99 ff BOORSM A - TEXTIEL De „Merelhof' jubileerde „Ensemble" speelde voor kunstkring N.V.V. Bert Brugman gaf „Die Fledermaus" Jaarvergadering Oranjevereniging VERLOVINGSRINGEN Lezing over muziek Koor-vereniging „Bergen" Damclub „Bergen" SCH00RLSE GEMEENSCHAP Films van weck tot week VRIJDAG 16 MAART 1962 39c JAARGANG No. 11 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef J. der Kinderen JEUGDIGE GRATIE DOOR ELASTI aaoaaoDcoanCDQDanD Weekltod DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap (e Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Woensdag j.l. vierde de „Me relhof" haar twaalfen-half-jarig bestaan. Een hofje dat aan de Renbaanlaan en de oude tram baan, in vriendelijke beslotenheid, rustig en vredig, de bewoners hiervan een veil'ge ree verschaft. Het is voor de gemeente Ber gen een geluk geweest, de toen nog in leven zijnde gemeente architect, de heer H. Rogge veen, te hebben, die een hart stochtelijke strijder was voor karakteristiek dorpsschoon. Hij heeft dan ook in samen werking met de architect, de heer B. Hoonig, te Bergen, dit woning complex voor bejaarden ontwor pen en uitgevoerd, dat saamge- groeid met haar omgeving, echt de sfeer ademt van een intiem hofje in sluimerende bezonken heid. Van de achttien families, die destijds dit hofje betrokken, zijn er acht, de fam. Dijs inbegrepen, die thans hun twaalfenhalf-jarig jubileum vieren, t.w. de fam. Dijs, Smit, Klaver, Mol, Groenendijk, Boorsma, Starreveld en Nieuw- land. Voor de heer en mevrouw Dijs was deze betrekking als huisbe waarder (ster) in de beginne lang geen sinecure. De verantwoor ding van de leiding van dit be jaardencomplex rustte op hun schouders, maar de jaren hebben bewezen, dat deze taak bij die twee leidinggevende mensen in goede handen was. Dag en nacht staan ze klaar, om waar het no dig is, de helpende hand te bie den. Wanneer vroeger de één of andere bewoner van dit hofje hulp nodig had dan plaatsten ze een krant voor het raam en wist men dat daar hulp nodig was. Later is er een belsysteem in het gebouw aangebracht, zodat er thans van onmiddellijke hulp kan worden gesproken. Er is de laatste jaren o.l.v. de fam Dijs, veel gedaan om wat afleiding en verpozing te brengen in het leven van de Merelhof bewoners. Tal van lezingen zijn er gehouden op verschillend gebied, die bijna al len verzorgd werden door Berge- naren. Ook van koorzang, voor dracht en het vertonen van films hebben allen kunnen genieten. Wanneer men de bewoners vraagt of zij tevreden zijn, dan zijn ze vol lof over het werk van hun huisbewaarder (ster). Het is dan ook geen wonder, dat dit echtpaar vader en moeder ge noemd wordt door de bejaarden. NEGEN POLITIEKE GROEPERINGEN IN BERGEN. Het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Bergen, heeft in zijn vergadering van 8 maart 1962, ter voldoening aan de verzoeken van de desbetref fende politieke groeperingen, be sloten de navolgende namen van deze groeperingen in het register, dat door het centraal stembureau voor de komende verkiezingen van de leden van de gemeente raad wordt aangelegd, in te schrijven: 1. Middenblok. 2. Protestant Christelijke Kies vereniging. 3. Partij van de Arbeid. 4. Communistische Partij v. Ne derland. 5. Gemeentebelangen. 6. Christelijke Nationale Partij. 7. de Positief Christelijke Natio nale Unie. 8. