kou gevat? Gevaarlijk speelgoed „GO NAKED in the WORLD" „SLAVENOPSTAND in ATLANTIS" BEKENDMAKING 35-JARIG JUBILEUM CULTURELE AVONDEN K.J.V.0. BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. GYMNASTIEKVERENIGING „OLYMPIA" GEMEENTE BERGEN Nh. Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh. maken bekend, dat de raad dier gemeente, gelet op artikel 36, 4e lid der Woning wet, in zijn vergadering van 28 februari 1962 heeft bepaald, dat de herziening van het geldende plan van uitbreiding voor het gehele gemeentelijke territoir, vastgesteld bij raadsbesluit van 16 november 1937, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 14 december 1938, no. 247, met uitzondering van de sindsdien vastgestelde en goedgekeurde partiële plannen zowel in hoofdzaak als in onderdelen, in voorbereiding is. BERGEN Nh., 6 maart 1962. Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh. L. J. DE RUITER, Burgemeester W. DE VRIES, Secretaris. GEMEENTE SCHOORL Kosteloze herinenting tegen pokken. De gelegenheid vanwege de gemeente tot kosteloze herinenting tegen pokken wordt op woensdag 14 maart a.s., des middags van van 2.30 tot 5.00 uur in het Gemeentelijk Gymnastieklokaal te Bregtdorp gegeven. Voor een vlot verloop van de herinenting worden degenen, die zich telefonisch of mondeling hiervoor hebben aangemeld, nadruk kelijk verzocht zich aan de opgegeven tijdstippen te houden. Voor zover nodig wordt er nog op gewezen, dat alleen zij, die reeds eerder tegen pokken zijn ingeënt, aan de herinenting kun nen deelnemen. In voorkomende gevallen dienen de ten name van de kinderen staande oranje inentingsboekjes medegebracht te worden. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op de afdeling inentingen ter gemeentesecretarie alhier. SCHOORL, 9 maart 1962 Het gemeentebestuur van Schoorl. GEMEENTE SCHOORL Burgemeester en Wethouders maken bekend dat op dinsdag 27 maart a.s. de jaarlijkse schouw zal worden gedreven over de binnen de gemeente gelegen wegen, welke vallen onder het Wegenreglement Noordholland. langen. Hun zoon Huug (de heer J. v. Lienen), speelde vlot en overtuigend. Mevrouw de Boer en Greet Ellens, resp. als Maud van Waasdijk en Dolly Bree- man, speelden wel bijzonder charmant. Vooral het debuut van Greet Ellens was frappant. De dienstbode en de tuinman, resp. mevr. A. v. Dijk en de heer J. v. Veen, waren echt de onder danige typen in het huis van de freule. Mevrouw v. d. Kerkhof speel de goed het brutale nieuwsgie rige kamermeisje. Aan de verzor ging van het decor was veel aandacht besteed. Het was een opmerkelijk goede uitvoering, onder regie van Jaap Ellens. Zaterdagavond j.l. gaf deze toneelgroep, speciaal voor de T. en O.-jongeren een opvoering van ditzelfde stuk in het T. en O gebouw. Met grote aandacht hebben zij de toneelprestaties van hun oudere buurtgenoten gevolgd en al kon de opkomst even groter zijn geweest, de ernst en de aan dacht waarmede zij luisterden, was opmerkelijk en bewees, dat het amateurtoneel bij de jeugd nog niet in het vergeetboek is geraakt en dat het T. en O.-be stuur de jeugd niet uit het oog verliest. Wat het spel van de spelers betreft, de opvoering was een getrouwe copie van wat wij van hun in ,,De Rustende Ja ger" zagen. DE JONG S In de maand maart, van het jaar 1927, werd te Bergen een visvereniging opgericht. De aan leiding tot oprichting van de vis vereniging ,,de Karper" was, dat toentertijd één van de nog al veel te-zeggen-hebbende-figuren in het dorp, de man is reeds lang overleden, herhaaldelijk veld wachter Verkerk, eveneens overleden, er op attent maakte, dat er door verschillende Berge- naren overtredingen werden be gaan, doordat zij in verboden wateren van de Berger heerlijk heid