voordeliger is, dan het hou den van schapen. Na de vacantie gaan alle toeristen geschoren naar naar huis. Spr. zei dat de vacan- tieganger in Nederland, met een inkomen van 8000per jaar 100voor zijn vacantie be steedt. Nu is het soort publiek dat in Bergen komt, van een be tere klasse, dan in vele plaatsen van ons land. De toerist besteedt hier 10,per dag, zodat het toerisme in Bergen drie miljoen gulden opbrengt, en er dus een flinke duit binnenkomt. In Ber gen is het aantal vestigingen in de verzorgende detailhandel en ambacht voldoende voor een stad die drie maal zo groot is als Ber gen. Dat men nog klaagt dat de mensen in Alkmaar hun inkopen gaan doen, houdt geen steek als men weet dat van die drie mil joen er in Bergen door de toerist 2,8 miljoen wordt uitgegeven. Bergen leeft van het toerisme. De voor alles zorg dragende V.V.V. ontvangt daarvoor 14000,daarvan betalen de pensions en zij die gemeubileerd verhuren 7200,en de midden stand slechts 1500,Toerisme aldus de heer Dondorp, is DE bestaansbron voor Bergen, maar deze bron moet een motor heb ben, en daar is het lid van de V.V.V. aansprakelijk voor. Goe de arbeid vraagt een goede belo ning. Spr. eindigde zijn betoog met de waarschuwing dat als de tijden slechter worden, men ook minder gasten zal krijgen, en men door lid te worden van de V.V.V. die zekerheid krijgt, dat er voor uw belangen gewerkt wordt. jmaatshirts zo uit het vak! EL-MIOR Polytop shirts (extra versterkte boord en manchetten) 15.90 en 17.90 tricot nylon shirts 19.50 en 19.75 zijn altijd voorradig in verschillende mouwlengten De voorzitter de heer Broers- ma dankte beide sprekers voor hun duidelijke uiteenzettingen, maar vond dat men niet de in druk moest krijgen dat het V.V.V.-bestuur ontevreden is. De waarheid is, dat wij blij zijn met de huidige gang van zaken, dat onze vereniging 750 leden telt, en wij zonder deze vaste kern niets bereikt zouden hebben. Jhr. C. van Sandberg, secre taris V.V.V. Bergen aan Zee, dankte het bestuur van zijn zus tervereniging voor de mooie avond, en maakte zijn compliment over de voortreffelijke organisa tie van deze contactavond. Spr. hoopte dat de pers er zijn volle aandacht aan zou besteden. Na dat verschillende vragen om trent huisbezoek door mevr. van Kampen waren beantwoord, kre gen de leden nog een paar prach tige reisfilms te zien over de win tersport en de quizfilm Onder zilveren vleugels over zonnig Europa", of de KLM in 25 vra gen verzorgd door het reisbu reau „De Magneet". Op Zaterdag en Zondag 25 en 26 november a.s. organiseren de Sportfokkers van Bergen en om streken een grote kringtentoon stelling, in de dancing van het café-restaurant .Duinvermaak" aan de Breelaan te Bergen. Deze tentoonstelling van konijnen, ca via's duiven en kippen, door ver schillende fokkers bijeengebracht, en waaraan ze hun uiterste zorg besteed hebben, belooft 'n prach tige dierenshow te worden. Ook de mooie collectie sier- vogels van de heer Bredewoud te Schoorl is op deze tentoon stelling te bezichtigen. Voor die renliefhebbers een prachtige ge legenheid deze show te bezoeken. De tentoonstelling is geopend van 's morgens 10 tot 's avonds 10 uur. Vrijdagavond 24 nov. vindt de officiële opening plaats door Bur gemeester