99 ft Langs de weg u rsem BERGEN'S HARMONIE Wereldfederalisten ditifyint Klaas Venne-kec VERLOVINGSRINGEN Duitse Volkswagen tegen boom» Eerste prijs behaald Eindexamen M.U.S., BERGEN SCH00RLSE GEMEENSCHAP d#enda TOELATINGSEXAMENS Geslaagd voor Typdiploma VRIJDAG 29 JUNI 1962 39e JAARGANG No. 27 Verschijnt te Bergen» Bergen aan Zee» Schoorl» Schoorldam» Groet» Camperduin» Egmond aan Zee» Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Nu met die drukte op de ver keerswegen en fietspaden, is het voor de fietser uitkijken, opdat hij niet door snelbrommende kna pen gegrepen wordt, want deze altijd-haast-hebbende toekomst suist in jeugdige onbezonnenheid langs de fietspaden, temeer als er zo'n brommende sliert pas seert. De één wil dan nog sneller rijden dan de ander. Er giert dan een oorverdovend geraas voorbij, waar we zo langzamer hand al wat aan gewend raken, hoewel ik dacht dat het niet meer mocht. Men moet niet alleen uitkijken voor bromleden, het kan ook ge beuren dat een niets-ontziende koetsier, een wandelaar geen ge legenheid geeft om over het fiets pad te gaan. Een nietsvermoedende gast kreeg bij ,,Kranenburgh" een flinke kopstoot van een vurige ponny, toen de koetsier, die waarlijk dacht dat zijn wagen een postkoets was, die door prairrierovers werd achtervolgd, in galop pardoes op hem inreed. Pijnlijk betastte de man zijn rug. Na een paar onvriendelijke woorden geincasseerd te hebben van de verontwaardigde echtge noot, liep dit geval voor de koet sier tamelijk goed af en vervolg de hij zijn weg door een paadje waar hij niet rijden mocht. Langs de weg naar Bergen aan Zee, voorbij de Fransman, vergeten vele gasten dat er nog altijd ergens papiermanden staan, maar in Bergen aan Zee zag ik tot mijn grote verbazing iets wat niet overeenkomt met de circu laire van de Ophaalvuilnisdienst, die de inwoners van Bergen en Bergen aan Zee onlangs hebben ontvangen. Er staat daar aan het einde van dit ophaal-schema dit: dat het aan de gebruikers van per celen verboden is haardas, keu kenafval of ander huisvuil in de grond te stoppen. Dit geldt dan waarschijnlijk niet voor de gemeente Bergen aan Zee, want daar groef een gemeentewerkman op klaarlichte dag, een grote diepe kuil aan de Jacob-Kalfweg en deponeerde daar verschillende pakken saam- geperst papier in, terwijl hij een hoop los zand achterliet, dat met deze droogte naar alle kanten stuift. Of is het een soort depot, waaruit men het papier straks weer haalt, wanneer de tweede roltrommel-vuilnis-auto de ronde door Bergen aan Zee doet? Op dinsdag 3 juli aanstaande zal „Bergens Harmonie" onder leiding van de heer C. Blokker het zomerprogramma openen met een tuinconcert in de muziektuin aan de Hoflaan. Een gevarieerd programma zal daarbij ten gehore worden ge bracht, Het concert, hetwelk vrij toegankelijk is, zal aanvangen 's avonds 8 uur. BIJEENKOMST De Wereld Federalisten Be weging afd. Bergen hield de vorige week donderdagavond een bijeenkomst in hotel „Het Wapen van Bergen". De voor zitster van de afd., mevrouw Meijers-Kehrer, opende deze avond en vond het prettig weer eens nieuwe gezichten te zien. Spreekster gaf daarna een over zicht van het veelomvattende werk van de „World Associa tion of World Federalists". De leden hiervan waren, aldus spreekster, in september van het jaar 1958 over 33 afdelingen in 44 landen verspreid. Dit kwam doordat verschillende leden-or ganisaties afdelingen hadden in meer dan één land. Thans op 1 mei 1962 bestaat de W.A.W.F. uit 42 leden-organisaties in 38 landen, maar gezien de expansie van het wereldfederalisme urgent is, vooral in nieuwe gebieden, is er veel geld voor propaganda nodig. Daarom ziet de W.A.W.F. zich genoodzaakt, tot contributie verhoging, (de bestaande jaar lijkse contributie is 75 cent per persoon) over te gaan. Door de Wereld federalisten