visten. De burgemeester van Bergen, wijlen de heer J. van Reenen, liet dit oogluikend toe. De ander dacht daar anders over. Twee Bergenaren, wijlen de heren H. Roos en C. Mooy, besloten aan deze situatie een einde te maken en spraken met de gemoedelijke veldwachter af, dat hij hun bei den aan de Voert zou bekeuren, terwijl ze aan het vissen waren. Dit geschiedde. Toen ze op het matje kwamen voor burgemees ter van Reenen, kon hij het kwaad daarvan niet inzien en stopte het geval in de doofpot. Waarschijnlijk heeft de burge meester hun doen weten, dat hij het viswater wel wilde verpach ten, want niet lang daarna werd in de lunchroom van de heer Roos, in tegenwoordigheid van drie en twintig leden de visvereniging ,,de Karper" opgericht en beslo ten tot het pachten van Bergens viswateren. Vijf leden zijn thans vanaf de oprichting nog lid van hun vereniging, t.w. de heren Joh. Bakker, Chris Meijer, H. G. A. Bakker, Gerrit van Dorsten en F. Dingerdis. De thans achtentachtig le den tellende vereniging, zal dit 35-jarig jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Het bestuur, bestaande uit de heren: K. M. Gerritsen (voorziter), A. C. Bakker (secretaris) en Joh. Bakker (penningmeester), heeft voor dit jubileumfeest, dat plaats vindt in Hotel „Het Wapen van Bergen", op woensdagavond 14 maart a.s., niet minder dan het Langedijker Cabaret Gezelschap uitgenodigd. De keuze om dit ge zelschap te laten komen is een zeer goede. Op deze avond zullen de prij zen uitgereikt worden aan de le den, die in het afgelopen jaar de beste resultaten hebben behaald. Het wordt woensdagavond 14 maart a.s. voor de visvereniging een bijzondere avond. Leden en genodigden zullen die avond van goede zang en geestig gespeelde schetsen kunnen genieten. BILJARTTOURNOOI HILLEBRAND 1899 De volgende spelers nemen er aan deel: H. Span, A. Henneman, D. Duin, P. Dekker, Hulshof Sr, J. Kwantes, H. Hollander en J. Dekker. Aanv. 12 mrt., n.m 7.30 u. Gymnastiek uitvoering Een geheel bezette schouw burgzaal van „De Rustende Ja ger", heeft gisteravond volop ge noten van de verrichtingen die de jeugd van deze gymnastiek vereniging „Be-Quick" aan de toeschouwer vertoonde. Dat deze ruim honderdvijftig leden tellen de vereniging daarmee succes oogstte en het laatste jaar weer een flink stuk langs de turnlad- der omhoog is geklommen, heeft zij voor een groot deel te danken aan mej. Corry Kip, die aan het einde van de avond, bij monde van de voorzitter de heer P. Blokker, hartelijk werd bedankt, bloemen kreeg en van het dank bare publiek, een langdurige ver diende ovatie in ontvangst mocht nemen. Het uit twintig nummers be staande programma, werd op bij zonder vlotte wijze afgewerkt. De verhaaltrantles voor de kleu ters, gesproken woord van mej. Kip, was een sprookjesachtig tafreel, waar de kleuters als ka- Op zaterdag 10 maart komt in de danszaal van „De Rustende Jager" te Bergen Bert Brugmans Marionettentheater met ,,Die Fledermaus" van Johann Strauss, in de onovertroffen uitvoering door het Londens Filharmo nische Orkest, onder leiding van Herbert von Karajan. In de hoofdrollen de sterren: Elisabeth Schwarzkoff, Rita Streich, Erich Kunz, Helmut Krebs e.a. Decors en costumes naar ont werpen van Jean Duvier. Een uitvoerig programma en eventueel tekstboekjes zijn in de boekhandel verkrijgbaar. Wie nog nooit dit marionet tentheater heeft gezien, moet be slist eens kennis maken. Wat hier wordt gepresteerd, is zo bij zonder knap, dat ieder erdoor wordt gebiologeerd. Kaartenverkoop en plaatsbe spreking is als steeds bij Boek handel De Haan en eventueel ook nog aan de zaal. Nieuwe donateurs kunnen zich steeds opgeven bij De Haans Boekhandel, de slotavond is op donderdag 19 