Ueekiiad 99 99 Per Fiat naar Moskou kou gevat? Al ud ECHTE BALANS-OPRUIMING BOORSM A-TEXTIEL Ruïnelaan 18 feleloon 2532 Bergen Mevrouw, gaat U hier niet naar binnen Voor «BETERE» TEXTIEL Henk Elzinga win! op fraaie wijze „De Bergenaar K.C.B. gaat 3e lustrum vieren K*C*B* expositie Jan de Leeuw De negende bezetting van Bergen door het N.S.0. orkest s van o s een Goede prestatie's tijdens dit tournooi Foto VRIJDAG 12 JANUARI 1962 39c JAARGANG No. 2 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Dit biljarttoernooi, dat in de voorzaal van ,,De Oude Prins' gehouden werd, was over vier wedstrijdavonden verdeeld en trok veel belangstelling. Vanwe ge de krachtsverhoudingen on der de acht deelnemers, was er een handicap ingesteld, t.w. Boendermaker (250 car.), de Vries en Elzinga (225), Swaag, Feld en Dingerdis (190), de Vet en Tilstra 160). De leiding van dit toernooi was in uitstekende handen van de heer Tilstra. Aan het einde van de eerste wedstrijdavond stapten de Vries, Boendermaker en Elzinga er on geslagen uit. Eerstgenoemden kregen nog al wat tegenstand te overwinnen, resp. tegen de band stoter Feld en de wisselvallig spelende Dingerdis. Ze kwamen maar net met de hakken over de sloot. Op de tweede dag moest de Vries tegen de onverstoorbaar spelende Swaag zijn eerste neder laag boeken, in zijn volgende partij tegen Tilstra speelde de Vries weer volkomen geconcen treerd en scoorde de hoogste se rie in dit toernooi (96), eindigend met een moyenne van 9,78. El zinga maakte in zijn partij tegen Dingerdis korte metten, liet zijn tegenstander in 10 beurten op 30 Iianden HAMEA-GELEIIrube95i:'l caramboles staan, terwijl hij zelf, met een prachtig gemiddelde van 22,50 zijn partij eindigde, hoog ste serie (78). Met Boenderma ker, die niet zoveel moeite had met Swaag en Tilstra, bleven beiden nog ongeslagen. De derde dag maakte de Vet een einde aan de schone lei van Boendermaker en liet daar de eerste verliespunten op noteren. Deze figaro van Bergen was zo uitstekend op dreef, dat zelfs de hoofdklasser Boendermaker het niet verder kon brengen dan tot 207 caramboles in 43 beurten. Ook de Vries verloor zijn beide partijen tegen Boendermaker en Elzinga en daarmede ook zijn il lusies. Op deze dag was de bur gemeester van Bergen, de heer L. J. de Ruiter, en de heer Blauw, directeur van gemeente werken aanwezig, die met be langstelling de biljartwedstrijden volgden. Op de vierde dag trachtte de Vet nog op de derde plaats te komen, maar de Vries stond dit niet toe en eiste deze plaats voor zichzelf op. Spannend was de slotpartij tussen Elzinga en Boendermaker. In de eerste zes beurten verza melde Boendermaker, die de af stoot had, 102 car., Elzinga kon slechts 51 car. laten noteren. Toen de achterstand voor Elzin ga groter werd, B (210) en E (154), wist hij met verschillende gedurfde stoten in de laatste ze ven beurten de resterende 71 car. bijeen te stoten, daardoor Boen dermaker op 232 car. achterla tend. Een enthousiast publiek be loonde deze prestatie met een verdiend applaus. Elzinga heeft de goede vorm, die hij tijdens dit toernooi de monstreerde, te danken aan zijn serieuze voorbereiding en trai ning. Zijn rappels zijn fijne tech nische staaltjes van berekend- ZOND AGSDIEN ST ARTSEN heid, ze zijn voor de liefhebbers van de biljartsport een genot om te zien. De hoogste series werden ge scoord door de Vries (96)Boen dermaker (94) en Elzinga (85). Even voor de prijsuitreiking sprak de bondsvoorzitter, de heer v. d. Schilden, die de laatste avond dit toernooi met belang stelling volgde, een kort woord. Hij prees zich gelukkig wat te mogen zeggen, en het deed hem een bijzonder genoegen de heer Schot in De Oude Prins aanwe zig te zien, de man die lange ja ren de belangen voor de biljart- sport heeft behartigd. Tevens be groette hij de heer Beers, van „Het Witte Huis" te Egmond, en vond het prettig dat de pers zoveel aandacht aan deze sport schenkt. Ook deelde spr. mede, dat plannen bestaan, om zich wat meer met de jeugd van 12-18 jaar te bemoeien, om bij hen de liefde voor de biljartsport wat meer aan te wakkeren. Voorts complimenteerde hij de heer El zinga met het