Beweging Nederland worden po gingen in het werk gesteld leden van de W.B.F.N., die gewetens bezwaren hebben tot toetreding in militaire dienst, vrijstelling te ge ven, en hun in te schakelen voor werkzaamheden aan hulpverle ning voor de V.N. Een perscommissie is gevormd, waarin zitting hebben: prof. Koe- voed, Chris van Wijngaarden, mevrouw Osinga en de heer Rek- man (journalist). Landen die niet in de Verenig de Naties zijn vertegenwoordigd, zoals Laos, Oost- en West-Duits- land, Noord- en Zuid Vietnam e.a., landen gespleten door de po litiek, ook voor deze landen wordt door de W.A.W.F. getracht ge kend te worden, om- dichter tot elkaar en uiteindelijk tot een in ternationale rechtsorde te komen. Na de pauze werden een paar filmstroken geprojecteerd, o.a. „De neger in Noord-Amerika". In het Noorden worden hun rech ten meer gerespecteerd dan in het Zuiden, hoewel daar toch een te ken van vooruitgang is te bespeu ren. De tweede film liet het goede werk zien van de E.E.G.- E.G.K.S. en Aura-Town, hier door worden tolmuren en grenzen opgeheven, maar zolang alle lan den zich nog niet verenigd heb ben, ziet de W.A.W.F. daarin toch bezwaren. Het was een inte ressante avond. keerde met drie bekers huiswaarts. Zondag, op het door „WOUDZANGERS" (Mid- woud/Oostwoud) georganiseerde zangconcours (onder auspiciën van de Bond van Zangkoren in Noord-Holland), behaalde de heer Venneker met zijn koren het hoogst aantal punten, n.l. „Bergens Klein Vrouwenkoor" 260, dameskoor „Consonant"' te Alkmaar 249J/2 en het „Meisjes koor der Rijks H.B.S." te Den Burg/Texel 236^4 punten. De Jan Boeyer- en dirigenten- wisselbeker werden voor de der de achtereenvolgende keer ver worven en zijn nu definitief be zit. Met de prestatie van het Meisjeskoor der R,H.B.S. te Den Burg won de heer Venneker de wisselbeker, beschikbaar gesteld in de afdeling kinder(jeugd) ko ren voor het hoogst aantal pun ten. Het jurylid, de heer Matthy A. Vebarendse, hoopte dat de heer Venneker het concours blijft be zoeken, daar het optreden met Bergens Klein Vrouwenkoor een ware reklame voor de koorzang is. Voordat dit koor van een wel verdiende vakantie gaat genie ten, is het uitgenodigd nog twee concerten te geven, n.l. 3 juli een zomeravondconcert in de Ruïne- kerk en 12 juli een kerkconcert in de Ned. Herv. kerk te Schoorl. FL 3.000.000»- bij de NUTSSPAARBANK BERGEN. Donderdag 21 juni was voor de Nutsspaarbank hier ter plaatse een heugelijke dag. Het gezamen lijk te goed van de 2931 spaar ders overschreed op die dag voor het eerst de som van 3.000.000,—. Teneinde een overzicht te krij gen van de snelle groei van dit kantoor lijkt het ons wel nuttig even in het verleden te kijken. Op 11 juli 1960 werd het kan toor aan de Ruïnelaan 8 op fees telijke wijze geopend en 1763 van de in Bergen wonende spaarders besloten hun spaarbankzaken voortaan in dit nieuwe kantoor af te wikkelen. Onmiddellijk werd ook begonnen met een dagelijkse openstelling en bovendien werd besloten om voor de spaarders die overdag niet in de gelegenheid waren de spaarbank te bezoeken een speciale avondzitting te hou den op vrijdag van 7-8 uur. D'*- ze verhoogde service resulteerde in een snelle toename van het spaartegoed en het aantal spaar ders. Het tegoed dat bij de opening van het kantoor 1.629.000, bedroeg, steeg in 8 weken tijd met 371.000,tot 2 miljoen gulden en het aantal spaarders steeg in één maand tot 2000. Thans bedraagt dit aantal 2931 hetgeen betekent dat reeds 1 op de 4 inwoners van Bergen een spaarrekening bij de Nutsspaar bank aanhoudt. Het gemiddelde tegoed op deze rekeningen be draagt 1.025, Bovenstaande cijfers laten ons wel duidelijk zien, dat dit kan toor in onze gemeente in een be hoefte voorziet en velen hun ver trouwen aan deze instelling heb ben geschonken. Ter gelegenheid van het be reiken van