288 m CONCIERGE van het gemeente-museum Sanap/rm Q.Q.Q» X m Anti-Honger-Actie 10 x 10 ACTIE BABYDERMo^eD£RZAIF kunstenaars op „Kranenburgh' DROGISTERIJ GR0ENEVELD Damclub „Bergen" Films van week tot week J BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. „Marteling van de nacht" 18 jaar „The Bravados" RAADSVERGADERING SCHOORL GEMEENTE BERGEN Nh. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken op dinsdag 13 februari 1962 te 16 uur precies in het gemeentewijkgebouw, Karei de Grootelaan 27 te Bergen Nh. De controle op de reacties zal plaats hebben op dinsdag 27 febr. 1962, op dezelfde tijd en plaats. De oranje-inentingsboekjes moeten bij de inenting worden mede gebracht. De Entgemeenschap te Bergen Nh. BERGEN Nh., 1 februari 1962 Sollicitanten worden opgeroepen naar de betrekking van De taak van de concierge omvat het schoonhouden van het museum en de inventaris en het rondleiden van de bezoekers ge durende de maanden mei t/m september. Enige bekenheid met de geschiedenis van Bergen is gewenst. De beloning, aan deze betrekking verbonden, zal in nader overleg worden geregeld. Sollicitaties in te zenden aan de Burgemeester van Bergen Nh., Raadhuisstraat 4. Aanstaande zaterdagavond 10 februari 8 uur, wordt er een grote klaverjasdrive gehouden in de voorzaal van ,,De Oude Prins t.b.v. de Anti-Honger-Actie. Een ieder is welkom. „MEVO„ NIEUWS Op zaterdag 3 febr. werd door ,,Mevo" een vrije drive gehou den, waarvoor veel animo be stond. Vele liefhebbers van 't Klaverjasspel waren opgekomen, en begonnen aan de gezellige drive, waarvoor vele mooie prij zen beschikbaar waren. Er werd vlot en gezellig gespeeld, en na de derde ronde waren de volgen de personen de winnaars van de ze avond: 1 hr Schaper-hr Clement 5104 2 hr Kuin-en Zoon' 4877 3 hr Pilaat-hr Appelman 4863 4 hr Schaper-hr Span 4688, 5 mw Pijper-hr de Vries 4597 6 mw de Jager-hr Mijlhof 4497 7 hr Verwij-hr Pezie 4464 7 mw de Vos-hr Louwe 4437 8 hr Koorn-hr Min 4430 9 mw Schouten-hr Pijper 4288 10 mw Pijper-hr Voorhout 4268 Zaterdag 10 februari vindt er in Bergen een lucifersverkoop plaats ten bate van de Anti hon ger aktie, georganiseerd door het plaatselijk 10 maal 10 comité. Tientallen jongelui zullen vanaf zaterdagmiddag 14.00 het dorp Bergen doorlopen om doosjes lu cifers te verkopen. Op deze doos jes staat het embleem van de 10 maal 10 aktie. Ze zijn verkrijg baar a 0,25 per twee doosjes. Ook is in voorbereiding een cabaret-revue avond, welke on der de titel „Holder de Bolder" donderdagavond 22 februari a.s. in „De Rustende Jager" gegeven zal worden. De opbrengst van deze avond is geheel ten bate van de anti honger aktie. Nadere ge gevens omtrent deze avond vol gen nog. Voor hel Kere Baby-huidje Dat het K.C.B. graag nieuwe impulsen ontvangt zal het bewij zen door binnenkort in Huize „Kranenburgh" het werk van een viertal beeldende jongeren te ex poseren. Dit viertal bestaat uit: Elsiet de Groot, Ger Polak, Hil- bert Boxem en Henk Jellema. Het werk van de eerste twee bestaat vooral uit schilderijen, terwijl dat van de laatste twee tekeningen omvat. Hilbert Boxem zal boven dien keramiek tentoonstellen. De opening op zaterdag 10 fe bruari 's middags om 4 uur be looft een unieke gebeurtenis te worden. Onder leiding van Jan van Wijk speelt een speciaal voor deze gelegenheid samengesteld jazzcombo, dat de inleidende woorden van Hans ten Berge zal onderstrepen. De tentoonstelling duurt tot 4 maart. Het is duidelijk en volkomen aanvaardbaar dat de geëxposeer de werken een ideale achtergrond vormen voor meer artistieke akti- viteiten op diezelfde zaterdag. 