Publieke veiling Jaarrekening 1961 K.C.B. Vacanfie- en Sportlcleding B00RSMA TEXTIEL - BERGEN Gemeenteraad Bergen Voor Foto en Film Foto DICK van BERGE EEN WERELD rijk aan vreugde... VERLOVINGSRINGEN SCH00RLSE GEMEENSCHAP Apetda VRIJDAG 22 JUNI 1962 39e JAARGANG No. 26 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Bmnen en Egmond a. d. Hoef Op de raadsvergadering, die de vorige week dinsdagmorgen werd gehouden, en aan de Bon- nefaasschouw voorafging, waren vijf leden van de raad niet aan wezig, t.w. de heren N. F. A. de Graan, dr. J. Hemelrijk (beiden P.v.d.A.), de heer J. J. Dinkel- berg (Middenblok) en A. A. Tros, M. C. Veldt (beiden K.V.P.). Ter voorziening in de vakatu- re vakonderwijzer gymnastiek, wegens ontslag van de heer K. Boot, werd uit de twee kandida ten, t.w. D. Mirck te Alkmaar en J. Broersma te Bergen, eerstge noemde benoemd. Aan de Van Reenen-, en de Van Brederodeschool zullen twee leerkrachten moeten ontslagen worden, n.l. mej. J. R. Smidts en mej. M. E. Verwey, wegens het teruglopen van het aantal leer- lirtgen op genoemde scholen. Men besloot echter deze voor stellen aan te houden tot de vol gende vergadering, In de commissie van onder zoek voor de geloofsbrieven van de nieuw-benoemde gemeente raadsleden, werden benoemd de heren mr S. D. Sluis, E. J. van Rees Vellinga en F. A. Schou ten. Voorts verleende de raad me dewerking voor het aanbrengen van verbeteringen aan de deso late toestand, van de Chr. School en het aanbrengen van een nieu we centrale verwarming. Mevr. E. P. Broekman-Vries man (V.V.D.) wees er op, of het wel de moeite waard is der gelijke verbeteringen aan te brengen in deze school. Er is destijds toch besloten een nieuwe Christelijke school te bouwen. Burgemeester L. de Ruiter antwoordde, dat de ontwikke ling van het aantal leerlingen van die aard is, dat men hierme de nog wel 10 of 15 jaren kan wachten, alvorens men daaraan toe is. Het voorstel van B. en W, om aan de heer H. Jellema, onderwij zer aan de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs, een hy pothecaire geldlening te verstrek ken, groot 28.000,veroor zaakte nog al wat diskussie's over woningnood en het bewo nen van zomerhuisjes. Na een uiteenzetting van wet houder C. W. Ellis (K.V.P.) om trent de aangevraagde geldle ning en de verplichtingen die men daarbij dient na te komen, ging de raad daarna in stem ming. De heer van Rees Vellin ga stemde tegen. De vorige week woensdag morgen had onder grote belang stelling in de voorzaal van ,,De Rustende Jager", ten overstaan van notaris mr J. Munting te Bergen, de publieke verkoping plaats van de voormalige eigen dommen van de heer A. Straat hof te Bergen, o.a. het pand Bar met danslokaal, groot 1 Are en 17 C.A., liggende aan de Kleine- Dorpstraat 4 en het in de onmid dellijke nabijheid liggende per ceel aan de Kl-Dorpstraat/- Franse steeg. Beide percelen werden afzon derlijk ingezet en zullen de vol gende week 20 juni, v.m. 11 uur, eveneens in „De Rustende Ja ger", t.o.v. notaris Munting ge zamenlijk afgeslagen worden. Bar en danslokaal werden in gezet op 25.000,De heer C. Jansen uit Heilloo eindigde de in zet met een bedrag van 35.500,—. Perceel no 2, het terrein lig gende naast het Wijnhuis „De Berger Heerlijkheid", eerste bod 5000,kreeg als voorlopige eigenaar de heer de Nijs uit Castricum, voor de som van 13.000,—. De villa met garage, groot 35 Aren, kreeg een eerste bod van 60.000,en werd gekocht voor de som van 104.000, door de heer D. Langendijk uit Heiloo. V V TEL. 2545 BERGEN De rekening van baten en las ten over 1961, sluit met een na delig saldo van 521,37, op een bedrag van 9079,38,De vo rige boekjaren was dit een ver lies van 1719,38. De donaties waren in 1961 iets hoger, even als de subsidies en de provisies, totaal 2840, De verhoging aan subsidie is grotendeels te danken aan