„EXODUS" Inenting tegen kinderverlamming DORPSHUIS SCHOORL Schoorlse Gemeenschap Reinigingsdienst Films van week tot week Sint Nicolaas bij T. en O» Dierenbescherming St. Nicolaas bij Bejaarden Dank aan Bergenaren KERKDIENSTEN Sportfokkers e.o* Woningkwestie in nieuw stadium V- V. V. Bridgeclub Schoorl" BIOSCOOP „DE RUSTENDE )AGER" BERGEN Nh. Inspecteur Hardesty F.B.I. 14 jaar De verloren zoon 14 jaar Succes van leden Kon.fokv. „De Duinstreek" Spit, Spierpijn Opening Manufacturenzaak Geslaagd GEMEENTE SCHOORL Op woensdag 13 december a.s. zal in het Gemeentelijk Gymnas tieklokaal te Bregtdorp de volgende inenting tegen poliomyelitis plaats vinden. Voor deze vaccinatie worden de kinderen, die reeds een- of tweemaal zijn ingeënt tegen kinderverlamming, opgeroepen. Deze kinderen worden des middags om half drie in het Gymnastieklokaal verwacht. De ouders of verzorgers worden verzocht de ten name van de kinderen staande oranje inentingsboekjes mede te nemen. Nadere inlichtingen hierover kunnen verkregen worden op de afdeling bevolking etc. ter secretarie alhier. Burgemeester en wethouders van Schoorl SCHOORL, 8 december 1961. GEMEENTE SCHOORL Uitnodiging aan alle bestuursleden van verenigingen en verdere belangstellenden om op maandag 11 december a.s. des avonds 8 uur in de ,,De Rustende Jager" te komen, beraadslagen over de stichting van een Dorpshuis in onze gemeente. Bezoekt deze vergadering. Voor verdere mededelingen wordt verwezen naar het bericht elders op deze pagina. Het Bestuur van de Schoorlse Gemeenschap GEMEENTEWERKEN SCHOORL Aan belanghebbenden wordt nogmaals ter kennis gebracht dat het ophalen van los vuil voortaan zal geschieden op donderdag na aanvraag aan Bureau van Gemeentewerken, Laanweg 19 vóór donderdag 9.30 en mits vóór 10 uur, gedeponeerd in dozen en geplaatst aan de weg. Het hoofd van gemeentewerken, D. BLOM Een spannende film, van een boeiend verhaal over een inspec teur der Federale recherche in de V.S., draait vrijdag,- zondag- en donderdagavond in ,,De Rusten de Jager". Een film over de ge schiedenis van de Amerikaanse Recherche en de harde strijd te gen de misdaad. De film „Inspec teur Hardesty F.B.Igeschikt voor de leeftijd 14 jaar, waarin James Stewart, Vera Miles en Murray Hamel, bezorgt de bezoe kers spannende uren. Aanvang 8 uur, zondagmiddag 2.30 uur. Zaterdag-, maandag- en woens dagavond draait er een uitermate boeiende en ontroerende film in de bioscoopzaal van de Rus, n.l. „De Verloren Zoon", bewerkt voor de film naar de gedurfde roman „East of Eden" van John Steinbeck. Het is een verhaal van een eenzame, rusteloos naar lief de zoekende jongen en een meis je, dat op en top vrouw is, tegen over de koude van wraak ver vulde moeder en de naar gerech tigheid strevende vader. Met Ju lie Harris, James Dean e.a. ster ren in hoofdrol, is dit de groot ste film van de jong gestorven acteur James Dean. Leeftijd 14 jaar, aanvang 8 uur. In het vol gend filmprogramma de beroem de film „Exodus". Groots was de ontvangst, dat het bestuur van de Buurtvereni ging Tuin- en Oostdorp Sint-Ni- colaas bij zijn aankomst in Tuin en Oostdorp de vorige week be reidde. Voorop gegaan door de drumband van de katholieke ver kenners en omstuwd door de kin deren van dit dorp, die geen ogenblik de goede Sint uit het oog verloren, begon hij zijn triomphale intocht langs de we gen van dit oostelijk gebiedsdeel van Bergen. Tot grote vreugde van de jeugd strooide Piet de knecht kwistig handenvol peper noten rond de langzaam rijdende wagen', daardoor een kleine grab belende gemeenschap achterla tend. Na de rondgang door dit dorp, begaf de goedheiligman zich in gezelschap van zijn knecht bin nen het T. en O.