april in de schouw burgzaal van de Rus. Liefhebbers voor de tocht naar de Keukenhof per touring car, die van Camperduin, Schoorl en Bergen vertrekt, kunnen zich opgeven in De Haans Boekhan del. Om half negen wordt vertrok ken. Bij Kraantje Lek wordt koffie gedronken. Dan volgt de tocht door de bloembollenvelden, waar dan nog geen drukte is. Als de grootste drukte op de Keu kenhof komt, vertrekken wij weer. In de Keukenhof is ieder vrij te gaan op eigen gelegen heid. De kosten zijn voor deze prachtige dag slechts 6. daarbij is alles inbegrepen: Koffie auto, gift chauffeur, toegang Keukenhof. Wilt u zich zo spoedig moge lijk opgeven voor deze KEU KENHOF-TOCHT, die is op ZONDAG 29 APRIL. bouters verkleed, aan dit ver haal, door hun kinderlijke ver tolking, een bijzondere bekoring gaven. Alle oefeningen voor jon gens, meisjes, dames en jun. he ren, zoals loopoefeningen, onge lijke brug, evenwichtsbalk, boom stamoefeningen, kast en lange mat, kortom alle oefeningen wer den met een zekerheid en sou plesse geconcentreerd uitgevoerd. De knotsoefening, begeleid door grammofoonmuziek, de „Girl- dans", de vrije oefeningen voor jongens met mombakkesen tegen het achterhoofd, de exotisch ver lichte vrije oefening uitgevoerd door dames en niet te vergeten het optreden van Bep Kluft en Luuck Dekker, met hun uitste kend gezongen teenager liedjes, gaf aan dit geheel een prettig revue-achtig tintje. In zijn openingswoord bracht de voorzitter dank aan Bergens Middenstand voor hun gulle, ga ven waardoor het de vereniging mogelijk is gemaakt een verlo ting te organiseren. voor Optiek Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor Bergen aan Zee BESCHERMING BEVOLKING Op verzoek van enkele inwoners van Bergen aan Zee meen ik er goed aan te doen een openbare bijeenkomst te beleggen in het kader van de Bescherming Be volking. Op deze avond zal een filmpje worden vertoond, genaamd „De onzichtbare vijand" Naar aanlei ding van de U allen toegezonden „Wenken voor de bescherming van Uw gezin en Uzelf", alsme de de vei toonde film, kunnen daar na hieromtrent vragen worden gesteld. Gezien het succes wat eensoort- gelijke avond in Bergen had, re ken ik ook hier op een grote opkomst. Deze avond wordt gehouden op dinsdag 13 maart 1962, des avonds te 20.00 uur in Hotel Stroomer, v. Hasseltweg 7 te Bergen aan Zee. De Burgemeester van Bergen Nh„ L. J. de Ruiter v.v. SCHOORL Uitslag van maandag 5 maart: Lijn A: 1. Mosch—Half 67H 2. Goudsblomv. Twuyver 60 3. BeukersHoutkoper 59J4 4. BekkerBeeldman 56H 5. Kuyper—Broersma 56JZ 6. Mevr. RepkoHeystek 56 7. Dames BoumanBirnie 53J4 8. HaasbroekHalf 51 9. Mevr. ArpeauGoet 44J4 10. NieuwlandBurgering 35 Lijn B: 1. Dapper—Wit 46J^ 2. RoosNieuwland 40H 3. Mej. HaringLensing 39J4 4. Dames Thomassen-Kuyper 37 5. P. EnsM. Ens 37 6. Dames Klinkenberg Timmerman 33J4 7. Mevr. Timmermans De Wit 33 8. Dames VisserKuyper 29 9. Fam. Hoogschagen 28 JUBILEUM Op 1 maart j.l. vierde de bur gemeester van Schoorl, de heer J. H. Bergh, het feit, dat hij 25 jaar in overheidsdienst werk zaam was. Hiervan is hij bijna 11 jaar burgemeester. Na te hebben gewerkt op de gemeentesecreta rieën van Weesp, Zandvoort en Bloemendaal volgde zijn benoe ming als burgemeester van Jisp, welke plaats hij in 1955 voor Schoorl verwisselde. Het betref fende jubileum werd in huise lijke kring gevierd, waar de ge meente werd vertegenwoordigd door de wethouder, de heer H. J. Meedendorp. Van diverse zijden mocht de jubilaris bloemen in ont vangst nemen. KANDIDATENLIJST P.V.D.A. Na gehouden referendum, is de kandidatenlijst der P.V.D.A., afd. Schoorl, voor de raadsverkiezing in deze gemeente, als volgt samen gesteld 1 W. H. P. Pastoor 2 H. J. Meedendorp 3 W. Koelewaard 