LIJST 3 298 „LA HOTTE" De miljoenen v. Mr. Jules Foto Dick van Berge Berger Luchtpost Prof. J. A. Goedkoop sprak over Kernenergie op onderwijsdag in Bergen BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. De wraak van Hercules 14 jaar f 7,50 t/m f 15,- Films van weck tot weck K. M. GERRITSEN Zeventig jaar slagerij Hoogvorst Kiezers en kiezeressen met een levendige belangstelling voor een zakelijk en vooruitstrevend gemeentelijk bestuur. Een gemeentelijk beheer, dat de openbare diensten vlot en efficiënt doet functioneren en dat de overheid niet boven maar ten dienste van de burgerij plaatst. Dat is te bereiken door nu te stemmen op de VVD. GEMEENTE BERGEN Nh. VUILNISOPHAALDIENST De directeur van het Bedrijf Gemeentewerken maakt bekend, dat geen huisvuil zal worden opgehaald op donderdag, 31 mei (Hemel vaartsdag), en maandag, 11 juni (2e Pinksterdag). Dit geschiedt in de desbetreffende wijken op resp. vrijdag, 1 juni en dinsdag, 12 juni. GEMEENTE SCHOQRL GEMEENTERAADSVERKIEZING De op 17 april j.l. in het bevolkingsregister dezer gemeente op genomen kiesgerechtigden, die nog geen oproepingskaart hebben ontvangen om deel te nemen aan de op 30 mei a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad of wier kaart in het ongerede is geraakt, wordt verzocht hiervan zo spoedig mogelijk mededeling te doen aan de afdeling bevolking etc. ter ge meentesecretarie alhier. De Burgemeester van Schoorl. Schoorl, 25 mei 1962. GEMEENTE SCHOQRL INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Op woensdag 30 mei a.s., des middags om 2.30 uur, bestaat in het Gemeentelijk Gymnastieklokaal te Bregtdorp wederom gelegen heid tot inenting tegen poliomyelitis. Voor deze vaccinatie worden kinderen, die op 25 april j.l. de eerste injectie hebben ontvangen of reeds driemaal ingeënt zijn, opgeroepen. Ouders of verzorgers van deze kinderen worden verzocht zich aan het opgegeven tijdstip te houden en de oranje entboekjes mede te brengen. Nadere inlichtingen hieromtrent kunnen ingewonnen worden bij de afdeling bevolking etc. ter gemeentesecretarie alhier. Burgemeester en Wethouders van Schoorl. Schoorl, 25 mei 1962. DRIEDAAGS REISJE van de Van Brederode-school De zesdeklassers maakten ook dit jaar weer een 3-daags school reisje. Deze keer ging de reis naar de „Schaopskooie" te Epe. In een grote bus van garage Schalkwijk vertrokken de jonge lui maandagochtend om 8 uur vanaf de school. Hoewel het weer minder gunstig was, vertrok men in opgewekte stemming. De reis ging over Purmerend, Amster dam en Harderwijk en tegen half één bereikte men het prachtig ge legen kampement. Eerst werden de slaapzalen in orde gemaakt, daarna ging men gezamenlijk lunchen. Het weer bleef dreigend, maar toch werd besloten een wandeling te maken naar een echte schaapskooi. Men zag de herder met zijn kudde en hond op de heide dwalen. Tegen zessen arriveerde men weer in de Schaopskooie, waar een heerlijke warme maaltijd al len goed deed. 's Avonds werd in Hotel Heidebad een cabaretpro gramma verzorgd, waar alle kin deren echt van genoten hebben. De tweede dag werd een be zoek gebracht aan Arnhem. Via de Hoge Veluwe, waar veel te zien was, bereikte men Arnhem. Vanwege het slechte weer kon het geplande programma niet uit gevoerd worden. Toch werd be sloten een boottocht over de Rijn te maken naar de Westerbebou wing. De verdere middag werd doorgebracht in het Rembrandt- theater, waar de film ,,La belle Americaine" werd vertoond. Na de warme maaltijd verzorg den de kinderen een bonte avond, die klonk als een klok: voor drachten, toneel, zang, enz, en tot slot een quiz. Het was niet vroeg meer, toen de slaapplaatsen wer den opgezocht. De derde en laatste dag werd nog een bezoek gebracht aan kas teel ,,Cannenburgh" te Vaassen, het kasteel van veldheer Maarten van Rossum. De slotbewaarder leidde de kinderen rond en ze ge noten zichtbaar van wat hij ver telde. De reis werd voortgezet via Apeldoorn, waar de Juliana- toren beklommen werd. Heerlijk vermaakten de kinderen zich hier nog in de speeltuin. Over Am sterdam ging het naar huis. En ondanks het slechte weer mag dit driedaagse reisje toch geslaagd heten. De vijfde vlucht van dit sei zoen werd gevlogen vanaf Terg- nier, afstand 349 km, wind zw., los om 7 uur, aankomst eerste duif om 11.13.14 uur. 1. H. Wijers, 2. P, Brakenhof. 