99 99 Werpmolens Jeugd, Hengels Leefnetten HENGELSPORT B00RSMA TEXTIEL - BERGEN TRIUMPH Foundations voor u gemaakt Veertig jaar DE RUSTENDE JAGER FA. PRINS «puistjes X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X Films van week tot week SCH00RLSE GEMEENSCHAP Apettda Een mooi succes VRIJDAG 18 MEI 1962 39c JAARGANG No. 20 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Goed veertig Jaar geleden was er nog die oude gelagkamer met zijn donkere schaduwhoeken en zijn grote mahoniehouten ronde tafel, waarboven zo'n gezellige lamp met groene schemerkap schommelde. Rond die tafel zaten dan Ber gense kunstenaars en Bergena- ren in gezellige kring bijeen, over alles en nog wat pratend. Vele Bergenaren, t.w. P. Blokker, D. de Groot, L. Grootegoed, M. Zaadnoordijk (allen reeds lang overleden), en vele anderen, hebben in die oude gelagkamer menig prettig uurtje doorge bracht. Aan de overkant van ,,'De Rustende Jager" stond toen nog die oude boerderij van Van Dam (thans „De Oude Prins") met het houten theehuisje op de hoek van de Breelaan en trambaan. Bergen was toen nog de schone sluimerende slaapster, die weldra gewekt zou worden uit haar ro mantisch tijdperk, want alom in de lande werd ze geprezen om haar natuurschoon, zodat de trek naar Bergen begon, het aantal inwoners snel vermeerderde, en vele veranderingen kwamen. Ook „De Rustende Jager" ging over in andere handen en kreeg als eigenaar de heer G. Diesfeldt, die met zijn jonge vrouw, mevrouw Diesfeldt-Pie- ters, zich op deze prachtige plek rond de Ruïne vestigden en met veel zakenkennis en ijver dit eeu wenoude logement begon te ex ploiteren, dat bestond uit een café-restaurant met grote tuin, waarin een houten toneelzaal stond. Dat was 9 mei 1922. Negen dagen voor die datum, vrijdag 28 april 1922, werd in die toneelzaal de eerste Bergen se revue opgevoerd, die een storm van opschudding in het stille dorp teweegbracht, en de schrijver op het matje voor bur gemeester wijlen Jb, van Reenen deed belanden. Een paar jaar later, in het jaar 1926, brandde de houten to neelzaal tot de grond toe af, waarvan de wanden op het to neel achter de schermen, volge schreven waren met handteke ningen van de plaatselijke ar- tisten en andere buiten-gemeen telijke kunstenaars. Met grote voortvarendheid werd door de fam. Diesfeldt ge werkt aan het veranderen en verbouwen van dit restaurant bedrijf. Een bedrijf dat gelijke tred hield met de tijd en de ei sen daarvan. Er is in die veertig jaar van gestage arbeid enorm veel ver anderd aan dit vroegere logement „De Rustende Jager". Was het in de twintiger jaren maar een klein café-restaurant met grote tuin, langzamerhand kreeg dit bedrijf een geheel ander aanzien. Een grote serre met terras werd aangebouwd. Er kwam een nieuwe schouwburgzaal met dan cing, een nieuwe tuin werd aan gelegd. De biljarts in de oude gelagkamer verdwenen, de open slaande deuren werden ramen, en het interieur werd verbouwd tot een stemmige restauratie-zaal. In 1961 werd de oude door- rijstal, die jaren als expositie ruimte voor het Kunstenaars- Centrum-Bergen dienst deed, ge sloopt, in verband met grotere en nieuwe uitbreidingsplannen. De „Taveerne" verrees op de plaats van de oude doorrijstal. Gelijkertijd kreeg de restaura tie-zaal weer een ander interi eur en is men thans bezig met het bouwen van een nieuwe en tree vpor de schouwburgzaal, alsmede een vergroting