K^?Dampo PYAMA BOORSMA-TEXTIEL Stralende warmte .RHAPS0DIE DER HARTSTOCHTEN' .HEIMELIJKE VERHOUDING' .ROMAN H0LLIDAY' GEMEENTERAADSVERGADERING KENNISGEVING linoleum krommenie goede krachten Bergens' Sportterrein De Herfst- en Wintersortering BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. Films van weck tot week uitbreiding bij UITSLAG Midgetgolf-wedstrijden Culturele Raad Nrd.Holland NATIONALE RECLASSERINGSDAG Burgerlijke Stand BERGEN Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor GEMEENTE SCHOORL Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de beide Wet houders, de Heren C. Kaandorp en H. J. Meedendorp, voortaan spreekuur zullen houden te hunnen huize, resp. Voorweg 65 en Heereweg 214, en wel des maandags van 19.30 tot 20.30 uur. De schouwen over de Molen- en Heinsloten zijn als volgt vastgesteld Aagtdorperpolder op 2 en 30 oktober 1962. Grootdammerpolder op 25 september en 23 october 1962. Groeterpolder op 28 september en 26 oktober 1962. Verenigde Harger- en Pettemerpolder op 4 oktober en 1 november 1962' Aan eigenaren en pachters van landerijen in bovengenoemde polders, wordt bekend gemaakt, dat bij de aanstaande schouwen speciaal zal worden gelet op het afsnoeien der kanten en het schoon maken der sloten. Mocht na kennisgeving van onvoldoende, na veertien dagen hierin niet zijn voorzien, dan zal door genoemde besturen een strenge boete worden toegepast. Voor speciale gevallen kan bij verzoek aan de voorzitters, enig uitstel worden verleend. Namens genoemde Besturen, C. DUIN Wz„ Secretaris. blijkt, hij voor deze functie zal bedanken, wat mr Sluis deed op merken, dat er geen plaatsver vangend wethouder is. Met 11 stemmen voor werd de heer Van Rees Vellinga tot wethouder ge kozen. Daarna werd de taakverdeling van Burgemeester en Wethou ders saamgesteld, overwegende dat het noodzakelijk is de ver vanging van de burgemeester bij afwezigheid of ontstentenis op nieuw te regelen. Bij vervanging van de burge meester: 1wethouder C. W. El- lis, 2. E. J. Van Rees Vellinga. De taken als volgt te verdelen: A Burgemeester L. J. de Ruiter; gemeentewerken grondbedrijf, plaatselijke- en strafvorderingen, kunst, sociale kunstopdrachten, voorbereiding gemeentebegro ting, verkeer en toerisme. B. wethouder Ellis: Volkshuis vesting, woningbedrijf, personeel. C. wethouder Van Rees Vel linga: onderwijs, sociale zaken, voorzitter bestuur instelling so ciale belangen), commissie finan ciën. Tot lid van het bestuur Be jaardenzorg" werd benoemd het raadslid J. H. P. Tromp (K.V.P.). Tenslotte vroeg de heer Din- kelberg, voortaan zo weinig mo gelijk te vergaderen op vrijdag, i.v.m. de vrije zaterdag van de persmensen. Ingezonden mededeling Wij brengen binnenkort enige nieuwe soorten vloerbedekking uit, namelijk Viny^cork en Treddon Voor de fabricage van deze produk- ten worden verschillende afdelingen vergroot en daardoor hebben wij plaats voor een aantal met een zodanige belangstelling dat zij zich in korte tijd kunnen inwerken. Gegadigden gelieven zich aan te melden bij de portiers van de fabrieken Noord of Zuid. Ondanks de goede bedoelingen van de gemeente en de Sport raad, voor het beijveren voor een nieuw sportpark, waar de sport- lievende jeugd van Bergen zich aan allerlei takken van sport kan uitleven, moet de hedendaagse jeugd thans zich tevreden stellen met een accommodatie die verre van fraai is. De miserable toestand van de voetbalterreinen aan de Kerke- dijk, waar de Berger-Sport-Ver- eniging zich mee moet behelpen, het éne overgebleven