ff KERKCONCERT TBABYDERM oue1.^ Berger Luchtpost Opening Bierhal 'n Speciale aanbieding B00RSMA TEXTIEL - BERGEN „Burins HtiUt Vcouit/enlcMc' TENTOONSTELLING M.M.S. NUTSSPAARBANK BERGEN MEVO-nieuws GESLAAGD Voor Foto en Film Foto Dick van Berge Qcote. maat BADLAKENS BERDOS wint de Kermisbeker Films van week tot week SCH00RLSE GEMEENSCHAP d^mda ww iflfwvWiFlr VRIJDAG 13 JULI 1962 39c JAARGANG No. 29 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef De vorige week dinsdag werd door de Commissie van de zomer feesten te Bergen het eerste zo meravondconcert georganiseerd, van de reeks zomeravondconcer ten die nog op het programma staan. De commissie had hiervoor het zeer bekende Bergens Klein Vrouwenkoor" uitgenodigd, dat onder leiding staat van de diri gent Klaas Venneker. Dat dit zuiver, technisch knap zingende koor reeds een grote hoogte heeft bereikt, bewees wel de kwaliteit liederen, die ze in deze prachtig gerestaureerde Ruïnekerk ten ge hore bracht. De klank van dit koor, dat een programma van middeleeuwse kerkmuziek bracht, ruiste met een hartstochelijke gloed en warmte door de voortreffelijke akous- tische ruimte van de kerk, toen men met het eerste nummer, Sanctus van Glemens non Papa dit programma opende. De overige zes zangnummers, o.a. gedeelten uit Adoramus te Vere Languores, uit de Missa Re- gina Coeli, het prachtige Messe a trois voix van André Caplet, Chanson d'automne van Bernard Bartelink, Quand on a tout perdu, van Klaas Venneker, drie werk jes van Jaap Geraedts en Tre Cori a tre voci femminili (koor van drie vrouwen), met pianobe geleiding van de dirigent, kregen allen een prachtige uitvoering Tre Cori a tre voice femminili (koor van drie vrouwen) met uitsteken de pianobegeleiding van Frans Linthorst, dit alles kreeg een prachtige uitvoering! Deze pia nist, die zijn studie voltooide aan een conservatorium, bracht als tussenspel het Harmonie's du Soir van Franz Liszt ten gehore. Hij gaf hiervan een brillante ver tolking. Het was een avond van verfijnd kunstgenot, waarmee de Commis sie van de Zomerfeesten wel een zeer goede keus heeft gedaan. Dinsdagavond 17 juli geeft Ber nard Bartelink een orgelconcert in de Ruinekerk, aanvang 20.30 uur. „CON AMORE" EN BERGER ACCORDEON VERENIGING GAAN FUSIE AAN. Vrijdag j.l. hebben de besturen van de accordeon-verenigingen te Bergen, de „B.A.V." en ,,Con Amore" in een wederzijds, voor elkaar begrip-tonende vergade ring, besloten een fusie aan te gaan. Beide besturen zijn van de gedachte bezield, dat men geza menlijk meer kan bereiken, dan afzonderlijk te blijven voortbe staan. Zij hebben dit besluit dan ook na rijp beraad en in een goe de onderlinge verstandhouding genomen. Het bestuur van ,,Con Amore" is tot dit initiatief over gegaan. Beide verenigingen heb ben jarenlang succesvolle con certen gegeven. Voor de geestelijke aangroei- ing van deze thans vijftig leden tellende vereniging, waaronder tien niet spelende leden, die de naam van de Berger-Accordeon- Vereniging zal blijven dragen en onder leiding van de dirigent Wim Cornelissen uit Alkmaar en om de vriendschapsband tussen de leden onderling te verstevigen, is als contactman benoemd de heer H. de Jonge te Bergen. Het bestuur van de B.A.V., dat bestaat uit de heer A. Rikkerink en de dames: mej. Marjan Eer- land en mej. Nelien van 't Sant, resp. voorzitter, secretaresse en penningmeesteresse, zal