F 8 5 jrövi 1962 Over Dames-pantalons gesproken 295 RILLING Het de 3 stooges de lucht in NUTSSPAARBANK, BOORSMA - TEXTIEL - BERGEN Jaarvergadering N. V. V, MEVO-nieuws BIOSCOOP -DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. ORANJE-FEESTEN X X X X X X X Xc Steek nu gerust de vlaggen uit, Het is de vijfde mei Op deze dag werd tot onz' vreugd Ons ganse volk weer vrij. Vernederd ging de vijand heen, Die eens met overmoed Een vreedzaam volk, plots ging te lijf Belust op goed en bloed. Maar Neêrland was er één van zin, En zette kloek 't verzet toen in. ,,Wij knechten? neen wij willen niet In dat gareel steeds lopen, Al zullen wij de vrijheid ook Met 't leven moeten kopen." Het Geuzenbloed, het was er nog. En zie, de dag brak aan, Dat onze driekleur waaien kon, Hersteld werd 't volksbestaan. Al is het geen luidruchtig feest, Laat ons in dankbre geest, De vijfde mei gedenken, Die ons na bange, zware strijd, De vrijheid weer kwam schenken. Maartje N. Zwaan xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx X X X X X X Aan het zojuist verschenen jaarverslag over 1961 van de Nutsspaarbank Alkmaar ontle nen wij met betrekking tot het bijkantoor van deze spaarbank te Bergen het volgende: Op 11 juli 1960 werd het bij kantoor te Bergen voor het eerst voor het publiek opengesteld. De in dit overzicht tussen haakjes geplaatste cijfers hebben dus be trekking op het tijdvak van 11 juli31 december 1960. In 1961 werd door de spaar ders van het bijkantoor te Ber gen ingelegd 2.468.461,44 (v.j. 1.131.084,69), terwijl aan hen werd terugbetaald 1.990.252,91 (v.j. 571.240,54), alzo meer in gelegd dan terugbetaald 478.208,53 (v.j. 559.844,15). Aan rente over 1961 werd op de spaarrekeningen bijgeschreven 75.271,44 (v.j. 54.319,05). Het gezamenlijk tegoed van de spaarders te Bergen steeg in 1961 van 2.243.237,87 tot 2.796.717,84. In 1961 werden 618 (v.j. 524) nieuwe spaarbankboekjes uitge reikt en 137 boekjes (v.j. 66) ge heel afbetaald. Het aantal spaar ders bij het kantoor Bergen nam toe van 2.221 tot 2.702. Het gemiddeld tegoed per spaarder bedroeg per 31 decem ber 1961 1.035,05 (v.j. 1.010,01). In 1961 werden aan het bijkan toor te Bergen 240 spaarbusjes aan de spaarders in bruikleen ge geven, terwijl 51 busjes werden ingeleverd. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes vermeerderde van 545 tot 734. Het aantal ledi gingen bedroeg in 1961 1.088, waarbij bleek, dat 26.037,84 in de spaarbusjes was gespaard, al zo gemiddeld f23,95 per lediging Onder de 2.702 spaarders per 31 december 1961 zijn begrepen 100 jeugdspaarders, die een spaarovereenkomst afsloten, overeenkomstig de bepalingen van de Jeugdspaarwet. Het gezamenlijke tegoed van deze jeugdspaarders bedroeg per 31 december 1961 10.484,39. Voor deelname aan de premie spaarregeling voor ambtenaren waren per 31 december 1961 23 personen bij het kantoor Bergen ingeschreven. Het gezamenlijke spaartegoed van deze groep be droeg 1.541,66. In het verslag wordt met vol doening geconstateerd, dat gelet op de ook in 1961 voortgezette stijging van het aantal spaarders en het gezamenlijk spaartegoed, het bijkantoor van de Nutsspaar bank aan de Ruïnelaan 8 zich gunstig blijft ontwikkelen. TENNISSEIZOEN THANS IN VOLLE GANG. Molenkrocht start goed in com