sportveld van haar grote zustervereniging „Berdosdie hierdoor ten zeer ste gedupeerd is en haar jeugd- elftallen nu moet laten spelen op de velden aan de Kerkedijk, vraagt thans dringend de aan dacht van hun, die daar wat aan kunnen doen. Dt sportvelden aan de Kerke dijk, die afgekeurd zijn door de K.N.V.B. en waar dit jaar, wegens gebrek aan arbeidskrach ten van het gemeentepersoneel, niet die aandacht besteed kon worden die men jaarlijks van haar gewend is, zullen, indien er een winter komt met veel neer slag, door het vele gebruik van beide Bergense voetbalverenigin gen in modderpoelen veranderen. Al met al laat deze sportaccom modatie wel wat te wensen over en het is te hopen dat de Sport raad, in samenwerking met de gemeenteraad, die sportiviteit gaat opbrengen, om zo snel mo gelijk andere mogelijkheden voor de sportlievende jongeren te vin den, voordat de velden definitief door de K.N.V.B. afgekeurd worden. DIERENSHOW „DE SPORTFOKKERS" Zaterdagmiddag 15 september wordt in het T. en O.-gebouw aan de Kogendijk te Bergen door de vereniging ,,De Sportfokkers" een Jeugdmiddag gehouden. Daar zal dan een dierenshow te zien zijn van konijnen, cavia's duiven en sierhoenders, die de jongens en meisjes zelf hebben verzorgd. De bekende keurmees ter, de heer Wesseling uit Am sterdam, zal die middag na de keuring een uitvoerige bespre king houden over deze dieren. Dit wordt een belangrijke dag voor de jeugdige dierenvrienden en voor hun, die over deze die ren wat meer willen weten. Jon gens en meisjes (ook hun ouders) zijn van harte welkom. De toe gang is gratis, aanvang 2 uur. Ingezonden mededeling Zaterdagmiddag en zondag avond 1.1. werden de jaarlijkse midget-golfwedstrijden gespeeld aan het Kerkepad, op de banen van de heer Kuin. Er was hiervoor grote belang stelling bij de jeugd, zowel bij de ouderen. De uitslagen van de zaterdag middag gespeelde wedstrijden van kinderen beneden de 15 jaar waren: 1. Mariom Wokke, die met 44 punten beslag legde op de lauwertak, 2. Gijs Louwrink, 49 pt, 3. Frank Roobeek, 50 pt. De uitslagen van de zondag middag gespeelde wedstrijden voor deelnemers vanaf 15 jaar en ouder en waar de heer C. de Vries zijn het vorige jaar gewon nen wisselbeker moest verdedi gen, maar zonder succes, ging over in handen van Harry Noordberger, die met 41 punten de begeerde troféé voor een jaar mee naar huis mocht nemen. De heer de Vries kreeg als aandenken een medaille. Tweede was mej. Ceesen uit Alkmaar met 42 pt, 3. Cees Feit 43 pt, 4. Ad Kaldenbach 44 pt, 5. Wim Ver- meijs 46 pt. Na de prijsuitreiking dankte de heer Kuin alle deelne- ■fa Zwanendons' kwaliteit •K Zwanendons' Cloqué kwaliteit if Zwanendons' Satijn kwaliteit kwaltiteit S „Jansen Tilanus" is in huis. Damesmaten38 tot en met 50 Herenmaten t 48 tot en met 56 Kindermaten: 2 tot en met 16 Voor betere Textiel» BERGEN - RUINELAAN 18 - TELEFOON 2532 mers aan deze sportieve strijd. De golfbanen zijn de gehele maand september nog geopend en in ge val van mooi weder, de weeken den in oktober. Zaterdag 8 september jl. is het Noordhollandse muziekleven in alle schakeringen bijeengeweest te Bergen, daartoe uitgenodigd door de Culturele Raad Noord holland. Behandeld werd de con clusie, neergelegd in het voor woord tot het in dit voorjaar ge publiceerde rapport over de hui dige situatie van het muziekleven in deze provincie. Met deze con clusie, namelijk dat een sectie muziek in de culturele raad moet gaan functioneren, toonde men zich van alle kant ingenomen, en zegde men medewerking