nu ook FAMILIE I Sannie tart het geluk Banketbakkerij Ter Burg STOFFEN WEENER PUNT Te huur KOSTUUMS Zakenmensen li i| f éfc NIEUW VAN VORM! ?X NIEUW VAN GEUR! gfc MILDER, ZACHTER SCHUIM! 'n Nieuwe zeep die de beroemde naam SUNLIGHT draagt: SUNLIGHT FAMILIE- lll ZEEP! Prettig passend in de hand. Lekker fris en zuiver geurend. Met schuim, dat heerlijk mild en zacht is. Eerlijke, zui vere zeep voor Uw hele gezin: SUNLIGHT FAMILIEZEEP. 't WINKELTJE japon-rok-blouse Gevulde koekjes Toneelhuis W. M. DAMES, MÏMi- FAM door HENK VAN HEESWIJK Toen Henk afgerekend had, geleidde hij zijn vrouw naar de andere auto, waarna ze in een snelle vaart naar hun nieuwe woning reden, die op ongeveer 10 kilometer van de stad ge legen was. Ze had de woning alleen nog gezien, toen hij in aanbouw was. Nu was ze toch enigszins nieuwsgierig, want ze had indertijd geweigerd met hem de meubelen uit te zoeken. „Dat laat ik geheel aan jouw smaak over," had ze gezegd. „Het interesseert me niet." Een kwartier later stond ze verwonderd in haar nieuwe huis te kijken. Het was smaakvol, zonder overdreven luxe ingericht en de kleuren harmonieerden met elkaar. Inwendig was ze diep getroffen, want Henk had op wonderlijke wijze haar smaak en lievelingskleuren geraden. Ze liep het huis door, terwijl Henk haar volgde en keek in de vertrekken. Achter het huis was een fraai aangelegde tuin, met een vijver en een fontein, wier stralen als parels schitterden in het koesterende zonlicht. Zwijgend ging hij haar voor naar boven en toen ze alles ge zien had, vroeg hij met enige hunkering in zijn stem: „Is het nogal naar je zin?" Ze knikte toestemmend. „Ik maak je mijn compliment over je smaak. Die komt tenminste overeen met de mijne." Maar ze zei het koel en afgemeten. Hier dicht bij is een tennisbaan. Ik heb reeds informaties genomen en kan je meedelen, dat men nog een dame als lid wil aannemen. Ik zal je een chequeboek geven en een ruim bedrag op jouw naam op de Bank vastzetten. Je kunt er naar believen over beschikken." „O nee, doe geen moeite. Ik heb een klein inkomen van mijn moeders geld en dat is ruim voldoende om in mijn persoonlijke behoeften te voorzien. Ik zal geen gebruik maken van je overi gens vriendelijke aanbod." „Zoals je wilt", antwoordde hij, het reeds uit zijn zak ge haalde chequeboek weer opbergend. Hij kon moeilijk zijn te leurstelling verkroppen. „Als je er geen bezwaar tegen hebt," vervolgde ze, „zou ik nu wel even naar boven willen gaan om me te verkleden." „Natuurlijk, je weet dat je geheel vrij bent in je doen en laten. Maar voor ik het vergeet: ik heb een meisje voor je in dienst genomen. Ze kan elk ogenblik komen. Alsmede een tuin man. Voorts zal er drie keer in de week een werkster komen voor het ruwe werk. Je zult dus zelf niet veel behoeven te doen." „Ik dank je voor je attentheid," antwoordde ze, waarna ze statig de trap opging. Henk zuchtte, stak een sigaret op en ging een vertrek binnen, dat hij als zijn kantoor had ingericht. Daar verdiepte hij zich in de ontvangen post. Gedurende de verdere middag zag hij zijn vrouw niet meer. 's Avonds, toen ze samen zaten te eten, bracht het meisje de krant binnen. In een oogopslag zag Henk, dat hun foto er reeds in stond. Hij las het onderschrift: „Hedenmorgen is de dochter van de vroegere bankdirec teur Van Loon in het huwelijk getreden met de groot-in- „dustrieel H. Haverveld. De heer Haverveld is een oud- „stadsgenoot van ons, die enkele jaren geleden naar Ame- „rika is vertrokken, waar hij thans enkele conservenfabrie- „ken bezit. Hoewel het huwelijk in alle stilte is voltrok ken en de plechtigheid zeer eenvoudig was, verrastte „onze fotograaf het jonge paar onmiddellijk na de huwe lijksvoltrekking op de bordes van het raadhuis." Met gefronste wenkbrauwen las Henk het bericht en bezag de foto, waarop beiden met verwonderde blikken op hun ge zicht stonden te kijken. Zwijgend reikte