Altijd liever IVOROL Vacantie ASPRO CAN CAN .«<- WATERSTANDEN Schoorl verrijkt me Rotan-meubelzaak Laag water te Camperduin BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. Getuige a Charge 14 jaar Kinderfietsen-race Bergen aan Zee. VERKEERSONGEVALLEN. Botsing op de Laanweg» PUZZELWANDELTOCHT. Ned» Herv» Vrouwengroep. Films van week tot week Gecostumeerde VOETBALWEDSTRIJD. Op 23 juni jl. is het centrum van Schoorl weer een mooie zaak rijker geworden; op die datum n.l. opende de fam. de Boer hun win kel in rotanartikelen. Het pand waarin de zaak is gevestigd heeft, nadat het voor verschillende doel einden heeft gediend, een volle dige metamorphose ondergaan. Er hadden zich veel belangstel lenden voor het pand verzameld en toen om klokslag 3 uur Burge meester Bergh de officiële ope ning verrichtte, was de winkel gauw gevuld. Onder de aanwe zigen merkten wij o.m. op de he ren wethouders en enkele leden van de gemeenteraad. In zijn openingstoespraak zei de heer Bergh verheugd te zijn, dat ook in Schoorl regelmatig nieuwe za ken kunnen worden geopend. De burgemeester achtte dit een ver heugend teken en men zou kun nen zeggen dat het niveau van de Schoorlse winkel eigenlijk het kleine inwonerstal te boven gaat. Dit is echter grotendeels te dan ken aan het recreatieverkeer in onze gemeente, aldus de heer Bergh, die verder opmerkte dat het voor hem een genoegen was om de opening van deze zaak mee te maken. Spr. prees de fam. de Boer, die op voorbeeldige wij ze waren opgekomen voor de be langen van hun zoon en uitte zijn bewondering voor de wilskracht en het doorzettingsvermogen van Piet. Velen konden deze jongeman tot voorbeeld nemen, zo zei de heer Bergh, die vervolgens de hoop uitsprak dat de zaak goed zou lopen. Hierna verzocht de heer van de Garde, voorzitter van de V.V.V. „Noord-Kennemer- land" het woord die ook zijn waardering uitte voor het initia tief van de fam. de Boer. Spr. had niet gedacht een dergelijke zaak aan te treffen en vond dat Schoorl een mooie zaak rijker was geworden. Nu over een dag of acht het informatiebureau van de Schoorl se V.V.V. zal worden geopenc en men dus naaste buren zal wor den, hoopte hij op een goede sa menwerking. De V.V.V. is veel dank ver schuldigd aan de fam. de Boer en spr. merkte op dat Piet te allen tijde op de volle medewerking van de V.V.V. kan rekenen. De heer de Leeuw, die sprak namens de Kon. Ned. Middenstandsbond, was van mening dat de doorzetter altijd wint. Hij hoopte dat men suces in zaken zou hebben en merkte nog op dat het winkelen in Schoorl er ook voor de gasten veel aantrekkelijker op was ge worden door de mooie winkel panden die in de laatste jaren zijn gebouwd. De heer van de Garde bood hierna namens de V.V.V. een fraai wandbord aan, dat me teen reeds een ereplaats in de winkel kreeg. Een broer van mevr. de Boer dankte vervolgens de sprekers voor hun woorden, waarna een ieder in de gelegen heid werd gesteld om de zaak te bewonderen. In het ene deel van de verkoopruimte treft men verschillende soorten rotanarti kelen en exclusieve bekledings- stoffen aan, terwijl in het ande re gedeelte souvenirs worden ver kocht. Het geheel maakt een keurig verzorgde indruk en wij hopen dat de fam. de Boer veel succes zal hebben met hun mooie bedrijf. Rest ons nog te vermelden dat de Fa. Wildeboer het timmer werk heeft uitgevoerd, terwijl de fa. Koeten het schilderwerk