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 9. Katholieke Volkspartij. K.C.B. Zaterdag 17 maart 1962 zal door Bergen s burgemeester, de heer L. J. de Ruiter, in Huize Kranenburgh aan de Hoflaan te Bergen de door het Kunstenaars Centrum Bergen georganiseerde, jaarlijkse tentoonstelling van werk van niet-beroepskunste- naars geopend worden. Tevens zullen op deze tentoonstelling kindertekeningen worden geëx poseerd. De opening vindt plaats om 4.00 uur 's middags en zal 4 ach tereenvolgende weekend's ge opend zijn. Zie ook de advertentiein dit blad. De voorstelling van dit blijspel begon een half uur later dan aan vankelijk was aangegeven. De oorzaak, dat twee van de voor naamste spelers n.l. Ina van Faassen en Ton van Duinhoven, niet op tijd in Bergen konden zijn, lag in het onderbreken van een 3 minuten Ampexopname van de Ton van Duinhovenshow in de studio's te Bussum. Omdat er één Ampexmachine is en onder broken moest worden voor een filmband, voor een Ikor uitzen ding, arriveerden beide artisten hierdoor te laat in Bergen. De heer C. Overman voor zitter van de bestuurdersbond Bergen-Schoorl NVV, sprak zijn grote vreugde uit over de grote opkomst en verwelkomde in het bijzonder de burgemeester van Schoorl, de heer Bergh en echtgenote, en Bergens burge meester, de heer L. J. de Ruiter en echtgenote. Spr. merkte op, dat dit de tiende kunstkring avond is en wekte allen die nog geen lid van 't N.V.V. zijn op, zich daarbij aan te sluiten. Dit luchtige blijspel „Inge borg", van de Zwitserse acteur Curt Goetz, kreeg een zeer goe de vertolking. Ton van Duinho ven als ((Peter Peter), die als gast ten huize van dr Ottokar Wendland de entomoloog (Cor van Rijn) en zijn jonge vrouw Ingeborg (Ina Faassen), zijn in trede doet, komt tot ontdekking dat hij zijn jeugdliefde (Inge borg) maar niet kan vergeten. Er ontstaat weer een liefdesver houding tussen beiden, Peter Peter zit echter vol gewetensbe zwaren, zijn gevoelige aard laat niet toe, dat hij zijn sympatieke gastheer bedriegt. Hij legt dit probleem voor aan de wufte mon daine tante Ottillie, die de raad geeft zijn geweten maar niet te veel te vermoeien. Tijdens een borreluurtje, waarin Peter Peter dit onderwerp, onder de invloed van sterke drank, open en eerlijk tracht te ontleden, komen ze beiden in benevelde toestand tot het resultaat, dat ze beiden van Ingeborg houden. Tenslotte zorgt Ingeborg zelf aan het slot van dit voortreffe lijk gespeelde blijspel voor de op lossing, door te kennen te geven, dat zij dan ook maar van beiden blijft houden. Mijnheer Konjuctief (jo v. d. Ven) was de veel be grijpende en weinig zeggende be diende in het huis van dr Otto kar Wendland. Aan het decor was bijzondere aandacht besteed. Voor de KJVO, afdeling Ber gen, gaf vorige week zaterdag avond Bert Brugmans Marionet ten theater, in de dancing van „De Rustende Jager", een voor stelling van de operette „Die Fle dermaus", in drie bedrijven, van Johann Strauss. De heer Schuil noemde het zo langzamerhand een usance wor den, dat dit theater de laatste ja ren geregeld om deze tijd te Ber gen voor de KJVO optreedt. Het was weer een genot, om een opvoering door dit theater bij te wonen. De prachtige melodieën van Johann Strauss maakten deze luchtige strekkingloze operette tot een muzikaal en kleurig ge heel. De techniek waarmede de marionetten worden voortbewo gen is frappant, de decors en aankleding waren tot in de pun tjes verzorgd; alleen de drinkge lagen, voorkomende in deze ope rettes vormden wel een tegen stelling met het doel en streven van de KJVO. OORT f^APSALON |i''l.']ihvii:H'4 afdeling Bergen Maandagavond j.l. belegde de Oranjevereniging, afd. Bergen, haar jaarvergadering in