van het kantoor en magazijn en uitbrei ding van garderobe en toiletten. Dit is nog Iniet het einde van de veranderingen, want wat nu schouwburg en bioscoop is, zal in de toekomst dancing worden, en waar nu de dancing is, komt een nieuwe schouwburg, die waarschijnlijk haar entree op het Plein zal hebben. Dit jubileum iwerd in intieme kring herdacht. Voor het per soneel is er de vorige week een aparte avond georganiseerd. Het was een echt intiem feest, dat tot ver na middernacht voortduw 4 e Waar vroeger de jager na een spannende jacht op klein wild in de bossen en duinen van de Heerlijkheid Bergen, in dat lo gement uitrustte, onder het ge not van een koel glas bier, ko men nu duizenden vacantiegan- gers verfrissing en verpozing zoeken op de terrassen en in dit moderne restaurant-bedrijf, dat in die veertig jaar, o.l.v. de fam. Diesfeldt, een begrip voor Ber gen is geworden. Wij wensen de directie van „De Rustende Jager" nog vele jaren van voorspoed. Verkiezings Ouverture Als men de lijst van de kandi daten van de K.V.P. Bergen, voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen bekijkt en men verge lijkt het aantal stemmen, die de leden van de partij op hun kandi daten voor de gemeenteraad uit gebracht hebben met de volgorde van de door het politiek advies samengestelde kandidaten, dan staan er 146 stemmen op de ge adviseerde lijst, en heeft nummer 1, de heer C. W. Ellis, 98 stem men, 2 de heer H. J. N. M. Woudstra 10 st„ 3 J. H. P. Tromp 10 st„ 4. F. J. A. Schou ten geen, 5. J. Valkering 3 st„ 6 H. N. Zonjee 2 st„ 7 M. C. Veldt 74 st., 8. W. J Miltenburg 4 st„ 9 J. J. Wittebrood 80 st., en voorts nog 4 kandidaten met ge zamenlijk 18 stemmen. ZANGKLASJE T. en O. GAF OPERETTE Zaterdagavond j.l. werd in het verenigingsgebouw van „Tuin en Oostdorp", een operette-uitvoe ring gegeven van het zangklasje T. en O., o.l.v. mevrouw Doorn bos. Opgevoerd werd „Rhodia" operette in twee bedrijven en zes taferelen. Die middag daarvoor hebben ruim honderd-twintig genoten van deze aardige melodieuze ope rette, die door kinderen op vrije en onbevangen wijze voor het voetlicht werd gebracht. Bij de ouderen was de belangstelling betrekkelijk gering. De T.V. zal hiervan wel de oorzaak zijn. Maar eenmaal per jaar moeten de oudere T. en O.-ers maar eens de knoppen van het toestel uit draaien en naar de prestaties van de kinderen gaan zien, al was het alleen maar om belangstelling te tonen voor het operette-spel, dat mevrouw Doornbos de kinderen leert, en met grote liefde haar vrije tijd er voor opoffert, even als de heer J. Wolf. Het was de vijfde maal, dat mevr. Doornbos met haar zang klasje een uitvoering gaf voor T. en O. In het jaar 1958 begon ze met de operette „Dromelaar daarna volgde „Hans en Grietje", „Zangavond", „Als de kinderen slapen en „Rhodia". Drie leer lingen van het zangklasje zijn haar van het begin trouw geble ven, t.w. Joke Bos, Ivie Metse laar en Ruud Wekke. Een onbe kende kindervriend trakteerde de spelende jeugd op een grote taart. De prijzen voor de verloting wa ren geschonken door de adver teerders van de T. en O.