3. Zuidema. 4. N. v. d. Kamer, 5. P. Tiebie, 6. Gebr. Houtenbos, 7. G. Kooy, 8. T. de Vries, 9. G. Overpelt, 10. K. Postma, 11. A. Staadegaard, 12. P. Schaaper, 13. D. Kok. 14. J. Out, 15. Wel- lerdieck, 16. G. de Waard, 17. J. Pluister. Donderdag inkorven voor Corbeil. Driehonderd dertig leerkrach ten, werkzaam bij het openbaar onderwijs in de inspectie Alk maar, (hieronder ressorteert ook Beverwijk en omgeving), woon den maandag jl. in ,,De Rustende Jager" te Bergen de jaarlijkse on derwijsdag bij, waarvan de orga nisatie in handen was van de af deling Duinkant van de Neder landse Onderwijzersvereniging. De voorzitter van de afdeling, de heer M. van der Ploeg (hoofd openbare ulo-school Bergen), kon in zijn openingswoord, be halve het gemeentebestuur van Bergen, vertegenwoordigd door burgemeester L. J, de Ruiter en de wethouder van onderwijs dr. J. Hemelrijk, nog welkom heten de beide schoolartsen dr. J. L. Sikkema en dr. J. A. Charbon, de algemeen voorzitter van de N.O.V., de heer Jac. Lootsma uit Amsterdam, alsmede 175 colle ga's van het lager onderwijs, 47 kleuteronderwijzeressen. 26 leer krachten van het V.G.L.O., 12 van het B.L.O. en 55 van de U.L.O. De inspecteurs van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, waren beiden in ver band met het afnemen van exa mens verhinderd. Burgemeester De Ruiter, die in zijn welkomstwoord Bergen de mooiste gemeente in de inspectie Alkmaar noemde en terloops wees op de expositie in en om Kra nenburg", zei, dat het voor som mige bestuurders en ook onder wijzers wat moeilijk is vooruit te zien. Daarvoor was deze Studie dag", mede in verband met het interessante, doch niet altijd even gemakkelijk onderwerp zeer nut tig. Zelfs op de TV zien we al tijd dingen die al voorbij zijn, vrijwel nooit wat er komen zal, aldus de burgemeester. Wat is kernenergie? De nog jonge kerngeleerde prof. J. A. Goedkoop, weten schappelijk directeur van het Reactorcentrum Nederland te Petten, hield vervolgens een le zing over het onderwerp ,,Wat is Kernenergie?" Na een historisch overzicht (dat overigens begon bij het be gin van de 20ste eeuw), besprak prof. Goedkoop de consequenties voor het onderwijs. Beleefde men aan het eind van de 18de eeuw door de uitvinding van de stoom machine een industriële revolutie die slechts langzaam verliep, thans heeft men te maken met een zeer ingrijpende wetenschappelij ke revolutie. Nu een nieuw ge bied van de technologie zo plot seling oprijst, rijst de vraag, waar halen we zo gauw de mensen vandaan? We moeten oppassen dat we in Nederland niet achter- D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx voor Optiek Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor op komen. In zijn vragenbeant- woording wees de hooggeleerde spreker er nog op, dat de stich tingsactie van het Reactorcen trum Nederland uitsluitend de vreedzame toepassing van kern energie beoogt. Wat betreft een eventueel risico van lozing van afvalwater van de kernreactor te Petten in de Noordzee, deelde prof. Goedkoop mede, dat het ge vaar in vergelijking met de mees te andere risico's klein is. Wat wij aan radio-activiteit mogen lo zen, is geringer dan wat er af en toe met een flinke regenbui op ons terrein valt. Na de gezamenlijke koffietafel in De Rustende Jager (de Alk- maarse leerkrachten werden in verband met plaatsgebrek in de voorzaal van het „Oranje hotel' gedirigeerd), sprak de algemeen voorzitter van de N.O.V., de heer Lootsma, over zijn ervaringen in U ONTVANGT Israël, welke causerie werd ge ïllustreerd