tiled/Mod ff ff I Herfsti RAM O Kinderkleding BOORSMA-TEXTIEL NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS SPAARBANK Kapsalon URSEM Agenda STICHTING „DORPSHUIS GEOPEND Populaire Zangavond MEVO' nieuws Een leerzame dierenshow Kinderjassen Meisjesjurkjes Kleuterkleding Meisjes Mutsen Films van week tot weck V.V, BERGEN Bergen verliest van Koedijk SCH00RLSE GEMEENSCHAP Hondse opvoeding en gehoorzaamheid VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 39e JAARGANG No. 39 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef in Hotel Heddes Foto Mr. Opi. D. W. Pastoor Burgerlijke Stand BERGEN SCHOORL DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 6.85 per jaar f 1.75 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Vandaag 21 september begint de herfst. Het jaargetijde „Zo mer" is ons weer gepasseerd en herinneringen aan warme zoele zomeravonden, van die avonden, dat je echt eens lekker in de tuin kon zitten en warme zomerdagen, ze zijn op de vingers van beide handen te tellen geweest. Ver heugend was het dat de zomer toch nog enkele dagen in septem ber om de hoek kwam kijken, en we tenminste de geruststellende gedachte de herfst ingaan, dat er toch nog wel een zomer bestaat. Met deze zekerheid, de tijd van de donkere dagen tegemoetgaan- de, troosten we ons maar met de gedachte, dat het toch al heel raar moet gaan wil de zomer 1963 nog slechter worden, want slechter kan het haast niet. Er hebben in dit voorbije jaargetijde vijf zomer stormen over de heerlijkheid Ber gen geraasd. In juni beleefden we de eerste, die het pas ontloken groen en de kleurige kastanje bloesem in de straatgoot depo neerde. Forse regenbuien hebben zich boven onze contreien ontlast en ons aan een temperatuur doen gewennen, die vaak lager lag dan een normale herfsttemperatuur, zodat de overgang naar de herfst voor ons maar weinig verschil maakte. De zomergasten zijn vertrok ken. Een enkele late gast, doet nog zijn vakantie. De grote trek van de vogels naar warmer en aangenamer oorden is in voorbe reiding. Kwetterende spreeuwen zijn druk bezig de lijster en vlierbes sen van de struiken te ontdoen, alvorens ze langs de hemel, als grote donkere vlekken, in snel- zoevende vlucht dit land verlaten. Dan is er nog de herfst, die zijn bekoring heeft en nog mooier wordt wanneer tussen al die ver schillende groene kleuren, het vlammend rood van de vogel kers, het geel der berk en de gou den beuk er doorheen speelt. Al leen het zien van deze prachtig mooie levende kleurenfilm doet die weerbarstige zomer 1962 ver geten. Jan Timmer JAARVERSLAG EN WINTERPROGRAMMA *t De jeugd toont grote belangstelling. In de aanhef van het jaarver slag Stichting „Dorpshuis" 1961- 1962, laat de directrice van deze stichting, mevrouw A. Vliegendt- hartVerhoef, een tevreden ge luid horen. Van sommige aktivi- teiten is de belangstelling ver dubbeld en toonde de jeugd grote belangstelling voor goede ont spanning en vrije-tijdsbesteding. Voorts hoopt en vertrouwt de Stichting dat in de toekomst steeds meer grote en kleine men sen de weg naar het „Dorpshuis" zullen weten te vinden, ook al heeft men reeds nu al te kampen met gebrek aan ruimte. Alles zal gedaan worden om voor deze en thousiaste deelnemers een plaatsje te vinden. Het verslag vervolgt dan met een overzicht van het clubwerk. Voor handenarbeid 'Was de deelname enorm. Ruim honderd en twintig jongens en meisjes, de lessen handarbeid in de „Zwar te schuur", o.l.v. Rinze Elzinga inbegrepen, deden hieraan mede. Achtennegentig namen les in judo, achtenveertig meisjes oefen den zich in de balletkunst. Per Ingezonden mededeling week werden zevenenveertig kin deren vier weken bezig gehouden in het kader van het „Vakantie zomerfeest". Verschillende uit stapjes werden voor hen georga niseerd. Twee en tachtig volwassenen volgden de lessen in Frans, Duits en Engels. In tegenstelling met genoemde aktiviteiten loopt de lezerskring van de Dorpshuisbi bliotheek wat terug, er