-krant. Het was een geslaagde avond. Typerend is het. dat de heer J. J. Wittebrood, die vanaf 1946 onafgebroken lid van de gemeen teraad is, de negende plaats op de verkiezingslijst inneemt, ter wijl hij met 80 stemmen als num mer twee achter Ellis diende te staan. Het is wel een vreemd ver schijnsel, dat een man die 16 ja ren de belangen voor zijn partij heeft behartigd, nu opeens dooi de politieke adviseurs op de ne gende plaats wordt gezet, niette genstaande het groot aantal stemmen dat de leden op hem uit brachten. De partij Wittebrood zit echter niet stil. Grote aanplakbiljetten waarop staat: „Bergenaren stemt J. J. Wittebrood, nummer 9 lijst 1, maakt onrecht recht!" doen vermoeden dat er toch wel wat onaangenaams is geschied in de partij. Dat het recht moge zege vieren. Hei Nederlandse Rode Kruis afdeling Bergen Nh. doet een beroep op II. Neen, het gaat nu eens niet om geld, maar wij komen uw persoonlijke aandacht vragen voor het volgende: Jaarlijks komen 100.000 weg gebruikers bij verkeersongeval len om het leven, het aantal ge wonden bij verkeersongevallen wordt over de gehele wereld ge schat op 4 miljoen. Ook in eigen omgeving gebeuren er bijna da gelijks ongevallen met dodelijke afloop. Wij leven even met de slachtoffers of nabestaanden mee en als er gewonden zijn, wor den deze na een paar uur ver geten, met de bemerking dat het slachtoffer er gelukkig nog goed is afgekomen. Maar juist voor deze gewon den is het werk van het Neder landse Roode Kruis van groot belang. Dagelijks ontvangen de gewonden, die vaak in levens gevaar verkeren, het zo noodza kelijke bloed, ja zelfs meerdere malen. Hoevelen zijn mede door de donors, die hun bloed gaven, van een wisse dood gered7 Maar niet alleen de slachtoffers van verkeersongevallen, rampen enz. komen voor bloedtransfusie in aanmerking, ook voor veel pa tiënten in de ziekenhuizen, waar bij operatief ingegrepen dient te worden, hangt genezing af van het toedienen van bloed. Om dit prachtige werk voort te kunnen zetten, heeft de bloed transfusiedienst van het Neder landse Roode Kruis echter nog vele bloedgevers nodig. Ja, het is zelfs dringend nood zakelijk, dat velen zich melden, om één maal hun bloed af te staan. Wist U dat voor één pa tiënt soms vier maal een trans fusie moet worden toegepast? Wij doen hierom een drin gend beroep op allen in de leef tijd tussen 18 en 60 jaar, die geen geelzucht hebben gehad. Door een speciaal medisch en deskundig team van het Neder landse Roode Kruis wordt het bloed afgenomen. Dit geschiedt met de meeste zorg, zonder enige pijnlijke of onaangename gevol gen. De vraag of het, in verband met Uw lichamelijke gesteldheid verantwoord is bloed af te staan, wordt voorgelegd aan Uw huisarts, die het beste over Uw gezondheid kan oordelen. De afname geschiedt in de daartoe ingerichte openbare la gere Van Reenenschool aan het Spaanse pad te Bergen Nh., op donderdag 7 juni a.s. Willen vooral ook de jonge ren zich als donor opgeven? Afdeling Bergen Nh., van het Nederlandse Roode Kruis. Berger luchtpost De vierde wedvlucht vond plaats vanaf St-Chislain-Hornu. Afstand 255 km, wind N.N.W. Gelost eerste duif 8.45 uur om 13-40-47. 1|M. Zuidema, 2. P. Braken- hoff, 3. C. Timmer, 4, C. Schaa- per, 5. G. Kooy, 6. T. de Vries, 7 J. Rluister, 8|. D. Kok, 9. H. Wijers, 10. P. Tiebie, 11. G. Overpelt, 12 G. de Waard, 13. J. Oud, 14 Gebr. Houtenbos, 15. K. Postma, 16. C. J. Pijper, 17. N. v. d Kamer PUROL-POEDER FINALE BANDSTOTEN IN „HET WAPEN VAN BERGEN" De vorige week vonden de wedstrijden plaats in de finale om het bandstoot-kampioenschap in Hotel-café-restaurant „Het Wapen van Bergen". Van het begin tot aan het einde van dit vijfdaags band- stoot-duel