voor haar rekening nam. De fa. Kroon verzorgde het electrische en sani taire deel van het pand en de fa. Korn maakte het stucadoorswerk. De winkelbetimmering werd uit gevoerd door de fa. Pilkes uit Alkmaar, terwijl het geheel werd uitgevoerd onder de supervisie van architect Hooning uit Ber gen. Dan zekér van frisse mond en witte tanden Schoorl, Micheline Veerman te Zwaag en Yvonne Zander te Bergen. Klasse 2 B: Maria Langendijk te Beverwijk, Carla Moraal te Alkmaar, en Bartelomea van Twisk te Bergen. Klasse 3 A: Greet Andrea te Wormerveer. Theresia Denne- boom te Egmond aan de Hoef, Margita van Gooien te Castri- cum, Nora de Gorter te Zaan dijk, Rasa Groesz te Castricum, Ilse Maschhaupt te Uitgeest, Elisabeth Moevens te Bobbeldijk, Neltje Mol te Schoorl, Stijntje van Nes te Egmond aan zee. Ag nes Stuurman te Zaandijk en Loes de Vries te Nieuwe Nie- dorp. Klasse 3 B: Nellie Bosma te Alkmaar, Paula Broekhuysen te Hem, Yvonne Buurs te Bergen, Annemarie van Drunen te Alk maar, Geertje Geertzema te An na Pawlowna, Nelleke Haars te Bergen, Hillegonda Hoogvorst te Schoorl, Margaretha Karssen te Alkmaar, Gerda Karst te Alk maar, Nelli Kollis te Bergen, Sophia Lansdorp te Bergen, Wilhelmina Lust te Alkmaar, Tini Mantel te Bovenkarspel, Wanda Morée te Bergen, Janina Peereboom te Alkmaar en Han- ny Warnau te Alkmaar. zonder hoofdpijn neem %ASPRO' mee. Burgerlijke Stand BERGEN BERGEN AAN ZEE Gistermiddag opende de Com missie van de Zomerfeesten te Bergen aan Zee haar programma met een wedstrijd op kinderfiet sen, voor kinderen van 4-6 jaar. Vijftig jeugdige deelnemers- (sters) deden hieraan mede en het was leuk de kinderen in actie te zien, hoewel het tegen de storm in niet zo gemakkelijk ging. Het was daarom jammer dat de gasten, die veel belang stelling toonden voor dit kinder feest, door de regen naar huis moesten keren en weinig toe schouwers overbleven. De prijzen werden gewonnen door 1. Jan Jacob Paarlberg, 2. Klaas Slot 3. Liesbeth Fockkens, 4. Eri Nijhof-Asser. Niettegen staande de regen was het een ge slaagd feest. Het afgelopen weekeinde is een zwarte bladzijde in de Schoorlse geschiedenis geworden. Er von den nl. 2 verkeersongevallen plaats, waarvan één met dode lijke afloop. Op 23 juni omstreeks half vijf heeft op de Heereweg, nabij Camperduin, een botsing plaatsgevonden tussen een motor rijwiel en een personenauto, waarbij de bestuurder van de mo tor, de 30-jarige heer G. C. Loyaard uit Rotterdam en diens vierjarig zoontje om het leven kwamen. De echtgenote van de heer Loyaards werd bij de bot sing zwaar gewond. De fam. Loyaards, die de vacantie in Camperduin doorbracht, begaf zich in de namiddag van het strand naar hun zomerverblijf op het kampeerterrein. De heer Loyaards die een zware Norton bereed, nam zijn vierjarig zoon tje voor zich op de tank terwijl zijn 29-jarige echtgenote op de duo plaatsnam. Vermoedelijk door een te hoge snelheid in de bocht ter hoogte van ,,Golfzang" raakte de motor op het midden van de rijweg, juist toen uit de tegenovergestelde richting de heer A. de B., fabrikant te Nieu- wer-Amstel met een grote Che vrolet naderde. De heer de B., die met matige snelheid volko men rechts van de weg reed', zag plotseling de motor op zich afko men en trachtte deze nog te ont wijken hetgeen echter niet geluk te. De motor schoot onder de auto waarbij het kind enige me ters verder op straat