L. J. de Ruiter. De vorige week woensdagmid dag was er in de serre van „De Rustende Jager" een handwerk tentoonstelling van brei-, bor duur-, viltwerk, poppen en kin derspeelgoed, alles vervaardigd door de nijvere handen van leden der Vrouwengilde. De tentoonstelling werd ge opend door mevrouw Diesfeldt. Wanneer we al deze prachtig ge maakte en keurig verzorgde handwerken zien, aldus de voor zitster, kunnen we met recht trots zijn op onze leden, omdat ze daarvoor al hun vrije tijd hebben gegeven. De baten van deze ten toonstelling is eensdeels bestemd voor de priestercommissionaris, die Bergenaar is, en anderdeels komt het ten goede aan de hand- werkclub, die daardoor haar ak- tiviteiten kan voortzetten. Spreèk- ster hoopte dan ook dat deze ten toonstelling aan haar doel zal be antwoorden. Er was veel belang stelling, en er waren verschillen de attracties, waarvan veel ge bruik gemaakt werd. De openbare behandeling van de gemeentebegroting over 1962 door de gemeenteraad van Ber gen zal plaats vinden op woens dag 13 december. De vergadering die 's morgens om 10 uur begint, zal des middags en zo nodig des avonds worden voortgezet. De begrotingscommissie uit de gemeenteraad, dit is de gehele raad, minus de wethouders, is al bijeen geweest om de begroting welke in de raadsvergadering van 30 oktober wordt aangebo den te bespreken. Na het rapport van deze besprekingen aan B. en W. en het memorie van antwoord van het college op de gestelde vragen, volgt dan de in de aan hef genoemde openbare behan deling. Vader en Moeder Jongens en Meisjes Kleuter en Baby Ruïnelaan 18 Telefoon 2532 Bergen Rente 31 /4 °/0 (dagelijks opvraagbaar) Rente 31 /2 o (voor een half jaar vast) Rente 33/4°/0 (voor een jaar vast) Bij de familie de Boer, wonen de aan de Breelaan te Bergen, brandde vorige week de zolder verdieping af. Het vuur, waar schijnlijk ontstaan door kortslui ting, greep snel om zich heen. De brandweer, die spoedig ter plaat se was probeerde eerst met de nevelspuit de vlammen te be dwingen, maar moest tenslotte overgaan tot het zwaardere ma teriaal, om een grotere brand te voorkomen. De schade bleef nu beperkt tot een uitgebrande bo venverdieping. Verzekering dekt de schade. Bergensche Kunsthandel Fa. P. Hopman DE zaak, voor goede Kunstnijverheid Verleden week donderdagmid dag opende de heer J. der Kinde ren, gediplomeerd rijwielherstel ler een showroom aan de Ooster- weg 13. Dit winkelpand waarin de heer Beeldman een zaak in tabaksartikelen dreef, is thans veranderd in een fleurige toon- kamer met brommers, rijwielen e.a. rijwielonderdelen. Langs de wanden in de linkerhoek van de zaak is een verhoogde stelling aangebracht, waarop allerlei ar tikelen betreffende de rijwielhan del zijn tentoongesteld. Onder de stelling staan de prachtige kar retjes te pronken. De heer der Kinderen die anderhalf jaar ge leden een bescheiden showvitrine bij zijn zaak aan Oosterweg 7 aanbracht, heeft nadien ook zijn werkplaats moeten vergroten. Veel belangstelling mocht de heer Der Kinderen ondervinden bij de opening van zijn showroom. Tal rijke bloemstukken sierden deze door Reclamemagazijn ,,La Mo- da" geëtaleerde toonkamer. Een enquête, ingesteld bij 70 boekhandelaren' van ons land heeft