ft 99 ASPRO B00RSMA TEXTIEL - BERGEN Een-en-twintig leerlingen namen afscheid van de U. L. O* School, Voor Foto en Film Foto Dick van Berge EXPOSITIE van drie kunstenaars Zomeravondconcerten in dc „Zwarte Schuur'' Taptoe op het plein» SCH00RLSE GEMEENSCHAP Agenda VRIJDAG 20 JULI 1962 39c JAARGANG No. 30 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Een hartelijk afscheid voor de heer K. Boot sr. De vorige week namen 21 leerlingen van de vierde klas ulo school, aan de Beemsterlaan te Bergen en de heer K. Boot sr, die reeds 15 jaar aan deze school is verbonden als gymnastiek-leraar, wegens pensioengerechtigde leef tijd afscheid van de school. Het hoofd der school, de heer M. van der Ploeg, was blij dat er zovelen waren gekomen op de ze belangrijke dag voor de schei dende leerlingen. Spr. vond het prettig, dat bur gemeester en wethouders aan wezig waren. Voorheen dacht niemand eraan, zo'n dag een of ficieel tintje te geven. Er be stond na het van school gaan der leerlingen weinig of geen con tact meer tussen leraar en leer ling. Hij vond dat na zo'n keer punt in het leven van de leerling een zekere vriendschapsband moet blijven bestaan tussen de onderwijzer en de onderwezene. Daarna reikte burgemeester L. J. de Ruiter de diploma's uit aan: Tineke de Wilde, Jannie Wees hof, Martijn Bakker, Wim Dijs, Peter de Jonge, Henk Bredewout, Dick de Vries (Bergen) Hein de Vries (Schoorldam) Bert van den Brenk, Ineke Verscheuren, Tineke Snijders, Marijke van der Ploeg, Elly den Das, Hans Snip, Jan Smit, Gerrit Jan Sevenhui- zen, Arthur van Schaik, Lex Bauer, Harry Kuindersma, Gerrit Koopman, Dini van Noorden, Kees Briefjes. Vervolgens richtte de voorzitter van de oudercom missie, de heer H. P. T. van Schaik, het woord tot de geslaag den. Hij raadde hun aan zich in de vacantie volkomen te ontspan nen en prees het team leerkrach ten, die o.l.v. de heer v. d. Ploeg, veel hebben bijgedragen tot het succes van de leerlingen, dat door de ouders ten zeerste ge waardeerd wordt. Namens de leerlingen dankte Martijn Bakker op vlotte en geestige wijze onderwijzers en onderwijzeressen voor het geno ten onderwijs. Spr. memoreerde de prettige uitstapjes die ze op school hadden meegemaakt en altijd een prettige sfeer hadden achter gelaten. Hij liet zijn woor den vergezeld gaan van een stof felijk blijk van waardering en overhandigde de heer v. d. Ploeg een prachtig tafelkleed en een asbak voor de lerarenkamer. Na de pauze opende de heer v. d. Ploeg het tweede gedeelte van de avond, verwelkomde de heer Kamermans (oud-hoofd der school), dr Sikkema en de gehe le vloot van Bootten, die als een indrukwekkende invasie met de scheidende gymleraar waren meegekomen om dit afscheid mee te maken. Afscheid nemen van jongeren, aldus spr. dat gaat nog, maar van iemand die een deel van zijn leven voor de school heeft gewerkt, is het even anders. De heer v. d. Ploeg gaf het woord aan de burgemeester, die de taaie volharding en het doorzettingsvermogen prees van de heer Boot sr. Spr. vergeleek de sport van vroeger en van nu, en kwam tot de slotsom dat de pioniers van de sport het niet ge makkelijk hebben gehad. Thans heeft in de gehele wereld de sport een belangrijke taak inge nomen. U bent één van die pio niers, aldus de burgemeester, en hebt steeds gepropageerd voor de turnsport. U bent niet alleen bekend in Noord-Holland, maar ook in Nederland. Ik moet u na mens het college hartelijk dank zeggen voor wat u voor de sport heeft gedaan. Wij hopen dat we nog vele jaren