ft 99 Polio-Winkelweek Bergen een groot succes EL-MIOR T Roiimna-Tcxtiel Hcrgenschc Kunsthandel PUROL in huis Sint Nicolaas speelde klaverjas Matthieu Wiegman exposeert Geen ambtswoning op „Kranenburgh' r~ Beroep ongegrond verklaard Dierenbescherming Bloembollenkiosk EEN KAPPERS CADEAUBON St. Nicolaas bracht bezoek bij B.S.V. SCH00RLSE GEMEENSCHAP Apeada Bromfietser gaf geen voorrang Leger des Heils VRIJDAG 15 DEC. 1961 38c JAARGANG No. 49 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Opbrengst voor poliopatiënten 5380,— De heer J. Veldt winnaar van (Polio) t.v.-toestel. De vorige week vrijdagmiddag vond in het „Park Hotel de prijsuitreiking plaats van de „Po- lio-winkelweek-Bergen' Dat de organisatoren van deze eerste grote winkelactie, sinds de eerste winkelweekactie in 1946 had men de zaken niet zo groot aangepakt als nu, het slagen van dit experi ment met gemengde gevoelens te gemoet zag is zeker, maar dat het zo'n groot succes zou worden had men niet gedacht. Voor het ac tieve comité, bestaande uit de he ren J. M. Thomas, K. M. Ger ritsen, H. Woudstra en H. K. Finkensieper, schenkt het slagen van de Polio-winkelweek een grote voldoening, want, door aan de winkelweek een caritatief doel te binden, kwam er een bedrag van f 5380, ten goede aan het Prinses-Beatrix-Fonds. De voorzitter van het comité, de heer Thomas, begroette de tal rijk aanwezig zijnde prijswin naars, die na het bericht van het comité, tot de gelukkigen te be horen, waren gekomen om hun prijs in ontvangst te nemen. Spr., die namens de beide Berger Mid denstandsverenigingen sprak, kon tot zijn vreugde mededelen, dat deze winkelweek buiten ver wachting bijzonder goed ge slaagd is, en dat het doel van deze actie bereikt is. Wij winke liers in ons mooie dorp, aldus de heer Thomas, zijn in staat iedere klant de service te verlenen, die thans geëist wordt van de mo derne winkelier. Om de gezelligheid en de inti miteit van deze attractie wat te verhogen, offreerde het comité de aanwezigen koffie met gebak, wat ten zeerste op prijs werd ge steld. Wanneer men het cijfer ziet van het bedrag dat er bij de 91 deelnemende winkeliers aan goe deren is gekocht (250.000,en waarvoor 250.000 bonnen moes ten worden ingewisseld en 22000 enveloppen werden gebruikt waarop even zoveel slagzinnen stonden geschreven, kan men zich levendig voorstellen dat dit comité niet heeft stilgezeten en enorm veel werk heeft verricht. Het actiecomité kwam hierdoor tot de conclusie, dat er de laatste jaren grote vraag is naar luxe artikelen. De Bergense middenstand is niet de enige in Nederland, die deze actie ten bate van de polio patiëntjes organiseerde. In Slag haren (Drenthe) is het vorige jaar een overkoepelend orgaan gestart met het organiseren van deze actie op 20 plaatsen. De prij zen werden door verschillende Verleden week woensdag avond kregen de leden van de klaverjasclub „De Oude Prins" bezoek van St-Nicolaas. Hij had dit bezoek reeds van te voren aangekondigd en de harten der leden klopten dan ook vol ver wachting. Dat de goedheiligman deze klaverjasclub welgezind was, bleek wel uit de vele cadeaus die deze spaanse filantroop met kwis- tige hand uitdeelde. Na afloop hiervan ontpopten de Sint en zijn knecht zich als verwoede klaver jassers. Zij wisten met glans het dameskoppel Kieft en Timmer mans een lesje te geven. Hij kon zich moeilijk losrukken van deze gezellige klaverjassen de leden van de club, maar al vorens hij vertrok kreeg het be