ft ft BJX con.ce.ti kou gevat? GEMEENTERAAD SCHOOI! E H. K. F1NKENSIEPER KELTUM PLEET Geslaagde bonte avond t.b.v. aktie ,0pen het dorp' Opening filiaal Radio Molenaar Auto in bermsloot SCH00RLSE GEMEENSCHAP Afeuda Lezing met dia's Plastic naamplaatjes of nummerplaatjes in alle maten VRIJDAG 15 FEBRUARI 1963 39c JAARGANG No. 6 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Het r.k. Vrouwenkoor en Ber gens Mannenkoor hebben vorige week in zaal Nieuwendijk hun nietsvermoedende dirigente, me vrouw Corry Morée-Dol, de dag dat ze vijfendertig jaar in de mu ziek was, een hartelijke en spon tane hulde gebracht, die het be wijs leverde, dat de muzikale ar beid van deze dirigente wel zeer gewaardeerd wordt. Onder het zingen van speciaal voor haar geschreven huldigings liederen, tekst van mevr. E. Mo lenkamp-Smit en Jan van Dalen, betrad ze de zaal, waarna ze met ontroering luisterde naar de zang. Een grote verrassing voor haar was, dat haar oude Helderse vriend, de dirigent Henk Hoger- vorst en echtgenote bij deze huldi' ging aanwezig waren. De presidente van het r.k. Vrouwenkoor, mevr. De Koning, gaf in een hartelijke toespraak blijk van grote waardering voor haar werk, en overhandigde haar een corsage. De voorzitter van Bergens Mannenkoor", de heer R. Beu kers, zei dat zijn leden deze dag niet ongemerkt voorbij wilden la ten gaan en eindigde zijn prettige rede, terwijl hij haar een envelop met inhoud overhandigde, be doeld voor het piano-fonds, dat zij het koor heeft leren zingen en op een hoger niveau heeft ge bracht. Namens het r.k. Vrouwengilde sprak mevr. Diesfeldt-Pieters, die de vele door de Gilde gegeven ontspanningsavonden in herinne ring bracht, waaraan zij haar muzikale medewerking gaf. U heeft bij mij, aldus spreekster, een warm plekje in mijn hart. Wij zijn trots op de resultaten van uw werk. Ik dank U namens het koor van het Gilde en hoop dat U nog vele jaren uw arbeid moogt voortzetten en vergezelde haar wens met een envelop met in houd. Ook het oudste lid van Ber gens Mannenkoor, de heer Scha- gen, richtte het woord tot haar en sprak de hoop uit, dat zij met de zelfde opgewektheid, voor ons zo prettig, het koor mag blijven diri geren. Haar vriend en collega, de heer Hogervorst, bracht de Helderse jaren van samenwerking met zijn vriendin Corry in herinnering. Het was een tijd van idealisme voor ons beiden en de oorzaak van mijn snelle carrière in de Helderse zangwereld heb ik aan haar stimulerende invloed te dan ken. 's Morgens had het bestuur van het r.k. Vrouwenkoor de dirigen te reeds aan huis een bezoek ge bracht en haar een prachtig boek werk over muziekgeschiedenis overhandigd. Ook het Bergens Brandweer ensemble en Brandweervrouwen koor, een deputatie daarvan, wensten haar geluk met dit jubi leum en boden haar een schilderij van Kees Jansen aan en bloemen. Verrassend was het weerzien van vier Helderse dames, die voor de laatste wereldoorlog nog als meis jes in het Helders Meisjeskoor zongen en hun dirigente een har telijk bezoek brachten. Tot na middernacht heeft deze grote zangfamilie genoten van een afwisselend populair pro gramma, van zang, voordracht en dans, o.l.v. Arie Leyen, die dit huldigingsfeest uitstekend regis seerde. Vrijdag 22 februari a.s. geeft de Berger Accordeon Vereniging een concert in de schouwburgzaal van ,,De Rustende Jager". Hield deze vereniging voorheen haar uitvoeringen in de dancing, het aangaan van een fusie met ,,Con Amorekreeg tot gevolg dat het aantal donateurs vermeerderde en men genoodzaakt is in de schouwburgzaal dit concert te ge ven. Voor de pauze worden er door de B.A.V. een vijftal mu ziekwerken ten gehore gebracht, o.a. Schweizerische Rhapsodie van Rudolf Würthner, Blumen Corso v. Ernst Fischer, bewerkt door R. Wurthner, vier volks- tümliche Unterhaltungstücke, eveneens van Wurthner, Funf- Uhr-Tee bei Robert Stolz, van Nico Dostal en Non Retour, een mars, gecomponeerd door de di rigent van de B.A.V. Wim Cor- nelissen. Klaas Koomen (confe rencier) rijgt het programma aaneen. Na de pauze geeft het Alk- maars Vitrofoon Amusements orkest, dat reeds vele successen oogstte en voor radio en T.V. optrad, een populair concert. Er staat voor de muziekliefhebbers vrijdag over een week (22 febr.) een fraai muziekprogramma te beluisteren. Opbrengst 1700.