deze mijlpaal heeft het Bestuur en de Directie van de spaarbank een extra-bijschrijving beschikbaar gesteld voor de spaarder die met zijn inleg de 3.000.000,volmaakte, terwijl ook degene die hem vooraf ging en degene die op hem volgde met een extra-bijschrijving werden verrast. VEILING VAN VILLA, DANCING EN BAR. Ten verzoeke van de naamlo ze vennootschap N.V. Verzeke ringsbank „Victoria", gevestigd te Amsterdam, werden gistermor gen in de voorzaal van „De Rus tende Jager" t.o.v. notaris Mun ting te Bergen, de voormalige eigendommen van de heer A. Straathof, o.a. een bar met dans- lokaal, een perceel daarnaast lig gende aan de KL Dorpsstraat en een villa aan de Eeuwigelaan 35, bij toeslag verkocht. Werden de vorige week woensdagmorgen de genoemde percelen resp. ingezet voor 35.500, 13.000,— en 104.000,gistermorgen werd bar en danslokaal afgemijnd op 5000,— door de heer G. Pieart uit Heiloo, het perceel daarnaast eveneens op 5000,door de heer A. Spuybroek uit Uitgeest, zodat beide percelen gezamenlijk op een bedrag kwamen van 58.500,—. De afslag in combi natie werd afgemijnd op 7.500,door de heer N.H.O. Feigssen uit Amsterdam, een op brengst van 65.000,—. De in boedel was qetaxeerd op 12.450,—. De villa aan de Eeuwige Laan, die de vorige week ingezet werd voor 104.000,— werd op 30.000,afgemijnd en ver kocht voor 134.000.aan de heer J. Overtoom uit Zaandam. Voorts werden nog twee klei ne percelen, resp. aan de Loudels- weg 44 en Stromerlaan 19. ver kocht voor 7.700,'en 12.200, BERGER LUCHTPOST. De Berger Luchtpost hield het 1.1. weekend twee vluchten. Eén uit Chateroux en één uit Tergnier. Zaterdagmorgen wer den de duiven om 6 uur in vrij heid gesteld en om 16,57 bereik te de eerste duif het hok. Af stand 687 K.M., wind N. W. I. P. Brakenhof 16,57; 2. P. Schaaper 17-8-15: 3. T. de Vries 17-29-05: 4. N. v. d. Kramer, 17- 53-10; 5. K. Postma 18-21-10; Tergnier. Los om 6 uur, wind Z.W., eerste duif 9-51-47, af stand 350 K.M. Met een snelheid van 90 K.M. per uur kwamen de duiven naar huis 1. M. Zuidema, 2. P. Bra kenhof, 3. P. Tiebie, 4. G. Kooy, 5. H. Wijers, 6. T. de Vries 7. N. v. d. Kamer, 8. G. de Waard, 9. P. Schaaper, 10. G. Overpelt, II. K. Postma, 12. J. Oud. Donderdag inkorven voor Corbeil. Zaterdag jonge duiven voor Breda. MICHELSTOURNOOI, Aanstaande zondag organi seert de Berger Sport Vereni ging haar jaarlijkse weerkerend „Michelstournooi". Het vorige jaar werd dit tour- nooi voor de eerste maal ge speeld en waren het de jeugdige pittige Egmonders die met de be ker naar huis gingen. Acht clubs, t.w. Alcmaria-Victrix, Egmon- dia, D.T.S. Go-Ahead Sloter- park, Schoorl, Berdos en Bergen, zullen a.s. zondag weer onder ling de strijd aanbinden om de ze begeerde trophée. De wed strijden beginnen om 11 uur. Er wordt een halve competitie ge speeld. CONSULTATIEBUREAU Dr. H. W. J. M. Poot deelt mede, dat zijn consultatiebureaux voor zuigelingen en kleuters van af donderdag 5 juli a.s. om de veertien dagen gehouden zullen worden in het Wijkgebouw van „Het Witte Kruis", Karei de Grootelaan 27. Zuigelingencon sultatiebureau: nam. 23 uur. Kleuterconsultatiebureau: nam. 3—4 uur. BLAUWE WEEK-COLLECTE De Blauwe week collecte heeft in Bergen 816,90 opgebracht. Hartelijk dank aan alle mede werkenden. Doordat een tot nu toe onbe kend gebleven Duitser de vorige veek donderdagavond, aan de .donkere hoek" nabij de Frans- nan, voor overstekend wild wil de uitwijken, verloor de chauf feur hierdoor de macht over zijn stuur en reed in volle vaart te- oen een beukenboom op, met ge volg dat de rode Volkswagen zwaar gehavend werd. De bestuurder liep zelf ook enige verwondingen op, die door een arts ter plaatse zijn behan deld. zichzelf in de waslv.a.15.90 TEL. 2545 BERGEN In de landelijke kleurwedstrijd 1962 van de N.C.A. (Nationale Commissie tegen het Alcoholis