ft 99 U*sem Jaarverslag V.V.V. BERGEN 1961 kLèmf voor koude dagen B00RSMA TEXTIEL - BERGEN Vrouwenbond N.V,V, Agenda GROESBEEKSE TEHUIZEN Zegenrijk werk door het reddingswezen l/aac &etece 7&ctUl Uitstekend geslaagde cabaret-revueavond ten bate van de 10 maal 10 actie SOLEX Collecte, twaalf VRIJDAG 2 MAART 1962 39c JAARGANG No. 9 Verschijnt te Bergen» Bergen aan Zee» Schoorl» Schoorldam» Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Niettegenstaande er van een regenseizoen kan worden gespro ken, was het een goed seizoen. Het cafébezoek was druk en de bioscoop en andere amusements bedrijven, snelbuffetten, hadden niet te klagen, aldus de aanhef van dit verslag. Verschillende verbeteringen werden aan diverse bedrijven aangebracht, maar voor het bou wen van nieuwe ondernemingen bestaat weinig interesse, daarvoor is de vacantiespreiding nog te ge ring. De afdeling gemeubileerde hui zen blijft stationair. Er is een gro te kern waarop gerekend kan worden en het VW-bestuur is hen daarvoor zeer erkentelijk, maar ondanks de grote stijging van het aantal gem. huizen, stijgt het aantal VVV-leden niet. Men vraagt zich af of de ver huurders, die geen lid zijn van de VVV, wel enig idee hebben van het vele werk dat de informatri- ces voor hun gasten verrichten, want ook hun gasten komen op het VVV-bureau, waar die gas ten volkomen op de hoogte wor den gesteld, op welke wijze en waar, zij hun vacantie kunnen doorbrengen. Voor diegene, die daar profijt van trekken, is dit wel erg pret tig, maar er moet ergens nog al tijd zoiets als waardering en dank voor het werk van de WV Ber gen bestaan. Deze waardering kan men gemakkelijk vervangen door lid te worden van de VVV. De VVV is de middenstand zeer erkentelijk voor wat zij voor de vereniging doet. Door deze medewerking en financiële steun is het mogelijk dat de „Badbode" in zo'n uitstekende vorm kan ver schijnen. Wat de voorstellingen in het openluchttheater betreft, is het nog, gezien de conjuctuur, te riskant avondvoorstelling te orga niseren. Er zijn het afgelopen sei zoen acht voorstellingen gegeven, waarvan één wegens het slechte weder afgelast is geworden. Het totaal aantal jeugdige bezoekers (sters) bedroeg 2924. De Commissie voor de Zomer feesten organiseerde drie puzzle- ritten, met een gezamenlijke deel name van 243 chauffeurs. Het muziekfestival van „Bergens Har monie" werd een zonnig feest, dat duizenden belangstellenden trok. Verlichtingsavond, vuur werk, de jaarlijkse paardensport dag, die tot de bijzondere fees ten gaat behoren, het bromfiets evenement aan de Bergerweg, de serie concerten in de Ruinekerk, dit alles werd met de grootste activiteit door de Commissie ge organiseerd, tot groot genoegen van de gasten. Uit de gastenstatistiek blijkt, dat Bergen in 1961 aan (33879) gasten onderdak heeft verleend. Deze gasten hebben in totaal 418023 nachten in hotels, pen sions en gemeubileerde huizen gelogeerd. Van de ruim drie en dertig dui zend gasten, was het aantal Ne derlanders die hun vacantie in Bergen doorbrachten 17848. De Duitsers volgden met 14518. Een respectabel aantal. Het is soms zo, dat je als Bergenaar je even scherp moet realiseren, dat je in Bergen woont en niet in een dorp ergens in het land van Adenauer. Het is bij onze Oosterburen pre cies hetzelfde, daar ontmoet de Hollander hier en daar en over al zijn landgenoot. De overige 15113 toeristen kwamen uit vijf en twintig verschillende landen. Mutaties hadden er niet plaats in het bestuur, Mevrouw van Kampen werd herkozen en voor de in het vorige jaar in januari overleden heer Joh. Prins werd gekozen de heer M. Zee. De exploitatie-rekening over 1961 geeft een eindbedrag aan van 22925,30. Aan contributies en bijdragen werd een bedrag van 16267,15 ontvangen. Het van de gemeente tegoed hebbende bedrag wordt gebruikt voor af schrijving van inventaris en VVV-gebouw. Op het gebouw zelf wordt niets afgeschreven, gezien op de kosten an gebouw en vitrine reeds bedragen, resp. 10.000,en 1105,zijn toe gepast. Er werd een batig saldo van 2559,16 verkregen. Voorts lezen wij in dit verslag nog wat dichterlijke proza van de voorzitter