-gebouw, waar de vroegste jeugd van Tuindorp hem met zang en gejuich ontving. Nadat hij was verwelkomd door de voorzitter van T. en O., de heer J. Winkel, bedankte Sint- Nicolaas het allereerst de politie mannen, voor het in goede banen leiden van zijn tocht naar dit ge bouw en bracht tevens zijn dank over aan de drumband van de verkenners, die voor het tempo en ritme zorgden. Ieder van hun kreeg als dank een kleine ver rassing. Daarna begon de Sint aan het uitreiken van de cadeaus. Drie uur achtereen heeft hij zich zij het dan met korte tussenpozen op tactvolle wijze met de T. en O.-kinderen bezig gehouden, en onvermoeid aan ieder kind een cadeau, begeleid met een hartelijk woord, overhandigd. Hij toonde zich een oprechte kindervriend en wist door zijn rustige manier van optreden de kinderen echt op hun gemak te stellen. Over de werkgroep van T. en O. waaron der ook dames, die deze cadeaus vervaardigden o.l.v. de heer J. Wolf, was Sint-Nicolaas ten zeerste tevreden. Zij kregen een extra pluim, en hij beschouwde de heer J. Wolf, na hem, als de tweede kindervriend. Alle 280 kinderen gingen met een cadeau naar huis. Aan het einde van dit uitstekend geslaagde kinderfeest, dankte voorzitter J. Winkel de goede Sint voor zijn komst en voor de vreugde en vriendschap die hij heeft gebracht in de har ten der kinderen. Heeft af te geven een hondje, (blijft klein), en een jong hondje, (i 6 maanden). G. Schekkerman, Dorpsstraat 86, Bergen, Tel. 2069 Het Comité Ouden van Dagen heeft de vorige week in het St- Jansgebouw de bejaarden een prettige middag bezorgd. De voorzitter van het comité de heer A. Maassen, begroette allereerst Wethouder C. W. El- lis, die in verband met de ver hindering van de burgemeester de gemeente vertegenwoordigde en hoopte dat de leden een echte ontspanningsmiddag zouden heb ben, Hierna trad St-Nicolaas in al zijn waardigheid binnen. De goedheiligman betreurde het, dat zijn feest nog steeds in de oude sombere zaal gevierd werd en vroeg wethouder Ellis, of daar geen verandering in gebracht kon worden. De wethouder ant woordde, dat hij zijn volle me dewerking zou geven, omdat hij het belang van de sociëteit dui delijk zag. Óp geestige wijze onderhield de Sint zich met de bejaarden. Hij toonde bijzondere belangstel ling voor de 80-jarige heer Schot ten, die dagelijks van en naar Bergen aan Zee fietst om de sociëteit te bezoeken, evenals de 80-jarige heer Dekker van de Zakendijk. Daarna bracht de heer K. de Koning, contactman van de bejaarden, verslag uit aan St-Nicolaas en constateerde dat de onderlinge sfeer op de socië teit uitmuntend is. De St. Nicolaas-commissie te Bergen dankt langs deze weg, alle collectanten, die hun uiterste best gedaan hebben om de col lecte te doen slagen, heel harte lijk dank voor hun hulp. Ook aan de Bergenaren een bijzonder woord van dank voor de gulle gaven. De commissie was, dankzij u allen, in staat de Ber gense jeugd een onvergetelijk St. Nicolaas-feest te bezorgen, want de collecte was ook dit jaar weer een succes. We hopen volgend jaar weer op uw