van uw wijsheid en kennis van de sport kunnen profiteren. Weest ervan over tuigd, dat u goede leerlingen aan ons hebt. Vervolgens overhan digde hij de heer Boot sr. een envelop. De heer van Schaik sprak woorden van lof over de car rière van de gymnastiekleraar. De naam Boot is in Nederland een begrip geworden, aldus spr. Uw zoons Klaas en Guus Boot hebben de turnsport bedreven zoals u dat hebt willen zien. U hebt hun geleerd, ondanks hun grote sucessen, op hun beide be nen te blijven staan, zonder na jagen van topprestaties en dat is zeer belangrijk. Uw opvolger, de heer Mirks, zal nog heel wat moeten leren, om datgene te be reiken wat u bereikt hebt. Spr. overhandigde hem een fraaie schilderkist met enige doekjes, mevrouw Boot kreeg een bouqet rozen. Emmy van de Garde sprak na mens de oudleerlingen en offreer de de heer Boot sr. een kistje sigaren. Ook het oud-hoofd der school, de heer Kamermans, zei dat hij met genoegen aan de uitnodiging gehoor had gegeven, omdat hij dertien jaren met de heer Boot heeft samengewerkt en hem al tijd een pracht-collega heeft ge vonden, altijd bereid voor een ander sportief en collegiaal. Spr. vond dat het misschien wel goed is dat hij weggaat. Je bent zo langzamerhand als oud leraar tussen een groep jonge col lega's verzeild geraakt. Zij kij ken op het werk dat vóór hen ligt en jij op het gedane werk. Je zult evenwel gauw genoeg aan dit vrije leven wennen. Je kunt nu je nijuoy 3 uitleven. De heer v. d. Ploeg las een schrijven voor van het oud-hoofd der school, de heer Barretta, waarin hij eveneens de prettige samenwerking met de heer Boot memoreerde. Voorts zei de hoofdonderwijzer, dat de heer Boot altijd in een wat primitief gymnastieklokaal en op een ab normaal slecht sportterein les heeft moeten geven. Wij hopen en verwachten (spr. kijkt naar B. en W.), dat de sportaccommo daties gauw verwezenlijkt zullen worden. Namens de leerkrach ten bood hij de heer Boot een zitstoel aan. Na deze hartelijke en welge meende woorden, dankte tenslot te de heer Boot de rij sprekers en het gehele onderwijspersoneel voor de waarderende woorden. De heer Boot sr merkte op, dat hij uitgerekend heeft aan onge veer 15000 leerlingen gymna stieklessen te hebben gegeven en dat tijdens zijn onderwijs aan di verse scholen, de Bergense ulo de prettigste is geweest. I I zonder hoofdpijn neem 'ASPRO'mee. J'V ■v-V-: VAAT Mevr. Reitsma-Valenca nam afscheid van „Elkshove" Verleden week vrijdag nam mevr. Reitsma-Valenca officieel afscheid van de tekenclub in „Elkshove", die ze gedurende vijf jaren voortreffelijk heeft ge leid. Ze dankte alle deelnemers voor medewerking en ijver, waardoor het mogelijk werd een serie goede aquarellen en teke ningen te maken, waarvan de jaarlijkse tentoonstellingen een goede indruk hebben gegeven. De heer Stolk sprak woorden van dank en waardering voor de in spanning en het geduld, waar mee ze haar lessen gaf. Mevrouw N. de Graan-Groot dankte namens de Commissie Tijdsbesteding in prettige woor den de scheidende kunstenares voor haar mooie arbeid en bood haar een boekenbon aan, waar aan een kleine oorkonde, gete kend door alle bejaarde leerlin gen, als blijvende herinnering aan „Elkshove". Daarna over handigde de heer W. Wilmink, namens de leden van de teken club, haar een bouqet van dat soort bloemen, die tijdens haar tekenlessen als model hadden ge diend. Mevr. Reitsma gaf ieder lid van de tekenclub een fraaie litho ten geschenke, ter herinnering aan haar vijfjarige arbeid aan dit bejaardencentrum. De