het „Park Hotel". Wegens langdu rige ziekte van de voorzitter, de heer A. G. Verhoeven, leidde de waarnemende voorzitter, de heer P. J. Borst, de vergadering en sprak zijn leedwezen uit over de geringe opkomst. Uit het jaarverslag van de heer Jb. Kroon bleek, dat het wel zeer drukke programma van het vorige seizoen uitstekend was georganiseerd. Een gegeven overzicht van de financiën der vereniging deed de penningmeester, de heer H. K. Finkensieper, opmerken, i.v.m. het nadelig saldo van 37,46 VOOR EEN SOLEX OTO naar Oosterweg 7-13, Bergen, tel. 3505 dit jaar wat minder uit te geven. Namens de kascontrolecommissie dankte de heer Appel de penning meester voor zijn nauwkeurig financieel beheer. De heer H. J. N. M. Woudstra werd daarna gekozen tot kascommissielid. Het programma voor de te houden Oranjefeesten zal er ongeveer uitzien als verleden jaar. De eer ste Mei wordt er door Bergens Harmonie een aubade gebracht voor het gemeentehuis en het be stuur der Oranjevereniging door het gemeentebestuur ten raad- huize ontvangen. s Middags zijn er de kinderspelen in de Sta tionstraat, waaronder nieuwe at tracties. ONZE zijn voegloos gesmeed van speciaal hard goud. TH. VELDMAN - Hologer - Juwelier J. Oldenburglaan 3 - Bergen - Tel. 2778 Ook het bedrijfsvoetbal zal weer de nodige spanning aan de Kerkedijk brengen. 4 mei wordt iedere bewoner verzocht de vlag uit te steken, 8.30 uur kerkdienst en 's avonds de stille tocht naar de begraafplaats aan de Kerke dijk, waar de doden worden her dacht. Als geheel nieuwe attrac tie is er zaterdagmorgen, de 5e Mei, een Jubileumpuzzletocht uitgestippeld voor jongens en meisjes op de fiets, van 15 jaar en ouder. Om tien uur wordt er gestart, met korte tussenpozen. Diverse controleposten en tij d- controles installeren zich langs de route. Zij die de minste strgf- punten hebben, winnen daarme de geldprijzen, 's Middags kun nen de jeudige kunstenaars (res- sen) weer gelijk het vorige jaar, hun tekentalenten tonen op het asfalt van de Hoflaan. De ze vende mei wordt in „De Rusten de Jager een filmvoorstelling voor de leden gegeven. Er kwamen verschillende filmtitels ter sprake, doch officieel kon nog niet de juiste film worden genoemd. Al met al een programma, dat door het ijverige bestuur van de Oranjevereniging te Bergen op serieuze wijze wordt saamge- steld. Het r.k. Vrouwengilde, afd. Bergen, eindigde verleden week donderdagavond in de serre van „De Rustende Jager" haar win terseizoen met een muziekavond, die door mej. D. van Berge te Bergen, geslaagd aan het conser vatorium te'' Amsterdam, met ge sproken woord en pianospel op begaafde wijze werd verzorgd. Alvorens mej. van Berge met haar lezing begon, begroette de presidente van het gilde, me vrouw Diesfeld-Peters, de mu- ziekminnende dames. Daarna nam mej. van Berge haar aandachtig luisterend ge hoor mee naar het rijk der mu ziek. Vanaf het uitvinden van de notenbalk, het ontstaan van de canon en het motet, dat zeer be langrijk is geweest voor de kla viermuziek, speelde mej. van Berge op voortreffelijke wijze Preludium en fuga van Bach, en een suite, een gracieuze dans uit de zeventiende eeuw. Op onder houdende wijze en met grote mu- ziekkennis liet ze vervolgens grote componisten als Haydn, Mozart, Beethoven, van laatstge noemde zijn ietwat weemoedige Mondscheinsonate horen. Voorts gaf ze een fijne muzi kale vertolking van zeven volks wijsjes van Grieg, werk van Schuman, Chopin en Debussy en besprak tussen haar pianospel door de te spelen composities. Een leerzame avond, op eenvou dige en charmante wijze verteld en ten gehore gebracht. 