pezeCêi# dansen Schoorl's Bazar G. MELISSEN DE WINTER Pocket books C- Oldenburg Vnlpenliouders c.oldehburg Jury- J. BRUIN JOH, LOUTER Afbraakhout avon< Hengelsport artikelen ,DE DUINSTREEK" 25 mei 1962 Tweede blad Plattelandsvrouwen maken reisje HENGELSPORTARTIKELEN, o.a. OOK JUMBO's camera's lijsten albums Uitstapje K.V.G, Westerkimme Voor nieuw en gebruikt Motorhandel Gazongraszaad J. BLOM Nieuwe eigenaar in ,/t Harger Hoekje" 31 MEI NADERT! I Briljant afdrukwerk fbtphandd dc. 6roc.r»c. lantaarn Groet- tel. 725 BINNEN 24 UUR N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten de schuldbrieven van het N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten SPECIALE REKLAME f 1,29 v»v. SCHOORL Gemeenteraadsverkiezing in Schoorl SCHOORL - TEL. 404 TUIN- EN BLOEMZADEN Zoals U zich allen wel weet te herinneren, heeft in het afgelo pen seizoen een onderlinge com petitie tussen onze 3 plaatselijke toneelverenigingen plaatsgevon den, Op 19 mei jl. werd door de jury, welke bestond uit de heren Veen, Beeldman en De Veen, be kend gemaakt welke vereniging het er het beste had afgebracht. In de zaal van „De Roode Leeuw" waren practisch alle le den van de drie verenigingen aanwezig en er heerste een bij zonder gezellige sfeer. De heer Goettsch, voorzitter van de Schoorlse Gemeenschap, heette de aanwezigen van harte wel kom, in het bijzonder burgemees ter Bergh en de heren juryleden. Hij merkte op, dat deze avond het besluit was van de competitie en meende dat een ieder uiteraard wel zeer nieuwsgierig naar de uitslag zou zijn. Spreker achtte het prijzenswaardig dat alle drie verenigingen zich beschikbaaar hadden gesteld om dit soort ver gelijkend examen te ondergaan en deelde mede volledig vertrou wen te hebben in het oordeel van de jury. Hierna ging een van de juryleden, nl. de heer Veen, over tot het houden van een critisch verslag van de uitvoeringen. Hij begon met bespreking van het stuk „Er komt een vriend van avond", dat indertijd was opge voerd door „St, Genesius De jury bleek van oordeel dat de vereniging wel wat te hoog had gegrepen bij de keuze van het stuk. De spelers waren welis waar gehandicapt door het klei ne toneel, maar men miste toch het flitsende spel en de Franse esprit, die in dit verzetsspel toch eigenlijk een eerste vereiste zijn. De dilettantenvereniging „Ons Genoegen" kwam er het beste af. De jury achtte het toneelspel „Pro Memorie", dat door deze vereniging was opgevoerd, een goed gekozen stuk en de spelers hadden er een goede vertolking van gegeven. De rolkennis van de spelers werd zeer goed bevon den en de jury maakte tevens een compliment voor de rust en de ze kerheid waarmee ze het stuk op de planken hadden gebracht. De HTV „De Komedianten" was de laatste die aan de beurt kwam. Deze vereniging had het toneel spel „Mijn zoons" vertoond en de jury was met de keuze van dit stuk niet zo gelukkig. Men was van mening, dat het stuk te hoog was gegrepen, er waren te weinig handelingen in en veel te lange dialogen. Wel kregen de spelers een compliment voor hun rolkennis. Hun dictie werd echter slecht be vonden, terwijl het stuk zonder de gebruikelijke climax als een nachtkaars uitging. Na iedere critische beschouwing van de op gevoerde toneelstukken werden de prestaties van de spelers stuk voor stuk onder de loupe geno men. Bij de einduitslag, die hierna werd bekendgemaakt, bleek dat „Ons Genoegen" uit Schoorl het beste uit de bus was gekomen. Met 173,8 punten stond zij bo venaan, gevolgd door de Harger Toneelvereniging, die 142,57 punten in de wacht sleepte. De HTV werd op de voet gevolgd door „St. Genesius" met 138.79 punten. Ter herinnering aan deze com petitie, waaraan overigens geen prijzen waren verbonden, reikte de jury aan de vertegenwoordi gers van de drie verenigingen een fraaie oorkonde uit, terwijl er voor de 3 beste individuele pres taties ook 3 oorkonden beschik baar werden gesteld. De beoordeling van de beste damesrollen was: 1. Mevr. Koe tende Leeuw, 2. mej. v. d. Gar de, 3. mej. Witteveen. Herenhoofdrollen: 1. de heer Broersma, 2. de heer