terechtkwam en de ouders zwaar gewond werden. Dr Risselada, die spoedig ter plaatse was, liet de slachtoffers per ambulance overbrengen naar het Centraal Ziekenhuis te Alk maar. Het kind bleek bij aan komst aldaar reeds te zijn overle den, terwijl de vader kort na aan komst aan zijn verwondingen is bezweken. De inzittenden van de personenauto, die slechts licht werd beschadigd, kwamen met de schrik vrij. Het tweede ongeluk had gelukkig minder ernstige ge volgen. Hierbij raakte de motor rijder N. M. L. uit Groet lichtge wond, toen hij op 24 juni met zijn motor, waarop ook twee dames waren gezeten, in botsing kwam met een Duitse personenauto. Over de toedracht van het onge val, dat om ongeveer half acht gebeurde in de bocht even voor bij de knipperlichten van de Veerweg, is nog niets bekend. Dr Risselada verleende ook hier weer de eerste hulp. Donderdagmorgen plm. 9 uur had ter hoogte van de boerderij van de heer Dapper een aan rijding plaats. Vanuit de richting Schoorl kwam een geladen zand- auto van de fa. C. Duinmeijer in botsing met de bestelwagen van bakker D. de Jong. Beide wagens werden min of meer ernstig beschadigd. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Voor de eerste puzzelwandel tocht in dit seizoen, die door de V.V.V. „Groet-Camperduin" was georganiseerd, bestond veel belangstelling. Bijna 80 tippelaars hadden zich laten inschrijven voor de bijna 4 km lange tocht, die voerde langs enkele van de vele mooie plekjes in de omgeving van het startpunt, café Slijker- man. Na afloop van de tocht werd door de heer Schotvanger een explicatie gegeven van het parcours, dat uiteraard weer veel JUNI v.m. n.m. 30 8.24 8.54 JULI 1 9.11 9.41 2 9.58 10.26 3 10.39 11.10 4 11.22 11.49 5 12.02 12.18 6 12.41 1.05 voetangels en klemmen telde. De voorzitter van de V.V.V., de heer Sleking, dankte alle deelne mers voor hun ruime opkomst en bracht tevens hulde aan het puz zelcomité voor hun belangeloze medewerking. Hierna werden de prijzen uitgereikt aan de volgende wandelaars: Gasten. 1. mevr. Seijsener, Utrecht 2. Hr. Rubens, Dedemsvaart. 3. Hr. Seijsener Utrecht 4. mevr. van Driel Utrecht 5. Hr. Radema Groningen Schoorlaars: 1. P. van Wonderen 2. M. Zuidweg 3. T. Kalk 4. A. Kuiper 5. G. Kalk Uw verslaggever maakt u er nog op attent, dat het steeds ac tieve bestuur van de V.V.V. ,,Groet-Camperduin" in dit sei zoen totaal vier puzzeltochten zal organiseren. De volgende tocht vindt plaats op 9 juli, vanaf Café Mereboer, de derde start op 23 juli vanaf paviljoen Kerkmeer, terwijl de laatste tocht op 13 Aug. plaats vindt vanaf café Swart te Har gen. Alle tochten beginnen om half acht. Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor Geslaagd» Onze oud-plaatsgenoot S. Rol, thans wonende in Vlissingen, is geslaagd voor het examen 2e scheepswerktuigkundige. Donderdag 21 juni j.l. slaagde onze plaatsgenoot, de heer H. Kleverlaan, aan de Bisschoppelij ke Kweekschool te Beverwijk, voor de Onderwijs-akte L.O. Onze plaatsgenoten G. Stoel te Schoorl en J. P. Krul te Groet, slaagden voor het te Scheveningen gehouden examen theoretisch ge deelte 2e monteur. Nu de Ned. Herv. Vrouwen groep te Schoorl haar bijeenkom sten over het jaar 1961 '62 weer beëindigd heeft, volgen hier eni ge bijzonderheden over het afge lopen jaar. Door de restauratie van de con sistoriekamer in het najaar, kon de eerste bijeenkomst pas gehou den