4 Mevr. A. P. BantGroot 5 W. Sevenhuysen 6 K. Hulshof 7 J. N. Pot 8 H. Mulder 9 A. Jonkers 10 M. C. Cornelisse 11 J. Reitsma 12 J. Muelink De bijna 40 jaar bestaande gymnastiekvereniging „Olympia" gaf haar jaarlijkse uitvoering op 3 maart j.l., in de zaal van „De Rustende Jager" te Schoorl. De ze vereniging, die ruim 100 le den telt, werd gepresenteerd aan een overvolle zaal. Op avonden als deze manifesteert zich toch wel overduidelijk het gebrek aan een dorpshuis, aangezien de ruim te en acommodatie van de be schikbare zalen in onze gemeen te beslist onvoldoende zijn. Na het spelen van de Olympische hymne en de vaandelgroet, heette de voorzitter, de heer Leysen, een ieder van harte welkom toe, in het bijzonder Mevr. en burge meester Bergh. Spreker merkte op, dat men deze avond een in druk zou krijgen van hetgeen er op de oefenavonden in het gym nastieklokaal wordt gepresteerd. De heer Leysen zei verder ver heugd te zijn, dat de vereniging in het bezit was gekomen van een nieuwe springkast, waarvan de kosten waren bestreden uit de opbrengst van oud papier. Hierna vonden onder leiding van de Heer Jac. Schuyt vele de monstraties plaats. Begonnen werd met de kleuters, die enkele staaltjes van hun kunnen ten beste gaven. Het ontwapenende optreden van de kinderen gaf af en toe aanleiding tot hilariteit in de zaal, hoewel de heer Schuyt de touwtjes goed in handen bleek te hebben. Dit zagen wij ook bij de verdere oefeningen bij oudere jongens en meisjes, die hun vaar digheid op de verschillende toe stellen demonstreerden. De oefe ningen op dé ongelijke brug, paard, evenwichtsbalk en spring kast werden over het algemeen ieilloos door de kinderen uitge voerd. De groep van meisjes B bleek zo groot te zijn,dat de oefe- De toneelvereniging „St. Gene- sius" gaf op 4 maart in het Ver enigingsgebouw te Catrijp een opvoering van een klucht, die een goede inleiding voor het Carnaval vormde. Men had ge kozen het stuk „Gevaarlijk speel goed" van Max Andrea. Zoals de regisseur, de heer Sterk aan het begin van de avond opmerkte, had men de jon gere krachten van de vereniging eens de kans gegeven iets van hun kunnen op het toneel te brengen. De klucht, die daarna werd opgevoerd, had wel iets van een detective-story en zoals het ook meestal in dergelijke ver halen gebeurt, heeft ook hier de ontmaskering van het geboefte plaats door tussenkomst van een stoere inspecteur van politie. De inhoud komt later in het kort op het volgende neer: Het gezin La- tour komt na een nachtelijk car navalsbal ietwat ontwricht thuis. Vooral de nogal sullige papa, die de verkeerde vrouw de trap naar de echtelijke slaapkamer op draagt en zijn wettige ega, die toevallig hetzelfde verkleed is, als de indringster naar huis laat lopen, is er de oorzaak van, dat er zich vele onverwachte ver wikkelingen voordoen. Na enige handen telefoongesprekken blijkt, dat de verkeerde vrouw de erfgename is van enkele miljoenen, terwijl vader tevens de werkgever van de heer Latour blijkt te zijn. Uiteraard is papa bang dat hij wegens ontvoering in de gevan genis zal worden gezet. In zijn pogingen deze te ontlopen, werkt hij zichzelf en de andere gezins leden steeds verder de put in. Door tussenkomst van een als boef verklede inspecteur komt gelukkig alles weer op zijn poot jes terecht. Voor het publiek viel het niet mee om de verschillende personen uit elkaar te houden en waarschijnlijk zal dit voor de spelers zelf ook wel een toer zijn geweest. Dit was echter een van de vele charmes van de klucht. Ondanks de onervarenheid van de meeste spelers heeft „St. Genesius" de aanwezigen in ho ge mate weten te boeien, terwijl de lachsalvo's niet van de lucht waren. Met het traditionele bal werd