99 ff BOORSMA - TEXTIEL kou gevat? De vijftigste Biljartontmoeting BergenSchoorl Jaarverslag Museumcommisie Culturele Avonden „Zij kiest. Agenda FOTO DICK VAN BERGE Twaalf cn een half jaar naluut&tjk TRIUMPH Uooe (fttut ttictUl 16.50 26.90 13.90 23.90 16.50 35.50 SCH00RLSE GEMEENSCHAP De Vrijwillige Brandweer Dierenvrienden opgelet! Finale eerste klas Libre SOLEX VRIJDAG 9 FEBRUARI 1962 39c JAARGANG No, 6 Verschijnt te Bergen» Bergen aan Zee» Schoorl» Schoorldam» Groet» Camperduin» Egmond aan Zee» Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Een jubileumwedstrijd, die a.s. zondag over veertien dagen ge speeld zal worden. Deze tradi tionele ontmoetingen, die niet meer uit de biljartwereld zijn weg te denken, hebben hun bestaan te danken aan de oprichters van dit jaarlijkse evenement van vijf tig jaar geleden. Het waren de heren Piet den Das, Dirk Duin, Kees Stook, Piet Duin, Jan Bos en Siem den Das te Schoorl, Kees Meijer, Jaap Min, Piet Blok ker, M. Zaadnoordijk en Piet Groot te Bergen. Deze Schoorl- naren en Bergenaren waarvan niemand meer in leven is, kwa men overeen dat hun eerste wed strijd gespeeld zou worden in „De Rustende Jager" te Schoorl, en te Bergen in café Hilbrand aan de Dorpsstraat. Het tweede jaar werd er niet meer in ,,De Rustende Jager" te Schoorl ge speeld, maar bij de heer T. Tim merman in ,,iD.e Rode Leeuw Ook Bergen veranderde het twee de jaar van biljartzaal en ver huisde naar ,,De Rustende Jager". Tot de oudste levende leden behoren thans de heren Dirk Duin, (48 jaar lid), Jaap Swaag (45 jaar lid) resp. van Schoorl en Bergen, Dan volgen de namen van P. Timmerman, van Lienen, Nic Min en nog meerdere, die allemaal een behoorlijk aantal jaren aan deze vriendschappelijke ontmoetingen deelnemen. Als men tientallen jaren gele den elkanders krachten ging me ten, dan werd de tilbury van stal gehaald en reed men van Bergen naar Schoorl en stootte daar in ,,De RocJe Leeuw" de carambo les bij elkaar. Het ging daar dan echt gemoedelijk toe en die ge moedelijkheid is tot aan heden toe gebleven. Deze ontmoetingen munten uit door sportiviteit en het erkennen van het recht van de sterkste. Toch trachten de spelers alles uit hun pommerance te trekken, om zoveel mogelijk eer te behalen. De spanning is dan bij de wedstrijden soms zo, dat je de „stilte kunt grijpen". Zo was het ook op het laatste toernooi, dat in café Nieuwendijk werd gespeeld, waar de groten onder de biljartkunstenaars, heel duidelijk naar voren kwamen in deze handicap-wedstrijden. We noemen allereerst maar de heer Nic Min, die zijn partij tegen Duin verloor met een moyenne van 5,25, maar in zijn tweede partij de heer Broersma op 38 car. liet staan, om met een moyen ne van 10 zijn partij te eindigen. Dan is er Wim de Vries, die zijn beide partijen tegen K. Stam en Duin won met een gemiddelde van 6.81 en 7.89. Piet Timmer man (Schoorl) is een vaste spe ler, die evenals de Vries, zijn beide partijen won tegen Jb Swaag en P. Feld met een gemid delde van 5,35 en 7,14. De heer K. Stam is een zeèr nauwkeurig speler. Hij won en verloor een partij met een moyenne van 4.40 en 3.76. Hij kan meer uit zijn spel halen, wanneer deze speler niet te lang aandacht besteedt aan het maken van een carambo le. Men kan ook te voorzichtig zijn. Er is tijdens dit toernooi se rieus en verbeten gespeeld. De uitslagen luiden: car. brf h.s. gem. Van Lienen, Schoorl 75 19 13 3,94 G. Nieuwendijk. Bergen (75) 51 19 17 2,68 Nic Schuit, Schoorl (90) 41 26 5 1,58 Wim Dekker. Bergen 110 26 23 4,23 K. Stam, Schoorl (110) 97 22 15 4.40 Wim de Vries, Bergen 150 22 49 6,81 P. Timmerman, Schoorl 150 28 28 5,35 Jb Swaag, Bergen (110) 94 28 12 335 D, Duin, Schoorl 75 27 13 2.77 Nic