directrice, zuster T. P. Bakker, merkte op dat afscheid nemen van „Elks hove" veelal onherroepelijk is, maar besloot door te zeggen, dat dit afscheid een gezellige en in tieme sfeer heeft achtergelaten. Zomeravondconcert in de Ruïnekerk. Het was jammer dat het twee de zomeravondconcert de vorige week dinsdagavond zo weinig bezoek kreeg, want deze prach tige zangavond had zeer zeker groter belangstelling verdiend. Lenie Henning (alt), Peter de Vos (bas), met pianobegeleiding door Tini Verhoef, brachten een programma van de componisten Marcello, Legrenzi (Italianen) en Handel, Schubert, Schumann, Brahms, Loewe en Hugo Wolf, Beide solisten beschikken over prachtig technisch geschoolde stemmen. Wanneer we denken aan de gezongen liederen van Lenie Hennings, Schone Fremde, In der Fremde en Frühlingsnacht van Schumann en niet te verge ten Liebestreu, Heimkehr en het lichtontroerende O wüsste ich doch den weg zurück, van Brahms, de sonoor klinkende basstem van Peter de Vos, die het tot climax komend Aufenthalt van Schuman zong, Gesang eyla's van Hugo Wolf en de prachtig gezongen duetten Es rauchet das was- ser-Vergebliches Standchen en Von de Tur van Brahms, dat harmonisch zuiver langs de kerk gewelven dreef, met goede voor dracht en prachtige pianobege leiding, dan heeft het kleine aan tal bezoekers toch echt van dit kerkconcert genoten. Jongstleden zaterdagmiddag exposeerden in de kunstzalen van het Kunstenaarscentrum Bergen, aan de Hoflaan, een drietal kunstenaars, t.w. Charlotte Kry- mel (aquarellen en touches) Jan Budding, (tekeningen en gou aches) en Gerard van der Lee- den (Beeldhouwwerken). De voorzitter van het KCB, dr J. Pluis, merkte in zijn inleiding van deze tentoonstelling op, dat ge zien het tempo waarmee het KCB tentoonstellingen organiseert, het verheugend is dat de bezoeker nog altijd bereid is te komen. De burgemeester van Bergen, de heer L. J. de Ruiter, opende deze tentoonstelling en zei dat hij dit gaarne deed, omdat deze tentoongestelde kunst hem na aan het hart lag. Dat het beeldhouw werk van Gerard van der Lee- den, hier op deze expositie te zien is, in Overijsel de Gerard ter Borgprijs kreeg, is dan ook niet te verwonderen. Wij waar deren deze wijze van werken van deze drie kunstenaars bijzonder. Dat de mens individueel niet iedere stijl kan waarderen is te begrijpen, maar wij moeten het zo zien, dat de stijl van elke kun stenaar apart voor zichzelf spreekt. Wij kunnen bewonde ring hebben voor zijn krachtsin spanning waarmee hij zijn werk voltooide. Spr. hoopte dat er on der de bezoekers kopers zijn. Tot de voorzitter van het KCB, de heer Pluis, zei spr. dat het bestuur van het KCB op de goede weg is. Gij moogt een or ganisatie van onvolkomenheden zijn en zakken vol kritiek moe ten slikken, trekt u zich daar niets van aan. Blijf standvastig op deze weg doorgaan. Het ge meentebestuur heeft bijzonder veel waardering voor de wijze waarop gij dat doet. Spr. hoopte dat men ook eens exposanten van buiten zou laten komen. Deze prachtige tentoonstelling, is de moeite waard om bezichtigd te worden. De kunstzalen zijn ge opend van 14 tot en met 26 juli, van 11 17 uur, in huize „Kra- nenburgh" aan de Hoflaan. De Bergense muziekweken, die dit jaar voor de achtste maal in de concertzaal van „de Zwarte Schuur" zullen plaats vinden en vijf zomeravond-concerten op hun programma hebben staan n.l. 22-24-26-29 juli en 2 augustus, waarvan één concert in de Ruïnekerk (24 juli) brengen naast de door de docentensolis ten te geven