tot de jaarvergadering, die ongeveer in februari 1963 zal worden gehou den aanblijven. Op die vergade ring zal men dan wel weer ver der zien. Dit verstandige besluit van bei de verenigingen om gezamenlijk iets te bereiken, kan niet anders dan goed zijn. Het bestuur ver wacht dan ook, dat het Gemeen tebestuur, als ze mettertijd met Voor hef tere i|O0UC?L Baby-huidje een paar bescheiden verlangens komen, daar niet afwijzend tegen over staat. Veel plannen zijn door deze groter geworden accordeon vereniging in voorbereiding. De bedoeling is zich eens op te ge ven voor ,,De oprechte amateur", concerten te geven voor de Ouden van Dagen en wat meer naar buiten op te treden. Binnenkort zullen de donateurs van beide verenigingen een circu laire ontvangen, waarin de wen sen van de B.A.V. kenbaar ge maakt zullen worden. Nieuwe le den zijn welkom. Aanstaande donderdagavond zullen de leden van de B.A.V. en ,,Con Amore" in het Dorpshuis elkaar de hand reiken. Bergen's Brandweerkoor zong in hotel Heddes Op uitnodiging van Hotel-Pen sion Heddes", aan de Breelaan te Bergen, gaf Bergens Brand weermannen-ensemble, onder lei ding van mevrouw Corry Moréé- Dol, een populaire zangavond voor 'n groep van acht-en-twintig dames uit Drenthe, die voor de Stichting 19401945 een week de gasten waren van dit bekende hotel. Het gevarieerde programma bestond uit een groot aantal Hol landse liedjes, Engelse songs en andere populaire composities. Ik hou van Holland, Sterren stralen overal en Aan de Ruïne werden wel bijzonder mooi gezongen. Dit ensemble beschikt over een prima stemmenmateriaal en vormt een harmonisch geheel. Mevrouw M. Hauber zong met haar donkere altstem, het tot cli max komende, ,,Non je regrette rien" op warme overtuigd vertel lende wijze. Ook de heer J. Blaauw met zijn zuivere tenor, bracht enkele solo's en maakte met de soliste en het ensemble de avond tot een feest voor de da mes uit Drenthe. Het programma werd aaneen- gerijgd door een gezellige confe rence van de onvolprezen diri- gente van het koor, mevr. Moréé- Dol en het was de leidster van de groep Drentse dames, mej. Wijngaard, die alle medewerken den van de avond spontaan dank te voor de bijzonder mooie zang avond. Soliste en dirigente kre gen bloemen. De tweede wedvlucht vanaf Roosendaal werd een mooie vlucht. Honderd drie en zestig duiven namen hieraan deel. Ze gingen los om 7.30 uur en als eer ste kwam aan de duif van de heer A, Staadegaard, om 9-27-19. 2. T. de Vries, 3. G. Overpelt, 4. J. Wellerdieck, 5. K. Postma, 6. G. Kooy, 7. P. Schaaper, 8. C. Pijper, 9. P. Brakenhof f, 10N. v. d. Kamer, 11, J. Out, 12. W. Kuin, 13. P. Tiebie, 14. H. Wij- ers, 15. Joh Pluister, 16. D. Kok, 17. Th. Houtenbos, 18. A. Hen- neman. Tien duiven namen deel aan de vlucht uit Ruffec, afstand 808 K.M., los zaterdagmorgen om 6.15 uur. De eerste duif kwam aan om 21.30 uur bij N. v. d. Ka mer. Het was de enigste duif, die zaterdag door kwam. Zondag morgen, 7.10 uur T. de Vries, 7.35 uur, P. Brakenhof f en 9.12 uur P. Schaaper. Donderdag inkorven voor Orleans. Zaterdagmiddag jonge duiven voor Duffel. Vereniging Dierenbescherming Naar aanleiding van het ver slag van de heer Boendermaker verzoekt men ons de juiste namen van de bestuursleden van boven genoemde vereniging te willen vermelden. Deze zijn: Voorzitter Ir. J. W. Schuurman te Bergen, Vice- Voorzitter de heer G. Boender