petitie. Ondanks het tennis-vijandige weer, blijkt de animo voor deze zomersport zo groot, dat het pu bliek alle koude trotseert om racket en bal te hanteren. De directie van het tennispark ,,De Molenkrocht" heeft dan ook dit jaar weer de zorg over een groot contingent tennissers, voor wat betreft baanindeling, lessen en dergelijke, waarbij gezegd kan worden dat dit alles op uitste kende en geanimeerde wijze wordt geregeld. De heren F. van Rees Vellinga en F. Peetoom wonnen hun sing les overtuigend. In de double lieten zij, blijkbaar gehinderd door de sterke wind, een steek vallen in de tweede set, om daar na toch hun partij nog te winnen. Met belangstelling zien wij de verdere prestaties van dit team tegemoet. Zondag 6 mei wordt te Bergen tegen S.E.T. 1 uit Alkmaar ge speeld. Uitslagen: H.E. F. PeetoomTh, Broersen: 60, 6—1. F. van Rees VellingaJ. J. van Don: 62, 62. D.E. I. Lugten-Mw. Nieuwenhuis: 6 —3, 1—6, 7—5. S. de JongCh. Verbeek: 68, 2—6. G.D. I. LugtenMw. Nieuwenhuis F. PeetoomTh. Broersen: 46, 6—2, 6—3. S. de JongI. v. d. Koppel F. van Rees VellingaJ. J. van Don: 62, 63. D.D. I. LugtenCh. Verbeek S .de JongI. v. d. Koppel: 6—1, 6—0. H.D. F Peetoom—Th. Broersen F. van Rees VellingaJ. J. van Don: 61, 36, 60. voor Optiek Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad X X X X X X X Xc: Verheugend is ook dat de De Molenkrocht dit jaar weer aan de landelijke competitie deelneemt en wel met een jeugdig team. Het debuut van dit team was uitste kend, gezien een duidelijk 71 overwinning op T.C. Egmond 3. Bij de dames speelde Ingrid Lugten het klaar om haar single te winnen in 3 sets, na in de der de set matchpoint tegen te heb ben gehad. Ook Simone de Jong, die inviel voor Lia Ursem, deed het in de doubles goed, na haar single te hebben verloren. Voor iemand die pas voor het tweede jaar speelt en nog geen wedstrijd ervaring heeft, een goede presta tie. BESTUURDERSBOND „BERGEN-SCHOORL". In het voorwoord van dit jaar verslag merkt de voorzitter van deze bond, de heer C. Overman, op, dat de invoering van de 5- daagse werkweek vrij spoedig zijn beslag heeft gekregen en dat de welvarende tijd daaraan niet vreemd is. Nochthans leven vele duizenden gezinnen in sobere om standigheden, en het is zaak, voor allen te werken en te stre ven naar een menswaardig be staan. Uit het verslag van de secreta ris leest men, dat het ledenaantal van Bergen drie-honderd-acht-en twintig leden en Schoorl honderd -zeven-en-veertig leden telt. To taal dus vierhonderd-vijf-en-ze ventig leden. Het bestuur bestaat uit de he ren: C. Overman, voorzitter M. Kroon, secretaris, K. Hulshof, penningmeester en nog vijf leden. De vergaderingen werden in het vorige jaar maar matig be zocht, De belangstelling voor het winterprogramma 19611962 is voor alle activiteiten goed ge weest. Zij blijft echter afhankelijk van de financiële tegemoetkomin gen van het N.V.V. en de ge meenten Bergen en Schoorl. Zon der deze subsidies zou de be- stuurdersbond niet in staat zijn deze culturele avonden te organi seren. De N.V.V. T.B.C. „Zonne straal" collecte, die in februari 1961 gehouden werd, bracht 843,12 op, dat is 300.meer dan verleden jaar. De inhoud van de busjes 177,84. De busjes in Schoorl brachten 84,29 op en de collec te 218,07. In