hij de krant over aan zijn vrouw, die het eveneens las en het blad daarna zonder meer naast zich legde. „Ik hoop, dat je van me aanneemt, als ik je nogmaals ver klaar, dat dit zonder mijn medeweten en natuurlijk ook zonder mijn toestemming is gebeurd." „Bespaar je een verontschuldiging; ik neem het natuurlijk on middellijk aan." Dat was alles, wat er tussen beide echtelieden tijdens hun maaltijd besproken werd. Zwijgend was men begonnen, zwijgend ging men weer van tafel. Henk vertrok weer naar zijn kantoor, terwijl Sannie in de tuin ging kijken. Ook hier was een zorgzame hand bezig geweest, waarschijn lijk die van de tuinman, waarover Henk had gesproken. Een keur van de mooiste bloemen was aangebracht op en langs de gazons en op de randen van de paden. Het was alsof ze zich in een bloemenparadijs bevond. Achter in de tuin bevonden zich een aantal vruchtbomen, die dit jaar nog wel niet zouden bloeien. Ze zouden evenwel binnen een of twee jaar goede oog sten geven. Toen ze genoeg gekeken had, keerde ze :rug naar huis, zocht zich in de boekenkast een boek uit en gmg op het terras zitten lezen. Het meisje bracht haar thee en vroeg of meneer ook hier kwam theedrinken. „Nee, breng het maar naar zijn werkkamer, ehhoe heet je ook alweer?" „Willy, mevrouw. Hebt u me vanavond nog verder nodig?" „Nee, Willy, dank je wel." Om negen uur werd het donker en kil. Sannie ging naar bin nen en sloot de deuren. Ze zette de radio aan en luisterde naar de muziek. Even later kwam Henk binnen. „Neem me niet kwalijk, dat ik je zo alleen liet, maar ik had noodzakelijk nog enkele brieven te schrijven, die vanavond weg moeten." „O, ik heb me uitstekend vermaakt." „Dat doet me genoegen," antwoordde hij, terwijl hij gemak kelijk in een stoel ging zitten en de krant openvouwde. Na een uur stond Sannie op en zei: „Ik ben wat moe en wou maar naar bed gaan." Henk stond op, vouwde zijn krant dicht en antwoordde: „Na tuurlijk. Ik ga nog even een korte wandeling maken." „O," zei ze, terwijl ze bij de deur nog even naar hem keek. „Welterusten dan." „Welterusten, Sannie." Ditmaal stak hij zijn hand niet uit, maar hield de deur voor haar open en stak het licht in de gang op. Toen ze boven was, zette hij zijn hoed op, stak een sigaar op en verliet door de voordeur het huis. In de keuken zaten Willy en de tuinman met elkaar te pra ten. „Nou," zei het meisje, terwijl ze door het raam Henk na keek, die de straat opwandelde, „als je dat nu getrouwd noemt... Ze hebben tijdens het eten nog geen boe of ba tegen elkaar ge zegd. Mijnheer heeft de hele avond in zijn kantoor gezeten en mevrouw op het terras. Nu is mevrouw naar bed en meneer gaat de straat op. Dat noemen ze nu wittebroodsweken. Ik kan niet zeggen, dat ze erg verliefd op elkaar zijn. Dan was het met mijn zuster anders. Die is nu een half jaar getrouwd en ze vreet haar man nog zowat op van liefde. Je kunt er niet komen, of ze zitten bij mekaar op schoot." „Och," antwoordde de man filosofisch, „onder die rijke lui trouwen ze haast nooit uit liefde. Het is immers meestal om de centen te doen." „Je snapt het anders niet, want ik vind meneer toch maar wat knap." De tuinman knikte. „Dat zal wel. Maar je weet nooit, wat er achter zit. Ik ken mevrouw wel. Ik werkte vroeger ook wel in de stad. Ze is kort verloofd geweest met een ander, met een zoon van Groeneveld, de koekfabrikant. Maar dat is zo opeens uitgeraakt en nog niet eens zo lang geleden." Willy antwoordde alleen „Jeetje", maar verdiepte zich al spoedig weer in haar boek en de tuinman zei, dat hij maar eens naar huis ging. Toen de man vertrokken was en het meisje alleen in de keu ken zat, schoof ze het boek van zich af en keek voor zich uit. „Als ik later nog eens trouw," fluisterde ze tot zichzelf, „dan wil ik een man hebben, die gek op me is, en niet een, die op de avond van zijn trouwdag een wandeling gaat maken." Intussen lag Sannie