Min, Bergen (150) 142 27 26 5.25 D. C. Broersma, Schoorl 100 27 17 3,70 P. Feld, Bergen (110) 81 27 12 3,— car. brt. h.s. gem. Nic Schuit (90) 76 34 9 2,23 G. Nieuwendijk 75 34 9 2,20 van Lienen 75 30 11 2,50 W. Dekker (110) 87 30 13 2,90 D. Duin (75) 33 19 10 1,74 W. de Vries 150 19 37 7,89 K. Stam (110) 98 26 18 3,76 Jb Swaag 110 26 14 4,23 Broersma (100) 38 15 5 2,— N. Min (kader) 150 15 47 10,— P. Timmerman 150 21 43 7,14 P. Feld (110) 87 21 15 4,14 Aanstaande zondag over veer- de heer P. Timmern tien dagen, op 25 februari, komt Bergen op bezoek bij Schoorl, waar de tweede fase van dit toer nooi gespeeld zal moeten worden. Schoorl heeft zes partijen gewon nen, Bergen eveneens. Ze staan dus gelijk. De ontmoeting vindt plaats in „De Roode Leeuw", bij wagen, wel kunnen wij met ze kerheid zeggen, dat al de leden van deze jubilerende Bergen- Schoorl-biljartcombinatie die dag hun keuen zullen krijten, en hun beste techniek aan de dag zullen leggen. In het jaarverslag van de Mu seumcommissie te Bergen, uitge bracht aan de Raad van de Ge meente, lezen wij dat de samen stelling van de commissie einde 1961 als volgt bestaat uit: Mevr. G. C. van Regteren Alte- na-Evers, presidente Mevr. M. Th. Brugman-Scholten, penning meesteres, de heren R. J. Valk- hoff, secretaris, en de heren Mr. D. Vis en Drs. C. N. Pascha. Mr. Moens nam in mei afscheid als lid en secretaris van de com missie. In september, kort voor zijn 80ste veraardag, overleed hij. Gedurende 14 jaren heeft hij zijn belangstelling voor ons museum ten volle getoond, steeds bereid de andere commissieleden met raad en daad terzijde te staan. Ook in zijn correspondentie als secretaris kwamen zijn plichtsbe sef, zijn hoffelijkheid en gemoede lijkheid en vaak zijn gevoel voor humor, tot uiting. De commissie herdenkt met grote dankbaarheid haar sympathieke oud-secretaris. Het secretariaat werd waarge nomen door het lid van de com missie Drs Pascha. Na diens ver trek werd op 30 oktober door de Gemeenteraad in de vakature voorzien. De heer R. J. Valkhof, tot lid benoemd, nam het secre tariaat op zich. De heer Pascha, die reeds zoveel werk verzet heeft ten bate van het museum, door de inventarisatie uit te breiden en te verbeteren en gewenste ver anderingen in het opstellen van voorwerpen aan te brengen, blijft als lid van de commissie zijn ge waardeerde steun geven. In het afgelopen jaar werden nieuwe fotokaarten van de museuminte- rieurs gedrukt. Deze vinden steeds belangstelling bij de be zoekers, hetgeen ook het geval is met het boekje van Mej. L. van Heemskerck-Veeckens. Het mu- seumbezoek was belangrijk groter dan verleden jaar n.l. 3347 (in 1960 2603). Het slechte weer had wederom een gunstige iinvloed op het aantal bezoekers. Dit jaar werd het museum ver rijkt door schenkingen van par ticulieren. Van Mevr. J. A. Hoe- neveld-Toxopeus te Bergen een 18e-eeuws olielampje, van Mevr. M. Blaauboer-Jansen te Wierin- gerwaard, een schort en een ser vies, van Mevr. D. Klaassen- Maas te Bergen een etsje van Jan Bleys, voorstellende het oude huisje van Guurtje van Lente aan de Guurtjeslaan, (het huisje van Kootje). Mej. A. Klokkemeyer te Bergen gaf enige prentbrief kaarten van oud-Bergen, van Mevr. M. G. Timmerman te Ber gen, een mes met gesneden hou ten heft, van zuster D. Zwak- man te Heiloo, drie snuitscharen en een tangetje, van de heren C. Dijs, J. Timmer en Broeder Da- miaan Oldenburg te Mook, prent briefkaarten. De heer M. W. v. Gulik te Bergen schonk een schilderij door J. Veldheer geschilderd, de heer R. v. Pol te Amsterdam een citer, de heer J. Akerboom te Bergen gaf in bruikleen 3 bordjes. De concierge Mevr. J. M. Kops-Schuurman betoonde zich weer onmisbaar door de voortref