me) heeft Wouter Mundy, leer ling uit de vijfde klasse der Ber ger Schoolvereniging (onderwij zer de heer H. Jellema) van alle deelnemende 5e klassers voor wat betreft de jongens, de eerste prijs in den lande veroverd. De te kleuren prent was een realis tische, doch uiteraard niet al te schokkende uitbeelding van een verkeersongeval (autobotsing) ten gevolge van alcoholgebruik. De prijsuitreiking, zaterdag 30 juni a.s. te Utrecht, zal met enig officieel vertoon gepaard gaan. De jonge Bergenaar wacht een fraaie elektrische speelgoed-trein (Trix) De volgende kandidaten zijn geslaagd voor het eindexamen van de M.U.S. (Meisjes Ulo-school) te Bergen en toegelaten tot de vierde klas der M.M.S.: Uit Alkmaar: Joukje Bakker, Atie Groot, Truus Lambooy, Liesbeth de Langen, Willy Lan- gendijk, Antoinette Peterse, Lies beth Schoen en Margreet Sloof. Uit Bergen: Inge Bal, Ineke Kaandorp, Marjan Krijgsman, Elsbeth Krijt, Jeannet Kuyt- waard, Janneke Meijer, Marijke Roos, Alke Scheltus en Gerrie Urbanus. Uit Castricum Anja Lodder. Uit Driehuis: Ellen Ensink. Uit Heilo: Marja Jager. Llit Velsen: Willemijn Rueb. Uit Wormerveer: Tineke Mole naar. Afgewezen 5 kandidaten, met 4 wordt het examen voortgezet. TOELATINGSEXAMEN 1962. Geslaagd voor het toelatings examen voor de M.U.S. te Ber gen: Mita Bakker te Heilo Wally van Noord te Schoorl Belia Boorsma te Bergen Vincent Geels te Alkmaar Madeleine Grand-jean te Eg mond aan Zee Rose Hofmeyr te Schoorl Noortje de Jong te Egmond aan Zee Lilian van der Kolk te Bever wijk Hennie van Liere te Alkmaar Lidia Minkema te Schoorl Annemieke Musch te Bergen Mieke Nagel te Alkmaar Jola van Putten te Alkmaar Jacquelien Royaards te Schoorl Ina Rus te Alkmaar Jelly Taconis te Berverwijk Marjorie Tilroe te Zaandam Carla Volkers te Bergen Carla de Vries te Zaandijk Willy Zwart te Egmond aan Zee. □DDCDagcaDaaaaPDOODDaaDC V.V.V. Schoorl Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder deskundige leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. Dinsdag 3 juli Uitlening der boeken, uitgaan de van „Algem. Welzijn", in het Oude Raadhuis van 7—8 uur. Gelegenheid tot tennissen op maandag, dinsdag, en vrijdag, gedurende de gehele dag tot 17 uur. Nadere inlichtingen hierom trent bij het V V V-informatie bureau. V.V.V. Groet-Camperduin Elke woensdagmiddag duin wandeling onder deskundige lei ding, vertrek Kerkbrink te 2 uur. □□□□QOQDaQODQDDüaDapaacp van de Middelbare Meisjesschool te Bergen. Geslaagde kandidaten s uit Alkmaar: Yvonne Visser, Elsje Louwerse, Josje Teipe, Nettie Reder, Joke Bakker, Nel Spaltman, Saskia in 't Veld, Lida Berkhouwer, Joke de Jong, Joke Beekman, Elizabeth Nieuwbuurt, Marianne Vink, Claartje de Vries en Hilde Toepoel. uit Bergen: Astrid Krijt, Inge Grouwelman, Meta Loman, Elsje Jongedijk, Annelies de Waard, Thérèse Grondsma en Victoria Beymohr. uit Heiloo: Elly Kroonenberg, Antre Reigersman, Marjolein de Quartel en Dineke van der Meer. uit Enkhuizen: Anita Le Coultre. uit Middenmeer: Hetty Onder- dijk. uit Oudorp: Elly Wopereis. uit Egmond a/Zee: Rikie Stolte. uit Schoorl: Renée Belogne. uit Wieringerwerf: Annegriet Bakker. uit Hoorn; Dorien Woelinga. Aan de M.U.S (Meisjes-Ulo school) van de Berger Schoolver eniging zijn de navolgende zes endertig leerlingen geslaagd voor het diploma typen „Instituut Boot". Klasse 2 A: Gitta Schenk te Burgerbrug, Marjan Spoelstra te (Zie vervolg 2e pagina) ZONDAGSDIENST ARTSEN Ueekitad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. DE JUISTE DAMESKAPSALON Op 't Plein Telefoon 2104 Ingezonden mededingen ONZE zijn voegloos gesmeed van speciaal hard goud. TH. VELDMAN - Horloger- Juwelier J. Oldenburglaan 3 - Bergen - Tel. 2778 BERGEN 1 juli Dr. LUIF Nieuwe Bergerweg 1 - Telefoon 3130 SCHOORL 1 juli Dr. BRUST, Telefoon 0 2209-288

De Duinstreek | 1962 | | pagina 1