zal aan dit verschijnsel de nodige aandacht besteed worden, om te trachten dit belangrijk onderdeel van het programma te stimuleren. Vervolgens vraagt de Stichting voor haar dansavonden, die één maal in de veertien dagen zal worden gehouden, een mede werkster, die dan als gastvrouw kan optreden. Tevens een leider voor de bromfietssleutelclub en iemand voor de club der radio liefhebbers. Ze kunnen zich aan melden aan het „Dorpshuis". HET WINTERPROGRAMMA Evenals het vorig jaar begint het clubwerk met een tekenwed strijd in het „Dorpshuis", op woensdagmiddag 26 september, aanvang 2 uur, waaraan ieder kind kan meedoen. De mooiste tekeningen worden met een prijs bekroond. De prijsuitreiking ge schiedt op zaterdagmiddag 29 september, 14 uur. Daarna wor den films vertoond. Door het steeds groter wordend aantal deelnemers aan de lessen was het noodzakelijk dat de lesuren van verschillende clubs uitgebreider zijn geworden. De judolessen worden maan dags gegeven o.l.v. de heer J. Kuilman uit Alkmaar, voor jon gens en meisjes van 618 jaar. Handenarbeid o.l.v. mevrouw Jansen woensdags en zaterdags middags voor jongeren van 6-12 jaar, le les 3 oktober. Voor vol wassenen wordt woensdags avonds handenarbeid verricht o.l.v. Lenze Elzinga, le les 3 ok tober. De teken- en handwerkclub staat onder leiding van mevrouw Breeuwer, 1ste les 3 oktober. Me vrouw Alberts heeft de leiding van de balletlessen op donderdag en vrijdagsmiddags voor leerlin gen van 514 jaar, verdeeld over verschillende lesuren, le les 4 ok tober. Voor volwassenen zijn de lessen vrijdagsavonds, le les 5 oktober. De bibliotheek van het dorps huis is verrijkt met nieuwe boek werken en een gezellig ingerich te leeszaal, waar de jongens en meisjes rustig en ongestoord aan de grote leestafel zich in de ver halen kunnen verdiepen. De zaal is zaterdagsmiddags geopend van 24 uur. Liefhebbers van fotograferen krijgen woensdagsavonds van 7.309 uur gelegenheid om o.l.v. de heer L. Mars, iets meer aan de weet te komen over fotokunst, le les 3 oktober. Voor het eerst van dit nieuwe seizoen zal de heer Harms, dans- leraar en lid van de Ned. Bond van Dansleraren, les geven aan jongens en meisjes van 14 jaar en ouder, le les 4 oktober. De tim- merclub, die reeds jargn onder leiding van de heer Vliegendt- hart, de jongens van 12 jaar en ouder bezighoudt, start, haar 1ste les op vrijdagavond 5 oktober van 7—9 uur. De zaterdagavond- instuif geeft de jeugd gelegenheid om de veertien dagen een dansje te maken, 1ste avond 13 oktober. De talenclubs, o.l.v. de dames mevr. v. d. Berg, mevr. Oudes en mej. Riemersma, beginnen voor beginners Frans, Duits en Engels, le week van oktober. Voor ge vorderden Frans, Duits en Engels eveneens le week van oktober. Tevens zal dit jaar gestart wor den met een cursus Nederlands, le les 5 oktober. FOTOWEDSTRIJD Tot en met 31 oktober kan de Maandag a.s. is onze salon weer Plein 9, Bergen, telef. 2104 amateurfotograaf, maximaal drie foto's (briefkaartmodel) inleve ren bij de heer L. Mars, Kerke- dijk 102, Bergen. 7 november a.s. om 8 uur zal in het Dorpshuis de prijsuitreiking plaats vinden, dan zullen de inzenders verdeeld in een groep A en B zelf optreden als jury. De foto's die het hoogste aan tal punten verzamelen worden dan bekroond. De vorige week dinsdagavond gaf Bergens brandweervrouwen- ensemble en het sextet van Ber gens Mannenkoor o.l.v. mevrouw Corry Moré-Dol, in de achterzaal van dit bekende hotel aan de Breelaan een populaire zang avond voor een groep Amster damse dames, die door bemidde ling van de Stichting 1940-45, de gasten waren van dit hotel. Tus sen de Stichting en hotel Heddes bestaat reeds een 15-jarige rela tie. Het brandweervrouwenensem- ble beschikt over uitstekend stem- menmateriaal. De avond werd geopend met het herkenningslied, waarvan de woorden zijn ge schreven door mevr. Blaauw en de dartele muziek gecomponeerd is door mevr. Moré-Dol. Dit be schaafde vrouwenkoor zong voor de pauze