felijke en sympathieke wijze waarop zij de bezoekers ontving en rondleidde. Voorts volgde op dit verslag een overzicht van het door de penningmeesteresse ge voerde beleid, waarmee de com missie zich volkomen kon ver enigen. N. V. K. J. V. O. Mens en natuur in het heden daagse Spanje, armoede er, rijk dom. De bekende bioloog en cineast Lodewijks heeft zijn prachtige kleurenfilm opgenomen in het land, waarheen zovele toeristen gaan en waar nog schrille tegen stellingen bestaan. De sociale as pecten, alsmede de rijke natuur, worden door spreker belicht. Vele malen mochten we Dr. Lodewijks in ons midden hebben. Hij is een van de boeiendste spre kers en een uitstekend cineast. Twee jaar geleden genoten we van zijn visie op de Ver. Staten en van zijn voortreffelijke na tuuropnamen. Kaarten en plaatsbespreking: S-kaarten op maandag 12 febr. van 912 u. tel. van 11 12 C-kaarten op maandag 12 febr. van 24 u. (tel. van 3J^—4) A-kaarten op dinsdag 13 febr. van 912 u. (tel. van 11 x/212) B-kaarten op dinsdag 13 febr. van 24 u. (tel. van 3J^4) De verdere plaatsbespreking, ook voor vrije kaarten, is de ge hele verdere week. Zie verder de advertentie in dit blad. Het was de vorige week don derdag een prettige dag voor zus ter Jansje Mulder, assistente van de zusters Stam, van de kraamkli niek „Rosmade". Twaalf en half jaar werkt zus ter Mulder op nauwgezette wijze aan deze inrichting. Vele honder den baby's heeft ze tijdens hun verblijf in „Rosmade" verpleegd, niet alleen de baby's, maar ook de moeders heeft zij door haar pret tige omgang tot vriendinnen ge maakt. Dat dit twaalf en half jarig ">V (wit en zwart) B en C kort model lang model (wit en zwart) B - C - kort model lang model BE-HA „Elasti Chic" volmaakte pasvorm hoogstaande kwaliteit prima afwerking BE-HA „Mon Reve" SPECIAAL voor zwaardere figuren. Niet te verbeteren model STEPIN „Elasti Step" (wit) 'n artikel waar uw figuur in „terugkomt" CORSELET „Elastibella" (wit) B cup Voor de vrouw die jeugdige gratie verkiest. cup D cup dienstverband van zuster Mulder niet ongemerkt is voorbijgegaan, getuige wel de vele bloemstukken, felicitaties en cadeau's, die veelal uit waardering door de oudver- pleegden werden aangeboden. Zuster Mulder, wier ouders in Friesland wonen, waren naar Ber gen gekomen om de heugelijke dag van hun sympatieke dochter verpleegster mee te maken. Ook de artsen toonden veel belangstel ling voor de goede taak, die ze nu al een kwarteeuw als verpleeg ster verricht. De aanstaande moeders, die zich in „Rosmade" laten verple gen, mogen zich gelukkig prijzen dat de verpleging daar op zo n voorbeeldige wijze wordt ver zorgd. aaaaaaaDaaaaaaaanaaanDDa Door 28) leden van de Vrijwil lige Brandweer werd op maan dag 29 januari j.l. deelgenomen aan het examen brandwacht. 21 kandidaten verkregen het getuigschrift brandwacht le klas se en 7 kandidaten het getuig schrift brandwacht 2e klasse. Dat alle kandidaten met gun stig gevolg dit examen hebben afgelegd, danken zij in niet onbe langrijke mate aan de deskundi ge wijze waarop de heer Bloem, brandmeester bij de Rijkspolitie voor het brandweerwezen, de cursus heeft geleid. Benoeming Bij besluit van 30 januari 1962 fjvan Burgemeester en Wethou ders van Bergen, werd de heer H. Homma, brandwacht le klas se van de Vrijwillige brandweer, !bij bevordering benoemd tot on der-brandmeester. Op de j.l. maandag gehouden ledenvergadering van de „Sport- fokkers Bergen en omstreken", in hotel „De Oude Prins", werd een jeugdactie ingeluid, waarvan iedereen die van konijnen, ca via's, sierkippen etc. houdt kan profiteren. Uitgaande van de gedachte, dat het voor de jeugd van zeer grote waarde is, dat deze leert een huisdier goed te verzorgen, willen