deze geslaagde uitvoering besloten. Nederlandse Vereniging tot afschaffing van Alcoholhoudende Dranken afdeling Schoorl. De Blauwe N.V. hield Vrijdag 2 maart haar jaarvergadering, ten huize van de fam. Koeman. De secretaris bracht een jaar verslag uit, waaruit bleek, dat de afdeling in het afgelopen jaar de nodige activiteit heeft ontwikkeld. Het ledental liep iets terug door vertrek van enkele leden. De kas controle-commissie, bestaande uit Mevr. Koelewaard en de heer Koeman, had de boeken van de penningmeester gecontroleerd en in orde bevonden. Uit het fin. verslag van de penningmeester bleek, dat de financiële toestand van de afd. geen zorgen baart. Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering hield de heer Koeman een lezing over Jan van Scorel, toegelicht door het ver tonen van fraaie dia's Het was een bijzonder geslaag de avond, mede door het feit, dat de opkomst heel goed was. FILMS VAN WEEK TOT WEEK. Vrijdag-, zondag- en donder dagavond wordt in de bioscoop zaal van „De Rustende Jager" de film „Go naked in the world" vertoond, het verhaal van een ningen in twee gedeelten moes ten plaats vinden, omdat het to neel te klein was om alle meisjes een plaats te verschaffen. Na de pauze kwamen de oudere kinde ren en de Dames- en Heren-le den aan de beurt, waarbij vooral opvielen de prestaties van de Dames aan de ongelijke brug. Na het uitvoeren van 22 ver schillende nummers was het pro gramma afgelopen. In zijn slotwoord betrok de voorzitter verschillende mede werkers in het hartelijke applaus van de aanwezigen. Het is ver heugend te kunnen constateren dat er ondanks de schijnbare lauwheid van de hedendaagse mens en de Televisie, het vereni- leven nog volop bloeit, hetgeen was te merken aan de overwel digende belangsteling die „Olym pia" met zijn jaarlijkse uitvoe ring ten deel viel. Met een verloting en een ge zellig bal werd deze zeer geslaag de avond besloten. luxe „Call Girl" en een zoon van een miljonair, die wanhopig ver liefd op haar wordt. Het is ech ter een liefde die langzaam maar onafwendbaar beiden naar de ondergang drijft. Gina Lollobri gida, Anthony Franciosa en Ernest Borgnine in de hoofdrol len. Aanvang 8 uur, 18 jaar. Zaterdag-, maandag- en woensdagavond laat het projec tiedoek het vergaan van Atlan tis zien, een werelddeel dat vol gens oude geleerden en wijsge ren eens in de Atlantische oceaan moet bestaan hebben. De film heet: „Atlantis The Lost Continent". De Griekse schipper Demetrius ontdekt op een vlot in zee een beeldschone jonge vrouw. Bij nadere kennis making blijkt dit een prinses te zijn. Verlangend naar haar land, van een wereld, die aan zichzelf ten gronde ging. Aanvang 8i uur, 14 jaar, zondagmiddag te 2.30 u. Bloemkwekerij Lijtweg BAKJES MET HYACINTEN EN NARCISSEN vanaf f 1,50 BLOEMBAKJES vanaf f 2,50 Hoflaan 2 - Bergen Programma a.s. zondag: Schoorl 1 - Beemster 1 2.30 u. Schoorl 2 - Bergen 2 10 u. Alcmaria 6 - Schoorl 3 12 u, Schoorl jun. - Con Zelo jun. 12 u. SCHOORLSE BRIDGECLUB. Vrijdagavond, zondagavond, donderdagavond te 8 uur Gina Lollobrigida - Anthony Franciosa Ernest Borgine in een gedurfd verhaal, op gedurfde wijze verfilmd in cinema scope 18 jaar GEEN MAN KON HAAR VERGETEN GEEN VROUW KON HAAR VERGEVEN Zaterdagavond - maandagavond - woensdagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur Een wereld vol wonderen Een avontuur, dat elke fantasie overtreft. Anthony Hall - Joyce Taylor - John Dall in 14 jaar Beleef, onderga en huiver Het sensationele schouwspel van een gruwelijke wereld, die aan zichzelf ten onderging (In gezonden mededeling) WLczmli HAMFA-f ruw of schraal HAMFA-GF1 FllTube95c| (Ingezonden mededeling) 19 cent per rol

De Duinstreek | 1962 | | pagina 2