het verslag van de Gemeen telijke Sociale Werkvoorziening van hoofd- en handarbeiders 1961, die zich beijvert om perso nen, die moeilijk zijn te plaatsen in het normale arbeidsproces, toch een werkkring tracht te ver schaffen, waren per 31 dec. twee hoofdarbeiders op plaatselijke ob jecten werkzaam. Gemiddeld zes handarbeiders waren gedurende 1961, per week tewerkgesteld. De N.V.V. Vrouwenbond be staat uit 54 leden. Het bestuur uit mevr. Delis (presidente) mevr. Kemp (Secretaresse), mevr. Ewijk (Penningmeesteres- se) en voorts drie bestuursleden. Een druk cultureel programma heeft de afd. achter de rug. De collecte, in het kader van de anti-honger-actie bracht in Bergen het niet onaanzienlijke bedrag van 2.630,op. Het financiële verslag sluit met een bedrag van 580,52 voor de Be- stuurdersbond en het financiële verslag van de Kunstkring ,,Ber- gen-Schoorl" met 4401,28. Een deel van de donatie-gelden voor de toneeluitvoering in mrt. 1962, zit in het saldo van het culturele fonds. Zaterdag 21 april werd een vrije Drive georganiseerd, welke als Paas-Drive werd aangekon digd, maar echter niet geheel als een Paaseieren-Drive was be doeld. Er waren ook vele andere prij zen beschikbaar, zoals taarten, tulbanden, flessen wijn, kaasjes; ook alles om de gezelligheid op de Paasdagen te verhogen. Het werd een heel gezellige avond, de opkomst was prima en er werd om de vele mooie prij zen fel. gestreden. Om 12 u. wer den de prijswinnaars bekend ge maakt. Deze waren: le Dhr. SchutteClement 4892 pt. 2e AppelmanPilaat 4880 pt. 3e Mej. BriefjesMevr. Clement 4817 pt. 4e KoopmanGabriels 4717 pt. 5e MooiRustenburg 4714 pt. 6e Mevr. VeldmanStam 4570 pt. 7e Mevr. SchutteMevr. Clement 4485 pt. 81e De Heren Koorn 4433 pt. 9e Mevr. PijperDhr. Briefjes 4378 pt. 10e KossenMijlhof 4373 pt. DE PADVINDERS WANDELDEN. De wandeltochten, georgani seerd door de staf van de pad vinders, St.-Lambertusgroep te Bergen, waarvoor verschillende padvindersgroepen uit de omge ving waren uitgenodigd, is voor hopman J, J. Burgering en zijn Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers D E S T I E R xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx staf, die de route uitstippelde en op kaart bracht, een groot suc ces geworden. Vierhonderd-vijf tig deelnemers deden zondag j.l. mee aan deze tochten. Ze kwamen o.a. uit Alk maar, Tuitjenhorn, Schagen, Ob- dam, Breezand, Ursem, Bever wijk, Krommenie, Heiloo, Leiden e.a. plaatsen. De route die door de prachtige Staatsbossen van Schoorl en Bergen liep, eindigde bij de Boshut van de Bergense padvindersgroep aan de Lijtweg, waar de deelnemers na de wan deltocht zich nog eens heerlijk konden warmen aan het grote kampvuur en de heerlijke koffie. De wisselbeker beschikbaar ge steld door de heer K. M. Gerrit sen te Bergen, werd gewonnen door de Florence Nightingalegr. te Alkmaar. Zaterdag 12 mei a.s. zal de jury officieel deze wissel beker aan de winnende groep uit reiken. BERGEN VERLIEST IN EIGEN HUIS VAN SCHOORL Drie maal gaf de voorhoede van Schoorl, de Berger-doelman het nakijken. Het eerste doelpunt ontstond door een effectvolle stuitbal, die over de handen van v. d. Berg glipte en in het doel verdween. Het tweede door een glanzend mooie aanval van de gasten, waaruit onhoudbaar werd