—. De grote bonte avond die de vorige week vrijdagavond ten ba te van de aktie „Open het dorp" werd gehouden in de zalen van „De Rustende Jager", waar ruim vierhonderd bezoekers tegen woordig waren, ook burgemees ter L. J. de Ruiter, hebben een urenlang kunstzinnig programma van muziek, zang en voordracht van uitzonderlijke kwaliteit en inhoud gepresenteerd gekregen van verschillende Bergense ver enigingen, o.a. „Bergens Harmo nie" o.l.v. Kees Blokker, de jeugddrumband (instructeur de heer C. Groen uit Bergen), Brandweerensemble en „More- do" kwintet o.l.v. mevr. Corry Morée-Dol en het optreden van het Langedijker Cabaret. Allen gaven hun belangeloze medewer king, evenals de directie van „De Rustende Jager", die zijn zalen hiervoor disponibel stelde. Het uitvoerende comité be stond uit enige leden van Ber gens Harmonie (waarvan het initiatief uitging); enkele Bergen se ingezetenen, waaronder mevr. M. Hauber, die wel een bijzon der groot werkzaam aandeel heeft gehad in het organiseren en het slagen van dit feest, dat geheel aan het doel heeft beantwoord, want de opbrengst was zeven tienhonderd gulden. De Bergense winkeliers hebben spontaan prijzen beschikbaar ge steld voor de verloting. Tot heden zijn nog niet alle prijzen afgehaald, deze zijn te verkrijgen bij het Parkhotel. JEUGDDRUMMERS IN NIEUWE UNIFORMEN. De heer K. Schekkerman, die de programmanummers van deze avond op charmante wijze aaneen praatte, met vlotte, geestige con férence, gaf de jeugddrumband als eerste de gelegenheid zich aan het publiek voor te stellen. Zij deden dat in hun gloednieuwe uniformen, blauw-witbetresde jasjes met koperen knopen, zwar te broeken en als hoofdbedekking hoge uniformpet met witte pluim. Een feestelijk levend gekleurd schilderij, dat er niet alleen goed verzorgd uitzag, maar ook nog een prima strak ritme ten gehore bracht. Groot was het enthousiasme voor deze avond en het daarvoor bestemde doel. De tot de laatste plaats bezette schouwburgzaal heeft dan ook echt waar voor zijn geld gekregen, als we denken aan de vocale, muzikale prestaties van de medewerkende verenigingen. Speciaal dient wel genoemd te mogen worden het optreden van 1 „Bergens Harmonie", die deze avond een fris en levendig pro gramma ten gehore bracht en haar oud klassiek jurkje even had verwisseld voor een meer mo derne, dat zeer deskundig en zui ver uitgevoerd werd door diri gent Kees Blokker. Bergens Har monie mag zich inderdaad geluk kig prijzen zo'n dirigent te bezit ten. Hij maakte met de mars Saint-Triphon van Ney een goe de entree en liet daarna de vol gende drie muzieknummers; Hap py Days are here again, van Mil ton Ager, de Johap Kriegersuite, bewerkt door A. de Arend en Modern Story, op sublieme wijze uitvoeren. Dit corps heeft nog enkele saxofonisten en klarinet tisten nodig om wat meer even wicht in de partijen te brengen. Men kan zich daarvoor opgeven bij de heer J. Admiraal, Zakedijk, Bergen! Het „Moredo" kwintet, o.l.v. Mevr. Corry Morée-Dol oogstte met haar zang veel bijval, mevr. M. Hauber was de soliste van de avond. Zij kreeg met „Non je ne regrette rien een stormachtig applaus en bloemen voor haar groot aandeel in het organiseren van deze avond. Het tweede gedeelte was gere serveerd voor het Langedijker Cabaret, dat in Bergen geen vreemde meer is. Zij wisten met hun Westfriese humor, schetsen en operette-zang van Gerie Bur ger en Piet Wolfswinkel het pu bliek aangenaam bezig te houden en zij ontvingen daarvoor een enthousiast en gul applaus. Een buitengewoon gezellig bal met attrakties, sloot een goed ge organiseerde bonte avond t.b.v. het Dorp. Dinsdagmiddag j.l. opende Ra dio Molenaar uit Castricum een nieuw filiaal aan de Ruïnelaan 3, voorheen de firma C. Meijer. De firma Molenaar heeft de winkel en werkplaats van dit pand geheel gerestaureerd. Een kleine verandering is aange bracht in dit interieur, door de oorspronkelijke toonbank van rechts naar links te verplaatsen voor de grammofoonplatenafde- ling. Radio Molenaar heeft zich ge specialiseerd in