voor het eerst als getrouwde vrouw in haar bed, terwijl Henk als eenzame wandelaar over de Rijks weg ging. Hij keek naar de voorbijsnellende trams en dacht met heimwee aan zijn werk in Amerika. De dagen verliepen rustig voor het pasgetrouwde paar. Henk ging overdag veel weg en een enkele maal ging Sannie met de tram naar de stad om een paar dingen te kopen, die ze nog in haar nieuwe woning miste. Toen ze veertien dagen getrouwd was, ging ze even thuis aan om nog wat bezittingen te halen, die ze vergeten had. Ze trof vader in de gang, juist gereed om ergens heen te gaan. „Ha, daar hebben we de jonge mevrouw Haverveld!" be groette hij haar op zijn oude, hartelijke wijze. „Wel, meid, hoe maak je het? En hoe gaat het met je man?" „O," antwoordde Sannie onverschillig, „uitstekend. We ver maken ons best." „Nog niet gekibbeld samen?" vorste hij olijk. Ze keek hem verwonderd aan. „Waarom? We hebben er niet de minste reden toe. We kunnen heel goed met elkaar overweg, heel goed." De oude heer keek haar aandachtig aan en schudde toen het hoofd. „Lieve help", zei hij, „ik snap van de tegenwoordige jeugd niet veel. Toen ik met je moeder trouwde, waanden we ons in het paradijs. Ik kon ternauwernood de avond afwachten en als mijn werktijd om was, wist ik niet, hoe vlug ik naar huis zou gaan, waar je moeder me met open armen ontving. Maar jullie kunt tegenwoordig best met elkaar overweg, heel goed, heel goed." En hij imiteerde Sannie's stem zo komisch, dat ze ondanks alles in een lach schoot. „Ja vader, we zijn nu eenmaal een beetje anders dan vroeger." „Maar je bent toch wel gelukkig? Henk zorgt toch wel goed voor je?" „Natuurlijk vader," antwoordde ze, blozend onder zijn door dringende blik. „Ik heb alles, wat ik maar wensen kan." Hij keek haar nog eens aan en haalde toen zijn schouders op. „Enfin, je hebt het zelf gewild, maar je kunt mij niet wijsmaken, dat jullie stapel op elkaar zijn. Neen, dat gebeurde in mijn jonge jaren anders. Nu ja, ik kom vandaag of morgen zelf wel eens polshoogte nemen, of is dat gedurende de wittebroodswe ken niet toegestaan?" „O, maar natuurlijk, vader. U bent toch immers altijd wel kom? Alleen moet u er rekening mee houden, dat Henk veel weg is. Hij schijnt het nogal druk te hebben." Van Loon dribbelde wat op en neer in de gang. „Zo? Druk? En weer schudde hij niet-begrijpend het hoofd. „Pas getrouwd, met verlof uit Amerika en dan druk, terwijl je een knappe jonge vrouw thuis hebt. Nee, dat gaat allemaal hoven m'n ver stand Doch er werd verder niet over gesproken. Sannie zocht haar bezittingen, die ze vergeten had bijeen, en haar vader bracht haar naar de tram. Toen ze thuis was, wachtte haar opnieuw een verrassing. In de gang sprongen twee grote honden tegen haar op. Henk wist, dat ze van honden hield, maar hoewel ze er innerlijk blij mee was, liet ze het niet blijken, maar zei: „Je weet, dat ik niet graag heb „Zeker, dat weet ik," viel hij haar in de rede. „Maar we wonen hier nogal tamelijk achteraf en daar ik ook des avonds wel eens weg ben, acht ik het niet verantwoord je zonder enige bescherming te laten. Ik heb de honden gekocht, omdat ze een zekere veiligheid waarborgen. Je moet niet vergeten, dat er nog een vrouw in huis is, en daarom zul je me een genoegen doen ze te accepteren." (Wordt vervolgd) NORDEMANN KI. Dorpsstraat 25 - Bergen Voor mooie „Gamy" ruitjesstreepjes Schotsche wollen ruiten Wollen Shetland, Wollen flannel, knippatronen naar maat. Hereweg 3 Telefoon 322 Ons weekendkoekje: 80 cent per 250 gram 2 ons voor 1 gulden. ST.-MAARTEN ST.-NICOLAAS en PIET KERSTMAN - KERSTSPEL THOMASVAER en PIETERNEL Voor 50-jarige ABRAHAM TONEEL - BALLET VOLKSDANS enz. OMLOOP 10 - TEL. 723 - SCHOORL v/h gevestigd 24 jaar te Haarlemi Een advertentie met een korte suggestieve tekst brengt uw zaak of bedrijf onder de ogen van de vele lezers van ons blad I I

De Duinstreek | 1962 | | pagina 6