uitgewezen, dat het boek „Omnibus" van Anthony van Kampen in de maand oktober het meest verkochte boek was. Het verdrong daarmee „Exodus" van Leon Uris naar de tweede plaats, nadat het vanaf juni 1960 de eer ste plaats was blijven innemen. Ze kwam nu aanzienlijk achter „Omnibus" te liggen. Hierachter komt Jan de Hartog met zijn Om nibus. In de aan de top staande „Omnibus" van van Kampen zijn drie boeken gebundeld n.l. „Jung le Pimpernel", „Incident op Cor sica" en „Prauw aan boord". Dierenbescherming Bergen Het bestuur van de Dierenbe scherming, afd. Bergen, maakt de dierenvrienden er op attent, dat zij die hun poesje kwijt zijn eens informaties hierover inwinnen bij de heer Schekkerman, Dorps straat 86. Tel. 2069, Bergen. aDDDEiaaaaDaaDaEiticiODDBiiaa Zaterdag, 25 november Toneelspel „De Kat in de Strafschop" door de Harger- toneelveren. „De Komedianten", zaal Groothoff, 8 uur. Trekking loterij, uitg. van de Schoorlse winkeliers, zaal Beeld man te Schoorl, 8 uur. Vrijdag, 1 december Filmavond in het Ver. gebouw te Catrijp, 8 u„ Voor de kinderen om 3.30 uur. St. Nicolaasklaverjasdrive, uitg. v.v. Duinranders, zaal Slijkerman 8 uur. In de 1.1. gehouden onderlinge competitie van de damclub Ber gen, is Jan de Moor de grote verrassing gebleken. Hij pres teerde het om tegen de kampioen W. van Hattum remise te spelen. De goed in vorm zijnde de Moor won van D. Buisman en E. Stam. De verdere uitslagen zijn als volgt: H. Kruizinga-D. Buisman 11; E. Stam-J. Stam 20. Groep B, J. de Rover-A. Tromp 20; C. Tromp-G.Roosloot 20; N. Veld-H. Lichtleitner 02; K. van Hattum-S. van Hattum 20. Bergen 1 heeft in een uitwed strijd tegen A. de Heer 2 (Beem- ster) in de damcompetitie van de Bond, op overtuigende wijze de Beemstenaren verslagen. Zij ver loren met 317. De uitslagen luiden: P. Bakker-H. Kruizinga 02; P. van Hof-W. v. Hattum 02; P. Stag-J. Stam 02; C. Kuin-J. Blankendaal 02; H. Ruigh-P. Mienes 02; W. Ei- zinga E. Stam 11; C. Wester- veld-J. de Moor 11; P. Jacobs -D. Buisman 02; G. Hijster- C. Tromp 11; J. Swart-G. Roos- loot 02. Bergen verliet dus on geslagen de Beemster. Een goede prestatie. Op woensdag 29 no vember gaat Bergen naar Mid- delie. Vertrek half zeven. (/Jat U iemand gedenken, De ontmoeting BergenUit geest, die de vorige zondag aan de Nesdijk gespeeld werd, was een wedstrijd waarin geen spra ke was van behoorlijk voetbal. Van de negentig gespeelde minu ten is Uitgeest 70 minuten tot over de middellijn ingesloten ge weest. De laatste minuut van de wedstrijd scoorde Dekker voor Berdos het winnende doelpunt. De sporadische aanvallen van Uitgeest waren veel gevaarlijker. Het was een harde onbesuisde wedstrijd, scheidsrechter Beek man leidde correct. ZONDAGSDIENST ARTSEN tteekttoi Ja, ja en BOORSMA-TEXTIEL heeft het toch maar weer. Ben veelzijdige sortering Uitsluitend kwaliteitsart. Apart en Mooier VOOR BETERE TEXTIEL-, En weet u, alles in één verkoopruimte, voor Aldus St. Nlcolaas. Hereweg 56 - Telefoon 215 - Postgiro 511036 (Ingezonden mededeling) VV 'f-: mi koop dan uw geschenken bij PARFUMERIE Speciale cadeau bonnen voor St. Nicolaas Dorpsstraat 21 BERGEN 26 november Dr. POOT Tel. 02208-2423 SCHOORL 26 november Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1