P. Seven- huisen, 3. de heer Kooge. Damesbijrollen: 1. Mevr. De Hart, 2. Mevr. VisserBlom, 3. Mevr. Stam. Herenbijrollen: 1. de heer Kui per, 2. de heer Nieuwenhuizen, 3. de heer Obdam. In zijn slotwoord dankte de heer Veen, mede namens zijn col lega-juryleden, de Schoorlse Ge meenschap en de toneelverenigin gen voor de hartelijke en vrien delijke ontvangst, die men steeds tijdens de uitvoeringen had on dervonden. De jury had echter een aanmerking: Men vond nl. dat de uitvoeringen van de drie toneelverenigingen te veel uit el kaar lagen. Men was pas op 18 november met de eerste uitvoe ring begonnen en dit werd veel te laat geacht. De heer Goetsch was dit met de jury eens en beloofde zijn best te zullen doen om dit euvel bij de volgende keer te ver mijden, hoewel dit zijns inziens ook wel weer moeilijkheden zou opleveren. Hierna nam de ere voorzitter van „Ons Genoegen' de heer De Leeuw het woord. Spreker was trots op de presta ties van zijn vereniging en hoop te dat men op de ingeslagen weg zou voortgaan. Hij deelde mede, dat hij een wisselbeker ter be schikking zou stellen, die elk jaar aan de in dat seizoen winnende vereniging zou worden uitge reikt, terwijl de beker het eigen dom zou worden van die vereni ging, welke vijfmaal achtereen de eerste prijs in de wacht zou sle pen. Namens de drie verenigin gen sprak vervolgens de heer J. Kuiper, die opmerkte dat men bij het toneelspel veel leert van fouten van zichzelf en van ande ren. Spr. achtte een goede rol kennis een eerste vereiste. De heer Kuiper bracht vervolgens dank aan de Schoorlse Gemeen schap voor het genomen initiatief en hoopte dat men het volgend seizoen weer in de gelegenheid zou zijn om een dergelijke kracht meting te organiseren. Als kleine herinnering aan de competitie reikte spr. vervolgens aan ieder jurylid een boekenbon uit, terwijl de heer Goettsch werd verrast met een doos sigaren. Als laatste spreker vroeg bur gemeester Bêrgh het woord. De heer Bergh achtte deze competitie volledig geslaagd en spr. bleek verheugd te zijn over de samen werking tussen de toneelvereni gingen. Deze samenwerking is beslist nodig in onze door de na tuur zo langgerekte gemeente, aldus de burgemeester, die hoop te dat men op de ingeslagen weg zou voortgaan. Hierna was het woord aan de band „Batje Vier", waarbij de aanwezigen de gele genheid kregen een dansje te ma ken. Hiervan werd een druk ge bruik gemaakt en men bleef nog geruime tijd gezellig bijeen. afd. SCHOORL Het jaarlijkse uitstapje van de afd. Schoorl van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen vond dit jaar op 15 mei plaats. Een vijftigtal dames maakte de tocht mee. Men vertrok 's morgens vroeg, om via de bollenvelden te circa half tien in Leerdam te ar riveren. In het restaurant van de bekende glasfabriek aldaar werd koffie gedronken, terwijl er hier iets werd verteld over de produc ten die de fabriek vervaardigt. Vervolgens maakte men in drie groepen een excursie door het be drijf. Hier maakten de dames kennis met de verschillende fabri- cagefasen die het glas ondergaat, voordat het de fabriek verlaat. Men bewonderde o.m. het kris- talslijpen, de verschillende soor ten ovens en de flessenmakerij. In de zg. „Glashof" werden vervol gens de verschillende fraaie staaltjes van Hollands vakman schap bekeken. In deze expositie ruimte, die wel de mooiste van West-Europa wordt genoemd, bevindt zich een keurcollectie van glaswerk in alle maten en prijzen. Na de lunch ging de reis naar Leiden, waar de beroemde Hor tus Botanicus werd bekeken. Ve le soorten uitheemse planten, struiken en bomen, die vooral ten dienste staan van de biolo gische en medische studie, treft men hier aan. Nadat de dames het geheel hadden bewonderd ging de tocht naar Haarlem, waar het diner werd gebruikt. Hierna werd de thuisreis aanvaard en men arriveerde te circa elf uur weer in Schoorl. De dames kun nen terugzien op een interessante en tevens leerzame dag. Dezer dagen heeft het bekende „Kappershuis" te Groet een nieu we eigenaar gekregen. De heer Venneker, die sinds juni 1921 het