de stijging der subsidie van de ge meente Bergen v,an 150,in I960 naar 1500,in 1961. De provisie-verhoging staat in ver band met de subsidie-tentoon stellingen en de verkoop van kunstwerken. Ondanks de bezuinigingen, ga ven de kosten van de tentoon stellingen nog een tekort van 1125,te zien. Verdere be zuiniging leek niet mogelijk. Men verwacht zelfs het volgend jaar een groter tekort, daar het be stuur van mening is, er meerdere tentoonstellingen moeten worden georganiseerd. De algemene kosten zijn onge veer 1300,gestegen. De kunstavonden gaven een tekort van 133,78 dit was het vorig jaar 6,90. Dit lagere tekort is ontstaan doordat het vorige jaar verschillende medewerkers be reid waren hun medewerking praktisch ge'heel belangeloos te verlenen. ST-JOSEPH KWEEKSCHOOL. Aan de St-Joseph-kweekschool te Bergen slaagden voor onder wijzeres, de dames: W. Benda, Amsterdam; R. Gouwenberg en B. Jacobs, Slootdorp; A. Stroet, Zwaag; E. Tames. Alkmaar; E. Bockling en T. de Nijs, Castri cum; R. Broers, Blokker; M. Ce- dee Heiloo; M. Mooren, Hoog- made; A. Vendel, Spanbroek; C. Postma, Bolsward; L. Terra, Wognum; T. Blok en T. Oude- jans, Ursem; A. Tuin, Den Hel der; T. Hajós. Beverwijk; R. de Jong, Bergen; P. Winnubst, An na Paulowna. BOTSING OP DE BERGERWEG. Op de kruising Oude Berger- weg-Nieuwe Bergerweg heeft zaterdagmiddag een botsing plaats gevonden veroorzaakt door een onbekend gebleven der de chauffeur. De heer C. J. H. uit Heiloo naderde met te grote snelheid vanuit de richting dorp op de Nieuwe Bergerweg, het kruis punt, terwijl uit de tegenoverge stelde richting de heer S. P. A. Groot uit Bergen naderde. Plot seling stak een derde chauffeur van een Volkswagen het kruis punt over en reed met volle snel heid richting „Bedriegertjes". De heer H. week naar links en kwam hierdoor in botsing met de wa gen van de heer Groot. Een in zittende van laatstgenoemde wa. gen, de heer D. G. uit Den Hel der, liep hierbij een hoofdwonde op. Hij kon ter plaatse worden behandeld. De materiële schade was aanzienlijk! DIERENVRIENDEN Wanneer men de woonkamer binnenkomt van de fam. Boen dermaker, voelt men zich direct op zijn gemak. Het allereerst door de hartelijke ontvangst van gast- vrouw en gastheer en in de twee de plaats door de gezellige sfeer die er rond de kamer hangt. Een cyperse kat springt direct al op je schoot, om al ben je dan een vreemdeling, genoegelijk en tevreden zich neer te vlijen. Er zijn meerdere katten in dit huis. Op de vensterbank zit nog een cyperse kat en in de boekenkast ligt bewegingloos een prachtige zwarte kater te slapen. Een verdieping hoger, wonen nog drie katten. Dit trio is bo ven geboren en komt maar zel den benedenkamers. Een kat went aan zijn omgeving, en houdt niet van verandering. In dit huis zijn mens en dier op el kander ingesteld, doordat ze el kaar begrijpen. Het dier weet wanneer het etenstijd is en wacht daarop geduldig. De katten heb ben in het huis van deze dieren vrienden een prinsheerlijk leven. Het ontbreekt hun aan niets. Wanneer zij zich buiten willen vertreden, gaan ze door een kat- tegat naar buiten en komen dan in een grote kennel, die speciaal daar voor hun is gebouwd. Op straat komen ze niet, omdat men de buren zo weinig mogelijk last wil veroorzaken. Mevrouw Boendermaker, die dit zestal verzorgt, doet dit met grote liefde. Ze heeft op regen achtige dagen heel wat te stellen met haar kattenvolk, vooral wan neer ze op smerige kousenvoe ten de kamers in en uit lopen en de stofzuiger dan extra werk moet verrichten. Deze liefde voor de dieren is dan ook de reden, dat de heer C. Boendermaker ruim 2J^ jaar geleden het initiatief nam tot de oprichting van een Vereniging tot Bescherming van Dieren, afd. Bergen. Doordat er reeds een kleine honderd Bergenaren lid waren van de Vereniging tot Bescher ming van Dieren, afd. Alkmaar, sloten