worden op 17 januari 1962. Deze avond trad als spreker op Ds. De Jong met het onderwerp: De eredienst in de gemeente. De volgende bijeenkomst werd ver zorgd door de heren Corn. Jonker en Schalkwijk. De laatste ver toonde een film over het bezoek van H.M, de Koningin aan Cam perduin in juni 1961De heer Jon ker besprak ons volkslied ,,Het Wilhelmus" en ,,Het carnaval der dieren" van St. Saëns, welk muziekstuk op gramofoonplaten werd weergegeven. Op de 3e bijeenkomst vertelde mevr. Besijn-Korver uit Bergen over haar reis naar Afrika, waar bij zij fraaie dia's vertoonde. Mevrouw Baljet-Bakker uit Zaandam vulde een avond met het onderwerp: De huisvrouw en het boek. waarbij zij verzen voor las van Alice Nahon en fragmen ten uit verschillende boeken. De sluitingsavond werd ver zorgd door leden van de Vrou wengroep. Er werd gereciteerd (o.a. in het Westfries), gezon gen, voorgelezen enz. Evenals verleden jaar maakten de dames een uitstapje per auto- Van vrijdag 29 juni en met woensdag 4 juli komen „De on deugende meisjes van Montmar tre" u een vrolijke avond bezor gen in de bioscoopzaal van „De Rustende Jager", in de film Can- Can". Frank Sinatra, Shirley Mac Laine, Louis Jordan en Mau rice Chevalier zijn de topsterren in dit hartveroverend amuse mentsproduct, waarin de Can- Can" als verboden dans een gro te rol speelt. Alle vier raken ze verliefd, zij het nu en dan op de verkeerde. Juliet Prowse danst in deze film, dat de stukken er af vliegen. Een onvergetelijke film met topsongs van Frank Sinatra GEMEENTE SCHOORL v.v. SCHOORL Zondagmiddag werd dan de gekostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld. Er waren achttien spe lers opgekomen. Stuk voor stuk waren het komische figuren, de een had zich nog fraaier opge doft als de ander. Het was een experiment, waarvan het bestuur nog geen zekerheid had, vandaar dat er geen geld aan reklame was gespandeerd. We hebben echter de overtuiging gekregen, dat het een jaarlijks terugkerende verto ning zal worden. De wegblijvers hebben dan ook een zeer interes sante wedstrijd gemist. De publie ke belangstelling was nu niet di rect denderend, maar dat wordt ook anders. Diegenen, die zich de gang naar het Schoorlterrein hadden getroost, hebben er geen spijt van gehad, er werd soms daverend gelachen. Er waren twee sprijzen beschikbaar gesteld en wel voor de meest komische en de meest orginele. De prijzen bus. De tocht ging eerst naar het Frans Halsmuseum in Haarlem, waar genoten werd van al het moois, dat dit museum biedt. Hierna reed men naar het land goed Groenendaal en werd in het restaurant aldaar de thee ge bruikt. Het plan bestaat ook dit na jaar weer een verloting te hou den, waarbij o.a. enige fraaie prij zen ter beschikking worden ge steld. Voor deze verloting vragen we wederom uw aller belangstel ling. Ook ligt het in de bedoeling een kerkconcert te organiseren dat gegeven zal worden door Ber gens Klein Vrouwenkorps onder leiding van K. Venneker. Wie eenmaal dit koor beluisterd heeft, zal deze avond niet willen missen. Houdt dus de avond van donder dag 12 juli a.s. vrij! en de onvergelijkelijke humor van Maurice Chevalier. Aanvang 's avonds 8.30 uur, zondagmid dag te 2.30 uur, 14 jaar. In het kader van het bijzonde re programma komt donderdag avond 7 juli de film „Getuige a Charge", naar het toneelstuk van Agatha Christie; een misdaadver haal, dat flonkert