inge schoten. Het derde door goed doordrukken van de blauwwitte voorhoede, waardoor de keeper uit zijn doel werd gelokt en num mer drie in het verlaten doel schoof. Na rust met een 01 achterstand kwam voor Bergen, door een strafschop, de gelijkma ker. Spannende momenten speelden zich daarna voor de Schoorlse veste af, totdat ongeveer 7 minu ten voor het einde Schoorl in 3 minuten tijds de stand op 13 wist te brengen. Kort na de rust werd in het Bergerteam Dijs ver vangen door Vel, hetgeen een verzwakking betekende. Schoorl, dat een fris en enthousiast partij tje voetbal speelde, heeft revan che genomen op zijn 40 neder laag in eigen huis. Het was een verdiende overwinning. SCHOORL Zoals overal in Nederland, heeft ook Schoorl de 30e april op traditionele wijze doorgebracht. Om half tien 's morgens begon het feest voor de jeugd, toen ruim 400 kinderen genoten van een film en de goocheltoeren van de heer Wurkum. Om 2 uur 's mid dags vonden er kinder- en volks spelen plaats op het sportterrein aan de Molenweg. Ook hiervoor was een grote belangstelling. He laas was het anders bij de bonte avond, die om 8 uur in „De Rus tende Jager" werd gegeven. De meeste ouderen prefereerden blijkbaar de televisie boven een avond die was georganiseerd door het Oranje-comité. De heer Jonkers, die de avond opende, bleek ook nogal teleurgesteld te zijn over de slechte opkomst. Het fanfarecorps „De Vriendschap", o.l.v. de heer Krijgsman en de heer Wurkum in zijn kwaliteit van de grootste goochelaar ter wereld, gaven vele staaltjes van hun muzikale kunnen en raffine ment weg. Jammer was het al leen, dat de merendeels met teen agers gevulde zaal zo rumoerig was en de optredenden hierdoor zeer werden gehinderd. Zelfs tijdens het Wilhelmus, dat door een ieder staande werd meegezongen, werd er nog door vele jongelui lawaai gemaakt, hetgeen de heer Kaandorp noopte de boosdoeners met enige krasse woorden tot de orde te roepen. Het oranje-comité te Groet kon door onvoorziene omstandighe den niet de traditionele kinder spelen organiseren. In het vereni gingsgebouw te Catrijp werden voor de kinderen films gedraaid, terwijl de jeugd tractaties werden aangeboden. Op 30 april werden op het Sportterrein te Schoorl vele kin- der- en Volksspelen gehouden. Denuitslagen van deze wedstrijden waren le en 2e klas meisjes Carina Stoop, Mia Beukers, Elly Hoogvorst, Tiny Borst le en 2e klas jongens Jim Korver, Jeffryg van Trud'home, P. Louter P. Vlam. 3e en 4e klas jongens Henny v. Ginkel, Gijs Rooyaards, Gerard Borst, Arie Louter. 3e en 4e klas meisjes Lia Polle, Hanneke Ruis, Margo v. Zuiden, Nelleke Obdam. 5e en 6e klas (paren) Willy Kalk-Marijke Fakkert Lydia Minkema-Wim Half Alex Kruisberg-M. Bakker Lex Zoon-Emmy Obdam 13-17 jaar (paren) Rina Louter-Frans Dekker Mar. Minkema-Willy Stoop Margo Kroon-Stan Wessel Madel Leeuwenkamp- Rob Thomassen 18 jaar en ouder C. v. Duin, N. Louter, P. Roos, Ria Pot, A. Heystek. v.v, SCHOORL 3* Hoflaan 2 - Bergen Onbetwist is ons assortiment fantastisch. Iedere maat - ja ook voor de maten 48 en 50 - is bij ons voorradig. Daarbij nevens in iedere gewenste kwaliteit en kleur DAMES PANTALON, 100% Helanca, maten 34 t/m 44 f 37,75 maten 46 t/m 50f 39,75 kleurenRood - Groen - Zwart - Bruin - Marine Koren