van Bergens VVV. Heel duidelijk laat de schrijver zijn liefde voor de natuur tot uiting komen, met op de voor grond dan het onrustige karakter van de mens hier op aarde, zijn strijd om wat simpele dingen, want zo zegt de schrijver: De zee, de duinen, de bossen en het prachtige polderland, zij trekken zich niets aan van die onbegrijpe lijke mensen, die niet voldoende hadden aan hun aandeel in de rijkdommen der aarde en elkan der het geringste plekje onder de zon niet gunnen. Woningen overdracht K.LV. De vorige week vond de over dracht plaats van twintig wonin gen, door de K.I.V. aan de Wo ningbouwvereniging „Algemeen Belang". Deze Woningbouwvereniging, voorheen „Roomse Actie" stelt nu iedereen in de gelegenheid lid van deze vereniging te worden. De vereniging heeft de toezeg ging gekregen van het gemeente bestuur voor de realisering van het kwantum woningwetwonin gen voor het jaar 19611962. Pogingen worden gedaan een aantal z.g. categorie A woningen te kunnen bouwen. Met de ver wezenlijking van deze drie groe pen woningen hoopt de vereni ging in 19611962 circa veertig woningen klaar te kunnen krij gen. Uiteraard is daarbij.de methode van toewijzing belangrijk. Hier omtrent wordt overleg gepleegd met het gemeentebestuur. Zij die in aanmerking komen voor zo'n huis, zijn zij, wier ge zin uit drie personen bestaat en woningruimte vrij gegeven, van de woningbouwvereniging hebben bij gelijke omstandighe den voorkeur. Zij hebben ook voorkeur bij het uitzoeken van een woning. Het bestuur tracht echter nog tot een betere regeling te komen. Thans zijn er aan de Zaken- dijk 20 woningen klaargekomen. Zij werden overgedragen door de architect van deze drie comple xen, de heer C. J. Gilles. Hij merkte op, dat de woningbouw veertig jaar geleden anders is als vandaag.Zij hebben toen, na het tot stand komen van de woning- wetbouw, heel wat gepresteerd, als men weet dat in die jaren zo'n 26000 woningen door verschillen de organisaties werden gebouwd. Als men het cijfer van de te bou wen woningwetwoningen van nu, vergelijkt met de bevolkingstoe name (35000), dan had de bevol king van voorheen niet te klagen. Voorts bracht spr. dank aan de prettige samenwerking met uit voerder de heer J. J. Wittebrood, opzichter T. V. D. Meijde e.a. onderaannemers. Er is hier een prima stuk werk geleverd, aldus de heer Gilles. Daarna droeg hij de woningen over aan de voor zitter van de Woningbouwvereni ging, de heer J. P. Admiraal, die deze dag zeer belangrijk vond voor zijn vereniging, want dit is de tweede serie die door de ver eniging gebouwd is geworden. Goed veertig jaar geleden, aldus de heer Admiraal, werden de eer ste 16 woningen gebouwd, thans zijn er twintig bijgekomen. Wij hopen in de toekomst nog een flink aantal woningen te kun nen bouwen. Nu de vereniging iedereen als lid kan verwelkomen, wordt de kans, binnen niet al te lange tijd een woning te bezitten, belangrijk groter. Ik wil namens het bestuur van de vereniging „Algemeen Belang", allen die zich beijverd hebben tot het tot stand komen van deze woningen, hartelijk danken. In de eerste plaats het gemeen tebestuur, afdeling Bouw en Woningtoezicht, voor de tege moetkomende houding die wij van gemeentewege mochten onder den. Ook de K.I.V. zijn wij veel dank verschuldigd en voor de be middeling van de heren Andrie- sen en Gilles erkentelijk. Voort dankte de heer Admi raal de verschillende firma's, o.a. de firma Kroon, Admiraal (met selwerk) Rozendaal (schilder werk) Homma (loodgieter), Oudes (electriciteit) en al de an deren die de bouw van deze wo ningen verwezenlijkt hebben Een bijzonder woord van lof komt de heer J. J. Wittebrood De heer G. Witpen, propagan dist voor de Noord-Zuid-Hol landse Redding-Maatschappij, gaf de vorige week woensdag in ..Het Wapen van Bergen" een le zing met film, over het zegenrijk werk van deze vereniging, voor de Vereniging de Hollandse Maat schappij van Landbouw, afd. Ber gen. De voorzitter, de heer Paarl- berg, betreurde de geringe op komst. Alvorens de spreker aan het vertonen van zijn films begon, noemde hij de vele zandbanken langs de kuststrook oorzaak van de vele