toe; in feite is de sectie derhalve reeds opgericht. De sectie heeft tot taak advie zen op te stellen, naar binnen en naar buiten, gevraagd en eigener beweging, over de talloze vraag stukken waar het muziekleven voor staat. De sectie zal bestaan uit een 20-tal personen, aangewezen door de provinciaal en regionaal werkzame organisaties en instan ties, groepsgewijs onderverdeeld in: harmonie en fanfare, koor zang, overige amateuristische uitingen, het muziekonderwijs en de groep van toonkunstenaars. Een der eerste taken van de sectie zal zijn de voorbereidingen te treffen voor een zelfstandig 'muziekcentrum Noord-Holland'. Dit najaar zal de sectie, in voorlopige samenstelling, met haar vergaderingen aanvangen. Zowel bij de culturele raad, als bij de vertegenwoordigd geweest zijnde organisaties en instellin gen, leeft de verwachting dat uit een doelmatige werkwijze van de sectie, gedragen door het gehele muziekleven, goede resultaten zullen voortkomen. Bergen N-H., 10 september 1962 Wie te maken heeft met delin- kwenten, ervaart dat ze, voorzo ver niet geestelijk gestoord, ge wone mensen zijn, zoals ieder van ons. Ze zijn mensen „van gelijke beweging" als wij. Neen, misda digers vormen geen apart ras, zelfs niet de z.g. beroepsmisda digers, en er is dan ook geen re den om ze, hoezeer ook straf waardig, van ons af te stoten en ons boven hen verheven te ach ten. Wat hier gezegd wordt is reeds herhaaldelijk in allerlei vorm uitgesproken. Een paar voorbeelden. Jaren geleden zag een Londenaar, John Bradford, een misdadiger naar de galg lei den en hij zei: ,,Had God s ge nade het niet verhoed, daar gaat John Bradford". Dit jaar sprak een Utrechtse hoogleraar in het strafrecht in een interview aldus: Men denkt: om een misdaad te begaan moet je gek zijn, maar die gek zit in de mens. Op ieder mo ment doe je een keuze. Het is een bourgeoiseigenschap te denken dat een misdadiger een beroerde soort is. Hij is onze naaste. We hebben dezelfde stof in ons. We hebben genade gehad, maar het is onze soort". En iemand, die bezoeker van gevangenen was geworden, getuigde, na dat werk een jaar te hebben gedaan: „Ik voel mij solidair met de misdadi gers: ik ken de meeste begeer ten die zij niet konden weer staan". Deze houding ten opzichte van medemensen, die een misdrijf pleegden, dunkt ons, een nood zakelijke voorwaarde om aan hun reclassering te beginnen en daar van iets terecht te brengen. Een misdadiger is gereclasseerd, wan neer hij voortaan zijn plaats in de samenleving inneemt zonder zich opnieuw aan strafbare feiten schuldig te maken. De reclasse ring wil hem daarbij helpen, maar deze hulp, die voornamelijk ge richt moet zijn op de „zelfreclas- sering" van de betrokkene, slaagt alleen, indien de reclasseerder zich naast en niet boven hem stelt. We geloven te mogen zeg gen dat de moderne reclassering in deze geest haar werk doet. Kunt U met de solidariteitsge- dachte, waarvan in het boven staande sprake was, meevoelen? Dat hopen we, want dan kan het niet anders of U verlangt Uw steentje bij te dragen voor wat de reclassering, in alle menselijke gebrekkigheid maar met nooit aflatende inspanning, doet. Ge denkt dan de a.s. collecte ten bate van de reclasseringsinstellingen van alle gezindten! In Bergen wordt huis aan huis gecollecteerd met lijsten door de dames van de U.V.V. in de week van 1729 september a.s. Collectezakjes worden niet verstrekt. Het plaatselijk comité van uit voering: Mr. F ,G. G. Boerrigter, voorz.; A. G. v. d. Hilst, seer.; Mr. F. Zeiler, penningm.; mevr. J. B. M. Diesfeldt'Pieters; Mr. J. N. Al- blas; A G. Bakker; Th. Sluyter. JUWELIER -HORLOGER KERKSTRA TEL. 2465 BERGEN Van 13 tot 20 augustus 1962. Geboren: Joseph Theodorus Boudewijn, z. v. G. C. G. Borst en C. C. M. van Wees; Johan Wilmer, z. v. J. M. P. Lugten en L. M. J. Gregory; Har- riët, d. v. H. Jellema en H. Souwer- bren; Lorena Ernestine, d. v. C. K. Kloosterboer en B. Scotti Franchini; Ingrid, d. v. H. J. Pieters Graafland en B. J. Kroese; Cornelia Cathari- na, d. v. A. G. Boots en J. G. Hou- tenbos; Fieke, z. v. J. Dokter en E. Willemsen; Edwin Eduard, z. v. C. Aartse Tuijn en G. Nieuwland. Irene, d. v. U. de Vries en H. Heins; Petrus Johannes, z. v. P. J. Tiebie en C. C. Veeken; Paulina Maria, d. v. J. A. Willems en M. C. Kops. Ondertrouwd: Eecen, Henri C., 44 jaar, en Stephens, Shirley M., 29 jaar; Hoo- gerwerf, Arie, 32 jaar, en Folmer, Johanna, 30 jaar. Gehuwd: Geen. Overleden: Kooij, Cornelis, 84 jaar; Dekker Trijntje, echtgenote van D. R. Ap pelman, 53 jaar. voor Optiek Hoflaan 2 - Bergen Telefonisch plaatsbespreken uitsluitend onder no. 3762. VRIJDAG-, ZONDAG-, DINSDAGAVOND te 8 uur ZONDAGMIDDAG te 2.30 uur DIRK BOGARDE - GENEVIEVE PAGE CAPUCINE in een verfilming van het leven van FRANZ LISZT 14 jaar. De meest geliefde muziek, in een film vol romantiek. Het leven van de legendarische tovenaar der concertzalen... De ontstuimig aangebeden afgod der vrouwen Franz Liszt. ZATERDAG- MAANDAG-, WOENSDAGAVOND te 8 uur KIRK DOUGLAS - KIM NOVAK - ERNIE KOVACS jaar. Een fel realistisch drama, over de hemel en de hel van echtelijke ontrouw In het kader van het bijzondere programma DONDERDAG 20 september te 8 uur AUDREY HEPBURN - GREGORY PECK - EDDIE ALBERT alle leeftijden. Slechts één voorstelling van deze verrukkelijke komedie. „Rhapsodie der hartstochten" is een film, gemaakt naar het le ven van de beroemde pianist Franz Liszt. Deze prachtige film, die in oogverblindende paleizen en concertzalen van Wenen, Schönbrun, Bayreuth en Weimar is opgenomen en waarin de mu ziek van Liszt, Chopin, Wagner en Beethoven is te beluisteren, is rrijdag-, zondag- en dinsdagavond in de bioscoopzaal van „De Rus tende Jager" te zien. De muziek liefhebber kan er van overtuigd zijn, dat er voor hem heel wat te genieten valt. De onstuimige lief desaffaires van deze grote pianis tische tovenaar en vrouwenver overaar Franz Liszt, is een film die in de gedachten van de ro mantische en muziekminnende bioscoopbezoeker nog lang na zal klinken, na het zien van deze film. Aanvang 8.00 uur, zondag middag te 2.30 uur, leeftijd 14 jaar. Zaterdag-, maandag- en woensdagavond is er de film „Heimelijke verhoudingen". Deze film laat zien wat er gebeurt wanneer een getrouwd man en een getrouwde vrouw liefde voor elkaar opvatten en aan dit alles overheersende gevoel geen weer stand kunnen bieden. Ze beleven in eikaars bijzijn het diepste geluk, maar kunnen zich niet losmaken van de maat schappij waarin ze leven. Een dramatisch gegeven met Kirk Douglas, Kim Novak, Ernie Ko- vacs en Barbara Rusch in hoofd rollen. Aanvang 8 uur leeftijd 18 jaar. Donderdagavond 20 septem ber, aanvang 8 uur, draait in het kader van het bijzondere pro gramma de verrukkelijke kome die „Roman Holiday" Audrey Hepburn, Gregory Peck en Eddie Albert in hoofdrollen, zorgen voor een genoegelijke avond. Al le leeftijden. SCHOORL De Raad der gemeente Schoorl kwam op 4 september jl. weder om bijeen. De heer Bergh heette in zijn openingstoespraak aller eerst de beide nieuwe raadsle den, de