verschillende nummers, maar kwam na de pauze tevoor schijn met de prachtig gezongen selectie liederen uit de film „Cin derella" van Walt Disney, waar van de solo voortreffelijk gezon gen werd door mevr. Mooy. Het sextet oogstte weer succes met haar kostelijke liedjes Marina, Katinga e.a. De selectie liedjes uit „My fair Lady" met solo's van de heren Beukers en Bleeker kregen een knappe vertolking. Het programma werd afgewis seld met enkele voordrachten, op beschaafde en prettige wijze ge bracht door de heer A. Leyen. Het was een gezellige intieme avond. Op zaterdag 8 september werd door onze club de eerste vrije dri ve gehouden. De opkomst was maar matig, we hadden daar iets meer van verwacht. Maar die van klaver jassen houden, waren merendeels aanwezig. Er waren als altijd vele mooie prijzen voor de wedstrijd, alsook voor de verloting, wat door allen werd gewaardeerd. Zodoende hadden we toch geen schade, al waren er te weinig bezoekers voor deze grote drive. De uitslag luidde: punten 1. fam. G. Clement jr. 5255 2. fam. D. Visser 5066 3. mej. Gré en de heer P. Briefjes 4500 4. fam. Clement sr. 4328 5. Dhr. Span-Dhr. Schaper 4210 6. C. Min-D. Koorn 4121 7. Dhr. v. Alfen-Mr Koorn 3994 8. mevr. Veldman-mevr. Schouten 3981 9. Dhr. de Vries-mevr. de Jager 3940 10. mevr. Stenis-Dhr. Kreb 3893 Zaterdagmiddag j.l. hield de vereniging „de Sportfokkers" te Bergen in het T. en O.-gebouw aan de Kogendijk, een bijzonder leerzame dierenshow. Het was meer aanschouwelijk onderwijs of een studie over de door de jeugd ingezonden konij nen, cavia's en duiven, die ze bij hun toetreding als lid, destijds van de vereniging gratis kregen. Stuk voor stuk werden de die ren door de bekende keurmees ter, de heer Wesseling uit Am sterdam, achter de jurytafel be sproken en gekeurd. Hij deed dit op grondige en prettige wijze en wees de jeugdi ge dierenliefhebber op de resulta ten van een goede verzorging. Hartverwarmend was de jeug dige belangstelling. Bewonde renswaardig de kennis van de Amsterdamse keurmeester, die over het ontstaan van de gebre ken van het dier een verbluffende diagnose stelde. Bij de senioren kreeg de heer Pepping een le en 2e prijs, resp. voor zijn zijdehoen en Sybregtshoen. Van de jeugdi ge inzenders behaalde Jan v. d. Linden de eerste prijs met zijn duif (Oudhollandse meeuw) en een 4e prijs met duif (Strasser). Koos Schekkerman kreeg de 2e en 5e prijs met zijn konijn (blau we) en de duif (Gele chinees). Saskia Bakker de derde prijs. Na afloop dankte de voorzitter, de heer Houwing, de heer Wesse ling voor zijn belangrijke en in teressante bespreking en het be stuur T. en O. voor het gebruik van het clubgebouw. toch een klasse BETER en MOOIER De geheel nieuwe HERFST- en WINTERSORTER1NG vindt U bij BERGEN - RUINELAAN 18 - TELEFOON 2532 De eerste van de drie rolpren ten, die in de bioscoopzaal van De Rustende Jager op vrijdag-, zondag- en dinsdagavond ge draaid worden, is een adembene mende thriller van groot formaat, een film, waarvan men van de ene spanning in de andere valt. De hoofdrollen in deze sensatio nele film worden gespeeld door Nadja Tiller, Peter van Eyck en Jean Servais. Aanvang 8 uur, leeftijd 18 jaar. Zaterdag-, maandag- en woens dagavond is er de verbluffende en verbijsterende film Eddie in vuur en vlam", waarin u Eddy Constantine in allerlei spannende en hachelijke avonturen ziet ge wikkeld, waaruit tenslotte zijn vindingrijkheid, zijn vaardigheid met de revolver en zijn vele ge- Laat uw spaargelden sneller groeien bij de 311 01 2 0 tegoed dagelijks opvraagbaar. elke nieuwe spaarder ontvangt een GRATIS gulden eerste inleg van Agentschap Bergen (N.H.) Beukenlaan 2 - Tel. 02208- 2577 Postgiro 227946 t. n. v. de Spaar bank. Agent S. M. DE LANGE. Agentschap Schoorl Herenweg 46 - Tel. 02209 - 542 Postgiro 507399 t.n. v. de Spaar bank. AgentJ. W. FAKKERT. Bergen was niet opgewassen tegen het tamelijk forse spel van Koedijk en moest in eigen huis de winstpunten aan zijn