strandingen. Doordat er in het jaar 1824 een zeilschip strandde te Huisduinen, en tij dens het redden der schipbreuke lingen een der redders het leven verloor, richtte men in datzelfde jaar de NZHRM op. Tot vandaag de dag doet de Maatschapij haar zegenrijk werk en heeft sinds de oprichting 12000 schipbreukelingen gered. Daarna werden de films ver toond. De eerste film, Haring vissen aan de Doggersbank, gaf een levendig beeld van de geva ren die de zeeman omringen. De laatste film, „Redding bij Latrab- jarg" op IJsland, de negentig me ter hoge rotskust, waar de een voudige bevolking zuiver uit menslievendheid zijn leven in de waagschaal stelt, de zware tocht naar de plaats van het gestrande schip, het adembenemende afda len langs de loodrechte rotswand, de redding in gierende storm, het weer omhoog brengen van de schipbreukelingen, hetwas alles zo fantastisch, dat men bij het zien van deze film het werk van de redders wel moet steunen. toe. De wijze waarop de uitvoe ring is verzorgd, is voor de ver eniging een waarborg, dat de wo ningen in de beste staat zijn af geleverd. Tot slot wenste de voorzitter de toekomstige bewoners geluk met hun fraaie woningen, die be staan uit een flinke woonkamer, keuken en hal, boven drie slaap kamers en douchecel en daarbo ven een ruime zolder. Verder is er een voor- en achtertuintje en een ruime schuur met overdekte ruimte, waarin kolenhok. De huurprijs is 17,80 per week. Daarna overhandigde hij de sleutels aan de secr.-penning meester, de heer Bijl, die voor de verdere leiding zorg draagt. Ook de heer Schotten die momenteel buitenlands is, mocht, met de heer Bijl, dank ontvangen voor het vele werk dat zij voor de woning bouwvereniging verricht hebben. KOUDE vraagt om voorziening. Lchaamsbescherming GOED en WARM gekleed door een PANTALON, gemaakt van Helanca Garen. Ten bate van de „Anti-Hon- ger-Actie, organiseerde K.J.V.O. afd. Bergen, gisteravond een ca baret-revue-avond in de schouw burgzaal v. ,De Rustende Jager' De heer T. Waterman, mede werker van de jeugdgroep Mignon, afd. Bergen, sprak zijn vreugde uit over de geweldig grote belangstelling voor deze avond. Hij wees de aanwezigen er op, dat deze cabaret-revue, hoegenaamd geen repetities heeft beleefd. Niettegenstaande deze korte voorbereiding, is er volop geno ten. Het begin van de revue „Holder de bolder" gaf al direct een gezellige indruk, met een ge zellig decor. Het optreden van Marjolein Bartel en het jeugdige Alkmaarse duo, Bep Kluft en Luuck Dekker, vielen bij de ent housiaste jongeren heel erg in de smaak. Marjolein begeleidde met gitaar haar teenagerliedjes muzi kaal en zuiver, haar ietwat heese stem deed aangenaam aan en haar voordracht was goed. Bep en Luuck brachten hun program ma met vaart en flair en een uit stekend ritme, met gitaarbegelei ding. Goutje Kambier wist met haar accordeon op eenvoudige en pret- J. der Kinderen tige wijze stemming te brengen. Het koor van de r.-k. huishoud school zong leuke volksliedjes, begeleid door zelfgemaakte mu ziekinstrumenten. Frans Peters imiteerde op voortreffelijke wijze dierengeluiden e.a. Het goochel- duo „The Keiver Brothers" ver raste allen met zijn vreemde kun sten. Pauline Wenneps en Wan da Moréé declameerden zeer goed, resp. de fluitketel van An nie M. G. Smidt en Sneeuw vlokken van A. Roland Holst- De entre-act muziek, gecompo neerd door mej. Dina van Berge, lag echt in het revue-genre, de heer Waterman praatte de revue- delen vlot aan elkaar. Aan het slot van de avond dankte burge meester L. J. de Ruiter het comi té voor de prettige avond. Met veel aandacht, aldus de spr., heb ik geluisterd naar de vele lied jes, die de bedoeling hebben ple zier te brengen, maar de eigen lijke bedoeling is, dat wij zoveel mogelijk geld moeten verzamelen voor de hongerende gebieden. Wanneer U, jongeren, dit met zoveel enthousiasme kunt op brengen, ben ik verzekerd dat uw actie zal slagen. In het gezellige voorzaaltje van het Dorpshuis gaf de heer Mathieu de Sain een kleine de monstratie in het bloemschikken voor de leden van de Vrouwen bond N.V.V. Van katjes, hya cinten en voorjaarsbloemen van Franse import, werd