's Avonds om half negen zullen namelijk de dichters Willem Hendrikse, Fridjof Laroo en Hans ten Berge en de prozaiste Elly de Waard uit nieuw werk voorlezen. Jan van Wijk speelt dan eigen pianocomposities. Gebeurtenissen van belang staan Bergen te wachten; er wordt veel belangstelling ver wacht. MAX FACTOR cteme UW DROGIST HEEFT HET! Het ledenaantal van de Dam club „Bergen" is thans gestegen tot drie-en-twintig leden. Deze toename van leden is verheugend, te meer omdat het allen jeugdige leden zijn, die zich hebben ge meld. Vijf leden van de BCD hebben onderling een „huiscom petitie" georganiseerd. Dit thuis- dammen is bedoeld als oefening, om het contact onder de leden levendig te houden. In groep B blijft het nog steeds spannend. Geen van de koplopers hebben de laatste weken hun par tijen verloren. De stand in deze groep luidt: 1. G. Roosloot 17 13 1 3 27. 2. J. de Rover 15 12 1 2 25. 3. H. Lichtleitner 16 11 2 3 24. 4. C. Tromp 15 10 2 3 22. resp.. gesp. gew. rem. verl. pt taiiv oetmi Gisteravond gaf de r.k toneel vereniging St-Jan, een opvoering van „De gouden kooi", toneel spel in drie bedrijven door Hans Nesna. Alvorens de toneelgordijnen zich openden sprak de voorzitter van de KAB, de heer Groen, een woord van welkom tot de aanwe zigen. De bezetting van dit toneelspel was deze keer wel bijzonder goed getroffen. De strekking is: een door bijzondere omstandigheden ontstaan huwelijk tussen een ar beidersmeisje en een veel oudere goed gesitueerde zakenman. Wantrouwen en jaloezie worden echter bij de man een obsessie, wanneer hij meent dat zijn jonge vrouw in alle stilte haar vroegere verloofde ontmoet en daardoor een morele inzinking krijgt. Alles komt tenslotte toch weer goed. Han de Wit, als Vader, gaf aan deze rol karakter en een goe de uitbeelding. Het spel van Moe der (Aat Veldman-Molenaar) was zeer goed. Jan van Stralen en Trien Wijbenga-Tiebie, resp. als Oom en Tante, was een ver rukkelijk duo, vooral in het begin van het derde bedrijf waren bei den kostelijk op dreef en wisten de geestige tekst voortreffelijk te brengen. Stientje (Dorien de Wit), is een leuke verschijning op het toneel en speelt vrij en onbevangen. Aat Frederiks-Kal- denbach als Trees, gaf een wel doordachte en uitnemende ver tolking van deze soms zeer moei lijke rol. Wim Vlaar, (man van Trees), speelde overtuigend en op de juiste wijze de wantrou wende echtgenoot. Jan Leering (compagnon van Jaap), wist eveneens het juiste accent in zijn spel te leggen. Toon Rinkel en Cok Gieling-Glorie, resp. als zee man en dienstmeisje maakten de ze bezetting compleet. De toneel vereniging St-Jan heeft met het opvoeren van dit stuk een goede keus gedaan. Jammer was het, dat de zaal maar voor 2/3 bezet was. Deze voortreffelijke uitvoe ring had beslist een volle zaal verdiend. Aan decor en aankle ding was zeer veel zorg besteed, de regie was in handen van Jaap van Baar. Mevrouw BEUKERS-LEEK één en negentig jaar. Is het een geheim om zo oud te worden, -dat de leeftijd der sterken al ver in een wazig ver leden ligt en dat men dan nog met scherpe geest en pientere ogen een vlot gesprek van ander half uur kan voeren dat niet ver moeit? Het is iedereen niet gegeven zo oud te worden en dan nog zo vi taal te blijven, maar, een geheim is het geloof ik niet. Het zijn vaak die uitverkoren mensen, die over een buitengewone goede lichaamsconditie beschikken en veelal karakters, die met de harde kant van het leven hebben ken nis gemaakt, die tegen een stootje kunnen en daarna zonder