behalen van het kampioenschap en kreeg de heer Tilstra een extra pluim voor het organiseren van dit toernooi om „De Bergenaar". Daarna reikte de voorzitter de biljartvereniging de heer Voorlichting Voor. Uhit juiste KhPSEL van aan W. Dekker, de prijzen uit de winnaars en maakte zijn com pliment voor het uitstekend ver loop in dit toernooi. Ook de heer en mevrouw Huls- hoff muG.ten delen in de hulde. Namens alle spelers van dit toer nooi reikte voorzitter Dekker aan mevrouw Hulshoff bloemen en bonbons over, als dank voor de altijd weer enthousiaste ont vangst en de volle medewerking, door de heer Hulshoff gegeven. Het algemeen gemiddelde van de spelers was: 1. H. Elzinga 7,76: 2. C. Boen dermaker 7,76; 3. W. de Vries 6,03; 4. P. Feld 5. B. de Vet 3,86; 6. F. Dingerdis 4,55; 7. Jb. Swaag 3,45; 8. Tilstra 2,30. Vanaf 12 februari a.s. zal in hotel „De Oude Prins" de finale worden gespeeld om het kampi oenschap biljart, eerste klas libre, afd. Noord-Holland. Er staat dus de volgende maand weer een week van goede biljartsport op het programma. Het bestuur van de klaverjas- club „De Oude Prins" organi seerde dinsdagavond voor haar leden in „De Oude Prins" een bijzonder interessante avond. Men had hiervoor de heer J. M. Nauta uit Zaandam uitge nodigd, die van één van zijn rei zen in het buitenland „Per Fiat naar Moskou" een lezing met dia's hield. Alvorens de heer Nauta met het vertonen van zijn dia's begon gaf hij een beknopt verslag van de Russische geschie denis, vanaf het jaar 1600 het bewind van Iwan de Verschrik kelijke, 1700 Tsaar Peter de Gro te, 1800 Napoleon tijdens zijn in val in Rusland, 1900 Tsaar Ni- colaas de tweede, tot aan Hitiers inval in dit land. Zijn aangename voor Optiek Mr. Opt. D. W. Pastoor verteltrant, begeleid door het ver tonen van prachtige dia's van de reis door België, Frankrijk, West en Oost Duitsland, Polen, via Warschau door Brest, Minsk Smolensk naar Moskou, werd door de toehoorders bijzonder op prijs gesteld. Beginnende te Zaandam bij het Tsaar-Peterhuisje, liet hij ver volgens als fel contrast de luxu euze flatgebouwen van West- Duitsland, en de nog vele in Oost-Berlijn sinds de vorige we reldoorlog voorkomende kapot geschoten troosteloze ruïnes zien. Voorts zag men de prachtige kampeergelegenheden in de Rus sische steden, het indrukwekken de Moskou met zijn vijf miljoen inwoners en de prachtige univer siteit, gebouwd op de Leninheu- vels. Het was een leerzame avond; jammer dat er niet meer belangstellenden waren. Het zal ongetwijfeld velen in teresseren te vernemen, dat het bestuur van het Kunstenaars Cen trum Bergen er in geslaagd is, ten tweede male de bekende con servator van het Schiedamse Ge meentelijke Museum, Pierre Jans sen, bereid te vinden naar Bergen te komen. Pierre Janssen, nationaal ver maard dank zij zijn televisie- Kunstgrepen", houdt zijn voor dracht in de dancing van De Rustende Jager op maandag 22 januari a.s., te 8.00 uur. Zijn on derwerp heeft tot titel: „Me vrouw, gaat U hier niet naar bin nen" en behandeltenkele onver wachte kanten van de revolutie der impressionnisten. De lezing wordt met kleuren dia's geïllustreerd. Het was een verre van een voudige zaak Pierre Janssen naar Bergen te krijgen, in verband met zijn over-bezet programma. Gezien het succes van de eerste maal, mag worden aangenomen dat een zeer groot auditorium op de 22ste a.s. aanwezig zal zijn. Kaartverkoop geschiedt uit sluitend aan de kassa van de Rus op de 22ste januari, vanaf half 8. BERGEN - N.S.O.-OORD Het Nederlands Studentenor kest bestaat 10 jaar en vangt de jubileumtoernee op 17 januari a.s. in Bergen aan. Het batig saldo is voor het Ne derlands Studentensanatorium te Laren, waar ook leerlingen van voorbereidende scholen kunnen worden verpleegd. Laten wij dat doel in dit jubi leumjaar voor eenmaal steunen door een ruime bijdrage te verle nen op de lijsen, die u een dezer dagen zullen worden aangebo den. Deze collecte wordt van harte aanbevolen door de burgemeester van Bergen. Begin mei van dit jaar bestaat het Bergense Kunstenaars Cen trum 15 jaar. Het bestuur heeft besloten dit derde lustrum te her denken met enkele manifestaties, waarvan