heren Dekker en Koele- waard, welkom. Nadat de gehele gemeenteraad de eed of de be lofte had afgelegd, werd overge gaan tot de verkiezing van twee wethouders. De heer de Leeuw stelde als candidate mevr. Jan- sen-Breevaart voor. Spr. was van mening, dat aanvaarding van dit voorstel een mooie getuigenis zou zijn van de prettige samen werking tussen de raadsleden. De heer Kaag repliceerde, dat zijn fractie de samenwerking met de P.v.d.A. wenst te handhaven; hij achtte het ongewenst om deze te verbreken. De heer Meedendorp sloot zich namens de P.v.d.A.-fractie bij de woorden van de heer Kaag aan, waarna tot stemming werd over gegaan. Hierbij kreeg de heer Kaandorp 6 stemmen en mevr. Jansen 4, terwijl bij de stemming om de tweede wethouderszetel de heer Meedendorp 6 stemmen en mevr. Jansen eveneens 4 kreeg toebedeeld. De conclusie was dan ook, dat de heren Kaandorp en Meedendorp opnieuw tot wet houder zijn gekozen. Nadat de beide heren geluk wensen in ontvangst hadden ge nomen, vroeg burgemeester Bergh even de aandacht voor 'n persoonlijk feit. Hij deelde mede, dat de heer Kaag deze avond pre cies 30 jaar lid van de gemeente raad was. Spr. vond dit geen kleinigheid, hij prees de heer Kaag voor het vele werk dat hij steeds voor de gemeente heeft verricht. De heer Bergh achtte het een voorrecht, dat de heer Kaag, mede dank zij zijn goede gezondheid, op 71-jarige leeftijd weer voor de tijd van 4 jaar had „getekend". De burgemeester bood vervolgens de heer Kaag een fraaie bloemenhulde aan, waarna werd overgegaan tot de orde van de dag. De ingekomen stukken werden door de raad voor kennisgeving aangenomen, terwijl men ook accoord ging met de invoering van een spaarrege ling voor het gemeentepersoneel. Het volgende agendapunt behels de het voorstel tot aankoop van een tijdelijk sportterrein voor de voetbalvereniging „Duinran ders". Deze vereniging was er, ondanks herhaalde pogingen, niet in geslaagd om de huur van het huidige sportterrein aan de Smeerlaan te doen verlengen. Zo als U reeds in vorige Raadsver- slagen heeft kunnen lezen, ligt het in de bedoeling om de 2 plaatselijke voetbalverenigingen in de toekomst accommodatie te bieden op een in het centrum der gemeente aan te leggen sportvel dencomplex. Dit is voorlopig niet te realise ren, zodat het onmogelijk is om de „Duinranders" op korte ter mijn in de gelegenheid te stellen haar activiteiten in het belang van de opgroeiende jeugd, op dit centrale sportveld voort te zetten. De vereniging is er echter in ge slaagd om een terrein, gelegen aan de Voorweg, in vóórkoop te krijgen. Dit zou als tijdelijke uit wijkmogelijkheid kunnen dienen. Het terrein is eigendom van de heer C. Spaansen cs, die zich be reid verklaarden om de grond af te staan. Aangezien de V.V. „Duinran ders" niet in staat was de daartoe benodigde middelen op te bren gen, verzocht zij de raad, dit ter rein voor haar aan te kopen. De heer Pastoor bleek met dit voor stel ten zeerste te zijn ingenomen. Hij pleitte voor aanvaarding er van, om de voetbalvereniging in staat te stellen de sport te kunnen blijven beoefenen. Ook de heer de Leeuw was het met het voor stel eens, hij wees er nog op, dat zowel de V.V. Schoorl als de V.V. „Duinranders" op het ogen blik veel leden hebben, maar dat de huidige accommodatie hier voor veel te klein is. Burgemees ter Bergh merkte op, dat de 2 voetbalverenigingen, die tezamen 260 leden tellen, eigenlijk de be schikking moesten hebben over 2 sportvelden per club. De V.V.

De Duinstreek | 1962 | | pagina 2