avond-concerten, t.w. door Nelly Brandenburg, (dwars- en blokfluit), Gisela Distler-Brendel, (cembalo), Eli sabeth Schlemilch (sopraan), Marjan Kampen (alt) en Hube- rus Distier (viool en viola d'amo- re), in de tweede week de cur sisten op het podium van „De Zwarte Schuur" met kamermu ziek en groot koor en orkest. Zij zullen dan op donderdag 2 aug. (het laatste concert met vrije toe gang), een Bach-concert geven, dat pnder algehele muzikale lei ding staat van Hubertus Distier. De concerten beginnen 8 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar a 1,50— bij de V.V.V.'s Bergen aan Zee, of 's avonds aan de zaal. Zaterdagavond presenteerde „Bergens Harmonie en zijn jeugddrumband een taptoe op het Plein, aan een talrijk publiek dat hiervan getuige wilde zijn. De jeugd gaf verschillende mars-figuren in muzikaal en strak ritme in goede taptoe-stijl ten beste en oogstte daarmee een dankbaar applaus. Technisch knap besloegen ze met strelende en forse slag de trommel. „Ber gens Harmonie" speelde verschil lende toepasselijke nummers, zui ver van uitvoering, waarvan de trompet zeer goed boven alles uitkwam en prachtig zuiver domi neerde. Het geheel stond onder leiding van instructeur van der Pijl. Een avond die bij het pu bliek in de smaak viel. SCHOOLREISJES In de week van 27 juli maakten alle leerlingen van de Van Reenenschool hun jaarlijks uitstapje. De hele week heeft de zon zich helaas sporadisch laten zien, maar gelukkig bleef ook de re gen uit. Geen der reisjes viel derhalve in het water. De le en 2e klassen vertrok ken maandagmorgen naar Artis, waar de kinderen bizonder heb ben genoten, 's Middags werd ontspanning gezocht in de speel tuin te Velserend. In de beste stemming arriveerden allen om 5 uur weer in Bergen. De 5e en 6e klassen maakten een 3-daagse trip naar Texel. In de nieuwe, fantastisch gelegen jeugdherberg „Panorama", die aan 120 gasten plaats biedt, vond men een uitstekend verblijf. Tegen een andere school, die daar ook logeerde, werden vriendschappelijke wedstrijden (grenswerpbal, handbal, voetbal) gespeeld. ALS U MET VAKANTIE GAAT SHETLAND SPORT PULLOVERS39,95 SHETLAND SPORT VESTEN49,50 LAMBSWAAL VESTEN34,50 NYLON TRICOT OVERHEMDEN 16,95 Het gezamenlijk zingen rond het open haardvuur op de laat ste avond vormde wel een hoog tepunt, dat diepe indruk heeft ge maakt. Overdag werden wandeltoch ten georganiseerd met bezoeken o.a. aan Den Burg, Texels mu seum, De Koog. Tenslotte hebben de 3e en 4e klassen op vrijdag 6 juli een uit stapje gemaakt naar Maduro- dam, Pier Scheveningen (waar een op zee naderende regenbui een machtig schouwspel bood en allen naar beneden deed vluch ten), Dierenpark Wassenaar. Bij Kraantje Lek werden panne koeken gegeten. Onder het wel bekende geluid van de claxon ar riveerde men om ruim 6 uur weer in Bergen. EXAMENNIEU W S. Alle leerlingen, die toelatings examen hebben gedaan voor het Murmellius-gymnassium en de Gemeentelijke Handelsdagschool zijn geslaagd. Bij de zwemproe- ven in de Overdekte behaalden alle candidaten hun diploma. Ge feliciteerd, jongens en meisjes! Molenkrocht-iournooi zeer geslaagd. Begunstigd door prachtig ten- nisweer is het tournooi van de Molenkrocht dit jaar wel bizon der goed verlopen. Alle factoren voor een voortreffelijk geslaagd tennisfestijn waren aanwezig: goed weer, geanimeerde stem ming onder de deelnemers, goe de organisatie, een bizonder ge zellige sfeer en veel toeschou wers. Zoals de heer Lau bij de prijsuitreiking terecht opmerkte, heeft dit