tegenstan der laten. De eerste helft, de rust ging met een gelijke stand in, 0—0, vertoonden beide elftallen een spelletje voetbal dat het aankij ken waard was en waarvan men duidelijk kon constateren dat Bergen het beste van het spel had. Na de rust leek het in de Berger gelederen wel niet te klop pen, want de gehele tweede helft was het samenspel zoek. Door een fout in de achterhoe de kon na een kwartier spelen Koedijk een buitenspeldoelpunt scoren en 10 minuten later kopte de rechtsbuiten, na een fraaie corner, onhoudbaar in. Bergen verloor met 2'0 en zal, wil ze in de komende competitie, evenals het vorig jaar, een woordje mee spreken, beter voetbal moeten la ten zien. voor Optiek Hoflaan 2 - Bergen vechtstrucjes, hem zegevierend tevoorschijn doen treden uit schijnbaar hopeloze situatie's. Als John Jarvis, agent van de geheime dienst, weet hij de duis tere elementen te Lissabon on schadelijk te maken. Aanvang 8 uur, zondagmiddag te 2.30 uur, leeftijd 14 jaar. In het kader van het bijzondere programma verschijnt donderdag avond 27 september de verrassen de en originele film „Zazie in de metro", naar de gelijknamige ro man van Raymond Queneau. Het is een verhaal van een tienjarig meisje dat enkele dagen bij haar vreemde oom te Parijs gaat loge ren, een meisje dat zo graag in de metro wil rijden, maar juist op een moment in Parijs is, dat de metro staakt. Er komen situatie's in voor, die men bijna niet na kan vertellen, omdat ze allen zo ver rassend zijn, dat erop vooruitlo pen een ware zonde tegen de geest van Zazie en haar geestelij ke vaders zou betekenen. Aan vang 8 uur, 18 jaar. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN 23 september Dr. J. J. A. A. HODDE, van Reenenpark 2, tel. 2027 SCHOORL 23 september Dr. BRUST, Telefoon 0 2209-288 □□□□□□□□aanacraaaciaaDDaaD Vrijdags van 3.30—4.30 uur: Uitlening der boeken, uitgaan de van „Algem. Welzijn", in het Oude Raadhuis. Vrijdag, 28 september Lezing door de heer Koeman over Jan van Scorel, uitgaande van de Plattelands Vrouwen, café Swart te 7.45 uur. □□□□□□□□□□□□□□□DaDaaciDaa Van 27 augustus tot 3 september Geboren Hendrik, z. v. H. Boer en J. J. Luteijn; Paulus Benedictus Jean- Baptiste, z. v. N. W. Booij en G. E. C. C. Koreman; Gertjan Paul, z. v. A. W. van der Klugt en D. Hoogland; Hjalmar Jozefus, z. v. C. J. de Kort en C. A. M. Min; Hilka, d. v. R. A. Wolschrijn en J. Hazewinkel; Caro lina Wilhelmina, d. v. W. J. Gambij en C. Rumplng. Ondertrouwd Bakker, Cornells A., 25 jaar, en Gutker, Marie J., 22 jaar. Gehuwd: Eecen, Henri C. en Stephens, Shir ley M. Overleden Kunst, Anna, weduwe van J. Bra- kenhoff, 74 jaar; Wenteler, Jacomi- na, weduwe van J. Kaagman, 83 jaar. Van 3 tot 10 september 1962. Geboren Johannes Henricus Jozef, z. v. H. H. W. van Engelen en H. K. Beers; Margaretha Maria, d. v. W. Tamis en C. E. van Etten; Ada Maart je Maria, d. v. M. Jimmink en M. Sa tijn. Ondertrouwd: Kulsdom, Gerard J. H., 28 jaar en Bremer, Catharina M., 25 jaar. Gehuwd: Hoogerwerf, Arie en Polmer, Jo hanna; Hendriks, Herman en Fel- kers, Annie J. Overleden Strooper, Anna M., weduwe van T. Rinkel, 75 jaar; Kuitwaard, Ferdi nand, 64 jaar; van den Beid, Johan na H., weduwe van W. F. Strijbos, 66 jaar; Schmidt, Hendrik, 82 jaar; Timmers, Gerrit J., 69 jaar. Dat er wel belangstelling be staat bij liefhebbers (sters) van honden, te leren hoe men deze tot een gezeglijk huisdier kan opvoe den bleek wel, toen zondagmor gen in „De Rustende Jager" te Schoorl gelegenheid werd gege ven zich voor deze cursus op te geven, t.w. achttien personen, waaronder de twee jeugdige Ber- genaars Bob Tiewie en Koos Min. Dat de cursus niet alleen uit practische oefeningen bestaat, ge houden op zondagmorgen van 11 tot 12 uur, maar dat ook iedereen aan het theoretische gedeelte kan deelnemen, woensdagavond van 8-9 uur, viel bijzonder in de smaak, daar zij, die zich een jon ge hond willen aanschaffen, nu (vervolg op 2e pagina)

De Duinstreek | 1962 | | pagina 1