aller medewerking te mo gen rekenen! De St. Nicolaas-commissie. BERGEN SCHOORL ALKMAAR Evang. Luth. gemeente Aanklacht ingediend tegen bouwer Naar wij vernemen is de nu reeds vele maanden slepende wo ningkwestie tussen de adspirant- koper van het pand Oosterweg 43, de heer A. van den Berg en de bouwer, de aannemersfirma A. en J. Kroon te Bergen, in een nieuw stadium getreden. De heer van den Berg heeft bij de officier van justitie te Alk maar een klacht tegen laatstge noemde ingediend, op grond van art. 329 B.W. Hij stelt hierin, dat de hoeveel heid wel geleverd kan worden, maar dat ze niet beantwoordt aan aard en hoedanigheid. De op handen zijnde vordering van de nog altijd leegstaande woning door de gemeente zou intussen een maand uitgesteld zijn. BERGEN AAN ZEE De VVV Bergen aan Zee heeft op 21 november j.l. in hotel Nassau Bergen, daar het een huishoudelijke vergadering be trof, een „Besloten Algemene Le denvergadering" gehouden. De vergadering, waar een goede sfeer heerste, had een vlot ver loop. Bij de opening herdacht onze voorzitter, de heer A. J. J. v. d. Rest, ons overleden bestuurslid, wijlen de heer G. J. J. Wortel- boer, wiens kalm en rustig optre den gepaard aan een bezadigd oordeel node gemist zal worden. Het bestuursvoorstel het aantal bestuursleden te bepalen op 5, voorheen 7, werd na ampele be spreking met amendering "voor lopig te bepalen op 5" met alge mene stemmen aangenomen. Hierna werd in de vacature, mede ontstaan door het bedanken van 2 andere bestuursleden, de door het bestuur gestelde kandi- didaat, de heer D. Bos, Chef de réception van hotel Nassau Ber gen, bij acclamatie gekozen. Na de pauze volgden bij de rondvraag geanimeerde gedach- tenwisselingen over vraagstuk ken betrekking hebbende op de verhuur, wijziging van contracts voorwaarden bij de verhuur, ver betering van strandafgangen, eventueel instellen van een klach tencommissie, strandvervuiling door het publiek, waarbij in het bijzonder de aandacht werd ge vestigd op de achtergelaten duur zame verpakkingsmiddelen, die in het bijzonder zee -en weerbe- stendig blijken te zijn. Ook de ge meentereiniging kon niet aller te vredenheid wegdragen, terwijl het bestuur verzocht werd er bij het gemeentebestuur op aan te dringen het schoonhouden van straten en pleinen in ieder geval gedurende het seizoen weer te doen plaats hebben als in 1960. Met danik voor de goede sa menwerking, die deze besprekin gen kenmerkte, sloot de voorzit ter omstreeks half elf de verga dering. voor Optiek Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor SCHOORL Uitslag van maandag 27 novem ber Lyn A 1. Half-Mosch 63J^ 2. Modder-Hummeling 613^2 3. Goudsblom-v. Twuyver 59 x/2 4. Half-Haasbroek 59 5. Bekker-Beeldman 56 6. Mevr. Timmermans- de Wit 51 7. P. Ens-M. Ens 49'/2 8. v. d. Oort-Heystek 48 9. Nieuwland-P. Roos 47 10. Kuyper-Schotvanger (Gast) 45 Lyn B 1. de Jong-Burgering 53 2. Mej. Haring-Lensing 45 3. Dapper-Wit 44 4. Fam. Repko 43 5. Mevr. Birnie-Nieuwland 41 6. Mevr. Klinkenberg- Mevr. Kuiper 41 7. Houtkoper-Wezel 36 8. Fam. Hoogschagen 29 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx In ons volgend filmprogramma de beroemde film U heeft toch niet vergeten een avond voor deze film te reserveren 1 1 Op de kringtentoonstelling te Bergen behaalden onze leden de volgende resultaten: Bij de Vlaamse Reuzen be haalde H. v. d. Vliet