heeft men niet met zekerheid kunnen zeggen, wie nu wel kampioen zou worden. Dit is pas zaterdagavond j.l. uitgekomen. De Alkmaarder C. Kramer en| de Bergenaar P. Feld eindigden gelijk met 10 winst punten. Het betere gemiddelde van Kramer gaf de doorslag, zodoen de werd hij kampioen. De uit slag had misschien wel anders geweest, als twee spelers, t.w. S. v. d. Weij en J. Aay, zich niet uit deze finale hadden te ruggetrokken. De eerste wegens zaken, en de ander door ziekte verhinderd. Niettemin heeft deze finale bandstoten, die. voor het eerst in Bergen plaats vond, goede partijen laten zien, en heerste er niettegenstaande de rivaliteit, grote sportiviteit onder de deel nemers. Nadat de kampioen was be kendgemaakt, sprak de voor zitter van de KNBB district Alk maar de heer v. d. Schilden nog enige hartelijke woorden tot de deelnemers en overhandigde de kampioen een geschenk. Daarna reikte de voorzitter van de b.v. „Het Wapen van Bergen", de heer C. Boender maker, de prijzen uit aan de deelnemers, en sprak zijn dank uit namens allen, voor de uit stekende verzorging van het ma teriaal en de gulle gastvrijheid, 1. C. Kramer 2. P. Feld 3. C. Beers 4. H. Foeken 5. Ochque 6. Jb Swaag 7. J. v. Ham Speciaal bevelen wij aan: TRIUMPH Corselet Elasti-Chic, wit I 49,90 TRIUMPH Corselet Elasti-Bella, wit en zwart I 35,50 Vacaniie aan Zee Nuttige wenken voor badgasten Op een vlot leesbare en be vattelijke wijze behandelt de schrijver, Bob Denneboom, in 48 pagina's o.a. allerlei soorten stromingen langs de kust, het gevaar van muien, zandbanken en golfbrekers enz. enz. Doch niet alleen over de zee, ook over het strandleven geeft de schrijver vele nuttige raad gevingen, in het bijzonder voor de kinderen, waar de strandbe- zoeker veel gemak van zal on dervinden. Het boekje is door de schrij ver, die ook een bekend kunst schilder is, rijkelijk geïllusteerd, waardoor het een fris en pret tig aanzien heeft gekregen. De prijs, waarvoor het in de handel wordt gebracht bedraagt slechts 0,95. Tegelijk met deze uitgave verschijnt er ook een in de Duitse taal. Het is een uitgave van P.O.A. N.V., te Alkmaar en verkrijg baar in, de boekhandel. die de fam. Cannenhout eigen is, tijdens de finale ondervon den. Hij liet deze dank verge zeld gaan met een stoffelijk blijk van waardering. Daarna bleef men nog een poos gezellig bijeen. Het was een uitstekend geslaag de finale, waarvoor Bergens bil jartliefhebbers wel wat meer be langstelling hadden moeten to nen. De einduitslagen en het to taal gemiddelde zijn als volgt: 5 0 10 442 159 3,94 15 2,80 5 0 10 419 163 3,94 12 2,51 3 1 7 421 156 3,78 16 2,69 3 0 6 360 197 2,50 24 1.87 2 1 5 400 194 2,34 16 2,06 1 2 4 352 171 2,58 14 2,05 0 0 0 326 176 2,14 12 1,84 Een leuke film draait er vrij dag-, zaterdag- en dinsdagavond in de bioscoopzaal van „De Rus tende Jager", genaamd: „Mijn man is bij de F.B.I., de Federale Recherche". Een assistent (David) regelt aan de universiteit de toelating der studenten. Een Europese vluchtelinge is hem zo dankbaar, dat ze de assistent spontaan om helst, juist op het moment dat zijn vrouw binnenkomt. Dit ziende, wenst zij geen ogenblik langer met haar man onder hetzelfde dak te leven. David zijn vriend (Mike) weet een oplossing en zegt dat hij zich bij zijn vrouw moet voorgeven als geheime agent bij de F.B.I. en zijn vrouw moet vertellen dat in de uitoefe ning van dit vak, het vaak ge beurt dat hij met vreemde vrou wen moet uitgaan en deze soms kussen. Dit heerlijk-gekke ver haal van een jonge jaloerse vrouw en de gevaarlijke uit vluchten van man en vriend, be zorgen beide vreemde sensaties en verdenkingen, totdat tenslotte blijkt, dat David geen echte F.fi.I.