morren, „godsvruchtig" geheel onafhan kelijk het verdere leven aanvaar den. Er komt dan een zachte glans van berusting en tevredenheid op het gelaat: men zou kunnen zeg gen „de adellijke rouge van le- venwsijsheid", die reeksen van tientallen voorbijgaande jaren le venservaring, de mens maakte tot een stil en wijsgerig wezen. Dit was de eerste indruk, toen ik een bezoek bracht aan mevrouw Beukers-Leek, wonende aan de Molenstraat en gastvrij in haar woning werd ontvangen. Alles rond deze ruim één en negentig jarige mevr. de weduwe Beukers brengt een sfeer van onafhanke lijkheid. Altijd druk doende ge weest in haar leven, wil ze ook nu zichzelf zoveel mogelijk redden om een ander niet tot last te zijn. En nog steeds heeft ze een eigen initiatief. Toen ik de kamer binnentrad, was mijn gastvrouw druk bezig brieven te schrijven naar haar kinderen, die in Afrika, Austra lië, en Columbia wonen. Een be schreven vel postpapier lag op ta fel en met één opslag zag ik een duidelijk handschrift met kloeke letters, waarschijnlijk een welge meende moederlijke raadgeving aan haar kinderen in warmer streken Na enige overreding slaagde ik er in, toestemming te krijgen een stukje van haar leven in de krant te laten verschijnen en vertelt ze mij, dat ze in Schoorl werd ge boren in het jaar 1871. Hetzelfde jaar, dat Hildebrand's „Camera- Obscura" zijn zevende herdruk beleefde. Schoorl was toen nog een klein dorpje, dat in stille te vredenheid lag te sluimeren langs de duinenrand. Zij trouwde in de strenge win- voor Optiek Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor ter van het jaar 1890-1891, toen het water in de poldervaarten angstwekkend steeg door hevige sneeuwval. Het jonge paar bleef de eerste jaren in Schoorl wonen en vestigde zich later in Bergen, waar ze pension hielden. Met het voorbijgaan der jaren sproten er acht kinderen voort uit di^ huwelijk. Vijf dochters en vier zoons. Het noodlot wilde, dat al hun zoons stierven en beide ouders deze harde slagen kregen te incasseren. Samen met de klein kinderen, heb ik twee en veertig kinderen, zegt mevr. Beukers. Twee dochters wonen in het bui tenland, de ene in Australië, waar ze een textielzaak bedrijven, en de andere dochter in Afrika, waar haar echtgenoot aannemer is in het bouwbedrijf. In Colum bia heb ik nog een kleindochter wonen. Haar man, Bart Beukers, stierf toen hij drie en tachtig jaar was. Na een kortstondige ziekte ver liet hij dit leven. Zo vertelt mevrouw de weduwe Beukers, de oudste vitale vrouw van Bergen, haar levensverhaal en terwijl ik luister, krijg ik grote bewondering voor de levendig heid van haar eenvoudige vertel trant, de juistheid van haar ant woorden en de rijke geest, die door ondervinding en levenserva ring geleerd heeft zoveel mogelijk onafhankelijk te blijven. Burgerlijke Stand BERGEN Vrijdag- zondag- en donder dagavond kan de filmminnende bezoeker een film zien met een ontroerend verhaal van een vrouw, die weigerde de lijfeigene van een man te zijn en haar deur, zowel als haar gevoelens, voor hem grendelde. Susan Hayward is de vertolkster van deze een zame vrouw. Dit is een tempera- D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers mentvolle geladen creatie van de beste actrice van het jaar. De f ilm heet: „De marteling in de nacht", met Barbara Nichls en Stephen Boyd in de hoofdrollen. Een prachtige film, verfilmd tus sen bergstromen en ravijnen van het woesten Noorden. Zaterdag-, maandag-en woens dagavond wordt er een avontuur lijke, meedogenloze en spannende film uit het wilde westen ver toond. Een