stuur nog een stevige handdruk en een pluim voor de hartelijke ontvangst die men hem had be reid. fabrieken gratis verstrekt. Dit jaar hebben aan deze actie 80 ge meenten deelgenomen. Aan die gemeenten werden totaal 13 mil joen bonnen uitgereikt. Behalve deze 13 miljoen bonnen, voor elke bon betaalt de winkelier 2 cent, werden er 2 miljoen enve loppen a 5 cent per stuk verkocht. De opbrengst daarvan gaat re gelrecht naar het Prinses Beatrix- Poliofonds, plus de opbrengst van de bonnen. Het comité van beide middenstandsverenigingen heeft met het volkomen slagen van de Polio Winkelweekactie, de klant weten te trekken en daardoor een tweedelig succes geboekt, n.l. kopen in Bergen t.b.v. het Prinses Beatrix Fonds. De eerste prijswinnaar was de heer J. Veldt, Herenweg 61, Woud, de heer Hoogvorst won de tweede prijs (bromfiets), W. J. Blankendaal, Meerweg 9, der de prijs (radiotoestel). De was- machH^e ging naar de heer G. Termoohlen als vierde prijswin naar en de heer N. Admiraal nam de stofzuiger mee als vijfde prijs. Voorts waren er nog veertig levensmiddelenpakketten a 40,- per stuk. biedt u een echt EL-MIOR polytop shirt, dus extra versterkte boord en manchetten, voor slechts 12.50 yellow Bijzonder groot was de belang stelling voor de tentoonstelling van werk van de kunstschilder Matthieu Wiegman, in de expo sitiezalen van het Kunstenaars centrum „Kranenburgh", aan de Hoflaan te Bergen. ...Deze tentoonstelling werd aan geboden aan de 75 jaar geworden schilder, door het KCB Bergen, als blijk van grote waardering voor zijn werk. De heer Pluis, voorzitter van het KCB, opende deze tentoonstelling met een kort woord. Hij zei, dat het voor het KCB een grote eer was deze bij zondere expositie van bijzon der werk, van een bijzonder man aan Bergens kunstlievende inge zetenen ten toon te stellen. Spr. merkte op dat Matthieu Wieg man en zijn kunst een begrip voor Bergen is geworden. Hij be wonderde de vitaliteit en de vro lijke geest die er van de schilder uigaat en hoopte dat deze ten toonstelling een succes zou wor den. Daarna opende de schilder zelf zijn expositie. Spr. heeft ge tracht zo goed mogelijk een keu ze te doen uit het vele werk van zijn hand en hoopte dat het in de smaak van de bezoekers zou vallen. Vervolgens herdacht hij zijn overleden vrienden, de kunst beschermer, de heer Boenderma ker, mevrouw Boendermaker, Dirk Klomp. Leo Gestel... waar door de ontroering hem te mach tig werd. De burgemeester van Bergen, de heer L. J. de Ruiter, bracht de kunstenaar dank namens het ge meentebestuur, voor deze ten toonstelling. Wij zijn er trots op, dat wij uw werk hier kunnen be zichtigen;. )U hebt iets als een Koning in u, als onderdaan in het rijk van de kunst. Hierna verspreidde men zich om de 49 tentoongestelde wer ken, waaronder tekeningen, aqua rellen gouaches en olieverfschil derijen, te kunnen bewonderen. Men kreeg op deze eerste dag weinig gelegenheid, deze prach tige collectie schilderijen, waar van uit sommigen een hemels licht straalt, rustig te bekijken. Daarvoor was er te veel belang stelling. Om dit te kunnen doen, krijgt men de gelegenheid op 16, 17, 23, 24, 25, 26, 30 en 31 dec. en I 6 en 7 januari des zaterdags van 14 tot 17 en 's zondags van II tot 17 uur, in huize „Kranen burgh". Rekwest van V.V.H.B. Door de Vrije Vereniging van Horecabedrijven (V.V.H.B.) te Bergen, is het volgende rekwest aan de gemeenteraad van Bergen gericht. De Vrije Vereniging Horeca bedrijven, in