Philips-artikelen, zoals radio, televisie, grammo foons, bandrecorders, electrische verwarming en andere huishou delijke apparaten. Alles is smaak vol en overzichtelijk tentoonge steld. Door middel van een mobi lofoonwagen van de firma zal re gelmatig de aandacht gevestigd worden op dit filiaal en deskun dige voorlichting worden gege ven. Er was veel belangstelling bij de opening van dit filiaal. Prachtige bloemstukken sierden de nieuwe zaak. Ook „De Duinstreek" wenst de firma Molenaar veel succes met deze uitbreiding. Door een verkeerde inhaal manoeuvre raakte vorige week zondagmiddag op de Helderse weg de auto van de 34-jarige Amsterdammer B. van de weg af en kwam in een bermsloot te recht. De heer B. zag zijn weg plot seling versperd door een afrem mende voorganger, die deze han deling moest verrichten, omdat door een verkeerde inhaalma noeuvre van een tegenligger een Donderdag 21 februari 1963 Bijeenkomst van het Kath. Vrouwengilde in het Ver. geb. te Catrijp, 8 uur. Des vrijdags uitlening der boeken in het Oude Raadhuis van 15.30 tot 16.30 uur, uitgave van Alg. Welzijn. groot gevaar voor aanrijding be stond. De heer B. trachtte te voorkomen dat hij tegen de voor hem remmende wagen opvloog. Dit gelukte inderdaad, met ge volg dat hij de macht over zijn stuur kwijt raakte. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. IN „ELKSHOVE". Op uitnodiging van de Com missie tijdsbesteding „Elkshove" gaf de heer D. Brommer de vo rige week een lezing met dia's over de schoonheid van steden en de natuur in verschillende landen. Spreker nam zijn aandachtig en talrijk gehoor mede op een wan deling door Bergen en Schoorl naar Bergen aan Zee. Voorts liet hij „de bloeiende tuin van Keu kenhof zien, en reisde daarna door België, voornamelijk door het schone stadje Brugge, waar van de prachtige opnamen van oude gebouwen in floodlight, bijzonder de aandacht trokken door hun statige voorname aristo cratische schoonheid. Vervolgens gingen de reizen door Oostenrijk, een land van prachtige panora ma's en bloeiende bergweiden. Wat gezellige kinderfoto's brach ten een aangename afwisseling. Hij kreeg daarvoor een dankbaar applaus. Tenslotte dankte één der commissieleden de heer Brommer voor zijn prettige, interessante lezing. K. M* Gerritsen DURFINE EDELSTAAL VAN WEEK TOT WEEK. „Blue Hawaii" is een film die zich op het eiland Hawaii rond de Stille Zuidzee afspeelt. Nie mand minder dan Elvis Presley speelt met Joan Blackman en An gela Lansbury de hoofdrol in de ze opwindende rolprent van exo tische dansen en maanlichtro- mantiek. Een film waar men in de bioscoopzaal van „De Rusten de Jager", zaterdag-, maandag en woensdagavond kan genieten, van de adembenemende schoon heid van dit Zuidzee-eiland. Dit is Elvis grootste en beste musical, waarin hij op het strand van Waikiki maar liefst dertien songs zingt van romantische balladen en Hawaiian liedjes. Hij brengt U in een paradijs van muziek. Aanvang 8 uur, zon dagmiddag te 2.30 uur, alle leef tijden. Zondag- en donderdagavond draait de film „Maitresse" (The kind of Woman), een verhaal van een toevallige ontmoeting in de trein van Miami naar New- York. Een mooie jonge vrouw, die de maitresse is van een oude heer, ontmoet in die trein een knappe soldaat. Er is maar wei nig voor nodig om te zien dat die twee onherstelbaar verliefd op elkaar zijn. Zij staat echter in tweestrijd, het rijke leventje te verwisselen voor een gewoon be- staantje. Zij kiest echter het laat ste, niettegenstaande de oude heer met haar wil trouwen en zegt de betaalde liefde vaarwel. Sophia Loren, Tab Hunter, George Sanders spelen de hoofd rollen in deze prettige, vaak boeiende liefdesgeschiedenis. Aavang 8 uur, leeftijd 18 jaar. De Schoorlse Gemeenteraad kwam weer op 8 februari j.l. bij een. Behalve de heer De Leeuw, die verhinderd was deze verga dering bij te wonen, was de ge hele Raad voltallig aanwezig, ter wijl de publieke belangstelling de ze keer bijzonder groot was. Uit de ingekomen stukken halen wij het schrijven aan, dat enkele be woners van de Reigerweg te Groet, aan de Raad hadden ge zonden en waarin werd verzocht, restitutie te verlenen van de door hen betaalde koopprijs van bouw terrein. Op grond van de betref fende nota van het Woning grondbedrijf werd hierop na enig overleg afwijzend beschikt. Hier na werd door de heer Pastoor een beschouwing voorgelezen, die was opgesteld door de P.v.d.A.