sensationele achter volging, waar de spanning tot het uiterste stijgt. „The Bravados" is een adem benemende achtervolging van vier misdadigers, die later blijken geen misdadigers te zijn. De pastoor verzekert Jim Douglas (Gregory Peck), dat God hem deze moor den zal vergeven. Aanvang 8 uur, zondagmiddag te 2.30 uur, 14 jaar. Op 31 jan. jl. hield de gemeen teraad van de gemeente Schoorl een vergadering ter bespreking van de begroting voor 1962. Bur gemeester Bergh memoreerde in zijn welkomstwoord niet alleen de prettige samenwerking met de raad maar ook die met Rijk en provincie. Hoewel het jaarverslag nog niet gereed was, kon de voor zitter toch mededelen dat men nu ook de Damweg, Idenslaan, Bos- mansweg en Duinweg van riole ring zou voorzien. Hiermede is 'n bedrag gemoeid van 318.000, zodat de totale rioleringsaanleg op lj/) miljoen komt, hetgeen de uiterste grens van het crediet is. Voor 1961 was de gemeente een bouwvolume van 10 wonin gen toegestaan: hier begint men binnenkort te bouwen, zodat er weer een klein gedeelte van de lijst van woningzoekenden, die thans 100 inschrijvingen telt, kan worden afgevoerd. Burg. Bergh toonde zich niet erg optimistisch over het volume dat de gemeente over 1962 zal worden toegewezen. In het af gelopen jaar is men begonnen met de bouw van de rk. kleuter school te Catrijp die dit jaar ge reed zal zijn. Spr. verheugde zich erover dat binnenkort de kleu ters niet meer in het verenigings gebouw behoeven te worden on dergebracht. In Groet behoeft men er voorlopig niet aan te den ken, dat men de kleuters in een nieuwe school kan brengen, aan gezien hiervoor vooralsnog geen bouwvolume beschikbaar is, dit ondanks de slechte toestand van het huidige gebouwtje en de lan ge wachtlijst. Spr. noemde een dergelijke toestand een aanflui ting voor de zg, welvaartsstaat waarin we thans menen te leven. Ook de politie van onze gemeente is slecht gehuisvest. Van de heer Rietveld heeft de gemeente grond gekocht waardoor wellicht alhier een politiebureau kan worden ge bouwd. Ook is hier misschien plaats voor een wijkgebouw van het Witte Kruis. Dit zou in een grote behoefte voorzien. Het conceptontwerp voor de brandweergarage is gereed, zo dat men hoopt dit jaar het plan te realiseren. Verder merkte burg. Bergh op, dat er plannen bestaan voor het plaatsen van een stand beeld in Schoorl. Het is nl. in december 1962 400 jaar geleden, dat de bekende kunstschilder Jan van Scorel gestorven is en te zijner ere zal dan een stand beeld van deze kunstenaar in de kom van Schoorl verrijzen. Het zal waarschijnlijk worden ver vaardigd door de bekende beeld houwer Hildo Krop. De Schoorlse Gemeenschap is voornemens om deze zomer een tentoonstelling van reproducties van de werken van Jan van Sco rel te houden. Het nieuwe uit breidingsplan kon nog niet aan de Raad worden aangeboden in verband met het feit, dat het per soneel dat hieraan werkt, over belast is. Spr. hoopte dat men in april as. het plan ter tafel zou kunnen brengen. Ook over de weg naar zee en die van Bergen naar Camperduin was nog wei nig nieuws te vertellen, aangezien ook B. en W. op een bepaald punt weinig anders kunnen doen dan afwachten. Spr. deelde voorts mede, dat er ondanks een bedrag van 92.248, als garantie-uitke ring voor 1962 een tekort bestaat van 65.000, hetgeen spr. deed opmerken, dat dit een teleurstel lende gang van zaken was. Ten slotte wenste Burg. Bergh de heer Eecen geluk met zijn benoeming tot voorzitter van de Kamer van Koophandel. De heer Kaag dank te de Burgemeester voor zijn woorden en