volgens de regelen der bloemschikkunst een bakje, gevuld met spagnum, tot een kleurig en fleurig voorjaars bloemstuk omgetoverd. Hierbij werd de dames ver schillende kneepjes van het vak geleerd, maar ook hoe zij dit thuis op eenvoudiger manier zelf konden doen. Thuis heeft niet elke huisvrouw spagnum, bloe mistendraad enz. Maar wel is voor 'n ieder aan zand te komen. Met vaardige handen schikte nu de heer de Sain voorjaarsbloe men in een potje, dat met zand gevuld was en toonde zo, dat een huisvrouw met smaak en geduld zonder veel geld aardige bloem- stukjes voor haar huiskamer kan maken en de bloemen niet zo maar in een vaas hoeft te stop pen, al voldaan als er voldoende water in de vaas zit! Het kost inderdaad wat tijd bloemen aardig te schikken, maar het resultaat is bij enige oefening vaak verrassend mooi. Neemt men met een verjaar dag een cadeautje mee, dan kan dit met een aardige bloemschik- Zaterdag 3 maart Gymnastiekuitvoering Olympia met bal na, zaal „De Rustende Jager", 7.30 uur. Zondag 4 maart Toneeluitvoering „Gevaarlijk speelgoed", door ,,St. Genesius" Ver. gebouw Catrijp, 8 uur. Vrijdag 9 maart V rouwen-wereldgebedsdag dienst in de Ned. Herv. Kerk te School, om 8 uur namiddag. king tot een waar succes worden voor de schenkster. Dit werd gedemonstreerd door een buitengewoon fijne bloem- schikking van fresia's, waardoor een kop en schotel tot een verras send mooi bloemstukje omgeto verd werden. Na het bloemschikken volgde een leerzame uiteenzetting, hoe kamerplanten dagelijks behan deld moeten worden en wanneer zij verplant, gestekt of gescheurd moeten of kunnen worden. Daar na werden de door de dames meegebrachte planten vakkundig onderzocht en werd goede raad gegeven voor de verdere verzor ging. De aanwezigen waren opgeto gen over hetgeen zij deze avond gezien en geleerd hadden en on getwijfeld zal er na deze avond in menige huiskamer een eigen gemaakt bloemstukje prijken. "oNDHEIP 'SjyPBiBO| De jaarlijkse collecte ten bate van de 12 GROESBEEKSE TE HUIZEN zal worden gehouden in de week van 5 tot en met 10 maart a.s. Het mooie sociale werk van de NEDERLANDSE CENTRALE PRACTISCHE HULP is helaas nog maar al te weinig bekend. Deze instelling bestaat reeds meer dan 30 jaar. Zij heeft zich al die tijd bezig gehouden met het verzorgen van alleenstaanden zonder onder scheid van geloof of stand. Hon derden jongens en meisjes, die een behoorlijke opvoeding van eigen ouders ontberen en honder den volwassenen, die zich tijde lijk of duurzaam niet konden handhaven in deze gecompliceer- TEL2266D0RPSSTR. 21- BERGEN de maatschappij, vonden in de 12 tehuizen en in de gezinsverple ging ontplooiingsmogelijkheden en wat geluk in hun moeilijk be staan. Maar er zijn grote wacht lijsten. Er is geen plaats vrij, ter wijl elk geval urgent is. Deze landelijke arbeid, die op reforma torisch belijden is gegrondvest, roept om uitbreiding en verdient aller steun. Mocht U daadwerkelijk aan de actie willen mee doen, meldt U zich dan als collectant(e) bij on derstaand adres. Uw hulp, voor een paar uren of langer, wordt dankbaar aan vaard door: Mevrouw M. N. v. d. Schalk van der Most, Tjipke Visserweg 7, Bergen, tel. 3571 ZONDAGSDIENST ARTSEN ID&ekêtêd DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr.. Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. DAMES PANTALON (Helanca met Spunrayon) Kleed slank af Eenzijdige Rek kleuren Koren - Bleu - Dr. Rood - Groen OQ 7^? maten 38 t/m 48 J DAMES PANTALON (100% Helanca) ook voor zwaardere figuren door breedte en lengte rek kleuren Groen - Rood - Koren - Marine-Zwart maten36 t'm 46 37,75 Ruinelaan 18 Telefoon 2532 Let vooral op onze a s. voorjaars-aanbieding PANTALONS voor Dames, jeugdige Dames en Kleuters, dit belooft buitengewoon te worden. VOOR EEN OTO naar Oosterweg 7-13, Bergen, tel. 3505 SCH00RLSE GEMEENSCHAP □□□□□□□□□□DO Ingezonden mededeling UljlD; „«SCHOONHEID kAPSQLON iililllll BERGEN Dr. 4 Maart Dr. J. J. A, A. HODDË, van Reenenpark 2, tel. 2021 SCHOORL 4 Maart BRUST, Telefoon K 2209-288 KAPSALONS PLEIN 91» TEL:2104«BERGEN K0NINGSTR.AZ TEL:M30 OEN HELDER

De Duinstreek | 1962 | | pagina 1