le Z Z G en lx Z G, S. de Boer 2x le Z Z G en lx Z G, C. Brommer 4e Z G 3e Z Z G en 2e Z Z G, K. de Vet 2x Z G, le Z G, 3e Z G. Bij de Witte Weeners behaal de mej. S. Muskee lx Z G en 3e Z G en met Tan le Z G. Bij de Rexen behaalde P. Veg- ter lx le Z Z G en lx leZ G. Bij de Polen R. O., C. Stam, Z G Tenslotte de afdeling Pluimvee: hierin behaalde B.A. Strooker met z'n duiven Hollandse Kropper le G G, met z'n Meeuwen le Z G, Pauwstaart 2x le Z G, Gekleur de Hollandse Kroppers Blauw, le Z G en le G G. Door bovenstaande resultaten wist onze vereniging beslag te leggen op de wisselbeker van de kring, met gering verschil op de vereniging van Bergen, Op 8, 9 en 10 december a.s. zullen we proberen even goed voor de dag te komen op de Pro vinciale tentoonstelling te Berk hout. Van de Schoorlse Gemeen schap is heden een circulaire, v.d. volgende strekking uitgegaan: Na de circulaire, die wij ge zamenlijk met het gemeentebe stuur hebben uitgegeven, is de stichting van een dorpshuis in onze gemeente in toenemende mate in de belangstelling van vele ingezetenen komen te staan. Er is toezegging ontvangen tot een bedrag van enige duizenden guldens. Als men bedenkt, dat dit resultaat verkregen is zonder enige actie van huisbezoek dan mag men hierover niet ontevre den zijn. Dit is te meer niet het geval als men bedenkt, dat vele ingezetenen hun bijdrage nog willen bepalen, nadat over zaken als de wijze van financieren en de plaats wat meer bekend ge maakt zou kunnen worden. Vooral het laatste punt is een aangelegenheid met vele kanten. Nu wij enigszins de stemming onder de bevolking gepeild heb ben, lijkt het ons aanbevelings waardig het resultaat en hetgeen verder gebeuren moet te bespre ken met de bestuursleden van de plaatselijke verenigingen en ver dere belangstellenden, opdat in zo groot mogelijke eensgezind heid het doel verder kan worden nagestreefd. Gaarne nodigen wij U dan ook uit tot het bijwonen ener bespre king, welke gehouden zal worden in de zaal van „De Rustende Ja ger" op MAANDAG 11 DE CEMBER a.s., des avonds om 8 uur. Voor een vruchtbare gedach- tenwisseling lijkt het gewenst, in dien U in een vergadering van Uw bestuur eventueel met Uw leden U met name over de plaats en de verdere financiële actie, huisbezoek e.d. ook reeds bezint. Mede daarom zenden wij deze uitnodiging niet alleen aan de verenigings-secretarissen doch ook aan alle bestuursleden, voor zoveel deze ons bekend zijn. Mocht desondanks nog een ver eniging of een bestuurslid verge ten zijn, dan zijn ten Raadhuize nog exemplaren van deze uitno diging verkrijgbaar. Bovendien zullen wij over een en ander een advertentie in de Duinstreek plaatsen. Gaarne vertrouwen wij er op U maandag, 11 december a.s. op genoemd tijdstip in „De Rustende Jager" te mogen begroeten. Het Bestuur van de Schoorlse Gemeenschap. Nadat Schoorl in de afgelopen jaren de opening van o.a. een schoenenzaak en een viswinkel beleefde, kon op dinsdag 28 no vember wederom een nieuwe zaak worden bewonderd. In de voormalige winkel van de Fa. de Wijs Broers heeft thans de heer J. Koorn zijn manufacturen zaak gevestigd. Te 3 uur vond de opening plaats, waar in de met talrijke bloemstukken verfraaide winkel, de heer Koorn verschillende ge nodigden welkom heette, w.o. af gevaardigden van de VVV, de winkeliersvereniging en de Mid denstandsbond. In het nieuwe bedrijf waren