Molenkrocht tournooi een eigen karakter, wat wellicht te danken is aan het feit dat de tennissers gaarne aan dit tour nooi deelnemen en geen ster-al lures demonstreren. Wat de partijen betreft: nadat zaterdag de halve finales ge speeld waren .konden zondag in een rustig tempo de eindstrijden gespeeld worden. Een van de hoogtepunten hier uit was ongetwijfeld de finale- herendubbel tussen Stumpel/- Smidt en van Baasbank/Meurs. De laatsten presteerden het om de wedstrijd en daarmede de eer ste prijs te winnen, na in de fi nal set op 2 5 te hebben ge staan en 4 match-points tegen te hebben gehad. Door het talrijke publiek wer den zij na afloop hartelijk toege juicht, en terecht. De finale in het herenenkelspel tussen Winnie Macdonald en Marco v. d. Ende werd overtui gend gewonnen door Winnie met 60, 62. Bij de finale dames enkelspel was het mej. Ursem, die in een goede partij de gerou tineerde mevrouw Tromp ver sloeg met 64, 63. Het num mer gemengd-dubbel werd ge wonnen door mej. de Jong en van Baasbank tegen mej. Lugten en Rob de Vos. Bij de dames-dubbel wonnen Fraulein Höfer en mej. Broers- ma, een gelegenheids combinatit, van mej. de Jong en mej. Schnei der. Na afloop reikte de heer Lau de prijzen uit op een wijze, waar- annnuDaBoaooaonciaoBaDOBia V.V.V. Schoorl Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder deskundige leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. Dinsdags van 7—8 uur: Uitlening der boeken, uitgaan de van „Algem. Welzijn", in het Oude Raadhuis. 26 juli, Puzzlewandeltocht. Gelegenheid tot tennissen op maandag, dinsdag, en vrijdag, gedurende de gehele dag tot 17 uur. Nadere inlichtingen hierom trent bij het V V V-informatie bureau. V.V.V. Groet-Cainperduin 22 juli, Schatgraverij te Camperduin. 23 juli, Puzzlewandeltocht. Vertrek paviljoen Kerkmeer te 7.30 uur 's avonds. Elke woensdagmiddagduin wandeling onder deskundige lei ding, vertrek Kerkbrink te 2 uur. □□□□□□□□□□aaaauanBBDnnDD van hij alleen het geheim schijnt te kennen, waarbij bleek dat de ze man met zijn harde sport-men- taliteit, anderzijds bizonder ge voelig is voor attenties, toen Ds. Breukink hem en zijn ega met een spontaan gebaar een ge schenk aanbood. De uitslagen van de finales waren: D. E. Mej. Ursem versl. Mevrouw Tromp, 64, 63; H. E. W. Macdonald versl. M. v. d. Ende, 60, 62; H. D. Meurs en van Baasbank versl. Stumpel en Smidt, 36, 64; 8-6. Gem. Dubbel, Mej. de Jong en van Baasbank versl. mej. Lugten en de Vos tot Nederveen Cap- pej 63; 63: Dames-dubbel, Fraulein Höfer en mej. Broersma versl. mej. Schneider en mej. de Jong 61, 57, 64; H. E. C. Schutten versl. B. Doorenbos 6—0, 6—1. GESLAAGD Aan het Christelijk Lyceum te Alkmaar behaalden onze plaats genoten mej. M. Krijt en de heer P. B. Boorsma het gymnasium-B en de heer J. Dijkstra het HBS-A diploma. CESLAAGD. Mej. Trees van Dam slaagde 16 juli voor 't vakdiploma Dames kapster in Amsterdam. ZONDAGSDIENST ARTSEN Ueek&tad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Breelaan 13 - Bergen - Tel. 2001-3618 Ingezonden mededeling i I i. I Ook voor de HEREN hebben wij uitermate geschikte VAKANTIE KLEDING. Kwaliteit „Spencer-Heij Kleur Grijs - Marine - Anthraciet. Kwaliteit „Spencer-Heij" KleurAnthraciet - Grijs - Beige. Kwaliteit „Spencer-Heij" Kleur Grijs - Beige. ideaal voor de vakantie. VOOR BETERE TEXTIEL: RUINELAAN 18 TELEFOON 2532 BERGEN 22 juli Dr. J. J. A. A. HODDE, van Reenenpark 2, tel. 2027 SCHOORL 22 juli Dr. RISSELADA, tel. 0 2209-360

De Duinstreek | 1962 | | pagina 1