ledenvergadering bijeen op woensdag 29 novem ber: kennis genomen hebbende van het voorstel tot bouw van een ambtswoning voor de burgemees ter op Kranenburgh, en het daar op betrekking hebbende adres van Natuur, en Heemwacht d.d. 25 november j.l. aan uw Raad; is van oordeel dat door deze voorgestelde bouw op die plaats het natuurschoon van Bergen in derdaad zou worden aangetast; sluit zich geheel aan bij de strek king van het bovenvermelde adres en dringt er bij de gemeen teraad krachtig op aan voor de bedoelde ambtswoning een op lossing te vinden, waardoor geen schade voor het bosbezit van on ze gemeente valt te vrezen. Het rekwest was ondertekend door de heer A. H. Slot, voor zitter en mej. Kreb, secretares se. Elasti Chic RIO M P H voor de V R O U W RIUMPH BE-HA's VOOR BETERE TEXTIEL NIEUW JAARSGROETEN Minimumprijs f 2,50 (drie regels) elke regel meer 80 cent, vooruit bij de opgave te voldoen. De vergunning, die Burge meester en Wethouders destijds verleend hebben aan de heer C. Hoeben, voor het plaatsen van een patates-fritesbakkerij op het Plein, tegenover- de dr Blokbank aan de Jan Oldenburglaan, is an derhalf jaar opgehouden door de heer P. G. Gravendaal en 7 an deren te Bergen, omdat de geur van de patates-frites, gemixd met de Bergense lucht, een on aangename geur zou worden. Dit beroep van de appellanten is echter bij koninklijk besluit van 6 november 1961 ongegrond ver klaard. De heer C. Hoeben is dus, zij het dan voorwaardelijk, vergun ning verleend tot het oprichten van patates-fritesbakkerij, gele gen aan de Jan Oldenburglaan, tegenover het perceel Breelaan 8, aldaar. Aan dit besluit zijn de volgen de voorwaarden verbonden: da,t in de inrichting niet meer dan 200 liter huisbrandolie aanwezig mag zijn, geborgen in een metalen vat en geplaatst in een ruimte, zoals die op de desbetreffende teke ning is aangegeven. Deze zaak is door drie burge meesters behandeld geworden: t.w. de heren Wijtema, Huygens en de Ruiter en heeft thans voor de heer C. Hoeben een happy end gekregen. Dit succes heeft hij te danken aan de welwillendheid van de gemeenteraad van Bergen en in het bijzonder aan de burge meester, de heer de Ruiter en de directeur van Gemeentewerken, de heer J. Blaauw. In de onlangs gehouden openbare vergadering van de afdeling: „Geschillen van de Raad van State", heeft de burgemeester van Bergen tot de staatsraden gezegd, dat hij ge loofde dat de heer C. Hoeben zeer zeker de rommelverspreiding bij de kramen zal voorkomen en onthulde dat één van de appel lanten zelf een pa.tates-fritesbak- kerij heeft. Eigenlijk is hij de enige, die bang zou moeten zijn voor hinderlijke concurren tie. Het vakblad voor ijsbereiding en patates-fritesbakkerij zegt in de aanhef van het artikel: „Een geur van frites waait de Raad van State binnen". Wat kunnen zakenmensen het elkaar toch dikwijls lastig maken. Men gunt elkaar het licht in de ogen niet en schrikt er niet voor terug, wegen te bewandelen die de „concurrent" alleen maar schade kan berokkenen. KOOPJES KOOPJES I In stede van een collegiaal sa menwerken, rust men niet eer der voor de ander uitgeschakeld te hebben en hem het leven zo zuur te maken, dat hij eigenlijk geen reden van bestaan meer heeft. Heeft af te geven een herders hond en een jonj hondje. G. Schekkerman, Dorpsstraat 86, telefoon 2069, Bergen. a.s. deskundige tnnrlkhti, Voorlichting DUS Voon Uhet juiste K0P5EL D0PP55TR.2I fin:2266j St. Nicolaas en zijn onafschei delijke Piet brachten