de leden van „De Sport- fokkers" alle jeugd-dierenvrien- den helpen hij het vaak moeilijke begin. Zeer vaak wordt er in het voorjaar ergens een dier zonder kennis van zaken gekocht. Veel al is het een rasloos diertje, dat soms al door de ouderdieren be smet is met ziektekiemen. Als hierbij nog komt een slechte huisvesting een een ondoelmatige voedering, krijgen de jongens en meisjes die zo enthousiast begon nen, binnen korte tijd een grote teleurstelling te verwerken als het dier sterft. Een goed begin is hier meer dan het halve werk. De jongens en meisjes, die er over denken dit voorjaar een diertje te gaan verzorgen, kunnen zich nu wenden tot „De Sport- fokkers", die hun gaarne van ad vies zal dienen. Om te beginnen betalen nieuwe jeugdleden slechts de helft van de toch al ge ringe contributie en kunnen bo vendien van een ervaren fokker gratis een goed rasdiertje krijgen, of tegen een kleine vergoeding. Deze fokker zal verder met raad en daad helpen en in de herfst wordt er dan een aparte keuring georganiseerd voor dieren van de nieuwe jeugdleden, waarbij tal van aardige prijzen beschikbaar zullen worden gesteld. Tijdens de vlot verlopen jaar vergadering kwamen verder nog vele punten ter sprake, waaruit bleek, dat het „De Sportfokkers" goed gaat. Het ledental groei de, er werden dit seizoen op di verse tentoonstellingen goede re sultaten geboekt en de financiële toestand liet toe, dat het aanvan kelijk beginkapitaal in het geheel kon worden afgelost, waarna nog een flink saldo overbleef. Mevrouw Schmalz (Schoorl) en de heren J. Zander (Schoorl), Dekker, A Houwing en F. Urba- nus (allen Bergen), vormen het bestuur. Jongens en meisjes, die willen profiteren van de jeugdactie kun nen zich wenden tot een der be stuursleden. Zaterdag 10 februari Toneeluitv. door de*'Fliereflui ters uit Landsmeer, uitg. Bond voor Staatspensionnering, zaal Swart te Groet, 8 uur. Maandag 12 februari Bijeenkomst Ned. Herv. Vrou wengroep in de cons, kamer te Schoorl, 7.45 uur. Spreker: de heer Corn. Jonker, toonkunste naar, terwijl de heer Schalkwijk een film over het bezoek van H. M. de Koningin vertoont. Vrijdag 16 februari JKlaverjasdrive, uitg. v.v. Duin- randers, zaal Slijkerman, 8 uur. Zaterdag 17 februari Klaverjasdrive, uitg, van de Konijnenfokvereniging, zaal J. Beeldman te Aagtdorp, 8 uur. □□□□□□aaaaaaaaoDDDDDDaan Volgende week 12-14-15-16 en 17 februari a.s. zal in hotel „De Oude Prins" de finale gespeeld worden om de persoonlijke kam pioenschappen eerste klas, distrikt Alkmaar. De spelers, die zich uit de voorwedstrijden geplaatst heb ben in de finale, zijn: A. Gaarman, C v. d. Molen, J. Aay, W. Dekker, K. de Boer, E. G. Hulshoff, W. Barten, W. de Vries en F. Dingerdis. Henk Elzinga stootte in deze voorwedstrijden de hoogste serie (117) bij elkaar en verliet de eer ste klas met een gemiddelde van ruim negen. Hierdoor is hij hoofd klasser geworden en zullen we deze sympatieke speler niet aan de finale eerste klas zien deelne men. Wij feliciteren hem met zijn be haalde succes. J. der Kinderen ZONDAGSDIENST ARTSEN Weekttad W W*VW«rVr DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laan weg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Breelaan 13 - Bergen - Tel. 2001 Alles voor Foto en Film Huwelijk- en Kinderfoto reportage TRIUMPH denkt voor U TRIUMPH ontwerpt voor U TRIUMPH werkt voor U TRIUMPH uitsluitend voor U Ruïnelaan 18 Tel. 2532 BERGEN milium KdPSRLON TEL2266 DORPSSTR.gl'BERGEN millllllllllllll 'lil (Ingezonden mededeling) 19 cent per rot VOOR EEN OTO Oosterweg 7-13, Bergen, tel. 3505 BERGEN 11 februari Dr. BÜLSTRA Telefoon 3130 SCHOORL 11 februari Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1962 | | pagina 1