bedrijf heeft geleid, zag zich om gezondheidsredenen genoodzaakt zich uit het zakenleven terug te trekken. Het bedrijf is overgenomen door de heer S. Laan uit Berk hout, die grootse plannen blijkt te hebben. Zo zal de winkel wor den vergroot, doordat de huidi ge dameskapsalon en het maga zijn, bij de verkoopruimte zullen worden getrokken. Voorts is er een nieuwe dames kapsalon geprojecteerd, die een plaats zal krijgen achter de heren salon. De zaken zullen geheel worden gemoderniseerd en naar de eisen des tijds worden inge richt. Wij hopen U te zijner tijd, als de gehele verbouwing is ge realiseerd hier meer nieuws over te kunnen brengen. De heer Venneker gaat van een welverdiende rust genieten en wij hopen dat het hem nog lang beschoren zal zijn, om het wel en wee van zijn vroegere be drijf van buitenaf te aanschou wen. De nieuwe eigenaar wen sen wij veel succes. GESLAAGD Op het dinsdag 15 mei te Am sterdam gehouden examen van de Vakraad voor het Kappersbe- drijf, behaalde mej. M. R. Be- laschk, werkzaam bij Salon Ja- kobs, het diploma eerste kapster. Vanaf heden iedere zaterdag en zondag met het bekende ..Bréro-Trio. H. J. SWART. HOLGLASHENGELS, VOLGLASHENGELS BAMBOEHENGELS, LEEFNETTEN, DIVERSE MOLENS, ENZ. HEEREWEG 180 - SCHOORL - TEL. 553 PASFOTO'S Voor hen die hun geld NIET speculatief willen beleggen zijn een veilige belegging, met een aantrekkelijke rente van 4l/4°/o- (stukjes van f 500,en f 1000, Looptijd 25 jaar, met ieder jaar de mogelijkheid om uw geld vrij te maken. Vrijblijvende inlichtingen te richten aan of te verkrijgen bij de secretaris penningmeester v. h. N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, Gemeen tehuis Schoorl, Duinweg 1. ZEER MOOIE SORTERING WERPHENGELS: f 6,25 - f7,50 - f 11,50 ZEEWERPHENGELS WERPMOLENS f 8,75 - f 59,- INSTEEKHENGELS, DIVERSE PRIJZEN. f 12,75 3-DEL1GE HENGEL MET TUIGJE Hereweg 149, Schoorl, telef. 339 plank-, vloerhout, ribben, latten, en balkhout div. lengten, grote gevel kozijnen, ramen en deuren, rondhouten palen 1.80 m. lang f 0.75 p. st. 1.50 m. lang f 0.50 p. stuk, tevens wasbakken, closetpotten, reservoirs, badkuipen, nieuw hard- en zachtboard f 1.60 m2 en f 2.00 m2, nieuwe trottoirtegels f 0.40, grote partij nieuw plankhout, verschillende maten, dakpannen en grote partij brugdekhout. Gmgen de Plattelandsvrouwen naar het zuiden, het Katholieke Vrouwengilde gaf de voorkeur aan het Friese land. Ook op 15 mei vertrokken circa 30 dames, om het jaarlijkse zomerreisje te beginnen. Het eerste doel was Franeker, waar de koffie werd gebruikt. Hierna werd het be kende Planetarium bezichtigd, waar men door terzake kundig personeel werd rondgeleid. De tocht ging hierna naar Bolsward, waar in hotel Wijnberg werd ge luncht. De tweede pleisterplaats was Sneek, waar de dames een heerlijke boottocht hebben ge maakt. Door het wijde Friese land voerde de bus de dames naar Hindeloopen, waar men een museum bezichtigde. Hier wor den de oude klederdrachten be waard en men kreeg een duidelij ke uitleg over de vroegere kle derdrachten en de andere ge bruiksvoorwerpen. Hierna ging men weer terug naar Bolsward, waar in hotel Wijnberg het diner al klaar stond. Toen werd de te rugtocht aanvaard en arriveerde men moe maar voldaan, na een vlotte rit, weer in Schoorl. Zooals U vorige week in dit blad heeft kunnen lezen, zouden de Dirkshornse bejaarden een te genbezoek aan „Westerkimme' brengen. Dit is dan gebeurd. Op 19 mei werden de bewoners van het Dirkshornse bejaardentehuis hartelijk door mevr. Doorn wel kom geheten. De eetzaal van „Westerkimme" was versierd en al gauw kwamen de tongen los onder het genot van een kopje thee. Ter leeringhe ende ver- maeck van de bejaarden trad de heer Ad. Wurkum als gooche laar op, die de mensen dikwijls paf deed staan over zijn presta ties. Hierna werd door het gezel schap het gebouw bezichtigd, waarbij de gasten verbaasd wa ren over het vele licht en de vele ruimte, die „Westerkimme" biedt. Nadat men nog gezamenlijk een kopje koffie had gedronken, dankte mej. Delver haar Schoorl se collega voor