maandag avond j.l. een bezoek aan „De Oude Prins", waar de jeugd van B.S.V. en hun jeugdleiders met verlangen naar dit Spaanse duo uitzagen. De voorzitter van de jeugdcommissie, de heer M. de Bruin, ontving St. Nicolaas, die met belangstelling informeerde naar de verrichtingen van de jeugdelftallen en tevreden was over de beide adspiranten Toon Jansen en Jan Mak, die zich zeer verdienstelijk gemaakt hebben met het ophalen van oud papier. Aan elke speler werd een ca deautje uitgereikt. Na het vertrek van de goede Sint was het de heer H. K. Finkensieper, die door het vertonen van een mod derige gooi- en smijtfilm, de BSV-jeugd deed schateren van de lach. Een geslaagde avond, waarop de leiders van de jeugdelftallen met genoegen kunnen terugzien. Volgende week verschijnt ons blad wegens de Kerstdagen op DONDERDAG 21 DEC. In verband daarmede wordt de copij uiterlijk MAANDAG 18 DEC., vóór n.m. 5 uur en de advertenties DINSDAG 19 DEC. ingewacht. De uitgever Verslaggever v. Bergen: de heer Timmer voor Schoorl: de heer K. Roos □□□□□□□□aaacaaaaaanDDDQrj Zaterdag, 16 december Klaver jasdrive, in café Beeldman te Aagtdorp, aanvang 8 uur. Zondag, 17 december Tentoonstelling zelfgemaakte goederen, uitg. Kath. Vrouwen gilde, ver. gebouw, van 8.30 tot 17 uur. Maandag, 18 december Kerstavond, uitg. Ned. Herv. Vrouwengroep, consistoriekamer te Schoorl, 19.45 uur. Woensdag, 20 december Kerstmiddag voor de ouderen in de gem. Schoorl, uitg. Bond van Plattelandsvrouwen, zaal de Rustende Jager, om 2 30 uur. Kerstavond voor de leden van de Bond van Plattelandsvrouwen, zaal De Rustende Jager, 19.45 u. Dpnderdag, 21 december Kerstavond voor de leden van de Kath. Vrouwengilde, vereni gingsgebouw, 20 uur. Leerlingenavond van de volks muziekschool in de Rode Leeuw om 20 uur Vrijdag, 22 december Kerstklaverjasdrive, uitg. v.v. Duinranders, zaal Slijkerman, 20 u. Kerst- klaverjas- Wilddrive, in Honky Tonk, Schoorl, 20 uur. In de Kerkstraat werd de vo rige week de dorpsrust verstoord door 'krijsend gerem en gegier van banden ener personenwagen. De autobestuurder, die met alle macht remde, kon een aanrijding niet voorkomen. Deze werd ver oorzaakt door de heer H., die rijdende op zijn bromfiets, bij het linksafslaan geen voorrang ver leende. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Het Leger des Heils roept alle alleenstaanden en bejaarden en de jeugd op tot het met hen mee vieren van het Kerstfeest. Zie voor nadere bijzonderheden de advertenties. ZONDAGSDIENST ARTSEN UeeUtod DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Kerst- en Verlovings geschenken in het huis voor goede kunst nijverheid. FA. P. HOPMAN (Ingezonden mededeling) Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid. Cup: B en C Kleurwit en zwart Kort model 16,50 m. maagband 26,90 met Een model uit de Jubileum collectie De kroon op uw figuur RUINELAAN 18 - TELEFOON 2532 - BERGEN Het nieuwjaarsnummer komt uit op DONDERDAG 28 DECEMBER Evenals vorige jaren zal dan gelegen heid bestaan tot het plaatsen van een nieuwjaarsgroet. Opgave hiervoor zo spoedig mogelijk aan onze bureau's of bij de bezorgers. PLEIN - BERGEN TELEFOON 02208-3605 Een goed cadeau Bespreek tijdig voor de \jü&$ Jan Oldenburglaan 34 s Hereweg 325, Groet, Telefoon 476 Berichten en uitnodigingen gelieve men aan bovenstaande adressen te zenden. BERGEN 17 december Dr. LUGTEN, Telefoon 2700 SCHOORL 17 december Dr. BRUST, Telefoon K 2209-288

De Duinstreek | 1961 | | pagina 1