DAMES PANTALON, 80% Helanca, gemengd met 20% Spun Rayon maten 34 t/m 48. Kleuren: Tomaat - Lindegroen Beige - Koren - rood - Marinef 29,75 DAMES PANTALON, wollen kwaliteit, Effen- en Multi kleuren. Maten 40 t/m 44 f 29,95 Maten 46/50 f 32,75 DAMES PANTALON, wollen Tweed, maten 40 t/m 46 Kleuren: Lichtgrijs en Beigef 24,50 DAMES PANTALON, zomer kwaliteiten, effen-, ruit- en streepdessins Maten 38 t/m 46 f 16,25 f 14,95 f 11.95 f 10,50 Vraagt U vooral onze Spijkerbroeken voor de jeugdiger dames, en Tuinbroeken voor uw kleuter. Verrassend mooi en sterk. Voor BETERE Textiel: RUINELAAN 18 - TELEFOON 2532 vo.o <3« <aU« -J cytvO«jvS SV'iV _TYa ^e/2.orgdk Can ey? - voedt re_nV 00 e.-V gcW i-i.cir<\ in hfc* cJanRef VCKn A ft n ckcKt o m J» cVxcKn*p V Oen o P Vrijdagavond te 9 uur. Zondagavond, dinsdagavond te 8 u. Susan Strasberg, Ann Todd, Ronald Lewis in de thriller der thrillers! 18 jaar Spanning zoals u nog nooit beleefde! Kom beslist bij het begin. U mag hiervan niets missen! Dringend verzoeken wij U het geheim van de ontknoping aan niemand te vertellen. Zaterdagavond, woensdagavond, donderdagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur Het originele ouderwetse kluchtwerk in een ultramoderne omgeving. Alle leeftijden Vlieg mee met de drie gekste komieken die de aardbol kon uitzenden! U mag deze doldwaze ruimte klucht beslist niet missen. BERGEN 1SCHOORL 1 1—3 Deze zo belangrijke wedstrijd voor Bergen is met een 13 nederlaag ver lopen. Reeds direct na de aftrap bleek Schoorl, met de wil de 40 nederlaag te revancheren, over een betere ploeg te beschikken dan Bergen. Er werd fris en open gespeeld en de drie invallers, welke Schoorl telde, pasten zich prima aan. Steeds was Schoorl iets sneller en hoe wel de Berger voorhoede goed samen spel vertoonde, bleek de achterhoede van Schoorl toch te sterk. Diverse gevaar lijke aanvallen op beide doelen volgden elkaar op, doch ook beide doelverdedi- gers waren bekwaam voor hun taak. Tot 5 min. voor rust was de stand dubbel blank. Toen zond H. Mooy een verraderlijk schot in, waar keeper v. d. Berg onderdoor dook. Vreugde in het Schoorlkamp, 01. Kort hierna was het rusten. Direct na de thee een zwaar of fensief van Bergen, waardoor de Schoorl se achterhoede wel even in paniek raak te. Uit een vrije trap binnen het doel gebied scoorde Bergen, 11. Wie dacht dat Schoorl verslagen was, had het mis. Met ongelooflijke energie gooide men zich in de strijd en nu was het steeds de Berger achterhoede, die in paniek raakte. V. d. Berg weerde zich echter geducht en hield vooreerst de stand nog gelijk. Bij een Bergen aanval moest de Schoorl doelman Schreiner alle talenten tonen om een kogel uit de bovenhoek te werken. Hierna was het woord weer aan Schoorl en 10 minuten voor het einde, na mooi driehoekspel van Kroon, de Boer en Mooy, scoorde de laatste, 12. Nog was de koek niet op. Een bal over de Bergen backs gespeeld, werd door E.. de Boer, via de doelverdediger, beheerst in het net geplaatst. Bergen speelde de laatste minuten een verloren wedstrijd. Er werd fair gespeeld, onder correcte leiding en de overwinning was bij de sterkste ploeg terecht gekomen. A.s. zondag: S.D.O.B. 1Schoorl I 2 uur. Bus vertrekt om half één v.a. Schoorl.

De Duinstreek | 1962 | | pagina 2