43e JAARVERGADERING. De Koorvereniging „Bergen" hield maandagavond 5 maart j.l. haar 43e jaarvergadering in de geheel verbouwde, zeer gezellige zaal van Hotel „Russenweg" (fam. Hovenier). De voorzitter, de heer A. Voorthuis sprak een woord van welkom en wenste de zieke leden, waarvan bericht van verhindering was binnengeko men, een spoedig herstel toe. De agenda werd vlot afgewerkt, no tulen, jaarverslag en financieel verslag werden voorgelezen en zonder aanmerkingen goedge keurd. In het jaarverslag memo reerde de secretaresse het ver scheiden van de heer H. Dijs, oudste- en erelid en medeoprich ter van de Koorvereniging „Ber gen". De kascommissie, bestaan de uit mevr. van Driessel en de heer Knip, controleerde kas en boeken en deelde mee, alles in orde bevonden, met nog een be hoorlijk batig saldo. Bracht het spaarbusje vorig jaar 26.22 op, er kwam nu een bedrag van 37.57 uit de bus. Hartelijk dank aan alle goede geefsters en ge vers. Ook de bestuursverkiezing ging er snel door, alle aftredende bestuursleden werden weer her kozen, zodat ook dit punt van de agenda geen enkele moeilijkheid opleverde. Als nieuw Kascom missielid werd gekozen de heer Muusse, zodat bedoelde commis sie nu bestaat uit mevrouw van Driessel en de heer Muusse. Na verschillende bestuursvoor stellen en mededelingen kwam de rondvraag aan de orde. Dit punt nam nog wel wat tijd in beslag. Daarna sloot de voorzitter dit gedeelte van de vergadering met een woord van dank aan alle aanwezigen, in 't bijzonder aan de dirigent de heer O. Bootsma en mevrouw Bootsma. Na de pauze werd de verga dering op feestelijke wijze voort gezet. 't Is traditie geworden, dat de Koor verjaardag gevierd wordt met koffie, eigen gebak, hartige hapjes enz. enz. Mevrouw J. Besijn zegde spontaan haar me dewerking toe en nam ons mee met haar prachtige dia's naar de Expo, Venetië en langs de Rijn. Gezellig vertelde mevr. Besijn bij de dia's haar belevenissen. Er is genoten van de fantastische kleuren en prachtige opnamen. Na afloop dankte de voorzitter mevrouw Besijn hartelijk voor het UUmtph presenteert: CORSELET Elasti Bella P.K. f 35 50 opvallend slanker door straalvormige „ELASTI" versteviging. Geen rits, baleinen, haken en ogen, kleur: wit en zwart. CORSELET Chic P.K. f 49,90, een schitterende creatie in wit kant, modieus corselet met donzigzacht gevoerde cups, ruginzet van Satin-Elastic, maakt zeer slank en geeft U een volmaakte bewegings-vrijheid. Vraag ook vooral BE HA'S - GAINES uit de collektie van tium/ptl INTERNATIONAAL. U vindt ze bij ons voorradig in een uitgebreid assortiment. Voor BETERE Foundations: BERGEN RUINELAAN 18 TELEFOON 2532 gebodene en al haar moeite en liet zijn dankwoord vergezeld gaan van een fruitbakje. Hierna kwam een meer ernstig gedeelte en genoten we van ver schillende fragmenten uit het oratorium „Die Schöpfung", van Joseph Haydn, opgenomen op grammofoonplaten. Om 12 uur sloot de voorzitter definitief deze jaarvergadering en feestavond met een opwekkend woord en wenste de Koorvereniging „Ber gen" een goed en actief jaar toe. J.P.S.D. Staatsloterij Prijs vas f 30.000 in Bergen Op lot no. 18136 van de 554e Staatsloterij viel 100,en de premie van 30.000,De col- lectrice, mevr. Kroon-Stikker, kon velen gelukkig maken. Stand onderlinge damcompetitie: Groep A. gesp. gew. rem. verl. pt. N. Buisman 17 7 7 3 22,5 J. Stam 17 7 5 5 19,9 E. Stam 18 5 7 6 18,4 W. van Hattum 13 7 3 3 16,9 