-frac- tie. In deze beschouwing wordt allereerst opgemerkt, dat de ge meentebegroting voor 1963 we derom een tekort aanwijst. Voorts brengt men een aantal wensen naar voren, die de fractie graag gerealiseerd zag. Deze wensen omvatten o.m. de verdere aanleg van de riolering, een autoweg naar Hargen aan Zee, de aanleg van een nieuwe verkeersweg en de verdere ontwikkeling van de buurtschappen. Verder zou men graag een zwembad, kinderspeel plaatsen, een sportveldencomplex en een dorpshuis zien verrijzen, terwijl men ook de aanleg van trottoirs in de dorpskommen noodzakelijk acht. Ook denkt men aan een recreatiecentrum van zeer behoorlijke omvang en dit zijn, zo vervolgt de beschouwing, allemaal doelstellingen, die gezien de achtergrond van de Westeuro- pese ontwikkeling noodzakelijk zijn. De begroting acht men on toereikend om als een goede richt lijn te dienen voor het gemeente lijk beleid. Het wordt voorts on redelijk geacht, dat de gemeente Schoorl uit 's Rijks kas een uitke ring krijgt op basis van het inwo nertal, zoals iedere gemeente met een gelijk aantal inwoners. Onze gemeente heeft naast haar eigen 4000 inwoners ook tij delijk de verzorging van een groot aantal vacantiegangers. In de be schouwing stelt men dan ook, dat Schoorl 600.000 gedurende 1 et maal, ofwel 1700 personen gedu rende 1 jaar onderbrengt. Hieruit blijkt, dat een vergelijking alleen od basis van inwonerta nj£t _qd-. auto tijdens het hoogseizoen en het zorgen voor goede strand- afgangen. Schoorl is echter niet alleen recreatiegemeente, maar is ook de woonplaats voor haar inwoners. Wij dienen dus al het mogelijke te doen, om het woningprobleem tot een oplossing te brengen, vooral ook, omdat veel burgers in onvolwaardige woningen huizen, of helemaal nog niet wonen. Ver volgens wordt de vraag gesteld, wat er in de toekomst van het agrarisch element zal overblijven. De ontwikkeling van Schoorl richt zich hoe langer hoe meer op de recreatie, zodat veel boerde rijen verdwijnen en veelal als pen sions worden ingericht. De land bouw geeft onze gemeente juist bijzondere charme, en is daarom een onderdeel van de aantrekke lijkheid van Schoorl. Wij moeten dus niet de laatste boerderij of tuinderswoning opofferen aan de opdringende recreatie-industrie. De beschouwing besluit met hulde te brengen aan de dienst van gemeentewerken voor de ma nier waarop vooral in deze win ter door allen is gewerkt, en pleit verder voor het verlenen van sub sidie aan de Schoorlse IJsclub, die nu wel bijzonder haar bestaans recht heeft bewezen. De burge meester dankte de heer Pastoor voor zijn betoog en was het met spr. eens, dat de bijdrage uit het gemeentefonds te laag is. On danks het feit, dat men het De partement van Financiën heeft gewezen op de bijzondere positie van de recreatiegemeenten, is men er nog niet in geslaagd, een ho gere uitkering te verkrijgen. De structuur van Schoorl schept in derdaad veel problemen, gelukkig is de riolering voor een groot ge deelte klaar, terwijl de zo nood zakelijke rioolwaterzuiveringsin stallatie wel ongeveer 8 ton zal kosten. Schoorl biedt veel natuur schoon, aldus de heer Bergh, maar de hieruit voortvloeiende re creatie vormt inderdaad een be dreiging voor de landbouw. Als men hiernaast grotere gebieden voor de recreatie zou ontsluiten, wordt 't woongebied van Schoorl tekort gedaan. We moeten ieder aspect van deze problemen zorg vuldig tegen elkaar afwegen, zo zei de burgemeester. Verder merkte de voorzitter op, TELEFOON 2595 WARENHUIS EN IJZERHANDEL JAN OLDENBURGLAAN 17-19 - BERGEN (N.-H.) Laat uw ces-eme sleutel maken bij de Ueekttüd IrlrWwwww DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 6.85 per jaar f 1.75 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Ingezonden mededeling (Ingezonden mededeling) 20 cent per rol Rozijnen cakebrood Fries Suikerbrood In één dag klaar f 1,— f 1,25 f 1.50 OP BESTELLING.

De Duinstreek | 1963 | | pagina 1