van rake type ringen en goede vondsten, ge speeld door niet minder dan Charles Laughton, Tyrone Po wer en Mariene Dietrich. Een kostelijke film, waarvan men van de ene spanning in de andere valt en die uiteindelijk tot een niemand-verwachte climax voert. Aanvang 7.00 uur en 9.30 uur, 14 jaar. werden vastgesteld door een on partijdige jury, uit het publiek. Oma, (J. de Boer) en de Tiener (H. de Jong) vielen het meest in de smaak en veroverden de prij zen. Natuurlijk ontbrak ook Pipo niet en mocht scheidsrechter (J. Pastoor als rechter) ook veel suc ces oogsten. Het is te veel om op te noemen, maar allen hadden hun best gedaan, zich goed te vermommen. Maandagavond kwamen de veteranen van heinde en ver om de traditionele wedstrijd te spe len. De belangstelling viel ook hier tegen, doch wij zagen een aardige wedstrijd met soms heel goed voetbal. Wat reklame voor die tijd had waarschijnlijk de wedstrijd een ander karakter ge geven. Het was beslist het aan kijken waard, waarbij bleek, dat Schoorl in de oudheid prima spe lers heeft gehad. |De uitslag der beide wedstrij den was niet van belang. DE RODE STIER Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers De Burgemeester is verhinderd op 4 JULI a.s» spreekuur te houden» Van VRIJDAG 29 juni t.e.m. WOENSDAG 4 juli te 8.30 uur. Zondagmiddag te 2.30 uur. Frank Sinatra. Shirley Mac Laine. Maurice Chevalier, Louis Jourdan in een wervelwind van komische gebeurtenissen en zeldzame dansen. (De ondeugende meisjes van Montmartre) Hartveroverend, Heerlijk, Luchtig, Pikant is de verfilming van COLE PORTER s beroemde musical. Een film om verliefd op te worden. In het kader van het bijzondere programma. Donderdag 5 juli te 7 uur en 9.30 uur Mariene Dietrich, Charles Laughton, Tyrone Power in de meesterlijke thriller van Agatha Christie. U zult getuige zijn van de meest verbluffende film van het jaar. Een film van BILLY WILDER. WISSELBON 29 JUNI 1962 Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling van 4 tot 12 juni 1962 Geboren: Cornelia Anthonia, d. v. J. Brouwer en E. A. Goossens; Gregorius Antonius Ge- rardus, z. v. E. G. W. J, Beemsterboer en A. Overpelt; Carolina Hermina Jo hanna, d. v. A. J. Henneman en J. Kieft; lacob, z. v. A, Meiboom en K. A. Me- kel; Elisabeth, d. v. H. de Vries en G. Kriek; Robert, z. v. F, J. de Jong en E. Jonker; Bernadette Maria, d. v, J. J. M. Schmidt en C. E. van der Mark; Fran- ciscus Petrus, z. v. J. C, Nieuwenhuizen en M. C. Dekker; Johannes Franciscus, z. v. J, C. Nieuwenhuizen en M. C. Dek ker; Wilhelmus Johannes, z. v. A. N. Kaandorp en M. H. Leek. Ondertrouwd: van der Feet, Jo hannes A„ 32 jaar en Vijn, Hille gonda C., 30 jaar. Borreman. Bertus, 26 jaar en Philippo, Raya, 27 jaar; Zonjee, Anthonie H„ 23 jaar en Noort, Maria J„ 20 jaar. Gehuwd: van dear Sijde Sven en Amama, Bertha M.; Smit, Simon en Schotten, Elly. Schot, Joseph en Stam, Lucia G. A.; Van de Steege, Teunis en Evers, Pau lina M. T„ Aalkmaar; De Groot, Petrus J, en Jansen, Maria H.; Kos, Lambertus en Vrasdonk, Maria C. E.; Bakker, Ja cobus N. en Blommestijn, Judith. Overleden: Blokker, Arie, 62 jaar. Voor vissers en verkeer langs het strand (Hoog water plm. 6 uur'vroeger) voor Optiek en Hoflaan 2 - Bergen Na enig zoeken zien Z'j een ijroep in diaoen. jflaar-,die ene Yja. dat roodhuid IS t& net Rode SUerJ heni V Zie je ut I f t f

De Duinstreek | 1962 | | pagina 2