maker te Bergen, Penningmeester de heer A, de Tourton Bruyns te Bergen, Secretaresse mevr. C. W. Leguit-Neerings te Schoorl, 2e Secretaresse mevr. C. de Ron- de-Rikkert te Schoorl, verdere bestuursleden mevr. M. C. Post- huma-Van Warmels en de heer G. Schekkerman, beiden te Ber gen. Adviseur is dokter van de Kreek te Alkmaar. in Zaterdag 7 en zondag 8 juli, kon men in de leslokalen en gan gen van de Middelbare Meisjes school aan de Rondelaan te Ber gen, een tentoonstelling bewon deren van werkstukken, gemaakt door M.U.S. en M.M.S.-leerlin gen. Op deze bijzonder uitgebreide, kunstzinnige tentoonstelling kreeg men de indruk bij het zien van al dit creatief werk, dat de lessen gegeven in handwerken, handenarbeid, tekenen en schilde ren, wel zeer vruchtbaar zijn. Een groot aantal potlood- en penteke ningen en aquarellen zag men daar, waaronder veel goed en ta lentrijk werk, knap van compo sitie, stijl en kleur. Ze deden deze tentoonstelling de moeite waard zijn om te bezichtigen. Heel goed waren de mozaieken van klasse 2a. Keurig was het werk van de eerste klassers, van stekenlap tot het maken van kleuterspeelpak en bijzonder fraai de werkstukken van het knippen met papier en karton, waarvan de resultaten in de vorm van prachtige decoratie ve lampen te pronken hingen. De tweede en derde klassers kwamen te voorschijn met hun gemaakte poppen, o.a. Spaanse dansers, jonkvrouwen uit de mid deleeuwen en poppen in kleder dracht uit de goede oude tijd. Zij slaagden hierin volkomen, door de poppen de juiste gestalte en karakter te geven. Voorts zag men werk van bam boe en pitriet, kortom deze grote verscheidenheid tentoongestelde werkstukken getuigden van on derwijs op hoog artistiek niveau. De tentoonstelling werd ge opend met de opvoering van een Jan Klaassenspel o.l.v. mevrouw Frevel. Dit spel dat door Jan Klaassen, de kabouter Pimpom- pompeledoe, de heks, haar waak hond, een boswachter en Katrijn, werd opgevoerd, speelde zich af in een prachtig bosdecor, waarop een dreigende wolkencompositie. Dat de jeugd op de voorste rijen op dit levende Jan Klaassenspel reageerde en meeleefde, is te be grijpen, temeer, omdat dit span nend verhaal, door uitnemend spel en aankleding een streling was voor het oor en het oog en de kinderen, ook de ouderen, echt hiervan genoten. Na de opvoe ring overhandigde mevr. Van Reenen de zeven dames en één heer, die meegewerkt hadden tot het slagen van dit spel, ieder een envelop en mevr. Frevel extra bloemen voor haar voortreffelijke regie. Overzicht 2e kwartaal 1962. In de loop van de maanden april-mei-juni werd op de spaar bankboekjes ingel. 8.43.972,35 (v.j. 600.563.41.) en terugbe taald 694.220,35 (v. j. 465.737,90), dus meer ingelegd dan terugbetaald 149.752, (v. j. 134.825,51). Het aan de inleggers verschul digde kapitaal, bij het begin van het jaar 2.796.717,84 bedraagt thans 3.039.081,29 v. j. 2.516.128,61). Het aantal in de loop van het 2e kwartaal nieuw uitgegeven boekje bedraagt 130 (v. j. 167). Inqetrokken werden 34 boekjes v.j. 29). Het aantal in omloop zijnde boekjes op 1 januari 2702, be draagt thans 2934 (v. j. 2512). Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes bedraagt thans 806. Opende voor enige tijd terug de heer H. Woudstra zijn gezel lig ingerichte bar ,,het Zee paardje", de vorige week woens dag heeft de eigenaar van deze bar vlak daarnaast een bierhal geopend, waar men uit oude bierpullen zich aan dit geestrijk vocht te goed kan doen. Deze semi-moderne hal, waar banken en krukken rond een eenvoudige tafel staan, is voor de gast een prettig aandoende instuif. Op een terrasje voor de hal kan men rus tig het verkeer zien voorbijgaan. Deze bierhal werd gebouwd door de firma Houtenbos, onder architectuur van de heer Querido. De fa N. Volkers bracht kleur, de fa C. van Eijck sanitair en de fa Wittebrood electra. Op zaterdag 30 juni werd nog eenmaal een klaverjas Drive ge organiseerd, welke nog vele lief hebbers trok, om een avond ge zellig door te brengen en tevens om een of andere mooie prijs te kunnen winnen. Het is de laatste Drive van de ze club, maar iedere woensdag avond is er gelegenheid voor clubleden en genodigden om te klaverjassen om prijzen, inleg 50 cent per persoon, waarvoor wij u door deze uitnodigen. prijswinnaars waren: Van de openbare school voor ulo te Bergen (NH) slaagden de volgende leerlingen: Voor het B-diploma: Hans Snip, Groet, Lex Bauer te Ber gen. Voor het A-diploma met wis kunde: Martijn Bakker, Wim Dijs, Arthur van Schaik, te Ber gen, Bert v. d. Brenk te Bergen aan Zee, Fred Gutker, Elly den Das te Schoorl en Gerrit Koop man te Camperduin. Voor het A-diploma met Mid denstandsdiploma: Martijn Bak ker, Wim Dijs, Peter de Jonge, Dick de Vries, Tineke de Wilde, allen uit Bergen. Henk Brede- wout en Jannie Weeshof f te Schoorl en Bert van der Brenk te Bergen aan Zee. Voor het toelatingsexamen UTS te Alkmaar: Peter Henne- man te Schoorl en Hein de Vries te Schoorldam. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen op leiding voor de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam, slaagde mej. Mique de Boer. (110 x 150) ASSORTIE KLEUREN, zware kwaliteit met haast onzichtbare kleine weeffoutjes. Normaalprijs f 15,95 Nu met een korting van 30 pCt. Beperte voorraad. VOOR BETERE TEXTIEL: Op de eerste kermisdag van Bergen, werd zaterdagavond de derby gespeeld om de kermisbe ker, tussen Bergen en Berdos, op het gemeentelijk sportterrein aan de Kerkedijk. Beide ploegen kwamen met een verjongd elftal op de grasmat. Het werd een enthousiast leven dige wedstrijd, waarin de aanval len van de thuisclub gevaarlijker waren dan van hun tegenstan ders. Voor de rust gaf de jeug dige Ravenhorst na flink doorzet ten, met een listige boogbal, Ber gen de leiding. Na de rust druk te het jonge Berdos zijn tegen stander herhaaldelijk in de verde diging. Twee fouten in de achter hoede van Bergen werden gena deloos afgestraft, zodat Berdos met een 21 overwinning bezit ter van de kermisbeker is gewor den. De belangstelling v< or deze derby had wel groter kunnen zijn. K. C. B. De eerstvolgende tentoonstel ling die het Kunstenaars Centrum Bergen in de zalen van Huize Kranenburgh aan de Hoflaan, organiseert, laat ons het werk zien van 3 verschillende kunste naars. De enige vrouw in dit ge zelschap, Charlotte Kruymel, zal vertegenwoordigd zijn met teke ningen, aquarellen en schilderijen. Jan Budding uit Groet expo seert tekeningen en aquarellen en van Gerard van der Leeden zijn er beeldhouwwerken te zien. De opening van de tentoonstel ling zal verricht worden door de heer L. J. de Ruiter, burgemeester van Bergen, en wel op zaterdag 14 juli a.s. om 16 uur. Daarna is de tentoonstelling dagelijks te bezichtigen van 11 17 uur t/m 26 juli a.s. Van vrijdag 13 juli