de verschillende artikelen vakkundig gerangschikt, hetgeen het maken van een keuze gemakkelijk maakt. De heer Koorn, die af komstig is uit Wieringen, leidde de aanwezigen rond in zijn zaak en gaf een toelichting op de ten toongestelde artikelen, zoals ver schillende soorten ondergoed, kousen nachtkleding, sokken, wol, werkkleding enz. De etalage en de winkelbetim meringen bleken te zijn gemaakt door de firma Tamis uit Oudorp, het schilderwerk door de firma J. Koeten uit Groet, terwijl de fir ma P. Meyer uit Schoorl het electrawerk voor haar rekening nam. Wij wensen de heer Koorn en zijn echtgenote veel succes met hun nieuwe zaak. Dezer dagen slaagde de heer Jb. Rietveld te Schoorl als pluim- veedeskundige, terwijl zijn broer, de heer J. Rietveld, het diploma voor Vakbekwaamheid onderne mer café en aanverwantbedrijf van de stichting Horecabedr. behaalde. Wij wensen beide heren veel geluk met de door hen behaalde diploma's. ZONDAG 10 DECEMBER NED. HERV. GEMEENTE in de Ruinekerk v.m. 10.15 u. Ds. Visser ZONDAGSSCHOOL - BERGEN Klas 1, 2 en 3 Rehoboth v.m. 11.45 uur Klas 4, 5 en 6 Ruinekerk, v.m. 11.45 u. HERVORMDE KAPEL REHOBOTH 10 uur v.m. D. Broers GEREF. KERK v.m. 10 en n.m. 4.30 u. Ds R. v. d. Berg LEGER DES HEILS (Dorpshuls) zondag v.m. 10 uur. Samenkomst, v.m. 11.30 uur Zondagschool. Donderdag n.m. 2 u. Gezinsbond voor vrouwen, Dinsdagavond 7 u. Breelaan 5 Jeugdbond v. jongelui NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 u te Schoorl Ds C. M. de Jong (collecte noodlijdende Kerken en personen) Zondagsschool te Schoorl 11.15 uur voor d» kinderen van Schoorl en Groet te samen REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 u. Ds F. E. van Leeuwen DOOPSGEZINDE GEMEENTE v.m. 10.15 uur Ds v. d. Sluis (koffie na de dienst) v.m. 10.15 u. Ds J. J. F. Herrmann GEREF. KERK (Oudegracht) v.m. 10 uur, Ds A. Prins n.m. 5 uur, Ds G. van Loenen Uitslag verloting Konijnen- en pluimveetentoonstelling in „Duin- vermaak" te Bergen. snummer Lotnummer 1 403 2 804 3 412 4 8 5 607 6 401 7 1085 8 1408 9 502 10 1559 11 638 12 1780 13 1008 14 696 15 65 16 1012 17 485 18 879 19 237 20 1684 21 1059 22 1161 23 1256 24 459 25 1984 26 1166 27 1700 28 1438 29 1465 30 88 31 1105 32 1260 33 956 34 313 35 29 36 1088 37 1038 38 1237 39 1403 40 1787 41 1657 42 1701 43 1770 44 517 45 1576 46 637 47 955 48 494 49 923 50 1312 51 893 52 798 53 1446 54 40 55 1341 56 961 57 480 58 1471 Prijzen kunnen worden afgehaald bij Mevr. Schmalz, Duinweg 73, Schoorl. Hoflaan 2 - Bergen Vrijdagavond, zondagavond, donderdagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur James Stewart, Vera Miles en Murray Hamilton in (The F.B.I. Story) met Larry Penelli, Diane Jergens, Parley Bear en Nick Adams JAMES STEWART, met zijn kwajongens-achtige charme, beheerst de film volkomen, zowel als taaie volhardende rechercheur als in de huiselijke scenes. Een film over de geschiedenis der Amerikaanse Centrale Recherche Zaterdagavond, maandagavond, woensdagavond te 8 uur James Dean, Julie Harris en Raywond Massey in (East of Eden) met Burl Ives - Richard Davalos en Jo van Fleet De waardige en meeslepende filmbewerking van John Steinbeck's gedurfde roman ..East of Eden". De grootste film van de jong gestorven acteur James Dean (Ingezonden mededeling) en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met

De Duinstreek | 1961 | | pagina 2