een tweetal exposities in Huize Kranenburgh te Bergen de hoofdschotel vormen. Het ligt in de bedoeling naast een ten toonstelling van werk van wer kende leden van het KCB terzelf der tijd een expositie van beeld houwwerk van Nederlandse beeldhouwers in te richten in de tuin van Kranenburgh. Voorts zal in dezelfde periode klein-plas- tiek, zowel van Bergense als niet- Bergense kunstenaars worden ge- exposeerd. Nadere bijzonderheden om trent deze derde lustrum-herden king zullen binnenkort volgen. SOLEX J. der Kinderen Op zaterdagmiddag 13 dezer te 2 uur begint in Huize Kranen burgh aan de Hoflaan te Bergen een expositie van nieuw werk van Jan de Leeuw, werkend lid van het Kunstenaars Centrum Bergen. De tentoonstelling zal zijn ge opend gedurende de weekenden van 13-14, 20-21, 27-28 januari a.s. en het weekend van 2-4 fe-' bruari. Zaterdag van 2-5 uur, zondags van 11-5 uur. de medicinale hoestbonbon Evenals de vorige jaren beleef de Bergen verleden week donder dagochtend de negende bezetting van 84 studenten van het Neder lands Studenten Orkest. Ieder jaar neemt deze groep musici wat mee, ter herinnering aan hun ver blijf in het dorp, en als dank voor de gastvrijheid. Verleden jaar was het de NSO windwijzer, die burgemeester de Ruiter met veel lushakerij moest onthullen. Dit jaar kwamen de orkestle den, voorafgegaan door de jeugd drumband van Bergens Harmo nie naar het gemeentehuis voor de officiële ontvangst aldaar, weer niet met lege handen, want bij monde van de heer H. ter Haar uit Amsterdam, bood hij burgemeester de Ruiter vijf uit viool en cellokist komende een Zaterdag 13 januari, te 8.30 v.m. openen wij onze deuren, om U te laten profiteren van de vele koopjes MERK- en KWALITEITS-artikelen tegen uiterst laag gestelde prijzen konijnen aan (5 NSO oortjes), waarbij de spreker opmerkte, dat een konijnenleven maar kort duurt, maar de vriendschap tus sen NSO en Bergen veel langer moet duren. Nadat de levende have door de burgemeester en de gemeentesecretaris de Vries in ontvangst was genomen, over handigde de voorzitter van het NSO, de burgemeester nog een konijn van gips, geboetseerd door mevrouw Molkenboer de Blé- court uit Oldenzaal, met de be lofte er bij, dat Bergen dit konijn in brons mag laten gieten als een blijvend monument aan de vriend schap tussen het orkest en de ge meente. De heer ter Haar vroeg zich af, waarom eigenlijk Bergen in de maand januari niet NSO- oord genoemd mag worden. Burgemeester de Ruiter herin nerde er aan, dat Bergen in de januarimaand telkens weer de slaap uit haar ogen wrijft en door de reddende en rumoerige en gelen wordt gewekt. Bergen en het orkest hebben veel met elkan der gemeen, het zijn twee groe pen die nog al eens van samen stelling veranderen en waar men soms weinig orde op zaken kan stellen. Hij hoopte tenslotte het NSO het volgende jaar weer te mogen begroeten, maar dan niet in een konijnenkolonie. Veertien dagen zullen de mu sicerende studenten hun onder dak vinden in het „Oranje-Ho tel", de Ruïnekerk wordt voor repetitieruimte gebruikt, en het eerste concert zal worden gege ven in de schouwburgzaal van „De Rustende Jager", op woens dag 17 januari a.s., t.b.v. het stu dentensanatorium. Naar verluidt, zal het Neder lands Studenten Orkest volgend jaar, wanneer het voor de tien de maal naar Bergen komt en dus voor de tiende maal de kerk in gebruik neemt, een nieuw uur werk voor de Ruïnekerk aanbie den, met garantie: Het huidige uurwerk (pas nieuw) staat n.l. in tegenstelling met het oude, dat „versleten" was, en zo nodig ver vangen moest worden, om de ha verklap stil, nu zelfs weken ach tereen. Ook de automatische ge luidsinstallatie laat dientengevol ge al wekenlang verstek gaan. DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. (Ingezonden mededeling) ruw of schraal HAMFA-f BERGEN 14 januari Dr. J. J. A. A. HODDE, van Reenenpark 2, tel. 2027 SCHOORL 14 januari Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360 KAPSALON D0RP55TR.2I i Hoflaan 2 - Bergen VOOR EEN OTO Oosterweg 7-13, Bergen, tel. 3505 (Ingezonden mededeling) 19 cent per rol BOORSMA-TEXTIEL RUIMT OP

De Duinstreek | 1962 | | pagina 1