de hartelijke ont vangst, waarna men over zessen de thuisreis naar Dirkshorn aan vaardde. Zoals gebruikelijk bij het nade ren van de verkiezingen begint de spanning in het dorp toe te nemen en de van ouds bekende aanplakbiljetten verschijnen ook weer. De wedloop schijnt deze keer spannender te worden dan voor heen. In tegenstelling tot de vori ge verkiezingen, waarbij 5 groe peringen en partijen betrokken waren, heeft er een bundeling van krachten plaats gevonden. Er zijn thans 3 lijsten in totaal, waarop men kan stemmen, en wel: Lijst 1, Gemeentebelangen: De ze lijst heeft 14 kandidaten, waar van de eerste 5 thans zitting in de raad hebben en een goede kans maken herkozen te worden. Deze groepering is de grootste van de 3 geworden en vormt het neutrale blok tussen de P.v.d.A. en K.V.P. Lijst 2, P.v.d.A. met 12 kandi daten, waarvan 3 thans zitting raad hebben, doch waarbij W. Sevenhuijsen is verschoven naar de 5de plaats en dus na jaren goede en trouwe dienst niet meer in de raad zal terugkeren. Lijst 3, K.V.P., heeft 7 kandi daten, waarvan 3 thans zittink hebben, doch ook hier werd het zittend raadslid G. Louter ver schoven naar de 4e plaats en zal dus ook na één periode raadslid te zijn geweest, niet meer in de raad terugkeren. Het is altijd moeilijk en gevaar lijk zich aan voorspellingen te wagen en wij zullen dit dan ook niet doen. Wel zijn wij zeer benieuwd hoe de inwoners van Schoorl over deze materie denken en zien vol spanning deze spannende wed loop naar de meerderheid in de Schoorlse raad en het college van B. en W. tegemoet. Ten slotte geven wij U nog een overzicht van de uitslag der verkiezingen in 1953 en 1958, met tussen haakjes de behaalde zetels. 1953 1958 Gemeente belangen (groepering) 631 (4) 878 (5) P.v.d.A. 516 (4) 492 (3) K.V.P. 504 (3) 563 (3) Totaal aantal stemmen 1744 1933 SCHOORL 1—W.B.S.V. 1 4—2 De laatste wedstrijd van ons eerste elftal is in een 42-overwinning ge ëindigd. Schoorl telde vier invallers, terwijl W.B.S.V. met twee reserves in het veld kwam. Het is over het alge meen genomen een tamme wedstrijd geweest. Zeer sportief, maar zonder spirit. Kort na het begin doelpuntte D. Kroon. Schoorl was wel iets in de meerderheid en de invallers weerden zich best. W. Butter in het doel be gon wat onzeker, maar kwam er gaandeweg weter in. Even voor de rust maakte W.B.S.V. gelijk. Na rust ging het spel wederom op dezelfde manier verder. Kansen voor Schoorl waren er genoeg, doch op on gelooflijke wijze stonden lat en palen in de weg en werd er al eens beter gericht, dan voorkwam een W.B.S.V.- been verdere doelpunten. H. Mooy kreeg een bal toegespeeld en na even opdrijven liet hij een onguur hard schot los, dat doel trof, 21. Weer kwam W.B.S.V. terug en smaakte het genoegen om de stand weer in evenwicht te brengen. Maar nu vond Schoorl het genoeg en kwam over donderend opzetten. Jammer dat C. Mijlhof last kreeg van een oude bles sure. Hij speelde op een vreemde plaats op halve kracht. E. de Boer kopte de bal tot tweemaal toe in het doel, maar steeds was er een verde diger paraat. K. de Vet drong ver door tot in de vijandelijke verdediging en loste een hard schot, net onder de lat. Keeper gepasseerd, doch de back sloeg de bal uit het doel. De toege kende strafschop werd door H. Mooy weer onberispelijk genomen, 32. W.B.S.V. kwam nog even terug en nu was het S. de Boer die hands maakte in het doelgebied. De strafschop werd echter door W. Butter netjes uit het doel geslagen. Schoorl nam het spel weer over en bij een aanval kopte E. de Boer no. 4 in de touwen. Hiermede was de strijd verlopen en heeft Schoorl de vierde plaats op de ranglijst veroverd, met slechts drie punten achterstand op de bovenste plaats. De scheidsrechter leidde correct. A.s. zondag: De Rijp 4Schoorl 3, 12 uur. Dorpsstraat 251 Warmenhuizen Tel. 02269-456 Alles onder garantie Service - Reparatie - Onderdelen Uit voorraad leverbaar Speciaal adres voor Reeds meer dan 30 jaar het oude vertrouwde adres Onderweg 21 Schoorl lil 1 Boekhandel Laanweg 35 Schoorl

De Duinstreek | 1962 | | pagina 5