zei dat de heer Bergh steeds hard werkte in het belang van de gemeente, hetgeen door een applaus van de gemeenteraad werd onderstreept. Met de ingekomen stukken ging de raad accoord. Men had een verzoekschrift van de plaat selijke afdeling der K.N.M.B., de RK middenstandsvereniging en de Schoorlse buurtwinkeliers ontvangen om de verplichte slui tingsdagen te wijzigen. Men stelde deze nu vast op dinsdag na 13.00 uur voor kap- persbedrijven annex winkels en op woensdag na 13.00 uur voor de overige winkels. Deze sluiting geldt niet voor de tijd van 15 mei 15 sept. evenmin als voor de weken voor de feestdagen. Het volgende agendapunt hield de behandeling der subsidies in aan verenigingen en instellingen; deze werden zonder veel com mentaar voor accoord verklaard. Hierna ging men over tot de behandeling der begroting voor 1962. Burg. Bergh bracht dank aan de heer Witte, voor het sa menstellen hiervan en gaf vervol gens aan de raadsleden gelegen heid tot het houden van een al gemene beschouwing. De heer Pastoor vroeg bijzon dere aandacht voor de sport, het dorpshuis, de medische zorg en de scholen. Ook het vraagstuk der kampeerterreinen had spre kers aandacht. Hij stelde vast, dat er nodig iets moest worden gedaan aan de omheining en de outillage van sommige terreinen, waarbij hij opmerkte dat de kam peerterreinen niet meer weg te denken zijn. Verder verzocht spr. de mogelijkheid te onderzoeken PTT telefooncellen te plaatsen, aangezien hieraan in het seizoen dringend behoefte bestaat. De heer Sleking had een soort ver langlijst samengesteld, waarvoor wij verwijzen naar hierna volgen de volledige weergave. De burgemeester dankte de he ren voor hun woorden, waarna men begon met de behandeling der begroting. De heer Kaag las het rapport van de Commissie van onderzoek voor. Met dank aan de heer Wit te werd de begroting z.h.s. goed gekeurd. De begroting van het (Ingezonden mededeling) ZEEP Ingezonden mededeling Is Uw huid droog, vet of normaal? nu in 3 speciale samenstellingen voor droge huid ■jAf voor vette huid voor normale huid en wil graag Uw vakkundig adviseur zijn ]an Oldenburglaan 15, Bergen, Tel. 2716 Hoflaan 2 - Bergen Ingezonden mededeling blust snel opkomende griep Geboren: Marjolein, d. v. J. P. Laan en A. H. C. Andrée; Sandra, d. v. J. Beek en C. Tig- gelman. Cornelis Leonardus Johannes, z. v. C. Kager en C. M'. Bleeker; Robert, z. v. H. Henneke en A. W. A. van 't Hof. Ondertrouwd: Bus, Jan, 25 jaar, Amsterdam en van der Zeijden, Dieuwvera A., 23 jaar; Smits, Hans, 23 jaar en Betlem, Beatrix, 21 jaar. Gehuwd: Wildeman, Heino B. W. en Van der Meijden, Antoinette. Overleden: Bloem, Sientje, 86 jaar. Smit, Cornelis, 63 jaar. qoedgeef cl die twee ge- q e» d«. Wisheid.-' 7 £>e Wokod 5cWcAd.cie/l vein c j nocn+. Tix Bek) Ye He vr^We ><4 gegeven en «KT reKeu van zeWspfe.Kenci op je Va.tAer. landsWeCAe omdit verve sieelct Kap- tein Biown de Viand a.U rCa.p-t-e.in Vrijdagavond, zendagavond, donderdagavond te 8 uur Het ontroerende verhaal van een vrouw Suzan Hayward - Stephen Boyd in (Woman Obsessed) met Barbara Nichols - Dennis Holmes en Theodore Bikel. Een ontroerende film met SUSAN HAYWARD, „Academy- Award" winnares en de beste actrice van het jaar Zaterdagavond, maandagavond, woensdagavoud te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur Een western van de beste soort Gregory Peck - Joan Collins in 14 jaar met Albert Salmi - Henry Silva - Kathleen Gallant en Barry Coe. Een avontuurlijke en medogenloze achtervolging door het wilde westen.

De Duinstreek | 1962 | | pagina 2