t.em. maandag 16 juli kunnen operette liefhebbers in de bioscoopzaal van ,,De Rustende Jager" genie ten van de nieuwe grandioze ver filming in ultrascope van de ope rette ,,Die Fledermaus". vrij be werkt naar de gelijknamige ope rette van Meilhaes-Halev s en muziek van Johann Strauss. Deze kostelijke operette vol Weense humor is met medewer king van de balletten van de Weense Staats- en Volksopera overweldigend van costuum en decor. Een sprankelende film met vele komische intriges. Aanvang 8.30 uur, zondagmiddag te 2.30 uur, alle leeftijden. Dinsdag 17 juli en woensdag 18 juli worden de bioscoopbezoe kers geconfronteerd met een film, waarin een vroegrijpe jeugd uit groeit tot een roekeloze harde misdadige jeugd. De film „Mis daad na schooltijd" (Verbrechen nach Schulschluss) laat zien hoe een jonge scholier, na een klein vergrijp, een te zware straf krijgt. De verbittering voert hem naar het pad der misdaad. Een onge lukkig toeval, waarbij hij he meis je wil redden dat hij lief heeft, verdenkt hem van moord. De ge vangenis-arts, die twijfelt aan zijn schuld, is oorzaak dat hij va£ □□nanaaDaaccaaaaaaaaanna V.V.V. Schoorl Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder deskundige leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. Dinsdags van 78 uur: Uitlening der boeken, uitgaan de van „Algem. Welzijn", in het Oude Raadhuis. Gelegenheid tot tennissen op maandag, dinsdag, en vrijdag, gedurende de gehele dag tot 17 uur. Nadere inlichtingen hierom trent bij het V V V-informatie bureau. 18 juli Schatgraverij op het Speelduin achter „De Roode Leeuw", uitg. van V.V.V. Schoorl. V.V.V. Grcet-Camperduin Elke woensdagmiddagduin- wandehng onder deskundige lei ding, vertrek Kerkbrink te 2 uur. □□□□aDoaoDDDDDaaaaaaaaaa voor Optiek Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor doodslag wordt vrijgesproken. Voor diefstal veroordeeld, weet hij dat na zijn straf de gevange nisdeuren voor hem opengaan en een meisje op hem wacht waar hij van houdt. Aanvang 8.30 uur, 18 jaar. In het kader van het bijzondere programma draait donderdag avond een documentatie in kleu ren over een expeditie naar Nieuw Guinea: „Tussen hemel en moeras" (Le ciel et la Boue) van Pierre-Dominique Gaisseau. Het is een reis door Nieuw Guinea van de Zuid naar de Noordkust, over de Centrale Bergketen drie a vijfduizend meter hoog, om een onbekende vallei te exploreren en de loop te volgen van een rivier die „Prinses Marijke Rivier werd gedoopt. Deze expeditie, die september 1959 begon, duurde zeven maanden. Tijdens de tocht stond de expeditie aan vele ont beringen bloot. Vooraf wordt de bekroonde Nederlandse film ver toond, „De Lage Landenin technicolor. Aanvang 7 uur en 9.30 uur, alle leeftijden. ZONDAGSDIENST ARTSEN Meekttad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Ingezonden mededeling le Dhr. C. Liefting-H.Louwe 5082 pnt. 2e Dhr. de Vries-P. Briefjes 4999 3e Dhr. Schaper- Dhr. Span 4699 4e P. Schaper-Chr. Clement 4547 5e Mvr. de Vos-Dhr, Stam 4421 6e Mvr. Appelman-Mvr. v. Alfen 4371 7e Dhr. Appelman-Dhr. Pilaat 4335 8e Mvr. Schouten-Mvr. Veldman 4322 9e Mevr. Clement-Mej. Briefjes 4299 10e Dhr. Heuze-Dhr. de Bree 4221 Breelaan 13 - Bergen - Tel. 2001-3618 RUINELAAN 18 TELEFOON 2532 Hoflaan 2 - Bergen BERGEN 15 juli Dr. LUGTEN Tel, 2700 SCHOORL 15 juli Dr. BRUST, Telefoon 0 2209-288

De Duinstreek | 1962 | | pagina 1