-agent is en zijn vrouw hem weer in genade aanneemt. Een film vol goede invallen, die u anderhalf uur gul laat lach en. Aanvang 8 uur, alle leeftij den. Zaterdagavond, maandag avond en zondagmiddag kunnen de bioscoop-bezoekers grote ster ren als: Bing Crosby, Grace Kel ly, Frank Sinatra en Louis Arm strong met zijn band zien in „High Society", een kostelijke film, waarmee u zich kunt amu seren. Trouwens de namen van de spelers zijn daar een waar borg voor. Zondagmiddag te 2.30 uur, en's avond 8 uur, alle leeftijden. In het kader van het bijzon dere programma is er woensdag avond 23 mei en donderdag avond 24 mei een film te zien, genaamd: „De kinderlokker". Dit is een verhaal van een zekere oude mijnheer Olderberry, wonende in een Canadees stadje; □□naaDQDOODcaDnDDDaDöDoa Dinsdag, 22 mei Lezing met lichtbeelden door dehr. W. Vis, uitgaande van de Schoorlse Reddingsbrigade, zaal Duin te Schoorl, 8 uur. Vrijdag, 25 mei Klaverjasdrive, uitgaande v.v. Duinranders (deelname voor een ieder) zaal Slijkerman, 8 uur. □□aaaociacicinn iemand die psychopatische nei gingen heeft en kinderen naar zich toe tracht te lokken. Omdat de familie Olderberry zeer welvarend is en een groot bedrijf exploiteert, zodat bijna iedereen in dit "stadje leeft van dit bedrijf en .afhankelijk daar van is, willen de autoriteiten van dat stadje niets weten van de geruchten die er gaan, als zou de oude heer met het 10- jarig dochtertje van het hoofd der school vreemde handelingen uitgehaald hebben. Als de vader van het kind de oude heer aan klaagt, wordt deze zaak door de advocaat van de rechtbank in een scheef daglicht gesteld. De zoon van Olderberry gelooft niet in de schuld van zijn vader, maar moet tenslotte toch erva ren, dat zijn vader niet langer meer vrij mag rondlopen. Aan vang 8 uur, leeftijd 18 jaar. Deze week slaagde mej. Laura Bruin van de Berger Rijschool voor het pikeursexamen van de Federatie van Nederlandse Rij scholen. Aan de cursus, die voor dit examen voorbereidt, wordt les gegeven door de bekendste Nederlandse spring- en dres suurruiters, terwijl een deel van de opleiding plaats vindt aan de Veeartsenijkundige Hogeschool te Utrecht. Naast een uitgebreid theoretisch gedeelte, omvat het examen de dressuur, het springen en het lesgeven. Voor al deze onderdelen wer den door mej. Bruin bijzonder goede cijfers behaald. Als bijzonderheid kunnen we nog vermelden, dat de succes volle amazone het diploma ver kreeg op een leeftijd, waarop ze eigenlijk pas met de opleiding had mogen beginnen. ZONDAGSDIENST ARTSEN (Heekttoi DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. OOSTERWEG 9 TELEFOON 3779 Ingezonden mededeling Stelt U eisen aan Uw figuur? Wenst U goed gekleed te gaan? Stelt U prijs op een goede voorlichting inzake Uw persoonlijke foundation? Twee modellen die dagelijks hun weg vinden naar de Dames die BETERE Foundations weten te waarderen Behoort U hier ook reeds bij VOOR BETERE TEXTIEL: Ruinelaan 18 Telefoon 2532 BERGEN 20 mei Dr. LUGTEN Hoflaan 6, Telef. 2700 SCHOORL 20 mei Dr. BRUST, Telefoon 0 2209-288

De Duinstreek | 1962 | | pagina 1