zij zich in 1959 aan bij de Bergense afdeling. Deze vereni ging heeft zich in haar ruim twee-en-half jarig bestaan ont- wikkeld tot een vereniging van 600 leden. Deze snelle groei is grotendeels te danken aan het intense propagandistische werk van de heer Boendermaker, die onafgebroken zijn vrije tijd opoffert aan het werven van nieuwe leden. Het is de grote be langstelling die hij toont voor de dieren, een belangstelling die hem dwingt huis aan huis te gaan en het ledental te vergroten. Op deze wijze heeft hij, al kost het hem soms veel overredings kracht, ruim vierhonderd leden lid gemaakt van zijn vereniging. Hij wordt door dit werk gedre ven en zijn vrouw steunt hem daarbij. Dit stempelt hen tot wa re dierenvrienden. De afdeling Bergen heeft een prima bestuur, t.w. mevr. de Tourton-Bruin (secretaresse) mevr. Leguit (penningmeeste- resse), de heer Schekkerman (bestuurslid) en hun sympatieke voorzitter, de heer J. W. Schuur man. Naar wij vernemen be staan er plannen tot stichting van een dierenasyl. Dit asyl zal dan worden gevestigd aan de Berger weg 158. De afd. Alkmaar kreeg dit als legaat uit een erfenis. De beide afdelingen zullen de exploi tatie-kosten voor de bouw van dit asyl, ongeveer 20,000, gezamenlijk moeten dragen. De bouwplannen zijn ter goedkeu ring bij de gemeente ingediend. Beide afdelingen zullen een actie moeten gaan voeren tot leden werving. Als alle leden dan een voorbeeld nemen aan de heer Boendermaker, zal, als straks het asyl gereed is, de financie ring van die aard zijn, dat de terugkerende jaarlijkse kosten gedekt kunnen worden. Er was eens een klein oud vrouwtje, dat héél veel van mu ziek hield en van zingen en dan sen. Toen ze jong was, kon ze daar niet genoeg van krijgen en ze danste zó uitgelaten, dat de Beurs op het Damrak waggelde en er nóg scheuren van overge houden heeft Ze hield ook zo van grapjes en pret maken en wilde altijd iedereen verwennnen, haar man, haar kinderen, andere kinde rennee, niet andere man nen Maar nu had dat vrouwtje niets meer te zingen of te dan sen en naar de piano durfde ze óok al niet te gaan om nog éven tjes voorzichtig te proberen, of ze nog spelen kon, want ze was bang, dat anderen er last van zouden hebben. Want ze woon de in een rusthuis, en al dat moois, dat in haar was, kon ze tóch niet op de toetsen bren gt Nu ging ze maar stilletjes naar de karnavalsmuziek van de Rijn luisteren, als ze 's nachts niet sla pen kon. Als ze die vrolijke mu- ZOMERZEGELS 1962. De U.V.V. te Bergen kan te rugzien op een geslaagde zomer- zegelverkoop, met een totale op brengst van 3274.43 (te weten 3009.28 aan zegels en 265.15 van prentbriefkaarten etc.). Wij danken dan ook allen, die hieraan hebben medegewerkt en hopen ook het volgende jaar op uw steun te mogen rekenen. BERGER LUCHTPOST. Wedvlucht vanaf St-Denis, Fr. los om 6 uur, aankomst eerste duif 13.39 uur. 1. N. v. d. Kamer, 2. K. Post ma, 3. T. de Vries, 4. P. Schaa- per, 5. H. Wijers, 6, M. Zuide- ma, 7. G. de Waard, 8. G. Kooy, 9. P. Tiebie, 10. P. Brakenhoff. Donderdag inkorven voor Chatheroux, Vrijdag Tergnier. TENTOONSTELLING IN K.C.B. De vorige week zaterdagmid dag werd in het Kunstenaars- Centrum-Bergen „Huize Kra- nenburgh", een tentoonstelling gehouden van schilderijen en plastieken van Ab Selhorst. In geleid door de kunstschilder den Tex, werd deze expositie ge opend door de dichter Gerard de Brabander. Voor de bezoeker, die de ab stractheid in de schilderkunst aanvoelt en begrijpt, valt er zeer zeker veel te genieten. Onder de talrijke bezoekers bemerkten wij de burgemeester van Schoorl, de heer Bergh en echtgenote, die eveneens belangstelling toonden voor het werk van deze Schoorl- se kunstenaar. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 11 tot 17 uur, tot en met 28 juni. ziek hoorde, voelde ze zich weer jong, en o, wat verlangde ze dan naar vroeger, toen de Beurs nog waggelde ,Oh, ik wou, dat er speciaal voor MIJ eens een écht concert gegeven werd!' zuchtte ze en haar ogen vulden zich met tra nen, toen ze aan die heerlijke en vrolijke concerten van vroeger dacht. Maar huilen deed ze niet, want ze hield niet van een nat kussen Een toverfee vond, dat dit vrouwtje wel eens verwend mocht worden en ze klom op de Oude Ruine van Bergen en Ho- kus - Pokus' toverde ze een diri- gente, een Zangeres en een Koor van 12 schattige Brandweerman netjes. De Toverfee gaf ze allen een flinke klap met haar tover staf en zietnee, hóórt het hele clubje begon met helde re stemmen lustig doorelkaar te zingen, totdat de Dirigente ver schrikkelijk op de piano begon te hameren en met een vervaar lijk stemmetje 'Stilte' riep Toen begon het: de mannen met de mooie stemmen leerden van de Dirigente hóe ze zingen moesten, steeds mooier en mooi er, en ze zongen het lied 'Aan de Ruine' van Timmer en Corrie Giro-betalingen Ter vermijding van de hoge incassokosten, verzoeken wij on ze kwartaal-abonné's het ver schuldigde bedrag a f 1.45, voor het 3e kwartaal 1962 te willen storten op onze giro-rekening no. 147071, ten name van C. Oldenburg, Schoorl Bij voorbaat vriendelijk dank De Uitgever V.V.V. Groet-Camperduin 25 juni, Puzzlewandeltocht Elke woensdagmiddag duin wandeling onder leiding, vertrek Kerkbrink te 14.00 uur. V.V.V. Schoorl 24, 25, 26 juni Kermis te Schoorl 28 juni, Puzzlewandeltocht Elke dinsdagmorgen tussen 15 juni en 15 aug. duinwandeling onder leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. Na 15 juni gelegenheid tot tennissen op maandag, dinsdag, en vrijdag, gedurende de gehele dag tot 17 uur. Nadere inlich tingen hieromtrent bij het VVV informatiebureau. □□□DCDDDnDczaaDDQCQDapaa Morée zo mooi, dat de bladeren van de oude bomen instemmend mee-ritselden. Toen kwam de Zangeres naar voren, ze had een heel mooie jurk aan en zong 'Oh, Lord, what a Day'. Daar werd iedereen stil vanen ook dat was mooi! Intussen had de toverfee aan het kleine vrouwtje verteld, dat haar hartewens vervuld zou wor den en dat ze een écht concert zou krijgen. Het vrouwtje bloos de van blijdschap en ze vertelde het aan alle anderen in haar Te huis, en wie ingedommeld was, die gaf ze een por, want ieder een móest het weten'Och, dat teemerige gezangzei den sommigen en suften verder. 'Nee, nee jullie moeten je mooiste kleren aandoen, want het wordt een féést!' had de Di rectrice nog gezegd. Maar oude vrouwtjes zijn wel eens precies tegen de draad in, en toen het uur van het Concert aangebroken was, liep het kleine vrouwtje nog op haar kamer rond te suffen. 'Och, ik kan het tóch niet verstaan en ik houd niet van Psalmenzei ze verdrietig. Maar ze hoorde beneden fees telijk geroezemoes en gelach en ze trok vlug haar mooiste jurkje ZONDAGSDIENST ARTSEN Weekttod ..DE DUINSTREEK" Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m» Breelaan 13. Bergen» telefoon 2001-3618 Ingezonden mededeling Twee uitspringende kwaliteiten DAMES-PANTALONS, die U altijd weer met genoegen draagt. DELANA Pantalons van HELANCA, 8 moderne kleuren, maten 36 t/m 44 f 37,75 maten 46 t/m 50 f 39,75. Lengte en breedte Rek. DE pantalon met vele voordelen. DAMES Pantalon van HELANCA gemengd met 20 procent Rayon, 6 moderne kleuren, o.a. pastel tinten, maten 34 t/m 50 f 29,75. DE Pantalon met uitsluitend lengte Rek. Heeft U onze overige 12 soorten Dames-en Kinderpantalons al gezien Het is de moeite waard. VOOR BETERE TEXTIEL: RUINELAAN 18 - TELEFOON 2532 ONZE zijn voegloos gesmeed van speciaal hard goud. TH. VELDMAN - Horloger- Juwelier J. Oldenburglaan 3 - Bergen - Tel. 2778 □PQQDOOQPQCI BERGEN 24 juni Dr. J. J. A. A. HODDE, van Reenenpark 2, tel. 2027 SCHOORL 24 juni Dr. RISSELADA, tel. 0 2209-360

De Duinstreek | 1962 | | pagina 1