J. Bliekendaal 17 6 5 6 16,4 P. Beükers 13 6 2 5 14,1 P. Mienes 16 2 9 5 13,8 H. Kruizinga 11 5 3 3 13,1 P. Boots 15 4 6 5 12,3 Groep B. G. Roosloot 18 14 1 3 29 H. Lichtleitner 18 13 2 3 28 J. de Rover 16 13 1 2 27 C. Tromp 16 11 2 3 24 K. van Hattum 17 5 2 9 12 A. J. de Boer 12 7 0 5 10 N. Veld 15 4 2 9 10 A. Tromp 14 4 1 9 9 S. van Hattum 15 2 1 12 5 P. Franzen 14 0 2 12 2 Uitslagen voor d.e jeugd:; F. v. d. Heide- H. van Wonderen 11, J. Stam-K. Min 0—1. Vrijdag 16 maart, Klaverjasdrive, uitgaande v.v. Duinranders, zaal Slijkerman, 8 uur. Donderdag, 22 maart, Film met commentaar door de heer W. P. M. Vis, over „Be handeling van gebrekkige kin deren", uitg. van de Katholieke Vrouwengilde, zaal Vereni gingsgebouw te Catrijp, 8 uur. Vrijdag, 23 maart Lezing met lichtbeelden door de heer R. P. Goettsch, over „Jan van Scorel", uitgaande van „Algemeen Welzijn", zaal „De Roode Leeuw", 8 uur. anarjpDaoanoQanQOPDaDanaa TENTOONSTELLING STEDELIJK MUSEUM ALKMAAR De thans in het Stedelijk Mu seum lopende tentoonstelling mag zich in een goede belangstelling verheugen. Als inleiding op deze tentoon stelling werd een kleine reeks dia's samengesteld, die van tijd tot tijd vertoond worden en waar bij via een bandrecorder een be geleidende tekst ten gehore wordt gebracht. Hoewel in de eerste plaats be doeld voor de scholen, zal de reeks dia's op verzoek óók ver toond worden woensdagsavonds, om 8 uur en zondagsmiddags om half 4. De film die vrijdag-, zondag en dinsdagavond in de bioscoop zaal van „De Rustende Jager" wordt vertoond, genaamd „Lok kende Horizon" (The Sundow ners) is een fascinerend verhaal van warmbloedige mensen een verhaal van een trekkersgezin in de oneindigheid van het Austra lische land. Paddy Cammody, een uit Ierland afkomstige Australiër, brengt als veedrijver met vrouw en zoon grote kudden schapen van het ene continent van Australië naar het andere. Zijn vrouw en zoon willen liever zich ergens anders blijvend vestigen. Wanneer het de vrouw Ida Carmody (Deborah Kerr) gelukt, haar man en vriend te dwingen bij een schaapherder te werken, om zodoende het zwervend be staan op te geven, zijn ze na ver loop van enige tijd zo financieel sterk, dat ze een eigen home kun nen stichten. Geluk en tegenslagen krijgt de familie Carmody echter te incas- ceren en als haar man door gok ken op de paardenrennen alles is kwijtgeraakt, is het weer de lief de van de vrouw voor haar man, die met haar zoon, het oude on barmhartige trekkersleven aan vaardt. Een film voor alle leef tijden. Aanvang 8 uur, zondag middag te 2.30 uur. De drie volgende avonden, za terdag-, maandag- en woensdag avond, geeft de film: „Uit het le ven van een zondige vrouw (Girl of the Night), u een beeld van een aantrekkelijke jonge vrouw, Bobbie Williams (Anne Francis), die niettegestaande ze herhaaldelijk in contact raakt met de psycholoog dr Mitcheb die haar tot andere gedachten en inzichten wil brengen, zich niet kan losmaken van het leven als „Call Girl". Zij staat echter on- invloed van een zekere Larry (John Kerr), die haar voor dit vak gebruikt, totdat tenslotte de kruik te water gaat tot dat ze breekt, en zij sterk genoeg is om tegen Larry te zeggen, dat zij een ander leven gaat beginnen. Een ontstellend en aangrijpend verhaal van een „Call Girl Aanvang 8 uur, leeftijd 18 jaar. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN 18 Maart Dr. J. J. A. A. HODDE, van Reenenpark 2, tel. 2027 SCHOORL 18 Maart Dr. BRUST, Telefoon 0 2209-288

De Duinstreek | 1962 | | pagina 1