met enige films. Rest nog te vermelden, dat een groot aantal uitgevers in alle beschikba re ruimten van dancing, passage enz., hun nieuwste uitgaven op onderwijsgebied hadden tentoon gesteld. Hiervoor bestond veel belangstelling. Vrijdag-, zondag en dinsdag avond vertoont de filmoperateur van „De Rustende Jager" in zijn bioscoopzaal een film van Mi chelangelo Antonioni, De Nacht. Dit is een bijzonder belangrij ke film, die u een verhaal geeft van een echtpaar, die, niettegen staande zij een rijke vrouw is en hij een succesvol auteur, toch niet tevreden zijn met dat leven van najagen naar cocktailparties en andere festiviteiten. Ze zoeken naar de waarheid van hun ver houding, naar de waarde van el kanders liefde. Deze eenvoudige film zegt méér over de mens van deze tijd dan vijftig „eigentijdse" drama's tezamen. Een film die men moet gaan zien. Aanvang 8 uur. Leef tijd 18 jaar. Maandag- en woensdagavond draait de allesoverweldigende film ,,De wraak van Hercules", een Griekse God, die in een adembenemende en rechtvaardige strijd tegen de verraderlijke plan nen van Eurysteus, de regent van Oecalia, de toorn der goden trot seert, terwijl niemand het opne men kan tegen zijn geweldige kracht, die tempels en paleizen doet instorten. Een spannend verhaal vol in triges, met Mark Forest, Brode rick Crawford, Gaby André e.a. sterren in hoofdrollen. Aanvang 8 uur, zondagmiddag 2.30 uur, leeftijd 14 jaar. Donderdagmiddag 2.30 uur (Hemelvaartsdag) en 's avonds 8 uur, kan het bioscoopminnend publiek weer eens echt genieten van een levensware kostelijke film van Fernandel, die U in „De miljoenen van meneer Jules" een onvergetelijke avond, van dwaze situaties en een rijkdom van hu mor gaat brengen. Echt een ver haal om eens alle narigheid te vergeten en twee uur lang te schateren van de lach. Alle leef tijden. Na een goed examen Een mooi cadeau In het jaar 1890 verhuisde de fam. Hoogvorst met hun beide zoons J. en G. Hoogvorst, van uit Schoorl naar Bergen. Twee jaar later stierf hun vader en trad de oudste zoon als slagersknecht in dienst bij slager Brands te Alk maar. Vanaf dat jaar 1892, ontstond, al was het dan een uitbreng wijk, de slagerij de wed. Hoogvorst. Omdat Bergen toen maar één sla ger in het dorp telde, zagen moe der en zoon, dat een tweede sla ger in een dorp van twaalfhon derd inwoners, eveneens aan een goed stuk brood kon komen. Dit vlees moest eerst uit Alk maar naar Bergen vervoerd wor den alvorens het rondgebracht werd en niet aan bederf toe kwam, doordat men waarschijn lijk iedere dag slachtte en vers vlees afleverde. Toen de jonge G. Hoogvorst het vak dan ook door en door kende, verhuisde de familie naar de Kerkstraat, waar hij met zijn broer Jan, die daarvóór in de bloemisterij werkte, een nieuwe zaak „De Gebrs, Hoogvorst" opende. Dit was voor beide broers een hele onderneming want de tijden waren toen niet zo bijster gunstig en men moest niettegenstaande die moeilijke r\t. wordr aö rvnidi Rode Opp>6LT o c>t d cAc>C Cömn^anchci oonf S6n gfoep «Ave -S «V> fe-en ro-vs S'iJei VRIJDAG-, ZONDAG-, DINSDAGAVOND te 8 uur Jeanne Moreau, Marcello Mastroianni, Bernhard Wicki in (DE NACHT) Het beroemde meesterwerk van Michelangelo Antonioni, dat over de gehele wereld de grootste bijval oogste. MAANDAGAVOND, WOENSDAGAVOND te 8 uur ZONDAGMIDDAG te 2.30 uur Mark Forest, Broderick Crawford, Gaby Andre in een monumentaal avontuur. Tempels en paleizen storten ineen onder de machtige greep van HERCULES. DONDERDAG (Hemelvaartsdag) 31 mei te 2 30 en 8 uur FERNANDEL, Marcelle Rancon, Rene Genin in een kostelijk verhaal van rijkdom zonder geld. alle leeftijden Een nieuwe komische prestatie van FERNANDEL. Hoflaan 2 - Bergen t/m 9 juni. voor elke oude Camera, bij aan koop van een nieuwe vanaf f 18,50 Breelaan 13 - Bergen - Tel. 2001 en 3618 Mooie grote afdrukken van Uw films HORLOGER, OPTICIEN, GOUD, ZILVER KERKSTRAAT 6

De Duinstreek | 1962 | | pagina 2